+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
3. Sayfa, Toplam 3 BirinciBirinci 123
Gösterilen sonuçlar: 21 ile 23 Toplam: 23

Doktora mı Gitmeli Yoksa Hocaya mı ?

Din ve İnanç Kategorisinde ve Dini Sohbet Forumunda Bulunan Doktora mı Gitmeli Yoksa Hocaya mı ? Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Mehaba Sayin Yavuz bey! Yine mopsyi terleteyim dediniz herhalde. (Yavuz bey satilik belediye basligini bir okurmusunuz!) Ancak Eski ahitte Levililer

 1. #21
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.662
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643

  Kur'an fiziksel hastaliga iyi gelmez

  Mehaba
  Sayin Yavuz bey! Yine mopsyi terleteyim dediniz herhalde. (Yavuz bey satilik belediye basligini bir okurmusunuz!)

  Ancak Eski ahitte Levililer bahsinde Deri hastalıkları yasası vardır
  "Rab Musaya ve Kahin Haruna şöyle dedi"Bedeninde deri hastalığına dönüşebilecek şiş,kabuk yada parlak leke bulunan kişi Haruna yada Harunun kahin oğullarından birine götürülecek.Kahin derideki yaraya bakacak,yarada kıl ağarması varsa ve yara derine inmişse kişi deri hastalığına yakalanmış demektir.Hastaya bakan kahin onu kirli ilan edecektir.........."
  Hiristiyanligin kurulus temel propaganda filmi BEN-HUR filmini hatirlayin.Hastaliga sahip yahudiler tecrit edilmisler ve bakimlari yahudi toplumu karsiliyor. Ben-Hur'un annesini carmiga yuruyen Isa as iyilestirir. Hastaligin adi CUZZAM!
  Bu temel meselede tecrite fetva yetkisi donemin KAHININE verilmis. Tevratta kahin kim? Suleyman as, Harun as, Zekeriya as gibi resuller.Evet PEYGAMBERLERE FETVA YETKISI!
  Yoksa doktorluk yetkisi degil.
  Cuzzamin caresi son peygamberin olumunden sonra bulunmustur.Ne Hikmetse...?

  Talmudu İshakiler gibi genişletiyorlardı.Sadece Deri hastalıklarıylada kalmadılar. Yağmur dahi yağdırmaya kadar vazifeleri vardı.Daha sonrada "Hastalıkların nedeni cinlerdir" dediler.Cin Tıpta varmıdır? Hayır Yoktur. O zaman Hastalığın esas saiki Cin illeti olduğuna göre kim iyileştirecek sizi?
  Cin illeti aslinda bizim Incil diye adlandirdigimiz Mukaddes Kitabin iddaasidir ve aslinda ISEVI likten Islama bulasmis KUR'AN'IN REDDETTIGI BIR INANC tir.
  Mesihatci hadislerle dinime girmis, tekke kultunun vazgecilmezi olmustur. Zaten cinci hocalarda bu kultun etkisindeki hocalardir.

  Isa as'in hasta bedenden cinleri kovmasi.Domuza siginan cinlerin etkisinde domuzun ucurumdan yuvarlanmasi vs. kissalari delil gosterilir.

  Kur'an bu dusunce ve inanc sistemini sapiklik kabul eder.
  Artik ya kur'an'a/Allah cc ya iman veya Tekke rabb ciklerine iman.
  Kisi secer/seciyor/sececek.
  Imtahan baska nedir ki?

  Kuran almaklada değişen bir şey olmadı. Çünkü kaynak aynıydı.Gönül adamlarının yazılarını dünya adamları kendi lehlerinde kullandılar! hepsi budur.Halbuki Yazılanlar Gönül diliyle yazılmışlardı.Hastalıkların nedeni olan cinler Karamsar düşüncelerdi,Ama Hastalığı ortaya çıkarmışsa şayet bu düşünceler Hoca efendilere yapacak tek şey Hastada karamsarlığın atılmasına yardımcı olabilmekti
  .

  Sayin Yavuz bey hastaliklarin nedeni cinlerdir diye Kur'an'da bilgi yok ki?
  Insana cin girer diye Kur'an'da bilgi yok ki?
  Hocalar Kur'an'la dertlere deva olacak diye Kur'an'da bilgi yok ki?
  Kur'an'in dunyevi hastaliklari iyilestirecek diye bir soylemi yok ki?
  Ayetlerin tibbi hastaliklara iyi gelir iddaasi Kur'an'da ima yolu ile bile yok ki?

  Kur'an'in iddaasi benim dediklerimi yapan gonullerindeki sapikliklardan kurtulur.
  Boylece hidayete erer ve cennetlik olur. Hepsi bu!

  Kur'an'i ogreten/bilen kisiler hocalardir.
  Hoca ayrica tip okumussa bu ausnahme dir.
  Bu onu baglar hocalari degil.

  bakin orucla ilgili Diyanet fetvalarina:" Eger doktorunuz izin veriyorsa..." diye basliyor.


  Allahtanki Mushaf Kuranda böyle şeyler yazmıyor . Ya birde Mushaf Tevrattaki gibi yazsaydı?!Selamlar
  Bu konu bir baslik altinda konusulacak dev bir inanc kulturudur.

 2. #22
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesaj
  844
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  2991
  Merhaba Sayın mopsy Satılık Belediyeleri henüz okuyamadım bakacağım.
  Mushaf Tevratta anlatılan Cüzzam Aslında Nefsin anormal derece genişlemesi sonucunda İnsan beşeriyetinin(Beşeriyet deriye benzetilmiştir .Çünkü Sathidir)mahvıdır.Yara Manevi yaradır.Ama Manevi yaraların başlangıcı Beşeriyetinizdendir.Yani Derinizden başlar.Ama taa şuur altınıza kadar ilerlerlerse işte O zaman bu hale Sofiler Manevi cüzzam demişlerdir.
  Kahin aslında aklı küldür.Baktığıda kendinden gayrı değildirki? Misaller:Küçük yaşta babanızdan ceza olarak merdivenlerden aşağı yuvarlanarak fırlatılmışsanız ve merdivenlerden korkuyorsanız,Yada merdivenlerden normal bir şekilde inip çıkamıyorsanız yani ayaklarınız bir yerine iki ,iki yerine bir basamak iradeniz dışı atıyorsa Siz yaralısınız!
  Başka bir misal:Çocukken Matematik dersi alırken İlkokul hocanız yada aile fertlerinden birisi tarafından dersi anlayamadığınız için çok kötü bir DARP yada HAKARETLER işitmişseniz.Daha sonra dersi öğrendiğiniz halde Elleriniz kalemi aldığında titriyorsa yada daha sonraları herhangi bir işlemi çözerken 1 yerine farkında dahi olmadan 3 ;3 yerine 5 yazıyorsanız,Derslere konsantre olamıyorsanız siz yaralısınız.Birçok misaller verilebilir bu hususta. Ve Bu yara Beşeriyetinizden Nefs kavminize doğru sıçrar.İşte O kavimde İsrail kavmidir. O kavmin Kahinide Aklı küldür.Ve Kirlenmişsinizdir.Bu kirlilik sonuçta sizin beşeriyetinizi yok eder ve DÜNYEVİ REZİLLİĞİ tadarsınız.Zaten Mushaf Tevratta ilginç bir söz daha vardır.Şayet Yara bütün vücudu sarmış rengi beyazsa kahin kişiyi temiz ilan eder.Renk kırmızıysa kirli sayılır.Ne demek istiyor? Düşünürseniz şayet çok rahatlıkla bulursunuz.
  Adem vardır ismi semiz
  Abdest alır olmaz temiz
  Halkı dehreylemek nemiz
  Bilcümle vebal bizdedir
  Hiçbir psikolog doktor şu buda sizi iyi edemez. Siz ancak kendi kendinizi iyi edebilirsiniz.Ama bu iyi etmede geçicidir.Belli bir zaman sonra tekrar hastalık nükseder.İncildede Bir yazı vardır Aklımdakiyle şöyle der.Cinler Geçici süre için bulundukları yeri terkederler,Ama daha sonra dışardan diğer cinleride getirerek bulundukları temizlenmiş haneye gelirler.Vay Anam ,Vay babam vayy!!!Oğlumun bir arkadaşı var .Çocuk Kaptan oldu. Ama Meğer Panik atağı varmış.Hep kendini tedavi etmeye çalışmış durmuş,Ama en son seferinde İngiltereden Amerikaya giderken fena halde rahatsızlık nüksetmiş.Durumunu anlatmak zorunda kalmış ve Amerikadan Türkiyeye Uçakla yollamışlar.5 senede iyileşirsin demişler ama Ben fakir inanmıyorum buna. Neden 5 senede 4 yada 6 değil? İyileşmez Sayın mopsy.Ve Kaptanlıktan başka mesleğide yok bu evladımın(Oğlumun arkadaşıdır evladım sayılır)Bitti işte Manevi cüzzamdır.Özbenlik aşırı derecede büyümüştür. VE ÖZBENLİK CESUR OLMAYIP AKSİNE KORKAKTIR.Sahi Yahudiler içinde korkak denir değilmi?Tekkeden çıkmıştır o sözde Sayın Mopsy.
  BEN HUR filmindede hastalık Romalılarda yok bakın İsraillerde görülüyor. Hz İsa ise Sonsuz Muhabbettir. Ondan akan kan ise Kahinin ta kendisidir.Orada söylenilmek istenilen şeyse şudur:Dertlerinizi olduğu gibi kabul edip kendinizden nefret etmeyi bırakın.Yani Rabden nefret etmektir bu aslında.Hani derya: "çünkü ben Tanrın Rab kıskanç bir tanrıyım.Benden nefret edenin babasının işlediği suçun hesabını,çocuklarından,üçüncü dördüncü kuşaklarından sorarım."Kimdir Rab Tanrıdan nefret edenler? Biziz biz sofiler Sayın mopsy.Normal alelade insanlar değildir onlar Sevgisiz yetişmiş bu yüzden sadece sevmeyi öğrenebilmiş biz MİSKİN CÜZZAMLILARDIR Onlar.İki tane şeyh babayla Ünsiyet sağladım Sayın Mopsy ;Biri Bektaşi diğeri Kadiriydi. İkisinide Hüngür hüngür "Köpeğin tekiyim ben! "diye ağladıklarını gördüm.
  Kuranda tamam İnsana cin girer diye bir ayet yoktur Sayın Mopsy ancak Ben Fakirin anlatmak istediği şey:Başta Musevilik vardı Bu Musevilik İshakilik , İsmaililik olarak mezhep çıkardı.İshakilerde İsevilik olarak bir mezhep daha çıkardılar. Mezhepler zamanla Musevilikten koparak ayrı birer din oldular.Ama Bu dinlerin hepsinin özünde aynı şeyler yatar.Ve bunları atabilmeleride imkansızdır.Bunlar ise her ne kadar Yüksek Ruhi bilgiler olmakla beraber ;Çeşitli nedenlerden dolayı anlatılmamış vede anlaşılamışlardır.Neyse daha fazla yazmayalım yoksa Kabalacı ilan edileceğiz bu sitede:)))))Baki selamlar.
  Kadın olmasa İhanet olmazdı.İsrail olmasa duran et kokmazdı.Hadisi şeriftir.
  Konu yavuz34 tarafından (12-07-2009 Saat 02:29 PM ) değiştirilmiştir.

 3. #23
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye onuc13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2007
  Yaş
  45
  Mesaj
  559
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  2429
  Tıbbi rahatsızlığı olan insan doktora gitmelidir.
  Teşhis ve tedavinin ardından taburcu olur.
  Bazen de teşhis ve tedavi 21. yüzyılın tıbbında yetersiz kalabilir.
  O zaman hasta ne yapacak ?
  Eğer bu hasta da inanç varsa ve şifanın kaynağının Allah (c.c)'tan geldiğine inanıyorsa o zaman Allah (c.c)'ın şifa ayetlerine müracat edecek.
  Eğer bu hasta metaryal bir düşünceye sahipse o zaman kimden yardım ister onu bilemem.

Benzer Konular

 1. F.Bahçe'de Kim Gitmeli?
  YukseLL Tarafından Futbol Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 03-10-2012, 04:41 AM
 2. Yorum: 3
  Son mesaj: 07-11-2011, 06:57 PM
 3. CHP Anayasa Mahkemesi'ne gitmeli mi?
  YukseLL Tarafından Komplo Teorileri Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 25-08-2009, 10:36 PM
 4. Hocaya bak
  Karakarizma Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 05-10-2007, 10:10 PM
 5. Doktora görünmeden tatile gitmeyin
  EMRE Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 31-07-2007, 11:40 AM
Yukarı Çık