Alıntı spartaküs´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili ümmi;Biz bu dünyada bile bir kardeşleşmeden eşitlik ve özgürlükten bahsederken, bunun için mücadele ederken, Allahın birbirne üstün kıldığı yarattıklarını düşünürsek gerçekten lanet olası bir yol tutturmuşuz demektir.

Çünkü şeytanın yaptığı gibi; Diz çökerek yaşamaktansa ayakta ölmek yeğdir.
sn spartaküs,
efenim eşitlik adalet demek değildir.
ayrıca efenim daha öncede dediğim gibi,cin şeytanlarını bi tarafa koyalım. insan şeytanlarındanda kendini korumak bir dereceye kadar kolay.asıl zor olan kendi içindeki şeytanla (nefsi emmare ile)mücadele.çünkü kuranda,olanca şiddeti ile kötülüğü emreder deniyor.hep aleyhinde olanı istiyor. zor durumlara düşürüyor bizi,hayatımızı ellerimizle mahvettiriyor.
işte bu nefsi emmaresine teslim olan şeytanlaşmış insandır efenim.yani ademini şeytanına secde ettirmiştir.fi tarihindeki ademi şeytanı bırakıp biz şeytan olmamaya bakmalıyız.


Alıntı spartaküs´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Adem'in muhtemelen hiçbirşeyden haberi yoktu (tıpkı bizim gibi)... Zorbaca yaratılmıştı o, yeni bir icat, yeni bir oyuncaktan ötesi değildi...

ne zorbalığı efenim.yarattı ve cennete yerleştirdi.

Alıntı spartaküs´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Adem bir suç işlememiştir... Ona şeytanı musallat eden suç işlemiştir. Kusuru olan, kibirli şeytanı ve içindeki kötülüğüde... o yaratan, bunun içinde.
ne suçu efenim mülk onun. kendi mülkünde tasarruf etmek zulüm olur mu.
ayrıca kötülük meyli koyduğu gibi,iyilik meylide koymuştur içimize . aksi halde irademizin ne manası kalır. kendi özgür irademzile seçiyoruz. robot değiliz.

[QUOTE=spartaküs;228643]
Dahası bizlerin yaptığı bütün kötülükler... Ardımızda kalan kirli hesaplaşmaların bedelini ödemek;

Orada değildim... Hiçbirşeyden benimde haberim yoktu.

Varolduğumda bu hesaplaşmanın tam ortasındaydım... Biri beni kendine çekmeye çalışıyor, diğeri kendine.
[QUOTE=spartaküs;228643]
tamam işte efenim,iyi olmak daha kolay. çünkü fıtrata daha uygun. islam fıtrat dini. zor olan kötü olmak. çünkü zaten kötüler bu dünyadada hayatlarını kendilerine cehennem ediyor. ayrıca kötülükler hepside bir maddi güç,istiyor. kumar parayla,zina parayla,içki parayla,hırsızlıkta zaten para çalınıyo vs.
oysa ibadet bedava,iman bedava,iyilik etmek bedava. bi zorluğuda yok. tek zorluğu içimizdeki nefsi emmarenin direnmesi.
Alıntı spartaküs´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Varlığım bu kadar basit olamaz benim.
basit olmadığına emin olabilirsiniz efenim.eşrefi mahlukat(mahlukların en şereflisi) diyor rabbim.Ahseni takvim (en güzel yaradılış )üzere yarattık diyor.

Alıntı spartaküs´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şeytan sonunu biliyor... Fakat isyan ediyor, ve korkuyor öyle mi?

Sigara örneği çok güzeldi... Sonsuz cehennem azabını, Allahı ve neler yapabileceğini bizzat bilen, belkide hissedebilen için gayet yerinde ;)

Şeytan ya salak ya da onurlu biri.

Verdiğiniz ayetler için teşekkür ederim. Benim demek istediğim aynen bu zaten..
siz görmek istediğiniz yeri görmüşünüz efenim. benim verdiğim ayetlerde,bu sona sebep olmak var.
şeytan salak değil efenim.onur mu bilmem ama gurur meselesi yapıp yanlış bir mantık yürütmüş.emir Allahtan deyip secde edeceğine,ben üstünüm deyip isyan etmiş. nefsi emmaremizde öyle değil mi,öfkeliyken mesela,hiç aklı selimle hareket etmeyiz. yanlış mantıklar yürütürüz ,öfkemizin arzusunu yerine getiririz,vurur kırarız,sonrada pişman oluruz. bazanda gurur meselesi yapıp pişmanlığımızı dile getirmez,inad ederiz,mutlu bir birlikteliği yıkmak bile gururumuzu yıkmak kadar zor gelmez.sonucuna katlancak olan da bizizdir.

Alıntı spartaküs´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şahsen -kurana göre- sapmışlardan biriyim... Bu yüzden Allah gözlerimi ve aklımı mühürlüyor... Anlamıyorum.

Benim için bir şans yok artık... hür iradedende bahsetmek imkansızlaşıyor... Gerçekten çok bağışlayıcı Allah.

SAYGILAR.
efenim kendi kendinizi mühürlemedikçe Allah mühürlemez. Af kapısı herzaman açıktır.ümitsizlik dergahıda değildir onun kapısı.hiç bir kulunuda hidayetten mahrum etmez. hidayet,güneş gibi,her noktaya aynı ışığı gönderir. güneşe arkasını dönen,gölgesinin peşinden gider.bu dünya bir gölgeden ibarettir.

niye bu kadar küskünlük anlamıyorum.

"Ey insan, o lütfu bol olan Rabbine karşı ne aldattı seni?"infitar 6