Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1
 1. #1
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647

  Seytanın evlıyası.

  Selam!

  Allah cc muminlere gunahkarlara uymamalarini,cunku muminin Evliyasinin Kendisi oldugunu bildirdi.
  11.112. Öyle ise emrolunduğun gibi dosdoğru ol. Beraberindeki tövbe edenler de dosdoğru olsunlar. Hak ve adalet ölçülerini aşmayın. Şüphesiz O yaptıklarınızı hakkıyla görür.
  11.113. Zulmedenlere meyletmeyin. Yoksa size de ateş dokunur. Sizin Allah'tan başka evliyaniz yoktur. Sonra size yardım da edilmez.
  Allah cc Kur’an’da muminlere kendisinin ardindan evliya edinmelerini yasaklar.
  39.2. Emin ol, bu Kitap'ı biz sana hak olarak indirdik. O halde, dini yalnız ona özgüleyerek Allah'a ibadet et/O'nun için iş yapıp değer üret!
  39.3. Gözünüzü açıp kendinize gelin! Arı-duru din yalnız ve yalnız Allah'ındır! O'nun yanında birilerini daha evliya edinerek, "Biz onlara, bizi Allah'a yaklaştırmaları dışında bir şey için kulluk etmiyoruz." diyenlere gelince, hiç kuşkusuz, Allah onlar arasında, tartışıp durdukları konuyla ilgili hükmü verecektir. Şu bir gerçek ki, Allah, yalancı ve nankör kişiyi iyiye ve güzele kılavuzlamaz.

  VEYA;
  7.2. Bir kitaptır bu; sana indirildi, onunla uyarıda bulunasın diye ve inananlar için bir öğüt ve düşündürme olarak... O halde, bundan dolayı göğsünde bir sıkıntı olmasın.
  7.3. Rabbinizden size indirilene uyun; O'nun berisinden birtakım Evliyanin ardına düşmeyin. Siz ne kadar da az öğüt alıyorsunuz!

  Allah cc yasaklarina uymayanlari seytanin evliyalari olarak niteler ve onlara direnmemizi buyurur.
  4.76. İman edenler Allah yolunda savaşırlar; küfre sapanlarsa tağut yolunda savaşırlar. O halde, şeytanın evliyalariyla savaşın. Hiç kuşkusuz, şeytanın tuzağı çok zayıftır.
  4.76.Ellezıne amenu yükatilune fı sebılillah vellezıne keferu yükatilune fı sebılit tağuti fe katilu evliyaeş şeytan inne keydeş şeytani kane daıyfa

  Allah cc seytanin kendi evliyasina emir verdigini bildirmektedir.
  6.121. Üzerine Allah'ın adı anılmayanlardan yemeyin. Böyle bir şey tam bir yoldan çıkıştır. Şeytanlar kendi evliyasına/dost ve destekçilerine sizinle mücadele etmeleri için elbetteki vahiy gönderirler. O şeytan evliyasına boyun eğerseniz kesinlikle müşrikler oldunuz demektir.
  Konu mopsy tarafından (04-10-2009 Saat 11:12 PM ) değiştirilmiştir.

Yukarı Çık