Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Jun 2007
  Nerden
  Huzûru İlahî
  Mesaj
  1.427
  Blog Mesajları
  18
  Rep Gücü
  7864

  Kürt Said'i Allah Göndermiş


  Nurcu, "Yeni Asya" gazetesi, İnsanları hidayete ya*ni Yine Said'in risalelerinde yer alan sözlüğe göre imana ermesine, doğru yolu bulmasına ön ayak olsun diye Allah tarafından gönderildiği ve desteklendiği anlatılıyordu. Ye*ni Asya Gazetesinden Serap Akıncıoğlu'nun 22 Temmuz 2001 tarihli "Bediüzzaman'dan hikmetler" başlıklı yazısı şöyleydi:


  "Görüldüğü gibi Üstad, Allahhn kendisini insanlı*ğın hidayetine ve ahiretine vesile olması için gönderdiği ve tarafından desteklediği çok değerli bir insandır. Haya*tının her anı bu gerçeğin bir ispatı niteliğindedir."

  Işık evlerinde kalan gençlerden bazıları gerçekleri gördükten sonra yaşadıklarını şöyle anlatıyorlardı:

  "Yurtlarda ders çalışacak zamanımız olmazdı. Bi*zim için bütün ders S.NursVnin risaleleri ve Fethullah hocanın kitapları ve kasetleri idi. Yurtta beş vakit namaz*la birlikte S. Nursi ve F. Gülen9in eserlerini okur onlar*dan sınava çekilirdik.. Önceleri her gün saatlerce bir ağabey tarafından okunan S. NursVnin eserlerini hiç anlamadan dinlerdik... Sonunda imtihan edildiğimiz için, hepimiz bu eserleri ezberlemeye başlardık."

  Fetullah Gülen Risalelerin okunması konusunda Fa*sıldan Fasıla adlı kitabında şunları söylüyordu;

  Risale-i Nur eserlerinin okunmasında dikkat edi*lecek hususlar; Bütününü okumalı. Gazete gibi okuma*malı. Bütünlük içinde mütalaaya kendinizi alıştırmalı, İçinde birşeyler olduğu mülahazasıyla okumalı, Oto-kontrol yapmalı, Okunanlardan her gün kendini kritiğe tabi tutmalı..."

  Faslıdan Fasıla adlı kitabının 1. Cildi sayfa. 205-206'da ise Cumhuriyet Türkiyesinde yaşadığını her za*manki gibi yine unutuyordu:

  "Risaleleri eğer hakkıyla anlasaydık, medrese ve tekyeler bekleneni verirdi."

  Kaynak :

  Not : Said'i Allahü Teala'nın yarattığından şüphemiz yok , fakat şeytanın yoluna hizmet ettiğinden de hiç şüphemiz yok.Hocasız ve mason hizmetkarı Kürd Said'in iman edenlere bir lütuf olarak gönderildiğini iddia eden cehli mürekkep zavallıya diyoruz ki ; bizim din adamı kılığındaki dinsizlik yayan sapkınlara ihtiyacımız yok , bizim Ehli sünnet ulemamız kıyamete kadar geçerli bilgileri de bütün müslümanlara bildirmiş , Kürd Said 'in deli saçmalıklarından ibaret risalelerine de ihtiyacımız hiç yok.Siz demekki geçmiş Ehli sünnet büyüklerinde hata yada eksik bulma çapsızlığına düşmüşsünüz ki , hocasız şeyhinizin eteklerinin rüzgarı başınızı döndürmüş.Eee Ehli sünnete adeta küfür eden bu güruhun içine düşeceği çukurda böyle lağım olur.

 2. #2
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Jul 2009
  Nerden
  İzmir
  Yaş
  37
  Mesaj
  248
  Rep Gücü
  9146
  Yahu nasılda çarpıtmışsınız haberi. :)

  İslam'a büyük hizmetler eden Zat'ları Allah göndermedi, Haşa Allah'ın hiç bir fonksiyonu yok mu diyorsunuz?

  Işık evlerinde kalan gençlerden bazıları gerçekleri gördükten sonra yaşadıklarını şöyle anlatıyorlardı:

  "Yurtlarda ders çalışacak zamanımız olmazdı. Bi*zim için bütün ders S.NursVnin risaleleri ve Fethullah hocanın kitapları ve kasetleri idi.
  Bende o yurtlarda kaldım ama, bizim nedense ders çalışmaya vaktimizi oluyordu, neden acaba? Hatta 4 yıl boyunca beraber kaldığım arkadaşlarımdan birisi, üniversite birincisi olarak mezun oldu. Neden acaba? Ben, bu iddanın çamur olduğunun bizzat canlı şahidiyim...

Benzer Konular

 1. Yorum: 0
  Son mesaj: 02-08-2012, 02:44 PM
 2. Yorum: 0
  Son mesaj: 02-02-2012, 09:34 PM
 3. Yorum: 0
  Son mesaj: 11-11-2011, 04:14 PM
 4. Yorum: 2
  Son mesaj: 10-08-2011, 06:04 PM
 5. Allah Allah Diyen Ordu Cami Bombalar Mı?
  ashenarşi Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 06-12-2010, 10:19 PM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık