2. Sayfa, Toplam 18 BirinciBirinci 123412 ... SonSon
Gösterilen sonuçlar: 11 ile 20 Toplam: 180
 1. #11
  Aktif Üye Masterlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Nerden
  İzmir
  Yaş
  29
  Mesaj
  2.284
  Rep Gücü
  45818
  kendi canına kıyanlarla
  allahın verdigi canı alanların cennete asla giremeyeceklerini okumuştum bi yerde
  belki yanlıştır o okuduğum bilemiycem

  sen yaratıcı olsan
  yarattığın sana zerre kadar inanmasa, ki inanacak okadar çok delil varken
  sen yarattığını afferdermiydin ?
  hiç sanmıyorum

  dünya bi sınav yeri ....

 2. #12
  Aktif Üye ümmi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesaj
  1.889
  Rep Gücü
  33022
  bay atom
  öyle uç şeyler yazıyosunuz ki sanki müslümanlar anasına bacısına sarkıyo ,ateistler ahlak abidesi.
  Rasulullah,Ben güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderildim buyurur.Din aynı zamanda güzel ahlaktır.
  verdiğiniz uç örnekler ancak sizin hayalinizde olur.Çünkü müslüman,Allaha ve peygamberine inanıyorsa iyi olmak için çaba gösterir.hatalarınada af diler.örnek verdiğiniz vahim olayın müslümanlar arasında meydana gelebilme olasılığı milyarda bir bile değildir.ve anasını bacısını ona haram kılan vahiydir.Ateler bilmeselerde bundan tiksinti duymalarının sebebide dindir.toplumda din sebebiyle oluşmuş genel kabullerdir.Avrupada dindarlık çok zayıftır ve çocukların aile içi istismarı korkunç boyutlardadır.
  bunun gibi bir ateistin hiç bir karşılık beklemeden öğrencilere burs sağlamasıda her konuda iyilik meleği olduğu anl***** gelmez.iyilik içinde varsa zaten iman ona nasip olur.
  La ilahe İllallah demek kalple olur.Diliyle bunu söyleyen,bu sözüne muhalif iş yapmayanlara biz hüsnü zanla müslüman deriz.Oysa Allah kalplere bakar.Müslüman mı münafık mı öbür tarafta ona göre muamele görür.hakiki mümin zaten Allahın yasakladığı fiillerden şiddetle sakınır ve emrettiği güzel işleri yapmaya çalışır.Mesela kendine helal olmayan hiç birşeye el uzatmaz.Eline,beline ,diline sahip olur,olmaya çalışır.Fakat insan olması sebebiyle bazan hataya düşebilir.bunun içinde Allahtan af diler.bir daha yapmamaya çalışır.

  Ateist insan dünyadayken Allaha eyvallah etmemiş.Öbür dünyada niye merhamet dilenecek orasınıda bendeniz anlamadım.Sen yoksun ,müslümanların hayalisin.ben gider cennetim baş köşesine kurulurum desin hadi bakim sıkıyosa.

 3. #13
  Tecrübeli Üye atom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2010
  Mesaj
  306
  Rep Gücü
  3649
  bu ve bunun gibi beyin fırtınalarına alışkın olmadığınız için fazla garipsiyorsunuz.
  islam hukukunda durum benim söylediğim gibi oluyor,inanan her müslüman cennete giriyor.ister kendini öldürsün,başkasını öldürsün,annesine tecavüz etsin,üstüne bomba bağlayıp otobüsü havaya uçursun,eline bir silah alıp ilkokulu bassın 24 çocuğu öldürsün...
  tüm bunları yapsa dahi islam hukukunda sadece günahkardır.islamı red etmediği sürece dinden çıkmaz.ben müslümanım diyen hiç bir insan işlediği suçdan dolayı dinden uzaklaştırılmaz "sen bizden değilsin" gibi bir yaklaşıma maruz kalmaz.

  ümmi bey,cennetiniz sizin olsun,gözüm yok.yaratıcınızın bize göre ilginç gelen işkence sistemine atıfta bulundum.cennete girmek istediğimden değil ki zaten katiller,hırsızlar,tecavüzcüler ile aynı yerde olmak istemem.siz tadını çıkarın.

 4. #14
  Aktif Üye ümmi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesaj
  1.889
  Rep Gücü
  33022
  bay atom Allahın affı sınırsızdır.Affedemeyeceği hiç bir günah yoktur,küfürden ve şirkten başka.

  Sizin anlamak istemediğinizde bir insan müslüman olunca hatalarını asgariye indirmeye çalışır.Ateyken hidayete erince soyguncu tecavüzcü vs. olmaz.
  adam diliyle müslümanım dedi ama içten inanmadı ise o münafıktır.münafıkta bir çeşit kafirdir.Ama Allah bu ayıbını bu dünyada ortaya çıkarmayabilir.nitekim Rasulullah münafıkları bildiği halde hatta ebu hureyreye isim isim açıkladığı halde bu bir sır olarak kamıştır.yani biz adamı görürüz ki kelimei şehadet getiriyor,o müslüman gibi yaşama hakkına sahiptir.ama ahirette kafir muamelesi hatta daha acı bir cezayla karşılaşacaktır.
  Yaradıcımızın zalim olmadığını daha önce açıklamıştım.cehenneme odununu herkes buradan götürür.yaptıklarının karşılığını görür.
  küfür en büyük zulümdür.sen nasıl bir başkasının mülküne girip evini,eşyasını,parasını karısını zimmetine geçirme hakkına sahip değilsen,Mülk Allahınken Allahta kim ben dilediğim gibi tasarruf ederim diyemezsin.bir hücreni dahi sen yaratma gücüne sahip değilken böyle kafa tutmak zalimliğin ta kendisidir.Ve bu kibir ve ego tüm kötülüklerin kaynağı olmaya adaydır.Çünkü egoizm tüm kötülüklerin anasıdır.
  Ahlak din kaynaklıdır.Bir ate iyi ve kötüyü neye göre belirler?evrensl ahlak kuralları dersen bunlar zaten din kaynaklıdır.yani hırsızlık,adam öldürme,zina,vs.tüm ilahi kaynaklı dinler tarafından çirkin görülür .Çünkü temelinde sana yapılmasını istemediğin şeyi başkasına yapma mantığı yatar . bu egoizmden kurtulup diğergam olmakdemektir ki,tüm insanlar tarafından erdem kabul edilir.
  Atelerde eğer bu erdemi kabul ediyorsa toplumdaki yerleşmiş köklü dini geleneğin bilinçaltlarına kazınması dolayısıyladır.yoksa Allah inancı olmayan birine göre Ahlak görecelidir.bu da kaos yaratır.

  peki ben size birşey sorayım Ateler neye göre erdemi tarif eder.İyi ve kötüyü neye göre belirler.

 5. #15
  Tecrübeli Üye
  Üyelik tarihi
  Aug 2010
  Mesaj
  319
  Rep Gücü
  1762
  bütün toplum kuralları dinlerden önce ihtiyaçlardan ortaya çıkmıştır.insanların bir arada yaşayabilmesinin gerekleri zorunlulukları herkesi uyulması gereken kurallara itmiştir.bu gerekliliktirde.
  buğün islamda olan bir çok yasak çok tanrılı dinlerde,ilkel toplumlarda,konfiçyus öğretisinde de vardır..
  insan ilişkilerini ilk düzenleyen islam yada diğer dinler değildir.hiç bir dinden haberi olmayan toplumlarında çok güzel kuralları vardır.

 6. #16
  Tecrübeli Üye
  Üyelik tarihi
  Aug 2010
  Mesaj
  319
  Rep Gücü
  1762
  mesela basit bir örnek vereyim.çerkezlerde akraba evliliği yasaktır.bu islama geçmeden öncede böyleydi o toplumda.akraba evliliğinden doğan sakat çocukların olduğu bilindiğine göre bir toplumun
  bunu yasaklaması gerekliliktir.

 7. #17
  Aktif Üye ümmi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesaj
  1.889
  Rep Gücü
  33022
  islam hz. Ademle başladı efenim.Din olgusu ilk insanla birlikte vardı.

 8. #18
  Kıdemli Üye kapkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2010
  Nerden
  malatya __balıkesirde oturuyorum
  Mesaj
  642
  Rep Gücü
  8914
  Alıntı deklem´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  mesela basit bir örnek vereyim.çerkezlerde akraba evliliği yasaktır.bu islama geçmeden öncede böyleydi o toplumda.akraba evliliğinden doğan sakat çocukların olduğu bilindiğine göre bir toplumun
  bunu yasaklaması gerekliliktir.


  evrensel yasam kuralları derken ıyılık,kötölök,haklılık ,haksızlık,saygı,saygısızlık,sevgı ,sevgısızlık,güven ,guvensızlık

  yanı kısacası herkes tarafından kabul edılmeyecegı mumkun olmayan kurallardır

  akraba evllığıyle evrensellığın hıcbır alakası yoktur o bır tercıh meselesıdır ve hıcbır dın bunu zorunlu görmemıstır farkındaysanız

  topluma herhangı bı zararı yoktur o kısılerın arasındakı tercıhtır örneğin bazı yerlerdede komsu kızıyla evlenmekte yoktur komsu kızı kardes görölmöstör

  toplumsal kuralar dedımız yukarda saydığım gıbı toplum huzurunu bozmayacak halkı vıcdan ve yasayısını etkılemeyecek kurallardır
  Konu kapkale tarafından (30-09-2010 Saat 08:13 PM ) değiştirilmiştir.

 9. #19
  Tecrübeli Üye
  Üyelik tarihi
  Aug 2010
  Mesaj
  319
  Rep Gücü
  1762
  Alıntı ümmi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  islam hz. Ademle başladı efenim.Din olgusu ilk insanla birlikte vardı.
  iyi cevaptı.ama adem meselesininde tutarlı bir tarafı yok.

 10. #20
  Aktif Üye ümmi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesaj
  1.889
  Rep Gücü
  33022
  efenim biz Hz.Ademi ilk insan biliriz.Aynı zamanda ilk peygamber.kendi aile efradına Allahın emir ve yasaklarını bildirmiştir.

  bununla birlikte,Kuranda ayrıntıya girilmediğinden farklı yorumlarda mevcuttur.Bunlardan biri,hz. Adem zamanındada insan toplulukları olduğu,fakat hakiki insan olmanın manevi bir doğumla(ikinci doğum)bir şuur sıçraması ile olacağı,bunun ilk hz.Ademle başlaması(halifelik) nedeniyle ilk insan kabul edildiği gibi açıklamalarda vardır.Bu açıklama,meleklerin Allaha;"kan dökecek birini mi yaratacaksın"(çünkü hakikatini bulamayan insan şeytanlaşıp kan döker) sorusunu,hz.Ademin çocuklarını birbiriyle evlendirme probleminide(yani diğer insanlarla evlenmiştirler), kökten çözmekte,hakiki insana vurgu yapmakta,ve İnsan denilen varlığın Allahın ona verdiği değeri hiçe sayıp hayvanlar gibi yaşamak istediğinde,hayvanlaşmayıp daha da aşağılık olacağı konularıda kendiliğinden ortaya çıkıyor.

  doğrusunu Allah bilir.Kuran Haktır.Anlayışlar muhtelif.İdrakin gelişmesiyle aydınlanacak mevzular ve Zamanın ilerlemesiyle anlaşılacak mevzularda çoktur.bu iki yorumun hangisi doğru olursa olsun ortada olan gerçek,hakiki insan olma vasfının Allaha hakiki kul olmakla gerçekleşeceğidir.Kulluk deyince ,yanlış çağrışım olmasın.Onun bizim hiçbir hizmetimize ihtiyacı yok.Aynen ebeveynimiz gibi sevgi dolu bir bağlılık ve diğer yaradılanlara yaradandan ötürü bir merhamet istiyor.

Benzer Konular

 1. PKK Terör Örgütü ve Bdp Kürt Çelişkisi
  YukseLL Tarafından Güncel Haber ve Manşetler Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 10-10-2014, 07:05 AM
 2. Adalet ve mülk çelişkisi..
  Guney Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 16
  Son mesaj: 12-02-2012, 01:15 PM
 3. Cennet- Cehennem
  İNCİ Tarafından Edebiyat Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 16-07-2011, 12:39 AM
 4. Maide 116'daki Meryem ve Teslis Çelişkisi hakkında
  Apollonius Tarafından Kuran-ı Kerim Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 25-01-2010, 05:20 PM
 5. Cennet ve ölüm..
  Guney Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 15
  Son mesaj: 08-01-2010, 02:14 AM
Yukarı Çık