2. Sayfa, Toplam 2 BirinciBirinci 12
Gösterilen sonuçlar: 11 ile 20 Toplam: 20
 1. #11
  Kıdemli Üye kapkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2010
  Nerden
  malatya __balıkesirde oturuyorum
  Mesaj
  642
  Rep Gücü
  8914
  ___yaratan yarattığıyla iddaya girermi yada yaratılan yaradanıyla iddaya girebilirmi mantıkımı bu

  ___şeytan kibirlenmiş ademe secde etmemiş ve asilerden olmuştur ve allaha yalvarıp kıyamet gunune kadar musade ıstemiştir adem oğluna karşı yani...ademoğluyla iddaya girmiş yoldan saparmı sapmazmı die

  ___allahta buna ızın vermıs ve cok sevdığı kullarınıda seytana karsı akıl irade kıtab sunnet ve hepsının toplamı ımanla destek vermıs destklemıstır bunda ne gıbı bı haksızlık göröyorsunkı kul adına

  burda seytanı savunuyorsan zaten seytana destek vermekle askerlığını yardımcılığını yapmıs oluosun yanı seytanı talnız bırakmıosun merak etme oda bu durumdan cok memnun kannımca

  ____hem dıosunuz kıtabı muhammed yazdı eee sızınkınıde yalman rustu yazdı ıste eşitiz merak etme kaygın olmasın

  ___ayreten okumadan yorum yapıosun 224 bın deıl 124 bın

 2. #12
  Aktif Üye tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Nerden
  Antalya
  Mesaj
  2.191
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  54809
  Alıntı atom´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  bir taraf insanların doğru,dürüst,iyi olmalarını istiyor,diğer bir taraf ise kötü,bozguncu,katil,hırsız olmaları için uğraşıyor.
  iyilerin tarafında allah var,kötülerin tarafında ise şeytan.
  peki şeytan insanları yoldan çıkarabilmek için gereken gücü kimden almıştır?tabiki allah tan.hatta ondan böyle bir talebi bile olmuştur.kendisine zaman verilmesini ve insanları bu zaman içinde nasıl yoldan çıkarabileceğini idda etmiş,allah da bu zaman ve imkanı şeytan a vermiştir.yaradılış hikayenin başıda baz alındığında rahatça "evet iddaya girmişlerdir" diyebiliriz.
  bence bu idda süresince yaratıcı adil davranmamıştır.çünkü şeytanın kitabı yoktur,ama allah ın çok sayıda kitabı ve iddaya göre 224bin peygamberi vardır.şeytanında insanları yoldan çıkarmak için bir kitap derlemesi ve elçi belirlemesi gerekirdi.bu iznin ona verilmediği belli.bence adil değil.

  Şeytanın böyle bir talebi mi var ? Varsa siz bundan nasıl haberdar oldunuz ? :))

 3. #13
  Aktif Üye ümmi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesaj
  1.889
  Rep Gücü
  33022
  atom bey ; bazan atomaltı parçacık gibi yazıyorsunuz af buyurun.illa itiraz edecek bişi bulcanız yani.
  şeytan boynuzlu,kuyruklu,elinde üç dişli bir sopa olan kırmızı komik yaratık diil.Şeytanlaşmış insanlar da çok.Şeytan Allaha uzak olma durumu.Allah bize şah damarımızdan yakın .Ama bunu kabullenmeyen insan onu çoooook uzaklarda veya hiç yok sanıyor yada gafletinden dolayı umarsız bir hayat sürüyor.Bunlarada insan şeytanı deniyor.Bunlarda insanların sadrına(göğsüne )vesvese veriyor.Kalbinde şüphe uyandırmaya çalışıyor.
  iddia meselesine gelince imtihan gereği,izin verilmiştir.İddiaya girilmemiştir.
  efenim insanın imtihanı için önünde seçenekler olması lazım demiştik hatırlarsınız.bunlardan peygamberler insanı iyiye çağırırken,şeytanlarda kötülüğe çağırır.İkiside kimseyi zorlayamaz.insan kendi içindeki meyle göre tarafını belirler.
  nefs hesabına ,egoizmi desteklemek,kötülüğü yaymak için yazılan her kitap ta şeytanın kitabıdır.İster adı bilimsel olsun ,ister felsefe veya din.

 4. #14
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Nov 2010
  Mesaj
  4
  Rep Gücü
  279

  Allah'ın sabrı

  Atom adlı kullanıcıya

  Allah kullarına karşı çok sabırlıdır ama hadini aşanlar ve sapkınlıkta direten bazı kavimleri helak etmiştir ki bundan sonraki insanlar ibret alsınlar diye.Eğer Allah sabırsız olsaydı sayılarını sayabildiğimiz kadar kavmi helak etmezdi.Tüm insanlığı helak ederdi.İnsanların bu kadar azgın,taşkın olduğu halde bu kadar az sayıda kavmin helakının olması Allah'ın çok sabırlı olduğunun delilidir.Sizin bir hakınız yendiğinde bu kadar sabırlı oluyormusunuz acaba?

 5. #15
  Tecrübeli Üye atom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2010
  Mesaj
  306
  Rep Gücü
  3649
  kimsenin olmadığı yerde,kör bir kuyuya düştüğünüzde,sesinizin ulaşabildiği yere kadar yardım çağrısı yollayabilirsiniz.duyan olursa gelir.olmaz ise sizi ordan hiç bir güç kurtarmaz,ölürsünüz.
  yaratıcınız gay leri topluca helak eder ama yardıma muhtaçlara "o çukurda ölmek senin kaderin" "kızının o tecavüzde öldürülmesi onun kaderi" der.yaratıcınızın tek yaptığı helak etmek,neden hiç yardım etmiyor.

  doğal afetlerde ölenlerin din lerini inceleyen bir kurum varmı bilmiyorum ama,benim gözlemlerim son 20 yılda olan doğal felaketlede müslümanlar açık ara diğer tüm din mensuplarından daha fazla kayıp vermiştir.
  sakarya depremi sonrasında yapılan başörtüsü mitinginde kullanılan pankartlardan birinde şu yazıyordu "7.4 yetmedimi".
  o depremi bile yaratıcının helak etmesi olarak görüyordu müslümanlar.ancak 2000 sene önceki insanlar böyle düşünebilirdi.birde müslümanlar.

 6. #16
  Aktif Üye ümmi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesaj
  1.889
  Rep Gücü
  33022
  bu dünyaya imtihan için geldik efenim.ve yeryüzünün halifeleri olarak.Bu yüzden gökte ve yerdekiler emrimize musahhar kılındı.Bir bakın toprağıda,havasıda,suyuda,bitkiside,hayvanıda insana hizmet ediyor.kıymet bilen için sayılamayacak kadar çok niğmetler var.Halife olarak bunların tasarrufu insan türünde.bu tasarrufu nasıl yapacağımızla ilgili imtihandayız efenim.herşeyi yerli yerine mi koyacağız,egomuz hesabınamı kullanacağız.Tabi kişiler gibi toplum egolarıda faşistçe uygulamalarla bu halifeliği kendi hesaplarına kullanma sevdası yüzünden dünyada dengeler bozuluyor.
  Ve bu dünyanın Allah katında kıymeti olsaydı kafire sivrisineğin kanadı kadar vermezdi.Asıl hayat ölümden sonrasıdır.Mazlumsa bir insan ,bu dünyada geçici bir zaman için .Önemli olan ebediyyet.Bu dünya bir ruya gibi.Mevlana ruyada lime lime doğransanda korkma diyor.
  bu dünyada kişinin kendi elinde olmadan başına gelen belalar onun günahlarına keffaret veya derecesinin yükselmesine vesile olur.
  doğal afetlerinde müslümanları daha çok vurması elbetteki bir mesaj vermeli müslümanlar kendisine çekidüzen vermelidir.Çünkü,Karalarda ve denizlerdeki düzenin insanların elleriyle işledikleri yüzünden bozulduğu söylenir kuranda.

 7. #17
  Tecrübeli Üye atom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2010
  Mesaj
  306
  Rep Gücü
  3649
  500 sene önce 7 büyüklüğündeki bir depremde ölenlerin sayısı ile bu gün ölenlerin sayısı arasında fark varsa,allah ın aynı ölçekte insan öldürmesi için kullandığı gücü yükseltmesi gerekiyor.bu durum,allah ın öldürme metodlarına karşı tamamen çaresiz olmadığımızın göstergesidir.

 8. #18
  Aktif Üye ümmi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesaj
  1.889
  Rep Gücü
  33022
  500 sene önce atom bombaları,nükleer başlıklar,fosfor bombaları,......trafik kazalarıda yoktu efenim.bunlara bi çare bulun önce

 9. #19
  Tecrübeli Üye atom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2010
  Mesaj
  306
  Rep Gücü
  3649
  bende onu diyorum işte :) eski helak ettiklerine kullandığı güç artık yeterli gelmiyor.dozajı yükseltmesi lazım.

  yoksa allah da insan gibi yeni güçler/teknikler mi bulur demek istediniz!?

 10. #20
  Aktif Üye ümmi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesaj
  1.889
  Rep Gücü
  33022
  efenim son helak kıyamet o da yakın merak etmeyin

Benzer Konular

 1. Örtbas Edilmek İstenen Mucize Kambriyen
  meridyen2 Tarafından Arkeoloji Forum'u Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 29-03-2011, 09:25 PM
 2. Sizce terk edilmek küçük düşürülmek midir?
  Gül@y Tarafından Ask ve Sevgi Foruma
  Yorum: 32
  Son mesaj: 01-11-2009, 10:29 PM
 3. İnsanı helak eden 76 büyük günah!
  YukseLL Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 26-08-2009, 10:50 PM
 4. Terk Etmek Mi, Terk Edilmek Mi?
  Gül@y Tarafından Ask ve Sevgi Foruma
  Yorum: 9
  Son mesaj: 13-07-2009, 03:20 PM
 5. takdir edilmek...
  jurgen Tarafından Edebiyat Foruma
  Yorum: 6
  Son mesaj: 06-10-2008, 03:47 PM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık