8. Sayfa, Toplam 8 BirinciBirinci ... 678
Gösterilen sonuçlar: 71 ile 74 Toplam: 74
 1. #71
  Süper Aktif Üye simqe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Nerden
  Türkiye
  Mesaj
  3.362
  Rep Gücü
  67755
  Alıntı el-Aciz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  En azindan böyle yaparsak daha ilk günden ikinizinde sahsima karsi takindiginiz ön yargi bitmis olur... Ne dersiniz...?
  Şahsınıza bir önyargım olduğunuda nereden çıkardınız?Benim görevim forum mesajlarındaki düzeni sağlayabilmek,üyelerin düzenini değil..önyargı deyince o zaman aynaya bakmanızı öneririm..
  Konuyu toparlamayacaksak,herkes istediği konuya alakasız yorumlar yapıp konu dışına çıkarsa forum çorbaya döner,bunun sizde farkındasınız..o zaman moderatörlerede gerek kalmaz değilmi?Bunumu istiyorsunuz?

 2. #72
  Tecrübeli Üye collection - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Nerden
  Alem-i Hakîkât
  Mesaj
  308
  Blog Mesajları
  20
  Rep Gücü
  1459
  Alıntı bziya´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  İslam harfleri dünya yaratılmadan evvel yaratılmıştı.Bunlara Arapça demek doğru değildir.Burada anlaşılamıyan bir husus var bu sebeple beyinlerde çelişki doğmaktadır.

  Öncelikle Allahü Teala bütün kutsal kitaplarını İslam harfleri ile göndermiştir.Bu sebeple bu harflerin kullanımı yaygınlaştığı için insanlar bu harflerin sahibini , meydana getiricisini beşer sanmaktadır.Yani Arap yarımdasında yaşayan insanlar asırlar boyunca bu harfleri kullandığı için bunlara arap harfleri demek doğru değildir.Bu harfler İSLAM harfleridir , araplar islam harflerini kullanmaktadırlar.Bu sebeple İslam harflerine arap harfleri demek doğru değil yanlıştır.

  Bu düşünce üzerine kurulan her düşünce ve fikir temelsiz bir zandan ibaret olacaktır.

  Şu anda kullandığımız Latin harflerine, Türk harfleri denmesi, onları Latin harfi olmaktan çıkarmadığı gibi, Arapların İslam harflerini kullanmaları da, bunların Arap harfleri olmasını gerektirmez. ( şimdi biz latin harfleri kullanıyoruz diye bu harfler Türk harfi mi oldu hayır hala latin harfidir ) Osmanlılar ve daha önceki Müslüman Türkler, toplam bin yıla yakın İslam harflerini kullanmıştır. İran ve daha başka ülkelerde de, İslam harfleri kullanılmaktadır.

  Arapların kullandığı harflerin İslam harfleri olduğuna dair, çok vesika vardır. Birkaçı şöyledir:


  1- Üç hadis-i şerif meali şöyledir:

  (Allahü teâlâ Arşı yaratınca, üzerine Lâ ilâhe illallah Muhammedün Resulullah yazdı.) [İ.Rafii]

  (Allahü teâlânın Levhi mahfuzda yazdığı ilk şey, Bismillâhirrahmanirrahimdir.) [Deylemi]

  (Yer gök yaratılmadan iki bin yıl önce, Cennetin kapısında Lâ ilâhe illallah Muhammedün Resulullâh yazılmıştır.) [Ukayl, İ.Neccar]


  2- Âdem aleyhisselam Cennetteyken, Cennetin her yerinde ve Arş üzerinde, (Lâ ilâhe illallah Muhammedün Resulullah) yazılı gördü. Muhammed aleyhisselamın, Allahü teâlânın en sevgili kulu olduğunu, bundan anlamıştı. Bunlar, oralarda İslam harfleriyle yazılıydı. O harfler, insan yapısı değildir. Dünya ve Âdem aleyhisselam yokken, o harfler vardı. Bütün kitaplar ve sahifeler, İslam harfleriyle gönderilmiştir. (Kaynak : Mir’at-ül-Haremeyn)

  3- Âdem aleyhisselam ve her şey, Muhammed aleyhisselamın şerefine yaratılmıştır. Arş, gökler ve Cennetlere, İslam harfleriyle mübarek ismi yazılmıştır. (Kaynak : Mevahib-i ledünniyye)

  4- Hud aleyhisselama gelen kitap da, İslam harfleriyle idi. (Kaynak : Hadika, Letaif-ül-işarat)

  5- Mushafı hiç okumayıp, hayır ve bereket için evde bulundurmak sevabdır. Bir kâfirin ismini yazıp, buna hakaret edilmez; çünkü İslam harflerine hürmet gerekir. (Kaynak : F. Hindiyye)

  6- Levh-i mahfûzda, ilk yazılan, Besmeledir. Âdem aleyhisselama ilk gelen, Besmeledir. Cennet davetiyesinin imzâsı Besmeledir. (Kaynak : S. Ebediyye)


  Görüldüğü gibi arap harfleri diye bilenen harfler arap alfabesi değil , İslam harfleridir.Arapların kendi düzenledikleri bir alfabe değildir.Bu harflere tazim ve hürmet etmek her müslümana lazımdır , çünkü bu harflerin sahibi Allahü Teala'dır , sonradan meydana gelen bir alfabe değildir vesselam.
  Kıymetli abim noktayı doğru kaynaktan nakletmiş.Arapça yok iken İslam harfleri var idi , Cennette...İslam harfleri kutsal ve beşeri bir şekil olmadığı için bu harfleri kullanan ve adına arapça , osmanlıca vs.. Ne denirse densin bu harflerden ötürü kutsaldır.Yani İslam harflerinden ötürü kutsaldır.

 3. #73
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2009
  Mesaj
  626
  Rep Gücü
  41960
  Alıntı collection´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Kıymetli abim noktayı doğru kaynaktan nakletmiş.Arapça yok iken İslam harfleri var idi , Cennette...İslam harfleri kutsal ve beşeri bir şekil olmadığı için bu harfleri kullanan ve adına arapça , osmanlıca vs.. Ne denirse densin bu harflerden ötürü kutsaldır.Yani İslam harflerinden ötürü kutsaldır.
  Hangi konuya baksam bu arkadaşın desteksiz attığını görüyorum. Arapça yok iken islam harfleri (bu nedemekse. islamın harfleri mi varmış?) olduğunu nereden biliyormuş? Bulunan en eski Arapça yazılar nerededir? Bunu söylemek için bilimsel veya Kuransal dayanakları nedir? Bilimsel olarak belgelenen en eski dilin ve alfabenin şu an için sanksritçe olduğunu sanıyor bilim. Yani bulunan tarihi kanıtlar bunu gösteriyor. Neden arapça bir belge bulunamamış eski tarihlere dair?

  Sanskritçe - Vikipedi  Hz. İbrahime gelen din "İslam" değil miydi ki arkadaş Arapçaya "İslam harfleri" diyerek kafadan atıyor? Hz. Nuh'a gelen din de aynı "İslam" değil miydi? Peki aynı arkadaşlar Arapçanın ve İbranicenin Sami dil ailesine mensup olduğunu, bunun haricinde Sami ailesinden farklı olarak Hami ail ailesi de bulunduğunu bilmiyorlar mı? Hz. Nuh'un da Ham ve Sam diye oğulları bulunduğunu okumamışlar mı? Bu dillerin ve ALFABELERİNİN bu oğullardan türediğini bilememişler mi?

  Bu arkadaşın zannı Arap milliyetçilerinin uydurması olmasın sakın? Az daha konuştursanız Osmanlıca da kutsal diyecek

 4. #74
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2009
  Mesaj
  626
  Rep Gücü
  41960

8. Sayfa, Toplam 8 BirinciBirinci ... 678

Benzer Konular

 1. Arapça Dersler
  mopsy Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 51
  Son mesaj: 06-05-2015, 12:41 PM
 2. Opera sinema degildir.
  mopsy Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 30-09-2009, 12:21 AM
 3. basini örtenin yüksek tahsil yapmasi dogru degildir
  forumdayim Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 11
  Son mesaj: 04-12-2008, 11:19 PM
 4. Görmek Gözden İbaret Degildir
  Venhar Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 21-01-2008, 11:08 PM
 5. Arapça hakknda
  dogangunes Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 22-12-2007, 02:25 PM
Yukarı Çık