1. Sayfa, Toplam 9 123 ... SonSon
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 83

Tek din islam'dır !

Din ve İnanç Kategorisi Dini Sohbet Forumunda Tek din islam'dır ! Konusununun içerigi kısaca ->> TEK DİN İSLAM'DIR ! " O, sana Kitabı Hak ve kendinden öncekileri doğrulayıcı olarak indirdi. O, Tevrat'ı ve İncil'i de ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye atmaca34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nerden
  dünyadan
  Mesaj
  1.766
  Rep Gücü
  15313

  Tek din islam'dır !

  TEK DİN İSLAM'DIR !


  " O, sana Kitabı Hak ve kendinden öncekileri doğrulayıcı olarak indirdi. O, Tevrat'ı ve İncil'i de indirmişti. (Ki onlar) Bundan önce insanlar için bir hidayetti." ( Âl-i İmrân:3-4)

  Allah-u Teala ilk insan Hz. Adem’e, onun ve çocuklarının dünyada rahat ve huzur içinde yaşamaları için, ahirete cennete gidebilme sebepleri olabilecek bazı kuralları sayfalar halinde ( 10 sahife) indirir. Aradan insanlar zamanlar geçer. İnsanlar bu kuralları bozar, unuturlar. Kullarına daima şefkatli olan Allah-u Teala sayfalar halinde Hz. Şit’e (50 sayfa), Hz. İdris’e (30 sayfa), Hz. İbrahim’e (10 sahife) dünya ve ahiret huzurunu sağlayacak kurallar gönderir. İnsanlar her defasında bunları bozar, sapıtır, ahlaksız, zalim bir toplum olurlar. Allah-u Teala insanlar çoğalıp sayıları ve sorunları artınca onlara olan acıma ve merhametinden dolayı bu defa sayfa değil kitap gönderir. İnsanlar dünyada mutlu olsunlar, ahirette cehennemden kurtulsunlar diye Hz. Musa’ya Tevrat’ı indirir. İçinde devlet yönetimi, ahlak, geçmiş toplulukların ibretlik hikayeleri vardır. Ama insanlar zamanla bu kuralları bozar tahrif eder, yok ederler. Allah-u Teala kullarına yine kitap, yine peygamberler gönderir. Bazı aşırı zalim toplulukları helak edip, benzeri yolda olanları böylece uyarır:
  Nahl: 36:" Biz her ümmete bir peygamber gönderdik.", Kasas: 59: " Peygamber göndermedikçe, yaptıkları kötülüklerden dolayı o memleketleri helak edici değiliz."

  Tevrat’ın bozulmasından sonra Allah-u Teala Hz. Davut’a Zebur’u indirir. İçerisinde ilahiler, dualar,vardır...

  Aradan zaman, insan, mekanlar geçer. İnsanlar Zebur’u da bozar. Allah-u Teala yine kitap gönderir. Hz. İsa’ya İncil’i indirir. İçinde ahlaki kurallar vardır fakat insanlar kısa süre içinde bunu da bozarlar, tahrif ederler ve 571 yılına gelinir.

  Allah-u Teala tüm zaman ve toplumlara indirdiği kuralların hepsini birden Kur’an-ı Kerim de toplar ve Hz. Muhammed’e gönderir. İçinde yönetim, ahlak, iktisat, dua, tevhit, kıssalar... vardır. Hz. Adem, Musa, İsa, Davud’a... gönderilen kuralların tümü artık tek bir kitaptadır... Kur’an-ı Kerim’de Allah-u Teala’nın “Kur’an-ı ben indirdim, ben koruyacağım” taahhüdü bulunmaktadır.Kıyamette yaklaşmıştır. Kur’an asla bozulmayacaktır. Tüm resullere indirilen kuralların hepsi Kur’an-ı Kerim’de biz Müslümanlara bildirilmiştir. O nedenle bizler tüm resul ve kitaplara inanmak zorundayız. Çünkü onlar aynı Allah’ın kurallarıdır ve aynı kurallar bizlere bildirilmiştir. Kısaca Hz. Adem’in kuralları da Hz. Musa, Hz. Muhammed’in kuralları da aynıdır. Eskiden o kurallara Yahudilik- Hıristiyanlık deniyordu. Şimdi İslamiyet. Ama kurallar, ilahi mesaj ve o mesajın sahibi aynı ilahtır. Peygamberler , kitap isimleri ve dinlerin adları faklı olabilir ama öz, mesaj hep aynı idi.

  Allah-u Teala bütün insanlara aynı kuralları (İslâmiyet’i) emretmiş, bu kurallar Kur’an gelene kadar insanlar tarafından devamlı bozulmuştur. Kıyamet yaklaştığı için Kur’an-ı Kerim Allah tarafından koruma altına alınmıştır ve içindeki tüm resullere indirilen kuralların ana hatları ve yeni duruma göre yenilenen hükümleri ile tamamı, bozulmadan kıyamete tek baki kalacaktır.

  NOT : Bütün dinlerde İslamiyet’in kurallarının indirildiğine dair deliller :

  Allah-u Teala her topluluğa mutlaka bir peygamber indirmiştir. İlahi mesajın ulaşmadığı hiç bir kavim, topluluk yoktur. Kızılderililerden, Çinlilere, zencilerden, beyazlara...Putperest, politeist ( çok tanrılı) dinlerin kökenine baktığımızda hepsinde ilahi mesajın bozulmamış kırıntılarını görmek mümkündür.

  Yahudiler domuz eti yemezler, faiz almaz, kumar oynamazlar. Tekke takarlar , cumartesi günü toplanırlar .

  Hıristiyan papazlar oruç tutar, tekke takarlar, pazar günü toplanırlar. Hıristiyan rahibeler tesettürlü gezerler.

  Kızılderililer tanrılarına büyük ruh derler:Adem (AS)'a üflenen ilahi ruh'un ASLI ,BÜTÜNÜ , büyüğü Yüce Yaratıcı'dadır. Afrika’da Mau mau kabilesi " tek olan doğmamış ve doğurulmamış eşi benzeri olmayan her şeyi bilen işiten güçlü... bir tanrıya " inanırlar :İhlas suresi , aynen...! Orta Asya'daki Türkler Ahiret'e inanırlardı.Hindu tanrılarının pek çok kolu ve gözü vardır , yani "Tanrı her şeyi görür ve her şeye ulaşır ."... Fakat zamanla Allah’tan gelen mesajlar insanlarca bozulmuş ve asli özelliklerini kaybetmişlerdir.

  Bazılarının iddia ettiği gibi : Kur’an’da olan bazı bilgiler tevrat ve incilde de aynen vardır, o halde (Haşa ) Muhammed Kur’an’ı Tevrat-İncile bakarak yazdı iftirasının cevabı kendiliğinden ortaya çıkmaktadır :

  Hepsi aynı kaynaktan (Yüce Yaratıcıdan ) gelmektedir, Tevrat-İncil bozulduğu , değiştirildiği için Kur’an’a zıt , ondan farklı görünürler , bozulmayan yerler ise kur’an’la aynıdır, çünkü Allah’ü Teala hep aynı kuralları emretmiş ve yasaklamıştır.


  alıntı:İslam üstündür

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Oct 2010
  Mesaj
  221
  Rep Gücü
  0
  eğer, kurandan alıntıladığınız gibi, adem ile havvadan türediyse;

  nasıl oluyorda genetik olarak şempanzelerle %98.6 ortaklık gösterebiliyor.

  nasıl oluyorda sadece insan ve şempanze c vitamini sentezlemesi gerektiği halde bozulmuş olduğu için bu işlevi yerine getiremeyen ve üstelik tamamen aynı şekilde bozulmuş bir geni ortak olarak taşıyorlar.

  yoksa tufan sırasında gemiye alınan bir çift şempanze ile bir karışıklık mı yaşandı.

  şu yukarda anlatılan hikayenin tarihsel gerçekliğine dair bir tane bilimsel kanıt yok.

  biz zaten bunların masal olduğunu düşünüyoruz.

  sizlerde masala kendi içinden kanıt sunmak gibi bir tuhaflığı bir türlü terkedemiyorsunuz.

  gelelim arkeoloji bilimlerine;
  arkeolojik çalışmalar toplumlarda tek tanrılılığın oldukça yeni bir dönemde ortaya çıktığını gösteriyor.

  çok tanrılılığa ait bir takım eserlere M:Ö:12000 yıl öncesine kadar rastlanırken,
  tektanrılılığın ilk eserlerine M.Ö. 1500 lerde rastlanmaya başlıyor.
  yani neredeyse 10000 yıl boyunca dünyada sadece çok tanrılılık eser bırakabilmiş.
  daha öncesine ait zaten çoktanrılılığında bıraktığı eserlere rastlanmıyor.çünkü taş devri.

  yani tektanrılılık ve çoktanrılılık arasında snüzoidal bir gidiş gelişlilik yok.

  ya ne var çoktanrılılıktan tektanrılılığa doğru bir evrim var.

  peki müslümanların anlata geldiği hikayeler herhangi bir bilim dalınca desteklennebildi mi şimdiye kadar.

  hayır.

  peki bu hikayeler neyle desteklendi o halde.

  sadece kurandaki diğer hikayelerle.

  buna bir tür totoloji diyebilirmiyiz.

  bence evet.

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye atmaca34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nerden
  dünyadan
  Mesaj
  1.766
  Rep Gücü
  15313
  Alıntı diamat´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  eğer, kurandan alıntıladığınız gibi, adem ile havvadan türediyse;

  nasıl oluyorda genetik olarak şempanzelerle %98.6 ortaklık gösterebiliyor.

  nasıl oluyorda sadece insan ve şempanze c vitamini sentezlemesi gerektiği halde bozulmuş olduğu için bu işlevi yerine getiremeyen ve üstelik tamamen aynı şekilde bozulmuş bir geni ortak olarak taşıyorlar.yoksa tufan sırasında gemiye alınan bir çift şempanze ile bir karışıklık mı yaşandı.

  .
  Nasıl oluyorda sempazeler sizin (sizin derken sizin gibi inananlardan söz ediyorum kişisel değil)düşündüğünüz gibi düşünemiyor..Düşündünüzmü hiç.?

  Nasıl oluyorda şempazeler lüks bir villa değilde ormanları istiyor.?Düşündünüzmü hiç.?

  Düşünce şeklinizi birazda kendinizi sorgular şekilde yaparsanız, belki doğruya ,benim doğruma daha çabuk ulaşabilirsiniz..

  Bence çok yanlış düşünceler içerisindesiniz.Düşünsenize bir ayet, diğer bir ayeti destekler nitelikte olmasa, diyeceksinizki burada çelişki var.Ayetler birbirlerini destekler nitelikte olunca ,birbirlerini destekleyen hikayeler diyorsunuz buradada yine kendi düşünce şeklinizi sorgulamalısınız bence..

  Kur'an'ı bu şekilde yorumlamanız?? (Totoloji)araştırma yapmaktan kaçınan bir kişilik olduğunuzu gösteriyor veya ben öyle anlıyorum..

  Kur'an kıyamete kadar, yani evrenin sonuna kadar insanlara bilgi vermeye devam edecek. Biz insanların anlayabildiği kadar bilgi.
  İslamda yaşanılabildiği kadar, kur'an'ı anlamamıza yol gösterecek,tek dindir

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Oct 2010
  Mesaj
  221
  Rep Gücü
  0
  nasıl oluyorda şempanzeler benim gibi düşünemiyor öylemi.
  bu sorumu gerçekten.

  şempanzeler kendilerine görece daha az gelişmiş olan türlere göre çok daha mükemmel düşünüyorlar.biz de şempanzelere göre daha mükemmel düşünüyoruz.

  sanırım siz evrim teorisinin şempanzeler ile insanların aynı şey olduğunu söylediğini zannediyorsunuz.

  size göre ben araştırma yapmaktan kaçınan biriyim öylemi.

  size göre hemde.

  ya sen nasıl oluyor diye soru cümlesine başlamışsın ama anlamlı bir soruyla tamamlayamamışsın bile.

  ben 15 senemi senin doğruna verdim.

  şimdi senin doğruna tekrar yaklaşabilmem için sorgulamam gerektiğini söylüyorsun.

  sorguladığım için şimdi orda değil burdayım.

  ama şöyle olmalıydı değilmi.

  ___nasıl oluyorda şempanzeler insanlar gibi düşünemiyor??

  ___hmmmm, demekki tanrı var, ondan olsa gerek..

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye atmaca34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nerden
  dünyadan
  Mesaj
  1.766
  Rep Gücü
  15313
  Nasıl oluyorda......
  Alıntı diamat´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  nasıl oluyorda genetik olarak şempanzelerle %98.6 ortaklık gösterebiliyor.

  nasıl oluyorda sadece insan ve şempanze c vitamini sentezlemesi gerektiği halde bozulmuş olduğu için bu işlevi yerine getiremeyen ve üstelik tamamen aynı şekilde bozulmuş bir geni ortak olarak taşıyorlar.

  .

  Ben kimseye benim doğrularım için kaç seneni verdin diye sorduğumu hatırlamıyorum..

  Şenpazeleri ilk söyleyen ben değilim sanırım.

  Tekrar ediyorum sorgulamış olsaydınız orada değil burada olurdunuz.

  Bana değil konuya özel lütfenn..

  (Kelimelere takılmadan.,; kelimeleri? değil cümleleri anlamaya !çalış )

  (Daha öncede söylediğim gibi kişisellik yok. Kişisel yorum yapacaksan boşa yazma .)

 6. #6
  - Çevrimdışı
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Oct 2010
  Mesaj
  221
  Rep Gücü
  0
  konuya özel işte.

  sen demedin mi adem ile havvadan yaratıldık diye.

  bende diyorum ki;
  madem adem ile havva mustakil yaratıldı, neden genleri şempanze genleriyle %98,6 aynı.
  bu kadar ortaklığın sebebi akarabalık olmasın.
  eğer öyleyse şaayet ki öyle, o zaman sizin şu adeem havva menkıbeniz bi anda masal tadı kazanıyor.
  gerçi biraz pornografik.
  ne o öyle kendi kızkardeşiyle evlenmeler falan.
  ayıp bişey.
  yakışır mı delikanlıya.
  hem de daha güzeline tav oldun diye bi de kendi erkek kardeşini öldürüyosun.

  sıkıcı bir hikaye.hatta iğrenç.

 7. #7
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye
  Üyelik tarihi
  Aug 2010
  Mesaj
  319
  Rep Gücü
  1762
  tek din islam başlığı uymamış.ne biliyosunuz belkide müsiattır.

  para yani para.dindarların en sevdiğidir.üstelik bu bütün dinlerdeki dindarların ortak özelliği.tuhaf değilmi?

 8. #8
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye atmaca34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nerden
  dünyadan
  Mesaj
  1.766
  Rep Gücü
  15313
  Alıntı diamat´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  konuya özel işte.

  sen demedin mi adem ile havvadan yaratıldık diye.
  bende diyorum ki;
  madem adem ile havva mustakil yaratıldı, neden genleri şempanze genleriyle %98,6 aynı.
  bu kadar ortaklığın sebebi akarabalık olmasın.
  sıkıcı bir hikaye.hatta iğrenç.

  Ben adem ile havvadan yaratıldığımızı söylediğimi hatırlamıyorum, kaldıki yaratmak sadece ALLAH'a aittir(siz kabul etmesenizde.)
  Aslında sen gerçekten(Binçli) bir ateist olsan(Ben sizi yetersiz gördüğümde) şempazelerdeki benzerliği değilde,
  kendiniz hakkındaki soruları çözmeye çalışırsınız.
  Örneğin ben kimim, neyim,nereden geldim ,nereye gidiyorum.Bu soruları çözebilirsen bir sonuca ,yani benim doğrularıma erişebilirsin.Bu soruları çözemeziseniz
  DNA yapısındaki ilahi gücü red edebilmek için hayvanlardan örnekler vermeye çalışırsınız. Fakat sadece kendinizi ve çevrenizdekileri kandırabilirsiniz...:((

  Biraz sakin olun ve konuları düşünerek anlamaya çalışın..

  sakinleşmeniz içinde buyurun size güzel bir fıkra anlatayım.....:))


  Yaşlı kadın oldukça dindar biri imiş:Her sabah kapısının önüne çıkar ve :" Allah'ım bana verdiklerin için sana şükürler olsun" dermiş.Ateist komşusu da : Tanrı yok kadın, yook!, diye bağırırmış.Bir akşam komşusu kadına oyun oynamaya karar vermiş.Marketten bir sürü meyve sebze alıp kapısının önüne koymuş.Kadın sabah kalkıp yiyecekleri görünce:" Sana şükürler olsun ey Allah'ım , gönderdiğin yiyecekler için" demiş.Adam ortaya çıkıp, tanrı yok, onları ben aldım deyince,Kadın devam etmiş:" Yüce Allah'ım sana ne kadar şükretsem azdır.Hem bu yiyecekleri göndermişsin hem de parasını bu şeytan adama ödettirmişsin" demiş...:))

 9. #9
  - Çevrimdışı
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Oct 2010
  Mesaj
  221
  Rep Gücü
  0
  sayın atmaca

  yakanızı bir türlü hikayelerden kurtaramıyorsunuz.

  bu başlıktaki birinci yazınızda bir kaç bağlam olmasına kar şı temel bağlam şu idi.

  önce tektanrılılık vardı.
  sonra insanlar bu düşünceyi bozdu.
  sonra allah düzeltti.
  insan bozdu, allah düzeltti falan filan.

  bu iddianızın tek dayanağı, tanrıdan geldiğini varsaydığınız bir kitaptaki bir kaç hikaye.

  size dedim ki; bilim ise bu hikayelerde anlatılanın tam tersini söylüyor.

  nasıl mı:
  bu türlü bir snüzoidal dönüşüm yaşandığını insanların bıraktığı eserlerde göremiyoruz.
  ya ne görüyoruz.

  insanlar çoktanrı inancını geliştirerek tek tanrılı bir hiyerarşik düzen fikrine varıp o şekilde iman etmeye başlamışlar.

  tektanrılılığın bıraktığı eserlerin geçmişi günümüzden 4000 yıl önceye kadar gidebiliyor.
  çoktanrılılığın geçmişi ise günümüzden 12000 yıl önceye kadar gidiyor.
  aradaki 8000 yıl boyunca tektanrılık yok.
  daha öncesinde yok.
  yakın bir zamanda ortaya çıkmış.
  çoktanrılılıktan evrimleştiği çok açık.

  günümüzden 12000 yıl öncesinde ise ne çoktanrılılık ne de tektanrılıkğam ait hiç bi şey yok.
  çünkü taş devri.


  eee ne oldu, sizin hep anlattığınız gibi bu anlattığınız da sadece hikaye olarak kaldı.

  tek yaptığınız hep hikaye anlatmak.
  bir kere de anlattığınızın somut ispatı olmuyor.
  hiç bir bilim nedense anlattığınız hikayeleri desteklemiyor.

  anlattığınız yaratılış hikayesini biyoloji desteklemiyor.

  anlattığınız dinler tarihi hikayesini arkeoloji desteklemiyor.

  dünyayı yarattık sonra gökyüzüne yoneldik hikayesini astronomi desteklemiyor.

  yıldızları yukarda zanneden bir tanrı, onları orda direksiz tutmakla övünmeye kalkıyor, ama fizik burdaki mantığı desteklemediği gibi sadece gülüyor.

  peki sizin anlattığınız hikayeleri hiç bir bilim desteklemezken yine sadece aynı kitabın başka hikayeleriyle desteklenmeye kalkılması totoloji değil mi.

 10. #10
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye atmaca34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nerden
  dünyadan
  Mesaj
  1.766
  Rep Gücü
  15313
  Sayın diamat

  İnsan oğlu var olduğu günden itibaren sürekli bir tapınma ihtiyacı duymuştur.Bazen ağaçlara,bazen taşlara,bazen kendi yaptıkları putlara tapınma ihtiyacı duymuştur.İnsanın geninde bu var,inanmak zorunda ,her ne olsada inanmak zorunda .

  Şimdi ben bu pencereye onlarca yüzlerce alıntı yaparak, söz ettiğin biyolojik,arkeolojik,astronomik, bilimlerin kabul ettiği insanlığın yaratılışı kainatın varoluşu hakkında paylaşımlar yapsam sizde aksi yönde paylaşımlar yapacaksınız konunun neticesine varamayacağız...

  Günümüzdede hala çok tanrılığı yaşayan insanlar var.Bu insanlar ne diyorlar futbol ilahı ,müzik ilahı ,gibi bir çok ilahlar keşfetmişler.
  Allah'a teslim olmayan, paraya teslim olan insanlar, İslam yaşantısına teslim olmayan kendi belirlediği yaşam biçimine teslim olan insanlar var .

  Dünyanın neresine giderseniz gidin ,herkes özgürlük ve eşitlikten yana şikayetci, huzurlu bir yaşamı bulamıyor.Neden?

  Çünki herkes kafasına göre bir din, kafasına göre bir ilah bulmuş.

  İnsanlar Tek din islam olduğunu, tek ilah bizi yaratan olduğunu kabul etmediği sürece huzuru bulamayacak ve bulamıyorda.

  Benim anlatmak istediğim bu paylaşımla belki insanlara azda olsa bir ışık tutulabilir düşüncesindeyim...

1. Sayfa, Toplam 9 123 ... SonSon

Benzer Konular

 1. Reenkarnasyon ve islam
  kıyamet Tarafından Tasavvuf Foruma
  Yorum: 15
  Son mesaj: 09-11-2011, 12:47 AM
 2. Die Religion des Islam.
  mopsy Tarafından Kitap Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 26-08-2011, 01:19 PM
 3. islam ve aşk
  atom Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 06-11-2010, 02:35 PM
 4. Islam- evrim?
  mopsy Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 11
  Son mesaj: 14-08-2010, 11:43 AM
 5. Kurtuluş islam'da
  atmaca34 Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 6
  Son mesaj: 15-03-2009, 02:45 PM
Yukarı Çık