Konu Kapatılmıştır + Yeni Konu Aç
26. Sayfa, Toplam 43 BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonSon
Gösterilen sonuçlar: 251 ile 260 Toplam: 427

Fususel Hikem (ibn-i Arabi)

Din ve İnanç Kategorisinde ve Dini Sohbet Forumunda Bulunan Fususel Hikem (ibn-i Arabi) Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> mopsy ´isimli üyeden Alıntı Selam! Sn Yavuz bey! Siz benle yazisirken baskalarinin avukatligini yapmayi birakin. Onlarin yazilarindan. Kullandigi ilmihallerden, Tasavvuf

 1. #251
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Jun 2007
  Üye Numarası
  72366
  Nerden
  Huzûru İlahî
  Mesaj
  1.427
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  18
  Rep Gücü
  7863
  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Selam!

  Sn Yavuz bey! Siz benle yazisirken baskalarinin avukatligini yapmayi birakin.
  Onlarin yazilarindan. Kullandigi ilmihallerden, Tasavvuf bicagini
  Islam kisvesi altinda muslumana sapliyan insanlar onlar.
  Daha onlarin Ilmihallerine el atmadim.
  Onlari yazarken gorursun bu cakma seyhlerin sapkinliklarini.

  Sayin Yavuz bey! Dikkat edin yazilariniz birirlerinin kopyasi olmaya basladi.
  Sizi ikna etmemi bekliyorsunuz ama bu baslik,
  Tasavvuf ile Kur'an'in TAM ZIT oldugunu gostermek icindir.

  Kur'an'i anlatan bir baslikta belki boyle bir ise girerim.
  Simdi sizin kendi fikirlerinizide bektasilik gibi yazmaya basladiginizi goruyorum.
  Bu tukenisin baslangici.
  Bziya takimi nasil,hep ayni turkuye basladi?

  Simdi isi biraz oturtmak uzere bir temel yazalm.

  Sufi ve tasavvuf kelimeleri Kur’ân ve hadislerde zikre¬dilmediği gibi, sahabe ve tabiin devrinde bilinen kavramlar da değildir.

  Sufi; Tasavvuf ehline verilen isim ve sıfatlar arasında en çok tutulanıdır. Suhreverdi, mukarrebunu sufiye, abrarı mutasavvıfa anlamında kullanmaktadır. Sufinin, Cenabı-ı Allah’a kurbiyetten, ruh mak***** yükselen kişi olduğunu, mutasavvıfanın ise zühde hayatına özenen kimse olduğunu söylemektedir. Hicri II. asrın ortalarından sonra kullanılmaya başlayan ve giderek yaygınlaşan kavram "sufi" kavramıdır. İlk defa "sufi" lakabıyla anılan zat, bir rivayete göre Cabir b. Hayyam el-Kufi (ö.150/767), bir başka rivayete göre ise Ebu Haşim el-Kufi’dir. Her ikisi de Kufeli olan bu zatların durumları nazar-ı itibara alındı¬ğında "sufi" kavramının önce Kufe ve Basra'da ortaya çık¬tığı söylenebilir.

  Tasavvufi terim olarak ise. İlahi bir feyz olarak kâinatın sırlarını bilme kudretidir. Tasavvufla ilgili şeyleri okuyup ta bu ne istir demeyin. Zira tasavvuf kâl degil, hâl isidir.(Magnolia) tasavvuf, mana âlemi ile ilgili bir duyuş, düşünüş, ve inanış sistemidir. Bu sistemde sadece Allah'ın birliği değil, Allah'ın varlığı ve onun yegâne mutlak varlık olduğu esasına dayanir. Buna göre insan da Allah'tan kopmuş bir nurdur ve geçici bir sure için beden kılıfına burunmustur. Bundan dolayıdır ki insana büyük saygı duymak gerekir. (mutasavvıflar insanları çok severler sevmelidirler) tasavvuf düşüncesine bağlananlara Mutasavvıf denir.

  Tasavvuf bir terbiye, hatta dünyaya bakış sistemidir. Ki Türk Tasavvufi hayatında müzikte önemli olmuş ve Tasavvufla beraber sufileri hale sokmuştur. Tasavvufla birlikte ortaya çıkan Tekke tabiri, İbadetlerin çoğunluğu yapılan tekkelerde yapılmaktadır. Yani Tekkelerin yapımı da önemli hale gelmiştir. Günümüzde hala Bektaşi Tekkelerinin varlığı bilinmektedir.

  Tasavvufa girmeyi; Kıymetli elbiseyi hırkaya, ipekli kumaşı yün kumaşa değişmek olarak da adlandırılışı görülmektedir. Bu duruma Mistik Müslümanlık anlayışı da denmektedir. Anadolu’da âlimlerin devlet adamları tarafından desteklenmesi bu anlayışın gelişmesini de sağlamıştır.

  Türkiye’nin her tarafında bulunan bu teşkilatlanmaların yalnızca iman gücünü artırmakla değil aynı zamanda dini ve sosyal fikir propagandalarıyla halkı harekete geçirdikleri de bilinmektedir. Yine Türk âlimleri Sivas Medreselerinde yetişmiş Türklerin kendi kültürel kimliklerine uygun yaşamalarını sağladıkları gibi devlete ve halka tesirde bulunarak oluşturdukları medrese kültürünü yayıyorlardı. Medreselerin ortaya çıkardığı düşünce yapısında sosyal düzene taraftar Tasavvuf hareketleri filizleniyor, bu şekilde Sivas’taki dini hayatta düzenlenmiş oluyordu.

  Bu tanımlardan sonra Tasavvufun-Sufizmin gelişiminden bahsetmek gerekmektedir;

  Hicri ilk iki asrın zahid-sufi’leri genellikle Basra, Kufe ve Horasan’dan yetiştikleri halde III.-IV. asrın sufi’leri İslam coğrafyasının çeşitli bölgelerinden ortaya çıkmışlardır. Basra, Kufe ve Horasan, tasavvufî canlılığını sürdürürken, Mısır, Nişabur, Şam ve özellikle Bağdat, bu zaman aralığında büyük mutasavvıfların çıkışı için gerekli zemini hazırlamıştır. İlk tasavvufî eserler, bu

  Dönem de kaleme alındığı gibi, ilk tasavvuf kavramları da bu dönemde kullanılıp yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu tarihten itibaren sadece tabirler, ıstılahlar, ekiller ve zahiri şeyler değişmiştir; ancak esaslar hep aynı kalmıştır.

  Bu kapsamda sonradan gelen büyük mutasavvıfların ve bazı filozofların tasavvuf terimlerinin önemli bir kısmını Basra merkezli İhvan-ı Safa’dan aldıkları söylenebilir. Bununla birlikte Risalenin birçok yerinde din, felsefe, akli ve pozitif ilimlerle birlikte tasavvufi erdemlere de büyük önem vermiştir.

  Hakikatin ancak ruhun temizlenmesi suretiyle elde edebileceğini söyleyen İhvan-ı Safa, böylece sufi’lerin anlayışına yaklaşır; fakat sufi’lik yolunu bir sistem olarak değil de sadece üstün bilgiye ulaşmak için zihnî bir vasıta olarak kullanır. Onlar, nefis duruluğu için hem din, hem de dünya meselelerinde doyuma ulaşmanın lüzumuna inanırlar. Bunun için, insanın gücü ve kabiliyeti oranında tevhide ulaşması, eşyanın hakikatlerini ve evrenin sırlarını araştırması ve maddî ihtiyaçlarını yeterince temin etmesi, bunları yaparken de Allah’a kulluk ederek, O’ndan yardım dilemesi gerekir.

  Risaleler’de gaye ruhları süslemek ve ahlâkı düzeltmektir. İhvan-ı Safa nazarında, insan, iyi ahlak sayesinde insan mertebesinden çıkıp melek mertebesine yükselecek ve bozulu âlemi olan bu dünyadan kurtulup ebediyet mertebesi olan Allah’a ulaşabilecektir. Şu halde İhvan-ı Safa’da ruhun arınması, ahlâkın tek ölçüsüdür denilebilir.

  Onlar, ahlâkı, ruh arınması üzerine temellendirmekte ve ahlâkı, ilimden; aksiyonu, teoriden üstün tutmaktadırlar.

  SIMDI SIZ KENDI HEVANIZI KARISTIRMAYIN.
  TASAVVUFU YAZACAKSANIZ SINIRI BAGLAMINDA YAZIN.

  Ayrica naksibendilik bektasiligin bas dusmanidir.
  Bana Kur'an'i birakip tarikatlari mi yazdiracaksiniz?

  Ben bir ehl-i Kitabim ve emredileni yapiyorum.

  Ve Allah cc dedi ki:
  25. 52. Artık inkârcılara boyun eğme, onlara karşı Kur'an ile zorlu bir cihat aç.
  Allah cc sozun dogrusunu soyledi.

  .....KUR'AN'LA!......
  Mobsy , kendi anlayışı ile Kur'anı yorumlayarak ayetleri istediği konulara iliştirerek küfrün gereğini yaptı.Allahü Teala'ya iftira atma söz senin , ve bu sözlerin murad'ı ilahi değil.

  Ateistler kadar mert olamadın , aklına tapıyor , ayetleri inkar ediyor , hadisleri inkar ediyor birde müslümanım diyorsun.Senin Allah'ın şeytanın yönlerdirmesi ile yüzükoyun bataklıklar içinde yüzen kafir nefsindir.
  Aşağıdaki ilmlere vakıf olmayan bir zır cahil olmana rağmen ayet yorumlamaktan vezgeçmiyorsun.
  http://www.supermeydan.net/forum/for...read51045.html

 2. #252
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Üye Numarası
  130377
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.662
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643
  Selam!

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Ama Ben kimsenin avukatlığını yapmıyorum.Fakat devamlı yazılarınızda Sayın Bziyaya atılan taşlar var.Sayın bziya bir düşünce ve inanç sisteminin ancak temsilcisi olabilir.
  Bu basligi acmama ikinci bir sebeb de
  Hem cahil hem saldirgan olan bu gurubun
  Takip ettiginin Kur’an karsisindaki durumuna dokunmak icindir.

  Sn.Mustadaf’a;sn.Muellif’e;sn.Bursali 68’e;sn.Sworden’e ..... ve
  Yonelimler birbirinden cizgilerle ayrilan muslumanlara oyle hakaretler,
  Oyle iftiralar,oyle kufurler ettiler ki...
  Bende onlara yonelmek yerine dayandiklarinin
  ORUMCEK AGI oldugunu gostermek icin bu basligi actim.
  Daha isin basindayim.

  Ama yazilarindaki dagilma inanilmaz bir boyutta.
  Imam hatip okullarinda hocalarin YAKIN! Dedikleri
  Bir ilmihali DIN diye foruma dayiyanlar,
  Kur’an’la karsilastirmalara kizma hakkini kaybetmislerdir.
  Dedim ya bekliyoruz.
  Temel biraz daha olussun oyle....

  Sayın Mopsy benim yazılarım kopya değildir.Aklı gönlüme göre yazarım.
  Bende onu diyorum.
  Baslik Arabi Hoca’nin bir eseri.
  Siz vahdet-i vucudcuyum deyip yazilarinizla
  Son donemlerde Arabi Hocaya yeni bir vahdet-i vucud ogretir haliniz var.
  Bakin Yavuz bey! Bir fikrin fanatiklerinin ne dedigi beni ilgilendirmez.
  O fikrin sahibinin yazilari o fikrin delilleridir.
  Bir inanci savunacaksaniz o fikrin icma ile Kitabi olan eserlerle savunun.
  Ben kendi kafama gore yazdim.
  Iyi ettiniz de ben o tip yazilariniza cevap vermem.

  İki tür Nakşıbendilik vardır.1-Şekilci Nakşilik:Bunlar Kuran,Hadis,Sünnet ve İcmaya dayanırlar.Ancak Ne yazıyorsa odur.Yani Yazıttaki Ruhaniyeti tefekkür etmezler.Aynı sizin sisteminiz Mushaf Kurana nasıl bakıyorsa Onlarda Hadislere öyle bakarlar.Sizin düşüncelerinizden bir diğer farkları Arapça Okumayla Türkçe mealin aynı olmadığını çünkü Arapçanın Adeta bir Sihirli dil olduğuna inanırlar.
  2-Vahdeti Vücutçu Nakşilik:Tam bir Yesevi Ekolüdür.Yani Onlarda halidi Nakşiler gibi Kurana Sünnete Hadise İcmayı kabul ederler .Ancak Bunların hepsi gönül dilidir. Dümdüz okunduğu gibi anlaşılmazlar. Tefekkür gerekir. Tefekkür ise Gönül ve akıl beraberliğidir.Bu nakşilik artık kalmamamıştır.Belki Üsküpte olabilir.
  Bakin konum naksilik degil.
  Onun icin size bu ay bitirdigim bir kitabi saglik verecegim.
  Bilgileriniz cok yuzeysel.
  RESEHAT kitabindan sonra;Naksibendiyyenin mensup seyhler hakkinda
  En kapsamli eser olan HADAIKU’L- VERDIYYE ....

  Yazari 9 safer 1263 sam dogumlu SEYH ABDULMECID B. MUHAMMED B. MUHAMMED B. ABDULLAH EL- HANI dir!
  999 sayfadir. Son cumlesi soyledir:
  Baslangicta hidayet ettigi icin Allah’a hamdolsun!,
  Yine sonunda yardim ettigi icin Allah’a hamdolsun!...
  Allah cc rahmet eylesin diyorum!

  Madem ki ilgileniyorsunuz. Bziya ekibi gibi olmayin once kaynagindan okuyun.
  (http://www.supermeydan.net/forum/for...read51271.html basliginda canli bir olay var! Lutfen okuyun ve fikrinizi yazin. Simdiden tesekkurler!)

  Sonra tekke deki gonul acimininiza sunun.
  Kiyaslari aklinizla yapin. Gelin paylasin.
  Iste o zaman kes yapistir yapmam aklimdan yazarim deyin.

  Ben ne ters gelirse onu kaynagindan arastiririm.
  Sonra Kur’an isiginda dusunurum.
  Kiyaslar sonucundaki olusani paylasirim.
  Bilgi sahibi insanlar bunu yontarlar.
  Sonucta bilgi bir noktaya oturur.
  Iste o noktadan sonra o blgi savunulmaya (o kisi icin) layik olur.

  Hayrola Cihatmı açtınız şimdi?Eyvah Sayın Mopsy siz ayetleri dümdüz anlayanlardansınız yandık yani? Bizde zaten güç müç yok. İlim sizde, güç sizde ,Mutluluk sizde? Napalım şimdi Size haraçmı vereceğiz? Vallahi vere vere kalmadı. Emekli maaşımın yarısıda 18 yıl önce 15 günlük evlilik yaptığım kadına gitti.Yapmayınız bu fakir şaşkın kullarınıza acıyın efendim.Baki selamlar.
  Sayin Yavuz bey! O ayet tebligin sinirini anlatiyor.
  Herhalde espiri yaptiniz.

  Anlamadigim bir sey var,
  Siz avukatsiniz nasil kaptirdiniz ½ maasi?....

 3. #253
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Üye Numarası
  129315
  Mesaj
  844
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  2991
  Alıntı bziya´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Sayın yavuz bey , neden bize saldırdığını siz biliyorsunuz da bende ayrıca diğer aklı selim kardeşlerimiz için kısa öz bir açıklamay yapayım.

  Biz teferruta ve demogojiye fırsat vermeden laf kalabalığı yapmadan direk özün özünden giriş yaparak, ayetleri inkar ettiği , hadisleri inkar edip dinden çıktığı mürted olduğu halde müslümanlık kisvesi altın din bezirganlığı yapan , ayet ve hadislere kendi aklına göre mana veren yorum yapan , ayetler ile dalga geçen kur'an ve din yobazı bu sapkın kişiye ne mal olduğunu şeffaf ve güneş gibi görünen kat'i gerçeklerle yazıyorum.Kafilere inen ayetleri müslümanlara indi hezeyanlarına açık sapıklıklarına net cevaplarla kendi haline ayna tuttuğum için her yazısında bu acı ve ızdırap ile , kin güderek bize saldırıyor.

  Fakat özünde bize değil İSLAM'a , Kur'anı Kerime , Efendimize , Ehli sünnet büyüklerine ve bütün mezhep imamlarına saldırıyor.Bu saldırışlar kafir olan nefsin hakikatlerden kaçışından inkar edişinden başka birşey değildir.

  Ayrıca Nakşibendilik hakkında yazdıklarının sizin etrafınızda görülen yazılan duyulan şeylerdir hakiki nakşibendilik ile ilgisi yoktur.Tasavvuf büyüklerinin bir çoğu Nakşibendi büyükleridir.Diğer hak tarikatler bu yoldan icazet almışlar bu yolun yüzüsuyuhürmetine varlıklarını idame ettirmişlerdir.Mesela Kadiri büyüğü Abdülkadiri Geylani hazretleri , bizim yolumuz olan Silsile-i Aliyye büyüklerinden Abdülhalik Goncdivani hazretlerinin talebesidir.Bu yolda yetiştirilip kemale gelmiştir.Diğer yandan Yesevi yolunun piri Ahmed Yesevi hazretleri Yûsuf-i Hemedânî hazretlerinin talebesidir.http://amentu.com/evliyalar/ea0231.htm Bu yolda yetişmiştir.Tasavvuf ilminin pirleri üstadları bu yoldur.Bu yolun kolları olan diğer gerçek tarikatlar bu büyüklerin çoluk çocuğu gibidir vesselam.

  Bekteşilik yolu varlığını yeseviyye yoluna borçludur , yeseviyye büyüğü Ahmet Yesevi Hazretleri ise yukarıda da belirttiğim gibi Nakişibendiyye büyüğü Yûsuf-i Hemedânî hazretlerinin talebesidir.Yani sözün özü üstadlarınıza karşı sizi edep ve saygıya davet ediyorum , onlar hakkında olur olmaz kelma etmek yolunuzun şanına yakışmaz.

  Daha çocukken ilim öğrenmesi için âilesi tarafından Şeyh Lokmân-ı Perende'ye teslim edildi. Lokmân-ı Perende, Ahmed-i Yesevî hazretlerinin halîfelerinden olup, zâhir ve bâtın ilimlerinde çok derinleşmişti.

  Devamı için tıklayınız :
  http://amentu.com/evliyalar/ea0717.htm
  Sayın bziya yazılarım dikkatlice okunduğunda Nakşıbendiliğe ve Şahı Nakşı bendi hazretleriyle Onun silsilesine karşı en küçük saygısızlığımız olamaz. Böyle bir şey Kendi özbenliğimize karşı yapılan inkardırki biz o kadar bilinçsiz değiliz.Aynen dediğiniz gibi YOLUMUZUN ŞANINA YAKIŞMAZ.Ancak bugünkü Nasipsiz ,İcazetsiz ,Ruhsatsız olanları tenkit etsekde Onların Yaşantılarını tenkit ederiz yinede Düşüncelerini değil,Biz Hadisi ve sünnetide tenkit etmeyiz. Ama Hadis ve sünnet anlayışımız bugünkülerle farklıdır,değişir.Ona bakarsanız Kendi Tarikimizdede maalesef adam kalmadı bunuda ayrıca belirttim.Sözümüz nasipsiz ve icazetsiz olanlaradır.Selamlar.

 4. #254
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Jun 2007
  Üye Numarası
  72366
  Nerden
  Huzûru İlahî
  Mesaj
  1.427
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  18
  Rep Gücü
  7863
  Kendi aklına göre yazdığın ayetleri Kur'an zanneden Mopsy , sen ayetleri inkar edişine bir açıklama getiremeden hadisleri inkar etmene bir açıklama getiremeden , sapkınlığın teslillenmiş iken yazdıklarının örümcek ağı dahi olamıyacağınıda göremiyen bir Kur'an ve Din yobazısın.Kendi yazdıklarını "Allah söyledi" iftirası desteklemeye çalışarak sapıklığın en katmerlisini yaparak hangi doğru yoldan bahsediyorsun.

  Bunlar inkar ettiğin Ayet ve hadisler

  http://www.supermeydan.net/forum/for...read50604.html

  Bunlar ise aklına göre mana verdiğin ve Allah sözü yalanı ile desteklediğin Kur'an ve Din yobazlığının sertifikası :

  http://www.supermeydan.net/forum/for...read51045.html

  Şimdi durum böyle iken müslümanım diye buralarda İslam'ın meselelerini yarım aklın ile yazman ne kadar itibara alınabilir.Ne kadar doğru olabilir.Sen ve senin gibilerin karşısında her zaman Allah ve Resulü ve Varisleri olacak ve gücünün yetmeyeceği bu işlerin seni layık olduğun yere doğru sürükleyecek ve yüzükoyun gidiyorsun.

  Biz el uzatıyoruz sen küfür ediyorsun , zamanın Ebu Cehiliğini yapıyorsun.Biz haber veriyoruz sen masal anlatyor türkü söylüyorsun.

  Ve daha da ileri gidiyor ATEİSTLER gibi aklına taptığın halde bunlar kadar mert dahi olamıyor ortak noktanıza dahi inkar ile kalkışıyorsun.Ne kadar kaçsanda hangi deliğe girsende senin hakikatin aklına taptığın sürece budur , itikadın , özünde aklına tapan ateistler gibi dinsizliktir.Hiç burada dinden bahsetme herkez neyin ne olduğunu gördü ve göremye devam ediyor.Delil getiremeyen sapkınlar kaçtı gitti deliklerine fakat sende ahmaklar gibi yalan üzerine bina kurmaya çalışıyorsun.Fakat nafile her yıkılıyor, hep yıkılıyorsun.
  Konu bziya tarafından (03-08-2009 Saat 02:17 PM ) değiştirilmiştir.

 5. #255
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Jun 2007
  Üye Numarası
  72366
  Nerden
  Huzûru İlahî
  Mesaj
  1.427
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  18
  Rep Gücü
  7863
  Alıntı yavuz34´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Sayın bziya yazılarım dikkatlice okunduğunda Nakşıbendiliğe ve Şahı Nakşı bendi hazretleriyle Onun silsilesine karşı en küçük saygısızlığımız olamaz. Böyle bir şey Kendi özbenliğimize karşı yapılan inkardırki biz o kadar bilinçsiz değiliz.Aynen dediğiniz gibi YOLUMUZUN ŞANINA YAKIŞMAZ.Ancak bugünkü Nasipsiz ,İcazetsiz ,Ruhsatsız olanları tenkit etsekde Onların Yaşantılarını tenkit ederiz yinede Düşüncelerini değil,Biz Hadisi ve sünnetide tenkit etmeyiz. Ama Hadis ve sünnet anlayışımız bugünkülerle farklıdır,değişir.Ona bakarsanız Kendi Tarikimizdede maalesef adam kalmadı bunuda ayrıca belirttim.Sözümüz nasipsiz ve icazetsiz olanlaradır.Selamlar.
  Yavuz bey onları kastetti iseniz Allahü Teala'nın gazabı onların üzerine olsun , zira mopsy gibi yoldan çıkmış sapkınların içinde bulunduğu hale sebep olan bu din adamı kılığındaki dinsiz ateist masonlardır.Yani mopsy gibilerinin şeyhleri de bu sapıklardır.Ve mopsy gibi kıt akla tapanlar bu sahte tarikat şeyhleri yüzünden Ehli sünnet yoluna dil uzatmakta , tasavvufu anlayamamakta ayetleri ve hadisleri inkar etmektedirler.

  Sözün özü,herkezi bir iş için yaratmışlardır , herkez bu işi yapacaktır vesselam.

 6. #256
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Üye Numarası
  129315
  Mesaj
  844
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  2991
  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Selam!  Bu basligi acmama ikinci bir sebeb de
  Hem cahil hem saldirgan olan bu gurubun
  Takip ettiginin Kur’an karsisindaki durumuna dokunmak icindir.

  Sn.Mustadaf’a;sn.Muellif’e;sn.Bursali 68’e;sn.Sworden’e ..... ve
  Yonelimler birbirinden cizgilerle ayrilan muslumanlara oyle hakaretler,
  Oyle iftiralar,oyle kufurler ettiler ki...
  Bende onlara yonelmek yerine dayandiklarinin
  ORUMCEK AGI oldugunu gostermek icin bu basligi actim.
  Daha isin basindayim.

  Ama yazilarindaki dagilma inanilmaz bir boyutta.
  Imam hatip okullarinda hocalarin YAKIN! Dedikleri
  Bir ilmihali DIN diye foruma dayiyanlar,
  Kur’an’la karsilastirmalara kizma hakkini kaybetmislerdir.
  Dedim ya bekliyoruz.
  Temel biraz daha olussun oyle....  Bende onu diyorum.
  Baslik Arabi Hoca’nin bir eseri.
  Siz vahdet-i vucudcuyum deyip yazilarinizla
  Son donemlerde Arabi Hocaya yeni bir vahdet-i vucud ogretir haliniz var.
  Bakin Yavuz bey! Bir fikrin fanatiklerinin ne dedigi beni ilgilendirmez.
  O fikrin sahibinin yazilari o fikrin delilleridir.
  Bir inanci savunacaksaniz o fikrin icma ile Kitabi olan eserlerle savunun.
  Ben kendi kafama gore yazdim.
  Iyi ettiniz de ben o tip yazilariniza cevap vermem.  Bakin konum naksilik degil.
  Onun icin size bu ay bitirdigim bir kitabi saglik verecegim.
  Bilgileriniz cok yuzeysel.
  RESEHAT kitabindan sonra;Naksibendiyyenin mensup seyhler hakkinda
  En kapsamli eser olan HADAIKU’L- VERDIYYE ....

  Yazari 9 safer 1263 sam dogumlu SEYH ABDULMECID B. MUHAMMED B. MUHAMMED B. ABDULLAH EL- HANI dir!
  999 sayfadir. Son cumlesi soyledir:
  Baslangicta hidayet ettigi icin Allah’a hamdolsun!,
  Yine sonunda yardim ettigi icin Allah’a hamdolsun!...
  Allah cc rahmet eylesin diyorum!

  Madem ki ilgileniyorsunuz. Bziya ekibi gibi olmayin once kaynagindan okuyun.
  (http://www.supermeydan.net/forum/for...read51271.html basliginda canli bir olay var! Lutfen okuyun ve fikrinizi yazin. Simdiden tesekkurler!)

  Sonra tekke deki gonul acimininiza sunun.
  Kiyaslari aklinizla yapin. Gelin paylasin.
  Iste o zaman kes yapistir yapmam aklimdan yazarim deyin.

  Ben ne ters gelirse onu kaynagindan arastiririm.
  Sonra Kur’an isiginda dusunurum.
  Kiyaslar sonucundaki olusani paylasirim.
  Bilgi sahibi insanlar bunu yontarlar.
  Sonucta bilgi bir noktaya oturur.
  Iste o noktadan sonra o blgi savunulmaya (o kisi icin) layik olur.  Sayin Yavuz bey! O ayet tebligin sinirini anlatiyor.
  Herhalde espiri yaptiniz.

  Anlamadigim bir sey var,
  Siz avukatsiniz nasil kaptirdiniz ½ maasi?....
  Avukat olduğum için bana öyle takdir ettiler. Alt sınır 1/4 olmasına Rağmen UYGULAMA 1/4 dür. Ama Bana öyle takdir edildi.Evi kurtardık ama Bu bana çok acı geldi. Ve Cehennemin dibindeyim Çok şükür Rabbisine.Buna neden olanlar şu anda bana o farkı ödüyorlarda nereye kadar? Düşünmeyim diyorum onun içinde yazıp yazıp kendi hakikatimden kaçmaya çalışıyorum.Davada açtım Ve derdimi kimseye anlatamadım.Şimdi işde bulamıyorum.Yani benim şu berbat yaşamdaki Emeklerim değil bana yarar sağlamak aksine beni yok ettiler gitti.Onun için Fakir O Habille Kabili hep yaşıyorum. Bu nedenle Kitaba değil yaşama bakarım.Selamlar.

 7. #257
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Üye Numarası
  129315
  Mesaj
  844
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  2991
  Alıntı bziya´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Yavuz bey onları kastetti iseniz Allahü Teala'nın gazabı onların üzerine olsun , zira mopsy gibi yoldan çıkmış sapkınların içinde bulunduğu hale sebep olan bu din adamı kılığındaki dinsiz ateist masonlardır.Yani mopsy gibilerinin şeyhleri de bu sapıklardır.Ve mopsy gibi kıt akla tapanlar bu sahte tarikat şeyhleri yüzünden Ehli sünnet yoluna dil uzatmakta , tasavvufu anlayamamakta ayetleri ve hadisleri inkar etmektedirler.

  Sözün özü,herkezi bir iş için yaratmışlardır , herkez bu işi yapacaktır vesselam.
  Kanaat ve inançlarından olmasakda hiç kimseye yinede gazap ve lanet okumayalım Sayın Bziya.Şayet Okuyacaksak en başta kendimize ondan sonra diğerlerinede okuyacaksakda ;yinede karşımızdakine okumayalım."Allahın hidayeti onlar üstüne olsun" demek yeterlidir kanaatimce.Bir tasavvuf ehlinin en büyük özelliği KENDİNİ HERKESTEN AŞAĞI GÖRMESİDİR.O zaman şu fakir köpeğin hangi duası kabul olacakta Yüce Allah bana zulmedenlerin cezasını verecek?Fakir Sadece Sayın Mopsyi bazı hususlarda düşünmeye çekmek istedim.
  Dahada ona yazıp dikkatini çekeceğim inşallah sağ olursak çok şeyler olacak.Baki selamlar.

 8. #258
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Jun 2007
  Üye Numarası
  72366
  Nerden
  Huzûru İlahî
  Mesaj
  1.427
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  18
  Rep Gücü
  7863
  Alıntı yavuz34´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Kanaat ve inançlarından olmasakda hiç kimseye yinede gazap ve lanet okumayalım Sayın Bziya.Şayet Okuyacaksak en başta kendimize ondan sonra diğerlerinede okuyacaksakda ;yinede karşımızdakine okumayalım."Allahın hidayeti onlar üstüne olsun" demek yeterlidir kanaatimce.Bir tasavvuf ehlinin en büyük özelliği KENDİNİ HERKESTEN AŞAĞI GÖRMESİDİR.O zaman şu fakir köpeğin hangi duası kabul olacakta Yüce Allah bana zulmedenlerin cezasını verecek?Fakir Sadece Sayın Mopsyi bazı hususlarda düşünmeye çekmek istedim.
  Dahada ona yazıp dikkatini çekeceğim inşallah sağ olursak çok şeyler olacak.Baki selamlar.
  Yavuz bey zaten bu sapıkların bir çoğu tövbe edenleri hariç hepsi geberip gitmiştir çok şükür.Fakat zehirli kitapları ortalıkta halen dolaşıyor ve cahiller tuzaklara düşüyor.Tövbe ile nasiplenenler hariç gerisine Allah acımamış ki biz acıyalım , Allah sevmemiş ki biz sevelim , Allah dostluk yapmamışki biz yapalım , Allah hidayet vermemiş ki biz verelim.

  Geride kalan dini temeli olmayan cahillerin küfrüne sebep oldukları için , Allahü Teala'nın dinine düşmanlık ettikleri için , Efendimize iman etmedikleri için ,Kur'anı kerimi kendi akıllarına göre yorumladıkları için , ehli sünnete ve eshaba dil uzattıkları için Allahü Teala'nın gazabı zaten onlaradır.Bizde bunu ayrıca dillendirdik ve asla onlar için Allah dilemedikçe rahmet dilemiyoruz , Allahü Teala dilerse zaten tövbe ederler ve hidayete erip bu sözün dışında kalırlar ve bizim kardeşimiz olurlar vesselam.Yoksa belaların en büyüğüne onların çarpılması için daim duacıyım her namazımdan sonra gerçek müslümanların afiyeti , bu sapıkların ise perişanlığı , helaki için yalvarmaktayım.

 9. #259
  bursali68
  Misafir..
  Alıntı yavuz34´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Merhaba Sayın Mopsy.GAVSİYE? İftira ?anlayamadımki cevap verebileyim.Abdulkadiri Geylani Hazretlerininde maddi zenginliğine inanmadığım gibi. Bu Dünyada Maddi refaha BAŞARIYA ŞANA ŞÖHRETE sahip hiç bir insanında sofiliğini kabul etmedim vede etmiyorum.Budizimi küçümsemeyin oda Semavi yani göksel olup İnsani değerlerle mücehhezdir.Cahiliye olan Kureyş dediğiniz mefhumsa Biz ezilmiş bahtsızların halimizden Razı olmadığımız isyanları yaşadığımız haldir.Yoksa İslam Düşüncesi çok yüksek bir Emevi kültürü içinde gelişmiştir.Yanılıyorsunuz Bedevi Cahil Çöl Arabından çıkmamıştır.
  Sayın Mopsy Sizin Tevbe anlayışınızla Sayın Bziyanın anlayışları arasında ne fark var? Sizde O da BEKLEYENLERDENSİNİZ. HALBUKİ BEN BİR ŞEY BEKLEMİYORUM.
  Sizin Masal dediğiniz şeyler biz fakirlerin NEFSANİ YAŞANTISIDIR. Biz siz başarılıları çok iyi biliriz ama siz bizi bilemezsiniz.
  Sayın Mopsy DİN BAŞLIKLI BEŞERİ FELSEFE DEĞİL İŞTE:Çünkü Çalışıp çabalayıpta üçü birini alan yokluğa yalnızlığa terkedilen insanın GÖNLÜNDEKİ ATEŞTİR Maneviyat dediğiniz şey.Yarın ne yapsam acaba intiharmı etsem diye hiç düşündünüzmü?Yada Hergün böyle düşündünüzmü?Her sabah endişe içinde kalktınızmı?Günlerce ses duymadan yaşadınızmı?En yakınlarınızın Eşinizin Öz kardeşinizin sizin maddi güçsüzlüğünüzden ve çaresizliğinizden dolayı size sırt çevirip döndüklerini ve ihanetlerini gördünüzmü?Çıldırma noktalarına gelipte kendinizi tutmak zorunda kaldınızmı? Hah İşte Onun ateşidir bu temizleyici ateş yoksa ABDEST SUYUYLA TEMİZLENMEZ BU GÖNÜL.Neymiş O Mücerret bir Allahü taala hazretleriymiş Kardeşim sizin dostunuzda acaba ben ve benim gibi fakirlerin ne kadar dostu?O TASAVVUFTUR BİZ MÜFSİDLERE ALLAH DEDİRTEN.Yoksa sizin Kuru Mushaf Kuran yazılarına kalsaydık düşman olurduk birbirimize. Dost asla olamazdık.Shillerin listesi filminde Alman SS subayı Yahudi Mühendise sorar Ne yapalım bu binanın çökmemesi için ? Yahudi Mühendis anlatır neler yapılacağını. Ama Sonra SS Tabancasını çeker ve o mühendisin işini bitiriverir.İyi güzelde ben Ukalaları sevmem,Zaten Führerimde Mimar mühendisleri hiç sevmez der.Bizde Daha Altı yaşımızdan beri kafamızdan matematik hesabı yapamadığımız için bu beşeriyette itilip kakılmışız Sayın Mopsy Siz Matemetikçi başarılalarıda bizi sizlerle kıyas eden yetiştiricileride pek o kadar sevmiyoruz açıkça söyleyim .:))))Ha O Allahıda seviyormuyuz sevmiyormuyuz? Gelde onu gönlümüze sor? Orada Aşkta var Nefrette var.Ama İşte O Tasavvuf yokmu?ONLARDIR BİZE TASAVVUFU VE ALLAHI SEVDİREN. BANA O KURANI SEVDİREN TAARRUZDA BULUNDUĞUNUZ İNSANLARIN RUHANİYETLERİDİR.Çünkü onlar benim gönlümdeki o aşağılık duygusunu gayet iyi anladılar.
  Hayır Hayır. Ben diyorumki Bendeki O aslında hiç ama hiç olmaması gereken sınırsız sevgi muhabbetinden MUHAMMED doğdu.Yine kahrolası bendeki Muhabbetullah Ona MUHAMMED İsmini koydu.Ben değil(Benliğime zaten lanet edilmiş) BENDEKİ BEN Sayın Mopsy. Çünkü Suretteki Gedalığıma karşılık ne yazıkki Sirette Şahlığım var.Keşke sizlerde olsaydı oda Onun için Tevratta İshak Kurban edilmek istenir. İshak ise Manadaki GÜLÜŞTÜR.Evet gönlümüzdeki gül gülüyor bizim.Unutmayın İsada Dünya hanında değil Ahırda doğdu. Ahırın yemliğine kondu.O Ahır biziz biz. Yemlik ise bizim muhabbetimizdir.Allah hakkında Kuranda ne diyorsa diyordur. Ancak Öyle anladığınız gibi demiyor.Allah Dediğiniz mefhum sizdeki Haldir başka bir yerde aramayın onu. Ama ne diyorsunuz Biz anlamıyor değil ama İNANMIYORUZ ANLATTIKLARINIZA.İşte bu çok güzel anlıyorsunuz ama İnanmıyorsunuz buna bir diyeceğimde olamaz.Yalnız çok güzel Boşverin Yahuuu . Böyle İnanın,inanınki biraz perhiz yapın. Baki selamlar.
  TEVRAT
  YAR.(TEKVİN).16: 11 "İşte hamilesin, bir oğlun olacak, Adını İsmail*fü* koyacaksın. Çünkü RAB sıkıntı içindeki yakarışını işitti.
  D Not 16:11 "İsmail": "Tanrı işitir" anl***** gelir.
  YAR.(TEKVİN)17: 19 Tanrı, "Hayır. Ama karın Sara sana bir oğul doğuracak, adını İshak*fç* koyacaksın" dedi, "Onunla ve soyuyla antlaşmamı sonsuza dek sürdüreceğim.
  D Not 17:19 "İshak": "Güler" anl***** gelir.
  Yar.16: 12 Oğlun yaban eşeğine benzer bir adam olacak, O herkese, herkes de ona karşı çıkacak. Kardeşlerinin hepsiyle çekişme içinde yaşayacak*fv*."
  D Not 16:12 "Kardeşlerinin hepsiyle çekişme içinde yaşayacak" ya da "Bütün kardeşlerinin yaşadığı yerin doğusuna yerleşecek".


  Yar.17: 20 İsmail'e gelince, seni işittim. Onu kutsayacak, verimli kılacak, soyunu alabildiğine çoğaltacağım. On iki beyin babası olacak. Soyunu büyük bir ulus yapacağım.
  Yar.17: 21 Ancak antlaşmamı gelecek yıl bu zaman Sara'nın doğuracağı oğlun İshak'la sürdüreceğim."


  Yar.22: 1 Daha sonra Tanrı İbrahim'i denedi. "İbrahim!" diye seslendi. İbrahim, "Buradayım!" dedi.
  Yar.22: 2 Tanrı, "İshak'ı, sevdiğin biricik oğlunu al, Moriya bölgesine git" dedi, "Orada sana göstereceğim bir dağda oğlunu yakmalık sunu* olarak sun."
  Yar.22: 3 İbrahim sabah erkenden kalktı, eşeğine palan vurdu. Yanına uşaklarından ikisini ve oğlu İshak'ı aldı. Yakmalık sunu için odun yardıktan sonra, Tanrı'nın kendisine belirttiği yere doğru yola çıktı.
  Yar.22: 4 Üçüncü gün gideceği yeri uzaktan gördü.
  Yar.22: 5 Uşaklarına, "Siz burada, eşeğin yanında kalın" dedi, "Tapınmak için oğlumla birlikte oraya gidip döneceğiz."
  Yar.22: 6-7 Yakmalık sunu için yardığı odunları oğlu İshak'a yükledi. Ateşi ve bıçağı kendisi aldı. Birlikte giderlerken İshak İbrahim'e, "Baba!" dedi. İbrahim, "Evet, oğlum!" diye yanıtladı. İshak, "Ateşle odun burada, ama yakmalık sunu kuzusu nerede?" diye sordu.
  Yar.22: 8 İbrahim, "Oğlum, yakmalık sunu için kuzuyu Tanrı kendisi sağlayacak" dedi. İkisi birlikte yürümeye devam ettiler.
  Yar.22: 9 Tanrı'nın kendisine belirttiği yere varınca İbrahim bir sunak yaptı, üzerine odun dizdi. Oğlu İshak'ı bağlayıp sunaktaki odunların üzerine yatırdı.
  Yar.22: 10 Onu boğazlamak için uzanıp bıçağı aldı.
  Yar.22: 11 Ama RAB'bin meleği göklerden, "İbrahim, İbrahim!" diye seslendi. İbrahim, "İşte buradayım!" diye karşılık verdi.
  Yar.22: 12 Melek, "Çocuğa dokunma" dedi, "Ona hiçbir şey yapma. Şimdi Tanrı'dan korktuğunu anladım, biricik oğlunu benden esirgemedin."
  Yar.22: 13 İbrahim çevresine bakınca, boynuzları sık çalılara takılmış bir koç gördü. Gidip koçu getirdi. Oğlunun yerine onu yakmalık sunu olarak sundu.

  Yar.22: 15 RAB'bin meleği göklerden İbrahim'e ikinci kez seslendi:
  Yar.22: 16 "RAB diyor ki, kendi üzerime ant içiyorum. Bunu yaptığın için, biricik oğlunu esirgemediğin için
  Yar.22: 17 seni fazlasıyla kutsayacağım; soyunu göklerin yıldızları, kıyıların kumu kadar çoğaltacağım. Soyun düşmanlarının kentlerini mülk edinecek.
  Yar.22: 18 Soyunun aracılığıyla yeryüzündeki bütün uluslar kutsanacak. Çünkü sözümü dinledin."

  TESNİYE (YASA)
  İlk Oğulluk Hakkı
  Yas.21: 15 "Eğer bir adamın iki karısı varsa, birini seviyor, öbüründen hoşlanmıyorsa; iki kadın da kendisine oğullar doğurmuşsa; ilk oğul hoşlanmadığı kadının oğluysa;
  Yas.21: 16 adam malını miras olarak oğullarına bölüştürdüğü gün sevdiği kadının oğlunu kayırıp ona ilk oğulluk hakkını veremez.
  Yas.21: 17 Hoşlanmadığı kadının oğlunu ilk doğan oğul olarak tanıyacak ve ona bütün malından iki pay verecektir. Çünkü bu oğul babasının gücünün ilk ürünüdür. İlk oğulluk hakkı onun olacak."
  ............................

  KUR'AN

  SAFFAT
  102 - Oğlu, yanında koşacak çağa gelince: "Ey oğlum! Ben seni rüyamda boğazladığımı görüyorum. Artık bak, ne düşünürsün?" dedi. Çocuk da: "Babacığım sana ne emrediliyorsa yap, inşaallah beni sabredenlerden bulacaksın" dedi.

  103 - Ne zaman ki ikisi de bu şekilde Allah'a teslim oldular, İbrahim oğlunu şakağı üzerine yatırdı.

  104 - Biz de ona şöyle seslendik: "Ey İbrahim! "

  105 - "Rüyana gerçekten sadakat gösterdin, şüphesiz ki, biz iyilik yapanları böyle mükafatlandırırız."

  106 - "Şüphesiz ki bu apaçık bir imtihandı." (dedik)

  107 - Ve ona büyük bir kurbanlık fidye verdik.

  108 - Kendisine sonradan gelenler içinde iyi bir nâm bıraktık.

  109 - Selam olsun İbrahim'e...

  110 - İşte biz iyilik yapanları böyle mükafatlandırırız.

  111 - Çünkü o bizim mümin kullarımızdandı.

  112 - Ona bir de salihlerden bir peygamber olmak üzere İshak'ı müjdeledik.
  .................

  "...Onun için Tevratta İshak Kurban edilmek istenir. İshak ise Manadaki GÜLÜŞTÜR.Evet gönlümüzdeki gül gülüyor bizim..."

  Sn.yavuz34,Tevrat mı? yoksa Kur'an mı?.İkileme düştüğümüzde hangisini kabul edeceğiz.Kurban Hz.İshak mı(Tevrat'a göre) , yoksa Hz.İsmail mi ( Kur'an'a göre ).İlk oğulluk hakkı " babanın bayrağını taşıma hakkı " Hz.İshak'ta mı(Tevrat'a göre),yoksa Hz.İsmail'de mi(Kur'an'a göre)?

  1-Tevrat Diyar ki : Kurban olarak sunulan Hz.İSHAK
  2-Kur'an Diyor ki : Kurban olarak sunulan Hz.İSMAİL

  3-Tevrat diyor ki : Biricik oğlun İSHAK
  4-Tevrat Diyor ki : Yaradılış (Tekvin) 21:15,16,17 ye göre İLK OĞULLUK HAKKI===Hz.İSMAİL

  O nu geçtim basit konu da Tevrat gerçekten Tevrat mı?Bir örnek daha :

  Tufan Emri-1

  Yar.6: 17 Yeryüzüne tufan göndereceğim. Göklerin altında soluk alan bütün canlıları yok edeceğim. Yeryüzündeki her canlı ölecek.
  Yar.6: 18 Ama seninle bir antlaşma yapacağım. Oğulların, karın, gelinlerinle birlikte gemiye bin.
  Yar.6: 19 Sağ kalabilmeleri için her canlı türünden bir erkek, bir dişi olmak üzere birer çifti gemiye al.
  Yar.6: 20 Çeşit çeşit kuşlar, hayvanlar, sürüngenler sağ kalmak için çifter çifter sana gelecekler.
  Yar.6: 21 Yanına hem kendin, hem onlar için yenebilecek ne varsa al, ilerde yemek üzere depola."
  Yar.6: 22 Nuh Tanrı'nın bütün buyruklarını yerine getirdi.
  ......
  Tufan Emri-2

  Yar.7: 1 RAB Nuh'a, "Bütün ailenle birlikte gemiye bin" dedi, "Çünkü bu kuşak içinde yalnız seni doğru buldum.
  Yar.7: 2-3 Yeryüzünde soyları tükenmesin diye, yanına temiz sayılan
  hayvanlardan erkek ve dişi olmak üzere yedişer çift, kirli
  sayılan hayvanlardan birer çift, kuşlardan yedişer çift al.
  Yar.7: 4 Çünkü yedi gün sonra yeryüzüne kırk gün kırk gece yağmur yağdıracağım. Yarattığım her canlıyı yeryüzünden silip atacağım."
  Yar.7: 5 Nuh RAB'bin bütün buyruklarını yerine getirdi.
  ....
  Tufan Emir Uygulanışı-3

  Yar.7: 13 Nuh, oğulları Sam, Ham, Yafet, Nuh'un karısıyla üç gelini tam o gün gemiye bindiler.
  Yar.7: 14 Onlarla birlikte her tür hayvan -evcil hayvanların, sürüngenlerin, kuşların, uçan yaratıkların her türü- gemiye bindi.
  Yar.7: 15 Soluk alan her tür canlı çifter çifter Nuh'un yanına gelip gemiye bindi.
  .........

  Gördüğünüz gibi sn.yavuz34,zaten Tevrat kendi içerisinde çıkmazda.Bu bağlamda HANGİ TEVRAT?Bu Tevrat'a göre mi doğruyu belirliyeceğiz.Bari siz yapmayın.

  15 gündür Hristiyanlarla başka bir sitede gırtlak gırtlağa geldik,bari siz yapmayın.

  Sağlıcakla kalınız.

 10. #260
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Üye Numarası
  129315
  Mesaj
  844
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  2991
  İshakla İsmaili bir göreceksiniz Sayın Bursalı.İsmail Mısırlı Hacerden doğdu.Hacerül esved işte o taşı temsil eder. Kara taş!Beynimizdi.Mısır Beşeriyettir. Beşeri aklımızdan Semi Yani Allah duyar oluştu.ALLAH NEYİ DUYAR? MAZLUMUN AHINI.İsmail ezilen mazlumun ahıdır.İşte Allah o ahhtan vazgeçemiyor.İshak ise O ahdan oluşan İLMİ LEDÜNDÜR. Yani Mazlumun ahı ilmi ledünün TEMELİDİR.İlmi Ledün ise Aklı külden çıkar.Aklı kül ise ŞEYTANİYET makamıdır. Şeytan ADEME yani aşka secde (yani hizmet etmez) etmez.Ama Allaha secde eder.Sara Şeytaniyeti temsil eder. Onun içindirki o zamana kadar Halilullaha hiç bir şey vermemiş.Melekler çocuğun olacak dediklerinde GÜLDÜ. İşte o gülüşe binaen doğurduğu velede İshak adı konuldu.İshak İlmi Ledündü.Ancak ilmi Ledün para etmezki?
  Misal iş yok,güç yok ,eş yok, evlat yok Dost yok!
  Ya ne var? Görünüşte alacaklılar kapına gelmiş dayanmışlar,hakaret var,sövme var, Saldırı var!Bunlar var olanın negatif tarafı.
  Pozitif olarak ne var? Yakarışın ve Allahın duyması var. Ve Bu duyuş karşısında sana verdiği İlimi Ledün var! Yahuuu güldürmeyin beni.:)))(((
  Ne deniyor kurtulmak istiyorsan kes yakarışını(İsmaili) vazgeç bu İlmi ledünden!İsmaili kestiğinde zaten İshak kendiliğinden yok olacak.Ama İsmail nasıl kesilir? hadi bana iş bul?Yok hayırrr! hadi be kadın Zaten başka bir adamla yaşıyorsun keyfin tıkır doğurduğun çocuğu bu eski kocana bir kere olsun göstermedin ! Vazgeçsene şu nafaka alacağından?! Hayır! asla vede kata!Yahuu faizlerden vazgeç bari? Olmaazzzz.Hakim bey maaşımın yarısını kesme bak ben nasıl yaşarım? YOK! sen EBUKATSIN!E ne kesilecek Çalıların arasına saklanan koç kurban. KİMDİR O Garibin üç kuruşluk beşeriyeti? orada burada durup DİLENECEK!Ey şeytan Mademki aklı küldün bana yardım etsene? Bana bir fikir versene? YOOKKKK HAŞA BEN SANA YALNIZ ALLAHI BİLMEDE YARDIMCI OLURUM!Ey aklı cüziyem yardım etsene? yardım et bir fikir ver bana?Cevap yok . Ne var sadece yakarış yani İsmail.Duyuyor Konuşuyorda Efal yok. Çakıyor çakıyorda Yağmur yok?
  Son bir çare buluyoruz Ahımızı kesmek için.Karşı tarafa haber yolluyoruz. Ama Yine razı olunmuyor. İsmailde İshakda kurtluyorda. Olan Karip Koça oluyor.Nereye kadar sürecek bu çile?Kırk yıl bu kazanda kayna dahi çiğsin ey can dediler. Baki selamlar.
  Allah deyup bağırma
  Irak sanıp çağırma
  Hakkı dilden ayırma
  Şeytan güler bu hale

Benzer Konular

 1. Muhyiddin-i Arabî'nin eserleri okunabilir mi?
  ashenarşi Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 18-01-2012, 10:37 PM
 2. iBN ARABi
  mopsy Tarafından Dini Hikayeler Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 05-11-2011, 06:43 PM
 3. Yorum: 39
  Son mesaj: 10-07-2009, 01:02 PM
 4. Muhiddin Arabi
  erkişi Tarafından Biyografi (Yaşam Öyküsü) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 30-09-2007, 05:16 AM
Yukarı Çık