2. Sayfa, Toplam 2 BirinciBirinci 12
Gösterilen sonuçlar: 11 ile 13 Toplam: 13
 1. #11
  Kıdemli Üye spartaküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Mesaj
  912
  Rep Gücü
  19319
  Alıntı bziya´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Türkçe Kur'an meallar asla asıl manayı taşıyamaz ifade edemez.Bu sebeple dediğinize katılmamak mümkün değil.Çünkü bu yazılan meallari okumak asıl Kur'anı Kerimi okumak olmuyor , meali yapanın düşünce ve tabirini okumak oluyor , bu kişinin dar ve kuru aklına sıkışmak oluyor.Dolayısı ile yanlış zemine çekilen insanlarımız farklı farklı dinler türetmeye başlıyor ve İSLAM 73 fırkaya bölünüyor.

  Sonuç olarak Kur'anı Kerimin asıl manasını ancak Efendimiz anlamıştır ve Eshabına bildirmiştir , Eshabı talebelerine bildirmiştir.Bu bilgilere nokta eklenip çıkartılmadan nakil yolu ile hocadan talebeye iletilmiştir.Bu yola Ehli sünnet yolu denir yani sünnete ( Efendimize ) tabi olanların yolu.

  Ve kendi anlayışına göre Kur'an okumak ve tefsir etmek dini yıkmak olur.Bu misyonerlerin ve masonların uyguladığı dini yıkma stratejisinden başka birşey değildir.

  Neden Herkez anlayamaz ......: http://www.supermeydan.net/forum/for...read24662.html

  ...............................
  Türkiye'de sadece Kuran için değil, Tevrat ve İncil çevirileride kötü.

  Dahası size göre kimse anlamıyor... ama inanıyor. Bu hocadan talebeye aktarım zaman içinde yol kazasına uğradı... Bunları sanırım sizlerde Kuran'ın üstünde tutamazsınız. Zira Kuran'da yine denir ki : Anlaşılır olduğu, insanların üstünde tartışmasının gereksizliği söylenir. Tabi herhalukarda ortada bir sorun çıkıyor.

  Kanmayanları ise, yine bildik yöntemle bu karışıklığı iddia edip anlamayanlar diye nitelerler. Neden herkes anlayamaz gibisinden açıklama getirirler. Ha, Allah Yine buyurur ki, Kuran'ı anlamamaları için gözlerini, kulaklarını, kalplerini mühürlemiş. Cidden işin içinden çıkmak pek mümkün değil.

 2. #12
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Jun 2007
  Nerden
  Huzûru İlahî
  Mesaj
  1.427
  Blog Mesajları
  18
  Rep Gücü
  7864

  rose

  Alıntı spartaküs´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Türkiye'de sadece Kuran için değil, Tevrat ve İncil çevirileride kötü.

  Dahası size göre kimse anlamıyor... ama inanıyor. [RENK]Bu hocadan talebeye aktarım zaman içinde yol kazasına uğradı...[/RENK] Bunları sanırım sizlerde Kuran'ın üstünde tutamazsınız. Zira Kuran'da yine denir ki : Anlaşılır olduğu, insanların üstünde tartışmasının gereksizliği söylenir. Tabi herhalukarda ortada bir sorun çıkıyor.

  Kanmayanları ise, yine bildik yöntemle bu karışıklığı iddia edip anlamayanlar diye nitelerler. Neden herkes anlayamaz gibisinden açıklama getirirler. Ha, Allah Yine buyurur ki, Kuran'ı anlamamaları için gözlerini, kulaklarını, kalplerini mühürlemiş. Cidden işin içinden çıkmak pek mümkün değil.

  Syn Spartaküs ; Sağlam vesikalarla Efendimizden gelen bilgilere nokta ekleyip nokta çıkartmadan zamanımıza ulaştıran yol hâla mevcuttur ve bu yol kıyamete kadar devam edecektir.Bu yolun adı Ehli sünnet yoludur ve ALTIN SİLSİLE vasıtası ile intikal etmektedir.Bu silsilenin alimleri hakkında hangisinin hocası hangisi , hangisi hangi hocanın talebesi açık ve net delillerle İCAZETLE sabittir.Bu Alimlerin Silsilesi en son Ebu Bekr Efendimizden Resulullah Efendimize ulaşır.Fen bilgileri ve modern ilimler zamanla değişir fakat DİN bilgileri ve ilmleri zamanla değişmez.Yani adette bid'at ( reform ) yapılabilir fakat , Din'de bid'at yapılamaz.Dini İslam'ı kendi sapık ideolojilerinin önünde en büyük engel gören din düşmanları ve masonlar bu muazzam sistemi bozmak , insanların bu bilgilere vakıf olmalarını önlemek amacı ile bir çok koldan yıkım propagandaları , hileler yürütmektedir.( Kur'anı Kerimi türkçeye ve diğer dillere çevirip , insanları kendi akıllarına göre din anlayışına sürüklemek bu Dinin altına sürülen dinamitlerden sadece biridir. ) Nitekim sadece bu sebepten herkez kendi anladığını İslam zannetmekte türlü türlü fikirler ve düşünceler hasıl olmakta , insanlar birbirinden koparılmakta ve birbirine düşürülmektedir.Bu keşmekeş içinde İslamiyet karışık , çelişkili gösterilerek insanlar dinsizliğe , başıboşluğa sürüklenmektedir.Sizin içinde olduğunuz durum bu tuzağa düşmenizden kaynaklanıyor.Kur'anı Kerimin anlaşılır olduğu doğrudur fakat kim tarafından anlaşılır , anlamaya yardımcı olan 14 ana ilm dalına vakıf insanlar tarafından anlaşılır.Bu ilmler yoksa bir insanın Kur'anı Kerim ve Hadislerden din öğrenmesi imkansızdır.Bu ilmlere haiz olmayanların yapması gereken tek şey haiz olan Ehli sünnet Alimlerine tabî olmak , onların bu kaynaklardan anlayıp Efendimizden de naklettiği kıymetli ilmihalleri okumaktır.Aksi halde nasıl ki Cerrah olmayanın herhangi bir hastayı ameliyat etmesi imkansız ve çok abes ise ehil olmayanın Kur'anı Kerimin tefsirine kalması hadislerden din öğremesi de ondan daha abes bir durumdur.Çünkü bu yanlışı can almaktan öte insanın sonsuz felaketine sebep olmaktadır.

  Velhasıl ; İslam dininin 73 farklı görüş ve itikada bölünmesinin en büyük ana nedeni dinsiz ve din düşmanlarının hazırladığı bu kirli ve hain tuzaktır.72 farklı inanca sahip , sözde müslümanların tamamı Kur'anı Kerimi yanlış anlamaktan yolunu sapıtmışlardır , içlerinden sadece bir tanesi Efendimizden gelen bilgilere sadık kalarak herhangi bir değişiklik yapmamıştır ve bu yola sımsıkı sarılmıştır.Yukarıda da belirttiğim gibi bu yol Ehli sünnet yoludur, icazet sahibi veraset sahibi yetkili Alimleri ise Silsile-i Aliyye büyükleridir.Ehli sünnet yoluna sadık , başka insanların iddialarının doğruluğu için hocalarının silsilesinin İCAZETLE Efendimiz Aleyhisselama kadar uzanması gerekemektedir.İCAZETİ olmayan kendi kendini mürşit ve din alimi tanıtan din yobazlarından ve KENDİ AKLINA göre Kur'anı Kerim ve Hadislerden anlam çıkartmaya yeltenen cahillerden uzak durmalı bunların hilelerine aldanmamalıdır.

 3. #13
  1. Hikaye yarışma birincisi
  2. Avatar yarışma birincisi
  Venhar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Nerden
  Bilmiyorum :)
  Mesaj
  4.887
  Rep Gücü
  81913
  Evlerimiz de kuran-ı kerim ellebette var... Ama önemli olan okumak artı okuduğumuzu anlamaktır


  Fakat bazılarımızda yüce kitabımızı sadece yasini şerif veya varsa bi sıkıntısı ondan kurtulmak için okumakta.. tabiki bunlar içinde okunmalı yanlış anlaşılmasın dediklerim ama nasıl ki bir yolculuğa çıkarken gideceğimiz yerde sıkıntı çekmemek için yanımıza lazım olacak şeyleri alıyorsak azraille tanışmadan öncede mutlaka kuran-kerim okuyarak hazırlık yapmamız lazım diye düşünüyorum ben
  Konu Venhar tarafından (15-12-2009 Saat 08:26 PM ) değiştirilmiştir.

Benzer Konular

 1. Kuran-ı Kerim'i okuyacağım
  mopsy Tarafından Futbol Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 06-12-2011, 08:15 AM
 2. Kuran-ı kerim ile aldatmak
  nefisetülilm Tarafından Kuran-ı Kerim Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 31-07-2009, 06:40 PM
 3. Kuran'ı Kerim'i Yırttı
  Kadim Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 23-05-2009, 05:01 PM
 4. Kuran-ı Kerim Allah'ın Rahmetidir
  kaanansay Tarafından Kuran-ı Kerim Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 13-04-2009, 09:42 PM
 5. Kuran-ı Kerim Öğretimi
  atmaca34 Tarafından Ev ve Eğitim programları Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 03-11-2008, 11:02 PM
Yukarı Çık