+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
1. Sayfa, Toplam 7 123 ... SonSon
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 62

Cariye Olma Özgürlüğü

Din ve İnanç Kategorisinde ve Dini Sohbet Forumunda Bulunan Cariye Olma Özgürlüğü Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in Silivri’den Türban konusundaki açıklaması: CARİYE OLMA ÖZGÜRLÜĞÜ • Şeyhin ayağına yüz sürmeye özgürlük diyorsanız,

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Ad Soyad
  Devrim Yoldaş
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Üye Numarası
  125281
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  KAPİTALİZM, SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Mesaj
  5.448
  Beğenmiş
  4
  Beğenilmiş
  4
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  67058

  Cariye Olma Özgürlüğü

  İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in Silivri’den Türban konusundaki açıklaması:

  CARİYE OLMA ÖZGÜRLÜĞÜ  • Şeyhin ayağına yüz sürmeye özgürlük diyorsanız, türbana da özgürlük demeye devam edin.
  • Kur’an’da türban emri yok; doğru. Ama Kur’an’da türban emri olsa, bu emir uygulanacak mı?
  • Kur’an’da “Dört kadın almak” caiz, hangi onurlu kadın, bu hükmü benimseyebilir?
  • Dahası en katı yobaz bile, günümüz toplumunu Nisa suresine, Ahzab suresine veya Bakara suresine veya başka bir sure ve ayete dayanarak düzenleyemez. Dikkat edilsin, türbanın asıl sahipleri, parmaklarında 50 milyarlık pırlanta yüzükle dolaşanlardır. • Türban, milletin hakimiyetine karşı, emperyalizmin, mafya ve tarikat trilyonerlerinin saltanatının örtüsüdür.
  • Kadınlarımızın başına türban geçirenler; askerimizin başına da çuval geçirdiler.
  • Geleceğin toplumu, kutuplardan ekvatora kadar dinsel kaynaklara göre kurulmayacaktır.


  TÜRBAN ESARETİN ÖRTÜSÜ
  “Türban özgürlüğü” diye bir özgürlük olabilir mi?
  Eğer ağanın marabası olmak özgürlük ise, türban da özgürlüktür.
  Şeyhin ayağına yüz sürmeye özgürlük diyorsanız, türbana da özgürlük demeye devam edin.
  Cariyelik özgürlükse, türban da özgürlüktür. Türban, insanın kul, kadının cariye olduğu topluma denk düşen bir örtü; işin gerçeği budur.
  Özgürlükler, demokratik devrimlerle geldi. Özgürlük, Ortaçağ ilişkilerinden kurtulmaktır. Kadın açısından özgürlük, eşitliğe kavuşmak, toplumun çalışan, üreten, yaratan, onurlu üyesi olmaktır. Yoksa padişahlığa, ağalığa, şeyhliğe, erkek tahakkümüne dönme özgürlüğü yoktur.

  Demokratik, özgür bir toplum kurmak isteyen bir parti veya insan, türban ve özgürlük kavramlarını yan yana getiremez. Bu, esaret özgürlüğünü savunmaktan başka bir şey değildir.
  Bireysel özgürlükleri tarihsel içeriğinden koparır ve Ortaçağ kafasıyla yeniden tanımlamaya kalkarsanız, yeniden kul olursunuz; cariye olursunuz.

  KUR’AN HUKUKUN KAYNAĞI OLAMAZ
  Kur’an da türban emri yok; doğru. Ama Kur’an da türban emri olsa, bu emir uygulanacak mı?
  Kur’an’da “hırsızın elini kesin” emri var, uygulanıyor mu; uygulanabilir mi?
  Kur’an’da “kadına mirastan yarım pay verin” emri var, uygulanıyor mu; artık uygulanabilir mi?
  Kur’an’da “Dört kadın almak” caiz, hangi onurlu kadın, bu hükmü benimseyebilir?
  Kur’an’da kölelik var; cariyelik var; hangi babayiğit uygulayabilir?
  Kur’an’da “İslamdan vazgeçeni öldürün” emri var, nerede bulabilirsiniz o cellatı?

  GÜNÜMÜZ TOPLUMUNU KUR’ANLA YÖNETEMEZSİNİZ
  Demokratik bir toplumu, Tevrat’ın On Emriyle; İncil’den ayetlerle, Kuran’la yönetemezsiniz. O nedenle türban konusunda Kur’an’a gönderme yaparak yürütülen tartışmalar, tarih bilgimizi genişletir ama hukukun kaynağı olamaz.
  Devletin temel düzenlerini din esaslarına göre belirlemeye kalkmak, bütün demokratik ülkelerde Anayasaya aykırıdır. Dahası en katı yobaz bile, günümüz toplumunu Nisa suresine, Ahzab suresine veya Bakara suresine veya başka bir sure ve ayete dayanarak düzenleyemez. Bu, deveyle ticaret yapmaya benzer ve artık mümkün değildir. İslam, birçok İslam âliminin de belirttiği gibi, tarihseldir. Tarihin dışında hiçbir şey yoktur.
  Hz. Muhammed, dünya tarihinin en büyük devrimcilerindendir. İslamın düzenlemeleri, 7. yüzyıldan 15. yüzyıla kadar dünya ölçeğinde bir devrimin hukuku idi. İslam, yeryüzü uygarlığının merkezi ve önderi oldu, ama o çağ arkada kaldı; bugün 21. yüzyılda yaşıyoruz. 21. yüzyılın toplumunu, 7-15. yüzyılın hukukuyla yönetemezsiniz. Yönetirim diyenler açıp kutsal kitapların her cümlesini yeniden okusunlar ve günümüz toplumunun denek taşına vursunlar. Bugünün ekonomisini, siyasetini, kültürünü, bilim hayatını, Tevrat, İncil veya Kur’an’la yönetebilecek bir sihirbaz yoktur. Bunu Fethullah Hoca da yapamaz; Abdullah Ustaosmanoğlu da yapamaz. Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül de yapamaz. Halkı aldatmaktadırlar.

  CİNSELLİĞE VURGU YAPAN KÖLECİ KÜLTÜR
  Türban, kadının cinselliğine vurgu yapan bir kültürün simgesidir; kadını insan yerine koymayan, onu yalnız cinsel bir nesne olarak gören bir anlayışın aletidir. Eski köleci Yunan ve Roma kültürü böyle idi; bütün Ortaçağ karanlığında bu yaşandı; asilzadeler kadını cinsel köle yaptılar; kadını kafesin arkasına kapattılar.
  Bugün çürüyen emperyalist-kapitalist kültür de, kadını yeniden cinsel bir nesne durumuna düşürdü. Bu açıdan kadının göbeğini açarak dolaşması ile türban aslında aynı kültürün işaretleridir. Biri örterken, diğeri açmaktadır. Ama ikisinde de vurgu aynıdır, “Bu gördüğünüz veya göremediğiniz cinsel nesnedir” bildirisi vardır. Türban, kadını hor gören, kadının kişiliğini kabul etmeyen bir kültürün simgesidir.
  Türban giyen kadınları elbette incitmiyoruz; onlar bizim insanlarımızdır. Ama onlara değer veriyorsak, gerçekleri söylemek zorundayız. O kardeşlerimizi ve eşlerini üzmeden, saygı göstererek cesaretle ve yılmadan bu doğruları anlatmak, bir insanlık borcudur; bir uygarlık görevidir: Türban, çalışan, başı dik, kişilikli, çağdaş Türk kadınına yakışmıyor; çağımızda hiçbir toplumun kadınına yakışmıyor. Yasakları, baskıyı savunuyor değiliz; ama bu gerçeği kadınlarımıza, erkeklerimize, gençlerimize anlatmaktan vazgeçemeyiz. Vazgeçenlere yazıklar olsun diyoruz.
  Soruyoruz: Toplum nasıl özgürleşecek, insan onuru nasıl gelişecek?

  TÜRBAN SOSYETE ÖRTÜSÜDÜR
  Türbanla tarlada çapa yapamazsınız, yapan yok.
  Türbanla zeytin çırpamazsınız, çırpan yok.
  Türbanla mutfakta yemek pişiremezsiniz.
  Türbanla fabrikada, laboratuarda çalışamazsınız; hemşirelik ebelik yapamazsınız.
  Türban, çalışan, iş yapan kadının örtüsü değildir.
  Türban, sağlığa aykırıdır. Doktorlar söylüyor: Yara yapıyor, pişik yapıyor; sıkıntı veriyor; kadına eziyettir.
  Türban, sosyete örtüsüdür.
  Çalışan kadının örtüsü, başörtüsüdür; yemenidir, eşarptır, şapkadır vb.

  PARMAKLARDA 50 MİLYARLIK PIRLANTALAR
  Dikkat edilsin, türbanın asıl sahipleri, parmaklarında 50 milyarlık pırlanta yüzükle dolaşanlardır.
  Hz Muhammed’in bir çulu, bir de kırık testisi vardı. Sofradan yarı aç kalkmayı öğütlüyordu. Altına, zenginliğe tamah etmedi; Mekke’nin yoksullarını, zulme uğrayanları örgütledi.
  Bir de, şu türban bayrağını açan AKP erkânına ve hanımlarına bakınız: Göğüslerinde Amerikan bayrağı, gözlerini para ve altın hırsı bürümüş; sarayların eşyalarına bile göz koydular; parmaklarında 50 milyarlık pırlantalarla dolaşıyorlar; çocuklarına gemicikler alarak kendilerine benzetiyorlar; kıyıyorlar onlara da. Türban yobazlığının tepesindeki BOP Eşbaşkanı’nın yasadışı servetinin 20 Milyar doları bulduğu saptanıyor.
  Bu saltanat ve para düşkünleri, fakiri fukarayı türbanla, tarikatla, yobazlıkla kendilerine kul yapmaktadırlar. Hakikat budur!
  Türban, milletin hakimiyetine karşı, emperyalizmin, mafya ve tarikat trilyonerlerinin saltanatının örtüsüdür.

  RAHİBE ÖRTÜSÜ
  Tarihimize bakalım, ne köyde, ne kasabada, ne de sarayda türban yoktur. Yemeni vardır, başörtüsü vardır, ferace vardır, çarşaf vardır, eşarp vardır, peçe dahi vardır, ama türban yoktur. Nenelerimizin, annelerimizin resimlerine bakalım, kitapları karıştıralım, türbanı Türk tarihinde bulamazsınız. Ama Sumer ve Asur mabetlerinde, Katolik rahibelerinin başlarında bulabilirsiniz. Türban, bir rahibe örtüsüdür. Bu tarihsel bir gerçektir. Kim niçin bu gerçeğe kızmakta veya söylemekten korkmaktadır?

  KADINA TÜRBAN ASKERE ÇUVAL
  Tayyip Erdoğan, en sonunda bir İspanya gezisinde, “Velev ki siyaset simgesi” diyerek, türbanın siyasetin aleti olduğunu itiraf etmişti.
  Hangi siyasetin?
  Türban, Yeşil Kuşak siyasetinin ve bugün Büyük Ortadoğu Projesi’nin örtüsüdür.
  Türbanı bayrak yapan kara siyaset, Irak ve Afganistan’da milyondan fazla Müslümanı katletti; Müslüman kadınlara tecavüz etti; Ortadoğu uygarlığını yağmaladı; Müslümanların yaşadığı ülkeleri böldü, bölüyor. Türban, bu zulmü örtüyor.
  Türban, 1970’lerden sonra Türk toplumuna dışarıdan dayatıldı. Hepimiz yaşadık bunu. Kadınlarımızın başına türban geçirenler; askerimizin başına da çuval geçirdiler.

  SÖZDE LAİKLERE BİR ÇİFT SÖZ
  Büyük sermaye sahipleri, laikliği özünden kopardı. Laiklik, dünyanın her yerinde kralların padişahların saltanatına karşı, halk hakimiyetinin ideolojisi olarak ortaya çıkmıştır. Laiklik, halkın krallara ve beylere karşı iktidar savaşının siyaseti idi. Türkiye’de de saltanata karşı mücadelenin bayrağı oldu. Ancak Kemalist Devrim’in kireçlenmesinden sonra burjuvazi, laikliği yoz hayatın, meyhaneciliğin vb maskesi olarak kullandı. Şimdi bundan da vazgeçtiler; “türban özgürlüğünü” savunuyorlar. Bir kısım laikçilerimiz ise, devrimci demokrasiden ödün vere vere, en sonunda toplumun bütün meselelerini Kur’an’a dayanarak tartışır noktaya geldiler. Tarikatların şeyhlerin minderinde çağdaşlık mücadelesi veriyorlar.
  Demokratik devrimlerin kendi halkçı devrimci ideolojisi var. Bu, Türkiye’ye Gençtürk Devrimciliğiyle ve devamında Kemalist Devrim’le geldi. Çağdaş toplumu kurma mücadelesi, Ortaçağ kaynaklarına yaslanarak verilemez. Emperyalizme ve gericiliğe karşı 7-15. yüzyılın ideolojisiyle mücadele edeceklerini sananlar, günümüzdeki hazin manzaranın sorumlusudurlar ve yarınlara ışık tutamazlar.
  Günümüzün demokratik çağdaş toplumu, dünyanın hiçbir yerinde dinsel kaynaklara gönderme yaparak kurulmamıştır. Geleceğin toplumu da, kutuplardan ekvatora kadar dinsel kaynaklara göre kurulmayacaktır.
  Atatürk gibi devrimci olalım, yoksa bu süreç türbanda durmaz, kadınlarımızı cariye yaparlar.

  kaynak
  HERKES BİR GÜN KOMÜNİST OLACAK

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2010
  Üye Numarası
  141409
  Nerden
  İzmir
  Mesaj
  199
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  2597
  Bir çok noktasına katılıyorum. Bu bölüm gerçekten düşündürücü;

  Eğer ağanın marabası olmak özgürlük ise, türban da özgürlüktür.
  Şeyhin ayağına yüz sürmeye özgürlük diyorsanız, türbana da özgürlük demeye devam edin.
  Cariyelik özgürlükse, türban da özgürlüktür. Türban, insanın kul, kadının cariye olduğu topluma denk düşen bir örtü; işin gerçeği budur.

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye enrico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2010
  Üye Numarası
  141149
  Nerden
  Andromeda
  Mesaj
  177
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  10867
  Burası özgür bir ülke herkesin konuşmaya hakkı var.
  Saçmala hakkı da var...
  Adına ne derseniz deyin bu ülkede hiç de azımsanmayacak bir kesim
  başını örtmeyi dini bir gereklilik sayıyor. İstedikleri de sadece başlarını
  örtecek bir giysi.
  Perinçek karıştırmış. Bütün kadınlar başörtüsü taksın, başörtüsüz gezmek
  yasak olsun diyen kimse yok. Örtmek isteyen örtsün, açmak isteyen açsın
  kime ne?
  Yok sağlıksızmış, yok rahat değilmiş...
  Takan düşünsün, sana ne oluyor?

  Ak Parti'nin bu meseleyi siyasi malzeme yaptığını düşünüyorsanız, pirim
  yapmasını engelleyin, başörtüsü serbest olsa onlar da kullanamaz.

  Çok muhterem Perinçek,
  Yemeniyle, yaşmakla, başörtüsüyle üniversiteye girmek serbest mi?

  Sanırım hücresi yeterince oksijen almıyor. Laikliği de karıştırmış.

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye atmaca34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Üye Numarası
  32357
  Nerden
  dünyadan
  Mesaj
  1.765
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  15312
  Baaakk seeennn kimlerin ağzı varmışta konuşuyormuşş......

  Öncelikle bu sözleri kimin söylediğine bakalım. Kimmiş bu perinçek denilen varlık tanımaya çalışalım, sözlerinin değerli kelimelermi yoksa mide gürültülerimi olduğuna karar verelim...  Doğu Perinçek :

  Nedense elini her attığını kurutan, ne Rusya’ya nede Çin’e yaranabilen sonunda PKK’nın legal partisi olma çalışmalarını da eline yüzüne bulaştıran, hemen hemen tüm sol gruplarca “CIA” ajanı olmakla suçlanan, kendini sol adına tarihi bir misyonla görevli hissedip kendisine karşı gelenleri rahatlıkla “polis, MİT” olmakla suçlayabilen islama iftira edenleri korumak gibi özel bir misyonu olan bu şahıs “dolar yasaklansın” diye kampanya yaptığı sıralarda ABD malı bir araba ile dolaşmakta idi. Kesin olan bir şey varsa o da onun her zaman istihbaratla ve İslam düşmanları ile hep iyi olduğudur.Nedense bu din düşmanı adam kendisine verilen yeni görev gereği AB karşıtı tüm parti ,dernekleri bir arada siyasi,dini görüşlerine bakmadan birleşmeye çağırmaya başladı...takip ediyoruz!Daha da ilginci artık Ülkücülerle elele " kızıl elma " peşine düşmüş olması...Takibe devam !
  Ve son salvo: İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, bir zamanlar her türlü faili meçhulün sorumlusu olarak gösterilen İran'a artık toz kondurmuyor.Perinçek'in İran hakkındaki görüşleri Beşiktaş Elif Düğün Salonu'nda katıldığı panelde tartışmaya yol açtı. “Atatürk devrimlerini koruyabilmek için İran'a ihtiyacımız var. İran düşmanıysanız Atatürkçü olamazsınız.” diyen Perinçek, katılımcıların “Bugüne kadar boşuna mı ‘Mollalar İran'a diye bağırdık.” tepkisiyle karşılaştı. (29.01.2006 )
  Ve beklenen son: Perinçek parti tüzüğünden Mao adını da çıkardı...Neye sadık kaldı kı ...!?Daha önce Kıprıs'taki Türk askerine işgal gücü derken şimdi de Denktaş ile kolkola ulusalcılık oynuyor....Bakalım O'nu ne zaman satacak ! ( 22.08.06)
  İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Türk devrimini kabul eden milliyetçi ve halkçıların da İşçi Partisi çatısı altına girdiğini" söyledi. Kurmaylarıyla Sabah gazetesini ziyaret eden Perinçek, Türkiye'nin öncelikle probleminin artık laiklik değil, bağımsızlık olduğunu, bu süreçte İP'in yelpazesinin de değişip genişlediğini savundu (Sabah : 09.09.06) ASLINDA BU BİLE TEK BAŞINA " LAİKLİK " DİYE YAPILANLARIN BU ÜLKENİN BAĞIMSIZLIĞINI TEHLİKEYE DÜŞÜRMÜŞ OLDUĞU " ANL***** GELMEZ Mİ !?
  En büyük dinsizlik destekçisi - Biri öldü,diğerini de nasılsa Cumhuriyet kaptı.!- Perinçek,“Ben değişmedim. 40 yıldır Hz. Muhammed’in devrimci olduğunu savunuyor ve namaz kılıyorum” dedi. İP’in hızla büyüdüğünü kaydeden Perinçek, “Hz. Muhammed yıllardır sadece peygamber yönüyle tanıtıldı.Biz onun devrimci yönünü de ortaya çıkartıyoruz.O putları yıktı,İşçi Partisi’de çağımızın putlarını yıkacak ”diye konuştu(Yeni Şafak01.09.06)

  Perinçek Müslümanım diyemedi
  (Tempo Dergisi 07.09.2006)
  "..Peki Müslüman mısınız? Bunlar provokasyon sorularıdır. Ben Müslüman olan Türk milletinin bir ferdiyim. Türk milleti Müslüman"dır ve ben de onun bir üyesiyim. Dolayısıyla Müslüman olmuyor musunuz? Bakın bunlar tamamen kışkırtıcı sorular. Politikacıların önüne hep dini istismar etmek, bu yoldan milleti aldatmak yolları açılmıştır. Bu sorular hep bunu kışkırtan sorulardır. Beni ülkede laiklik ve Atatürk devrimi için uzun yıllar mücadele eden bir insan olarak böyle tongaya düşürmek oralarda bir takım profiller çizmek falan… Ben bu tuzaklara düşmem. Onu söyleyeyim.. Hz. Muhammed"i “Benim peygamberimdir ve kutsal kitabımızda işaret edilen elçidir” inancıyla mı seviyorsunuz. Bakın ben bir bilimsel sosyalistim. Her şeye tarihsel bakarım..."


  alıntılar:İslam üstündür
  Senn neymişsin be....................

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2010
  Üye Numarası
  141409
  Nerden
  İzmir
  Mesaj
  199
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  2597
  Yeni Şafak ve tempo dergisi gerçekten de çok kaliteli (!) ve tarafsız (!) yayınlarmış. Bu gazeteleri okuyup fikir sahibi olduğun için seni kutluyorum, tebrikler.

 6. #6
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye atmaca34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Üye Numarası
  32357
  Nerden
  dünyadan
  Mesaj
  1.765
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  15312
  Alıntı Bilge Engin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Yeni Şafak ve tempo dergisi gerçekten de çok kaliteli (!) ve tarafsız (!) yayınlarmış. Bu gazeteleri okuyup fikir sahibi olduğun için seni kutluyorum, tebrikler.
  Yeni şafak ve tempo okuduğumuda nereden çıkarttınız....Şaşırrrrdımmm.
  İnsanlar için peşin hükümlerde bulunmanızı ben tebrik etmiyorum..Sizde araştırmalar yaparsanız bu araştırmalar , içinizde gelişmelere sebep olur, bu gelişmelerde sizi doğruya, en doğru olana götürür. O doğruya gidebilirseniz ,bende sizi tebrik edicem..sözz...

 7. #7
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2010
  Üye Numarası
  141409
  Nerden
  İzmir
  Mesaj
  199
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  2597
  Alıntı atmaca34´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Yeni şafak ve tempo okuduğumuda nereden çıkarttınız....Şaşırrrrdımmm.
  İnsanlar için peşin hükümlerde bulunmanızı ben tebrik etmiyorum..Sizde araştırmalar yaparsanız bu araştırmalar , içinizde gelişmelere sebep olur, bu gelişmelerde sizi doğruya, en doğru olana götürür. O doğruya gidebilirseniz ,bende sizi tebrik edicem..sözz...
  Arkadaşım, gücendirme amacıyla yazmadım sadece bu iki yayının güvenilirliğini sorguluyorum. Alıntıladığınız yazı yeni şafak ve tempo dergilerinden alıntı, en azından yazınızda öyle yazıyor.

  Bu yazılara bakarak sen neymişsin be...... demişsiniz, bu fikri; bu yayınlardan alıntıyla söylemişsiniz.

  Bunu ifade etmemin neresi yanlış?

 8. #8
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye atmaca34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Üye Numarası
  32357
  Nerden
  dünyadan
  Mesaj
  1.765
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  15312
  Alıntı Bilge Engin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Arkadaşım, gücendirme amacıyla yazmadım sadece bu iki yayının güvenilirliğini sorguluyorum. Alıntıladığınız yazı yeni şafak ve tempo dergilerinden alıntı, en azından yazınızda öyle yazıyor.

  Bu yazılara bakarak sen neymişsin be...... demişsiniz, bu fikri; bu yayınlardan alıntıyla söylemişsiniz.

  Bunu ifade etmemin neresi yanlış?
  Bu yayınların konuyla ilgili her hangi bir tekzip'ine rastlamadım. Siz rastladıysanız o zaman güvenilirliğini tartışa biliriz. Buyurun sizde tekzip'ini paylaşın...

  Sözü geçen şahısı yeteri kadar tanıyorummm... En azından bana yetecek kadarını...

 9. #9
  - Çevrimdışı
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Oct 2010
  Üye Numarası
  141421
  Mesaj
  221
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  0
  sayın sosyalist

  şayet fazla özel olmayacaksa size bir soru yöneltmek istiyorum.

  doğu perincek ve işçi partisini kendinize yakın hissettiğiniz için mi bu yazıyı alıntılama gereği hissettiniz , yoksa yazının içeriği mi size hitap etti.

 10. #10
  - Çevrimdışı
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Jul 2010
  Üye Numarası
  140428
  Mesaj
  452
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  0
  Dogu Perincek...??? ve Özgürlük dolu bir yazi...????

  Iceri TIKILMADAN arsivlerinde neler cikti neler, madem bu kadar özgürlük hastasi biri idi milletin özgürlügüne ve özeline sinsice ses,görüntü kayit cihazlari ile niye müdahale etti, sonra santaJ unsuru olarak bazilarini kullandi...?

  Özgürlük - din.türban ,namus, onur, vatan....gibi kelimeleri agzina alacaksa önce agzini YIKASIN, kirletiyor....

  Apo nun Kankisi aksak Perincek...

Benzer Konular

 1. 'Yanlış Yapabilme' Özgürlüğü
  SOSYALİST Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 13
  Son mesaj: 04-05-2010, 01:38 PM
 2. Câriye hadisi
  mopsy Tarafından Dualar Hadisler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 01-03-2010, 08:55 AM
 3. Cariye:
  mopsy Tarafından Süper Sözlük Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 01-03-2010, 08:32 AM
 4. Moskof Cariye Hürrem
  Kadim Tarafından Kitap Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 02-11-2009, 01:08 PM
 5. Cariye Diye Satılıyorlar
  SOSYALİST Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 11
  Son mesaj: 09-04-2009, 05:29 PM
Yukarı Çık