3. Sayfa, Toplam 3 BirinciBirinci 123
Gösterilen sonuçlar: 21 ile 26 Toplam: 26
 1. #21
  1. Hikaye yarışma birincisi
  2. Avatar yarışma birincisi
  Venhar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Nerden
  Bilmiyorum :)
  Mesaj
  4.887
  Rep Gücü
  81913
  Bu zatı muhterem
  bu dilekçeyi yazacak ve yaradanı sorgulayacak kadar cesursa
  acaba kendi meczup davranışları içinde bir dilekçe yazmışmı acaba ?

 2. #22
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  5.719
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  67062
  Tanrı'nın, Allah'ın varlığına inanan forumdaşlarımız burda da havlu atmıştır.

  Konu içerisinde dünyada, çevremizde somut örnekleri olan ve yaşananlarla ilgili soruları
  cevaplamak yerine her zaman olduğu gibi hikayeler, fıkralar anlatıp konuyu örtbas etmişlerdir.

  Aslında bu benim için sorun değildir.
  Kaçamak durumları kendilerini ilgilendirir arkadaşların.
  Benim amacım, bazı gerçeklerin insanlar tarafından görülmesi ve sorgulanmasıdır.
  Bunun dışındakiler kendilerini ilgilendirir.

  Herkese sevgi ve saygılarımla..
  HERKES BİR GÜN KOMÜNİST OLACAK

 3. #23
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesaj
  844
  Rep Gücü
  2992
  Nefis Kavminin Allahı vardır. Beşerin yani Hayvaniyetimizin Allahı olmaz.Nefis ise Çekilen çilelerin verdiği zorlanmalar ile gelişir vede büyür.Güçlü zengin her istediğini elde eden insanların nefisleri zorlanma görmedikleri için gelişip büyümez.Tıpkı kaslarımızın gelişip kuvvetlenmesi gibidir.İdman yapmayan onları zorlayamanın kasları ufalır ve adeta yok denecek bir hale gelir.Kaslarına hitap edecek bir şeyde yoktur.Vücudu yağ deposu halini alır ve Çok çirkin bir görünüş arzeder. Heleki, birde Yaşlanmışsa.İşte Bu din dediğimiz naslar O Nefsi dağ gibi büyüyüp zenginleşmiş insanlara mahsustur.Onlardaki zıtlıklardır. Haram olan şey ise Yaşadıkları beşeri hayata bağlı olarak oluşan bu aşkın şarabıdır. Ama Oda Haline göre hem haram hemide helaldir.Bir yandan şarabı içer bir yandanda ayılmak için Yoğurt yer.Allahsa Nefs kavminin en olgunlarının Allahıdır.Ademin,Nuhun, İbrahimin,İsmailin,İshakın, Yakubun, Oniki evladının, Musanın, Davutun, Süleymanın, İsanın, Hz Muhammedin Allahıdır o Allah.Benim hayvaniyetimin değil.Benim hayvaniyetimin Allahı Rab olan Sıfatullahtır.O Allaha en yakın olan kısmım ise Nefsimin Peygamberidir. Nefs kavmine İşte O peygamberler Allahı NAKLEDERLER.Oradanda Beşeriyitimize bu nakiller İntikal edebildiği kadar eder. Selamlar.

 4. #24
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Jul 2009
  Nerden
  ŞİMDİLİK DÜNYADA İKAMET ETMEKTEYİM ÇOK YAKINDA EBEDİYETE GÖÇECEM
  Mesaj
  51
  Rep Gücü
  0
  Alıntı SOSYALİST´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Tanrı'nın, Allah'ın varlığına inanan forumdaşlarımız burda da havlu atmıştır.

  Konu içerisinde dünyada, çevremizde somut örnekleri olan ve yaşananlarla ilgili soruları
  cevaplamak yerine her zaman olduğu gibi hikayeler, fıkralar anlatıp konuyu örtbas etmişlerdir.

  Aslında bu benim için sorun değildir.
  Kaçamak durumları kendilerini ilgilendirir arkadaşların.
  Benim amacım, bazı gerçeklerin insanlar tarafından görülmesi ve sorgulanmasıdır.
  Bunun dışındakiler kendilerini ilgilendirir.

  Herkese sevgi ve saygılarımla..
  ne kadar delilde göstersek anlamak istemedikten sonra yapacak birşey yok

 5. #25
  Aktif Üye ümmi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesaj
  1.889
  Rep Gücü
  33022
  Alıntı carloss´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ey yüceler yücesi Tanrım ;
  Sana Tanrım diye seslenmekle hata ettiysem beni bağışla. Gerçi kusur bende değil bize senin ismini çok farklı bildirenlerde. "Allah" mı demeliydim yoksa "Yahve" mi? Tao mu demeliydim yoksa Eloi mi? Her kitabında ismin farklı. Şaşkınlığı mı hoşgör Tanrım..


  De ki: «İster Allah deyin, ister Rahman deyin, hangisini derseniz deyin, en güzel isimler O'nundur.» ....İsra:17/110  Tanrım sen neredesin? Buna akıl erdiremedim. Kutsal kitapların hem "O heryerde" diyor, hem de "Gökte". Bu nasıl oluyor Tanrım? Gök diye herkes yukarı bakıyor. Ama Evrende yukarısı neresi, aşağısı neresi ona da akıl erdiremedim. Türkiye'den yukarı bakınca ile, Yeni Zelanda'dan yukarı bakınca uzay koordinatları çok farklı olmuyor mu Tanrım? Yoksa bize mi yanlış öğrettiler?
  Yoksa onlar yeri uçsuz bucaksız düz bir toprak, göğü-uzayı da yerin üstünde bir kubbe mi sanıyorlardı?  mekandan münezzehtir .mekan biz mekanla kayıtlı olanların bağımlı olduğu bir boyut. mekan ve zamanı yaratandır o.mekanla kayıtlanamaz
  Bakara 255
  (Medenî 87) Allah, O'ndan başka tanrı yoktur; O, hayydir, kayyumdur. Kendisine ne uyku gelir ne de uyuklama. Göklerde ve yerdekilerin hepsi O'nundur. İzni olmadan O'nun katında kim şefaat edebilir? O, kullarının yaptıklarını ve yapacaklarını bilir. (O'na hiçbir şey gizli kalmaz.) O'nun bildirdiklerinin dışında insanlar O'nun ilminden hiçbir şeyi tam olarak bilemezler. O'nun kürsüsü gökleri ve yeri içine alır, onları koruyup gözetmek kendisine zor gelmez. O, yücedir, büyüktür. *

  .

  .

  Ey Tanrım ;
  İsrailoğullarına sayısız peygamber gönderdin. Bildiğimiz peygamberlerin Muhammed hariç tamamı Yahudi. Kur'an'da ise her kavme bir peygamber gönderildiği yazılı. Ama biz bilmiyoruz. Türk peygamber, Hint peygamber, Rus , Alman, Japon, Çinli peygamber geldiyse onları neden bilmiyoruz Tanrım? Bu haksızlık değil mi? Neden sadece Yahudi peygamberler tanınıyor?


  hz. adem,şit,nuh,hud,salih,ibrahim,ismail,lut,zülkarne yn gibi peygamberler,yahudi falan değildi.islamın gönderildiği coğrafyada bilinen peygamberlerden daha çok bahsedilmiştir bu doğru .bununla birlikte ismini bilmiyoruz diye başka yerlere peygamber gönderilmedi demek değil. nitekim hz. ibrahim,urfadan çıktı,yine yasin suresinde antakya civarından çıkan peygamberlerden bahsedilir.124 bin veya 224 bin peygamber gönderildiğide rivayet edilir.

  Âl-i İmrân 67
  (Medenî 89) İbrahim, ne yahudi, ne de hıristiyan idi; fakat o, Allah'ı bir tanıyan dosdoğru bir müslüman idi; müşriklerden de değildi.


  Niçin peygamberlerin getirdiği hükümler hep farklı. Birisine göre domuz, şarap haram. Diğerinde helal. Kimisinde sünnet var. Kimisinde yok. Kimisi Kudüs'ü kıble ediniyor. Kimisi Kabe'yi. Kimisinde zina eden taşlanıyor. Kimisinde kırbaçlanıyor. Birisi cumartesi kutsal gün diyor. Diğeri cuma. Öbürü pazar. Birinde ezan okunur, diğerinde çanlar çalar. Tapınakların niçin farklı her yerde? Kiminde secde edilir, kiminde oturarak dinlenir. Kiminde ise dönülür, oynanır. Birisi "Üzeyr Tanrı'nın oğlu" diyor. Diğeri İsa. Öbürü de "Yaratmasaydım Muhammed'i yaratmazdım alemi" dediğini yazıyor. Bunların hangisi doğru?

  İsrâ 77
  (Mekkî 50) Senden önce gönderdiğimiz peygamberler hakkındaki kanun (da budur). Bizim kanunumuzda hiçbir değişiklik bulamazsın.
  Fetih 23
  (Medenî 111) Allah'ın, ötedenberi süregelen kanunu budur. Allah'ın kanununda asla bir değişiklik bulamazsın.
  tahrif edilmemiş metinlerin farklı olmadığını söylüyor Allah.tahrif olmasa yenileme gereği olmazdı zaten.
  günlerin kutsallığından ziyade,Allaha ibadete ayrılmış,bedenen dinlenilip ruhen Allaha yaklaşmaya çalışılacak yani bir çeşit terapi için bir gün ayrılması.bu da belirli bir gün olarak disipline edilmiş..
  ibadet bile aslında aynı çünkü diğer peygamberlerin ümmetlerine de namazın,zekatın,orucun emredildiği kuranda belirtilir.
  üzeyir Allahın oğlu değildir keza hz. isa da bu tahrif edilmiş halleridir. bu yüzden cevaplamya gerek yok.

  Neden kimi peygamber dünya nimetlerinden uzak durmuş, hiç evlenmemiş de, kimisi ise harem kurmuş, saltanat oluşturmuş? Hem neden babadan oğula peygamberlik verdin? Kendisi peygamber oğlu, torunu, torununun torunu da peygamber. Yok muydu başka düzgün insan? Yoksa neden yaratmadın da kafamızı böyle karıştırdın?

  dünya ve dünya niğmetleri arz olarak ifade edilir. kurandaki dünya kelimeşi biraz farklı anlamda kullanılır. bu niğmetlere bencilce bağımlılık,tutku ,putlaştırmak anl***** deni(alçak)kelimesinden türetilmiştir. yani niğmet vereni unutup nimete gönül bağlamak.
  ki hiç bir peygamber bu alçaklığı yapmamıştır. zenginlik,fakirlik,makam,hastalık,sağlık, bunların hepsi insanlar için .ve peygamberler de insan.
  ayrıca peygamberlerden babası ve oğlu,torunu peygamber olanlar olduğu gibi,evladı kafir olan peygamberler de vardır(hz. adem,nuh)yani peygamberlik babadan oğula geçmez.


  Madem bunları gönderen sensin, bunlara ayrı dinler niye kurduttun? Neden hepsi birbirine düşman? Neden sonradan gelenler öncekileri kabul ediyor da, öncekiler sonradan gelenleri kabul etmiyor? Niçin yüzyıllardır aralarında savaşıyorlar? Hangisi kutsal toprak? Kudüs mü? Yoksa Mekke mi?

  Âl-i İmrân 19
  (Medenî 89) Allah nezdinde hak din İslam'dır. Kitap verilenler, kendilerine ilim geldikten sonradır ki, aralarındaki kıskançlık yüzünden ayrılığa düştüler. Allah'ın ayetlerini inkar edenler bilmelidirler ki Allah'ın hesabı çok çabuktur. *
  hz. ademden beri din aynı din. tahrif edildikçe yenilendi.
  Eskiler “Şerefi'l-mekân bi'l-mekîn” demişler, yani mekânın şerefi, içinde oturanlardan gelir. yani bu mekanların şerefi,peygamberlerin orayı mekan edinmesinden dolayı.
  Madem hesap günü var, mizan var, hesap ortaya çıkmadan kabir azabı neden? Yoksa yalan mı?

  vicdanın huzursuzken gördüğün kabusları düşün. kabre girmeden bile azaptasın.cehennemde ateş yok herkes burdan kendi götürüyor ateşini.

  Ya cennet cehennem? Huriler, gılmanlar doğru mu?
  Peki ya ebedi cehennem? Doğru mu gözlerini, kulaklarını perdeleyip, kalplerini mühürlediğin ve isteselerde inanamıyacak durumda olan insanları sonsuza kadar ateşte yakacağın?

  yunus 25. Allah kullarını esenlik yurduna(cennete) çağırıyor ve O, dilediğini doğru yola iletir.

  Allah bütün kullarını cennete davet ediyor icabet etmek istemeyen kendi bilir.
  ayrıca kalplerin mühürlenmeside kişinin kendi işlediği günahlar sebebiyledir.
  örn;
  Nisâ 155
  (Medenî 92) Sözlerinden dönmeleri, Allah'ın ayetlerini inkar etmeleri, haksız yere peygamberleri öldürmeleri ve "Kalplerimiz kılıflanmıştır" demeleri sebebiyle (onları lanetledik, türlü belalar verdik. Onların kalpleri kılıflı değildir;) tam aksine küfürleri sebebiyle Allah o kalpler üzerine mühür vurmuştur; pek azı müstesna artık iman etmezler.


  Kime inanalım, kime güvenelim ey Tanrım?
  Eğer bu din ve mezheplerden herhangi biri doğruysa, bu doğru olan din veya mezhebi keşfedemiyenlerin hali ne olacak? Bunun günahı vebali o doğruyu keşfedemiyenler mi?
  Bunca çelişki arasında, sen insan olsaydın doğruyu bulabilir miydin ey yüce Tanrım?
  Sen kalbi mühürlü bir insan olsaydın ebedi cehennemi haklı bulabilir miydin?

  Mâide 16
  (Medenî 112) Rızasını arayanı Allah onunla kurtuluş yollarına götürür ve onları iradesiyle karanlıklardan aydınlığa çıkarır, dosdoğru bir yola iletir.
  gördüğün gibi niyetinde samimiysen,yollarını göstereceğini vaad ediyor. ayrıca;

  Mâide 69
  (Medenî 112) İman edenler ile yahudiler, sabiiler ve hıristiyanlardan Allah'a ve ahiret gününe (gerçekten) inanıp iyi amel işleyenler üzerine asla korku yoktur; onlar üzülecek de değillerdir.


  Tanrım senden dileğimdir;
  Bugüne kadar çelişkiler içinde bıraktığın gelmiş geçmiş tüm insanları yargılayacaksan eğer inançlarından dolayı değil, amellerinden dolayı yargıla.
  sen hiç merak etme..sendeki merhamet onunkinin yanında hiç mesabesinde.
  Meryem 58
  (Mekkî 44) İşte bunlar, Allah'ın kendilerine nimetler verdiği peygamberlerden, Âdem'in soyundan, Nuh ile birlikte (gemide) taşıdıklarımızdan, İbrahim ve İsrail (Ya'kub) 'in soyundan, doğruya ulaştırdığımız ve seçkin kıldığımız kimselerdendir. Onlara, çok merhametli olan Allah'ın ayetleri okunduğunda ağlayarak secdeye kapanırlardı.  İnançlarından dolayı yargılamayı düşünüyorsan eğer, geçmişte yaşamış olanları değil, bundan sonra yaşayacak insanları mühürsüz, perdesiz yaratarak  zaten herkes mühürsüz ve perdesiz yaratılduı


  ve onlara kesin delillerle, çok dil bilen, birçok konuda ihtisas sahibi, insanları her konuda aydınlatacak ve gelecekteki insanlara da kalıcı kanıtlar bırakacak, inanılır, güvenilir, bilgeliğiyle, erdemiyle örnek bir elçi gönder. Dünyadaki adaletsizlik, zulüm, vahşet sona ersin. Sevgi , dostluk, barış, huzur ve mutluluk egemen olsun.  gönderdi,hemde bir değil binlerce ve ellerine de iki cihanın cennetini elde edebileceğin yol haritasını verdi.(kutsal kitapları)  Bu dilekçeme cevap gelmezse,


  niyetin samimiyse,dilekçene cevap 14 asır öncesinden geldi. çünkü bu dilek insanlık tarihi kadar eski.kuranı açıp fatihayı okudun yani ihdinas sıratal müstakim dedin(beni dos doğru yola ilet)
  yapacağın sadece ikinci sayfaya geçip,dosdoğru yolun kimlere nasip olduğunu okuyup anlamak ve dahi uygulamaya çalışmak.


  ben yine bana verdiğin akıl doğrultusunda gideceğim. Senden başkasına eyvallah etmeyeceğim. Ne Yahudi-Arap kuzenlerinin, ne de insanı Tanrı ya da Tanrı'nın oğlu edinenlerin yolunda gitmeyeceğim. Dünyada sevgiyi, adaleti, barışı şiar edineceğim. Verdiğin bir ömürlük dünya ise kabullenmekten gayrı çaremiz yok. Varsa eğer ölüm sonrası ister dondur ister yak. Elimden, beynimden gelen bu. Tek yapabileceğim, seni reddetmeyeceğim. Reddedenleri ise asla kötü addetmeyeceğim. Kusurum varsa sen bağışla Tanrım!!

  eyvallah...ölüm sonrası da var elbet.boşuna mı bunca yaradılanlar.ot muyuz ölünce bitsin.ot bile yeniden canlanıyor baharda.

  Tanrıya Dilekçe - Turan Dursun Sitesi Forumları

  Ps: bana email olarak geldi, araştırdım bir çok forumda mevcut, kaynak olsun diyerek birinin linkini alıp yapıştırdım.


  sorularınızın altına karışmasın die kırmızıyla ayetlerle cevaplamaya çalıştım.soranın niyeti bağcıyı dövmekse işe yaramayacağı muhtemel ama rabbime en azından mazeret beyan ederim. ben anlattım rabbim die.
  selametle efemm.

 6. #26
  Aktif Üye ümmi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesaj
  1.889
  Rep Gücü
  33022
  şşşşşt çakal karlos
  ülen kerata
  turan dursun sitesinden buraya yapıştırmak kolay dimi.
  göbemiz çatladı gecenin üçlerinde onca soruya cevap yetiştircez die.
  hani nerde bi teşekkür bilem etmedin.
  yada de ki; "boşa yorulmuşun zaten amacım üzüm yemek deeldi."..

  bidakine başkalarının yazdığı dilekçeleri kabul etmem bilesin he .

Benzer Konular

 1. Tanrıya neden gereksinim duyuyorsunuz?
  dogangunes Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 52
  Son mesaj: 22-09-2011, 01:22 PM
 2. Tanrıya inanmak beynin işi
  dogangunes Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 07-02-2009, 09:57 AM
 3. Dilekçe.....
  M ü e l l i f... Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 16-06-2008, 02:28 PM
 4. Tanrıya Mektup
  sheytan Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 07-12-2007, 11:55 PM
 5. Dilekce Ornekleri
  sibel Tarafından Hukuk Forum Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 18-01-2007, 11:10 PM
Yukarı Çık