3. Sayfa, Toplam 3 BirinciBirinci 123
Gösterilen sonuçlar: 21 ile 23 Toplam: 23

Konu: Keske.....

 1. #21
  Aktif Üye ümmi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesaj
  1.889
  Rep Gücü
  33022
  Alıntı spartaküs´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Din, tarih boyu ve günümüzde büyük savaşlara ve kıyımlara yol açmıştır...

  Birileri, birilerinin ellerinde esir kaldı ve zorlandı : Bizim dinimize geçin canınızı kurtarın!

  Ne gariptir ki, pek çoğu ölümü seçti...

  Bu ister islamın tanrısı olsun ister yahudinin ya da hristiyanın.... İster putatapanın.

  Nasıl bir iman bu böyle?

  Değil mi sevgili ümmi?

  Uçan spagetti canavarı ve çift başlı ejderha işin esprisi elbette.

  Diğerleri için : http://www.supermeydan.net/forum/for...read54857.html

  SAYGILAR.
  sn spartaküs hz Ademden beri,Din kıyım için değil,insana dünya ve ahiret mutluluğunu sağlamak için gelmiştir.İnsanın saadeti için yol göstermek amacıyla gönderilen din nasıl zulmü onaylar.
  hz.Vahşiyi bilirsiniz hz. hamzayı şehid etti. Rasulullah efendimizi en çok üzen insanlardan biriydi. Ve Rabbımız,burnu halkalı zenci köleyi bile önemsememezlik etmez. defalarca rasulullah efendimizle haber gönderdi,ayet indirdi rabbi onu islama davet için.

  Allah Rasulü (sav) ona, İslam'a girmesi için 'Ancak şu var ki tevbe ve iman edip iyi davranışta bulunanlar bundan müstesnadır; Allah onların kötülüklerini iyiliklere, günahlarını da sevaplara çevirir. Çünkü Allah Gafûr'dur, Rahîm'dir, sınırsız mağfiret ve ihsan sahibidir.' (Furkan, 25/70) mealindeki ayeti gönderdiğinde, 'Ya Rasulallah! Ben neredeyse küfre denk bir iş işledim. Allah benim de kötülüklerimi hasenata çevirir mi?' diyerek teminat verecek bir beyan arıyordu. Onun bu tavrı karşısında Nebiler Serveri (sav) ona, 'Şu kesin ki; Allah, Kendisine ortak koşulmasını asla bağışlamaz; ama dilediği kimse hakkında bunun altındaki diğer günahları affeder. Her kim Allah'a ortak koşarsa, haktan çok uzağa sapmış olur.' (Nisa, 4/116) mealindeki ayeti gönderir. 'Yâ Rasulallah! Allah burada bağışlamayı dilemeye bağlamış. Ya ben bu dilemeye takılırsam' manasında sözler söyleyerek son endişesini dile getirince, bu defa da Efendimiz (sav) ona şu ayeti yazıp göndermiştir: 'De ki: 'Ey çok günah işleyerek kendi öz canlarına kötülük etmede ileri giden kullarım! Allah'ın rahmetinden ümidinizi kesmeyiniz. Allah dilerse bütün günahları mağfiret eder. Çünkü Gafûr ve Rahîm'dir. Çok affedicidir, merhamet ve ihsanı fazladır.' (Zümer, 39/53) Bu ayet, Hz. Vahşi'ye adeta şöyle demektedir: Ey hayatını israf içinde geçiren ve kendi hesabına Bedir'i, Uhud'u, Hendek'i berbat eden ve Mekke fethinde bile Müslümanlara karşı koyan adam! Sen bile Allah'ın engin rahmetinden ümidini kesmemelisin! Ne kadar büyük olursa olsun, günahkârların günahları Allah'ın engin rahmeti yanında, okyanuslara nisbeten denizin yüzündeki minik köpüklerden daha ehemmiyetsiz kalır.

  Hz. Vahşi, bağışlanma garantisini aldıktan sonra Allah Rasulü'nün huzuruna gelerek Müslüman olur. Rasul-i Ekrem (sav) ise, Hz. Vahşi'ye, kendisini gördüğünde canı gibi sevdiği amcasını hatırlayıp içinde menfi bir duygu belirmesi ihtimaline karşı daha temkinli davranmasını söyler.

  bir kölenin bile hidayetini bu kadar önemseyen islam zulümü hoş görebilir mi sn spartaküs.


  İslamın peygamberide sanki eli kanlı biri imiş gibi,lanse edilmiş yıllarca oysa 23 yıllık peygamberlik hayatının sadece toplam bir buçuk yıl gibi bir zamanı savaşla geçmiştir.O Müslüman olmadılar diye hiçbir topluluğa savaş açmamıştır. Bütün savaş ve gazvelerinin sebebi hep savunma amaçlıdır. Kendilerine baskın yapacakları istihbaratını alır almaz, erken davranarak düşmanın bu planını bertaraf eden savaşları da vardır. Ancak şurası bir gerçektir ki,oryantalistlerin dediği gibi kılıçla yaymamıştır.
  Kuranda da,hiç bir peygamberin kıssasında zulmetmek gibi bir amaçla savaştığı bilgisine rastlayamazsınız.
  dinin özünü kaybeden insanlar,din kisvesi altında nefisleri adına kıyımlar yapmışlardır bu tarihi bir gerçektir. ama bu zulümler,dinin değil,dini kendi kirli emellerine alet edenlerin oyunudur.Yahudiler,zaten kendi peygamberlerini bile öldürmüşler,hakiki dindar bunu yapar mı.hristiyanlar derseniz,zayen pavlusun soktuğu teslis inancıyla putperest bir din haline dönüşmüş,hakikatten uzaklaşmış,haçlı seferleri ile vahşetin son haddini sergilemişlerdir.

  birde şu var,komünist rejimlerin yaptığı kıyımlar da din kisvesi altında yapılanları gölgede bırakacak vahşilikte..daha dün tv de kızıl kmerlerin kendi halkına yaptığı işkencelerin anlatıldığı bir belgesel izledim kanım dondu.demekki dinle değil kinle alakalı zulüm.
  hakiki dindarın kimseye, kendine bile zulmetme hakkı yoktur. ve kendine,ailesine,insanlığa,hayvanata,doğaya bile zulmedemez,hepsinin üzerinde hakkı vardır. akarsudan abdest alırken bile suyu israf etmemesi gerekliliğini bilen insan,yani doğaya bile bu kadar saygılı insan,insana nasıl zulmetsin.
  son zamanlarda artan bir propaganda ile müslümanları,terörizmle özdeşleştirmek,batının bir oyunudur ki bunda kısmende olsa başarılı olmuşlardır. imajımız medya eliyle olduğumuzdan başka çiziliyor.ve kitleler uyutuluyor.yinede hakkı ve hakikati arayanları Rabbim yollarına ileteceğini vaad ediyor kuranda . yeterki hakikate gönül verelim medyanın şeytani oyunları vız gelir tırıs gider efenim.

 2. #22
  Kıdemli Üye spartaküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Mesaj
  912
  Rep Gücü
  19319
  Sevgili ümmi;

  Burada kendimi ifade etmekte zorlanıyorum gerçekten...

  O müthiş iman inaç... Biliyorum, içinizde fırtınalar estiriyor...

  Ha, islamın ne kadar hoşgörü dini ve peygamberin ne kadar barışçı olduğunuda konuşuruz.

  Fakat, anlatmak istediklerim bu değildi.
  SAYGILAR.

 3. #23
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  Selam!

  Inancsizlar ahirette gercekle karsilasinca pismanliklarini aciklarlar.

  27.27. O gün zalim kimse, (çaresizlik içinde) ellerini ısırıp şöyle diyecektir: "Ne olurdu ben de peygamberle beraber aynı yolu tutsaydım!"

  27.28. "Yazıklar olsun bana, keşke falanı dost edinmeseydim!"

  27.29. "Andolsun, Kur'an bana geldikten sonra beni ondan o saptırdı. Zaten şeytan insanı yardımcısız bırakıverir."

  Dunyada imtahan icin verilmis kisa yasamda dostlarimizi dikkatle secelim.
  Keske diyenlerden olmayalim.

Benzer Konular

 1. `Keske`
  Seyhan Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 25-03-2010, 12:50 PM
Yukarı Çık