1. Sayfa, Toplam 2 12 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 18

Bediüzzaman Said Nursi Hz. eserlerinde Hiristiyanlığı övmüşmüdür... ?

Din ve İnanç Kategorisi Dini Sohbet Forumunda Bediüzzaman Said Nursi Hz. eserlerinde Hiristiyanlığı övmüşmüdür... ? Konusununun içerigi kısaca ->> Said Nursi eselerinde Hristiyanlığı övmüş müdür? Bediüzzaman mevcut Hristayanlığı değil belki "Gerçek İsevilik" olarak adlandırdığı, tevhid dinine inanacak ahirzamandaki bir ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Jun 2009
  Mesaj
  196
  Rep Gücü
  759

  Bediüzzaman Said Nursi Hz. eserlerinde Hiristiyanlığı övmüşmüdür... ?

  Said Nursi eselerinde Hristiyanlığı övmüş müdür?

  Bediüzzaman mevcut Hristayanlığı değil belki "Gerçek İsevilik" olarak adlandırdığı, tevhid dinine inanacak ahirzamandaki bir takım İsevilerden bahseder ki; Nursiye göre bunlar, İslamiyet ile omur omuza vererek dinsizliğe karşı mücadele edeceklerdir.(Kastamonu Lahikası, 76. Mektup)

  Hz. İsa'nın yeryüzüne ilk gelişinde tebliğ etmiş olduğu hak din, özünden uzaklaşmış ve tahrif edilmiştir. Kuran'da bildirildiği gibi, Hz. İsa'nın ardından üçleme ve Hz. İsa'nın ilahlaştırılması (Allah'ı tenzih ederiz) gibi çeşitli sapkın inanışlar Hıristiyanlığa dahil edilmiştir. Nursiye göre, Hz. İsa yeryüzüne geldiğinde öncelikle, Hıristiyanlığı bu sapkın inanışlardan arındıracaktır. (Mektubat, Birinci Mektup)

  İki bin yıldan bu yana özünden uzaklaşma süreci yaşamış olan Hıristiyanlığı özüne döndürebilecek olan tek kişi Hz. İsa'dır. Kendisini bekleyen Hıristiyan dünyasına gerçek din ahlakını yani Kuran'da bildirilen İslam ahlakını anlatacak, Hıristiyan dünyası hak dine yönelecektir. Hz. İsa'ya tabi olanlar da gerçek İseviler olacaklardır. Nursi'nin ifadelerini incelediğimizde gerçek İsevilerin; Kuran ahlakına ve sünnete uyan, Hz. İsa'ya itaat eden kimseler olacağı anlaşılmaktadır.

  Bu dönemde dinlerinin içine karışmış olan hurafelerden ve batıl inanışlardan yüz çevirerek gerçek İslam ahlakına yönelecek olan Hıristiyanlar ve samimi Müslümanlar, gerçek İseviler olacaklardır. Müslümanlar ve batıl inanışlarından kurtulan Hıristiyanlar, Hz. İsa vesilesiyle büyük bir ittifak kuracaklardır. Gerçek İsevilerin ittifakı yeryüzündeki din ahlakına karşı olan her türlü sistem ve uygulamanın tamamen ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır. (Mektubat, Onbeşinci Mektub)

  Üstad Bediüzzaman'ın konuyla ilgili bazı açıklamaları şu şekildedir:

  "Ahir zamanda Hazret-i İsa (as) gelecek, Şeriat-ı Muhammediye ile amel edecek" mealindeki hadisin sırrı şudur ki: Ahir zamanda felsefe-i tabiiyenin (tabiat felsefesi) verdiği cereyan-ı küfriye (inkarcı hareket) ve inkar-ı uluhiyete (Allah'ı inkar) karşı İsevilik dini tasaffi ederek (arınarak) ve hurafattan tecerrüd edip (hurafelerden temizlenip) İslamiyete inkılab edeceği bir sırada, nasıl ki İsevilik şahs-ı manevisi, vahy-i semavi kılıncıyla o müdhiş dinsizliğin şahs-ı manevisini öldürür; öyle de Hazret-i İsa, İsevilik şahs-ı manevisini temsil ederek, dinsizliğin şahs-ı manevisini temsil eden Deccal'ı öldürür... yani inkar-ı uluhiyet fikrini öldürecek. (Mektubat, Birinci Mektub)

  ...felsefe-i tabiiyenin verdiği cereyan-ı küfriye ve inkar-ı uluhiyete (Allah'ı inkar) karşı...": Bediüzzaman; Hz. İsa'nın, maddeciliğin ve sefahatin meydana getirdiği inkarcı harekete ve Allah'ın varlığını inkar edenlere karşı büyük bir mücadele yürüteceğini belirtmektedir.
  "...İsevilik dini tasaffi ederek (arınarak) ve hurafattan tecerrüd edip İslamiyete inkılab edeceği..." Bediüzzaman bu hikmetli açıklamasında Hz. İsa'nın ahir zamanda tekrar dünyaya geldiğinde, İslam dininin gereklerine göre hareket edeceği yönündeki hadisi tefsir etmektedir.1 Hz. İsa'nın mücadelesi çeşitli hurafeler ve geleneklerle özünden uzaklaşan Hıristiyanlığın özüne dönmesi ile başlayacaktır. Hz. İsa Hıristiyanlığı tüm batıl inanışlardan temizleyecek ve ona tabi olduklarını söyleyen tüm Hıristiyanlar gerçek din ahlakına yani İslamiyet'e döneceklerdir.

  Ve Kuran'a iktida (uymak, tabi olmak) ederek, o İsevilik şahsı manevisi tabi; ve İslamiyet, metbu (tabi olunan) makamında kalacak. Din-i Hak, bu iltihak neticesinde azim bir kuvvet bulacaktır. Dinsizlik cereyanına karşı ayrı ayrı iken mağlub olan İsevilik ve İslamiyet ittihad neticesinde, dinsizlik cereyanına galebe edip dağıtacak istidadında iken; alem-i semavatta cism-i beşerisiyle bulunan şahs-ı İsa (as), o din-i hak cereyanının başına geçeceğini, bir Muhbir-i Sadık (Hz. Muhammed sav), bir Kadir-i Külli Şey'in va'dine istinad ederek haber vermiştir. Madem haber vermiş, haktır; madem Kadir-i Külli Şey va'detmiş, elbette yapacaktır. (Mektubat, Onbeşinci Mektub)

  "...Kuran'a iktida (uymak, tabi olmak) ederek, o İsevilik şahsı manevisi tabi; ve İslamiyet, metbu makamında kalacak..": Hıristiyanlığın Hz. İsa ile başlayacak olan hak dine dönüşümü, son kitap olan ve herkesin uymakla mükellef olduğu Kuran'a tabi olmakla neticelenecektir. Hz. İsa'nın şahsı ve ona tabi olan Hıristiyanlar İslam'a tabi olacaktır.

  "...Dinsizlik cereyanına karşı ayrı ayrı iken mağlub olan İsevilik ve İslamiyet ittihad neticesinde, dinsizlik cereyanına galebe edip dağıtacak...": Hz. İsa öncülüğündeki Hıristiyanlık Kuran'a tabi olduğunda çok büyük bir güç oluşacaktır. Çünkü günümüzde dünya nüfusunun çoğunluğuna sahip iki din olan Hıristiyanlık ve Müslümanlık hem siyasi, hem ekonomik hem de manevi yönden çok büyük iki kuvvettirler.

  Bu nedenle de dinsiz ideolojiler karşısında birleştiklerinde çok büyük bir güç kazanarak dinsizlik akımlarını fikren mağlup edip, dağıtacaklardır. İnsanları hayatlarının gerçek amacından uzaklaştıran bencil, sevgisiz, çatışmacı bir hayata iten maddeci felsefe ve dinsizliğin dünya üzerindeki etkileri, iki dinin birleşmesiyle ortadan kalkacaktır.

  "...cism-i beşerisiyle bulunan şahs-ı İsa (as), o din-i hak cereyanının başına geçeceğini...": İki dinin ittifakı ve Hıristiyanların Kuran'a tabi olması ile dünyada nüfus çoğunluğuna sahip olacak iki din, tek bir ses ve tek bir vücut gibi hareket edecek, bu hak dinin başına ise Hz. İsa geçecektir. Bediüzzaman bu sözünde Hz. İsa'nın yeryüzüne gelip, samimi olarak iman edenlerin başına geçeceğini Peygamberimiz (sav)'in hadislerinde haber verdiğini hatırlatmış ve bu nedenle de bu haberin mutlak gerçekleşecek olan hak bilgi olduğunu söylemiştir.

  Yukarıdaki ifadelerden de rahatlıkla anlaşılabileceği gibi, Bediüzzaman Hazretleri İseviliğin mevcut halini değil, belki ahirzamanda Hz. İsa'nın tekrar yeryüzüne inmesiyle başına geçeceği, hurafelerden arındırılmış ve tevhid dini olan hakiki bir İsevilikten bahsetmektedir.

  1. Buhari, Enbiya: 49; Müslim, İmân:244, 245, 247; İbn-i Mâce, Fiten: 33; Müsned, 2:336, 3:368

  Bediüzzaman Said Nursi, Said-i Nursi, Sait-i Nursi, Sait Nursi, Said-i Kürdi, Kürt Sait, Molla Sait, Molla Said, Şeyh Sait, Şeyh Said, Sait Molla, Said Molla

  Not : Kendisi "tabi" , metbu makamındaki ise islam olunca. .... Neyin ve kimin meth edildiği aşikar olur.
  Elbette ; İsevilik yada hakiki hiristiyanlık tabi İSLAMİYET ise "TABİ OLUNAN " YANİ MATBU makamındadır ve öyle olması da hakaiki KURANİYEDENDİR.

 2. #2
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Jun 2007
  Nerden
  Huzûru İlahî
  Mesaj
  1.427
  Blog Mesajları
  18
  Rep Gücü
  7864
  Neler yapmamış acaba ? İslam'a ektiği fitne tohumlarından bir bukle yazalım ayrıntı için linke davet edelim.

  Kafirleri Cennetlik yapıp Şehitlik makamı için adeta İslam'a girmeye gerek yok davetiyesi çıkartan Kürt Said bakın neler söylüyor.

  "Savaşta ve felaketlerde ölen mazlum ve masum Hıristiyanlar da şehit sayılır ve ahirette mükâfatları vardır. Hatta kâfir bile olsalar..." (S. Nursi, Kastamonu Lahikası, s. 75)

  Devamı ve Said' Nursinin Delilleri ile mason ve siyonist maşalıkları için tıklayınız.

  http://www.supermeydan.net/forum/for...read52234.html


  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.690
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7721
  Alıntı bziya´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Neler yapmamış acaba ? İslam'a ektiği fitne tohumlarından bir bukle yazalım ayrıntı için linke davet edelim.

  Kafirleri Cennetlik yapıp Şehitlik makamı için adeta İslam'a girmeye gerek yok davetiyesi çıkartan Kürt Said bakın neler söylüyor.

  "Savaşta ve felaketlerde ölen mazlum ve masum Hıristiyanlar da şehit sayılır ve ahirette mükâfatları vardır. Hatta kâfir bile olsalar..." (S. Nursi, Kastamonu Lahikası, s. 75)

  Devamı ve Said' Nursinin Delilleri ile mason ve siyonist maşalıkları için tıklayınız.

  http://www.supermeydan.net/forum/for...read52234.html


  --------------------------------------------------------------------------------------------------------
  23. Lema yı oku biziya kardeşim.
  Hak ile iştigal etmezsen,
  Batıl seni istila eder.... İmam-i Şafi-i

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye collection - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Nerden
  Alem-i Hakîkât
  Mesaj
  308
  Blog Mesajları
  20
  Rep Gücü
  1459
  Alıntı M ü e l l i f...´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  23. Lema yı oku biziya kardeşim.
  Din düşmanları her yoldan gençleri ve insanları aldatmaya uğraşırken, değişmeden, akıntıya karşı durmak kolay değildir.

  Hiçbir Ehli sünnet Alimi ve tefsir alimi Kur'anı Kerimin tefsir ederken hiçbir ayetinin Said Nursi ve Risalelerini işaret ettiğini bildirmemişken delinin biri çıkıp böyle bir hezeyanda bulunursa ve başka zır cahillerde bu deliye inanırsa işte onlar için bundan büyük bir bela ve istidraç yoktur.Zira bu yaptıkları ile Kur'anı Kerimi beyan eden açıklayan Efendimiz Aleyhisselam dahil olmak üzere bütün Ehli sünnet alimlerini cahillik ile yalancılık ile suçlamış olmaktadırlar.Bu ise imansızlık ve kafirliktir.Peygamberimize iman eden böyle bir hezeyana düşmez.Çünkü ne Efendimiz ne O'nun tek varisleri olan icazet sahibi Ehli Sünnet alimleri böyle bir ayet bildirmemiş açıklamamıştır.Bir sapık böyle bir yol tutmuş peşine akıl yoksunu zavallıları takmış ise bunlara daha büyük bir bela mı isabet ederki onlara beddua edelim , lanet edelim.Bundan büyük bela olur mu ? Belanın en büyüğüne tutulan bu cahillere acımaktan başka elimizden birşey gelmez.

  Behey Müellif ! Sana sözüm, yalnız şudur:
  Körpeciksin, yolun da çok korkuludur.

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye collection - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Nerden
  Alem-i Hakîkât
  Mesaj
  308
  Blog Mesajları
  20
  Rep Gücü
  1459
  Risale-i Nur tahrif mi edildi? [Mason Abduh Said Nursi'nin Üstadı mı?]

  MERAK EDEN KARDEŞLERİMİZ TARİHİ GERÇEKLERE DELİLLERİ İLE ULAŞABİLİRLER :

  said nursi Dinler Arası Diyalog  Masonlara Hizmet Eden Said Nursi Hakkında Tarihi bir Delil :

  1996 veya 97’de Aksaray Akgün Otel’de Risale-i Nur toplantısı yapılmıştı. Galiba Filistin’den gelen hatipdi; konuşması içinde “Said Nursi, üstadlarım Cemaleddin Efgani, Muhammed Abduh, Ali Süavi diyor” dedi. Konuşmaları anında tercüme eden Suat Yıldırım Hoca, hatibin bu cümlesini tercüme etmedi. Arkasından, Suriyeli Ramazan el Buti konuştu. İşe bakın ki, bir önceki hatibin söylediğini o da söylemesin mi… Suat Hocamız, Buti’nin o cümlesini de es geçti. Bendeniz, tercümede bazı yerleri niçin atladığını yazıp kâğıdı masaya bıraktım. Suat Hocamız cevap vermek mecburiyetinde kaldı ve “Efendim biz polemik olmasını istemiyoruz” dedi. Hoca kendine göre bu iki ismi yani Abduh ve Cemaleddin Afgani’yi Said Nursi’nin üstadı olarak göstermek istemiyordu. İyi de, Said Nursi kendisi bu isimleri vermekten çekinmemişse bize ne oluyor!..

  Sizin anlayacağınız değerli okuyucular, böyle şeylere şahit oldukça, Mustafa Bey’e bir defa daha ‘haklısın’ demekten kendimizi alıkoyamıyoruz.

  16 Mart 2006 Perşembe
  (Ali Eren, Vakit)


  Ali Eren Bey’in ifade ettiği gibi; her ne kadar Suat Yıldırım polemik çıkmasın diye saklamaya çalışsa da Said Nursi’nin Masonluğu tescillenmiş sapık Abduh’un ve Cemalettin Efgani’nin izinden gittiğini çok iyi biliyoruz. Bu konu ile ilgili makaleleri de yayınlayacağız inşallah.

 6. #6
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.690
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7721
  Alıntı collection´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Din düşmanları her yoldan gençleri ve insanları aldatmaya uğraşırken, değişmeden, akıntıya karşı durmak kolay değildir.

  Hiçbir Ehli sünnet Alimi ve tefsir alimi Kur'anı Kerimin tefsir ederken hiçbir ayetinin Said Nursi ve Risalelerini işaret ettiğini bildirmemişken delinin biri çıkıp böyle bir hezeyanda bulunursa ve başka zır cahillerde bu deliye inanırsa işte onlar için bundan büyük bir bela ve istidraç yoktur.Zira bu yaptıkları ile Kur'anı Kerimi beyan eden açıklayan Efendimiz Aleyhisselam dahil olmak üzere bütün Ehli sünnet alimlerini cahillik ile yalancılık ile suçlamış olmaktadırlar.Bu ise imansızlık ve kafirliktir.Peygamberimize iman eden böyle bir hezeyana düşmez.Çünkü ne Efendimiz ne O'nun tek varisleri olan icazet sahibi Ehli Sünnet alimleri böyle bir ayet bildirmemiş açıklamamıştır.Bir sapık böyle bir yol tutmuş peşine akıl yoksunu zavallıları takmış ise bunlara daha büyük bir bela mı isabet ederki onlara beddua edelim , lanet edelim.Bundan büyük bela olur mu ? Belanın en büyüğüne tutulan bu cahillere acımaktan başka elimizden birşey gelmez.

  Behey Müellif ! Sana sözüm, yalnız şudur:
  Körpeciksin, yolun da çok korkuludur.
  Tamamk 23 Lema çok ağırdır anlamıyor olabilirsin kardeş.
  Rica etsem KONUYU okur ve "dini mübini islama uymaran bir şey varsa bana göster. Lütfen fazla uzağa gitme konu dağılmasın.

  Alıntı collection´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Risale-i Nur tahrif mi edildi? [Mason Abduh Said Nursi'nin Üstadı mı?]

  MERAK EDEN KARDEŞLERİMİZ TARİHİ GERÇEKLERE DELİLLERİ İLE ULAŞABİLİRLER :

  said nursi Dinler Arası Diyalog  Masonlara Hizmet Eden Said Nursi Hakkında Tarihi bir Delil :

  1996 veya 97’de Aksaray Akgün Otel’de Risale-i Nur toplantısı yapılmıştı. Galiba Filistin’den gelen hatipdi; konuşması içinde “Said Nursi, üstadlarım Cemaleddin Efgani, Muhammed Abduh, Ali Süavi diyor” dedi. Konuşmaları anında tercüme eden Suat Yıldırım Hoca, hatibin bu cümlesini tercüme etmedi. Arkasından, Suriyeli Ramazan el Buti konuştu. İşe bakın ki, bir önceki hatibin söylediğini o da söylemesin mi… Suat Hocamız, Buti’nin o cümlesini de es geçti. Bendeniz, tercümede bazı yerleri niçin atladığını yazıp kâğıdı masaya bıraktım. Suat Hocamız cevap vermek mecburiyetinde kaldı ve “Efendim biz polemik olmasını istemiyoruz” dedi. Hoca kendine göre bu iki ismi yani Abduh ve Cemaleddin Afgani’yi Said Nursi’nin üstadı olarak göstermek istemiyordu. İyi de, Said Nursi kendisi bu isimleri vermekten çekinmemişse bize ne oluyor!..

  Sizin anlayacağınız değerli okuyucular, böyle şeylere şahit oldukça, Mustafa Bey’e bir defa daha ‘haklısın’ demekten kendimizi alıkoyamıyoruz.

  16 Mart 2006 Perşembe
  (Ali Eren, Vakit)


  Ali Eren Bey’in ifade ettiği gibi; her ne kadar Suat Yıldırım polemik çıkmasın diye saklamaya çalışsa da Said Nursi’nin Masonluğu tescillenmiş sapık Abduh’un ve Cemalettin Efgani’nin izinden gittiğini çok iyi biliyoruz. Bu konu ile ilgili makaleleri de yayınlayacağız inşallah.
  Risalei Nur ve Müellifinin adını yazarken bile ( bilinçli olarak ) taraf olduğunu gösteren bir paylaşımda " tarafsızlık " olurmu sizce ? İsimlerinin baş harflerine bak ve gör ( verilen link )

  Bahsi geçen Sempozyumu ( toplantıyı değil ) hatırlıyorum.
  O senpozyumda görev alan her görev ve her görevlinin ellerinden öper saygılarımı sunarım.

  Ancak bilinmelidirki ;
  O sempozyum Nur talebelerinin haricinde başka konuşmacıları da ağırlamıştı. Özellikle Diş ülkelerdeki Risalei Nurlar ile Kuranın anlaşılmasının önemine ve yaptığı futuhatlar anlatılmıştır. O sempozyumların benzerleri hala yapılmaktadır. Bir Nakşinin gözü ile Risalei Nur anlatıldığı gibi , başka başka cemaatlerin gözü ile de Risale Nur nasıl bir görüntüdedir o anlatılmıştır. Sanırım Bundan da kocaman bir şeref vardır ve o şeref Risale-i Nur ve Değerli Müellifine aittir.

  Risalei Nur hakında şeytandan başka negatif konuşan olmaz ( Nurları okumadan, anlamadan yada taraflı yerden duyulan malumatlara esir olanlar hariç. Rabbim onları da Nurlar ile tanıştırsın ).
  ÇÜnkü O ( Risalei Nur ) Kuranın malıdır, Kuranın bu zamanda ki mihim bir tevsiridir.
  En büyük delillerimizden biriside O Nurlar vesilesi ile İman ile şereflenenlerin şehadetleridir. Eski ünlü komünist Salih GÖKKAYA ( Rabbim nur içinde yatırsın )nın imanı müddeamıza bir delili sadıktır.
  Hak ile iştigal etmezsen,
  Batıl seni istila eder.... İmam-i Şafi-i

 7. #7
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Jun 2007
  Nerden
  Huzûru İlahî
  Mesaj
  1.427
  Blog Mesajları
  18
  Rep Gücü
  7864
  Din düşmanları her yoldan gençleri ve insanları aldatmaya uğraşırken, değişmeden, akıntıya karşı durmak kolay değildir.

  Hiçbir Ehli sünnet Alimi ve tefsir alimi Kur'anı Kerimin tefsir ederken hiçbir ayetinin Said Nursi ve Risalelerini işaret ettiğini bildirmemişken delinin biri çıkıp böyle bir hezeyanda bulunursa ve başka zır cahillerde bu deliye inanırsa işte onlar için bundan büyük bir bela ve istidraç yoktur.Zira bu yaptıkları ile Kur'anı Kerimi beyan eden açıklayan Efendimiz Aleyhisselam dahil olmak üzere bütün Ehli sünnet alimlerini cahillik ile yalancılık ile suçlamış olmaktadırlar.Bu ise imansızlık ve kafirliktir.Peygamberimize iman eden böyle bir hezeyana düşmez.Çünkü ne Efendimiz ne O'nun tek varisleri olan icazet sahibi Ehli Sünnet alimleri böyle bir ayet bildirmemiş açıklamamıştır.Bir sapık böyle bir yol tutmuş peşine akıl yoksunu zavallıları takmış ise bunlara daha büyük bir bela mı isabet ederki onlara beddua edelim , lanet edelim.Bundan büyük bela olur mu ? Belanın en büyüğüne tutulan bu cahillere acımaktan başka elimizden birşey gelmez.

  Sözde Nur Üstadının ve yolunda giden nurcuların yoldan çıkmışlığını anlamak için bu satırlar dahi kâfidir.Ellerine sağlık kıymetli kardeşim.

  Müellif Nurculuk batağında o kadar boğulmuş ki bu satırlara cevap vereceğine sözü dolaştırıp başka meseleye kayıyor.Neden ? çünkü cevap yok , fakat kaçacak delik de kalmadı.

 8. #8
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.690
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7721
  Alıntı bziya´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Din düşmanları her yoldan gençleri ve insanları aldatmaya uğraşırken, değişmeden, akıntıya karşı durmak kolay değildir.

  Hiçbir Ehli sünnet Alimi ve tefsir alimi Kur'anı Kerimin tefsir ederken hiçbir ayetinin Said Nursi ve Risalelerini işaret ettiğini bildirmemişken delinin biri çıkıp böyle bir hezeyanda bulunursa ve başka zır cahillerde bu deliye inanırsa işte onlar için bundan büyük bir bela ve istidraç yoktur.Zira bu yaptıkları ile Kur'anı Kerimi beyan eden açıklayan Efendimiz Aleyhisselam dahil olmak üzere bütün Ehli sünnet alimlerini cahillik ile yalancılık ile suçlamış olmaktadırlar.Bu ise imansızlık ve kafirliktir.Peygamberimize iman eden böyle bir hezeyana düşmez.Çünkü ne Efendimiz ne O'nun tek varisleri olan icazet sahibi Ehli Sünnet alimleri böyle bir ayet bildirmemiş açıklamamıştır.Bir sapık böyle bir yol tutmuş peşine akıl yoksunu zavallıları takmış ise bunlara daha büyük bir bela mı isabet ederki onlara beddua edelim , lanet edelim.Bundan büyük bela olur mu ? Belanın en büyüğüne tutulan bu cahillere acımaktan başka elimizden birşey gelmez.

  Sözde Nur Üstadının ve yolunda giden nurcuların yoldan çıkmışlığını anlamak için bu satırlar dahi kâfidir.Ellerine sağlık kıymetli kardeşim.

  Müellif Nurculuk batağında o kadar boğulmuş ki bu satırlara cevap vereceğine sözü dolaştırıp başka meseleye kayıyor.Neden ? çünkü cevap yok , fakat kaçacak delik de kalmadı.
  Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz biziya kardeş........
  Senin lanet okuduğun, kafirlikle itham ettiğin, ve tuvalet kağıdı olarak kullanın diyecek kadar b(İ)ziya laştığın hizmet bak neler yapmış, neler yapıyor.... Tabi bakacak ve okuyacak kadar ziya sende kaldıysa.
  http://www.supermeydan.net/forum/for...read35426.html
  Hak ile iştigal etmezsen,
  Batıl seni istila eder.... İmam-i Şafi-i

 9. #9
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Jun 2007
  Nerden
  Huzûru İlahî
  Mesaj
  1.427
  Blog Mesajları
  18
  Rep Gücü
  7864
  Alıntı M ü e l l i f...´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz biziya kardeş........
  Senin lanet okuduğun, kafirlikle itham ettiğin, ve tuvalet kağıdı olarak kullanın diyecek kadar b(İ)ziya laştığın hizmet bak neler yapmış, neler yapıyor.... Tabi bakacak ve okuyacak kadar ziya sende kaldıysa.
  http://www.supermeydan.net/forum/for...read35426.html
  Bid'at ehline biri daha katılmış diye sen ise bununla övünüyorsun öyle mi ? İtikadı bozuk olanın ibadetleri kabul olur mu söyle bakalım .......müellifi.

 10. #10
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.690
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7721
  Alıntı bziya´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bid'at ehline biri daha katılmış diye sen ise bununla övünüyorsun öyle mi ? İtikadı bozuk olanın ibadetleri kabul olur mu söyle bakalım .......müellifi.
  İbadet Allah için yapılır. Kabul edecek yada etmiyecekte odur.
  Sen Şunu o ziyasız aklına soksan iyi edersin; Risalei Nur İle İman ve Kurana hizmet etme derdinde olanların tümü: Hz. Muhammed (A.S.V) ı ve Kuranı azimuşşanı başya olmak üzere , Sünnet ve Hadisi Resulullah ı , Hulefai Raşidin ve Sahabei kiramı ve Müştehidi izam ve tabin ve tebei tabiinin CADDEİ NURANİSİNDE YÜRÜYORLAR. Senin gibi ismin en mihim yerinde bir ( İ ) si fazla olanlar bunu bilmeyebilirler. İşin aslında pek de ziyanı yoktur vesselam.

  İtikad_ amel_ ve bidat kelimeleride sen ile konuşmıycam, çünkü çap meselesi .....

  Çamur yeleğini çıkarıp ağzını kevser ile yıkarsan o zaman belki.
  Hak ile iştigal etmezsen,
  Batıl seni istila eder.... İmam-i Şafi-i

1. Sayfa, Toplam 2 12 SonSon

Benzer Konular

 1. Eşref Edip ce Bediüzzaman.
  M ü e l l i f... Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 06-10-2009, 07:54 PM
 2. Büyük İslam Alimi Bediüzzaman Said Nursi'den Terör ve Anarşiye Çözümler
  kaanansay Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 02-04-2009, 01:33 PM
 3. Bediüzzaman Said Nursi -BÜYÜK İSLAM ALİMİ
  kaanansay Tarafından Biyografi (Yaşam Öyküsü) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 02-04-2009, 01:27 PM
 4. Dünyayı Aydınlatan Işık: Bediüzzaman Said Nursi
  emre gonen Tarafından Tarih Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 15-08-2008, 01:19 AM
 5. Meşrutiyet Ve Bediüzzaman
  RABİA Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 17-05-2008, 11:28 AM
Yukarı Çık