Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 10

5 vakit namaz ve abdeste 1 saat yeter

Din ve İnanç Kategorisi Dini Sohbet Forumunda 5 vakit namaz ve abdeste 1 saat yeter Konusununun içerigi kısaca ->> Bismillahirrahmanirrahim Birtek saat, beş vakit namaza abdestle kâfi gelir. Acaba, yirmi üç saat ini şu kısacık hayat-ı dünyeviyeye sarf eden ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye RABİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Mesaj
  4.585
  Blog Mesajları
  4
  Rep Gücü
  52573

  5 vakit namaz ve abdeste 1 saat yeter

  Bismillahirrahmanirrahim

  Birtek saat, beş vakit namaza abdestle kâfi gelir.

  Acaba, yirmi üç saatini şu kısacık hayat-ı dünyeviyeye sarf eden ve o uzun hayat-ı ebediyeye birtek saatini sarf etmeyen ne kadar zarar eder, ne kadar nefsine zulmeder, ne kadar hilâf-ı akıl hareket eder!

  Zîrâ, bin adamın iştirak ettiği bir piyango kumarına yarı malını vermek, akıl kabul ederse -halbuki, kazanç ihtimâli binde birdir- sonra yirmi dörtten bir malını yüzde doksan dokuz ihtimâl ile kazancı musaddak bir hazîne-i ebediyeye vermemek, ne kadar hilâf-ı akıl ve hikmet hareket ettiğini, ne kadar akıldan uzak düştüğünü kendini âkıl zanneden adam anlamaz mı?

  Halbuki, namazda ruhun ve kalbin ve aklın büyük bir rahatı vardır.
  Hem, cisme de o kadar ağır bir iş değildir.
  Hem, namaz kılanın diğer mübah dünyevî amelleri, güzel bir niyet ile ibâdet hükmünü alır.

  Bu sûrette bütün sermâye-i ömrünü âhirete mal edebilir.
  Fânî ömrünü bir cihette ibkâ eder. (Sözler, s. 27)

  Bediüzzaman Said Nursi

  SÖZLÜK:


  FÂNÎ : Geçiçi, sonu olan, son bulan.
  HAYAT-I DÜNYEVİYE : Dünya hayatı.
  HAYAT-I EBEDİYE : Âhiret hayatı; sonsuz hayat.
  HAZÎNE-İ EBEDİYE : Ebedî hazîne; Cennet.
  HİLÂF-I AKIL : Akla ters.
  İBKA : Bâkîleştirme, sonsuzlaştırma.
  İŞTİRAK : Ortaklık, katılma.
  MUSADDAK : Tasdik olunmuş, doğrulanan.
  MÜBÂH : Günâhı ve sevâbı olmayan yeme, içme, yürüme gibi günlük davranışlar.
  SERMÂYE-İ ÖMÜR : Ömür sermâyesi.
  Tırtılın Dünya'nın sonu dediğine;
  Usta, kelebek der.

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye Ammar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Mesaj
  1.016
  Rep Gücü
  9720
  @RABİA

  Güzel kardeşim sana naçizane bir fikrimi söylemek isterim, daha doğrusu senin nezninde NUR talebelerine bir görüş beyan etmek isterim...

  Şimdi birşey dikkatimi çekiyor açtığın konuların tam***** yakını SAİD NURSİ risalelerine ait, ve her konunun altında resmen sözlükde vermek zorunda kalıyorsun, şimdi bu kitapları anlamaya yönelik yıllarını veren talebeler var... Oysa aynı emeği RESULULLAH S.A.V in ahdislerini arapça türkçe meallerini ezberlemeye gayret etseniz, daha faydalı olmaz mı... İçeriği TEFSİR deniliyor ama içinde ki çarpık ve bozuk itikatlar hakkında defalarca dikkat çekmeye çaba sarfettik.. Tasavvuf ve Tarikat ların ve tarikat önderlerinin pek çok sakıncalı bozuk itikatlarını delilleri ile sunmaya gayret ettik, bir an şöyle durup düşün bu satırları, ben sizi SAİD NURSİ nin tüm kitaplarını okuduğunuzda ne bir TEFSİR çalışması ne TEVHİD e davet, ne bir HADİS ilmine yönelik çaba ve gayret gözlemleyemedim sadece ciltler sayfalar dolusu kitaplarının o sayfaları arasına serpiştirdiği ayet ve hadisler ile desteklemeye gayret ettiği şahsi inanç ve itikatlarını içeren kitaplar olduğunu görüyorum..

  Şimdi toparlıyayım fazlaca uzatmak da istemiyorum esasen... Yani bu zat hakkında idda edilen yüzyılın mürşidi yakıştırması doğru olsa, onun eserleri tüm İSLAM coğrafyasında ortalığı kasıp kavurması gerekmezmiydi, tamda müslümanların en çok ihtiyacı olduğu bir dönemde, tüm islam coğrafyası kenetlenmezmiydi...? Oysa Ebu Hanife, imam Şafi, İmam Maliki, İmam Ahmed bin Hanbel, İbn Teymiyye, gibi büyük alimler yaşadıkları dönemlerde müslümanlara nasıl bir etki yapmışlardı, veya daha güncel kişiliklere gelelim TASAVVUF ve TARİKAT ehlinin Kafir ilan edip takmadıkları kulp bırakmadıkları Muhammed Abdulvehhab kadar tesirli olması gerekmezmiydi... Yani peşinden koşan zümre hep bozuk itikatlara tabii TASAVVUF ve TARİKAT ehli olması hiçmi dikkat çekmiyor, hatta doğup büyüdüğü topraklarda dahi eleştiriler, ve çarpıklıklar ile itham edilim 70 milyon insan arasında dahi belli bir kitleye hitap edebilen bir zatı hak etmediği bir yere konumlandırmış olmakdan endişe etmiyormusunuz..?

  Devam edecek

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye Mustad'af - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Mesaj
  920
  Blog Mesajları
  6
  Rep Gücü
  8265

  insaf

  bir tarafta tarikat ehklini,önderlerini tekfir etmeden çekinmeyenler,diğer tarafta İbn Teymiyeyi,Mevdudiyi,Seyyid Kutubu tekfir edenler.
  Küfürle itham etmek bu kadar ucuz olmamalı.
  Ağızdan çıkan her sözün hesabının verileceğine inanan insanlara, ehl-i kıbleyi tekfir etmez yaraşmaz.
  Kimin neyi niçin söylediğini sadece Allah bilir.
  Kalpleri yarıp niyeti keşfetmek de kulların işi değil.
  Şeriat-ı Garranın zahire bakıp hüküm vermesinden yola öçıkılarak yapılan değerlendirmelerde haddinden ziyade hiddetin,şiddetin olduğunu görmek bu fakiri cidden rahatsız etmektedir.
  Kollarımda tutuk demir halkalar!

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye Ammar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Mesaj
  1.016
  Rep Gücü
  9720
  TEKFİR etmek, heleki müslümanı tekfir etmek gerçekden çok acıdır.. bizim karşı durduğumuz görüş şudur, Tarikat ve tasavvuf önderlerine yakıştırılan doğa üstü güçler, yazdıkları kitaplara, söyledikleri sözlere KUR-AN ve SÜNNET e gösterilen hassasiyetden daha ötesini gösterenlermenin ne kadar yanlış olduğudur.. Bir arkadaşım anlatıyor;

  17 Ağustos depreminden bir gün önce MAHMUT EFENDİ denen zatın, rüyasında EYÜP SULTAN TÜRBESİNİN KOLONLARINI MELEKLERİN TUTTUĞUNU görmüş, ve depremden sonra yapılan kontrollerde tamda rüyasında gördüğü yerde hafif bir çatlaklık oluşmuş o kadar.... Ve bunu anlatan bunun doğruluğundan o kadar emin ki... Keza nur talebeleri yıllar verip bu kitapları ezberleyip yorumlar üretmeye, geceler boyu oturup bu kitapların hikmetlerinden bahsediyorlar.. Oysa aynı emeği aynı gayreti ALLAH C.C un kitabını, dinini, RESULULLAH S.A.S in SÜNNETİ ni ayakta tutmaya gösterseler daha faydalı olmazmı..?

  Bizim savunduğumuz şey en başından beri şudur...

  RESULULLAH S.A.V in sözleri ve amelleri dışında, her insanın sözleri ve amelleri alınabilirde, terkedilebilirde... Alimlerden faydalanın, ilim öğrenin, lakin onları anlamsız ve ŞİRK olacak makam mevkilere oturtmayın....
  Konu Ammar tarafından (20-01-2010 Saat 10:06 AM ) değiştirilmiştir.

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.030
  Rep Gücü
  88647
  Selam!

  Sn.Ammar sozlerinize hak vermemek elde degil.
  Ama....

  Simdi sn.Rabia'nin yazisina bir bakalim.

  5 vakit namaz ve abdeste 1 saat yeter.
  ....namaz kilan butun omrunu AHIRET te sonsuzlastirir.
  kendini âkıl zanneden adam bu hikmetin farkina varmalidir...
  Siz bu sozun altina IMZA atanlardansiniz.
  Benim gibi,sn.Mustadaf gibi,sn.Rabia gibi...

  Yorumlarimizi kisilerin olumsuz beyanlari icin olumsuz
  Olumlu beyanlari icin olumlu yapmaliyiz diye dusunuyorum.
  Bir musluman dogruya egri diyemez/egriye dogru diyemiyecegi gibi.

  Selamlar....

 6. #6
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2009
  Mesaj
  626
  Rep Gücü
  41960
  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Yorumlarimizi kisilerin olumsuz beyanlari icin olumsuz
  Olumlu beyanlari icin olumlu yapmaliyiz diye dusunuyorum.
  Bir musluman dogruya egri diyemez/egriye dogru diyemiyecegi gibi.
  Selam;

  Aynen katılıyorum, kişileri değerlendirmek yerine o kişileri sevmesek bile söylediklerini ayrı ayrı ele alıp değerlendirmek gerekir. Bir insanın yanlışları olsa bile külliyen yanlış olamaz, külliyen doğru olamayacağı gibi.

 7. #7
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye Ammar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Mesaj
  1.016
  Rep Gücü
  9720
  Bakın ben tümden red edin demiyorum cümlelerim arasında bunu gözlemlersiniz ne demişim yukarıda

  Alimlerden faydalanın, ilim öğrenin, lakin onları anlamsız ve ŞİRK olacak makam mevkilere oturtmayın....
  şimdi konuya dönecek olursak, düşüncelerinizi paylaştığınız için 3 ünüzede teşekkür ederim...

  zaten doğru sözlere söylediğimiz tek kelime karşı görüş olamaz... biz müslümanım diyen LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDEN RESULULLAH diyen kişiye diline, dinine, ırkına milletine bakmadan kardeşim deriz, onun hatalarını görmemeye eğer düzeltmeye imkanımız var ise kalp kırmadan düzeltmeye çalışırız, 99 yanlış bir doğrusu olsa o bir doğruyu görürüz.. buraya kadar okey..

  Şimd sıkıntı şurada oluşuyor konuya muhattap olan zatın ( SAİD NURSİ ) sözleri, yanlışları ŞİRK boyutuna ulaşabiliyor bunu görmezden gelmemek mümkün değil, onun eserlerinde ki bilgileri külliyen geçersiz ve mesnetsiz olduğunu idda etmiyorum, ama talebelerinin onu

  1-ASRINEN BÜYÜK ALİMİ
  2-RİSALE-İ NUR LAR BU ASIRDA KUR-AN' IN NURLU KILINCI
  3-BİR KİTABI BİR KERE OKUDUMU SATIR SATIR EZBERLERDİ
  4-CEVŞEN
  5-RİSALE-İ NUR KUAR-AN GİBİ GÖKTEN İNMİŞTİR
  6-RÜYAMDA HZ ALİ R.A VE BAZI ALİMLERDEN DERSLER ALDIM
  7-GAYB ALEMİNE DAİR BİR TAKIM RİVAYETLERDE BULUNMA

  vs.vs.vs. gibi ŞİRK içeren sölerinde aynı şahsa ait olduğu ve eserlerine kendileri kaptırıp hafta sonlarını gece geç saatlere kadar zamanlarını ayırıp sadece bu iş için evlerinde oda tahsis edilmesi, hatta kendi mülkünde bu kitabın ve bu şahsın eserlerini görüş ve itikadlarını açıklamaya üzerinde düşünmeye, istişare yapmaya yönelen ve teşvik edenlere benim sözlerim, ve aynı şekilde hangi ortamda olursa olsun hangi konuda olursa olsun, konuşulan konu hakkında ALLAH C.C' un AYETLERİ ve RESULULLAH S.A.S in SÜNNETİN den bahsetmek yerine RİSALEİ NUR külliyatından sözler ile açıklama eylemi içine girenlere, sadece böylede kalmayabiliyor, insanlar kendi aralarında aile içinde verdikleri kararlarda Ayet ve Sünnet den öte bu zatın görüşleri ile hükümler verebiliyorlar ben buna karşıyım..

  Eğer konunun girişi şu şekilde olsa idi amenna diyecektim..

  KUR-AN da ayetler ile namazın fazileti, RESULULLAH S.A.S in HADİS leri ile namazın fazileti, ardından bu zatın görüşlerini içeren bir söz dizilimi olsa çok daha güzel olurdu.... dikkat ediniz ben bu forumlarda İBN TEYMİYE kitaplarından pek çok bilgi ve belge paylaştım, bu ALİMİ insna üstü bir takım vasıflar ile asla sıfatlandırmadım ilminden bilgisinden müthiş faydalandım, saygım ve sevgimde büyüktür gerçekten üslubu dikkatinizi çektimi bilimiyorum her risalesine ALLAH C.C u överek Hamd ederk başlar fikir beyan edeceği her konuda AYET ve HADİS delil sunmadan asla fikir yorum yapmaz.. İşte eksiklik ve noksanlık burada kaldı ki ben yukarda ki sebeplerden tolayı SAİD NURSİ nin kitaplarına her daim temkinli yaklaşırım..

 8. #8
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.690
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7721
  "El ulemaül ümmeti keenbiyail beni israil." " .............. werasetül eniya ". S.Resulullah.

  Kaidelerin gereğince; Beni israil Peygamberlerine bir noktada denk tutulan Tüm islam ulemasını Resulullah (a.s.v ) ın varisleri bilir ve oylede saygı duyarız.
  Bu şahsiyetlere olan saygı ve sevgimiz şahsi kemalatlarından öte... söylemleri ve yaşam tarzları ile Peygamber (a.s.v) a güzel birer ayine olmalarıdır. Yoksa onlara ayne payesinden öte bir durum biçmek, ve hatta ayne olduğu şahsiyetin üstünde görmek, sanırım akıl ehlinden, şuurlu müslümanlardan uzak bir durum olmali.

  Kişisel görüşlerimizin farklılığından kaynaklı bazı zenginliklerimizi medarı niza etmek, buna birazda ilmi enaniyet katmak, kendimizden başkasını firkai dallede görmek.... bence ( kusura bakmayın ) hamakatın ta kendisi olsa gerek. Ağızlarını açıp kenarda seyre kuyulan çalalların ağızlarında akan salyalarda cabası.....

  Değerli arkadaşlar;
  Uhuvveti islamiyeyi tesis, şahsi kemalatlarımızın önünde olmalı.

  Bazı arkadaşarımıza göre "ilmi leddün" den bahs etmek şirk olabilir,
  Cevşeni okumak şirk olabilir,
  Beyendiğimiz bir kitabı fazla sevmek şirk olabilir,
  Cifir ve ebcet hesaplarıyla bazı zırları izah etmek şirk olabilir... hemde (layelemu ğaybe illallah.... el ilmu indellah...) unutmadan.
  .................................................. ..................
  Ama o kardeşimiz bunu da bilsin;
  " İnne şirke lezülmün azim " kaidesini çok iyi bilir ve o dehlize düşmekten Allaha sığınırız. Bunun için de azami dikkat ederiz. Bu dikkatimizin gereği olarak; Kurana ve mübelliğine olan sadık hizmetkarlığı, fedailiği ve ayinedarlıği cihetiyle, Takdir ettiğimiz ve istifade etmekten şeref duyduğumuz Risalei Nurlarda ŞİRK YOKTUR.

  Değerli bir arkadaşımız kuran ışığında, ve avam lisanıyla ibadetin fihristesi olan namaza dair bir paylaşım sunmuş.... hatamı etmiş yani ???
  Pes doğrusu.......
  Varsa bir katkı yap istifade ettiğin satırlardan, sadırlardan....
  Yoksa...
  zihinleri bulandırmamak adına

  "Huzma safa dema keder " de geç...
  Hak ile iştigal etmezsen,
  Batıl seni istila eder.... İmam-i Şafi-i

 9. #9
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye Ammar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Mesaj
  1.016
  Rep Gücü
  9720
  şimdi değerli kardeşim....

  yukarda amaç açıklandığı için tekrarlamıyorum, hitap tarzından anladığım kadarıyla çok uzun zamandır SAİD NURSİ talebesisin ve üzerinde müthiş bir etkisi var...

  1- böyle ağır bir dil kullanarak karşındaki muhattabına meramını anlatmakda çok sorun yaşarsın benden söylemesi.. ben ne dediğini anlayabilmek adına üzerinden 2 kere geçiyorum yazdıklarının, bu KUR-AN ve SÜNNET üslubuna aykırı nacizane bir uyarı tebliğ yapıp insanları davet ettiğin yolda seni anlamadıkları için kabaca islama gönlü ısındırılacaklar sana şöyle derlerse şaşırma ne olur yanlış anlama: NE DİYO LA BU....halk arasında hepimizin kullandığı bir tabir olduğu için dediğim gibi hakaret içerikli değil yalın halk dili ile anlattım...

  2-
  Değerli bir arkadaşımız kuran ışığında, ve avam lisanıyla ibadetin fihristesi olan namaza dair bir paylaşım sunmuş.... hatamı etmiş yani ???
  Yazık ki yukardan beri yazılanları okumamış olduğun izlenimi veren bir cümle dizilimi beni çok üzdü, amaca ve niyete laf eden yok aksine destek var... YÖNTEM sorunlu, yukarda anlattım sebeplerini..bu zatın hatalarını yanlışlarını dile getiriyoruz zaman, zaman eğer bu zatın görüşleri beyan edilecekse üste orjianali alta da nerdeyse yarım sayfa sözlük koymak zorunda kalıyorsunuz, ve bu yöntem ile muhattabınız NE DİYO LA BU..... der okumadan geçer gider...

  3-Şimdi aşağı bir hadis ekledim, bu hadisi iyi okuyun, ilham, keramet, vs.vs.vs gibi vaadlerde bulunanlar hakkında temkinli olun, dikkatli olun hak olan yoldan karanlıklara düşmeyin... islamda olmayan şeyleri yapmayın... KUR-AN ve SÜNNET önce olsun eğer bir alimin sözlerini söylecekseniz önce KUR-AN ve SÜNNET ile destekleyin... ben kısaca bunu diyorum...  (2398) Bana Ebû't-Tahir Ahmed b. Amr b. Şerh rivayet,etti. (Dedi ki) : Bize Abdullah b. Vehb, İbrahim b. Sa'd'dan, o da babası Sa'd b. İbrahim'den, o da Ebû Seleme'den, o da Âişe'den, o da Peygamber (Sallallahü Aleyhi ve Sellem} 'den naklen rivayet etti. Şöyle buyururmuş :

  «Sizden önce geçen ümmetlerde bozan ilham sahipleri bulunurdu. Şayet benim ümmetimde onlardan biri bulunursa, şüphesiz Ömer b. Hattab dır.»

  Ebû Hüreyre|Nebî salla'llahu aleyhi ve sellem'in şöyle buyurduğu rivâyet olunmuştur: Benî İsrâil'den sizden önce gelip geçen anlar içinde (Allahu Teâlâ tarafından mülhem) öyle kimseler vardı ki, onlar peygamberler (pâyesinde) olmadıkları halde kendilerine haber ilhâm olunurdu. Eğer ümmetim içinde de bunlardan bir kimse bulunursa o da muhakkak Ömer'dir.|1496

  İbni Vehb : «Muhaddesûnun tefsiri: Mülhemlerdir.» demiştir


  yöneticilerden sadece bu mesaj için mazur görmelerini büyük punto kullanılmasına müsade etmelerini rica ediyorum çünkü önemli bir hadisdir..

  SAHİHİ MÜSLİM / SAHİHİ BUHARİ / SAHABELERİN FAZİLETLERİ BAŞLIĞINDA BULABİLİRSİNİZ HADİSİ...

  bizim dinimizden önceki ümmetlerde bu ilham sahipleri var idi....Peygamber efendimiz Muhammed S.A.S den sonra bu hadis den de anlaşılacağı üzre keşif, ilham, muhaddes (ilham Edilen)ve rüya sahibi kimselere muhtaç kılmamıştır...
  Konu Ammar tarafından (22-01-2010 Saat 11:56 AM ) değiştirilmiştir.

 10. #10
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye Ammar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Mesaj
  1.016
  Rep Gücü
  9720
  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Selam!

  Sn.Ammar sozlerinize hak vermemek elde degil.
  Ama....

  Simdi sn.Rabia'nin yazisina bir bakalim.


  Siz bu sozun altina IMZA atanlardansiniz.
  Benim gibi,sn.Mustadaf gibi,sn.Rabia gibi...

  Yorumlarimizi kisilerin olumsuz beyanlari icin olumsuz
  Olumlu beyanlari icin olumlu yapmaliyiz diye dusunuyorum.
  Bir musluman dogruya egri diyemez/egriye dogru diyemiyecegi gibi.

  Selamlar....

  sn mopsy..

  yanlız şunuda belirtelim aynı Said Nursi

  "Allah C.C, hz. Ali ( r.a ) ye özel bir zikir öğretti...
  özel bir ilim verdi..
  hz Ali ye Cebrail A.S sayfa indirdi..( yani bu ne demektir sn mopsy peygamberlik iddası değilmi..? )

  Yetmedi hz Ali (r.a) ye inen bu sayfaya said içeriğine vakıf oluyor, bu sayfada gelmiş, gelecek herşeyin bilgisi, yani GAYB bilgisi diyor...

  yetmiyor EBCED hesabı ile de kendisinin geleceğinin müjdelendiğini çıkartıyor... oysa bkz ALLAH C.C ne diyor..

  (26) Gaybın bilgisi O'nun tekelindedir. O gaybın sırlarını hiç kimseye açmaz.

  (27) Bu sırları sadece seçtiği peygamberlerine açar. Onların önlerinden ve arkalarından gözcüler, korucular salar.

  (28) Böylece onların, Rabblerinin mesajlarını insanlara duyurduklarını belirler. O onların durumlarını ve tutumlarını bilgisi ile kuşatmış, herşeyi bir bir saymıştır. CİN SURESİ..


  bu sadece bir tanesi diğerlerini sunmuştuk zaten said nursiden vecizeler başlığında ....

  biz insanları uyarırken şöyle birgün hakkında sakındırmaya çalıyoruz..

  166- İşte uyulanlar (liderler), kendilerine uyanlardan uzaklaşıverdiler, azabı gördüler ve aralarındaki bütün bağlar kesildi.

  167- Uyanlar o zaman "Keşke bir daha dünyaya geri dönebilseydik de şimdi onlar bizden nasıl uzaklaştılar ise bizde onlardan öyle uzak dursaydık " derler. Böylece Allah, onlara bütün yaptıklarını hayıflanmalar biçiminde gösterir. Onlar Cehennem'den çıkamayacaklardır. BAKARA..

Benzer Konular

 1. Kuran-ı Kerim'de namaz kaç vakit olarak geçmektedir?
  ashenarşi Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 22
  Son mesaj: 13-08-2011, 04:19 AM
 2. Namaz Sadece Eğilip, Kalkmak Mıdır? Dosdoğru Namaz Nedir?
  Apollonius Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 20-07-2011, 03:25 PM
 3. Gusle ve abdeste mani olanlar
  bziya Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 12-02-2010, 01:28 AM
 4. Vücuttaki dövmeler abdeste ve gusle mani mi?
  yusolis Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 09-08-2009, 02:30 PM
 5. günde beş vakit namaz yoktur toplum kandırılıyor
  h sadık Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 41
  Son mesaj: 29-04-2007, 11:10 PM
Yukarı Çık