+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
1. Sayfa, Toplam 6 123 ... SonSon
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 52

Altın Oran ve Kabe Mucizesi (Kabe’nin sırrı)

Din ve İnanç Kategorisinde ve Dini Sohbet Forumunda Bulunan Altın Oran ve Kabe Mucizesi (Kabe’nin sırrı) Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Altın Oran… Phi… 0,61...….Belki de matematikteki en ruhsal sayı. Tanrı’nın en seçkinlere vurduğu gizemli mühür. Kalp atışımız, DNA’mız, kainatın dodecahedron

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2008
  Üye Numarası
  124323
  Mesaj
  1.271
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  39039

  Altın Oran ve Kabe Mucizesi (Kabe’nin sırrı)

  Altın Oran… Phi… 0,61...….Belki de matematikteki en ruhsal sayı. Tanrı’nın en seçkinlere vurduğu gizemli mühür. Kalp atışımız, DNA’mız, kainatın dodecahedron adı verilen şekli , bir çok galaksinin spiral yapısı, kusursuz insan yüzleri ve vucutları, bitkilerin yaprak dizilimleri ve niceleri Altın Oran sayısına göre dizayn edilmiştir.

  0 1 1 2 3 5 8 13 21 34 55 89 Fibonacchi dizisi adı verilen bu sayı dizimi 1 den başlayarak her rakamın kendinden bir önceki rakamla toplanması ile oluşur. Serideki ardışık sayıların birbirine oranı her zaman 0,61...... dir. 55/89=0,61...... 34/55 = 0,61... ...

  Bilim adamlarının tabiatın tasarımında kullanılan bu mükemmel oranı fark etmeleri çok uzun sürmedi. Tarihi kayıtlar en az 4000 yıldır bu oranın bilindiğini söylemektedir. Mısır piramitlerin tasarımında, pek çok mimari yapıda bu oran kullanılmıştı. Leonardo da Vinci, Picasso ve Mimar Sinan bu oranın tarihde ki en önemli uygulayıcılarındandır.

  Ortaçağın en büyük matematikçilerinden Fibonacci, çocukluğunu babasının çalıştığı cezayir’de geçirmiş ve bu yıllarda müslüman ilim adamlarından Matematik eğitimi alıp, islam uygarlığı kitaplarını incelemiştir. Daha sonra Avrupa’ya giderek Arap rakamlarını tanıtmış ve öğrendiği matematiksel bilgileri avrupalılara aktarararak medeniyetin avrupa ile buluşmasında önemli rol oynamıştır. Binlerce yıldır bilinen fakat zaman zaman unutulup giden, Mısır piramitlerinde dahi kullanılmış olan Altın oran sayısı, Fibonacci tarafından yeniden keşfedilmiştir.

  Bu orana göre şekli tanımlayan en ve boy uzunluklarının oranı her zaman 0,61...’di.

  16. Yüzyılda altın oran için “hazine” ifadesini kullanan Kepler, düzgün çok yüzlüleri iç içe geçmiş şekilde gösteren ve bu düzen ile Güneş Sistemi arasındaki bağlantıyı araştıran şemalar geliştirmiştir. (J. A. West & J. G. Toonder, The Case for Astrology, Penguin Books, 1970)

  EVRENİN ŞEKLİ

  Yeni buluşlar göstermiştir ki evrenin şekli bir dodecahedrondur (12 yüzü eşkenar beşgenlerden (pentagon) oluşan bir yapı ki bu da temelinde phi ( Altın oran 0,61... ) sayısı olan bir yapıdır.  VÜCUDUMUZDA ALTIN ORAN


  Yukarı da organlarımız arasında ki onlarca altın oranın grafiksel halini görüyorsunuz.
  El bileği-dirsek arası / Parmak ucu-dirsek arası = 0,61...
  Kafa boyu / Omuz hizasından baş ucuna olan mesafe = 0,61...
  Omuz hizasından baş ucuna olan mesafe / Göbek-baş ucu arası mesafe = 0,61...
  Diz-ayak ucu arası / Göbek-diz arası = 0,61...
  ...sürüp gider
  İnsan İşaret Parmağı

  Elinizin işaret parmağınızın şekline bir bakın. Eğer standartlar dışında bir yapısı yoksa parmağınızda da altın oranı bulabilirsiniz.


  Şekilde her ardışık bölüm arasındaki oran altın oran sabiti olan 0,61...... sayısıdır. Ayrıca her bölüm 2, 3, 5, 8 e yani ardışık fibonacci sayılarına karşılık gelmektedir. Şekilde ki pembe, yeşil, sarı ve mavi çizgiler altın oranı gösterir.

  DİŞLERİMİZDE ALTIN ORAN

  Örneğin üst çenedeki ön iki dişin enlerinin toplamının boylarına oranı altın oranı verir. İlk dişin genişliğinin merkezden ikinci dişe oranı da altın orana dayanır. Bunlar bir dişçinin dikkate alabileceği en ideal oranlardır.  AŞKIN SIRRI VE İNSAN YÜZÜNDE ALTIN ORAN

  Güzellik; karşı konulamayan zarif güç. Aşkın gizemi güzellikle çok yakından ilişkilidir. Acaba güzelliğin matematiksel bir açıklaması varmıydı? İnsanoğlunun toplum içinde paranın dahi satın almakta zorlandığı bu gücü ona kazandıran bu sihirli bakışın bilimsel bir tanımı var olabilir mi?

  BBC’nin hazırlamış olduğu “the Human face” isimli belgeseli; ömrünün 25 yılını saplantılı şekilde güzelliğin ve uyumun ölçülebilir matematiksel kurallarını araştırmak için harcayan Dr Steven Markout’un araştırmasını konu almıştı. Bu araştırmaya göre birbirinden farklı 18 insan yüzü resminin binlerce farklı kültür ve yaştaki insandan güzelliklerine göre sıralamasını istendi. Araştırmanın sonuçları şaşırtıcıydı. Deneye katılanların yüzde 97 si güzellik sıralamasını aynı şekilde yapmıştı. Asya veya uzak doğuda sıralamanın farklı olabileceğini düşünüyorlardı. Fakat tüm dünyada ve her yaşta ki insan güzellik açısından 18 resmi birbirinin neredeyse tamamen aynı şekilde sıraladılar.

  İnsanların en güzel bulduğu yüzler üzerinde yüz hatlarının birbirine uyumunu matematiksel şekilde inceleyen Dr. Steven sihirli bir rakam buldu. Altın oran sabiti yani 0,61...... Hem insan vucudunda hem de insan yüzünde, hem de dişlerimizde bile bu oran güzelliğin yüzden fazla şekilde belirleyici ölçüsüydü. Güzelliği matematiksel olarak açıklamayı başaran Dr. Steven; insan yüzünde yüzlerce kez tekrar eden ve vucudun her parçasının birbiri ile oranında kendini gösteren bu değerleri bir maske haline getirdi. İnsanlar tarafından güzelliği ile tanınmış tüm aktris ve aktörlerin yada modellerin yüzlerinde bu “Altın Oran maskesi” denendi. Birbirlerinden ne kadar farklı tarzlara sahip olursa olsunlar, altın oran maskesi neredeyse yüzde yüz oranında güzel yüzlere tam oturuyordu.

  Yanda Dr Steven Markout’un oluşturduğu Altın Oran maskesini görüyoruz.


  İnsanoğlu altın orana göre tasarlanmış sanat eserlerine yada varlıklara karşı özel bir çekim hissediyor. İnsan dna’sına altın oran şifrelenmiştir. Bu dna’nın en ve boyunun birbirine oranının 0,61...... altın oran olmasını da ötesinde, çevresinde de bu orana uygun dizayn edilmiş objelere karşı çekim hissedecek şekilde dizayn edilmiştir. Yani 0,61... insan ruhuna şifrelenmiştir. Dna üzerinde ki bu şifrenin hem gözle görülür şekilde dnamızın tasarımında hem de dna nın şekil verdiği insan ruhunda gözlemlenmesi inanılmaz bir keşifdir. Şüphesiz canlılar içinde Altın Oranın kendini en fazla ve en muhteşem şekilde gösterdiği canlı insan; İnsan da ise yüz; yüzde ise gözlerdir. Organlarımız içinde en üstün ve efendi olan, hayatın kaynağı elbette kalptir. Kalbimizin ekg değerlerinde ki dalga boyları oranı da yine altın oranı veriyor.
  Saç Dibi - Göz Yüksekliği / Tepe - Göz yüksekliği = 0,61...
  Burun - çene arası / Göz - çene arası = 0,61...
  Burun boynu / Alın genişliği = 0,61...
  Burun boyu / Göz – Ağız = 0,61...
  Burun altı - çene/Ağız - Çene
  Gözbebekleri arası / Yüz genişliği = 0,61...
  Ağız genişliği / Gözbebekleri arası = 0,61...
  Burun Genişliği / Ağız genişliği = 0,61...
  ... sürüp gider...  2 ) DNA’MIZDA ALTIN ORAN

  DNA molekülü tüm yaşamın programını taşımaktadır. Ruhumuz, karakterimizin belirgin yanları ve gönüşümüz dna tasarımımızda gizlidir.İnsanın çekirdeği ve varlığımızın küçük bir mimari kopyası niteliğindeki bu muhteşem dizilim onun önemini hatırlatırcasına tamamen altın orana göre dizayn edilmiş. Her tam turunda 34 angstrom uzunluğunda ve 21 angstrom genişliğindeki çift heliks spiral yapısı ile bize altın oran sayısını en belirgin şekilde veriyor. 21/34=0,61.......


  Akciğerler
  Amerikalı fizikçi B. J. West ile doktor A. L. Goldberger, 1985-1987 yılları arasında yürüttükleri araştırmalarında, akciğerlerin kuru ağaç dallarını andıran yapısında, altın oranının varlığını ortaya koydular. Akciğeri oluşturan bronş ının bir özelliği, asimetrik olmasıdır. Örneğin, soluk borusu, biri uzun (sol) ve diğeri de kısa (sağ) olmak üzere iki ana bronşa ayrılır. Ve bu asimetrik bölünme, bronşların ardışık dallanmalarında da sürüp gider. İşte bu bölünmelerin hepsinde kısa bronşun uzun bronşa olan oranının yaklaşık olarak 0,61... değerini verdiği saptanmıştır

  Kalp Atışları Ekg cihazında görebileceğiniz gibi kalp atışlarının büyük kapak ve küçük kapak açılışları arasında geçen zaman, iki büyük kapak açılışındaki zamana oranı da altın oran yani 0,61...... dir.


  Deniz Kabukları
  Deniz Kabuklarında gördüğümüz bu desenler altın oranı formulu sonucunda oluşmuş spiraller şeklinde karşımıza çıkartır.


  İşitme ve Denge Organı
  İnsanın iç kulağında yer alan Cochlea (Salyangoz) ses titreşimlerini aktarma işlevini görür. İçi sıvı dolu olan bu kemiksi yapı, içinde altın oran barındıran _=73 derece 43´ sabit açılı logaritmik sarmal formundadır.

  FİLOTAKSİ (PHYLLOTAXY) YAPRAK DİZİLİMİ

  Bitkilerin dalları ya da sapları üzerinde yaprakların düzenlenmesi olan fılotaksi, riyazî mükemmelliği ilk defa 17. yy.da yaşamış astronum Johannes Kepler’in ilgisini çekmiş bir botanik vakıadır. Yakın geçmişte yapılan incelemeler, bunun, Fibonnaci” dizisindeki sayıların kâinatta görüldüğü bir başka misal olduğunu ortaya koymuştur. Bir meşe dalını ele alalım. “0”numaralı yapraktan başlayarak yukarı doğru yaprakları numaralandıralım ve bu muameleyi başlangıç noktasının tam üstüne gelen bir yaprak buluncaya kadar sürdürelim. Meşe için bulunan rakam, hemen hemen hiç istisnasız, 2’dir, yani bir “Fibonnaci” sayısı. Bundan başka, başlangıç noktasının tam üstüne gelen noktaya ulaşmak için, dalın etrafında bir tam dönüş yapmak gerekmektedir ki, bu da bir “Fibonnaci” sayısıdır.

  Bu fılotaktik sayılar çoğu defa, dönüş sayısının yaprak sayısına oranı olarak ifade edilir. Böylece, meşe için bu oran 1/2 dir. Kiraz ağacında ise, başlangıç noktasının tam üstünde bir yaprak bulmak için 5 yaprak saymak ve 2 dönüş yapmak gerekir; Oran 2/5 olur. Aynı muamele armut ağacında tekrarlanırsa, 3/8 bulunur.

  Her durumda oran “Fibonnaci” sayılarından meydana gelmektedir. Tahmini sayıları 250.000 nevi bulan çiçek açıcı, tohum oluşturucu bitkilerin ve 700 çiçek açmayan bitkinin incelenmesi, üstesinden gelmesi zor bir iştir. Fakat bugüne kadar ede edilen (ortalama) neticeler, nevilerin ezici bir çoğunluğunda ‘Fibonnaci” sayıları ile alakalı filotaktik oranlar ortaya çıkarmıştır. “Fibonnaci” sayılarına uygun olmayan oranlar çok ender ve ancak bitkiye verilen bir zarar ya da anormal bir büyüme, yaprakların düzenlenmesinde bir değişiklik meydana getirmişse görülmektedir.
  Altın Oran ve Kabe Mucizesi (Kabe’nin sırrı)

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye şєу∂α - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2009
  Üye Numarası
  132145
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  147
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  2211
  Böylesine yararlı paylaşım için teşekkür ediyorum..

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Üye Numarası
  67015
  Mesaj
  1.003
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  1277
  Güzel bir konu ve tekrar edilmesi ama okuyucu bulması kaydıyla iyi olmuş, 14.07.2007 tarihinde foruma eklemiştim, kimse okumamıştı. Basit bir konu olunca özellikle işin gırgırında olanlar sayfalarca yazıyor ama önemli konuları oku(yamıyor)muyorlar. üzülüyor insan haliyle, emeğinize sağlık.

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye RABİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Üye Numarası
  110270
  Mesaj
  4.585
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  4
  Rep Gücü
  52572
  Video olarak izlemiştim.
  Gerçekten yaratıcının mükemmelliğini ortaya koyuyor.

  Teşekkürler.
  Tırtılın Dünya'nın sonu dediğine;
  Usta, kelebek der.

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye Mustad'af - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Üye Numarası
  120720
  Mesaj
  920
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  2
  Blog Mesajları
  6
  Rep Gücü
  8264
  teşekkürler kardeş,
  herşeyde bir ölçü var,
  hiçbirşey tesadüf değil,
  öylesine değil.
  Kollarımda tutuk demir halkalar!

 6. #6
  Kadim
  Misafir..
  Mekke Milyarlarca müslümana secde yönü, toplanma yeri ve islamın kutsal merkezi olarak bildirilmiştir. Gücü yeten Her müslümana Kabe, muzdelife ve arafat dağını kapsayan bir yolculuğa çıkarak Kutsal şehre gelmesi farz kılınmıştır.

  Fi sabiti- 1,618, matematikteki üstün tasarım sayısı. Kalp atışlarımızda, dna' sarmallarının en ve boy oranında, kainatın dodecehadron adı verilen özel tasarımında, bitjileirn filotaksi denen yaprak dizilim kurallarında, kar tanesi kristalleirnde, pek çok galaksinin spiral yapısında ve sayısız yerde Yaratıcı hep aynı muhteşem sayıyı kullanmıştı. Altın oran sayısı yani 1,618...

  Pek çok ünlü mimari yapıda olduğu gibi Mısır Piramiterlerinin tasarımında dahi bu oranın kullanıldığı görülmektedir. Ünlü astronom Kepler, bu sayı için büyük bir hazine ifadesini kullanmıştı. Yüzlerce yıldır pek çok ünlü ressam, mühendis ve mimar Leonardo da Vinci gibi neredeyse tüm eserlerinde bu oranı kullanıyorlardı.

  Estetik uzmanı Dr Steven Markout 25 yıl süren araştırmasında Dnamıza dahi işlenmiş bu orana göre yaratılmış insan yüzleri ve bedenlerini istisnasız tüm insanların güzel bulduğunu yaptığı büyük bir deneyle ispatladı. Bir şekli tanımlayan temel ölçülerin birbirine oranının 1,618 i vermesi onu Altın Oran'a yani kusursuz tasarıma uygun hale getiriyordu.

  Peki ya dünyamızın Altın Oran Noktası... nerededir?
  Mekke şehrinin kuzey kutup noktasına olan uzaklığı ile güney kutup noktasına olan uzaklığının oranı tam olarak 1,618 yani altın orandır. Ayrıca Mekke şehrinin Güney kutup noktasına olan uzaklığı ile iki kutup arasındaki uzaklığın birbirine oranı yine 1,618 dir.

  Mucize bununla bitmez; tüm insanlığın ortak yer belirleme dili haline gelmiş enlem boylam haritasına göre de Dünyanın Altın Oran noktası Mekke şehrindedir.

  Mekke'den günleri değiştiği ve gün dönümü çizgisi olarak belirtilen sınıra olan doğu uzaklığı ile batı uzaklığının birbirine oranı da yine 1,618 dir. Ayrıca Mekke'nin gündönümü çizgisine batı yönlü uzaklığının, dünyanın o enlemdeki çevre uzunluğuna oranı da şekilde görüldüğü gibi yine şaşırtıcı şekilde Altın oran yani 1,618 sayısını verir. Tüm harita sistemlerindeki bir kaç km olan ufak farklara rağmen Altın Oran noktası Mekke şehrinden asla dışarı çıkmaz ve Kabe'yi içine alan Kutsal Bölge dairesinde kalır.

  Evinizde Google Earth programı'nın cetvel özelliğini kullanarak dünyadaki herhangi iki nokta arasındaki uzaklığı oldukça hassas şekilde kolayca keşfedebilir, Dilerseniz enlem ve boylam koordinatları yoluyla hesaplayarak yada basit bir hesap makinesi ile verilen oranların doğruluğunu evinizde dahi test edebilirsiniz. Görüntülerde önce Mekke şehrine sonra Kuzey Kutup noktasına başlangıç ve bitiş noktalarını nasıl yerleştirildiğini görüyorsunuz. Pozitif enlem ve boylam değerleri ile deniz yerine Karaya düşme açısından dünyanın tek altın Oran noktası Mekke şehri olabilmektedir.

  Phi matrix programı ise tabloların ve resimlerin altın oran noktasını göstremeye yarayan bir Amerikan programıdır. Dünya Enlem boylam haritasını derinliği hiç bitmeyen canlı bir tablo gibi düşünür ve bu programla açarsak Dünyanın Altın Oran noktasının Mekke şehri olarak belirlendiğini görürüz.

  Mucizeler devam ediyor...

  Mekke ayetinde Altın Oran Mucizesi
  Kuran ı Kerimde Mekke kelimesinin geçtiği ve orada tüm insanlığa iman verecek açık delillerin varlığından bahseden tek bir ayet vardır. Ali İmran Suresi 96. ayetinde Mekke şehri ile Altın oran arasındaki bağıntı Yüce yaratıcımız tarafından açıkca nakşedilmiştir. Bu ayetin tüm harf sayısı 47 dir. harf sayılarının altın oranını aldığımızda Mekke kelimesinin işaret edildiğini görürüz. 47 / 1,618 = 29,0 . Ayet başından Mekke kelimesine kadar tam 29 harf vardır. Aynı dünya haritasındaki gibi. Eğer bir harf fazla yada eksik olsa idi bu oran asla oluşmayacaktı. Hiç bir zorlama olmadan dünya üzerinde yaptığımız aynı işlemi yaptık ve harf sayılarının mekke ve altın oranı işaret eden muhteşem uyumuna şahit olduk.
  Tüm bu işaretler göstermektedir ki; dünyayı ve matematiği yaratan tasvir edilmesi imkansız muhteşem güç yani Tanrı ile Kabe'nin ve Kutsal Bölgenin yer belirleyicisi ile Kuran'ın yaratıcısı aynı ve tek Tanrıdır. O bu mucizelerle geleceği ve insanların ortak dillerini önceden bilerek onlara işaretler verdiğini tüm insanlığa hatırlatmaktadır.

  Altın Oran, Mekke, Kabe ve Kuran arasındaki bağıntılarla ilgili keşifler her geçen gün bir yenisi eklenmektedir. Şekilde Leonardo pergeli olarak adlandırılan Altın oran pergeli ile yapılmış ölçümlerde Mekke şehrinin Arabistanın altın oran bölgesinde, Kabeninde Mekke şehrinin altın oran bölgesinde yer aldığını görüyoruz. Tüm bunların tesadüfen olabilmesi olasık hesaplarına göre imkansızdır.

  Kutsal kitaplardaki mucizevi haberler, Dünyanın Altın oran noktası, Hz İsa ve Hz Muhammed hakkındaki büyük gizemler, bilimsel kanıtlarıyla 2009 yazına kadar hayatta kalmaya çalışın.

  kaynak

  ''Shgiptarenin açtığı konuda ne kabeden nede Kuran ı Kerim den nede Bahsedilmiştir.

 7. #7
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Üye Numarası
  130377
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.662
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643
  Selam!

  Sn Erdem Cetinkayanin calismasindan yazili kesit asagidadir.

  1-Dunyamizin altin oran merkezi MEKKE sehridir.

  Mekkenin kuzey kutup noktasina uzakligi-7631,68 km
  Mekkenin guney kutup noktasina uzakligi – 12348,32
  Orani-1.618

  Iki kutup arasi uzaklik-19980,00
  Mekkenin guney kutup noktasina uzakligi – 12348,32
  Orani-1.618

  Enlem boylam haritasina gore:
  Mekkenin gundonum cizgisine dogu uzakliginin/Mekkenin gundonum cizgisine bati uzakligi
  Orani-1.618

  Mekkenin gundonum cizgisine bati uzakliginin, o enlemdeki dunyanin cevre uzunluguna
  Orani- 1,618

  Tum harita sistemlerindeki Dunyanin altin oran noktasi daima MEKKE dir.

  The Matrix programi tablolarin altin oran noktasini belirleyen bir amerikan programidir.
  Butun bilimsel calismalarda bugun kullanilan,okullarimizda yillardir duvarlarimizda asili duran ve butun bilimsel hesaplamalarin yapildigi „”Dunya enlem boylam haritasini”
  The Matrix programiyla acarsak:
  Dunyanin altin oran noktasi MEKKE DIR.

  Pozitif enlem ve boylam degerlerinde olcum yaparsak
  Altın oran hesabıma göre yeryüzünde 8 ana nokta var 7’si denizlerde (4’si Pasifikte, 2’si Atlantik’te biri de Hint Okyanusunda). Sadece biri karada o da Mekkedir.


  2-Kur’an’da MEKKE kelimesinin gectigi ve orada alemlere yol gostericinin oldugunu ifade eden TEK ayet vardir. Al-i imran suresi 96. ayet

  3. 96. Şu bir gerçek ki, âlemlere bir bereket kaynağı ve yol gösterici halinde insanlar için kurulan ilk ev Mekke'dekidir.

  3.96. . إِنَّ أَوَّلَ بَيْتٍ وُضِعَ لِلنَّاسِ لَلَّذِي بِبَكَّةَ مُبَارَكًا وَهُدًى لِلْعَالَمِينَ

  Ayetin uzunlugu 47 harf
  Mekke kelimesine kadar 29 harf
  Oran=1.618......altin oran

  MEKKE SEHRIYLE ALTIN ORAN ARASI BAGLANTI BURDA VERILMISTIR. 1400 YIL ONCE VERILMIS.

  Simdi bu olaylarin isiginda uc KUR’AN AYETI yer almaya caliyor. Kur’an’in Allah cc sozu oldugunu ispat icin soyle bir iddaasi vardir.
  41. 52. De ki: "Söyleyin bakalım, o Kur'an Allah katından ise, siz de onu inkâr ettinizse/onun üstünü örttünüzse, dönüşü olmayan kopukluğa düşenden daha sapık kim vardır?"
  41.53. Onlara ayetlerimizi ufuklarda ve öz benliklerinin içinde göstereceğiz. Ta ki, onun hak olduğu kendilerine ayan-beyan belli olsun. Kendisinin her şey üzerinde bir tanık oluşu, senin Rabbine yetmez mi?

  27. 93. Ve şöyle yakar: "Hamt olsun Allah'a! O size ayetlerini gösterecek de siz onları tanıyacaksınız. Senin Rabbin, yapmakta olduklarınızdan habersiz değildir."

  Forumumuzun BILIM ADAMLARI bakalim ne gibi aciklamalar getirecekler.....

 8. #8
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Üye Numarası
  130377
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.662
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643
  Merhaba

  Formumuzun bilim adamlari aniden kume dustuler!
  Tisssssssssssssss
  diye bir ses duyuyorum.
  Her dini konuya yorum yolliyanlar
  Aniden devekusunu taklide basladilar.
  Ama bedenleri gorunuyor.

  Evet bu ilmi konuda gorusleri olan!

 9. #9
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye RABİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Üye Numarası
  110270
  Mesaj
  4.585
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  4
  Rep Gücü
  52572
  3. 96. Şu bir gerçek ki, âlemlere bir bereket kaynağı ve yol gösterici halinde insanlar için kurulan ilk ev Mekke'dekidir.

  3.96. . إِنَّ أَوَّلَ بَيْتٍ وُضِعَ لِلنَّاسِ لَلَّذِي بِبَكَّةَ مُبَارَكًا وَهُدًى لِلْعَالَمِينَ

  Ayetin uzunlugu 47 harf
  Mekke kelimesine kadar 29 harf
  Oran=1.618......altin oran

  MEKKE SEHRIYLE ALTIN ORAN ARASI BAGLANTI BURDA VERILMISTIR. 1400 YIL ONCE VERILMIS.
  Sadakallahulaziym

  Herşey var...bize sadece bulmak düşüyor...

  ben ''icad'' sözcüğünü hiçbir zaman sevmedim.Çünkü şirk kokuyor.Bu yüzden ''keşif'' sözcüğünu kullanmak daha doğru olur.Çünkü herşey icad edilmiştir,belki keşfedilmemiştir.
  Tırtılın Dünya'nın sonu dediğine;
  Usta, kelebek der.

 10. #10
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye Mustad'af - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Üye Numarası
  120720
  Mesaj
  920
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  2
  Blog Mesajları
  6
  Rep Gücü
  8264
  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Merhaba

  Formumuzun bilim adamlari aniden kume dustuler!
  Tisssssssssssssss
  diye bir ses duyuyorum.
  Her dini konuya yorum yolliyanlar
  Aniden devekusunu taklide basladilar.
  Ama bedenleri gorunuyor.

  Evet bu ilmi konuda gorusleri olan!
  Bu konu hakkında detaylı bilgisi yok bu fakirin,
  Ama bildiği bir şey var:
  "Şüphesiz biz,herşeyi bir ölçü ile yarattık"
  ferman-ı ilahisi..
  Ve şimdi;
  "Hakkında kesin bilgi sahibi olmadığın şeyin ardına düşme" den hareketle,
  susma hakkını kullanıyorum..
  "Tam ilmihale" bakmam lazım.
  Orada varsa vardır,aksi halde kafa yormak "ehl-i sünnet dairesi dışına çıkmak "olarak algılanabilir.
  Kollarımda tutuk demir halkalar!

Benzer Konular

 1. Kabe' nin sırrı
  mopsy Tarafından Dini Videolar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 26-08-2011, 02:42 AM
 2. Altın Dikdörtgen ve Sarmallardaki Altın Oran
  meridyen2 Tarafından Matematik Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 31-08-2010, 06:57 PM
 3. Altın Oran ve Kabe Mucizesi Nedir?
  İnci Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 22-07-2010, 10:01 AM
 4. Kabe Den Resİmler Ve Kabe ÖrtÜsÜ Yapimi
  SGOR Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 20-05-2010, 04:41 PM
 5. Altın Oran
  erkişi Tarafından Genel Kültür Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 12-05-2010, 03:08 PM
Yukarı Çık