Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 Toplam: 4
 1. #1
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450

  Namazını kıl ödülünü kap

  Ali SAYLAM- Halil USLU/ SEYDİŞEHİR (Konya), (DHA) -

  KONYA’nın Seydişehir İlçesi’nde Seydişehir Çevre, Kültür, Gençlik ve Sosyal Dayanışma Derneği, ilköğretim okulu öğrencilerinin camide namaz kılması için ’Namazını Camide kıl, puanını topla, ödülü kap’ sloganıyla, ’Haydi çocuklar camiye’ adlı yarışma başlattı. 90 gün sürecek yarışmada en çok puana ulaşıp dereceye giren öğrencilere dizüstü bilgisayar, bisiklet, çeyrek altın, MP3 müzik çalar gibi ödüller verilecek. Sabah ve yatsı namazının puanı 30, öğle, ikindi ve akşam namazanın puanı ise 10 puan olarak değerlendirilecek.

  Avukat, imam, öğretmen, esnaf ve mali müşavirler tarafından geçen yıl kurulan Seydişehir Çevre Kültür Gençlik ve Sosyal Dayanışma Derneği, çocukları namaza alıştırmak için yarışma düzenledi. İlköğretim okulu kız ve erkek öğrencilerini kapsayan yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler, dernek binasına gidip başvuru formu doldurucak. 15 Ocak’ta sona erecek başvuruların ardından 90 gün sürecek yarışmada en çok puan toplayıp dereceye giren öğrenciler ödüllerine kavuşacak.

  ’HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE’ ’


  Karanlığa küfretmiyeceğiz. Bir mum yakacağız’ düşüncesinden yola çıkarak derneği kurduklarını isöyleyen yönetim kurulu üyesi avukat Yasir Dumlupınar, "Biz kızan, kıran taraf olmayacağız. Seven, hoşgören taraf olacağız" dedi.

  Kutlu Doğum Haftası yaklaştığı için ’Haydi çocuklar camiye’ adlı bir program yaptıklarını ifade eden Yasir Dumlupınar, şunları söyledi: "Amacımız, Türkiye’de hiçbir toplumu rahatsız etmek değil. Ülke ve toplumun lehine birşeyler yapmak istedik. Bugün gazetelerin üçüncü sayfalarında bol bol cinayet, fuhuş ve uyuşturucu madde kullanma haberleri görüyoruz. Biz, namaz kılan gençlik sayısı arttığı zaman, gazetelerin üçüncü safyasındaki haberlerin daha da azalacağını inanıyoruz. Eminim ki, yüzde 99’u Müslüman olan bir ülkede, bizim kampanyamız hiç bir toplumu rahatsız etmez. Bilindiği gibi Kuran-ı Kerim ilk indiğinde ’oku’ emriyle inmiştir." Yarışmanın ilköğretim okulunda öğrenim gören kız ve erkek öğrencilerini kapsadığını belirten Yasir Dumlupınar, 1- 4’üncü sınıflar ile 5 - 8’inci sınıflar arası olarak iki kategoride yarışma düzenlediklerini söyledi.

  CAMİLERDEN KUPON TOPLANACAK

  Yasir Dumlupınar, yarışmanın nasıl olacağını şöyle anlattı: "Yarışmada puan sistemi yaptık. Sabah ve yatsı namazı 30 puan, diğer namazlar 10 puan. Üç ay devem edecek yarışma sonunda en çok puan toplayan öğrencilerimizi ödüllendireceğiz. Seydişehir kent merkezindeki camileri kapsayan yarışmada, camilerde bizim gönüllü cemaatlerimiz var. Bunlar derneğinimiz tarafından kendilerine verilmiş olan bilgi notları dahilinde camiye gelip namazını kılan öğrencilere hangi puan aldığına dair puan kuponunu verecek. Öğrenciler de, namaz karnesine bu kuponları yapıştıracak. Puanları da oradan takip etmiş olacağız. Türkiye’de böyle bir çalışmanın ilk olduğunu ve örnek olacağını düşünüyorum." Yarışmayı 10 Ocak’ta duyurduklarını hatırlatan Dumlupınar, ilk gün 150 öğrencinin başvurduğunu ve son güne kadarde 500 kişiye ulaşacağını tahmin ettiklerini söyledi.

  MÜFTÜDEN DESTEK

  Seydişehir Müftüsü Sıtkı Beydilli, "Namaz önemli bir ibadettir. Kuran-ı Kerim’de de en çok bu konudan bahsediliyor. Günümüzde 5 vakit namaz kılan sayısı gün geçtikce azalıyor. Kimin düzenlediğine bakmadan, namazı destekleyenleri destekliyorum" dedi.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 2. #2
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  selam ederim;

  bu büyük bir uyanıştır. bilgiyi edinmeye başladığımız ailelerimizden sonraki ikinci durağımızdır okullarımız. son iki üç nesilde, malesef ailelerimiz uyumuştur. devletimizin yapmış olduğu bu hamleye umarım cumhuriyetciler fazla yüklenmezler. çünkü bilgi tek başına imansız ve insançsız olduğunda toplumun başına büyük belalar açmakta, kulluk bilincinin farkında olmayan insan hertürlü kötü davranışı sergilemektedir. oysaki çocuk yaşta eğitilen ve rabbinden bilgili bir nesil bilirki, attığı her adımın hesabı vardır. vicdan onları kötü davranış sergilemekten alı koyar. bugün manşetlerde merak için adam öldüren 14 yaşındaki kız çocuguna benzer onlarca haber vardır. bu decchalin yani cehaletin karakteridir.

  cumhuriyetciler üzülmesin, hem cumhuriyet hem islam el ele hurafeler olmadan ülkemizi çok ama çok ileri götürecektir. bu bize bildirilmiş önemli bir haberdir. namaz ile kul rabbine hamd ve şükür eder fakat o namazın bilincinde olan hz. insan yanlışlar ile hayatı boyunca mücadele ederler.

  dini sömüren kişilere gelince, onlarda cumhuriyetcilerden din nasıl icra edilir, bunun dersini alacaklardır. bizler bu tip durumlar yüzünden ulu Allahımızdan meleklerimizden uzaklaşmışızdır. oysaki hiçbir sebep bizleri şükür ve hamd etmekten alı koymamalıydı.

  hep beraber el ele doğrulalım. okullarımıza türklüğü önplana çıkaran yazılar yerine ulu Allahımızın varlığı ve birliğini, bizleri her an kuşatan merhametini bildiren güzel yazılar yazarak önce bütünleşelimki, ulu Allaha ait olan bilgileri okullarımızda edinirken onları habersiz çalan hırsızlar gibi olmayalım. (malesef insana bu devirde meleklerimizin söylediği söz budur)

  bu ülkemizde ve dünyada yaşanan değişimleride insanlar kedni başlarına yapıyorlar zannetmeyin. hepsinde ulu meleklerin izleri emeği vardır. hazırlanan zemin mehdinin çıkışına büyük bir hazırlıktır.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 3. #3
  Aktif Üye tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Nerden
  Antalya
  Mesaj
  2.191
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  54809
  Namazlar Allah rızası için mi kılınacak, yoksa hediye kazanmak için mi ?

  Akıl tutulması artık sınır tanımıyor...

  La havle...

 4. #4
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  Alıntı tntcool´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Namazlar Allah rızası için mi kılınacak, yoksa hediye kazanmak için mi ?

  Akıl tutulması artık sınır tanımıyor...

  La havle...
  selam ederim;

  ilk okullarda deniyor. bence yerinde ve güzel bir uygulama. çocuklar ne sebeple olursa olsun camilerimize gitmeli. atari salonlarında 2 jeton alana biri bedava kampanyalarından iyidir muhterem.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

Benzer Konular

 1. Yorum: 0
  Son mesaj: 01-12-2013, 02:07 PM
 2. Cuma namazını ilk kez bir kadın kıldıracak
  YukseLL Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 17-06-2010, 02:00 PM
 3. Taraf cemaatten belgenin ödülünü aldı
  simqe Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 11
  Son mesaj: 23-06-2009, 07:01 PM
 4. Cuma namazını kadınlar kıldırabilir mi?
  YukseLL Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 18-10-2008, 12:15 AM
 5. Kendi cenaze namazını kılan şehitler...
  durgun7 Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 28-02-2007, 04:11 PM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık