16. Sayfa, Toplam 43 BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonSon
Gösterilen sonuçlar: 151 ile 160 Toplam: 427
 1. #151
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesaj
  844
  Rep Gücü
  2992
  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Selam!
  Sn.Yavuz bey! Tevhidin babasi diye gelenekselde anilan Ibrahim as'in ilgili ayetleri bir daha okuyun! O soyledikleriniz,Ibrahim as'in mensup oldugu kavme putlara sapmanin MANTIKSIZLIGINI ispat ettigi ayetler. Nerden cikariyorsunuz taptigini? Tevhid derslerinde, bizde cevremize anlatirken bu ayetleri ve "Su buyuk put yapmistir" ayetlerini kullaniyoruz. "Kimsede bize bak putun yaptigina inanmis,Ibrahim as sirke girmis" demiyor.

  Sn.Yavuz bey! Hic ugrasmayin.Ne Sizi,ne Arabi hocayi,ne de bziya takimini destekliyecek TEK BIR AYET bulamazsiniz KUR"AN"DA....  Diyorsunuz da...  Arabi Hocanin sozlerini yaziyoruz daha yuzlerce bu baglamda sozleri var.
  Ama Kur'an da tek bir sirk yok!Tum ayetler sirk karsiti! Bir tane yazacak degil siz, dunya ustunde kimse yok.Tum tekkeciler niye ayetler yazilinca aslandan urken yaban esegi gibi-Kur'an - kaciyorlar saniyorsunuz? Ayetlerin tamami bu sirk inanisina karsi geliyorlarda ondan.
  Arabi Hocada daha Isa as bolumune girmedim.Tam bir SIRK,SAPKINLIK. Ne insan-i Kamillikten bahsediyorsunuz?  Iste bunda haklisiniz. Arabi Hocanin baglaminda SEYHIN Hali ile hallenen icin KUR'AN sirk Kitabidir. Hafazanallah diyorum!  Haftalardir Kur'an ayetlerine karsi savunma olarak yazdiginiz TASAVVUF yolu beseri kurallar degil mi? Ne diyorsunuz...  Kimler oldurulme fetvasini verdiler? Donemin ehl-i sunnet alimleri hemde icma ile degil mi?
  Bunu bana degil, Tasavvuf ehl-i sunnet yoludur diyen tekkeci takimina yaz. Muhatap ben degilim. Araplarin aralarindaki cekisme benim icin 3. sahislardir.
  Yine soyluyorum. Ben sadece bir ehl-i Kur'an'im.
  Yani bunu kasten yapıyorsunuz Sayın Mopsy hiç bir zaman hoşlanmadığım şey Kuran ayetlerini fakire yazdırıyorsunuz
  Enam 75:Böylece biz İbrahime göklerin ve yerin melakutunu gösteriyordukki,gerçeği görüp bilerek inananlardan olsun.
  Enam76:Gece üstüne çökünce bir yıldız gördüde"İşte Rabbim bu "dedi.Yıldız battığında ise"batıp gidenleri sevmem"diye konuştu.
  Enam77:Ayı doğar halde görünce,"Rabbim bu" dedi.O batıncada şöyle konuştu."Eğer Rabbim bana kılavuzluk etmeseydi sapıtan topluluktan olurdum.
  Enam 78:Nihayet Güneşin doğmakta olduğunu gördüğünde,"benim Rabbim bu,bu daha büyük" dedi.O da batıp gidince şöyle seslendi:"ortak koştuğunuz şeylerden uzağım ben."
  Enam 79:"Ben bir hanif olarak yüzümü gökleri ve yeri yaratana döndürdüm.Müşriklerden değilim ben.
  Şimdi bakın Hz İbrahimde Şirke düşüyor ama kısa bir zamanda toparlayabiliyor.Diğerleri ise toparlayamıyor.Şimdi buradaki Yıldızlar,ay,güneş nefse aittir.Zahirde ise yaşamda neye güveniyorsanız işte o şirkinizdir aynı zamanda.Mushaf Kuranmı? Yavuz 34 ü mat edebilmek için? :)))Şirktir.İnsanlara karşı dayanıklı olabilmek için Koskoca Meslek putunuzmu? Allah öyle bir yaparki Allah saklısın dağlara taşlara hiç bir işe yaramaz hale geliverir çünkü oda bir şirktir. Ailenizemi? Yine Allah saklasın.Tevrattada belirttildiği gibi Rab Tanrı son derece KISKANÇTIR.Şayet O size şah damarınızdan daha yakın duruyorsa.Durmaz olsun!Enam suresinde bu belirttiğim Ayetler öyle Tevhit şerbeti değildir Sayın mopsy. En SERT TEVHİT(VAHDET)ŞARAPTIR.Neyiniz varsa silip süpürüyor neye güveniyorsanız güvendiğiniz dağlara kar yağdırıyor!Sırf HEP BEN HEP BEN DEMEK İÇİN.Şeyh babayıda Anayıda,Karıyıda Evladıda işide,servetide hepsini alıverir. Bir kısmındanda görülmeyecek ihanetleride görebilirsiniz.Hah işte ondan sonra Gerçek Kuran tedrisatı başlarda..........
  O yüzden size Mushaf Kuranın söylediği ayetlerin tersini diyorum Sayın Mopsy Şirk içinde sevdiklerinizle yaşayın bu dünyayı İşinizle eşinizle aşınızla çoluğunuzla çocuğunuzla.Dediğimizi yapın ama yaptığımızı yapmayın.Kuran ise bizlerin yaptıklarıdır aynı zamanda.Manevi şirkide bize bırakın.İlim bir noktaydı Bizim gibi cahil sofilerde onu çoğalttılar. Bırakın coğaltalım be yahu?:)))ne varki?
  Beşeri Kuralları ise bu kadar küçümsemeyin.Her nefis Beşeriyetin mahvıyla beslenir.Beslettirmeyin onu diyoruz.Yetiştirdiğiniz evlatlara hep sevgi verin onlara kötü davranıp Beşeriyetlerini rencide ederek Nefs Canavarlarını büyütmeyin.Bunları söylüyor hep Arabi Hoca.Beş tane put Beşeriyetinizin putlarıdır elbette.Başka ne umuyorsunuz? Hayali bir boyutta başka bir dünyamı? O şayet varsa Oda Gönlü aklınızdadır.Başka yerde aramayın Nafiledir.(Zatında o bir noktayı İrfanı Alidir)
  Sayın mopsy Bizim Hiç bir Ehli sünnet tarikat kardeşlerimizle bir alıp veremediğimiz yoktur vede olamaz.Çünkü Tarikat oldumu işin içine gönül girer,insanlık girer ha saliklerinde olmasada Şeyhleri farklıdır.1829 yılında Bektaşi ve Yeniçeri kıyımında Kaçan yeniçeri yani Bektaşiyana Aleviler değil Nakşıbendi Halidiler yardım etmişlerdir. Bizim sözümüz Ulemeyadır. Ruhsuz bir şekilde Kuran ve Fıkıh ahkamı yapan papağanlaradır.Onlar Ehli Sünnet olmayıp Ehli Sunniklerdir.Baki selamlar ve hürmetler ederim.

 2. #152
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  Selam!


  Yani bunu kasten yapıyorsunuz Sayın Mopsy hiç bir zaman hoşlanmadığım şey Kuran ayetlerini fakire yazdırıyorsunuz
  Anladim Kur’an’dan hoslanmiyorsunuz.Ama bende onsuz dini konusma yapmiyorum. Benim hatirima katlanacaksiniz artik.

  Enam 75:Böylece biz İbrahime göklerin ve yerin melakutunu gösteriyordukki,gerçeği görüp bilerek inananlardan olsun.
  Allah cc Ibrahim as’a varligin bilinmeyen gerceklerini ogretiyormus.Bakalim Neymis ogrettikleri?

  Enam76:Gece üstüne çökünce bir yıldız gördüde"İşte Rabbim bu "dedi.Yıldız battığında ise"batıp gidenleri sevmem"diye konuştu.
  Enam77:Ayı doğar halde görünce,"Rabbim bu" dedi.O batıncada şöyle konuştu."Eğer Rabbim bana kılavuzluk etmeseydi sapıtan topluluktan olurdum.
  Enam 78:Nihayet Güneşin doğmakta olduğunu gördüğünde,"benim Rabbim bu,bu daha büyük" dedi.O da batıp gidince şöyle seslendi:"ortak koştuğunuz şeylerden uzağım ben."
  Enam 79:"Ben bir hanif olarak yüzümü gökleri ve yeri yaratana döndürdüm.Müşriklerden değilim ben.
  Şimdi bakın Hz İbrahimde Şirke düşüyor ama kısa bir zamanda toparlayabiliyor.
  Yani size gore Ibrahim as’in yasaminda o gune kadar hic batmamis olan gunes, Ibrahim as onu Rabb edinince ilk olarak batiyor. Oda bunu gorup sirkten vaz geciyor....
  Sn.Yavuz bey:Gunesin sabah dogup aksam battigini Ibrahim as dogdugundan beri biliyor. Saka mi ediyorsun?
  Once onlarin putlarini gunesin onunde asagiliyor.Aksami bekliyor.Batincada gunesi asagiliyor. Ve DIYOR KI:
  21.56. Dedi: "Hiç de değil! Sizin Rabbiniz, göklerin ve yerin Rabbidir ki, onları yaratmıştır. Ben de bunlara tanıklık edenlerdenim."

  Buna benzer bir tevhid hazirligida soyle yapiyor.
  21.62.Dediler: "Tanrılarımıza bunu sen mi yaptın, ey İbrahim?"
  21.63. Dedi: "Hayır, ben değil. Şu büyükleri yapmıştır onu...

  Simdi sizin mantiginizla bakarsak; Ibrahim as buyuk puta iman etti/sirke girdi. Ama degil. Kavmini tevhid tebligine hazirladi. Birkac ayet geri donelim;
  21.57. "Allah'a yemin ederim, sırtınızı dönüp gidişinizden sonra, putlarınıza bir oyun çevireceğim."
  21.58. Sonunda onları parça parça etti. Yalnız en büyüklerini bıraktı ki, dönüp ona başvurabilsinler.

  Gordugunuz gibi Sirke girmiyor. Sadece tebligin sarsici olmasi icin ortamlari kullaniyor.Cunku bunu ona ogreten Allah cc dur!( Enam 75 en ustte)

  Diğerleri ise toparlayamıyor.Şimdi buradaki Yıldızlar,ay,güneş nefse aittir.Zahirde ise yaşamda neye güveniyorsanız işte o şirkinizdir aynı zamanda.Mushaf Kuranmı? Yavuz 34 ü mat edebilmek için? :)))Şirktir.İnsanlara karşı dayanıklı olabilmek için Koskoca Meslek putunuzmu? Allah öyle bir yaparki Allah saklısın dağlara taşlara hiç bir işe yaramaz hale geliverir çünkü oda bir şirktir. Ailenizemi? Yine Allah saklasın.
  Biz Yalniz Allah cc na guveniriz. Digerleri bize verilmis nimetlerdir faydalaniriz/faydalandiririz. Ne Sirki?

  O yüzden size Mushaf Kuranın söylediği ayetlerin tersini diyorum Sayın Mopsy
  Kur’an Allah cc sozu! Siz Allah cc ne derse tersini soyleyip sonrada muslumanlara tekkecilik insani Kamil yapar diyeceksiniz. Buna siz bile inanmazsiniz......

  Şirk içinde sevdiklerinizle yaşayın bu dünyayı İşinizle eşinizle aşınızla çoluğunuzla çocuğunuzla.Dediğimizi yapın ama yaptığımızı yapmayın.Kuran ise bizlerin yaptıklarıdır aynı zamanda.Manevi şirkide bize bırakın.İlim bir noktaydı Bizim gibi cahil sofilerde onu çoğalttılar. Bırakın coğaltalım be yahu?:)))ne varki?
  Ilimi indiren Allah cc. Onuda cogaltan tekkeciler. Yani Allah cc nun serikleri...

  Beşeri Kuralları ise bu kadar küçümsemeyin.Her nefis Beşeriyetin mahvıyla beslenir.Beslettirmeyin onu diyoruz.Yetiştirdiğiniz evlatlara hep sevgi verin onlara kötü davranıp Beşeriyetlerini rencide ederek Nefs Canavarlarını büyütmeyin.Bunları söylüyor hep Arabi Hoca.Beş tane put Beşeriyetinizin putlarıdır elbette.Başka ne umuyorsunuz? Hayali bir boyutta başka bir dünyamı?
  Beseriyet:Beserin besere kul olmadigini/Allah cc na kul oldugunu idrak edince beserdir.
  Tekkeciler sufi beserin sozlerine;muslumanlar ise Allah cc nun sozlerine kulluk ederler.
  Gercek boyutta baska bir yasam formuna inaniriz. Hayal etmeyiz.

  O şayet varsa Oda Gönlü aklınızdadır.Başka yerde aramayın Nafiledir.(Zatında o bir noktayı İrfanı Alidir)
  Sayın mopsy Bizim Hiç bir Ehli sünnet tarikat kardeşlerimizle bir alıp veremediğimiz yoktur vede olamaz.
  Hem ehl-i sunnet hem Tarikat/Kur’an’in tersini soyliyen nasil oluyor oyle????

  Çünkü Tarikat oldumu işin içine gönül girer,insanlık girer ha saliklerinde olmasada Şeyhleri farklıdır.1829 yılında Bektaşi ve Yeniçeri kıyımında Kaçan yeniçeri yani Bektaşiyana Aleviler değil Nakşıbendi Halidiler yardım etmişlerdir. Bizim sözümüz Ulemeyadır.
  Ehl-i sunnet alimi denende ulemadir zaten. Hem karsisiniz hemde ehl-i sunnet. Hayrola......

 3. #153
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesaj
  844
  Rep Gücü
  2992
  Hayırlı günler
  Sayın Mopsy fakir Kurandan hoşlanmam demedim.Ama sadece Kuran ayetlerine dayanarak tartışma muhabbeti yapmaktan hoşlanmam.O yüzden bir çıkışınız fakiri baya memnun etti.Ne diyorsunuz:"İbrahim a.s akşamları güneşin batacağını bilir.Onu Sadece İbrahim Halilullah değil Müşriklerde bilir.Ama Bu güneş o güneş değilki? İşte mesele burda yatıyor.Oradaki Güneş,ay ve yıldızlar semavi olanlardır.Yani senin güneşin senin ayındır onlar.Adamın Evine Kanser olduğu raporu gelmiş,sonrada haciz gelmiş evi boşaltılmış,yada Sokağa atılmış,gidecek yeride yok ben kalkmış ona GÜNAYDIN! diyorum.Kardeşim hangi gün aydın? demezmi?Yada Allahın selamı üzerine olsun diyorum.Kardeşim Beş dakika önce geldi o selam.Demezmi?(Rahmet ve bereketiyle şeklinde söylemek daha doğrudur o yüzden)O güneş o ay o yıldızlar Nefs kavmine aittirler.O yüzden İbrahim Halilullahta Oradaki güneşe aya yıldızlara aldanıyor.Çünkü tekrar üstüne basa basa yazıyorum.Hz İbrahimde o kavmin peygamberi idi.Nefsin güneşi ise yaşamında nefsinize en çok ne beğendirildiyse odur.Nefsin ayı sıkıntılı anlarında neye sığınıyorsan nefsinin ayıda odur.O yüzden yazıma dikkat etmemişsiniz Sayın mopsy.Dedimki bu ayetler evet tevhit ayetleridir. Ama Şerbet gibi tatlı olmayıp şarap gibi acıdırlar.Tadılmakla anlaşılırlar.Yaşama yabancı bir din ise Sünni olmayıp SUNNİDİR.Nimet dediğiniz şeylerde onlara karşı olan sevginize göre güneşiniz ayınız yıldızlarınızdır.Gittiyse gitti ne yapalım insan derde Başta diyemez.Sonra der o lafı.Başta en fazla yapacağı şey TEVEKKÜLDÜR.Yaşamınızı neyin üzerine bina etmişseniz bunlarında hepsi bir şirktir.Cesaretine yiğitliğinemi? Şirktir.Aklınamı? Şirktir Çalışkanlığınamı? Şirktir.Ya yaşama karşı olan sevginemi? O En büyük şirktir. Çünkü bütün içi dolu olan yada boş olan putları hep o yapar.
  Gelelim biz Tasavvufçular neden Kuranın tersini söyleriz? Kuran biziz çünküde ondan.Mushaf Kuran ise bizi bize anlatır.
  İyide Hz Aliye atfedilen bir söz vardır:(Yaşar Nuri Hocanın yalancısıyım bakın şimdi)Ben Allahı isteklerimin olmamasıyla bildim.Evet biz Bu Yaşamda Hiç bir isteğini yerine getiremeyen insanlarız. Karşımızdakinin ise kendimiz gibi olmasını arzu etmeyizde ondan.Mesele budur. Yoksa Mushaf Kuran Yukarıda oturan Allahü Taala Hazretlerinin emir ve yasakları değildir. Mushaf Kuran Bizim Akıl ve gönül halimizi anlatan yazılardır. Ve Onu BİZ İNDİRDİK BİZ.
  Allahmı? İnsanı Kamil Olmasaydı Zatullahda olmazdı. Sadece ortada bir Sıfatullah kalırdı.Zatullah ise Nefsini Rıza kapısından geçirip Yedinci Nefs olan Nefsi Safiyeye ulaştırmış olandır. Yani Kaf dağına çıkabilendir. Orayada her şahıs çıkamaz.Çıkanlarda orada fazla kalamazlar. Aşağıya inmek zarureti hasıl olur yoksa yaşayamaz yada çıldırır!Meczup olur.Önemli olansa Mecnun olabilmektir.
  Beşer Rıza Noktasından geçerse şayet Nefsi Raziyeye oradanda Nefsi Mardiyeye ulaşırki ,O zamanda Beşer olmaktan çıkıp KUL olur.Fecr 28,29.Ancak Kullukta bile devamlı kalamazsınız.Önce yukarı Çıkar Nefsi safiyede Hak ile Hak olursunuz.Sonrada GÜM! diye Emmareye düşülür.Ahhh şimdi Rahmetli Mürşidimi andım Secdeye düş derdi. Düş evladım düş! Düşenin dostu olmaz imiş.Yahu yavuz Düşerken alnın çok ses çıkarıyor!:)
  Sayın Mosy GERÇEK BOYUTTA BAŞKA BİR YAŞAM FORMU ANCAK VE ANCAK ÖZBENLİĞİNİZDEDİR. BAŞKA YER ARAMAYIN NAFİLEDİR.
  Sünnet ehli demek İbrahimi bir kavramdır Sayın Mopsy.Ehli Sünnet Kadim erkan üzerine yaşatılan insandır,onsekizbin alemdir. İçinde Yetmişiki fırkayı barındırır,hepsinede vahdet gereği bir gözle bakar.
  Ha gelelim bu günkü Ehli Sünnet tarikatlerine O işte biraz muammadır. Tasavvuf Taa II Bayezid handan beri siyasetle ziyadesiyle karışmıştır.Ancak kanaatım şudur. Ne kadar çok tasavvuf karışırsa katılıkları temizler yontar.Aksi halde ortada sonderece katı şekilci bir akıl kalırki;Bakın Muhyiddini Arabi hazretlerini bu kadar acımasızca Tenkit edenler Sert ve katı Görünümde olanlar değil. Aksine siz yapıyorsunuz bunu Sayın Mopsy.Keşke bu yazılar sizin kaleminizden çıkmasaydı.Ama Önemli değil bizde yazmazdık o zaman.İnsanın yinede sevdiğine nazı geçermiş. Yazmasaydık diyalog olmazdı. Diyalog olmasa birbirimizi sanalda olsa tanıyamazdık. Baki selamlar.

 4. #154
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  Selam!

  İbrahim a.s akşamları güneşin batacağını bilir.Onu Sadece İbrahim Halilullah değil Müşriklerde bilir
  Iste meselede bu ya! Allah cc ona bunu ogetiyor. Bildiklerinden dogruya yonelme. Menkibelerinden degil,yorumlarindan degil. SAHIT olduklarindan, reel gercek olaydan dogruya ulasma. Kur'an'in AKLA hitabi budur. Emir akildan atin degil!....

  Ama Bu güneş o güneş değilki? İşte mesele burda yatıyor.Oradaki Güneş,ay ve yıldızlar semavi olanlardır.Yani senin güneşin senin ayındır onlar.
  Tekkeciler soyluyor. Ilahi bir delil var mi? Yok. Ben soyledim inanan inanir anlayisi bize gore degil.

  Hz İbrahimde o kavmin peygamberi idi.
  Peygamberdi:Yani Allah cc den Vahiy aliyordu ve vahiye uyup sirke giriyordu. O kadar da degil Yavuz bey.

  Nefsin güneşi ise yaşamında nefsinize en çok ne beğendirildiyse odur.Nefsin ayı sıkıntılı anlarında neye sığınıyorsan nefsinin ayıda odur.O yüzden yazıma dikkat etmemişsiniz Sayın mopsy.Dedimki bu ayetler evet tevhit ayetleridir. Ama Şerbet gibi tatlı olmayıp şarap gibi acıdırlar.Tadılmakla anlaşılırlar.
  Bu kisisel yorumunuzdur. Bir sey diyemem .Sizi baglar.

  Yaşama yabancı bir din ise Sünni olmayıp SUNNİDİR.
  Sayin Yavuz bey sunni diye bir din yoktur.Islam dini vardir.

  Nimet dediğiniz şeylerde onlara karşı olan sevginize göre güneşiniz ayınız yıldızlarınızdır.Gittiyse gitti ne yapalım insan derde Başta diyemez.Sonra der o lafı.Başta en fazla yapacağı şey TEVEKKÜLDÜR.
  Neye tevekkul? Tartismamizin ana konusuda bu zaten.Yoksa tevekkul edip etmeme degil.

  Yaşamınızı neyin üzerine bina etmişseniz bunlarında hepsi bir şirktir.Cesaretine yiğitliğinemi? Şirktir.Aklınamı? Şirktir Çalışkanlığınamı? Şirktir.Ya yaşama karşı olan sevginemi? O En büyük şirktir. Çünkü bütün içi dolu olan yada boş olan putları hep o yapar.
  Siz bunlara bina etmissiniz. Simdi yakiniyorsunuz.
  Biz bunlari araci olarak KULLANIRIZ.
  Bu farki kabul etseniz,gecmis yanlislarin muhasebesinde dogru sonuca ulasir bugun ayni fikirleri yazmazdiniz.

  Gelelim biz Tasavvufçular neden Kuranın tersini söyleriz? Kuran biziz çünküde ondan.Mushaf Kuran ise bizi bize anlatır.
  Size sizin TERS oldugunuzu mu anlatir?

  İyide Hz Aliye atfedilen bir söz vardır:(Yaşar Nuri Hocanın yalancısıyım bakın şimdi.Ben Allahı isteklerimin olmamasıyla bildim.Evet biz Bu Yaşamda Hiç bir isteğini yerine getiremeyen insanlarız. Karşımızdakinin ise kendimiz gibi olmasını arzu etmeyizde ondan.Mesele budur. Yoksa Mushaf Kuran Yukarıda oturan Allahü Taala Hazretlerinin emir ve yasakları değildir.
  Yani Sufilerin menkibeleridir diyorsunuz.
  Banada buna iman etmek kaliyor hani!?

  Mushaf Kuran Bizim Akıl ve gönül halimizi anlatan yazılardır. Ve Onu BİZ İNDİRDİK BİZ. Allahmı? İnsanı Kamil Olmasaydı Zatullahda olmazdı.
  Ehhh! Tanrilik yolunda devam edin. Bizde bekleyenlerdeniz.

  Sadece ortada bir Sıfatullah kalırdı.Zatullah ise Nefsini Rıza kapısından geçirip Yedinci Nefs olan Nefsi Safiyeye ulaştırmış olandır. Yani Kaf dağına çıkabilendir. Orayada her şahıs çıkamaz.Çıkanlarda orada fazla kalamazlar. Aşağıya inmek zarureti hasıl olur yoksa yaşayamaz yada çıldırır!Meczup olur.Önemli olansa Mecnun olabilmektir
  .
  Hayir mesele insanin Allah'a cc KUL olabilmesidir.

  Beşer Rıza Noktasından geçerse şayet Nefsi Raziyeye oradanda Nefsi Mardiyeye ulaşırki ,O zamanda Beşer olmaktan çıkıp KUL olur.Fecr 28,29.Ancak Kullukta bile devamlı kalamazsınız.Önce yukarı Çıkar Nefsi safiyede Hak ile Hak olursunuz.Sonrada GÜM! diye Emmareye düşülür.Ahhh şimdi Rahmetli Mürşidimi andım Secdeye düş derdi. Düş evladım düş! Düşenin dostu olmaz imiş.Yahu yavuz Düşerken alnın çok ses çıkarıyor!:)
  Kendi mizaninizi bile kendini kurup anlattiniz. Ne diyeyim siz istedikten sonra....

  Sayın Mosy GERÇEK BOYUTTA BAŞKA BİR YAŞAM FORMU ANCAK VE ANCAK ÖZBENLİĞİNİZDEDİR. BAŞKA YER ARAMAYIN NAFİLEDİR.
  Demek ki: Allah cc, Kur'an-i Kerim, Muhammed as.... Bizi kandiriyorlar.

  Sünnet ehli demek İbrahimi bir kavramdır Sayın Mopsy.Ehli Sünnet Kadim erkan üzerine yaşatılan insandır,onsekizbin alemdir. İçinde Yetmişiki fırkayı barındırır,hepsinede vahdet gereği bir gözle bakar.
  Sunnet isi ile ilgili henuz Allah cc diyor ki'yi asmadim.Bu gune kadarda Kur'an/sahsi gorusumu belirtmedim. Bziya ve takimi tekkecilerin tasavvuf ehl-i sunnet alimlerinin yoludur yalanini ortaya dokmek icin Arabi hocanin ve Kur'an'in sozlerini ortaya doktum. Onun icin benle Sunnet muhabbetine girmeyin. O basliklarda gorsuruz.
  Haaa! Siz su 72 firkayi tek tek yazinda bizde gorelim. Degil siz degil tekkeci takimi, degil turkiyedeki toplam seyhler boyle bir liste yazamaz. Bu tekkeci yobazlarin dillerine pelesenk ettikleri bir laftir. Yazinda gorelim .Buyrun.

  Ha gelelim bu günkü Ehli Sünnet tarikatlerine O işte biraz muammadır. Tasavvuf Taa II Bayezid handan beri siyasetle ziyadesiyle karışmıştır.Ancak kanaatım şudur. Ne kadar çok tasavvuf karışırsa katılıkları temizler yontar.Aksi halde ortada sonderece katı şekilci bir akıl kalırki;Bakın Muhyiddini Arabi hazretlerini bu kadar acımasızca Tenkit edenler
  [RENK]....Sert ve katı Görünümde olanlar değil. Aksine siz yapıyorsunuz bunu Sayın Mopsy....[/RENK]
  Bakin Sayin Yavuz bey: Ben Arabi Hocanin direk yorumsuz ve Arabi Hocann kendi yazdiklarini yaziyorum.
  Altlarina Kur'an'in direk yorumsuz ciplak ayetlerini yaziyorum. Numaralarinida baslarina yaziyorum ki; Arapca bilenler orjinalinden okusun karar versinler diye.
  Yazinizdan anladigima gore bu ayetler Arabi hocanin FIKIRLERINI yere vurmuslar.
  Siz Bunu bana yuklemeyin. Kitabi teblig eden Muhammed as'dir. Ben iman eden bir ehl-i Kur'an'im. Herkes kendi iman ettigini yazar.
  bziya Rabbani hocanin mektubatini,
  Siz belki H.B.Veli Hocanin Velayetnamesini
  Ben Allah cc nun kitabi Kur'an'i.

  Bu yazi basligi altinda ise ben ayetlere ek olarak;
  Arabi Hocayi degil onun Kitabi FUSUSEL HIKEMI yaziyorum!

  Keşke bu yazılar sizin kaleminizden çıkmasaydı.
  Sayin Yavuz bey iiki ben yaziyorum. Baskasi kolaya kacardi. Arabi hocayi yazardi.
  Sen savunacak kelime bile bulamazdin. Sayin Cah rada bir sana KABALA diye niye dokunuyor saniyorsun. Arabi Hocanin endulus okulunun hocalarinin isimleri, koyduklari dini esaslar, irklari vs... Fasta Karsilastigi ve Hizir as'i gordum dedigi Mose... kabala filozofunu bilge sinirlar yazilarini yazar. Getirir altina Arabi Hocanin ;"Hizir as nin hirkasini orada giydim yazisini yazardi. daha onlarca belgelerle...
  Sn.Yavuz bey;ben Arabi hocanin FUSUSEL HIKEMI adli eserini e kur'an ayetlerini yaziyorum. karsilastirma ve yorumunu yazi yapanlar yapiyor. Cevaplarinida aliyorlar. Saygi cercevesinde!

  Ama Önemli değil bizde yazmazdık o zaman.İnsanın yinede sevdiğine nazı geçermiş. Yazmasaydık diyalog olmazdı. Diyalog olmasa birbirimizi sanalda olsa tanıyamazdık.
  Haklisiniz!

 5. #155
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesaj
  844
  Rep Gücü
  2992
  Bakın Sayın Mopsy:İbrahim Halilullah Ayetlerde Üstüne basa basa yıldıza ,Aya,Güneşe "RABBİM BU" kelimesini kullanıyor.Bunu Etrafınada söylemiyor. İNANIYOR.İnanmasa Rabbim bu kelimesini orada Mushaf Kuran yazmazdı.Sizde burada Zahiri yorum yapıyorsunuz.Hz.İbrahim Halka Tevhidi anlatabilmek için böyle konuşuyor diyorsunuz. Yani Halilullah Düşünce oyunu yapıyor.Fakir ise Ayete olduğu gibi bağlı kalıyorum.Ve diyorumki Hayır Halilullah oyun yapmıyor."Rabbim bu" diyorsa Rabbi o anda odur.Halilullah bilinenden bilinmeyeni çıkarmıyor. Yani Mantık yada felsefe yapmıyor. Halilullah Gerçeklerden Hakikatini çıkarıyor.Güneşin battığını değil görmek o Acıyı tadıyor.Acıyı tadan ise Beşer olamaz Nefsinize en sevdiğiniz şey olan güneşiniz batıyor!O zamanda diyorumki Halilullahın İnsanları Nefs kavmidir. Kendiside Nefsi sultaninin ta kendisidir.Ama Henüz İdraki yoktur.İdrak ise işte o Aşkın şarabının(Şaraben tahura) acılığını tadmakla olabilir.Yani Portakal tarif edilmiyor Sayın Mopsy PORTAKAL TADILIYOR.
  Din Yaşamdır Sayın Mosy. İslam ise bir kurallar manzumesi olmayıp o yaşamın en güzel Halidir.Amma tamamı değildir.İslam sadece o parçayı anlatır.Yalnız bu anlatımda diğer halleride Kötüler .
  Sofi sizden Kendisine iman etmenizi beklemiyorki?Sofi sadece Şunu diyor:Biz indirdik bu Kuranı biz. İşte O hangi biz?mesele budur.
  TEVEKKÜL: Sevdiğinizin cenazesinde bulunduğunuz haldir.O hali yaşamın bir çok kötü olumsuzluklarındada yaşarız.Ama oda bir yere kadardır.
  Beşeri yaşamın beşeri kuralları vardır Sayın Mosy. Yiğitlik,Cesaret,Akıl,Sevgi ,nefret,Çalışkanlık,kıskançlık hayır bunlar bizim için önemli değildir,Bunlar asli olmayıp feridir nasıl diyebilirsiniz?Bu Vücudu yani sıfatı inkardır.Aynı zamanda insanı robotlaştırmaktır.İnsanın ruhaniyetini inkardır.Yani darbeyi yiyeceksin ve bir Robot gibi acı duymayacaksın?????Ha yada Şurada şurada yanlışlık yaptım.O yüzden Kabahat bende oldu.Bakın Sayın Mopsy Bir şeye ne kadar çok hazırlanırsanız hazırlanın yinede onda Bir Risk vardır ve BİNDE BİR OLAN O RİSKTE KİMSEYE ÇIKMAZDA SİZE ÇIKABİLİR.Yani Pozitif olan ikramiye değil Negatif olan ikramiye sizin başınıza konuvermiş.Ve bu negatif ikramiye yaşamınıza tıpkı pozitifde olduğu gibi yön verir.Hiç tabi üzülünmeyecek,Haya duyulmayacak,buna yanılmayacak. Ne diyor Mushaf Kuran açıp onu okuyacaksınız.İyi güzelde Sayın Mopsy buna Materyalizm denilir.
  Sanırım Bu forumda 72 fırkayı "hadi bana tek tek sayın" lafı naçizane bu fakirden çıkmıştır."Yazında görelim" şeklinde taaruzda bulunmadım .:))))ve gayet kibarca YAZAMAZSINIZ Sayın Kardeşlerim dedim.Çünkü Fakirde yazamam deyerek izah ettim.
  Allah ,Allah Resulü Vede Kuran bizi kandırmıyor Sayın Mopsy.Ama işte O Allah nerede? O Kuran nedir? o Resül Kimdir? İşte mesele bu.Siz O Resulü Tarihte arıyorsunuz.Resulü tarihte arayınca neler oluyor? Allah o zaman fi tarihinde Bir Kişi seçip emirlerini,yasaklarını ona bildirmekle Yüce Allahıda Zaman ve mekan kafesine koyuyorsunuz.İşte Tasavvuf ve tarikat bunu yapmıyor.Allahın kelimeleri ezelden ebede kadar gider.Okyanuslar mürekkep ağaçlar kalem olsada bir o kadar daha olsa yetemez.Aşka sınır çizemezsiniz.
  Sayın mopsy Hiç bir zaman Kabalacıları küçümsemedim.Onlar hakkında bildiğim şey İslam tarikatlerinde durum neyse onlarda aynısıdırlar.Ben İslam dininin bir ferdi olarak Musevi yada Hiristiyan ,Budist doğandan üstün değilim haşa.İslamda doğmayabilirdim. Ama Bu Beşeri yaşantımda Neysem o olurdum.Okuduğum şeyleri Kendi yaşam süzgecinden geçirip ona göre Kanaat sahibi olurdum.Benim yaşam realiteme uyanı kim söylüyorsa Onuda kabul ederdim.Bu bir hahamda Rahipte İmamda bir şeyhte olabilir . Ne fark eder?
  SONUÇ OLARAK:Bu forumda Vahdeti vücutçu , Tarikatçi,Tekkeci ve Batıni olan yalnız benim.Diğer arkadaşlarla aranızda fazla bir fark yoktur inanın.Nasıl Mushaf Kuranı kabul ediyorsanız Ehli sünnet büyüklerinide kabul etseniz İnanın hiç bir meseleniz kalmayacaktır.Şayet Sultan Selim Han ve Osmanlı Muhyiddin Sultana Teveccüh etmeseydi. Onlar sizden dahada fazla Kötüleyeceklerdi. Bununda farkındayım.Çünkü Kanaatleri onun gibi değil.Onlar onun Seccadeyi serip havada Namaz kıldıklarına ,Kerametleri olduğuna zahiren inanıyorlar.Ama sadece bir inanç.Olsa olsa Ehli Sünnet Şeyhleri bilir ama onlarda asla konuşmazlar. Sadece Evliyadır sizde buna inanın derler vede geçerler.Nitekim öylede yapmışlardır.Bizimse öyle bir iddiamız yoktur.O ACI OLAN HAKİKATİN TA KENDİSİYDİ DİYORUZ SADECE.Yine tekrar ediyorum gayemiz Sevdiğimize olan nazımızdır. Kusurlarımız varsa affola. Baki selamlar.
  Konu yavuz34 tarafından (22-07-2009 Saat 03:38 PM ) değiştirilmiştir.

 6. #156
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  Bakın Sayın Mopsy:İbrahim Halilullah Ayetlerde Üstüne basa basa yıldıza ,Aya, Güneşe "RABBİM BU" kelimesini kullanıyor.Bunu Etrafınada söylemiyor. İNANIYOR.İnanmasa Rabbim bu kelimesini orada Mushaf Kuran yazmazdı.
  Selam Yavuz bey:

  Bakin Yavuz bey SIZIN yazdiginiz 5 ayeti (75-79)asagiya yaziyorum;
  Enam 75:Böylece biz İbrahime göklerin ve yerin melakutunu gösteriyordukki,gerçeği görüp bilerek inananlardan olsun.
  [RENK]Allah cc Ibrahim as’a varligin bilinmeyen gerceklerini ogretiyormus.Bakalim Neymis ogrettikleri?[/RENK]
  Enam76:Gece üstüne çökünce bir yıldız gördüde"İşte Rabbim bu "dedi.Yıldız battığında ise"batıp gidenleri sevmem"diye konuştu.
  Enam77:Ayı doğar halde görünce,"Rabbim bu" dedi.O batıncada şöyle konuştu."Eğer Rabbim bana kılavuzluk etmeseydi sapıtan topluluktan olurdum.
  [RENK]...Eğer Rabbim bana kılavuzluk etmeseydi sapıtan topluluktan olurdum....[/RENK]
  Enam 78:Nihayet Güneşin doğmakta olduğunu gördüğünde,"benim Rabbim bu,bu daha büyük" dedi.O da batıp gidince şöyle seslendi:"ortak koştuğunuz şeylerden uzağım ben."
  Enam 79:"Ben bir hanif olarak yüzümü gökleri ve yeri yaratana döndürdüm.Müşriklerden değilim ben.

  Kur'an'in yazdigi bu!Allah cc nun kilavuzluk ettigi sirke girmez.

  İslam ise bir kurallar manzumesi olmayıp o yaşamın en güzel Halidir
  Islam bir dindir.Simdi tekke yorumunu birakalim. gercege biraz donelim.Madem kur'an'in yaptigi tanimin tasavvufcular icin bir anlami yok, bizde sozluk uzerinden gidelim.

  T.D.K ya gore DIN tarifi:
  din (I) (isim, din b. (***) (di:ni) Arapça d³n ):
  1 . Tanrı'ya, doğaüstü güçlere, çeşitli kutsal varlıklara inanmayı ve tapınmayı sistemleştiren toplumsal bir kurum, diyanet:
  2 . din b. (***) Bu nitelikteki inançları kurallar, kurumlar, töreler ve semboller biçiminde toplayan, sağlayan düzen:
  3 . mecaz İnanılıp çok bağlanılan düşünce, inanç veya ülkü.
  Sozleriniz ne dil bilimine uyuyor ne Kur'an'a.
  Sadece tasavvufa uyuyor. Baska bir dinin soylemidir bu! Kuryesin cahiliye dininin uzantisidir bu.

  Bakın Sayın Mopsy Bir şeye ne kadar çok hazırlanırsanız hazırlanın yinede onda Bir Risk vardır ve BİNDE BİR OLAN O RİSKTE KİMSEYE ÇIKMAZDA SİZE ÇIKABİLİR.Yani Pozitif olan ikramiye değil Negatif olan ikramiye sizin başınıza konuvermiş.Ve bu negatif ikramiye yaşamınıza tıpkı pozitifde olduğu gibi yön verir.Hiç tabi üzülünmeyecek,Haya duyulmayacak,buna yanılmayacak. Ne diyor Mushaf Kuran açıp onu okuyacaksınız.İyi güzelde Sayın Mopsy buna Materyalizm denilir.
  Buna Kader denir Yavuz bey Kader!Ama bunu bile yanlis baglamda aliyorsunuz. Allah cc diyo ki serisinde bunu da acacagim.


  Allah ,Allah Resulü Vede Kuran bizi kandırmıyor Sayın Mopsy.Ama işte O Allah nerede? O Kuran nedir? o Resül Kimdir? İşte mesele bu.Siz O Resulü Tarihte arıyorsunuz.Resulü tarihte arayınca neler oluyor? Allah o zaman fi tarihinde Bir Kişi seçip emirlerini,yasaklarını ona bildirmekle Yüce Allahıda Zaman ve mekan kafesine koyuyorsunuz.
  Allah cc yu degil Muhammed as'i zaman ve mekan kafesine koyuyoruz. Peygamber gereginin tanimi zaten bu! Zaman ve mekan sahibi olmiyanin kuramlarini zaman ve mekan kullarina teblig.Yoksa sizde bziya takiminin izah etmeye geldi safsatasina mi inandiniz. Kur'an'da hersey var. Yeterki herseyi baglamindan koparip kendinize uydurma huyundan vazgecin.

  İşte Tasavvuf ve tarikat bunu yapmıyor.Allahın kelimeleri ezelden ebede kadar gider.Okyanuslar mürekkep ağaçlar kalem olsada bir o kadar daha olsa yetemez.Aşka sınır çizemezsiniz.
  Bu tanim askin degil Levh-i Mahfuzun tanim ayetidir.Baska yerlerdede nerede bu sozler diye sormustunuz. Es gectim ama israr ediyorsunuz. Ayetleri baglamindan koparmayin.

  Sayın mopsy Hiç bir zaman Kabalacıları küçümsemedim.Onlar hakkında bildiğim şey İslam tarikatlerinde durum neyse onlarda aynısıdırlar.Ben İslam dininin bir ferdi olarak Musevi yada Hiristiyan ,Budist doğandan üstün değilim haşa.İslamda doğmayabilirdim. Ama Bu Beşeri yaşantımda Neysem o olurdum.Okuduğum şeyleri Kendi yaşam süzgecinden geçirip ona göre Kanaat sahibi olurdum.Benim yaşam realiteme uyanı kim söylüyorsa Onuda kabul ederdim.Bu bir hahamda Rahipte İmamda bir şeyhte olabilir . Ne fark eder?
  Din Kanaat degildir sn.Yavuz bey. Tanimi ustte ve Kur'an'da. Tasavvuf felsefesi kisilerin kanaatidir. Siz tasavvufu dindir diyenlere mi inandiniz?

  SONUÇ OLARAK:Bu forumda Vahdeti vücutçu , Tarikatçi,Tekkeci ve Batıni olan yalnız benim.Diğer arkadaşlarla aranızda fazla bir fark yoktur inanın.Nasıl Mushaf Kuranı kabul ediyorsanız Ehli sünnet büyüklerinide kabul etseniz İnanın hiç bir meseleniz kalmayacaktır.
  Hala anliyamadiniz Yavuz bey! Onlar ehl-i sunnet falan umurlarinda degil ki?
  Seyhlerini Islama sokmak icin bu kelimeyi kullaniyorlar.
  Alin ehl-i sunnet dedikleri Arabi Hoca. Bastan asagi Kur'an'i yalanlamaktan baska ne gordunuz?
  Ben insanlara degil Allah cc ya teslim olanim. Kur'an'i yalanliyanlari niye kabul edeyim.

  Şayet Sultan Selim Han ve Osmanlı Muhyiddin Sultana Teveccüh etmeseydi. Onlar sizden dahada fazla Kötüleyeceklerdi. Bununda farkındayım.Çünkü Kanaatleri onun gibi değil.Onlar onun Seccadeyi serip havada Namaz kıldıklarına ,Kerametleri olduğuna zahiren inanıyorlar.Ama sadece bir inanç.
  Yani Arabi Hocaya teveccuh edip sonrada caldiranda Arabicileri mi oldurduler?

  Olsa olsa Ehli Sünnet Şeyhleri bilir ama onlarda asla konuşmazlar.
  Muhammed as'in sunnetinde SEYH LIK MI VARMIS KI? Ehl-i sunnet seyhi olsun?
  Allah cc nun sunnetinde seyhlik-evliyalik var mi ki?
  http://www.supermeydan.net/forum/for...read50361.html

 7. #157
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesaj
  844
  Rep Gücü
  2992
  Sayın Mopsy.1- İyi ya işte "Rabbim bu "demekle başta güneşi ayı ve yıldızı Rab olarak kabul ediyor.Ha Ondan sonra Battıklarını görüyor.İnkar ediyor bunları.Daha Önce bilmiyormuydu? Diye soruyorsunuz. Evet BİLMİYORDU.Olumu hiç öyle şey? Diye Sorduğunuzdada Fakir Bunların Zahiri alemle ilgili olmadıklarını belirtiyorum.Lisan kafa göz yararak öğrenilir Sayın Mosy.Nefsinde kafası gözü yarılarak Nefse Dil öğretiliyor.(Dil bilmezidik; öğrettiler)Manevi güneş batıyor,Manevi Ay batıyor,Manevi yıldız batıyor.Manadaki yaşam Beşeri yaşama görede Beş kat fazladır. Adem 300 yıl yaşadı diyorsak 300:5= 60 bulunur.Demekki Ademin bulunduğu vücut altmış yıl yaşamıştır.(kabul etmesenizde yinede yazdım)
  2-TDK yı bırakın Allahaşkına. İslam ,Müslüman TESLİMİYETTİR.Ha O zaman Allaha teslimiyettir derseniz .Tamamda derim Allah karşında değilki ama Allahın sana çizdiği yaşam seninle mücadele ediyorsa Yani senin nefsini Zorluyorsa İşte Bu hallede başa çıkamıyorsan Kadere göstereceğin RIZA Teslimiyetin ta kendisidir.Oda Bir HALDİR.Kal değildir.
  3-Kader meselesine gelelim Kader tamamda. Nasıl bir kader?Kötü olan Kadere teslimiyettir İslam.Teslimiyet ise SAVAŞIN SONUNDA yapılır.İşte O Cehennem ateşide o kötü kaderin husule getirdiği elem ve teessürdür.Elem duymadım,Haya duymadım diyen Ya Ruhsuzdur yada Yalancı.
  4-Allahın Resülünü Zaman kafesine koyduğunuzda Haşa Esteğünzübillah Allahın kelamınıda O kafese hapsedersiniz. O zaman artık bir elde seccade bir elde Musahaf Kuranla dolaşan bir insan manzarası ortaya çıkıyor.Hayır efendim Benle Sayın Bziyanın aynı fikirde olduğunuda sanmıyorum.Bilakis Sizle Sayın Bziya fikren daha yakınsınız.Aranızdaki fark şudur sadece:Siz diyorsunuzki Kuran apaçıktır. Gayet rahat anlaşılır. Zaten ayetdede belirtiliyor.Sayın Bziya ne diyor?(İşte O bakımdanda Fakirle Sayın Bziya aynı yerdeyiz)KARDEŞİM AÇIK DEĞİLDİR!Çünkü Lisan bilmek lazım,Hadis bilmek lazım,Kelam bilmek lazım,Fıkıh bilmek lazım,Ayetlerin Mekkimi yoksa Medenimi olup olmadıklarını bilmek lazım hasılı bir ALİM OLMAK LAZIM.Olabiliyormusun? Hayır İmkan yok.E O zaman Al Ehli sünnet Aliminin kitabını aç oku!YANİ OKUMAK Bakın sizde Mushaf Kuran OKUMAK diyorsunuz.Ve Söylediği zat çok önemli İMAMI RABBANİ.Muhyiddini Arabi değil. Fakirse burada Sayın bziyadan ayrılıyorum.İmamı Rabbaninin kitabınıda okumakla anladım sanırsınız ama anlayamazsınız.Fakir Velayetnameyi okumakla anlayamaz. Okudumda ama anlayamadım.Neden? Çünkü diyorum bu işler TADMAKLA OLUR. Tadmanın birinci şartıda HAL İLE HALLENMEKTİR.Ha şimdi aldığımda anlasamda bayağı tefekkür ediyorum. Öyle Şerbet gibi lakkadan iç ve anla yok öyle şey.İmamı Rabbanimi? Onun hali ile halleneceksin.Peki bu nasıl olacak?BİR KAMİL MÜRŞİDE VARMADAN OLMAZ.Hizmet edeceksiniz! efendim Hizmet.Çile çekeceksiniz ! Ve Himmet bulacaksınız.Şeyhin kapısının önünde post olacaksınızki posta oturabilesiniz. Öyle okumakla mokumakla olmaz bu işler. Cahildir adam okuması yazmasıda yoktur. Ama Hal ile hallenir Daha HA! demeden hayran olur.Çünkü Ha Ra yı okumayı bilir aklı gönlü; onada Herif denir. Adamdır o.Bu kadında olsa heriftir.Şayet istiyorsanız tabiki kimseyi zorlamıyoruz.
  5-Levhi mahfuz İnsanı kamilin aklı gönlüne yazılmıştır. Başka yerde Dağda taşta aramayın nafiledir.
  6-Din kanaat değilmidir?Yani düşünce yok?Diğer yandan kadere rıza gösterip diğer kanaatde yok.Vallahi vede billahi öyle bir dine inanmam
  Surette gedayız Sirette Şahız
  Kanaat mülkünün sultanıyız biz
  Hakikat burcunda Bedirle mahız
  Leylei Miracın tabanıyız biz
  Kuranda yazıyormu yazmıyormu bilmem. Ama İnsanlığın ezeli vede ebedi kitabında Yazıyor bunlar Sayın Mopsy.
  7-Aleviler O zamanlarda Sultan Muhyiddini Arabiyi tanımıyorlardı. Ama bu gün Öyle güzel tanıyıp biliyorlarki bakın lütfen Gogıldan Muhyiddini Arabi deyin . Bir çok site karşınıza çıkar ve çoğu Alevidir.Alevi dün Mevlanayıda tanımıyordu. Ama bu gün tanıyor.Alevi artık cahil değil Sayın Mopsy.Hz Resulün zamanındada vardılar. MEDİNEDE ASHABI SOFFA vardır.Yemendede vardılar.Açın Bakın Saidi Nursi hazretlerinin kitabındada yazar. Soffanın olduğu yerde Şeyh,Pir, Üstad ,Meşayıh,Baba,dede, Koca,Can, Kurban,talip, derviş hepsi vardır.Çobanda derler bize. Ama sanmayınki koyun çobanı?. Biz ezelden beri varız Sayın Mopsy.Baki selamlar.

 8. #158
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  1-Demekki Ademin bulunduğu vücut altmış yıl yaşamıştır.(kabul etmesenizde yinede yazdım)
  Siz yinede yazdiysaniz sizin hatiriniza cig tavuk bile yerim.

  2-TDK yı bırakın Allahaşkına.
  Iste o olmaz. Terminoloji benim hobby konumdur.Zaten onu biraksam Kur'an'i one surecegim.Siz onu toptan biratiriyorsunuz. Sonunda bire bir minyatur kale mac yapicaz. Bir sey birakmadiniz ki? Ne sizi dogrulamazsa birakamayiz.

  3-Kader meselesine gelelim Kader tamamda. Nasıl bir kader?Kötü olan Kadere teslimiyettir İslam.Teslimiyet ise SAVAŞIN SONUNDA yapılır.
  ..Islamiyet kotu kadere teslimiyettir....
  Kur'an'da Allah cc na teslimiyettir diyor.

  ...Teslimiyet savasin sonunda yapilir....
  Allah cc ile savaacak kadar enayi mi gorunuyorum?

  4-Allahın Resülünü Zaman kafesine koyduğunuzda Haşa Esteğünzübillah Allahın kelamınıda O kafese hapsedersiniz.
  Niye Muhammed as. Allah'in cc sozu mudur?

  Sayın Bziya ne diyor?(İşte O bakımdanda Fakirle Sayın Bziya aynı yerdeyiz)KARDEŞİM AÇIK DEĞİLDİR!Çünkü Lisan bilmek lazım,Hadis bilmek lazım,Kelam bilmek lazım,Fıkıh bilmek lazım,Ayetlerin Mekkimi yoksa Medenimi olup olmadıklarını bilmek lazım hasılı bir ALİM OLMAK LAZIM.
  Bakin bunu siz ve dinci tekkeci bziya takimi soyluyor.Dini siz mi indirdinizki siz boyle bir SART KOYUYORSUNUZ?

  Bakiniz dinin sahibi ne diyor?
  Ilahi Vahy kitap’i olan Kur’an’da ALLAH DIYOR KI;
  6/38//Yeryüzünde debelenen hiçbir canlı, iki kanadıyla uçan hiçbir kuş istisna olmamak üzere hepsi sizin gibi ümmetlerdir. Biz bu Kitap'ta, herhangi birşeyi ne eksik bıraktık ne fazla yaptık. Onlar, sonunda Rableri önünde haşredilirler.
  30/58// Yemin olsun ki, biz bu Kur'an'da insanlar için her türlü örneği verdik. Sen onlara bir mucize getirsen, gerçeği örten nankörler/inkâr edenler mutlaka şöyle diyeceklerdir: "Siz, eskiyi hükümsüz kılanlardan başkası değilsiniz."
  7/174//Biz, ayetleri işte bu şekilde ayrıntılı kılıyoruz ki, hakka dönebilsinler.
  11/1//Elif, Lâm, Râ. Hakîm ve Habîr olandan bir kitaptır ki bu, ayetleri önce muhkem kılınmış, sonra ayrıntılı hale getirilmiştir.
  54/17//Yemin olsun ki, biz, Kur'an'ı öğüt ve ibret için kolaylaştırdık. Fakat düşünen mi var?!
  54/22//Yemin olsun ki, biz, Kur'an'ı öğüt ve ibret için kolaylaştırdık. Fakat düşünen mi var?
  54/32//Yemin olsun ki, biz, Kur'an'ı öğüt ve ibret için kolaylaştırdık. Fakat düşünen mi var?!
  54/40//Yemin olsun ki, biz, Kur'an'ı öğüt ve ibret için kolaylaştırdık. Fakat düşünen mi var?!
  http://www.supermeydan.net/forum/for...read50878.html

  Allah'a cc teslimiyet=Islam nedir anlasilmistir herhalde.
  Temelinde tekkeci yobazlarla birsiniz. Detayda fark teferruattir.

  Olabiliyormusun? Hayır İmkan yok.
  Eeeee! Imkan olmiyan ve Kur'an'in yalanladigi seyin ardindan niye gidiyorsunuz?

  Tadmanın birinci şartıda HAL İLE HALLENMEKTİR.Ha şimdi aldığımda anlasamda bayağı tefekkür ediyorum. Öyle Şerbet gibi lakkadan iç ve anla yok öyle şey.İmamı Rabbanimi? Onun hali ile halleneceksin.Peki bu nasıl olacak?BİR KAMİL MÜRŞİDE VARMADAN OLMAZ.Hizmet edeceksiniz! efendim Hizmet.Çile çekeceksiniz ! Ve Himmet bulacaksınız.Şeyhin kapısının önünde post olacaksınızki posta oturabilesiniz. Öyle okumakla mokumakla olmaz bu işler.
  Kur'an'in bilmedigi boyle akildan atma bilgiyi din diye sunanlara Allah cc diyor ki:
  49.16. De ki: "Siz Allah'a dininizi mi öğretiyorsunuz? Oysaki Allah, gökte ne var, yerde ne var hepsini bilir. Allah her şeyi çok iyi bilmektedir."
  ... Allah'a dininizi mi öğretiyorsunuz?....
  http://www.supermeydan.net/forum/for...read51000.html

  5-Levhi mahfuz İnsanı kamilin aklı gönlüne yazılmıştır. Başka yerde Dağda taşta aramayın nafiledir.
  Kur'an:Levh-i mahfuz; Allah cc nun katinda diyor...

  6-Din kanaat değilmidir?Yani düşünce yok?Diğer yandan kadere rıza gösterip diğer kanaatde yok.Vallahi vede billahi öyle bir dine inanmam
  Siz daha Kaderi dogru anlamamissiniz ki?

  7-Aleviler O zamanlarda Sultan Muhyiddini Arabiyi tanımıyorlardı. Ama bu gün Öyle güzel tanıyıp biliyorlarki bakın lütfen Gogıldan Muhyiddini Arabi deyin . Bir çok site karşınıza çıkar ve çoğu Alevidir.Alevi dün Mevlanayıda tanımıyordu. Ama bu gün tanıyor.Alevi artık cahil değil Sayın Mopsy.Hz Resulün zamanındada vardılar. MEDİNEDE ASHABI SOFFA vardır.Yemendede vardılar.Açın Bakın Saidi Nursi hazretlerinin kitabındada yazar. Soffanın olduğu yerde Şeyh,Pir, Üstad ,Meşayıh,Baba,dede, Koca,Can, Kurban,talip, derviş hepsi vardır.Çobanda derler bize. Ama sanmayınki koyun çobanı?. Biz ezelden beri varız Sayın Mopsy.Baki selamlar
  Sayin Yavuz bey! Alevilik ve bektasilik biraz farklidir. Konevi.mevlana,bektasi veli biliniyorsa Arabide bilinir. Bu konunun en sonunda Arabi hocayi anlatacagim. Bilgilerinizin temel kaynagini okuyunca epeyce sasiracaksiniz. Rabbani hocayida hepsinide hemen anlyacaksiniz.
  Merak etmeyin. Ben temeli koyuyorum simdilik. Sabredin.....

 9. #159
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesaj
  844
  Rep Gücü
  2992
  Akşamlar aşk olsun Sayın Mopsy Şimdi sorularınızı cevaplandırayım:
  1-Eyvallah efendim
  2-Sayın mopsy İslamın kelime anlamını söylüyorum. TDK ne yazar Vallahi bakmam
  3-İyi Ya Allahın Gönderdiği müşkülle savaşıyorsunuz.Onada Kız evlat denir.Kız evlatda ölmeden toprağa gömülmez.Ve Maalesef Sınık gönüllerde daima savaş vardır.Savaştan kasıtsa çaresizliktir.Çünkü savaş çarelerin tükendiği an yapılır. Ama bu savaş kendinle olanıdır.Bir gecede manada kırk yıl geçer .Sabah bir bakarsınızki saçlar bembeyaz oluvermiş.İşte Bu savaştaki teslimiyetin diğer bir anlamıda RIZA dır.Razı olacaksın sonundaki rahatlayabilsin.Amma esir kampında fazlada durulmaz. İlk fırsatta firar edeceksiniz yeniden savaşacaksınız.Allahın bu emri üzerimize farz kılınmıştır.
  4-Hz Muhammed efendimizin kendisi zaten Levhi mahfuzdur.Onun için biz Ezeli ve ebedi olan Nuri Muhammedi biliriz.Oda İnsanı Kamildedir.
  5-Evet mushaf Kuran açık değildir. Ama Sayın bziyadan farkımız Onu anlayacak olanlar GÖNÜL EHLİDİR.Yani Gönül kabesinin içindeki bütün putlar temizlenmiş olan insanlardır.Bu nasıl olur ?:Yukarıda 4 Noda belirttiğim gibi Yüce Allah üzerinize savaşı farz kılmışsa şayet.Aklı gönlünüzdeki savaşta yangınlar çıkar ve orası bir güzel Şirklerden temizleniverir.Sınık gönüllerde mihman olan şahtır O.Yada bir başka deyimle Bozguncu ve Kan döken Ademin vücut ikliminize halife tayin olması gerekirki savaş çıksın.
  Evet Sayın mopsy Vallahi ve billahi BİZ İNDİRDİK BU KURANI BİZ. Ama hangi biz?
  "Yemin olsunki biz Kuranı öğüt ve ibret için kolaylaştırdık. Fakat düşünen varmı?"O Kuran Mushaf olan Kuran değildir Sayın Mopsy. Aşıkı Şirazi bir kasidesinde Timur için derki.Şayet o sultan bize Teveccüh ederse bizde ona Semerkand ve Buharayı veririz.Timur bu kasideye çok kızar. Tebrizi İstila ettiğinde Şirazininde orada olduğunu duyar.Askerlerine emir verir:Tiz getirin şu melunu! karşıma der.Askerler Karip Şiraziyi yakaladıkları gibi Timurun karşısına getirirler.Timur Gürler:Bire Melon!Semerkand ve Buhara zaten benim! Sen kim oluyorsunki bana benim olan şeyleri veriyorsun?! Karip Şirazi üstü başı eski püskü Derviş elbiseleriyle derki:Sultanım işte vere vere bu halde değilmiyiz?İşte Kuran O halde olupta Diyojen gibi fenerini yakan ÖLÜSÜ KANDİLLİDİR.Bunu Timur gibi bir mağrur anladı derlersede Ben inanmıyorum.İşte bizde böyle düşünüyoruz.Halimiz siz başarılılara Öğüt ve ibret değildirde nedir?Çokmu zoruz? Hayır gayet basit açık vede sarih insanlarız.Alim olabilmemiz zaten imkansız Çünkü Vasat yapıda insanlarız. Beşeri her ürünümüz üstünden BEŞTE BİR VERİYORUZ Çünkü Yusuf aleyhisselama.Olsak olsak Bir Herif yada gönül adamı olabiliriz.:)
  6-Levhi Mahfuz Tamam Allah katıdırda. Allah Katı neredir Sayın Mopsy?Elem neşrahteke sadrek.Ben sana Şah damarından daha yakınım diyor Yüce Allah . O Zaman Yüce Allahla İnsanı kamil Birbirine şah damarından daha yakındırlar. Tefrik edilemezler. Tefrik demek Teslis demektir.Çünkü parçalıyorsunuz. Allah ,peygamber,İnsan Oldu size üç.Lat menat Uzza,Allah Muhammed Ali,Baba oğul kutsal Ruh işte bunlar hep Parçalamadır.Siz Allahı İnsandan ayırarak Teslise yol açıyorsunuz.
  kadermi? Dünyanın nasıl Çölü Ovası Deniz kenarı varsa.İnsanlığında aynıdır. Ancak Mübarek olanı Çöldür.Deniz kenarı değildir.Bu kadar basittir. Çölede istediğin kadar su ver Zordur ürün almak.
  7-Sayın Mopsy Muhyiddini Arabi Sultan sanırım tarihte yaşamış bir sofidir.Ama Pirim Hünkar Hace Bektaşı Veli (kuddise Sırruh)Fi tarihinde yaşamış bir sofi değildir.O Onu anlatan Türk sofilerinin aklı gönüllerinde yaşayan bir Nurdur.Baki selamlar.

 10. #160
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  Selam!

  Sn.Yavuz bey!

  Tamami felsefe yazisi.Dini bir degeri olmadigini sizde biliyorsunuz. Boyle bir felsefe yazisi bende yazarim, bziya takimi forumu doldurdular masallarla, bu isin sonu yok. Bir din(hangisi olursa olsun) Taraftarlarinin hezeyanlari veya fanatiklerinin rabblestirdigi insan yazilari ile degil; o dinin Kitabi ile tartisilir,delil getirilir.

  Tamami Kur'an'in yiktigi bir felsefenin son kirintilari. Ben yalniz bana yonelik suclamanin yer aldigi bir yeri acacagim. Cunku boyle bir MANTIK faciaasi ilk yapiyorunuz.

  ....Teslis demektir.Çünkü parçalıyorsunuz. Allah ,peygamber,İnsan Oldu size üç....
  Sn Yavuz bey siz yine tdk yi birakmayin.Bir dost tavsiyesi...
  Peygamber Insan turunun bir turevidir.
  Yani Allah cc, insan oldu 2 desen biraz tartisirdik.

  bakin simdi: Allah cc ,insan,Hizir as,Peygamber as,melaike,cebrail...
  Oldu size alti.

  Simdi DINSEL acidan
  Dogru siniflamayi yapalim

  Yaratici/Ilah-Allah cc
  Yaratilan- Tum varliklar.

  Simdi alt turevlere gecelim
  Tum varliklari sinifliyalim

  kutsal olanlar
  kutsali tespih edenler
  Suurlular

  Simdi kutsali idrak edenleri sinifliyalim
  Insan,cin...
  boyle gider............

  Iste tasavvuf boyle bir sapkinlik.
  Insan kendi calip kendi oynuyor.

  Allah cc ne demis
  Kur'an'da

  kur'an ne demis
  anlamazsin

  Eeeee! Ne olacak?
  Bizim seyhlerimizi dinle

  Nakletsinler sana..
  Canli nakil araclari mubarekler.

  ARADA BIR DE ARABI HOCA CIKINCA
  Rabbani Hoca bagiriyor.
  Ehl-i sunnete aykiri ve zararli

  Bende soruyorum
  Mursid is kazasi mi yapti?

  Gecin bunlari Yavuz bey gecin.
  Rabbani Hocaninda Kur'an ayetleri onunde bakalim ne olacak
  Bekleyelim gorelim.
  Biz bekleyenlerdeniz.-Kur'an!

Benzer Konular

 1. Muhyiddin-i Arabî'nin eserleri okunabilir mi?
  ashenarşi Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 18-01-2012, 11:37 PM
 2. iBN ARABi
  mopsy Tarafından Dini Hikayeler Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 05-11-2011, 07:43 PM
 3. Yorum: 39
  Son mesaj: 10-07-2009, 02:02 PM
 4. Muhiddin Arabi
  erkişi Tarafından Biyografi (Yaşam Öyküsü) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 30-09-2007, 06:16 AM
Yukarı Çık