20. Sayfa, Toplam 43 BirinciBirinci ... 10181920212230 ... SonSon
Gösterilen sonuçlar: 191 ile 200 Toplam: 427
 1. #191
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Jun 2007
  Nerden
  Huzûru İlahî
  Mesaj
  1.427
  Blog Mesajları
  18
  Rep Gücü
  7864
  [RENK]Ben sizi inandirma durumunda degilim.
  Sadece aradiginizi Kur'an'da gosteririm.
  Kabulu sizle Allah cc arasinda,
  benim bir +/- im yok!
  [/RENK]

  Mopsy bu kadar yalancılığı göz göre göre nasıl yapmaya kalkıyorsun.Yazdıkların meal , onun bunun düşünceleri Kur'an'ın hakikati ile ilgisi yok.İftira atmaya devam ediyorsun mukaddes kitabımıza.
  [RENK]
  Iste diyorum ya,Kur'an ne diyor sizin icin oneml degil.
  Dalmissiniz tasavvuf menkibelerine/masallarina.
  Benden sizin icin dua etmekten baska bir sey yok!

  Siz ve bziya takimi Insanin yazdiklarinin pesinden,
  Ben Muhammed as'in teblig ettigi Allah cc sozlerinin pesinden....[/RENK]

  Senin gittiğin yol sadece onun bunun yazdığı ve içine de biraz kendi aklından serpiştirdiğin beşer sözüdür.Din ile ilgisi yoktur.Dinsizliğin vesikasıdır.Herkesi yobaz zannetmeye devam ediyorsun , mealler mi Allahü Teala'nın sözü yoksa efendimizin beyanları ve varislerinin nakillerimi.Mealler senin gibi beşerin anladığı kısa ve dar manalardır.Allah sözü diyerek iftira atma.İşte kendi anlayışına göre Kur'ana mana veren melale Allah sözü diyen din ve Kur'an yobazlarının Rabbi'nin ne olduğu açıkça gözüküyor.Bu da demektirki dinsizlik kendileri için uygun bir kavramdır zira ateistlerde sizler gibi akıl ürünlerie tapmakta sizde ... ortak noktalarınız çok , siz sadece aklınızın anladığına Rab sözü der ona taparsınız onlarda kendi anladıklarına tapar yani özünde aynı yerdesiniz.Geçmiş olsun.

  Boşuna masal anlatma.Bizim tüm bilgilerimiz ve nakil ettiğimiz dini islamın hakikati ta kendisidir.Allahü Teala'dan Cebrail aleyhisselama , O'ndan Efendimize , Ondan eshabına , Eshabdan Tabiine , Tabiinden tebei Tabiine , onlardanda veraset yolu ile icazetle diğer talebelerinden Silsile-i aliyye yolundan zamanımıza gelmiştir.İçinde ne meal ne reform nede başka bir beşeri hüküm karışmadan.

 2. #192
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesaj
  844
  Rep Gücü
  2992
  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Merhaba!  Yani bittigi degil basladigi yer.  Bunla ilgili monoteist dinlerde TEK BIR KELIME BILE YOKTUR.
  Yine tasavvufcularin masallarini/menkibelerini anlatiyorsunuz.  Sayin Yavuz bey anlattiginiz hikaye Mukaddes kitabin Tekvin kitabı 32.bab,22-32 bolumundeki eski turkce cevirisinde yer alir.
  Tevrattaki ayni bolum orjinali biraz degi******.

  Yakub; Islam dini gelenegindeki bilgilerde ALLAH cc SECKINI olarak uzun bir sami dili kokenleri verilerek aciklanir.

  Ayrica et taberi tarihinde geceleyin Allah cc na yuruyen olarak bir menkibeyle bahsedilir.  Estafirullah! Gerekir baska yapilani yazdim. Hem gerekenin ilahi bir delili var mi? YOK!  Estafirullah! Kur'an'a inancinizi soyletmekte zorlanmissiniz. Ne mutlu aklinizdakini kabullenmissiniz. Bekleyenlerdeniz....


  Neden daha fazla yazdim?
  Temeliniz zayif. Onun icin en son Kur'an'in genel gelis ve bilgi esasini yazdim. Baglaminda iki sure ayetini okuyunca Kur'an bilen herkes haaa! DER! Siz inat edince yazmak zorunda kaliyoruz. Sizi kaale almasamiydim?Sizi onemsedigimi daha once soylemistim.  Iste bende tam bunu soyluyorum. Tasavvuf sizin yazdiginiz.
  Temel Anadolu menkibeleri aliyorsunuz.
  Onlar arap menkibeleri aliyorlar.
  Yahudi-Arap amca ogullari gibisiniz.
  Kavganiz detayda. Islam uzakliginiz ayni.
  Kur'an'da batinilik vardir.Yazdigi adami sirke goturur.
  Onun icin evliya/alih kabul edilenin sozu DIN yapilmalidir.

  AYNI CAHILIYE KURYESIN MUHAMMED as'a KARSI CIKMA ESASLARI.


  ZATEN AYETI KONUSMUYORSUNUZ,AYETI YALANLIYORSUNUZ.

  Ayeti konusmak konu baglamlarindaki surelerdeki
  Ayet topluluklarini alt alta getirip calismak demektir.

  Aaaaa! ben bir ayet gordum. 4 cumleden meydana geliyor.
  Icindeki bir cumlenin orada ne isi var?
  diyerek ayet konusulmaz,buna dedikodu yapmak denir.
  Ya ben size cani sikilmis oraya gezmeye gitmis desem ne olacak.

  Birakin bu cocukca serzenisleri Yavuz bey...
  Ciddi karsilikli faydalanacagimiz bilgiler varsa
  Ciddi olarak paylasalim.

  Ben sizi inandirma durumunda degilim.
  Sadece aradiginizi Kur'an'da gosteririm.
  Kabulu sizle Allah cc arasinda,
  benim bir +/- im yok!  Iste diyorum ya,Kur'an ne diyor sizin icin oneml degil.
  Dalmissiniz tasavvuf menkibelerine/masallarina.
  Benden sizin icin dua etmekten baska bir sey yok!

  Siz ve bziya takimi Insanin yazdiklarinin pesinden,
  Ben Muhammed as'in teblig ettigi Allah cc sozlerinin pesinden....

  Bekliyorlar! de ki; bizde bekliyenlerdeniz!-Kur'an
  Vallahi Sayın Mopsy Biz EZELDEN beri bekliyoruz taa ebede kadarda bekleyeceğiz.
  El intizar minel şeddedül nar!Beklemek ateşin şeddelisidir derler. Eyidir beklemek ilim beklemekle artar.:)Cehennemde zaten bir tedavi yeridir.Biz gönül hastalarıda Celalde oturup Cemali seyredenlerdeniz.
  Mescüd ile medreseyi ısmarladık zahitlere
  Hakka İbadet etmeğe yeter bize meyhaneler

  Sayın Mopsy size öyle bir masal anlatıyoruzki İNSANLIK KİTABININ masalı bunlar. İNCİNİYORUZ AMA İNCİTEMİYORUZ BİLE biz Sayın Mopsy. İncinense beraberimizdeki hayvanlığımızdır.Ama o hayvanada yaşayabilmek için ihtiyacımız var işte. Çünkü Beden olmadan Ruhta olmaz.Yani Beşeriyetimizin muhafazasıydı.GECE YÜRÜYEN ile ALLAHLA GÜ
  REŞEN şayet biraz tefekkür edecek olursanız aynı manadır.Güreş öyle bir şeydirki Bütün memeli hayvanların yavrucuklarında görülür. Muhabbetten doğar:))Zaten Yakup a.s de güreşi gece yapmaya başlamış taaa seher vaktine kadar sürmüştür.Allah kiminle güreşir pekiyi? AŞKIYLA GÜREŞİR. Allahın aşkı kimdir pekiyi? HABİBULLAHIDIR.Pekiyi bu güreş nerede yani hangi er meydanında yapılır? VECHULLAHTA.Pekiyi vechullah nedir? Cemalullahtır efendim. Cemalullah.Delilmi arıyorsunuz? SIRRI KURANDIR. Bunu bilendede AR olmaz.
  Derman aradım derdime
  Derdim bana Derman imiş
  Bürhan(Delil) aradım aşkıma
  Aşkım bana BÜRHAN imiş
  Bu delil meseleside böyledir efendim. Delilini gönlünüzde arayıp bulacaksınız. Kağıda yazılanlarda değil. Yazılanın RUHUNDA arayacaksınız.Oda varsa şayet sizdedir.
  Temelimizmi zayıf? BAKIN İŞTE ONU KABUL EDEMEYİZ.Temel sathi bilgi olmayıp MANADIR.Sathi bilgi ise Temelin üstüne oturtulan BİNADIR.Bizim Temelimizde vardır Viranede olsa bir binamızda vardır,Zinamızda vardır. Elhamdürillah.Sizse kendinizi Hep yukarılarda gördünüz Bizse aşağıların aşağındayız.Davarın çobanı değil davarın kendisiyiz.Emmee Leylei Miracında Tabanıyız aynı zamanda Yani TEMELİ BİZİZ BİZ.
  Bir basamağa basılmadan diğer basamağa geçilmez Sayın Mopsy Ayaklarınız dolaşır ve düşersiniz sonra Merdivenden::)).Fakiri kaale aldığınız içinde teşekkür ederim.Ama İnanınki Fakirde Zahiri olarak Merdivenlerde yanlış adım atma rahatsızlığı vardır. Bir yerine iki atar Ve Dengem bozuluverir. Hiç olmazsa bunu manada yapmıyorum.
  Sayın Mopsy Bu Deli gönül Araptada vardır ama Türkdede vardır. Amca oğlu değil Büyük Ağabeylerimiz tamam oraya gittiler,Arap gönül adamının menkıbelerinide alıp bizlere getirdiler. Eksik olmasınlar sağolsunlar varolsunlar. Ancak Biz bu getirilen hediyelere Onlar canlıdır! dedik. Onlarsa Aynı sizin gibi hayır onlar cansızdır dediler.Satıhta kaldılar temele inemediler. İnenleri ise SUS! konuşma Bilen bilir! dediler.Yoksa Bilen büyük ağalar(İmamı Rabbani hazretleri) öyle yabana atılır adamlar değildir.Esas ihtilafımız buradadır.
  Sınırsız sevgi aşk mezhebi dindir bizim için.Biz Allahtan dolayı sevdik. Sevdiğimizi ise İKİ KAŞIMIZIN ARASINDA GÖRDÜK(Kabe Kavseyndir orası) Derdi ile derdimend olduk .Haliylede Hallendik.EL ELE VERDİK EL HAKKA DEDİK. Bumudur günahımız? Evet efendim.
  Ahhhh İşte siz O cahil dediğiniz Kureyşi anlayamıyorsunuz ya.O Kureyş Başka Kureyş Sayın Mopsy. O Kureyş Hz Muhammed Efendimizin Kureyşidir. KURBAN OLDUĞUMUN KUREYŞİDİR. Çünkü Müslüman olan KUREYŞTİR.Ne dediğimi agah olan gönüllere bırakıyorum.
  Bakın Sayın MOPSY KURAN EHLİYİM KURAN EHLİYİM DİYE BAS BAS BAĞIRIYORSUNUZ. Bizim size sorduğumuzda Yine sizin anladığınız Mushaf Kurandır. Bak güzel kardeşim ne yazıyor Sekiz çift. Hadi izahını yap?Efendim küçük bir kelime işte. Değil kelime harf bile önemlidir.Ve size bak bunuda demek istiyor olabilir diyorum.Siz Yok hayır bunların hepsi Tasavvufa karşı yazılmıştır diyorsunuz.Yani sağolun varolun.Demekki Bu Mushaf Kuran Sadece vede sadece Bir REDDİ SOFİYE İMİŞ.Dümdüz ne yazıyorsa o. Ya MUKATTALAR? Onlarda Mühim değil işte canım Sadece harf. E iyi.
  Biz hiç olmazsa Yaşamı 6632 küsur ayete hapsetmiyoruz.Evet Mürid olan Mürşidinin karşısında Gassal önündeki Meyit gibidirde. Gassalın bir görevide Meyitin makatına pamuğu tıkar. Nedendir? Bir an evvel patlasın ve Toprağa kavuşarak birleşsin diyedir. Rahmet El lil Alemin oradada vardırda Manada görebilene aşk olsun.Agah olan anlar. Baki selamlar.

 3. #193
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647

  Arabi hoca 10. cevap

  SELAM!

  Simdi Allah cc sozlerinle devam edelim:
  Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla...
  5.72. Yemin olsun ki, "Allah, Meryem'in oğlu Mesih'in ta kendisidir!" diyenler küfre batmışlardır. Mesih şöyle demişti: "Ey İsrailoğulları, hem sizin Rabbiniz hem de benim Rabbim olan Allah'a kulluk/ibadet edin! Gerçek olan şu ki, Allah'a ortak koşana Allah, cenneti haram kılmıştır. Varacağı yer ateştir onun. Zalimlerin yardımcıları olmayacaktır."
  86.5. İnsan, neden yaratılmış olduğuna bir baksın!
  86.6. Fırlayan bir suyun bir parçacağından yaratıldı o.

  ŞEYH MUHYİDDİN İBN-İ ARABİ
  Ama Allah ismiyle adlandırılandan başkası olanlar,
  ya Onun için birer tecelli mahallidirler,ya da Onda birer surettirler.
  Eğer Onun için tecelli mahalleri varsa,
  böyle olduğundan dolayı kaçınılmaz olarak
  bir tecelli mahalliyle diğeri arasında üstünlük farklılığı ortaya çıkar.
  Ve eğer bu , Onda bir suret olursa,
  böylesi bir suret için zatî kemal sözkonusudur;
  çünkü bu suret, kendisinde zahir olan şeyin ta kendisidir.
  Ve, Allah olarak adlandırılan için sözkonusu olan,
  bu suret için de sözkonusudur.
  Ve bu suretin O olduğu söylenemeyeceği gibi,
  Ondan başka olduğu da söylenemez.
  İDRİS KELİMESİNDEKİ HİKMET-İ KUDDUSİYYE- Fususel Hikem

  Ama Allah ismiyle adlandırılandan başkası olanlar,
  ya Onun için birer tecelli mahallidirler,ya da Onda birer surettirler.
  Yani;Putlara tapanlarda dolayli olarak Allah cc na taparlar diyor Arabi Hoca!
  42.11. Gökleri ve yeri ortaya çıkarandır, Fâtır'dır O. Size, benliklerinizden eşler yapmıştır; davarlardan da çiftler. Bu tarz içinde üretiyor sizi. O'nun benzeri gibi bir şey yoktur. Gereğince işiten, gereğince görendir O.
  ... O'nun benzeri gibi bir şey yoktur....

  Eğer Onun için tecelli mahalleri varsa,
  böyle olduğundan dolayı kaçınılmaz olarak
  bir tecelli mahalliyle diğeri arasında üstünlük farklılığı ortaya
  çıkar.
  Bunlar arasi ustunluk sadece gorunum yerleriyle ilgilidir diyor!
  20.110. Onların önden gönderdiklerini de arkada bıraktıklarını da bilir, ama onlar O'nu ilimle kuşatamazlar.
  ... O'nu ilimle kuşatamazlar....

  Ve eğer bu , Onda bir suret olursa,
  böylesi bir suret için zatî kemal sözkonusudur;
  çünkü bu suret, kendisinde zahir olan şeyin ta kendisidir.
  Ve bu sahte ilahlar gorunenin ta kendisidir.
  6.103. Gözler onu fark edip kavrayamaz. Oysaki O, gözleri görür/bilir. O Latîf'tir, lütfu çok olduğu halde kendisi görülemez; Habîr'dir, her şeyden haberdardır
  .... Gözler onu fark edip kavrayamaz....

  Ve, Allah olarak adlandırılan için sözkonusu olan,
  bu suret için de sözkonusudur.
  Yani Muslumanlarin Allah cc diye taptiklarida bu kapsamdadir.
  6.102. Rabbiniz Allah işte budur! İlah yok O'ndan başka. Her şeyin yaratıcısıdır, Haalik'tir O. O'na kulluk/ibadet edin! O her şeye Vekîl'dir.
  39.62. Allah Haalik'tir, her şeyin yaratıcısıdır. Her şey üzerine Vekil olan da O'dur.
  ..... her şeyin yaratıcısıdır.....

  Ve bu suretin O olduğu söylenemeyeceği gibi,
  Ondan başka olduğu da söylenemez.
  Dolayisiyla Kur’an’in Allah’i hem O’dur! Hem O degildir!
  112.1. De ki: O, Allah'tır; Ahad'dır, tektir!
  2.42. Hakkı bâtılla/saçmalık ve tutarsızlıkla kirletmeyin. Bilip durduğunuz halde gerçeği gizliyorsunuz.

  Tekkeci dinci yobazlara ehl-i Kur’an’dan onuncu teblig:
  31.21. Böylelerine, Allah'ın indirdiğine uyun dendiğinde şu cevabı verirler: "Hayır, biz atalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye uyarız." Peki, şeytan onları, alevli ateşin azabına çağırmış olsa da mı?

 4. #194
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Jun 2007
  Nerden
  Huzûru İlahî
  Mesaj
  1.427
  Blog Mesajları
  18
  Rep Gücü
  7864
  * Birisi Muhyiddin-i Arabi hazretlerini rüyada görmüş, derecesi çok yüksekmiş ve büyük zatlara vaaz veriyormuş. Bunun üzerine, efendim biz sizin derecenizin böyle yüksek olduğunu bilmiyorduk deyince, değil değil buyurmuş, insanlar bana o kadar iftira ediyorlar ki onlar iftira ettikçe yükseliyorum, bu dereceye öyle geldim buyurmuş.

  Devam et bakalım bu kafayla kur'an ve din yobazı mopsy , sen battıkça o mübarekler çıkıyor.Sen kendine ediyorsun.

 5. #195
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  Alıntı bziya´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  * Birisi Muhyiddin-i Arabi hazretlerini rüyada görmüş, derecesi çok yüksekmiş ve büyük zatlara vaaz veriyormuş. Bunun üzerine, efendim biz sizin derecenizin böyle yüksek olduğunu bilmiyorduk deyince, değil değil buyurmuş, insanlar bana o kadar iftira ediyorlar ki onlar iftira ettikçe yükseliyorum, bu dereceye öyle geldim buyurmuş.

  Devam et bakalım bu kafayla kur'an ve din yobazı mopsy , sen battıkça o mübarekler çıkıyor.Sen kendine ediyorsun.
  Selam

  Seyh'ul ekber Muridi bziya!
  Seni her okuyusta kalpleri muhurlenmisler ayetleri aklima geliyor.
  Hala beseri sozlere teslimiyetin devam ediyor. Bak simdi:

  rüyada görmüş............müş
  çok yüksekmiş.............miş
  vaaz veriyormuş..........muş
  geldim buyurmuş.........muş

  mis,mus larla DIN yapiyorsunuz.
  Sonrada akil vermeye kalkiyorsunuz.

  Bak bana masal anlatma!
  Burada onlarca Arabi hoca sozu,onlarca Kur'an ayet yaziyorum.
  Sen anla diyede turkcesini yazip
  Orjinalini okumak istiyenlere nolarini veriyorum.

  Bu kadar Kur'an'a aykiri sapkin bir Kitap gordun mu?
  Hala yukselme masallari.

  Sen ve takimin Arabi hocanin sozlerine teslim olanlarsiniz.
  Ben ise ehl-i Kur'an'im yani Allah cc sozlerine teslim olanim

  Yani olulerle degil dirilerle ilgili bir Kitabin ehliyim.
  36.69.Biz o peygambere şiir öğretmedik. Şiir ona yaraşmaz/layık olamaz da. Ona vahyedilen, bir öğütten ve apaçık bir Kur'an'dan başka şey değildir;
  36.70.Diri olanı uyarsın ve gerçeği örten nankörler/inkârcılar aleyhine söz hak olsun diye indirilmiştir.
  .....apaçık bir Kur'an.....
  .....Diri olanı uyarsın.....
  Bunca Kur'an ayeti yaziliyor.
  Cevabin YAYGARA yapmak.
  Allah cc senin gibileri bize tanittigi icin....

  41.26.İnkâr edenler dediler ki: "Şu Kur'an'ı dinlemeyin! O okunurken yaygara koparın ki, galip gelesiniz."

 6. #196
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Jun 2007
  Nerden
  Huzûru İlahî
  Mesaj
  1.427
  Blog Mesajları
  18
  Rep Gücü
  7864
  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Selam

  Seyh'ul ekber Muridi bziya!
  Seni her okuyusta kalpleri muhurlenmisler ayetleri aklima geliyor.
  Hala beseri sozlere teslimiyetin devam ediyor. Bak simdi:

  rüyada görmüş............müş
  çok yüksekmiş.............miş
  vaaz veriyormuş..........muş
  geldim buyurmuş.........muş

  mis,mus larla DIN yapiyorsunuz.
  Sonrada akil vermeye kalkiyorsunuz.

  Bak bana masal anlatma!
  Burada onlarca Arabi hoca sozu,onlarca Kur'an ayet yaziyorum.
  Sen anla diyede turkcesini yazip
  Orjinalini okumak istiyenlere nolarini veriyorum.

  Bu kadar Kur'an'a aykiri sapkin bir Kitap gordun mu?
  Hala yukselme masallari.

  Sen ve takimin Arabi hocanin sozlerine teslim olanlarsiniz.
  Ben ise ehl-i Kur'an'im yani Allah cc sozlerine teslim olanim

  Yani olulerle degil dirilerle ilgili bir Kitabin ehliyim.
  36.69.Biz o peygambere şiir öğretmedik. Şiir ona yaraşmaz/layık olamaz da. Ona vahyedilen, bir öğütten ve apaçık bir Kur'an'dan başka şey değildir;
  36.70.Diri olanı uyarsın ve gerçeği örten nankörler/inkârcılar aleyhine söz hak olsun diye indirilmiştir.


  Bunca Kur'an ayeti yaziliyor.
  Cevabin YAYGARA yapmak.
  Allah cc senin gibileri bize tanittigi icin....

  41.26.İnkâr edenler dediler ki: "Şu Kur'an'ı dinlemeyin! O okunurken yaygara koparın ki, galip gelesiniz."
  Ateistlerden hiçbir farkın yok , onlarda akıllarına tapıyor sende.Kur'anı kendi aklına göre yorumlayan meala allah sözü diyerek teslim olan , kendinin ve bu meali yazanın aklına esir olur.Yani kendine ve ona tapmış , aklını ve onları Rab edinmiş olur.

  Yani dinsiz olur ateistler gibi.Fazla açıklamaya gerek yok senin son durumun bu.Geçmiş olsun.

 7. #197
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  selam

  Sen insan rabblerinin eserlerinin pesinden kosmaya devam et!
  Biz Kur'an yazmaya ,soylemeye,ona uygun yasamaya devam edecegiz.

  Dedim ya bosuna YAYGARA yapma!
  41.26.İnkâr edenler dediler ki: "Şu Kur'an'ı dinlemeyin! O okunurken yaygara koparın ki, galip gelesiniz."

 8. #198
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Jun 2007
  Nerden
  Huzûru İlahî
  Mesaj
  1.427
  Blog Mesajları
  18
  Rep Gücü
  7864
  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  selam

  Sen insan rabblerinin eserlerinin pesinden kosmaya devam et!
  Biz Kur'an yazmaya ,soylemeye,ona uygun yasamaya devam edecegiz.

  Dedim ya bosuna YAYGARA yapma!
  41.26.İnkâr edenler dediler ki: "Şu Kur'an'ı dinlemeyin! O okunurken yaygara koparın ki, galip gelesiniz."
  Kendine söylemen gerekeni bize söylüyorsun mopsy isnat ettiğin kabahati işleyen sensin , tıpkı Ateistler gibi aklına tapan da sensin.Biz Allahü Teala'nın UYUN diye emrettiği Efendimizin UYUN diye emrettiği Ehli sünnet alimlerinin naklettiği bilgilerin hakiki Kur'an ve Hadislerin manaları olduğuna çok çok kat'i eminiz.Çünkü allahü Teala'nın işaret ettiği şeyde şüphe olmaz.Fakat sen müslümanlık taslarken bu ayetleride inkar edersin.Nasıl müslümanlık bu...Fakat senin şüphelerin var , hepsi cahil sen aklına taparak onlardan alim olduğunu düşünüyorsun.Bide diyorsun ki DİN , İSLAM , hangi din hangi İslam , aklının anladığına gçre Kur'an meallerine ve yorumlarına tapanın dini yoktur.İyi bak kendine gör vesselam.

  Küçük bir delik, büyük bir gemiyi batırır.

 9. #199
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  Selam!

  Konunun adi fususel Hikem! Bir bilgin varsa paylas.
  Seninde bildigin gibi ben yazana kadar bu eseri okumamistin bile.
  Simdi yasadigin ambleyi anliyorum.

  Bu kadar Kur'an'i yalanliyan bir kitap okudun mu hayatinda?
  Sen iste bu beser eserlerinin pesinde omur tuketeceksin.

  Iste Allah cc ile birlikte bu evliyalara Arabi,geylani vb dua edip sefaat bekliyeceksin
  Bak sana Cin suresinden konu baglaminda bir bukle!

  72.18.Hiç kuşkusuz, mescitler/secdeler Allah içindir. O halde, Allah ile birlikte bir başkasına yakarmayın/Allah'ın yanında bir başkası için çağrıda bulunmayın.

  19.Allah'ın kulu kalkmış O'na yakarırken, onlar onun üzerine keçeleşir gibi üşüşüyorlardı.

  20.De ki: "Ben ancak Rabbime yakarırım/çağırırım. Ve hiç kimseyi O'na ortak koşmam."

  21.De ki: "Ben size zarar verme gücüne de ışık ve aydınlık verme gücüne de sahip değilim."

  {Resulun gucu yok,Geylani kainati yonetiyor.....tevbe,tevbe}

  Resulun niye boyle dedigini saniyorsun?
  72.23. "Ancak Allah'tan bir tebliğ ve O'nun mesajlarından bir şeyler sunabilirim." Allah'a ve O'nun resulüne isyan edenler için cehennem ateşi vardır. Uzun süre orada kalaçaklardır.
  46.9. De ki: "Ben, resuller içinden bir türedi değilim! Bana ve size ne yapılacağını da bilmiyorum. Bana vahyedilenden başkasına da uymam! Ve ben, açıkça uyaran bir elçiden başkası da değilim."

  Dedim ya bosuna YAYGARA yapma!
  41.26.İnkâr edenler dediler ki: "Şu Kur'an'ı dinlemeyin! O okunurken yaygara koparın ki, galip gelesiniz."

 10. #200
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesaj
  844
  Rep Gücü
  2992
  Eveett Sayın Mopsy yazdıklarınızı takip ediyorum.Evvelemirde Put nedir? Mushaf Kuran tarif ediyormu? Hayır etmez.Putperestlik yada Put Tevratta geçer.Ve İsrail kavmine has bir tapınmadır.Yani İbrahimin dinindeniz diyenlerin yaptığı birşeydir.Yoksa İlkel Hotanta kabilesinin putu değildir.İlkel hotanto insanı dahi Cansız bir şeyi Rab olarak kabul edipte ona tapmaz.İşte putun ne olduğunu anlatır o tekkeci sofi size.PUT BİR MEFHUMDUR.Put Yaşamda karşılıklı yada karşılıksız olarak değer verip onlara karşı olan NEFİSLERİMİZDE BARINDIRDIĞIMIZ SEVGİDİR.Put budur. Yoksa Nakşıbendi şeyhi Mahmut efendi yada Ahmet efendi değildir. Ama sen o şahıslara şayet değer veriyorsan onlara karşı nefsinde sevgi besliyorsan onlarda puttur.Yani diğer deyimiyle Özbenliğinden gayrı olan herşeydir. MASİVANIN ta kendisir put. Evladına olan sevgin(Evladın değil ama) Senin nefs kavminin putudur.Bu manevi İnsanlık hakikatini anladıktan sonra Muhyiddini Arabi Hazretleri ne yazmış okuyalım ondan sonra kanaatlerimiz oluşsun. Sofi ise AŞKA AŞIKTIR.Selamlar.

Benzer Konular

 1. Muhyiddin-i Arabî'nin eserleri okunabilir mi?
  ashenarşi Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 18-01-2012, 11:37 PM
 2. iBN ARABi
  mopsy Tarafından Dini Hikayeler Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 05-11-2011, 07:43 PM
 3. Yorum: 39
  Son mesaj: 10-07-2009, 02:02 PM
 4. Muhiddin Arabi
  erkişi Tarafından Biyografi (Yaşam Öyküsü) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 30-09-2007, 06:16 AM
Yukarı Çık