7. Sayfa, Toplam 13 BirinciBirinci ... 56789 ... SonSon
Gösterilen sonuçlar: 61 ile 70 Toplam: 124
 1. #61
  Aktif Üye Masterlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Nerden
  İzmir
  Yaş
  29
  Mesaj
  2.284
  Rep Gücü
  45818

  Post

  Alıntı atom´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  hala fiziken güçlü olduğu için erkek tarafını tutuyorsunuz.hepinizin tutumu bu yönde "biz güçlüyüz,bi tokatta yıkarım karıyı yere.ne demek 4 erkek istiyormuş,hadi ordan kahpe".

  foruma bir anket açın.anketin konusu "eşinizin üstünüze 2. bir eş getirmesini istermisiniz" olsun.forumdaki bayan arkadaşlar kişisel görüşlerini beyan etsinler.eminim ki hiç birisi eşini başka bir kadın ile paylaşmak istemediği gibi,böyle bir evlilik yapmak isteyen eşlerine yapmadıklarını bırakmazlar ve artık o nun sevgisine inanmazlar.

  kadın,bu özgürlüğe ulaşabilmek için çook uzun bir yol katetmiştir.baskı altında ve ölüm korkusunda gerçek görüşlerini yansıtamamıştır.gerçekçiliği savunmak erkek hegamonyası diliyle konuşmak değildir.aklı selim hiç bir kadın sizin gibi bir erkek istemediği gibi,bazıları mecburiyetten boyun eğmek zorunda kalır.
  gerçek ile alakanız yok.hatta ne manaya geldiğini dahi bilmiyorsunuz.

  taraf falan tutmam ben

  takımmıdır ki bu

  konuyu enine boyuna tartışıyoz iste

  bi tokat falan filan bunlar uyarıda olur
  gerçi tokat bile aşağılayıcı bi durumdur
  konu o hale getirilmemeli
  çiftler birbirlerinin görüşlerini bilmeli saygı çerçevesinde şiddet olmaksızın konuşarak sorunlarını çözmeliler

  zira bi kadın 4 erkek istiyorum dediğinde
  müebbet bile iyimser tablo olur
  bu çok farklı bi konu

  konunun saptırılması bi sonuca varılmasını engellediği gibi
  konuyuda katlediyo
  ozmn işin hakkaten suyu çıkıyo
  yok sen bunu bilmiyorsun alakan yok falan filan
  ooooo çocuklasmanın bi anlamı yok
  varsa fikirlerin yazarsın tartışırız

  dini açıdan konuya bakıyoruz
  soru islamda kadının boşanma hakkı varmıdır
  çeşitli varsayımlarla konu büyüdü büyüdü bu noktaya geldi

  fiziki güç ... cart curt
  o güçte bi yere kadar ya sonra
  hangi yüzyıldayız ne fiziki gücü
  önemli olan akıl gücüdür,, zekadır
  ancak basit konularda fiziki güç işe yarar

 2. #62
  Aktif Üye ümmi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesaj
  1.889
  Rep Gücü
  33022
  efenim forum hanımları arasında bir anket yapalım.Diyelim ki bu kocan seninle yetinmeyecek kesinlikle.nikahlı ikinci bir eşi daha mı olsun yoksa haftada bir iki ,üç umumhanelere mi gitsin yada gayrı meşru tanıdığın tanımadığın komşun,arkadaşın,hemşerin hatta rus,romen ,bilmem nerlerden bu iş için gelenleri metres mi tutsun.

  .Müslüman tek eşliyse hakikaten tek eşlidir.ve günümüzde iki eşlisine nadir rastlanır.ve bu tek eşede sadıktır.İhanet etmesi durumunda eşinden önce Allaha hesap verme korkusuyla harama bakmaz.çok zorda kalırsa eşi hanımlık vazifesini yapamayacak kada hastaysa,gücü yerinde bir adam onu terkederek ikinci bir darbe mi vuracak.haramada gidemeyeceğine göre tek çözüm ikinci bir eştir.veya adam aşırı hormonlu ise bir hanımla yetinemeyecekse,harama gidipte eve aids,frengi... gibi zührevi hastalıklar mı getirsin.

  Müslümanı küçümseyenlerde tek eşleri evdedir ama dışarda ne yaptıkları bilinmediğinden kendilerini aliyyül ala aile babası gibi lanse edenler büyük çoğunluğu teşkil eder.tv de nerde kadın proğramı var bu tartışılır ve şu sonuca ulaşılır aldatmayan erkek yoktur.hatta aldatmadığını söyleyen olursa birazda saf,yetersiz gözüyle bakılır.Adeta erkekliği isbattır bu.

  müslüman tek eşliyse gerçekten tek eşlidir.harama gitmez.çoğunluk böyledir.

 3. #63
  bursali68
  Misafir..
  Alıntı deklem´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  takvada olsun,bilgide olsun,fiziksel güç olsun kimse kimseye mutlak anlamda eşit olamaz.
  anlamakta zorlandığınız şey eşit haklara sahip olmalarıdır.kim ne olursa olsun eşit haklara sahiptir.
  sizin mantığınız şu:dağdaki çobanla, siyaset bilimcisi hiç aynı olurmu,oyları hiç eşit olurmu? diyorsunuz.
  bunu söyleyen bir kız vardı adını hatırlamadım,dünyayı ayağa kaldırdınız.şimdi kalkmış o kızın söylediğini savunuyosunuz.devletde,hukukda insanlara haklar eşit tanınır.
  Merhaba,

  Sn.deklem...niçin " zeytinyağ gibi üste çıkma " ya çalışıyorsunuz ki...EŞİTLİĞİ SİZE hatırlatan kim...Açın bakın forum sayfalarını...!!!

  takvada olsun,bilgide olsun,fiziksel güç olsun kimse kimseye mutlak anlamda eşit olamaz.
  Bu konuda bırakın kadın-erkek eşitliğini insanlar bile eşit olamaz...Bu konuda eşittir diyen mi VAR...!!!

  anlamakta zorlandığınız şey eşit haklara sahip olmalarıdır.kim ne olursa olsun eşit haklara sahiptir.
  Biz ne dedik...!!! OKUMAMAK ÇOK kötü...Demekki kafadan sallayıp sallayıp buraya yazıyorsun,yazılanları okumuyorsun...Sonra da kalkıp " aaa bakın haklar noktasında insanlar eşittir " diyorsun...İyi de be kardeş biz ne demişiz hiç okumaz mısın sen...Kur'an'da " Takva ve Biyolojik farklılıklar hariç " KADIN-ERKEK eşittir demedik mi...

  18-09-2010, 03:05 AM
  Alıntı : deklem
  Konu Başlığı : islamda kadının boşama hakkı varmı?

  kuranda ayetlerde aradım kadının boşama hakkı ile ilğili bir ayet bulamadım.
  erkeğin boşaması ile ilgili ayet çok ama kadınla ilgili yok.


  Bak şu yukarıdaki alıntı senin konuyu ilk açış mesajın...Hemen altındaki konuya yazdığım ilk,konudaki ikinci mesaj...;

  18-09-2010, 12:36 PM
  Alıntı : bursali68
  Konu Başlığı : islamda kadının boşama hakkı varmı?

  Merhaba,

  Yaşam hakkı " kadın ve erkek " için aynıdır.Kur'an bazen erkeklerden ,bazen de kadınlardan örnek verir...Eğer kadın " pazarda satılan bir meta gibi değilse " ki değil,o zaman " boşama hakkı " her iki taraf için de geçerlidir...

  Sağlıcakla kalınız...


  Ve hemen 3. mesajım konudaki ise 6. mesaj...:

  18-09-2010, 04:53 PM
  Alıntı : bursali68
  Konu Başlığı : islamda kadının boşama hakkı varmı?

  Merhaba,

  Sn.isyan_her_yerde,doğrudur,düşüncemi yansıttım...Ama arkadaş çok meraklı ya da olaylara " gözlük " takarak bakıp sloganlaştıran biri...Çünkü genellikle yazıları bunu gösteriyor...Benim düşünceme gelince " Erkek ve Kadının " insani boyutta EŞİT olduklarına dair bir sürü ayet vardır Kur'an'da...Bu eşitlik aynı zamanda " boşanma hakkı " için de geçerlidir,örnek olarak erkekler yazılsa da...Sanırım arkadaş bu eşitlik ayetlerini görmezden geliyor...

  Sağlıcakla kalınız...


  Bay çok okuyup,çok bilen...Hiçbir şey bilmediğin buradan belli...Daha konunun başında yazmışım senin şu an GELDİĞİN noktayı...Yeni mi DANK ETTİ...!!!

  Sağlıcakla kalınız...

 4. #64
  1. Hikaye yarışma birincisi
  2. Avatar yarışma birincisi
  Venhar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Nerden
  Bilmiyorum :)
  Mesaj
  4.887
  Rep Gücü
  81913
  Alıntı atom´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  kime hakaret ettiğimi söylermisiniz?

  eşinizin sizin üstünüze başka bir kadın ile evlenmesini kabul edebilirmisiniz? buna ilahi izin gözü ile bakabilirmisiniz?

  ayrıca,önceki mesajlarda benden eşitlik adına çocuk doğurabilmem için vucudumda bir delik açmam gerektiğini söylediklerinde buna müdahale edilmedi.bu sözlerin cevapsızlığın getirdiği saldırganlıktan kaynaklandığını biliyorum.
  görüşlerimden ötürü bana karşı açıkça cephe alıyorsunuz.

  Sn. Atom hakaret içeren cümleyi zaten alıntı yapmıştım uyardığım msj da dikkat ederseniz direkt kötü niyetle hakaret ettiniz demedim. cümle içeriği bakımından anlatmak istediğiniz şeyi kötü bir dille dile getirdiğinizi söledim...

  Evli değilim eğer evli olsaydım ve üzerime evlenilmesini tabi ki asla istemem ama dinim açısından da sölemek gerekirse 1 erkeğe 4 kadın sorununda şöle bir durum var; orada Allah tarafından buyuruluyor ki eğer 4 kadın arasında zerre kadar haksızlık , kayırma,birini birinden üstün tutmayacağınıza inanıyorsanız evlenebilirsiniz...ki insan doğası gereği bu mümkün değil kaldı ki bir anne baba bile evlatları arasında dahi olsa yapar bu haksızlığı ,eşler arasında bu adaleti sağlamak çok ince bir çizgi... birde eşin kabulü gerekli sizinde dediğiniz gibi ama bu döverek , zorla ,baskıyla değil , hiç bir bayan da böle bişeyi onaylamayacağı için yine mümkün değil...Artı Cenab-ı Allah şöle de buyurmakta "bilesiniz ki sizin için en hayırlısı tek eşliliktir"ve dikkat edersek halife ve sahabeler arasında hep tek eşlilik vardır...bu kadar ince bir çizgiyi hakkıyla yerine getirecek insan yeryüzünde olmadığına göre 4 kadın almaya da cesaret edilmemesi lazım tabi ki ,dinini hakkıyla yerine getirmek isteyene bunlar apaçık belirtilmiş kuran-ı kerimde ,ama günümüz de herşeyi kendimize göre yorumlayıp özelliklede erkekler açısından bir sürü çifte sıdandartlara oturtmuş olduğumuz için, bir çok şeyde olduğu gibi bu da malesef böle algılanıyor... yani yine biz insanların yarım aklı diyelim...

 5. #65
  Kıdemli Üye kapkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2010
  Nerden
  malatya __balıkesirde oturuyorum
  Mesaj
  642
  Rep Gücü
  8914
  Alıntı deklem´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  kapkale 18 yaşında kız kardeşiniz olsa 50 yaşında biriyle evlenmesine müsade edermisin?
  yada 40 da olur.
  baban 4 günde bir eve uğrasa, diğer günler diğer eşlerinin yanında olsa hoşuna gider mi?
  dürüstce cevap ver.

  sayın venhar eşinizin ikinci bir eş almasına razı olurmusunuz.samimi cavap lütfen
  1))))50 yada 40 bılmıyorum eğer kardeşim vereceğim bu adam müslümansa bes vakıt namaz nıyazındaysa gercekten dürüst iyi niyetli allah korkusu olan sevgi ve şefkatte merhamette ehil sahibiyse vede kardeşimde istiyorsa neden olmasın bak dıkkat et kardeşim istiyorsa lafı çarpıtma hemen ki bizim dinimizde sorulur kıza istiyormusun istemiyormusun diye ((bazı aşiret geleneklerini getirip bizim dinimize lanse etme lütfen )))

  2)))bak arkadaş babamın 4 es yapabilmesi için önce maddi olarak sonra manevi olarak hepsine eşit davranması lazım yoksa allah hesap sorar itiraf ediyorumki babam bu konuda yetersiz olduğundan kendiside evlenmektedir hatta annemin vefatından sonrada bakamam yenisine diye evlenmemiştir dikkat bakamam diye evlenmedi eğrki o vasıflara sahip olan biri olsaydı bence hiç mahsuru yok evlenebilirdi heleki dinim buna cevaz verdiyse burda önemli olan o vasıflara sahip olmak kesinlikle son nokta bu anlaşıldımı allahtan korkan kimseye haksızlık yapmaz bunu unutma kesinlikle ama allahtan hakkıyla korkan burası çok önemli

 6. #66
  1. Hikaye yarışma birincisi
  2. Avatar yarışma birincisi
  Venhar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Nerden
  Bilmiyorum :)
  Mesaj
  4.887
  Rep Gücü
  81913
  Alıntı deklem´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  kapkale 18 yaşında kız kardeşiniz olsa 50 yaşında biriyle evlenmesine müsade edermisin?
  yada 40 da olur.
  baban 4 günde bir eve uğrasa, diğer günler diğer eşlerinin yanında olsa hoşuna gider mi?
  dürüstce cevap ver.

  sayın venhar eşinizin ikinci bir eş almasına razı olurmusunuz.samimi cavap lütfen


  Sn.deklem yukara sn. atom da aynı soruyu sormuştu orada bu soruya cvp yazdım okursanız memnum olurum...


  şimdi gegelim yukarı da yazdığınız şeye biraz farklı yönlerden de bakmayı becerebilsek şu konulara keşke, mesela burda dikkat edersek 50 yaşında ki kişinin talebiyle (ki hiç yakışmayacak bir talep) 18 yada daha küçük siz burda yine iyimser düşünüp 18 yazmışsınız tıpkı 50 yaşta ki iyimserliğiniz gibi :) bu taleplerde tabi ki paraya dayanıyor parayı veriyor kızı alıyor kaide bu ,yine bayanın iradesi dışı dikkat edersek...birde bu tarafta ki 50 yaş var yani baba (ki baba demeye bin şahit lazım )yani kısaca küçük yaştaki evliliklerde de erkek hegemonyası yüzünden olan cahil ailelerin körpecik kızlarına oluyor...Dini açıdan bakarsak bu konuyla ilgili dinimde hiç bir tasvip görmedim şu ana kadar" gidin ey erkek kullarım kart zampara olunda körpecik kızları alın evlenin "diye bir ibareye hiç rastlamadım...eğer burdan Hz.peygamberin evliliği aklınıza gelebilir ki hemen bunu öne süreceğinizden eminim :)...o zaman şunu da ekleyelim günümüzde dahi o bölgeler de kız çocukları çok çabuk yetişip gelişiyorlar bu yüzden hala orda küçük yaş evliliği var ama oranın 12 yaşı ile diğer bölgelerin 12 yaşındaki çocuğu kıyas bile edilemez bu hepimizcede malum ve ülkemizde evlilik yaşı şimdi ki zamanlarda 30 lu yaşlara çıkmış olsa da az çok hepimizin anne babası yada atası devrine göre tam zamında evlenmiştir ama bize göre çok küçük gelir...mesela benim teyzem 14 yaşında gelin olmuş tabi ki herşey dengi dengine ...

  ,
  Konu Venhar tarafından (22-09-2010 Saat 08:54 PM ) değiştirilmiştir.

 7. #67
  Kıdemli Üye kapkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2010
  Nerden
  malatya __balıkesirde oturuyorum
  Mesaj
  642
  Rep Gücü
  8914
  Alıntı deklem´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  kapkale 18 yaşında kız kardeşiniz olsa 50 yaşında biriyle evlenmesine müsade edermisin?
  yada 40 da olur.
  baban 4 günde bir eve uğrasa, diğer günler diğer eşlerinin yanında olsa hoşuna gider mi?
  dürüstce cevap ver.

  sayın venhar eşinizin ikinci bir eş almasına razı olurmusunuz.samimi cavap lütfen
  bide hep merak etmişimdir maymunla aynı atadan olunmasına rağmen neden maymunlarında konuşma akıl ve iradeeri gelişmemiş evrime uğramamış

  acaba ilk olan atayla ilk olan anne arasında bir akraba evliliğimi mevcut

 8. #68
  Tecrübeli Üye atom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2010
  Mesaj
  306
  Rep Gücü
  3649
  galiba tarzımdan dolayı anlayamıyorsunuz söylediklerimi.anlayacağınızı umduğum farklı bir tarzda yazmaya çalışacağım.


  size yazarken yoruluyorum.bir önceki mesajda ne dediğinizi unutuyorsunuz sürekli.bir mesajınızda muhammed in 4 karısı olduğunu yazabiliyor,bir sonraki mesajınızda "ama resul tek eşlilikten yana" diyorsunuz.söylediğimi yap,yaptığımı yapma mantığı ile hareket edebilirmi peygamber?tek eşlilikten yana olan bir insan tek bir eş alır,4 tane almaz.
  18 yaşındaki bir kızı 50 yaşındaki insana hak görmüyorsunuz,peki muhammed in ayrıcalığı nedir?muhammed aişe ile evlendiğinde aişe kaç yaşındaydı?
  yukarıdaki sözleri söylerken hiç düşünmüyormusunuz ki peygamberiniz sizin onaylamadığınız şeyleri yapmış,"ben bunları onaylamaz isem peygamberimi hiçe sayarım" diye düşünmüyomusunuz.aişe dönemin en zengini ebubekir in kızıdır.dulda değildir muhtaçta değildir.evrensel düşünen bir insan küçücük bir kızı yatağına almazdı.bunun ileride örnek teşkil edeceğini bilirdi.bu soruyu es geçip yazdıklarıma bambaşka yorumlar yapacağınızı biliyorum.çünkü verebilecek cevabınız yok.çünkü muhammed evlenmiştir ama şu şu şu sebeplerden evlenmiştir gibi bir şey söyleyemessiniz.burda hepinizin açıkça sapıklık olarak gördüğünüz bir şeyi muhammed yapmıştır.

  şimdi gelelim ikinci konuya.4 kadın almak isteyen erkek hepsine eşit davranmak gereklidir öylemi.buyrun peygamberinizin kitabından adalet,eşitlik.
  ahzap
  50. Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah'ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helal kıldık. Ayrıca, diğer mü'minlere değil de, sana has olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber'e bağışlayan, Peygamber'in de kendisini nikahlamak istediği herhangi bir mü'min kadını da (sana helal kıldık.) Mü'minlere eşleri ve sahip oldukları cariyeleri hakkında farz kıldığımız şeyleri elbette bilmekteyiz. Bütün bunlar, sana herhangi bir zorluk olmaması içindir. Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.
  51. Ey Muhammed! Bunlardan (hanımlarından) dilediğini geri bırakırsın, dilediğini yanına alırsın. Uzak durduklarından dilediklerini yanına almanda da sana bir günah yoktur. Bu onların gözlerinin aydın olması, üzülmemeleri ve hepsinin de kendilerine verdiğine razı olmaları için daha uygundur. Allah kalplerinizdekini bilir. Allah hakkıyla bilendir, halimdir. (Hemen cezalandırmaz, mühlet verir.)

  muhammed için herşey güllük gülüstanlık.oh ne ala,ona sıra yok ama ben alırsam bana var.ata sözümüz derki "imam ossurursa cemaat ..."
  örnek olacak bir insan,peygamber,kitap önce kendi hak hukuk dağıtacak.sana serbes ama diğerlerine yasak ne demek.bende istiyorum aynısından.yok böyle bir adalet terazisi.hemde en adaletlinin terazisi.
  demek neymiş,4 kadın alacağınız zaman -yok sıra ondaydı,yok öbürüne iki gecedir gidiyosun...bunlar hava civa,hangisini gönlün istiyorsa gider onla takılırsın.ben resulümü örnek alıyorum blader,siz boş konuşuyosunuz.

  bana diyeceklerki "git delik açtırda çocuğu ordan çıkar" ve buna müdahale etmeyeceksiniz.ama bir anlatımda ve hiç kimseye değil bir canlandırmada bu kelimeyi "kahpe" kullandığım için uyarı alacağım öylemi.
  buda sizin adaletiniz işte.eh klavuzunuz belli,başka ne beklenirki.

 9. #69
  Kıdemli Üye kapkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2010
  Nerden
  malatya __balıkesirde oturuyorum
  Mesaj
  642
  Rep Gücü
  8914
  [QUOTE=atom;289212] sürekli.bir mesajınızda muhammed in 4 karısı olduğunu yazabiliyor,bir sonraki mesajınızda "ama resul tek eşlilikten yana" diyorsunuz.söylediğimi yap,yaptığımı yapma mantığı ile hareket edebilirmi peygamber?tek eşlilikten yana olan bir insan tek bir eş alır,4 tane almaz.
  be hey cahil anlamazmısınki tek eşliliği sadece önerir tek eşli olun diye kaatti bir emir vermez eğer adalet sahibisen ve eğer hepsine eşit davranabiliyosan maddi manevi herşeyle eşit olacaksan vede karşının gönöl rızası varsa eğer bak demiyor git zorlaa al gel karşı tarafta istiyorsa 4 eşe kadarda izin verilmiş be hey düşüncesiz akıldan yoksun

  18 yaşındaki bir kızı 50 yaşındaki insana hak görmüyorsunuz,peki muhammed in ayrıcalığı nedir?muhammed aişe ile evlendiğinde aişe kaç yaşındaydı?
  yukarıdaki sözleri söylerken hiç düşünmüyormusunuz ki peygamberiniz sizin onaylamadığınız şeyleri yapmış,"ben bunları onaylamaz isem peygamberimi hiçe sayarım" diye düşünmüyomusunuz.aişe dönemin en zengini ebubekir in kızıdır.dulda değildir muhtaçta değildir.evrensel düşünen bir insan küçücük bir kızı yatağına almazdı.bunun ileride örnek teşkil edeceğini bilirdi.
  sana diyeceğim şudurki bu evlilikte karşıdaki adalette iyilikte allah korkusunda sevgide merhamette ve insan olunması gereken her harekette insanların en üstünü hz muhammed mustafadır be hey cahil bilmezmisinki ashabı kiram onu çagırırken ona hitab ederken anam babam sana feda olsun ya rasul allah diyordu canım sana feda olsun ya resul allah diyodu bu kadar sevdikleri muhammede veriyordu ebubekir kızını ve kızıda bu duygular içinde alıyordu ona hanım olma şerefine nail oluyordu be hey cahil sevgiden merhametten yoksun adam  şimdi gelelim ikinci konuya.4 kadın almak isteyen erkek hepsine eşit davranmak gereklidir öylemi.buyrun peygamberinizin kitabından adalet,eşitlik.
  ahzap
  50. Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini,

  bundan ne çıkarıyorsun anlamadım

  Allah'ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları;
  bu konuda savasta esir düşen kadınlarda bahsedioki bu çok ayrı bı konu sıze göre sacmalık ama ayreetten sor anlatım sana bunu


  seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helal kıldık.
  bunda akrabalar var diyemi çıkışıyorsun unutmaki islamda karaba evliliği vardır burda anlatmak istediğide helal kıldık diyor zorla al demiyor veya hepsi senin hepsini al kımseyı bırakma demiyor be hey karanlık fıkırlı adam

  Ayrıca, diğer mü'minlere değil de, sana has olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber'e bağışlayan, Peygamber'in de kendisini nikahlamak istediği herhangi bir mü'min kadını da (sana helal kıldık.)

  burdada peygamber sevgisinden dolayı kendi isteğiyle peygambere kendini bağışlayan kimselerden bahsediyorkı senın anlaman mumkun deıl cunku sende peygam ber sevgısındn eser yok


  Mü'minlere eşleri ve sahip oldukları cariyeleri hakkında farz kıldığımız şeyleri elbette bilmekteyiz. Bütün bunlar, sana herhangi bir zorluk olmaması içindir. Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.
  51. Ey Muhammed! Bunlardan (hanımlarından) dilediğini geri bırakırsın, dilediğini yanına alırsın. Uzak durduklarından dilediklerini yanına almanda da sana bir günah yoktur. Bu onların gözlerinin aydın olması, üzülmemeleri ve hepsinin de kendilerine verdiğine razı olmaları için daha uygundur. Allah kalplerinizdekini bilir. Allah hakkıyla bilendir, halimdir. (Hemen cezalandırmaz, mühlet verir.)

  burdada kendi cahiilliğini hemen ıspatlamışsın peki bu ayetın ınme sebebını bılıyrmusun onu neden yazmıyorsun da hemen dırk karalamasına gırıosunkı acaba burda ne olmuskı bu ayet gelmıs arastırdınmı yok hemen tamam bolemı demıs evet dırek gır karalamaya ona bakarsan bak bunuda karala bır ayette dıokı((( namaza yaklaşmayın))) neden acaba bak allah namazdan alıkoyuyor bzı nasıl olur ya namaz ıbadettır o yaklasmaın dıo bı arastır bakım


  gidiyosun...bunlar hava civa,hangisini gönlün istiyorsa gider onla takılırsın.ben resulümü örnek alıyorum blader,siz boş konuşuyosunuz.


  canı gönlön bılır sen gıt umumhaneye eşşek gibi tepin ama o kara toprağa başını asladın zaman akmı karamı göreceksın bu senın meselen kımse karışamaz kım sana yapma dıokı bı kere sen musluman deılsın bu kurallara tabı deılsın ıstedını yapmakta özgörsön

  bana diyeceklerki "git delik açtırda çocuğu ordan çıkar" ve buna müdahale etmeyeceksiniz.ama bir anlatımda ve hiç kimseye değil bir canlandırmada bu kelimeyi "kahpe" kullandığım için uyarı alacağım öylemi.
  buda sizin adaletiniz işte.eh klavuzunuz belli,başka ne beklenirki


  sonsuz eşitlikten yanasın sana ilerde düşeceğin tehlikden bahsettim dua et öle olmasın diicem ama kime dua edeceksinki

 10. #70
  Tecrübeli Üye isyan_her_yerde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2010
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  394
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  18327
  52. Bundan sonra, güzellikleri hoşuna gitse bile, başka kadınlarla evlenmek, eşlerini boşayıp başka eşler almak sana helal değildir. Ancak sahip olduğun cariyeler başka. Şüphesiz Allah her şeyi gözetleyendir.


  Demekki neymiş ayetin yarısını alıp koymamak gerik,yormuş dimi sayın Atom ..  hazreti isa ya yahudiler geldi dedilerki bu kadın fuhuş yapıyor bizim dinimize göre bunu taşlamamız lazım

  hazreti isa ikilemde kalır taşlayın dese hani bizim şeriatın hükmü derler ,taşlamayın dese...


  ve HZ İSA dediki aranızda günahsız olanınız onu taşlasın...

  ve yahudiler hiç bir şey yapmadılar hangisi günahsızdı?


  ''aranızda günahsız olan beni taşlasın''
  Sizin şu düz mantığınızla bakarsak Hristiyanlıkta da recm cezası vardır diyebilirmiyiz ?

7. Sayfa, Toplam 13 BirinciBirinci ... 56789 ... SonSon

Benzer Konular

 1. Yorum: 19
  Son mesaj: 09-10-2010, 09:16 PM
 2. islamda şehitlik !!!!
  ajan Tarafından Dualar Hadisler Foruma
  Yorum: 21
  Son mesaj: 19-02-2010, 06:19 PM
 3. Islamda mezhepler
  Ammar Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 24-12-2009, 10:29 AM
 4. İslamda Kadının Eşini Seçme Hakkı...
  Venhar Tarafından Dini Hikayeler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 01-10-2009, 10:26 PM
 5. islamda felsefe
  atmaca34 Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 17-05-2007, 07:18 PM
Yukarı Çık