Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 Toplam: 4
 1. #1
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.462
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Araplar ile Yahudiler Kardeştir

  İbrahim (peygamber)
  Halkın Babası anl***** gelmektedir. Musevilik ve Hristiyanlığa göre din büyüğü, İslam'a göre peygamberdir. İshak ve İsmail'in babasıdır. Bu nedenle Yahudilerin ve Arapların atası olduğuna inanılır.

  İshak
  üç İlâhi dinin de atası kabul edilen İbrahim'in iki oğlundan biri. Diğer oğlu İsmail'dir.
  İshak, Allah'ın İbrahime vaat ettiği ve kısır olan eşi Sara'dan mucizevi bir şekilde doğan oğuldur. Yakup Peygamberin babasıdır. Yani İsrailoğulları, İshak peygamberin soyundan gelmektedir. Türkçe'deki anlami güler yüz olan bir isimdir.

  İsmail
  İslam dininin kutsal kitabı Kur'an'da adı geçen peygamberlerdendir. Babasının İslam peygamberlerinden İbrahim olduğu, annesinin de Hacer olduğu geçer.

  Araplar ile Yahudiler arasındaki bu düşmanlık bu kavga nedendir?

 2. #2
  bursali68
  Misafir..
  Merhaba,

  Hz.İbrahim'in eşi Hacer Hami ve Sara Sami ırkındandır...Yani aslında kardeştirler...Tarih boyunca da birbirlerinden kız almış vermişlerdir...Yani Hz.İbrahim'in iki oğlunun soyu birbirine evlilik yolu ile karışmışlardır...Yahudi,Arap' tan kız alınca o melez soy Yahudileşmiş ve tersi olunca da Yahudi kızlarıyla evlenen Arap erkeklerinin melez soyu ise Araplaşmıştır ( Kureyş ve Kurayza ).

  Kavganın nedeni biraz derin araştırma gerekli , ancak bu konuda söylemek istediğim kısaca , Yahudilerin aslında tüm kabileleri Araplara " asimile " olmuştur...İkisi dışında...Moab ve Amon....Bu iki kabile yani Lut peygamberin iki kızından ensest ilişki sonucu oluştuğu Tevrat'ta belirtilen lanetli iki kabile ise TÜM DÜNYA yahudileridir...İşte kavganın temeli burada yatmaktadır...!!! Biri diğerine , diğeri de öbürüne LANETLİ gözüyle bakmaktadır...

  Sağlıcakla kalınız...

 3. #3
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2008
  Mesaj
  162
  Rep Gücü
  40
  Tanrı'nın Sözü olan Mukaddes Kitaba göre Allah katında insanlar, milletler arasında ayrım yoktur. Hiçbir millet ya da ırk O'nun gözünde daha ayrıcalıklı bir durumda değildir. Bununla ilgili olarak bu kitabın Galatyalılar bölümünün 3:16 ayetinde şöyle denmektedir:

  " Artık Mesih İsa'da hepiniz bir olduğunuzdan, aranızda Yahudi ve Yunanlı, köle ve özgür, erkek ve kadın ayrımı yoktur."
  Yine başka bir ayette:
  " Bundan sonra baktım, her milletten, her kabileden, her halktan ve her dilden kimsenin sayamayacağı bir büyük kalabalık! ellerinde hurma dallarıyla, beyaz kaftanlar içinde tahtın ve Kuzunun önünde duruyorlardı."

  saygılar...

 4. #4
  Ziyaretci
  Misafir..

  Cevap: Araplar ile Yahudiler Kardeştir

  Yukarıdaki mesaja cevaben Hz. Hacer Hami ırkından değildir. Hz. Hacer Sami ırkındandır, mısırlı olması onun hami ırkından olduğu anlamına gelmez. Arapların hepsi de Hz. İsmail soyundan değildir, Hz. İsmail soyundan gelenler Arapların sadece bir koludur. Ancak tüm araplar Hz. Nuh'un tek bir torunundan gelir bu da Hz. Ibrahim'in de arap olduğunu gösterir.

Benzer Konular

 1. Yahudiler’in Istanbulu
  mopsy Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 05-10-2011, 11:22 AM
 2. Araplar ve Müslümanlık
  bursali68 Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 14
  Son mesaj: 17-06-2009, 04:46 PM
 3. Araplar mı?Yahudiler mi?
  Eftelya Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 11
  Son mesaj: 12-03-2009, 01:56 PM
 4. Hırıstiyanlar ve yahudiler
  metu Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 06-07-2008, 10:20 PM
 5. Müminler Kardeştir
  atmaca34 Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 27-04-2008, 01:08 AM
Yukarı Çık