3. Sayfa, Toplam 5 BirinciBirinci 12345 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 21 ile 30 Toplam: 50

İslama inanmak; inanmayana hakaret, tehdit ve saygısızlıkdır.

Din ve İnanç Kategorisi Dini Sohbet Forumunda İslama inanmak; inanmayana hakaret, tehdit ve saygısızlıkdır. Konusununun içerigi kısaca ->> Bilge Engin ´isimli üyeden Alıntı Durum böyle olunca islam dinine inanmak, inanmayana hakaret, tehdit ve saygısızlık değil midir? Saygılar Durumu ...

 1. #21
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye atmaca34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nerden
  dünyadan
  Mesaj
  1.766
  Rep Gücü
  15313
  Alıntı Bilge Engin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Durum böyle olunca islam dinine inanmak, inanmayana hakaret, tehdit ve saygısızlık değil midir?

  Saygılar
  Durumu birde diğer yönüyle değerlendirelimi.?Ne dersin.?

  İslama inanmamak, insanları ve kainat'ı yaratana hakaret ve saygısızlık değilmidir.

  Ah bu ateistler...Ah. Bu yazdıkları düşüncelerin beyin nöronlarında nasıl kodlandığını bilseler..!Anlasalar..!Düşünseler...............!! !(Nerdeeeeeee)

  İslama inanmamanın sadece yaratıcıya değil, kendilerine, kendi varlıklarına bile saygısızlık olduğunu anlayacaklar..

 2. #22
  bursali68
  Misafir..
  Alıntı kapkale´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  her ne olursa olsun sayın bursalı kimse bir konuya açıklık getirmek için bir zümreye hakaret edemez sadece konusunu açıklar ben böle düşünüyorum sizi de biemem
  Merhaba,

  Sn.kapkale,ilk mesajında açıklamamış...İyi de ikinci mesajında açıklamış zaten niçin öyle düşündüğünü...

  Kendisine " otomatikman " hakaret edildiği düşüncesinde...Ve buna karşılık veriyor...O nun açısından bakınız...

  Sağlıcakla kalınız...

 3. #23
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2010
  Nerden
  İzmir
  Mesaj
  199
  Rep Gücü
  2598
  Alıntı kapkale´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  her ne olursa olsun sayın bursalı kimse bir konuya açıklık getirmek için bir zümreye hakaret edemez sadece konusunu açıklar ben böle düşünüyorum sizi de biemem
  Sayın Kapkale

  İnsanın düşünmeden yaptığı hareketlere refleks denir. Örneğin yürümeye başlarken beyin sadec ilk adım için ve durmak için emir verir, geri kalanı reflekstir. Refleks hareketleri ise omurilik yönetir. Buraya yazdığınız yazıların neredeyse tamamı omurilik tarafından yönlendirilmiş yazılar. Sana bu lafları tekrar etmekten gerçekten yoruldum ama ne yapayım tekrar etmessem anlamıyorsun, yazanı oku, okuduğunu anla, yorumla, düşün, sonra cevap yaz.

  apaçık hakaret diyorsun kızıyorsun, peki sen o küfüre hakarete iman ederken benip tepki göstermeme niye karşı çıkıyorsun?

 4. #24
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye ümmi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesaj
  1.889
  Rep Gücü
  33022
  efenim tc kanunlarına karşı gelenlerede terörist diyoruz.Bu onlara hakaret mi oluyor,yoksa bir gerçeği mi ifade ediyor.
  Ben insanı ahseni takvim(yani en güzel yaradılış üzere)yarattım diyor.yani özümüzde böyleyiz.fıtratımız,(doğamız,yaradılışımız)buna göre proğramlanmış.bu özü inkar eden doğal olarak bu en üstün yaradılıştan esfeli safiline (aşağıların aşağısına)ve belhum edall(hayvanlardanda aşağı)derekelere iner.ne desin yani hatır için yalan mı söylesin yaradan.
  .kaldı ki ne hatırı.hem inkar et,düşmanlık et hem iltifat bekle.
  Konu ümmi tarafından (22-10-2010 Saat 11:50 AM ) değiştirilmiştir.

 5. #25
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2010
  Nerden
  İzmir
  Mesaj
  199
  Rep Gücü
  2598
  Terör ve terörist bakarsan anlamlı oluyor, sayın ümmi. Eğer ki kitabınızda yazana iman ediyorsanız, aynı lafa da tepki göstermemeniz gerekir.

 6. #26
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye kapkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2010
  Nerden
  malatya __balıkesirde oturuyorum
  Mesaj
  642
  Rep Gücü
  8914
  hakarete sebeb veren yazımdan dolayı özör dilerim umarım karşıdanda böylesi bir sonu alınır

  saygılar

 7. #27
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye spartaküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Mesaj
  912
  Rep Gücü
  19319
  Hangi satırlar, hangi cümleler senin dediğini tasdik ediyor, doğruluyormuş bi gösteri ver bakim...!!!!
  Kendi sanrılarını bile savunamayıp lafı dolandıran ben değilim... Kinin ve kibirin, peygamberinin müslüman doğmadığı gerçeğini inkar ediyor. Bunu herkesin fıtrat gereği yaratıldığını iddia ederek geçiştirmeye çalışıyorsun.
  Bir daha soruyorum;
  Peygamberin ana babası onu müslüman yetiştirebilir miydi?
  İslamı ondan önce mi yaratacaklardı?

  Dediğim gibi; senin sanrıların, kinin, kibirin tarihi yok edemez...
  İslamın nerede, ne zaman ve kim tarafından doğduğu tarihseldir.


  AYNI ZAMANDA SENDE VE SENİN GİBİLERİNDE DAHİL TÜM İNSANLIĞIN DOĞDUĞUNDA İSLAM FITRATINA YANİ YARATILDIĞI ASIL AMACA UYGUN HİS VE ÖZELLİKLER İLE YARATILDIĞINA, BEN ATEİSTİM, DİYENLERİN ASLINDA BUNU YAKINEN YANİ TÜM BENLİĞİ İLE BİR YARATICI YOK DEMESİNİN MÜMKÜN OLMADIĞINA, BU SÖZLERİN TEMELİNİN TAMAMEN ŞÜPHE VE İNAT KAYNAKLI OLDUĞUNA İSTEMESELERDE YARATILDIKLARI AMAÇLARA HİZMET İÇİN BİRİLERİNE BİRŞEYLERE İLH KABUL EDİP KULLUK YAPTIKLARINA DELİLLER VAR...
  Hayatınızda üç dakika dürüst olun lütfen... Bu sözler sizin kibirinizin delili.
  Hadi bu konuda size hak verelimde;
  Sizler ne olacaksınız peki?
  Allahınızın sözlerine tarih boyu hiçbir zaman hiçbir yerde uymadınız.
  Siz bile dini tam anlamıyla yaşıyorum deseniz gülerim.
  Sizin gibi aşırı köktendinciler dahi Allahın yasalarını bir türlü tatbik edemiyorken, ateistlerin tutundukları tanrısızlığa laf etmek ne kadar dürüstçe?
  Kin ve kibir sağlıklı düşünmeye engel! Önce bu kötü huylarınızdan arınmalısınız ki, anca o zaman gerçekçi olabilirsin.

  Şimdi ben hadi sence birşeylere inanıyorum, İbrahim, Musa, İsa A.S lar hakkında birşeylere, yukardan aşağı inandığım doğruların HAK olduğunu kanıtlayacak DELİL, BELGE, BİLGİ getiriyorum ortaya koyuyorum,

  Olmadığını söyleyen sen neye göre diyosun, DELİLİN, BELGEN, BİLGİN nedir..?
  Sana hala inatla kin ve kibirden kurtulup akıl yürütmenizi tavsiye etmem bundan işte;
  ''Kuran allahın sözü, çünkü Kuranda öyle yazıyor.'' diyen meşhuur müslümanlardansın.
  Senin sanrılarının kanıt değeri olsa, inan bana senden önce şu ettiğin sözlere ben inanırdım.

  Demiştik ya;

  Hiç kimsenin inançları tarihi yok sayamaz.

  Alıntı Ammar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Şimdi senin şu sözlerin ikimizden birinde ciddi sorun olduğunu gösterir,

  ya ben ne dediğini bilmeyen, meramını anlatmanı özürlü biriyim.

  yada sen gözlerinde ciddi bozukluklar olan veya, anlama sıkıntısı yaşayan birisin...

  Hangi satırlar, hangi cümleler senin dediğini tasdik ediyor, doğruluyormuş bi gösteri ver bakim...!!!!  Evet .... Ve farkında değilsin anlayamadın, gözden kaçırdın, yada görmezden geliyorsun ama..

  AYNI ZAMANDA SENDE VE SENİN GİBİLERİNDE DAHİL TÜM İNSANLIĞIN DOĞDUĞUNDA İSLAM FITRATINA YANİ YARATILDIĞI ASIL AMACA UYGUN HİS VE ÖZELLİKLER İLE YARATILDIĞINA, BEN ATEİSTİM, DİYENLERİN ASLINDA BUNU YAKINEN YANİ TÜM BENLİĞİ İLE BİR YARATICI YOK DEMESİNİN MÜMKÜN OLMADIĞINA, BU SÖZLERİN TEMELİNİN TAMAMEN ŞÜPHE VE İNAT KAYNAKLI OLDUĞUNA İSTEMESELERDE YARATILDIKLARI AMAÇLARA HİZMET İÇİN BİRİLERİNE BİRŞEYLERE İLH KABUL EDİP KULLUK YAPTIKLARINA DELİLLER VAR...  Ciddi anlamda kelime oyunları ile saçmalamanın üsütnü örtmeye çalışıyorsun...

  başlangıçta insanlık tek bir din ve şeriat üzereydi.

  İnsanlar tek bir ümmetti. Allah (onlara) müjdeleyen ve korkutan peygamber göndermiş, onlarla birlikte insanlar arasında, ihtilaf ettikleri hususlarda kendisiyle hükmetmek için hak olan kitabı da indirmişti. Oysa kendilerine apaçık deliller geldikten sonra aralarındaki haset yüzünden Kitap üzerinde ihtilafa düşenler kendilerine Kitap verilenlerden başkası değildi. Ne var ki Allah, iman edenleri,üzerine ihtilaf ettikleri hakka, kendi izniyle hidayet etmiştir. Zaten Allah dilediği kimseyi doğru yola hidayet eder.” (Bakara/213)

  Yani Adem A.S dan yani yaratılan ilk insandan itibaren zaten RESULULLAH S.A.S in TEVHİD dini üzere yaşamış insanlık nasıl oluyorda  gibi bir cümle kuruyor...

  Gelgelelim sende dahil senin gibilerinde bunu bildiğinin deliline...

  [172] Kıyamet gününde, biz bundan habersizdik demeyesiniz diye Rabbin Âdem oğullarından, onların bellerinden zürriyetlerini çıkardı, onları kendilerine şahit tuttu ve dedi ki: Ben sizin Rabbiniz değil miyim? (Onlar da), Evet (buna) şahit olduk, dediler.

  [173] Yahut "Daha önce babalarımız Allah'a ortak koştu, biz de onlardan sonra gelen bir nesildik (onların izinden gittik). Bâtıl işleyenlerin yüzünden bizi helâk edecek misin?" dememeniz için (böyle yaptık).

  [174] Belki inkardan dönerler diye âyetleri böyle ayrıntılı bir şekilde açıklıyoruz.
  Araf
  Bu beni değil senide tüm insanlığıda bağlar, yalancılıkla itham ettiğin ben değilim o zaman itham ettiğin ALLAH C.C Bu sözlerin hesabını nasıl verebileceğini düşünmek bile istemiyorum...

  Yoksa siz Yakub'un ölüm anında orada şahidler miydiniz? O oğullarına: "Benden sonra kime ibadet edeceksiniz?" dediğinde onlar: "Senin ilahına ve ataların İbrahim İsmail ve İshak'ın ilahı olan tek bir ilaha ibadet edeceğiz; bizler ona teslim olduk" demişlerdi. (2/133)

  Dediler ki: "Yahudi veya Hıristiyan olun ki hidayete eresiniz." De ki: "Hayır (doğru yol) Hanif (muvahhid) olan İbrahim'in dini(dir); O müşriklerden değildi." (2/135)

  Deyin ki: "Biz Allah'a; bize indirilene İbrahim İsmail İshak Yakub ve torunlarına indirilene Musa ve İsa'ya verilen ile peygamberlere Rabbinden verilene iman ettik. Onlardan hiçbirini diğerinden ayırdetmeyiz ve biz O'na teslim olmuşlarız." (2/136)


  Yoksa siz gerçekten İbrahim'in, İsmail'in, İshak'ın, Yakub'un ve torunlarının Yahudi veya Hıristiyan olduklarını mı söylüyorsunuz? De ki: "Siz mi daha iyi biliyorsunuz yoksa Allah mı? Allah'tan kendisinde olan bir şehadeti gizleyenden daha zalim olan kimdir? Allah yaptıklarınızdan gafil değildir." (2/140)

  Şimdi ben hadi sence birşeylere inanıyorum, İbrahim, Musa, İsa A.S lar hakkında birşeylere, yukardan aşağı inandığım doğruların HAK olduğunu kanıtlayacak DELİL, BELGE, BİLGİ getiriyorum ortaya koyuyorum,

  Olmadığını söyleyen sen neye göre diyosun, DELİLİN, BELGEN, BİLGİN nedir..?

  bir küçük biilgi verelim hemen sen cevaplamadan..

  KÜFÜR 3 şey üzerine BİNA Edilir..

  ŞÜPHE
  TERDDÜT
  TEŞFİŞ' e (Karıştırma, bulandırma)

  İMAN İSE;

  İSPAT
  İTMİNAN (Emniyet içinde olmak. İnanmak. Mutlak olarak bilmek. Kararlılık.)
  YAKİN (sözlük mânâsıyla “tereddütsüz, şüphesiz ilim.)  Cehalet kötü birşey, heleki CAHİL olduğun konularda yorum yapmak daha da kötü birşey...  yorum yapmıycam şu sözlere...

 8. #28
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2010
  Nerden
  İzmir
  Mesaj
  199
  Rep Gücü
  2598
  Sevgili Spartacus

  Konu ile ilgili yaptığın değerlendirmenin üzerine cevap gelmemiş.

  Forumdaki diğer arkadaşlara soruyorum,

  Bu konu ile ile ilgili fikir beyan edecek başka arkadaş yok mu? Yoksa sizlerde durumun böyle olduğuu görüp kabulleniyor musunuz?

 9. #29
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye sevmekesas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2010
  Nerden
  İstanbuL
  Mesaj
  409
  Rep Gücü
  5445
  Bu hatasız ve her kelimesi doğru kitapta ise inanmayanlar; dolayısıyla inkarcı konumuna düşenler için hakaret ve tehditler var.
  Bakıyorum da adam hem inanmadığını söylüyor, hem de inançlı kesime karşı çirkin ithamlarda bulunuyor. İnanmadığını cir'etle deklare ederek bi de aynı cür'etkarlığı inançlı insanlara da yöneltiyor. Allah'a isyanında yaptığı densizlik, çevresindeki İslami ahlak savunucularına karşı da ortaya çıkıyor. Allah'ı tanımadığını açıklayarak ortaya koyduğu saygısızca tutum etraftaki insanlara karşı da kendisini gösteriyor. Bizim inanmış olmamız guya onlara saygısızlık oluyormuşmuş. Bakın şu densize!! Herkesi kendisinin emrinde olmak zorunda olan kurşun askerler yerine koyuyor. Bu yönüyle de aslında ne kadar da dayatmacı, yekdiğerini küçümseyici, kibirli bir yapıya sahib olduğunu göstermekte.. Ne diyelim; Allah hidayet versin, Allah ıslah etsin.

  Tam da yahudice bir tutum. Biz İslam'a inanıyoruz diye adama hakaret oluyormuşmuş bu durum. Tam yahudice!!

  sevmekesas
  "seckince-SEVMEKESAS-Speare" Hattı

 10. #30
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2010
  Nerden
  İzmir
  Mesaj
  199
  Rep Gücü
  2598
  Alıntı sevmekesas´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bakıyorum da adam hem inanmadığını söylüyor, hem de inançlı kesime karşı çirkin ithamlarda bulunuyor. İnanmadığını cir'etle deklare ederek bi de aynı cür'etkarlığı inançlı insanlara da yöneltiyor. Allah'a isyanında yaptığı densizlik, çevresindeki İslami ahlak savunucularına karşı da ortaya çıkıyor. Allah'ı tanımadığını açıklayarak ortaya koyduğu saygısızca tutum etraftaki insanlara karşı da kendisini gösteriyor. Bizim inanmış olmamız guya onlara saygısızlık oluyormuşmuş. Bakın şu densize!! Herkesi kendisinin emrinde olmak zorunda olan kurşun askerler yerine koyuyor. Bu yönüyle de aslında ne kadar da dayatmacı, yekdiğerini küçümseyici, kibirli bir yapıya sahib olduğunu göstermekte.. Ne diyelim; Allah hidayet versin, Allah ıslah etsin.

  Tam da yahudice bir tutum. Biz İslam'a inanıyoruz diye adama hakaret oluyormuşmuş bu durum. Tam yahudice!!

  sevmekesas
  Sayın Sevmek Esas

  Daha önce 2 arkadaş ile yaptığım seviyesizlik yarışında hiç kimse kazanmadı. Dolayısıyla da şimdi sizinle böyle bir yarış içerisine girecek değilim. Siz, kendi hakettiğiniz saygıyı kelimeleriizle ifade etmişsiniz. Ben de size geri iade ediyorum.
  Sizin tanrıya inandığınızı söylemeniz saygısızca bir tutum değildir. İnandığınız bu tanrının islamın tanrısı olduğunu söylemeniz yine saygısızca bir tutum değildir. Ama islamın kitabının tek bir kelimesi bile deişmemiş ve her kelimesiyle doğru olduğunu söylemeniz saygısızlıktır. Peki kime saygısızlıktır? İnanmayana.

  İnanmayan bir kişi tanrının olmadığını söyler. Tanrı derken sadece izin tanrınız değil; Ahura Mazda'da, buda'da, Zeus'ta, Tor'da yok der. Dolayısıyla bunu saygısızlık olarak alıp kullandığınız kelimeler

  Alıntı sevmekesas´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  densiz
  saygısız
  dayatmacı
  küçümseyici
  kibirli
  yahudice
  Eğer ki yazılanları okuyup algılamaya çalışsaydınız, bu yazıyı yazmadan önce 2 kere düşünürdünüz.

  İşte bu mantığınız yüzünden; sizden olmayan topyekün yanlıştır mantığınız yüzünden, buradaki yazılarınızın seviyesi her zaman daha altlarda olacaktır.

  Saygılar

Benzer Konular

 1. Yorum: 8
  Son mesaj: 05-06-2013, 02:17 AM
 2. İslama Hizmet...
  nefisetülilm Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 18-07-2009, 05:00 PM
 3. Reenkarnasyona inanmak size doğrumu
  Venhar Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 11
  Son mesaj: 02-06-2009, 09:58 PM
 4. Tanrıya inanmak beynin işi
  dogangunes Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 07-02-2009, 09:57 AM
 5. Insan & akıl & inanç & inanmak
  BOBMARLEY Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 23-06-2008, 10:47 AM
Yukarı Çık