Suudi Arabistan yönetiminin Mekke’de Hz Muhammed’in doğum yeri olduğuna inanılan noktayı mermerle kaplayıp üzerine, Kral Abdullah için dev bir saray inşa etmeyi planladığı iddia edildi. Habere göre, 500 yıllık Osmanlı sütunları da geçen hafta yıkıldı.Londra merkezli İslami Miras Araştırma Fonu’ndan Dr Irfan Alawi ise proje kapsamında Hz Muhammed’in Cennet’e yükselmesini temsil eden 500 yıllık Osmanlı sütunlarının geçen hafta yıkıldığını ve Hz Muhammed’in doğum yeri olduğuna inanılan “Mevlid Evi”nin de bu yıl bitmeden yıkılacağına inandıklarını söyledi.

Independent Gazetesi, Kral Abdullah’ın Mescid-i Haram’a inşa ettirmeyi planladığı sarayın planlarını gördüklerini belirtti ve sarayın şu an Mevlid Evi’nin bulunduğu bölgeyi de kapsayacağını doğruladı.

Konu ile ilgili haberi manşetten veren gazete, Suudi Arabistan’da birçok kişinin Mescid-i Haram bölgesinde yapılan inşaatlara karşı olduğunu ancak rejim tarafından cezalandırılmaktan korktuğu için sesini çıkartamadığını da iddia etti. (hurriyet)