Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3
 1. #1
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Kadin
  Mesaj
  17.801
  Rep Gücü
  137443

  stat Kocanızdan bıktıysanız ahirette uğraşmayın..

  CENNETE GİDEN KADIN İSTEDİĞİ KADAR CİMA EDECEK
  "Cennete giden kadınlar, evlilerse kocalarına verilecekler. Yalnız çok adamla evlendilerse, son kocaya verilecekler. Kadının kocası çok kötü bir adamsa, alkolikse, kadını dövdüyse, zaten cennete giremeyecek. Cennete tek başına giden kadın, dünyadaki şehitlere verilecek. Ama kadın orada beş erkek isteyemeyecek, sadece bir erkek isteyecek ama o adamın beş erkek gücü olacak, ona her türlü zevki tattıracak. Cennete giden erkeklerin tenasül uzuvları eğilmez. Kadınlara, bir tane erkek verilse de o erkek cimadan hiçbir zaman kaçmayacak, sürekli yapabilecek, kadın da istediği kadar cima edecek. Erkeğe de huriler verilecek. Cennette herkes birbirini tanıyacak. Bir kadın kocasından şikayetçiyse, kocası onu dövüyorsa, sıkıntısı varsa, bıktıysa; ölmeden boşasın, böylece ahirette eski kocasıyla uğraşmaz."

  medyafaresi


  Bu sözler, cennete giden kadınların evlilerse kocalarına verileceklerini iddia eden Cübbeli Ahmet Hoca'ya ait..

  Hal gerçekten böyleyse; yani bu dünyada yaptığımız eş seçimleri bizimle beraber öbür dünyaya da gelecekse, vakit geç olmadan oturup bir kez daha düşünmekte fayda var...

  KADINLARA BİR ERKEK, ERKEKLERE İSE HURİLER

  Teke Tek'te Fatih Altaylf nın sorularını yanıtlayan Cübbeli'nin ahiret kehanetleri bununla da bitmiyor. Cübbeli'ye göre, kadınlara bir erkek, erkeklere ise huriler verilecek. Programın reyting rekoru kırarak geniş bir izleyici kitlesine de ulaştığını göz önünde bulundurunca, binlerce kişinin
  kafasında aynı soruları doğuran bu açıklamaları tartışmaya açmak şart oldu.

  Cennette erkeklere bol huri, kadınlara ise bir tek eş mi verilecek? Yani Nihal Bengisu Karaca'nın da yazdığı gibi, ahirette de mi cinsiyet ayrımcılığı olacak?

  Cennette kadın ve erkekleri neler bekliyor? Bakın, ilahiyatçılar ve din adamları neler söylüyor?

  AHİRETTE DE Mİ CİNSİYET AYRIMCILIGI VAR
  Gazete HaberTürk yazarı Nihal Bengisu Karaca
  CÜBBELİ'ye ilk tepki Habertürk yazarı Karaca'dan pazar günkü köşesinde geldi:

  "Cübbeli Ahmet'in cennet tasviri mesela, beni epey güldürdü. Muhafazakârlık adını verdiğimiz "dünyevi" ideolojinin bütün açmazlarını ikiyle çarpıp ahirete taşıdı muhterem.

  Hesapta "Herkes cennette her istediğini elde edecek".

  Fakat o da ne? Birden anlaşılıyor ki, "herkes"ten kasıt, erkekler... Erkeğe verilecek hurileri müjdeledikten sonra kadına da dünyada evli olduğu adamla evli olma "hakkını" lütfediyor Cübbeli'm. Bu tasvir, ortalama modern eğitim almış ve kendisine biraz saygısı olan her kadını irrite eder. Kocasını çok sevse, hatta "Sonsuza kadar mutlu yaşadılar" hikâyesine inansa bile.

  "ORADA DA MI ÇOCUK DOĞURACAĞIZ?"

  Dinin kendi içinde tutarlı olan mantığına da ters. Madem dindar kadınlar, kamu düzeni ve kamu ahlakı adına dünyada iken birtakım sorumluluklar yükleniyor ve madem cennette bu sorumluluklar için bir sebep kalmıyor, neden cennette bile evli olunuyor? Orada da mı çocuk doğuracağız? Bu nasıl bir saçmalık?

  İddia edilen odur ki, cennet te iki şeyden biri olmayacaktır. Ya kıskançlık, ya da cinsellik!

  CENNETTE CİNSELLİK YOK ORADA HER ŞEY MANEVİ

  İlahiyatçı Prof. Dr. Beyza Bilgin:
  Erkeklere dişiler verilecekse, kadınlara da verilecektir. Bu dünyada algıladığınız cinsellik gibi bir şey cennette olmayacak, her şey manevi olarak şekillenecek.

  Bu konuyla ilgili olarak kesin bir şey yoktur. "Herkes en sevdiği ile evlenecek" diyorlar ama bu görüşle de ilgili olarak açık bir beyan yok. Huri meselesinde ise, erkeklerin hayatları boyunca beraber olduğu kadınlar cennette huriye dönüşecek yorumları da var.

  Kadınlar için de aynı görüşler söyleniyor. Bir görüş, "Erkeklere çok sayıda huri verilecekse tam karşılığı olarak kadınlara da çok sayıda erkek verilecek" diyor.

  Yani cennette "Kadınlar için de eşler olacak" deniyor.

  Türkçemizde bunun "Huri" ya da "Huriye" diye şakalaşması da yapılır. Eğer erkekler için dişiler verilecekse, kadınlar için de erkekler verilecektir. Ancak cenneti herkes cinsel doyum olarak düşünmüyor.

  "CENNET SİZİN ARZULARINIZA GÖRE ŞEKİLLENECEK"

  Bu herkesin yorumuna göre değişen bir mesele. Herkes bu dünyada neyin arayışı içerisindeyse onu bulacak. Cennnet sizin arzularınıza, isteklerinize göre şekillenecek. Bu dünyada algıladığınız cinsellik gibi bir şey cennette olmayacak. Her şey orada manevi açıdan şekillenecek. Ben de bu görüşten yanayım.

  "KADINA TEK ERKEK, ERKEĞE İSE İKİ KADIN VERİLECEK"

  İlahiyatçı Yazar Adnan Şensoy:
  Cennette cinsel ilişki vardır. Cennete giden kadın, hurilerden üstün olacak. Huriler bir nevi cariye veya hizmetçi gibi cennetlik olanlara hizmet edecek.

  Kuşkusuz, cennette her lezzetin yanında cinsî ilişki de vardır. Kur'an'da kişilerin eşlerinden ve ayrıca hurilerden bahseden ayetler dolayısıyla bu tür ilişkilerden de söz etmiş oluyor.

  Kur'an'da vurgulandığı üzere (30/Rûm, 21) karşı cinsler hayatlarını birleştirmekle bedeni ve ruhi tatmin bulmaktadırlar. Aynı tatminin uhrevî hayatta da devam etmesi tabiidir.

  Bir erkeğin kaç eşe sahip olacağı hususunda sahih rivayet Buhâri ile Müslim'de yer alan hadistir. Buna göre cennetteki her erkeğe "zarif ve şeffaf tenli" iki kadın verilecek ve orada evlenmemiş kimse kalmayacaktır. Kadınların ikisi de huri veya dünya kadını olabileceği gibi birinin huri, birinin de dünyalı olması muhtemeldir.

  Dünya imtihanını kazanıp cennete girmeye layık olan takvalı bir kadın hurilerden üstün olacaktır. Huriler bir nevi cariye veya hizmetçi gibi cennetlik olanlara hizmet edecektir.

  Kocası ölünce ikinci bir erkekle evlenmiş olan bir kadının cennette hangisiyle olacağına dair Ümm-ü Habibe'nin yönelttiği soruya karşın, Peygamberimiz, güzel ahlaklı olanla birlikte olacağını bildirmiştir. Başka bir rivayette ise, kadının dünyada evlendiği kimselerden dilediği birine eş olacağı bildirilmiştir.

  Diğer bir rivayette de, son evlendiği kimsenin eşi olacağı ifade edilmiştir. Bunların hepsi, cennette bir kadının birden çok erkeğin eşi olmayacağının delilidir. (HT)

  haberciniz.biz


  Yorumlarınız...?


 2. #2
  Aktif Üye Masterlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Nerden
  İzmir
  Yaş
  29
  Mesaj
  2.284
  Rep Gücü
  45818
  eşitlikçiler nerdesiniz yahu

  cennette bile ayrımcılık var :))))

  hahaha

 3. #3
  Kıdemli Üye kapkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2010
  Nerden
  malatya __balıkesirde oturuyorum
  Mesaj
  642
  Rep Gücü
  8914
  yav arkadaşlar ben derimki önce allah rızasını kazanalım allahta bizden razı olduğu için cennetine layık görsön merak etmeyin orda herkesin keyfi tıkır olacak hiç merak etmein

Benzer Konular

 1. Almak ahirette
  nefisetülilm Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 18-07-2009, 10:54 AM
 2. Âhirette felaketten kurtulmak...
  nefisetülilm Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 13-07-2009, 08:12 PM
 3. Bir kadın yüzünden kocanızdan boşanır mısınız?
  YukseLL Tarafından Evlilik ve Aile Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 13-04-2009, 04:15 PM
 4. Dünyada Kiminleysen Ahirette de Onunlasın!!!!!
  Mehdikonya Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 20
  Son mesaj: 14-01-2009, 01:44 PM
 5. ahirette iki kadın:))
  carpediemcan Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 6
  Son mesaj: 06-08-2008, 04:27 PM
Yukarı Çık