6. Sayfa, Toplam 43 BirinciBirinci ... 4567816 ... SonSon
Gösterilen sonuçlar: 51 ile 60 Toplam: 427

Fususel Hikem (ibn-i Arabi)

Din ve İnanç Kategorisi Dini Sohbet Forumunda Fususel Hikem (ibn-i Arabi) Konusununun içerigi kısaca ->> Sayın mopsy! Bi kere,dediğimiz gibi bu hatanızdan dolayı tövbe-istiğfar edeceksiniz!bu yazınızın da doğrusunu yazacaksınız!ta ki,biz bunun acısından kurtulalım.çünkü,bu açılan yara ...

 1. #51
  - Çevrimdışı
  yeni üye farslı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Nerden
  ERZURUM/İSTANBUL
  Mesaj
  51
  Blog Mesajları
  1
  Rep Gücü
  329

  Fususel Hikem (ibn-i Arabi)

  Sayın mopsy!

  Bi kere,dediğimiz gibi bu hatanızdan dolayı tövbe-istiğfar edeceksiniz!bu yazınızın da doğrusunu yazacaksınız!ta ki,biz bunun acısından kurtulalım.çünkü,bu açılan yara sadece sizi yuvarlayıp ateşe yaklaştırmıyor,peşinden gelenleri de o tarafa sürüklüyor!

 2. #52
  - Çevrimdışı
  yeni üye farslı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Nerden
  ERZURUM/İSTANBUL
  Mesaj
  51
  Blog Mesajları
  1
  Rep Gücü
  329

  Fususel Hikem (ibn-i Arabi)

  Ne yapalım.cevab yazmayayım dedim ama çok kurcaladı kafamı.göz göre göre birisinin gözümün önünden düşüp gitmesine seyirci kalamazdım.açık söyleyeyim;bunun gibi bir hataya ben de düşmüştüm.allah-ü teala'nın izniyle kurtuldum.sayın mopsy,dini mevzularda derinlik vardır,dini mevzularda dikkat vardır.böyle bir hataya düştüğüne göre ince düşüncelisin!yalnız,bu hatanı bir an önce tamir et!dini mevzularda derinleşmeden meydana çıkma!sonra,işte böyle hata yapmaya başlarsın daha sonra yazdığın gibi yoksa...

 3. #53
  - Çevrimdışı
  yeni üye farslı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Nerden
  ERZURUM/İSTANBUL
  Mesaj
  51
  Blog Mesajları
  1
  Rep Gücü
  329

  Fususel Hikem (ibn-i Arabi)

  Hakiki yol;ehl-i sünnet alimleri'nin yolu!hakiki yol;büyüklerimizin yolu!onların yolundan kıl ucu kadar dahi ayrılık felakettir!böyle belalara düşmekten allah-ü teala'ya sığınırız!diyorsun ki,senet;susmak.şu söz meşhurdur:bizim susmamızdan birşey anlamayan,konuşmamızdan da birşey anlamaz!

  Her ne ise.farısi mısra tercemesi:her ne olursa olsun,dosttan konuşmak çok daha tatlı!

  Benden bu kadar sayın mopsy!

 4. #54
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.030
  Rep Gücü
  88647
  SELAM!

  I-) Bunlar ARABI HOCANIN KENDI YAZILARI-(Altlarinda notlarim)


  ŞEYH MUHYİDDİN İBN-İ ARABİ

  Firavun’un ailesi onu suda, ağacın yanında bulduğunda, Firavun ona “Musa” adını verdi. Kıptîce “mu” su ve “sa” da ağaç demektir. Bu şekilde, onu içinde bulunduğu şeyle adlandırdı. Çünkü sandık suda ağacın yanında durmuştu. Ve (Firavun) Musa’nın öldürülmesini istedi. Bunun üzerine, karısı (Asiye) Musa’ya ilişkin olarak konuştu. Ve Firavun’a söylediği sözde, (kendisine ilham olunan) ilahi konuşma ile konuştu. Çünkü, Aleyhi’s-selatü ve’s-selam’ın, o ve İmran kızı Meryem için, erkeklerinki gibi kemale sahip olduklarını teyid eder biçimde bildirdiği üzere, Allahu Teala onu kemal için yarattı. Musa’ya ilişkin olarak Firavun’a, “O, benim ve senin için göz aydınlığıdır” [Kasas Suresi, 28/9] dedi. Böyle olunca, onda ortaya çıktığını söylediğimiz kemal ile, “gözü” Musa’yla aydınlık oldu. (Aynı şekilde) suda boğulurken, Allah’ın bahşettiği iman sayesinde, Firavun’un da gözünün aydınlığı oldu. Allah onun canını, içerisinde hiç kir kalmamış bir şekilde tertemiz olarak aldı, çünkü İslâm önceden olanları siler. Ve ilahi rahmetten hiç kimse ümidini kesmesin diye, Allah Firavun’u, dilediğine inayet ettiğine ilişkin bir ayet kıldı. Çünkü Allah’ın rahmetinden ancak kafirler ümit keser. Eğer Firavun ümit kesenlerden olsaydı, imana gelmezdi. Böylece Musa, Firavun’un karısının kendisi hakkında söylediği gibi oldu, ki şöyle demişti: “O benim ve senin için göz aydınlığıdır, onu öldürme! Yakında bize faydası dokunur” [Kasas Suresi, 28/9]. Ve böyle de oldu.....
  {MUSA KELİMESİNDEKİ HİKMET-İ ULVİYYE-Fususel Hikem }

  ..... Allah onun/firavunun canını, içerisinde hiç kir kalmamış bir şekilde tertemiz olarak aldı...

  ŞEYH MUHYİDDİN İBN-İ ARABİ
  ve Musa, “nedir?” sorusunun (yani, cins ve ayrımdan oluşan) bildik terimler üzere olmadığını bilmesindendir ki, Firavun’un bu sorusuna cevap verdi. Eğer Musa, bundan başka bir şey anlamış olsaydı, sorusunu hatalı bulurdu (ve bir cevap vermezdi). Ve Musa, hakkında soru sorulanı, alemin ta kendisi [ayn] olarak ortaya koyunca, Firavun da kendisine aynı dil (yani, tevhid dili) ile seslendi — ama orada bulunanlar bunu anlamadılar. Ve Firavun Musa’ya şöyle dedi: “Benden başkasını ilah edinecek olursan, ben seni hapsedilmişlerden kılarım” Burada (“hapis” “zindan” anlamındaki) “sicn” sözcüğünde bulunan “s” harfi artık-harftir [harf-i zaid]. Böylece bu artık-harf kaldırıldığında Firavun’un sözü şöyle bir açılım kazanır: “Seni örterim [“cenn”]. Çünkü sen, benim bu şekilde bir söz söylememi haklı çıkaran bir cevap verdin. Eğer bana, ‘Vaadettiğin şeyle (yani, beni hapsedilmişlerden kılacağını söylemekle) cehaletini açığa vurdun; ayn bir olduğu halde (ikimiz arasında) nasıl ayrım gözetebilirsin?’ diye soracak olursan, sana şöyle derim: Ben sadece ayn’ın mertebeleri arasında bir ayrım gözetiyorum. Ayn ayrımlaşmadı ve kendinde bölümlenmedi. Ve ey Musa, şu anda benim rütbem bilfiil sana tahakküm etmektedir. Ve ben ayn itibarıyla senim, ama rütbe itibarıyla senden başkayım.”
  {MUSA KELİMESİNDEKİ HİKMET-İ ULVİYYE-Fususel Hikem }

  6.115. Rabbinin kelimesi doğruluk ve adalet bakımından tamdır. Onun kelimelerini değiştirebilecek yoktur. O, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.
  .... Onun kelimelerini değiştirebilecek yoktur....

  Bastaki harfi at!
  Kalan harflerden bir kok kelime sec
  (-ki bu seciminde yanlisligi Arap-Osmanli dil bilimcileri tarafindan ortaya konmustur.)
  Secilen kelimenin (Degistirilen bile degil)
  Cumlede yaptigi degisiklikle Firavun:
  1-Ehl-i Tevhid
  2-Musa as’a karsi hakli

  Allah cc
  26.29. Dedi: "Benden başka ilah edinirsen, yemin olsun seni zındanlıklar arasına atarım."
  26.29. Kale leinittehazte ilahen ğayrı le ec'alenneke minel mescunın
  Arabi Hoca
  “sicn” sözcüğünde bulunan “s” harfi artık-harftir [harf-i zaid]. Böylece bu artık-harf kaldırıldığında Firavun’un sözü şöyle bir açılım kazanır: “Seni örterim [“cenn”]. Boylece....(Musa as) cehaletini açığa vurdu.

  ŞEYH MUHYİDDİN İBN-İ ARABİ
  Ve Firavun, kılıç zoruyla halife olup, örf-i şer’ide zor kullanan biri de olsa, tahakküm konumunda zamanın sahibi olduğundan, “Ben sizin yüce rabbinizim” dedi — yani, “her ne kadar belli bir bakımdan herkes birer rabb ise de, benim sizin üzerinizde tahakkümümün zahir olmasıyla bana verilen şeyden dolayı bütün bu rabblerin en yücesi benim” dedi. Ve büyücüler Firavun’un kendilerine söylediği bu sözün doğru olduğunu bildiklerinden, onu inkar etmediler. Ve onun bu sözünü doğrulayarak şöyle dediler: “Sen ancak bu dünya hayatında hükmedebilirsin. O halde, ne hüküm vereceksen ver; devlet senindir” Ve böylece Firavun’un, “Ben sizin yüce rabbinizim” sözü doğrulanmış [sahih] olduVe her ne kadar, Hakk’ın ayn’ı ise de, suret Firavun içindir. Ve Firavun’un batıl suretinde Hakk’ın ayn’ı, büyücüleri, ancak böylesi bir sebeple erişebilecekleri mertebeye ulaşmaları için, ellerini ve ayaklarını keserek astı.
  {MUSA KELİMESİNDEKİ HİKMET-İ ULVİYYE-Fususel Hikem }

  Allah cc nun cehenneme yuruyen guruplarin basina onder yapacagini acikladigi- Kur’an
  Firavun alcagi icin:

  Seylerin seyhi, seyh’ul ekberin ne dedigine bakalim!
  Arabi hoca:” Ve büyücüler Firavun’un kendilerine söylediği bu sözün doğru olduğunu bildiklerinden, onu inkar etmediler.”
  Arabi Hoca:” Ve böylece Firavun’un, “Ben sizin yüce rabbinizim” sözü doğrulanmış [sahih] oldu”
  Arabi Hoca:” Ve her ne kadar, Hakk’ın ayn’ı ise de, suret Firavun içindir”
  Arabi Hoca:” Ve Firavun’un batıl suretinde Hakk’ın ayn’ı”

  II-) BUNLAR RABBANI HOCANIN KENDI SOZLERI:

  Alıntı:
  Kur'anı Kerimde emredilmesine rağmen Alimlere uymayı şirk diye tanımlamakta ve bu duruşu ile ayetin sahibi Allahü Teala'yı dahi haşa sen bilmiyorsun ben bilirim havası ile cahillikle suçlamaktadır." Alimlere uyun" ayetlerine rağmen " yok uyulmaz " diyerek bunu yapıyor.Eğer böyle olmasaydı Allah'ın ayetlerini inkar etmezdi , tâbi olurdu.
  Bu inkari Rabbani Hoca soyluyor unuttun mu?
  Alıntı:
  İmam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki:
  Büyüklerimizin beğendiği, büyük bildiği Muhyiddin-i Arabinin, birçok sözlerinin ehl-i sünnete uymaması, şaşılacak şeydir. ...Onu büyük bilir ve severim. Ehl-i sünnete uymayan yazılarını yanlış ve zararlı bilirim
  Alıntı:
  Nasıl müctehid ictihadında hata ederse, sorumlu olmuyorsa, evliya keşfinde hata ederse sorumlu olmuyor. Ancak bu yanlış keşfe uyanlar sorumlu oluyor. Hiçbir müslüman da İbni Arabi hazretlerinin yanlış keşiflerine uymaz.
  Alıntı:
  Evliyanın büyüklerinden olan Muhyiddin-i Arabi hazretleri, keşiflerindeki hatalardan dolayı büsbütün reddedilemez. Onun vahdet-i vücud bilgisi, görünüşte, ehl-i sünnet itikadına uymuyor ise de, uydurulması kolaydır.
  Alıntı:
  Kıyas ve ictihad, dinin 4 temelinden birisidir. Evliyanın ilhamları böyle değildir. Bunlara uymaya emrolunmadık. İlham, yalnız sahibi için delildir, başkaları için senet değildir. Tasavvufçuların, ehl-i sünnete uygun olmayan sözlerine uyulmaz.
  BU YAZILARI SIZ ASTINIZ FORUMA...

  III-) YUKARIDAKI YAZILAR BAGLAMINDA:

  a) Arabi Hoca Kur’an’dan kelime atti diye BEN MI TEVBE edeyim!
  b) La Mevcudu illallah dedi diye BEN MI TEVBE edeyim!
  c) Firavun un rabb ligi sahih oldu dedi diye BEN MI TEVBE edeyim!
  d) Firavun cennetlik dedi diye BEN MI TEVBE edeyim!
  e) Rabbani Hoca tasavvufcularin sozlerine uyulmaz dedi diye BEN MI TEVBE edeyim!
  f) Rabbani hoca Arabi hocanin sozleri ehl-i sunnete uymuyorsa uydururuz dedi diye.......
  g) Siz istediniz diye.......


  IV-) SONUC: Yukarida yazilari bir araya topladim
  Buyrun sayin farsli SIZ YAZIN BIZ OGRENELIM!
  Yanlisimizdan donelim.
  BUYRUN!
  LUTFEN!

 5. #55
  bursali68
  Misafir..
  Selam

  Mucize olarak Kur'an yeter!İyi ki varız+birlikte.İyi ki Şeytan’ın olmadığı yerde birlikteyiz.Şu anda bunları yazdıkça şeytan kahroluyor!Şeytan azabda gerek ve en büyük azabı da aynen Hanif İslama uyan Hz.İbrahim gibi,aynen Hz.İbrahim'in Hanif İslam dinine uyan Hz Muhammed SAV. gibi Hanif İslam mensuplarından görüyor.Şeytan Müslümanı çok sever.Şeytan Müslümanın en iyi dostudur.Atalarımızın da en iyi dostu olmadı mı?Şeytan sadece İbrahim milletine diş geçirememenin azabını yaşıyor.

  Ve şeytan kimler üzerine iner?Bize bunu Şuara suresinin son ayetleri söylüyor;

  ŞUARA
  221. Hel ünebbiüküm ala men tenezzelüş şeyatıyn
  221 - Şeytanların kime ineceğini size haber vereyim mi?

  222. Tenezzelü ala külli effakin esım
  222 - Onlar, günaha, iftiraya düşkün olan herkesin üzerine inerler.

  223. Yülkunes sem'a ve ekseruhüm kazibun
  223 - Onlar, (şeytanlara) kulak verirler ve onların çoğu yalancıdır.

  224. Veş şüaraü yettebiuhümül ğavun
  224 - Şairler(e gelince), onlara da sapıklar uyar.

  225. E lem tera ennehüm fı külli vadiy yehımun
  226. Ve ennehüm yekulune ma la yef'alun
  225-226 - Onların her vadide şaşkın şaşkın dolaştıklarını ve gerçekte yapmadıkları şeyleri söylediklerini görmedin mi?

  227. İllellezıne amenu ve amilus salihati ve zekerullahe kesırav ventesaru mim ba'di ma zulimu ve seya'lemüllezıne zalemu eyye münkalebiy yenkalibun
  227 - Ancak iman edip iyi ameller işleyenler, Allah'ı çok çok ananlar ve haksızlığa uğratıldıklarında kendilerini savunanlar müstesna; haksızlık edenler, hangi dönüşe (hangi akibete) döndürüleceklerini yakında bileceklerdir.

  Şair dediği "Yunus" falan değil,mesela Marifetname/İbrahim Hakkı gibi,ya da Allah ile birlenen,Allah'ı gözle gören-konuşan Arif=Veliler!Onlar şeyhlerdir.Din şairleridir/Aşk ehlidir/İlme düşmandır.Ve gerçek tasavvuf şairlerinin alınterinin hırsızıdırlar.Beni Arifim=Veliyim diyen ve dedirten herkes " Cinleşmiştir! ".Yani mecnun olmuştur. Mecnun=Şeytan üzerine inmiş demektir.Şeytan da cinlerden idi,bunu unutmayalım.

  Hanif olmanın tersi olan herşey!Cumayı tatil yaparsan mesela,namazın üç vakit olduğunu bildiğin halde bunu gizlice 5 diye kılarsan," Hadisleri "ayetlerin yerine getirirsen," Mezhebi " Dinin yerine korsan," Sünnet'i " Sünnetullah'ın yerine ikame edersen...İşte bunlar bir kaç örnek,kimse mezhebini dininden çok sevmesin!Kimse Müslümanlığı da Haniflikten çok sevmesin!Müslümanlık sabıkalıdır.14 asırdır bizi rezil etmiştir Müslümanlık. Kimse Müslümanlığı,Hanif Müslümanlığın önüne geçirmesin!Resulullah'ı tafdil edip, O'nu tüm alemlere üstün tutmak ve şefaat beklemek!Yani Rabb’inin yerine Resulullah'a tapmak bizim başlıca afetimiz oldu.Ah,Resulullah sağ olsaydı da bunları bizzat kendisi anlatsaydı. Resulullah "Bu ümmet beni yapayalnız bıraktı" diyecektir. Bu bütün şefaat umudunda olanların duyacağı felaket olacaktır.Çünkü milyarlarca müslüman bu ayeti duyarak kahrolacaktır.Bu da Kur'an'ın şikayeti olacaktır.

  FURKAN 30. Ve kaler rasulü ya rabbi inne kavmit tehazu hazel kur'ane mehcura

  FURKAN 30 - Peygamber dedi ki: "Ey Rabbim! Kavmim bu Kur'ân'ı terkedilmiş (bir şey yerinde) tuttular."

  Evet "Hadislere" doğru hicret ettiler.Farz'dan Sünnetlere hicret ettiler!Hanif olacaklarına Mezheb/Tarikat taassubuna hicret ettiler.Allah'tan şefaat dileneceklerine Resullere/velilere hicret ettiler... Say say bitmez.

  İbrahim Hakkı'nın esinlendiği "Edebali" tasavvufuna göre,Allah Vacibül vücud olarak kendini var etti(!) ki,çünkü,Resulullah=Habibullah'ı yaratmak için Allah kendini HALK etti! Eğer Resulullah olmasaymış Allah da olmayacakmış haşa!Acınacak haldeyiz.Aşka bakın aşka.Allah bile Resulullah için var.Yezidilik diye bir İslam mezhebi var.Onda da Allah, bizzat Resulullah kisvesine bürünerek inmiş.

  Yezidilik mezhebininin kuruculuğu Edebalı/Ebayezid ikilemesidir.Maalesef Edebalı da "Yezid" idi. (Bu mezhebden idi) Bugün Yezidilik yaşayan bir mezhebdir.

  Hanifliği Resulullah bile anlayıp anlatamamış.Neden mi?Açın okuyun,arayın bakalım Resulullah’ın hiçbir söyleminde ve hadislerinde bile " Hanif " kelimesi geçmiyor.Siyeri Nebi’de bile Haniflik hiç yok!Resulullah böyleyken,kim artık sapıklığı farkedecek idi ki?

  Beyazıtı Bestamiyi,Bağdatlı Cüneyt'i filan bize kim getirip de yutturdu,halen anlamış değilim!Tabii en başta Hallacı Mansur'u!Hallac Allah'ı gördüğünü (aynel yakin,hakkel yakin, ilmel yakin) olduğunu " beyan " etmiştir.İmamı Gazali de Allah ile Kalu Bela'da konuştuğunu hatırladığını söylemiştir.O gün Allah demiş ki: "Seni tüm Müslümanların tamamının alimler alimi yaptım".Bunları kendisi yazıyor Gazali faciri. Biz de bunları "ALİMLER" diye yüzyıllardır yuttuk durduk.Adam bir de din bilgisine hayat veriyormuş utanmadan.İhyaiulumüddin denen mezheb ve Hadis kitabı-ama İslam kitabı değil.

  Kalu belayı kimse ölmeden hatırlayamaz!Evrensel yasaktır.Sünnetullah yasağıdır.Ama bu yasağı delen Gazali'ler bazen de Rabbani vb var.Haniflik gibi unutulmuş olan,"Yesevi" idi. Kimse Yesevi'nin sözünü etmedi.Aslında Yesevi (Hz.Hızır ekolü) üçüncü bir mezheb gibiydi.Sünni (Yezidiliğe) ve Şia (Rafiziliğe) ikisine de karşı olarak "üçüncü yol" diye ortaya çıktı.Dikkat ediniz: Yunus ve Taptuk; Tebrizi ve Mevlana; Hacıbayram Veli ve Bektaş; Sünniden çok "Alevi" (Ali taraftarı) gibidirler.Bunu farkettiniz mi?Çünkü tarihsel bir yanlışın,yani Ehli Beyt cinayetlerinin katillerinin peşinden gitmediler.İşte Şuara Suresi’nde son ayetlerdeki "İntikamını alacak olan Gerçek Şairler",bu saydıklarım idi. Yunus'u da Alevi diye biliyorlar!Mevlana ise homoseksüel (!),böyle bildiriyorlar,iftiracılar üzerine iniyordu şeytan (Şuara Suresi) ama onlar intikamlarını aldılar.

  Sünneti Muhammed’e tabi olarak aslında "en büyük günahı" işliyorlar.Hiç bir sünnet (yol) asla " SÜNNETULLAH'a " alternatif değildir.Allah'ın Sünnet’i şaşmaz...

  Sağlıcakla kalınız.

 6. #56
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Jun 2007
  Nerden
  Huzûru İlahî
  Mesaj
  1.427
  Blog Mesajları
  18
  Rep Gücü
  7864
  [QUOTE=mopsy;207022]Selam!  [RENK]Nerden biliyorsun hadisleri inkar ettigimi?[/RENK]

  Sen buradasın işte mopsy , çırpındıkça batıyorsun.Boşuna kendini yorma...

  http://www.supermeydan.net/forum/for...read50604.html

  Zararın kendine başkasına değil.Buda yobazlık vesikası.http://www.supermeydan.net/forum/for...read51045.html

  Hiç kendini yorma senin kıdemin budur, başka türlü bilmiyoruz.Kıdemi bu olanın paylaşımları da bu doğrultuda olacaktır.Her kaptan içindeki sızar.

  Ehli sünnetin duvarlarını aşıp zarar veremezsin.Niceleri bu sütünlardan uçup geberip gitmiştir layık olduğu yere..
  Konu bziya tarafından (11-07-2009 Saat 11:41 AM ) değiştirilmiştir.

 7. #57
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.030
  Rep Gücü
  88647
  [QUOTE=bziya;207064]
  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Selam!  [RENK]Nerden biliyorsun hadisleri inkar ettigimi?[/RENK]

  Sen buradasın işte mopsy , çırpındıkça batıyorsun.Boşuna kendini yorma...

  http://www.supermeydan.net/forum/for...read50604.html

  Zararın kendine başkasına değil.Buda yobazlığını vesikası.http://www.supermeydan.net/forum/for...read51045.html

  Hiç kendini yorma senin kıdemin budur, başka türlü bilmiyoruz.Kıdemi bu olanın paylaşımlarıda bu doğrultuda olacaktır.Her kaptan içindeki sızar.
  Selam!

  sayin bziya! Yazida Arabi be Rabbani hocalarin yazisi var.
  Onlarin yazdigini okusaniza.

  Haaa!
  Okumak ogrenmek zulum sizin icin.Unutmusum.
  http://www.supermeydan.net/forum/for...read51271.html

  Biri la ilahe illalahi reddediyor digeri ehl-i sunnete uygun diyor.
  Degerli gorusleriniz nelerdir?.........

 8. #58
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Jun 2007
  Nerden
  Huzûru İlahî
  Mesaj
  1.427
  Blog Mesajları
  18
  Rep Gücü
  7864
  [QUOTE=mopsy;207066]
  Alıntı bziya´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

  Selam!

  sayin bziya! Yazida Arabi be Rabbani hocalarin yazisi var.
  Onlarin yazdigini okusaniza.

  Haaa!
  Okumak ogrenmek zulum sizin icin.Unutmusum.
  http://www.supermeydan.net/forum/for...read51271.html

  Biri la ilahe illalahi reddediyor digeri ehl-i sunnete uygun diyor.
  Degerli gorusleriniz nelerdir?.........
  Sizin çapınız onların kelamını anlayacak idrakten uzaktır.Kur'anı dahi kendi nefsinize göre yorumlamıyormusunuz.Bunu yapan herşeyi yapar.

  Sizin anladığınız gibi değil , sizin anladığınız onların demek istediği değil.Bu duvarlar sizin gibi nicelerini aşağıya uçurmuştur.Hayal üzerine bina kurmaya çalışıyorsunuz.Üflememizle yıkılıyorsunuz.

 9. #59
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesaj
  844
  Rep Gücü
  2992
  Alıntı cah´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  İşte şimdi belli oldu ki, yavuz34 kardeşim, sen ancak ve birtek eskilerin sözlerini tekrar eden bir taklitçisin...

  Ne aşktan haberin var ne Nurdan...

  Ezberleyip ezberleyip tekrar etmektesin Hali bilirsin belki lakin eremezsin...

  Ateşin ışığı sadece kafa gözüne aydınlık verebilir...

  Nurun ışığı ise Vicdanlara...

  İşte kabalayı tetkik etme fırsatın olsa idi bu türden lafları orada hemde daha anlaşılır bir ifade ile bulabilirdin...
  Cah saçmalamışsın yine .Çünkü ne sen benim hislerimi bilebilirsin nede ben seni.
  Gelelim Kabalayaaaa:Kabala diye bahsettiğin kanalda şu fakirin yorumlarına en ufak eş değerde bir yorum bulamadım.Sen bulduysan şayet bakın yavuz 34 şu yazı senin sözlerinin aynı dersin.Ha Bende memnun olurum.Ama ha onuda belirteyim kanaatimi değiştirmez aksine dahada güçlendirir.
  İstediğimiz kadar inkar edelim Musevilikte ne varsa İslamdada aynısı vardır .Salt Tevratçılar.Yani Tevratta ne yazıyorsa aynen odur diyenler.Tevrat tek başına anlaşılamaz bu hususta Alim olan Rabbilerin sözleride dinlenilmelidir diyenler Yani Eski Ahitle birlikte TALMUDUDA göz ardı edemezsiniz diyenler,Tevrat ve talmudda tek başına yeterli olamaz Çünkü Onlar üç boyutludur diyen Tarikatçılar=KABALACILAR;Tarikatçıların içinde Zikirciler(Hasidiler) yani belli kelimelerin belli tempo ve sıklıkla tamamlanarak gönülleri diriltmek isteyenlar;Ney Rebab tambur,bendir çalanlar,Hurifiler yani Tevratın her bir Harfine Matamatiksel anlamlar verenler.Bu matematiksel anlamlardanda Yorumlar türetenler(Cefir),Tevrattaki kelimelere sadece Gönül ve akıl yoluyla yaklaşanlar ise evet onlarda benim ekolüme Denk düşerler.Pekiyi İslamda bu anlatıklarımdan farklı olan metodu güdenler varmıdır? Yahut olabilirmi? HAYIR olamaz.Çünkü aklın ve gönlün yolu birdir. Ve Sonuçta hepimiz insanız.
  Ha Vicdansız olanada Vicdanı;Gönülsüz olanada gönlü Sadece Yedinci nefsin Tahtında oturan O Sultan verebilir.O yüzden Kabalayı,onu bunu şunu tetkik etmenin fazla lüzumunada inanmıyorum.Çünkü sonuçta hepsinde Para tuzağı kokusu buram buram geliyor.Oda fakirde olmadığına göre .Selamlar.

 10. #60
  cah
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  May 2009
  Mesaj
  216
  Rep Gücü
  888
  Alıntı yavuz34´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Cah saçmalamışsın yine .Çünkü ne sen benim hislerimi bilebilirsin nede ben seni.
  Gelelim Kabalayaaaa:Kabala diye bahsettiğin kanalda şu fakirin yorumlarına en ufak eş değerde bir yorum bulamadım.Sen bulduysan şayet bakın yavuz 34 şu yazı senin sözlerinin aynı dersin.Ha Bende memnun olurum.Ama ha onuda belirteyim kanaatimi değiştirmez aksine dahada güçlendirir.
  İstediğimiz kadar inkar edelim Musevilikte ne varsa İslamdada aynısı vardır .Salt Tevratçılar.Yani Tevratta ne yazıyorsa aynen odur diyenler.Tevrat tek başına anlaşılamaz bu hususta Alim olan Rabbilerin sözleride dinlenilmelidir diyenler Yani Eski Ahitle birlikte TALMUDUDA göz ardı edemezsiniz diyenler,Tevrat ve talmudda tek başına yeterli olamaz Çünkü Onlar üç boyutludur diyen Tarikatçılar=KABALACILAR;Tarikatçıların içinde Zikirciler(Hasidiler) yani belli kelimelerin belli tempo ve sıklıkla tamamlanarak gönülleri diriltmek isteyenlar;Ney Rebab tambur,bendir çalanlar,Hurifiler yani Tevratın her bir Harfine Matamatiksel anlamlar verenler.Bu matematiksel anlamlardanda Yorumlar türetenler(Cefir),Tevrattaki kelimelere sadece Gönül ve akıl yoluyla yaklaşanlar ise evet onlarda benim ekolüme Denk düşerler.Pekiyi İslamda bu anlatıklarımdan farklı olan metodu güdenler varmıdır? Yahut olabilirmi? HAYIR olamaz.Çünkü aklın ve gönlün yolu birdir. Ve Sonuçta hepimiz insanız.
  Ha Vicdansız olanada Vicdanı;Gönülsüz olanada gönlü Sadece Yedinci nefsin Tahtında oturan O Sultan verebilir.O yüzden Kabalayı,onu bunu şunu tetkik etmenin fazla lüzumunada inanmıyorum.Çünkü sonuçta hepsinde Para tuzağı kokusu buram buram geliyor.Oda fakirde olmadığına göre .Selamlar.

  Güzel, yani bile bile bulunuyorsun bu yolda, buna hakkın var...

  Para, işin sığ kısmı, nefs dahi sığ kısmıdır işin...

  Yavuz34 kardeşim, Adem babamızla Havva anamızın tevbe eder iken " biz nefsimize zulmettik, kendimize yazık ettik" diye pişmanlık belirtmelerinde ki, NEFSİMİZE zulm ettik kısmı üzerinde tefekkür etmeni dilerim, Nefse zulm eden kimdi?

  Şeytanın vaadi neydi?

  Ölümsüzlük ve sonsuz kudret...

  Kabalacı hahamlara para 5 kat mertebesinde aşağıdadır o nefsine tapan zavallıların tanrısıdır...

  Makam dahi basittir, onlar TANRIlık iddiasındadırlar...

  Öğretilerinin neticesinde TANRI olmak vardır...

  Bunu ise, O nunla bütünleşip O olmakla elde edileceğini iddia ederler...

  Bak şems ne demiş "Hallaç Ruhunun üstündeki elbisenin eteğinin ucunu gördüde bu hale geldi"

  Ya kendi Ruhuyla karşılaşan ne olur?

  Onu Tanrı zan eder, bütünleştim dediği kendi Ruhudur sadece şeytanın malı olmuştur artık...

  Babilde Harutla maruttan öğrendikleri bilgi neydi?

  Kadınla erkeğin arasını açma bilgisi, karşılığında ne verdiler?

  Ruhlarını sattılar...

  Hasılı...

  Samimiyetinden hiç şüphem yok yavuz34 kardeşim...

  Hatta talip olduğun çok açık...

  Talebine ermediğinde açık...belkide eremediğin...

  Şuna cevap ver, nefse zulm eden kimdi?...vesselam.

6. Sayfa, Toplam 43 BirinciBirinci ... 4567816 ... SonSon

Benzer Konular

 1. Muhyiddin-i Arabî'nin eserleri okunabilir mi?
  ashenarşi Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 18-01-2012, 11:37 PM
 2. iBN ARABi
  mopsy Tarafından Dini Hikayeler Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 05-11-2011, 07:43 PM
 3. Yorum: 39
  Son mesaj: 10-07-2009, 02:02 PM
 4. Muhiddin Arabi
  erkişi Tarafından Biyografi (Yaşam Öyküsü) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 30-09-2007, 06:16 AM
Yukarı Çık