3. Sayfa, Toplam 3 BirinciBirinci 123
Gösterilen sonuçlar: 21 ile 27 Toplam: 27

Bizi Allah mı yarattı? Bizi Allah Yaratmadıysa Kim Yarattı?

Din ve İnanç Kategorisi Dini Sohbet Forumunda Bizi Allah mı yarattı? Bizi Allah Yaratmadıysa Kim Yarattı? Konusununun içerigi kısaca ->> dogangunes ´isimli üyeden Alıntı Ne zamandan beri üyelerin açtığı konulara yöneticiler değilde diğer üyeler müdahale ediyor demicem ne yazıkki bayağı ...

 1. #21
  - Çevrimdışı
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  5.719
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  67062
  Alıntı dogangunes´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ne zamandan beri üyelerin açtığı konulara yöneticiler değilde diğer üyeler müdahale ediyor demicem ne yazıkki bayağı uzun bir zamandır müdahale edilip forumda niyeyse fikirlere,düşüncelere,konulara göre bir gerginlik yaratılmaya çalışılıyor.Bunun tartışmalarıda oldu geçer diye bekledim ama hiçbir düzelme yok.Açılan konuların başlığı anasayfada gözüküyor konu başlığını beğenmeyen mümkünse konuya girmesin yok dayanamayıp illa konuya fikrini yazıcaksa sadece fikrini yazsın oda konuyu açan arkadaşa saldırmadan,ima yapmadan,aşılama yapmaya çalışmadan,fetva vermeden,hakaret etmeden lütfen!!!

  Forumda FORUM KURALLARINA göre işler herşey üyelerin nabzına göre değil..Burası her türlü bilginin,paylaşımın (forum kuralları çerçevesinde)paylaşıldığı bir ortam ve burada farklı kişilikler var ayrıca kimse kimsenin huyuna,fikrine göre konu açıp,yorum yapıcak diye bir kuralımızda henüz yok bildiğim kadarıyla..

  Lütfen açılan konulara bu şekil müdahaleler edip hem ortalığı hemde konuyu açan arkadaşları germeyin..

  Harikasın arkadaşım.
  Kıdemli olmak başka bişey..
  HERKES BİR GÜN KOMÜNİST OLACAK

 2. #22
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Nerden
  BURSA
  Yaş
  38
  Mesaj
  155
  Rep Gücü
  7575

  Konu neydi unuttum:)

  Başlığın haricinde herşey konuşuluyor,Yakamoz adına üzüldüm.

  Açın başka bir başlık arkadaşlar,

  kirli çamaşırlar,
  içimizdeki zehir,
  madalyonun öteki yüzü, bla bla bla,,,,

  Bırakın insanlar enteresan gelen konuları araştırsın,merak ettiği konuları tartışsın, hemen etiketlemeyin arkadaşlar(ultimatom vermeyin)

  Kişi inanan biridir; ama merak ediyodur, bu onun inkar ettiği anl***** gelmez.
  kişileri sınırlar içinde hapsetmeyin,düşünelim, tartışalım,Allah cc öyle bir yetenek fazilet bize(akıl) onunla çok yararlı insanda olur, çok zararlı insanda olur.Haşa kendini yaratanı bile inkar edebilir.
  Düşünerek, konuşarak, araştırarak doğruya yaklaşabiliriz diye düşünüyorum.
  Saygılarımla...

  Dost'ça kalın....

 3. #23
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Nerden
  Antalya
  Mesaj
  2.191
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  54809
  Beni Allah yarattı. İnancım bu yönde. Kendisini Allah'dan başka bir ilahın yarattığına veya tesadüfen hasıl olduğuna inanan varsa o da yazsın bu konuya...

 4. #24
  bursali68
  Misafir..
  Merhaba,

  Aslında sorunun ilk bölümü ve virgülden sonraki kısmı aynı kapıya çıkmakta ;

  " Bizi Allah mı yarattı? Bizi Allah Yaratmadıysa Kim Yarattı?"

  Yani bizi Allah yaratıysa sorun yok,eğer Allah'tan başka biri ( Bizi Allah Yaratmadıysa Kim Yarattı? )yaratıysa,eh biz onu zaten Allah olarak biliyoruz.

  Bence konu " bizi Allah mı yarattı,yoksa tesadüfler zinciri sonucunda mı ortaya çıktık/oluştuk " olabilirdi.Ancak bu konu da çok tartışıldı.

  Konu başlığından olsa olsa " Zecharia Sitchin " düşüncesi kokusu alıyorum.Eğer o konuda bir doğruluk payı varsa değişen bir şey olur mu inancımızda, emin olun onu da tam olarak bilemiyorum.

  ZECHARIA SITCHIN

  Zecharia Sitchin altı kitaplık "Dünya Tarihçesi" adlı kitap serisiyle büyük sansasyon yaratmış, Rus asıllı bilimadamı, sümerologdur. Çivi yazısı dışında hiç bilinmeyen "ölü diller" konusundaki çalışmalarıyla da akademi düzeyinde kendine önemli bir yer edinmiştir.
  1922 yılında Bakü'de doğdu. Ailesiyle birlikte köklerinin geldiği Filintin'e giden Zecharia Sitchin burada büyüdü, bu sırada Orta Doğu dillerine ilgi duymaya başladı, İbranice ve Sümerce öğrendi. Eğitimi için İngiltere'ye giden Sitchin Londra İktisadi ve Siyasal Bilimler Yüksek Okulu ve Londra Üniversitesi'nden mezun oldu. Ardından Filistin'e geri dönüp gazetecilik yaptı. 2. Dünya Savaşı sırasında İngiliz Ordusu'nda görev aldı. 1950'li yılların ortalarında Amerika'ya yerleşti. Yaşamını New York'ta sürdürmektedir.
  1970'lerde Orta Doğu üzerine yaptığı arkeoloji araştırmalarını 12. Gezegen adını verdiği bir kitapta topladı, kitabın basımı 1976'da tamamlandı.

  Zecharia Sitchin, Yakın Doğu tarihi ve arkeolojisi uzmanıdır, Eski Ahit (Tevrat ve Zebur), Sami ve Avrupa dilleri, modern ve eski İbrani dili konularında eğitim almış ve Londra İktisadi ve Siyasal Bilimler Okulu´nda öğrenim gördükten sonra Londra Üniversitesi´nden mezun oldu. Uzun yıllar gazetecilik ve yazarlık yaptıktan sonra şimdi New York´da yaşıyor ve çalışmalarını sürdürüyor. Sümer dilini anlayan ve okuyan nadir bilginlerden biridir, yeni çalışmaları Yakın Doğu´daki eski uygarlıklar tarafından yazılan kil tablet metinlerle ilgilidir; bu alanda aradığı çok daha eski uygarlıklardır. Sitchin´in kitapları körler için yazılan Braille alfabesine bile çevrilmiş, sayısız radyo ve tv programlarında tartışılmıştır. Sitchin´in "Dünya Kronolojisi" adlı kitap serisi mitolojinin kökeni olarak kabul edilebilir, bir hayal ürünü değildir çünkü geçerli ve sağlam kaynaklara dayanmaktadır, yazar bunlara "Antik Anılar" demektedir. Tevrat ve İncil dinsel bir metin olarak değil, tarihsel/bilimsel bir döküman olarak okunmalıdır, antik büyük uygarlıkların kökeni dünyadışıdır. Sitchin, antik bilginin dünyaya Annunaki (Göklerden dünyaya gelen) tarafından getirildiği öne sürerken, modern bilimin antik bilgiyle uyum sağlamaya başladığını ve devamı olduğunu belirtmektedir. İlk kitabı olan "12. Gezegen"de Güneş Sistemi´ndeki kayıp gezegen olasılığından söz eder ve bu gezegenden dünyaya yarım milyon yıl önce gelen halkın, kutsal kitaplarda anlatılan olaylara neden olduğunu belirtmektedir. Örneğin Tevrat´ın "Genesis" bölümünün 6. Bölümü´nde adları geçen ve Tufan´dan önce insanoğullarının kızlarıyla evlenen "Nefilimler"in 12. Gezegen´den geldiğini yazar. "Nefilim" sözcüğünün özgün anlamı, "Tanrının Oğulları veya göklerden gelen Devler"dir ve bizler geçmişte devlerin yaşadıklarını düşünüyor ve araştırıyoruz. Sitchin, kilisenin kutsal kitaplarla ilgili soru sorulmaması kuralını da eleştiriyor ve sorgulamanın kutsallıkla ilgisi olmadığını söylüyor. Çünkü, ona göre tarihsel bilgiler bu metinlerin içinde saklıdırlar, İbranice´deki "Nafal" sözcüğü de "Nefilim" yorumunu destekler gibidir ve "Düşüş/Düşenler" anlamındadır.

  Zecharia Sitchin
  Duman6

  Sağlıcakla kalınız.
  Konu bursali68 tarafından (22-03-2010 Saat 01:14 AM ) değiştirilmiştir.

 5. #25
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye spartaküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Mesaj
  912
  Rep Gücü
  19319
  Insan, evrenin olusumunda gecen korkunc zamani, maddeyi-hareketi anlayamadigindan, tüm bunlarin karsiligina tekabül eden kisa, ucuz ve basitinden bir cevap : allahi icad etti.

  Sorunun bence dogrusu : Allahi kim yaratti?

 6. #26
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Nerden
  Antalya
  Mesaj
  2.191
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  54809
  İnsanın anlama kapasitesi muhakkak ki cüzi. Allah'ın ezeli ve ebedi olduğunu mantığının alamayacağı kadar cüzi. İnancı bütün bir kimsenin bile sorgulayıp akıl sır erdiremeyeceği, anlıyamayacağı derecede cüzi...
  Kendi beynimize ve mantığımıza göre değerlendirme yapmak ve bir sonuca varmak tutarsız ve tehlikeli...

 7. #27
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye ĐЄŁī ЄکмΞЯ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2010
  Nerden
  Rüzgarı sert Delikanlısı mert olan Memleketten
  Yaş
  36
  Mesaj
  197
  Rep Gücü
  11185
  Herkes düşüncelerini savuna bilir gayet normaldir..İnanır inanmaz o kişinin iradesini,bakış açısını yansıtır..Kainat ,galaksiler,yıldızlar,atom bunca kusursuz düzen asla evrimle açıklanamaz,varsa açıklarım diyen zamanımı ayırır dinlerim..Üstün akıl sahibi yaratıcı olduğu herhaliyle belli..Ama Maymundan gelen şeytandan doğan tesadüfen olan insanların olduğuda kesinlikle doğru..Gün geçtikçe daha çok görüyorum..Kabullenmek uygulamaktır,bu tip insanların içinde korku olmaz Allahtan bile korkmayacak kadar cesurdurlar,bu inançsızlıkları şeytanın yardımıyla kuvvetlenir..Yaratıcıyı bile halt ettik diyerek haz duyarlar..Zora düşüncede inanmadan yalvarırlar..
  Konu ĐЄŁī ЄکмΞЯ tarafından (22-03-2010 Saat 11:03 PM ) değiştirilmiştir.

Benzer Konular

 1. Allah'ı Kim Yarattı...?
  RABİA Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 11
  Son mesaj: 12-04-2012, 10:12 PM
 2. Allah Bizi Seviyor
  cumleci Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 12-03-2010, 02:57 PM
 3. ALLAH her şeyi yarattı.Haşa onu kim yarattı
  çerkeş18 Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 14-12-2009, 11:14 AM
 4. ...Ve Allah Anneyi Yarattı
  RABİA Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 25-10-2009, 01:16 AM
 5. Allah kainatı neden yarattı?
  dogangunes Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 16
  Son mesaj: 08-09-2009, 01:54 PM
Yukarı Çık