2. Sayfa, Toplam 2 BirinciBirinci 12
Gösterilen sonuçlar: 11 ile 12 Toplam: 12
 1. #11
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Nerden
  BURSA
  Yaş
  38
  Mesaj
  155
  Rep Gücü
  7575
  ''Cennet nimetlerinden birisi de, orada "tuvalete gitme" gibi bir ihtiyacın mevcut olmadığıdır.3 Cennette yenip içilen şeylerin artıkları olmadığından Hz. Âdem ve Havva, Cennette büyük ve küçük abdest yapmıyorlardı. Avret mahalleri elbise veya bir nurla kendilerinden gizlenmişti.4 Yasak ağacın meyvelerinden yemeleri avret yerlerinin açılmasına, küçük ve büyük abdest gibi eza verecek şeylere sebep olacağı için Cenab-ı Hak o ağaçtan yemelerini men etmişti.5 Nitekim, yasak ağacın meyvelerini yedikleri anda, daha önce hiç görmedikleri avret yerleri açılıverdi. O yerlerin açılması uygun olmadığı için yaprakla örtünmeye başladılar.''


  syn.aslnyrkli;
  böyle bir söylem düşünülebilirmi?
  Hz.adem'in yaratıldıktan sonra girdiği cennet bahçesinin başka bir alemde olması biraz zor bir ihtimal gibi geliyor.
  o cennet bahçesi olsa olsa yeryüzünde olur.
  çünkü: hz.adem fiziki bedenle bulunuyor o bahçede, ve dışarı çıkarılıyor(dünya'ya)
  Aksi takdirde, fiziki bedenle başka bir alemden dünya alemine nasıl gelebilir?
  hz.Muhammed dahi alemler arası yolculuk sırasında(Miraç) fiziki bedenle değil ruh bedenle gidiyor.rüyada gezdiriliyor.
  hz.muhammed'e bile böyle bir saltanat verilmemişken hz.adem ve hz.havva nasıl olurda fiziki bedenle gelebilir dünyaya.onlar zaten burda idi.burada yaratılmış olabilir.(gizli bir labaratuvar gibi) doğrusunu ALLAH bilir.

  birde şöyle bakın olaya:
  Bakara-30
  “Hani, rabbin meleklere, ben yeryüzünde bir halife yaratacağım dedi. Onlar, Bizler hamdinle sana tesbih ve seni takdis edip dururken, yeryüzünde fesat çıkaracak, orada kan dökecek insanı mı halife kılıyorsun? dediler. Allah da onlara, sizin bilemeyeceğinizi herhalde ben bilirim dedi.”

  yeryüzünde yaratacağım diyor.
  ama hz.adem ve hz. havva cennet bahçesinde kandırılıyor(şeytan tarafından)
  işte hz.adem ve hz.havva 'nın o bölgeden(labaratuvardan) dünya ort***** çıkması için sebep olmalı----İblis------

  doğrusunu ALLAH bilir...

  dost'ça kalın...

 2. #12
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Nerden
  BURSA
  Yaş
  38
  Mesaj
  155
  Rep Gücü
  7575
  Alıntı:

  Bütün mesele tevrattaki nefilim kelimesinin yıllarca yanlış çevrilmesinden kaynaklanıyor. tutucu sümer bilginleri bunu düşenler olarak çevirmiş ama sitchin'in tam çevirisi göklerden yeryüzüne inenler şeklinde. pek kimse itiraz edemiyor çünkü sitchin üst düzey bir dilbilimci. annunaki mensupları altın ve diğer mineraller için dünyada koloni kuruyor ve çalışıyorlar. güney afrikaya kadar iniyorlar. ama yıllarca çalıştıktan sonra kızmaya başlıyorlar. bu kadar çaliştiğimiz yeter! ve isyan çıkıyor. ortalıkta evrimini tamamlamamış homo erectuslar geziyordu. sitchin'e göre kendilerini ve erectus'ları genetik olarak birleştirip homo sapiens/modern insanın atası yaratılıyor ve çalıştırılmaya başlanıyor. ilk insanın adı arapa/adem oluyor.sitchin'in sıkıştığı ve hata yaptığı tek yer de bu nokta kimilerine göre. çünkü bilinen varsayıma göre erectustan sapiens'e geçiş 200.000 yılönce olmuş. tarihler birbirini tutmuyor. sitchin ise insanda en az 223 değişik dünyada olmayan mineral bulunmasını kanıt olarak sunuyor. ve sümerler bilinen en eski uygarlığı kuruyor aynı tarihlerde. ideal toplum yunan şehirlerinden binlerce yıl önce. annunaki birgün yeter diyor. insanlar çoğaldı. onlardan kurtulalım. yakında buzullar eriyecekler. hepsi yokolsun ve dönelim. sebep ise tevratta ve sümer metinlerinde tanrıların insanların kadınlarını karıları olarak seçmeleri gösterilmiş. aralarından enki insanlara yakındır. toplantıdaki gizlilik yeminine uymazve insanlar arasında en bilgili gördüğü untnapiştim'e sırrını açıklar. kurtulması için gemiyi nasıl yapacağını açıklar. gemi yedinci gün hazırdır. altı gün süren tufandan sonra sümer tabletlerine göre nişir(kurtuluş) dağı, incile göre de ağrı'ya ulaşır gemi. gılgamış destanında anlatılan ve incildeki tufan neredeyse aynı. sonuçta annunakiler dünyayı insanlara bırakıyor. kendi aralarındaki çekişmeler paralelinde farklı uygarlıklar kuruluyor mezopotamya'da. her biri takipçisi olduğu annunaki'nin suretlerine tapınaklar yapıyor. putperestlik çağı başlamıştır artık. sitchin'in tam açıklayamadığı sebepler (tabletlerin kırık kısımları) yüzünden annunakiler aniden madenleri boşveriyor ve geri dönüyorlar. ama arada ziyaretler devam ediyor. sitchin gezegenin bir dahaki gelişinin 2000lerin ilk yılları olduğunu söylüyor. 2010 dan sonra olacağını söylüyor.
  tüm bu anlatılanlar oniki kitaplık earth chronicles serisinin özetidir. tamamı türkçeye çevrilmedi. merak edenlerin ingilizce versiyonu okuması gerekir. böyleyken böyle.
  sümerliyiz hepimiz yani!


  http://www.hanifislam.com/sohbet/064.2002.03.03.htm

Benzer Konular

 1. İstanbul için Kabus gibi deprem senaryosu
  YukseLL Tarafından Komplo Teorileri Foruma
  Yorum: 7
  Son mesaj: 19-08-2015, 07:22 AM
 2. son kıyamet senaryosu
  YukseLL Tarafından Komplo Teorileri Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 05-10-2012, 10:46 AM
 3. Stephen Hawking'den kıyamet senaryosu
  YukseLL Tarafından Astronomi Forum'u Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 12-12-2011, 01:19 AM
 4. yaratılış
  GALAKSİ Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 35
  Son mesaj: 30-10-2010, 07:53 PM
 5. Gelecekte Türkiye için savaş senaryosu
  YukseLL Tarafından Komplo Teorileri Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 18-05-2009, 07:20 PM
Yukarı Çık