5. Sayfa, Toplam 5 BirinciBirinci ... 345
Gösterilen sonuçlar: 41 ile 49 Toplam: 49
 1. #41
  Aktif Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  KIZ KULESİNE KARŞI
  Mesaj
  1.413
  Rep Gücü
  34628
  Alıntı onuc13´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Avukat hanım,
  Yapmayın lütfen !
  Programı hiç izlemediğiniz halde
  hangi hukuka göre yorum yazıyorsunuz ?
  Hukukun çok dışındayız şu an, din konuşuyoruz burada..

  Ben yorumlarınızı baz alarak -eleştirmek bab'ında- yorum yaptım , evet..
  Cübbeli hocaya değil aslında sizlere cevap verdim, ya da eleştirdim diyelim daha doğru bir tabir olur...
  Genelde dini konularda bu tarz hareket etmeyi tercih ediyorum...
  Çünkü bazen öyle fikirler öne atıyorsunuz ki merak ediyorum neye dayanarak, nasıl bir zihniyetle bu şekilde yorumluyorsunuz....
  Konu eмiLy tarafından (06-08-2009 Saat 12:52 AM ) değiştirilmiştir.

 2. #42
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesaj
  1
  Rep Gücü
  0

  cübbeli

  Cübbeli Ahmet Şimşek hocanın programlara çıkarılmasının nedeni Ebru Şimşek gibi Adnan Oktar karşıtlarının kullanılması için müsait olmasıdır.

  Aydın Doğan’ın yeni ebru şimşek’i cübbeli ahmet şimşek’tir.

  Fatih Altaylı, Adnan Oktar ve arkadaşlarının senelerce hapis yapması için 10 yıldan beri mücadele veriyor, şimdi kendine yeni bir müttefik buldu Cübbeli Ahmet Şimşek. Fatih Altaylı, Cübbeli Ahmet Şimşek ve Ebru Şimşek şimdi Adnan Oktar’a karşı mücadelede aynı hedefe doğru hareket ediyorlar. Burda ana konu Adnan Oktardır. Aydın Doğan da bunları destekliyor. Oysa ki Cübeli Ahmet Şimşek, Aydın Doğan ve Fatih Altaylı’nın şiddetle hoşlanmayacağı bir kişidir.

  Mehdinin bu yüzyılda çıkacağı ve Hz. İsa’nın geleceği konusu bazı kişileri oldukça tedirgin ediyor. Cübbeli Ahmet Hoca da bu kişileri, Mehdi çıkmayacak, kıyamet kopmayacak rahat edin, korkmayın diyerek teskin ediyor. Ayrıca Cübbeli Ahmet hoca hangi günahı işlerseniz işleyin tevbe edersiniz ve kurtulursunuz, diyor. Gününü gün etmek isteyen zamanımızın ehli dünya insanlarının içlerini rahatlacak bur üslup kullanıp, faaliyette bulunuyor. Zaten bu nedenle de destekleniyor.

  Aydın Doğan ve Fatih Altaylı normal şartlarda Cübbeli Ahmet’in ne zihniyetinden, ne de kişiliğinden hiç hoşlanmazlar. Ama sadece Adnan Oktar’a karşı olduğu için onu destekliyorlar. Bir önceki programda da Cübbeli, Adnan Oktar'ın insanları kıyamet ile korkuttuğunu dile getirmişti. Zaten bu, her Müslümanda olması gereken bir “mümin alameti”dir. Zaten asıl Allah insanları Kuran'da kıyametin yakınlğıyla uyarıp korkutmaktadır. Cübbeli hocanın da, Sayın Adnan Oktar gibi, insanları bu yönde uyarıp, kıyametin yakınlığını hatırlatan bir üslup içerisinde olması gerekir. Buna rağmen “Kıyametin kopmasına daha çok var, kıyamet size çok uzak, siz hayatınızı yaşayın” mantığıyla konuşması dikkat çekicidir.

 3. #43
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesaj
  1
  Rep Gücü
  9

  Hz.Mehdinin Zuhuru

  'Ümmetimden Mehdi çıkacaktır. Allahü Teala hazretleri, insanları zengin kılmak için onu gönderecektir. O zaman ümmetim nimetlenecek, hayvanlar bolluk içinde ve arzın nebatatı çok fazla olacak, Hz. Mehdi, insanlara eşit şekilde bol bol mal dağıtacaktır.'
  (Beklenen Mehdi'nin Alametleri, Ahmed İbn-i Hacer-i Mekki-Heytemi, sayfa 23
  Bu Hadis-i şeriften, Hz. Mehdi (a.s.)'nin zuhurundan önce bir ekonomik kriz olacağı anlaşılıyor. Zira zenginlik olsa, zenginliğe zenginlik katılmaz. Bu dönemde bir fakirlik olacağı anlaşılıyor

 4. #44
  Tecrübeli Üye efyubideapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Mesaj
  255
  Rep Gücü
  3602
  Yaşar Nuri OUT

  Cübbeli Ahmet IN ..

  E rahatsız olanlar olacak tabi.

 5. #45
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesaj
  1
  Rep Gücü
  9

  Exclamation Arkadaşlar..işte program budur…

  Cübbeli'nin teke tek deki seviye travmamozo atlatmamıza yardımcı olacak güzel bir haberim var. Harun Yahya bu akşam Yiğit Bulut'un progr***** konuk oluyormuş.
  Harun Yahya tüm dünyaya evrim teorisinin bittiğini ilan eden tek ve en etkili isimdir. Yiğit Bulut abimiz de son günlerde konuyla ilgili çok güzel yazılar yayınladı. Adnan Oktar bey’de Yiğit Bey’de ağırlıkları ve ciddiyetleri olan insanlar. Kendilerine yakışır çok düzeyli ve kaliteli bir program olacağı belli inşaAllah. Türkiye akşam bu programa kitlenir derim.
  Haydi iyi seyirler...

 6. #46
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesaj
  1
  Rep Gücü
  9

  Müslüman dini alay konusu haline getirmez.

  Ahmet Hoca, cemaat işlerinden sıkılıp denize girdiklerini anlatmıştı. Mümin asla ibadetten sıkılmaz ve boş şeylerden yüz çevirir. Dinini alay konusu haline getirmez ve Allah'a alay eden kişilerle bir arada oturmaz. Kuran’da Allah`Ayetlerimiz konusunda 'alaylı tartışmalara dalanlar:' -onlar bir başka söze geçinceye kadar- onlardan yüz çevir. Şeytan sana unutturacak olursa, bu durumda hatırlamadan sonra, artık zulmeden toplulukla beraber oturma. ` (Enam Suresi 68) buyurmuştur.
  Dinlerini bir oyun ve eğlence (konusu) edinenleri ve dünya hayatı kendilerini mağrur kılanları bırak. Onunla (Kur'an'la) hatırlat ki, bir nefis, kendi kazandıklarıyla helake düşmesin; (böylesinin) Allah'tan başka ne bir velisi, ne bir şefaatçisi vardır; her türlü fidyeyi verse de kabul olunmaz. İşte onlar, kazandıkları nedeniyle helake uğrayanlardır; küfre saptıklarından dolayı onlar için çılgınca kaynar sular ve acıklı bir azap vardır. (Enam Suresi 70)
  Konu Kadim tarafından (07-08-2009 Saat 10:59 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: font

 7. #47
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2009
  Mesaj
  626
  Rep Gücü
  41960
  Alıntı SOSYALİST´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Videonun alt bölümüne ''Cübbeli Ahmet Hoca yine rezil oldu'' yazıyor.

  Bunun nedeni ise ''kertenkele öldürmek sevaptır'' ''kertenkele öldürmek kafir öldürmek gibidir'' hadislerini dile getirdiği içindir.

  Bu durumda ''rezil '' olan Ahmet Hoca mıdır acaba ?
  Sevgili kardeşim. En güzel yorumu sen yapmışsın.

  Senin dediğin gibi rezil olan Cübbeli hoca değildir.

  Bu kertenkele mevzusunun aslını açıklayayım.

  Kertenkele öldürülmesi hususunda bir çok hadis rivayet edilmiştir ve aynı zamanda uydurulmuştur da. Bunlar 4 sünni mezhebin sahih ve güvenilir(!) hadislerinin bulunduğu KÜTÜBİ SİTTE içinde mevcuttur. Fakat iddia ettikleri gibi hadislerin tümü sahih değil ve bazıları saptırılmıştır. Örneğin bu kertenkele mevzusu:

  Eğer olay gerçekse büyük ihtimalle asıl uydurulmamış hadiste geçen kelime el-Vezeğa'dir. Bu kertenkeleyi değil, kertenkelenin insana zararlı olan zehirli bir türünü ifade ediyor olabilir. Fakat bunu insanlar zararlı zararsız her tür kertenkele olarak yorumlamışlar. Üstüne bir de ekstra EFSANELER uydurmuşlardır.

  70 sevap 100 sevap 150 sevap olayı bir kere Ebu hureyrenin alışkanlığıdır. Sayı ile sevap verilmesi olayını icad eden kendisidir. Bir hadiste sayılı sevap inanmamalısınız. Gerçeğin abartılmış şekli olabilir.

  Öte yandan zarar veren hayvanları, kendini korumak için öldürmek izni verilmiştir. Bu zehirli kertenkele cinsi de orada evlerde çıkan akrep gibi bir zehirli kertenkele olabilir.

  Rabia da kertenkele zararlı olduğu zaman öldürülmeli diyerek güzel bir açıklama yapmış.

  Fakat yine de bu efsaneler için Cübbeliyi kınamamak gerekir. Çünkü o ehli sünnet mezhebinde olmanın gerektirdiği gibi yapmış, Kütübi sitte denen hadis külliyatını okumuş yutmuştur. Oradaki her hadis sahihtir göya.

  Örneğin Ahmet bin Hanbel (4 sünni mezhepten Hanbeli mezhebinin kurucusu, büyük alim) aşağıdakini rivayet etmiştir. Ve insanlar buna sahih demektedirler.

  Hz. Aişe'nin evinde dayalı bir süngü vardı. Bu kendisine soruldu da şunları söyledi:
  "Biz onunla kertenkele öldürürüz. Çünkü Peygamber (s.a.) haber verdi ki: İbrahim (a.s.) ateşe atıldığı vakit yeryüzündeki bütün hayvanlar onu söndürmeye çalışmış, yalnız kertenkele buna katılmamıştır. Çünkü o ateşi üfürmüştür. Bu sebepten Peygamber (s.a.) onun öldürülmesini emir bu yurmuştur."[402]
  Yine Hz. Aişe'den rivayet edildiğine göre Beyt-i Makdis (Kudüs) yandığı vakit kertenkeleler ateşi üfürmüşlerdir.  Aslında insan hak vermiyor da değil. İbrahim peygamber ateşe atılmış, bütün hayvanlar su kovaları, yangın hortumları ve itfaiye araçları ile yangına müdahale ederlerken; bizim melun kertenkelemiz su taşımadığı ve cepten 110 veya 112'yi aramadığı gibi, ateşe üfleyerek ateşi kuvvetlendirmeye çalışmış.

  E haketmiş o zaman, tüm kertenkele neslini kurutmak lazım :)))
  Konu Apollonius tarafından (19-12-2009 Saat 12:22 PM ) değiştirilmiştir.

 8. #48
  Aktif Üye Ammar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Mesaj
  1.016
  Rep Gücü
  9720
  Cübbessiz Ahmet rezil oldu ama kertenkele öldürmek sevaptır dediği için değil...

  Fatih altaylı gibi bir adam karşısında kimleri temsil ettiğinin farkında dahi olmadan, resmen kendisi şahsında İSLAM ile dalga geçilmesine müsade ettiği için rezil olmuştur..

  Resmen bu adam karşısında ALLAH C.C dan korkarak değil kuldan korkarak KUR-AN ayetlerini net koymamıştır, ve yumuşak ve espriye vurarak adam karşısında ezilmiştir..

 9. #49
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2009
  Mesaj
  626
  Rep Gücü
  41960
  Alıntı Ammar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Cübbessiz Ahmet rezil oldu ama kertenkele öldürmek sevaptır dediği için değil...

  Fatih altaylı gibi bir adam karşısında kimleri temsil ettiğinin farkında dahi olmadan, resmen kendisi şahsında İSLAM ile dalga geçilmesine müsade ettiği için rezil olmuştur..

  Resmen bu adam karşısında ALLAH C.C dan korkarak değil kuldan korkarak KUR-AN ayetlerini net koymamıştır, ve yumuşak ve espriye vurarak adam karşısında ezilmiştir..
  İnsanlar İslamı değil, cübbelinin itikadını ti'ye almışlardır. Yukarıdaki mesajımda yaptığım gibi.

  İnsan eliyle yazılmış bazı kitaplara Kuran kadar değer verirsen ve hatasızdır dersen, insan olan bazı imam/şeyh/alim lere Melaike süsü verirsen ve onlara hatasızlar dersen hata yapmak kaderindir.

5. Sayfa, Toplam 5 BirinciBirinci ... 345

Benzer Konular

 1. Cübbeli Ahmet Hoca Sözleri
  dogangunes Tarafından Mesaj Panosu Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 01-12-2012, 12:27 AM
 2. Yorum: 2
  Son mesaj: 25-10-2012, 05:06 AM
 3. Cübbeli Hoca'dan helal güzellik
  YukseLL Tarafından Dini Videolar Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 04-09-2010, 10:03 PM
 4. Cübbeli Hoca'dan seferi olma incileri - VİDEO
  YukseLL Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 14-08-2010, 12:26 PM
 5. Cüppeli Ahmet Hoca Haklı mı?
  İnci Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 9
  Son mesaj: 23-01-2010, 02:37 AM
Yukarı Çık