2. Sayfa, Toplam 2 BirinciBirinci 12
Gösterilen sonuçlar: 11 ile 20 Toplam: 20
 1. #11
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  Selam!

  Yazinizda cevap verilecek tek yer zannediyorum LUT KONUSU!... Diye dusunuyorum Yavuz bey!

  [RENK]Misal Yüce Allah Fi tarihinde Homoseksüel(/inkarci/ KAFIR) Lut kavminin Sadom ve Gamora şehirlerini korkunç bir titreşimle helak etmiş olabilir ama bakın bugün Homoseksüel bir yığın insanada yüce Allah bir yığın kabiliyetler ihsan etmiş onlara öyle bir dünya nimeti vermişki neredeyse ada satın alabilecek derecede zengin etmiş onları!O zaman Bu fi tarihindeki olay beni ilgilendirmez.
  ........ Bu fi tarihindeki olay beni ilgilendirmez. .....
  ........ Allah bir yığın kabiliyetler ihsan......
  ......... onlara öyle bir dünya nimeti vermişki......[/RENK]

  1- [RENK]Bu fi tarihindeki olay beni ilgilendirmez[/RENK]: Kur’an’da ki kissalar(Hikayeler) bizlerin ogut almasi gereken konulardir.
  32.26.Evlerinde-yurtlarında dolaşıp durdukları nice nesilleri, kendilerinden önce helâk etmiş olmamız onlara yol göstermedi mi? Kuşkusuz, bunda ibretler vardır. Hâlâ işitmiyorlar mı?
  ....bunda ibretler vardır...

  Hud suresinde Lut as’in hikayesinden sonra su ayetler bu olayin sizi ilgilendirmesi gereken bolumu aciklar..
  11. 100. İşte bunlar o kentlerin/medeniyetlerin haberlerinden bir kısmı, anlatıyoruz sana. Kimi hâlâ ayakta onların, kimi kökünden biçilip gitmiştir.
  11.101. Onlara biz zulmetmedik. Ama onlar kendilerine zulmettiler. Rabbinin emri geldiğinde, Allah'ı bırakıp da yakardıkları ilahları kendilerine hiçbir yarar sağlamadı. İlahları onların sadece hasar ve hüsranlarını artırdı.
  ..... Allah'ı bırakıp da yakardıkları ilahları kendilerine hiçbir yarar sağlamadı.....

  Bu kissalarin anlatilma sebebi:Evliyalari kendilerine VEKIL edenlerin sonu!
  Net ogutler.Demekki sodomun sorunu sadece homo...degilmis!!!
  Iste Kur’an’in kendi kendini tefsir etmesi.....
  Iste sizi ilgilendirmesi gereken bolumu......

  2- [RENK]Allah bir yığın kabiliyetler ihsan etmis, onlara öyle bir dünya nimeti vermişki[/RENK]: Bu nimetlerin verilmesi mukafat olarak algilamak Kur’an’i acidan dogru bir bakis acisi degildir.Bakin simdi:

  A-) DUNYA MALI:

  a- Dunya malini dunyaya yonelik kullanimin sonu azaptir.
  46.20. 20. Gün olur, inkâr edenler ateşe arz edilirler. Onlara denir ki: "İyiliklerinizi/nimetlerinizi, o iğreti dünya hayatınızda silip süpürdünüz, onlarla zevklenip eğlendiniz. Bugünse alçaltıcı azapla cezalandırılacaksınız. Çünkü siz, yeryüzünde haksız yere büyüklük tasladınız ve gerçeğe ters düştünüz."

  b-Halbuki dunya malinin verilme sebebi ahiret zenginligine yonelik kullanimdir;
  61.10. Ey iman sahipleri! Dikkatlerinizi, sizi korkunç bir azaptan kurtaracak bir ticarete çekeyim mi:
  61.11. Allah'a ve onun resulüne inanır, Allah yolunda mallarınız ve canlarınızla didinirsiniz. İşte bu, sizin için en hayırlısıdır; eğer bilirseniz.
  61.12. Günahlarınızı affeder ve sizi, altından nehirler akan bahçelere, sürekli cennetlerdeki temiz-bereketli barınaklara yerleştirir. İşte bu en büyük başarıdır.

  B-) INKARCININ MAL SAHIBI EDILMESI:

  a-Kafir;dunya malini arttirdikca bunlarin kendi basarisinin/ilminin/kabiliyetinin urunu oldugunu dusunup,hayatini bu ugurda gecirmeye calisan kisidir.

  28/78//O dedi: "Bu servet bana, bendeki bir ilim sayesinde verildi." Peki o bilmedi mi ki Allah, önceki nesiller içinden ondan kuvvetçe daha zorlu, sayıca daha çok olanları bile helâk etmiştir. Günahlarının ne olduğu, günahkârlardan sorulmaz.
  3/117//Bu dünya hayatında harcamakta olduklarının durumu, bir rüzgâr örneğine benzer: Onda kavurucu bir soğuk vardır. Öz benliklerine zulmetmiş bir toplululuğun ekinine değmiş de onu mahvetmiştir. Allah onlara zulmetmedi, onlar kendilerine zulmediyorlardı.

  b-Allah;kafirlerin dunya mallarini en uste cikararak onlarin bu debdebe icinde Vahy’den iyice uzaklasmalarinin onlara kurulan en buyuk tuzak oldugunu bildirmistir.Ancak diger insanlarin bunu yanlis anlamalari, yani kafirin dogru yolda oldugu icin nimetlere gark edildigini dusunmeleri sonucunda,onlarla bir ummet/onlarla bir sapik din ehli olmalari tehlikesi yuzunden,Allah bunu emretmemistir.

  [RENK]43/33//İnsanlar bir tek ümmet haline gelmeyecek olsalardı, o Rahman'a nankörlük edenlerin evlerine gümüşten tavanlar çatar, sırtlarına binip yükselecekleri merdivenler/asansörler yapardık.
  43/34//Evlerine kapılar, üzerlerinde yan yatacakları koltuklar yapardık;
  43/35//Her yanda süsler oluştururduk. İşte bütün bunlar, şu iğreti dünya hayatının nimetidir. Rabbinin katındaki âhiret ise takva sahipleri içindir.[/RENK]

  c-Kafir icin dunya nimeti bir AMAC’tir.

  23/63//Fakat onların kalpleri bundan gaflet içindedir. Onların bundan başka da işleri vardır ki, hep o işler için çalışmaktadır lar.
  23/64//Sonunda, servet ve refahla şımarmışlarını azapla yakaladığımızda, hemen bağırıp dövünmeye başlarlar.

  d-Kufre dusenlerin mallari onlari atesten kurtaramaz.

  3/116//Küfre sapanlara gelince, onların malları da çocukları da kendilerine Allah'a karşı bir yarar asla sağlamayacaktır. Ateşin dostlarıdır onlar. Sürekli kalacaklardır onun içinde.

  Allah’a cc emanet olun!
  Konu mopsy tarafından (15-06-2009 Saat 08:38 AM ) değiştirilmiştir.

 2. #12
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  Tekrar selam
  Bir sorunuzun cevabini yazmayi unutmusum.

  [RENK]Modern batılik şayet Ayet üzerinde Ebced hesabı yaparak Hangi tarihte hangi bilinmeyen olabileceğini söylemekse bunun batınilik olduğu fikrine katılamam.[/RENK]

  Hayir Kehf suresinin batini modern yazilimi zaman seyehati ustunedir, Delilleride baya akla yatkin. Arkadasimiz yazarsa ilginizi cekecektir. Matamatik sonuc bulma degil.

  Birde her devre gore yazilmaz diyorsunuz.
  Imam Rabbani hocanin yazdigi ne?
  Imam Arabi hocanin yazdigi ne?
  Ve bu silsilede yuzlerce sekli aciklamalar ne?
  Hani su:"Canim farkli degil her evliya kendi mertebesini anlatmis.." masallari.....
  Donem bilgilerine gore batini fikirler.....
  Var Yavuz bey ne yazikki var!

  Selamlar.
  Konu mopsy tarafından (15-06-2009 Saat 08:40 AM ) değiştirilmiştir.

 3. #13
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  Feb 2007
  Mesaj
  84
  Rep Gücü
  2780
  - Dunya malini dunyaya yonelik kullanimin sonu azaptir-
  -Halbuki dunya malinin verilme sebebi ahiret zenginligine yonelik kullanimdir-

  Sn.Mopsy bu cümlelerinize katılmıyorum.

  KASAS SURESİ 77. AYET MEALİ
  "Allah'ın sana verdikleri içinde âhiret yurdunu ara, dünyadan da nasibini unutma. Allah'ın sana güzel davrandığı gibi sen de güzel davran/Allah'ın sana lütufta bulunduğu gibi sen de lütufta bulun. Yeryüzünde fesat isteyip durma, çünkü Allah fesat peşinde koşanları sevmez."

  "Allah'ın sana verdikleri içinde âhiret yurdunu ara, dünyadan da nasibini unutma"
  ayetten anlaşılacağı üzere ne öyle bütün dünya malını sadece ahiret için kullanma vardır ne de ahireti hepten boşverip bu dünyanın zevkini sürme vardır.Her işin olduğu gibi bu işinde bir denge noktası vardır.Allah'ın bizleri bu denge noktasına ulaştırması dileğiyle...
  Konu sworden tarafından (20-06-2009 Saat 12:19 AM ) değiştirilmiştir.

 4. #14
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesaj
  844
  Rep Gücü
  2992
  Sayın mopsy lutla ilgili bir çok ayet varda Şehirlerin helak ediliş nedeni Araf Suresi 80 :Ve lut... Toplumuna şöyle demişti"Sizden önce alemlerden hiçbirinin yapmadığı bir iğrençliğemi girişiyorsunuz?"
  81:Siz kadınları bırakıp şehvetiniz yüzünden erkeklere gidiyorsunuz.Doğrusu siz sınır tanımayan bir topluluksunuz"
  Şimdi sizin düşündüğünüz gibi Velilere uydukları için cezalandırılamazlar,Çünkü değil evliya normal bir insan dahi Homoseksüaliteyi tasvip etmez.Hatta homoseksüelin kendi dahi tasvip etmez.Üstelik Eski ahitlede uyuşuyor burada Kuran. Yani Lut olayını tasdik ediyor.Ama benim orada anlatmak istediğim şey Bunlar İnsanı Kamilin nefsinde olan hadiselerdir dış dünyada değil.
  Sonra bir önemli husus daha vardır İBRET DAİMA GÖSTERİLİR. Sadece yazıyla yazılmaz.Zahirde olmuşsa ne zaman olmuş? Kuran burada hiç bir delil ve tarih belirtmiyor.
  Ama Şu anda ayeti bulamadım yalnız çok iyi hatırlıyorum çok önemli bir şey der:GÜNDÜZLERİ ONLARIN YANINDAN GEÇERSİNİZDE ,GECELERİ DÜŞÜNMEZMİSİNİZ?Demekki gündüz vakitlerinde onların yanından geçiyoruz ama fark etmiyoruz.Geceleri düşünmekten kasıtsa burada gece Zulmet olabilir.Yani işlerimiz iyiyken fark etmiyoruz ama işler bozulduğunda Dünyevi zulmetin altında gecelerinde düşünmezmisin?O zaman Olay Homoseksüalite ilgili değil.Erkek nedir Kurani anlamda bunu düşünmeliyiz derim.
  Dünya nimetinin Kurani açıdan bir mükafat olduğunu zaten söylemek istemedim sanırım yanlış anlaşıldı.Zaten ESİRGEYEN denildiğinde Dünyevi nimetten esirgemedir.Ama yine Lut olayına döneceğim.Elimde gönlümden başka bir delilde yoktur yalnız Sadom Dıştır Gamora ise İçtir.Lut ise Dünya sevgisidir.Dışımız ise işimizdir.Erkekse Nefsimizin muhabbet yönüdür. Erkeğin erkekle beraberliği ise MUHABBET ÜSTÜNE MUHABBET BİNMESİDİR.Yani öyle bir haldirki iş güç bırakılmış düşünce ve yarın ne olacak? terkedilmiş bir haldir.Oda NEFSİ EMMERA HALİDİR.Ve sonuçta ilk önce SADON gider . İş hayatımızın çöküntüye uğraması sonucunda nefsimizde oluşan DEPRASYONUN ta kendisidir. Gamorra ise içimiz yani ailemizdir. İş hayatındaki çöküntünün aile yaş*****da tesir ederek oranında yıkımıdır.Eski ahitte daha sonra Lut SOAR Yani Küçük şehire sığınırki orasıda KANAAT Yani İKTİSAT şehrimizdir.Allah göstermesin ama bunlar hiç ama hiç hoş şeylerde değildir.Ben fakir bunları işte o zulmet gecelerimde Defalarca İşimi kaybettiğimde,yada kurduğum işlerim bozulduğunda bu şekilde tefekkür ettim ve halada bu inanç ve kanıdayım.HAH İŞTE ŞİMDİ O BELADA VELİLERİN TA KENDİSİDİR. İŞTE O ZAMAN VELİLERDE LİSANI HAL İLE İYİ KONUŞMAZLAR.O zaman SENDEKİ ALLAHTA DİYORKİ ONLARIN SÖZLERİ SENİ ÜZMESİN!Ve ardından sizin peşpeşe belirttiğiniz ayetler geliyor geliyorda İNSANI ÇOK ÜZER BUNLAR.ÜZDÜĞÜ İÇİN ZATEN MUSHAF KURANDA BUNLARI SÖYLEMİYORMU?O hale düştüğünüzde size üzülme dediklerinde .YOOO HİÇ ÜZÜLMÜYORUM RIZKI VEREN ALLAHTIR DEMEZMİYİZ.? Şimdi hatırlıyorum fakirde İşten çıkarılırken gayet rahatlıkla Patrona o kelimeyi kullanmıştım.
  Gelelim KAFİR kelimesine kafir hakikati örten demektir. O zaman Hakikati bilmektedir.Pekiyi burada Hakikat nedir? Ölümmü ? onu hepimiz biliyoruz. Onun terside var Şu anda DİRİYİZ ÇOK ŞÜKÜR.Kurani anlamda Hakikat olan tek şey ALLAH olabilir o zaman. O zaman bilinen hakikat ALLAHTIR. Ama belki eminim kabul etmeyeceksiniz Fakat Yinede yazıyorum Sayın mopsy.HZ ALİYE ATFEDİLEN BİR SOFİ SÖZÜDÜR:ALLAH ANCAK ALLAH OLUNMAKLA BİLİNİR.Bu ne demektir?Beşeri bütün olumsuzluklara rağmen Haline Razı olupta Dünya nimetine tepeden bakabiliyorsanız şayet HAK İLE HAK OLMUŞSUNUZDURKİ. Bu Halde 7. Nefs olan Nefsi Raziyedir.Yani Cenneti aladır. Bir altı olan 6.nefs ise FİRDEVS cennetidir. Oda Allahtan razı olma hali.O hale gelmiş bir insanın Halini gizlemesidirki Kafir esasında odur.Derhal boynu vurulur. Yani boynu eğilir tevazu kılıcıyla.Onun içinde tekkelerin kapıları daima alçaktır. Eğilmesi gerekir o boynun.Yoksa Allah o dünya zenginini kaaale bile almıyor . O muhattabı olamazki? Allahın işide gücüde Gariban Abdullahının AKLI GÖNLÜNDE sürdürdüğü saltanattır.Ona göre Mutlu olabilende sadece Abdullahtır.
  Ebced hakkında bir şey diyemem sayın mopsy hakikatende bilmiyorum.İmamı Rabbani hazretlerinin hiç bir kitabını maalesef okuyamadım,saygı duyarım. Ama Şeyh ül Ekber Muhyiddini arabi hazretlerinin zamanına göre bir Kurani tefsir yaptığını bilmiyorum. Nedir ?bunları açıklarsanız bilgilenmiş olurum.Ama kanaatimce Sinin Şına girmesinin Gelecekle hiç bir alakasıda yoktur. Baki selamlar.

 5. #15
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  Alıntı sworden´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  - Dunya malini dunyaya yonelik kullanimin sonu azaptir-
  -Halbuki dunya malinin verilme sebebi ahiret zenginligine yonelik kullanimdir-

  Sn.Mopsy bu cümlelerinize katılmıyorum.

  KASAS SURESİ 77. AYET MEALİ
  "Allah'ın sana verdikleri içinde âhiret yurdunu ara, dünyadan da nasibini unutma. Allah'ın sana güzel davrandığı gibi sen de güzel davran/Allah'ın sana lütufta bulunduğu gibi sen de lütufta bulun. Yeryüzünde fesat isteyip durma, çünkü Allah fesat peşinde koşanları sevmez."

  "Allah'ın sana verdikleri içinde âhiret yurdunu ara, dünyadan da nasibini unutma"
  ayetten anlaşılacağı üzere ne öyle bütün dünya malını sadece ahiret için kullanma vardır ne de ahireti hepten boşverip bu dünyanın zevkini sürme vardır.Her işin olduğu gibi bu işinde bir denge noktası vardır.Allah'ın bizleri bu denge noktasına ulaştırması dileğiyle...
  Selam!

  Sn Sworden hosgeldiniz.ilk defa sizinle yazisiyorum galiba. Veya ilk defa bugun yazilarinizi okuyorum. Takrar merhaba!

  1-) ....Dunya malini dunyaya yonelik kullanimin sonu azaptir.....

  Bu cumle benim degil.Alttaki ayetten anlam baglaminda uste tasidigim kavram acinimi.
  46.20.Gün olur, inkâr edenler ateşe arz edilirler. Onlara denir ki: "İyiliklerinizi/nimetlerinizi, o iğreti dünya hayatınızda silip süpürdünüz, onlarla zevklenip eğlendiniz. Bugünse alçaltıcı azapla cezalandırılacaksınız. Çünkü siz, yeryüzünde haksız yere büyüklük tasladınız ve gerçeğe ters düştünüz."
  ......nimetlerinizi, o iğreti dünya hayatınızda silip süpürdünüz, onlarla zevklenip eğlendiniz.....
  ......Bugünse alçaltıcı azapla cezalandırılacaksınız......

  PEKI NE YAPMALARI GEREKIYORDU?Sorusunun cevabi;
  Halbuki dunya malinin verilme sebebi ahiret zenginligine yonelik kullanimdir;
  61.10. Ey iman sahipleri! Dikkatlerinizi, sizi korkunç bir azaptan kurtaracak bir ticarete çekeyim mi:
  61.11. Allah'a ve onun resulüne inanır, Allah yolunda mallarınız ve canlarınızla didinirsiniz. İşte bu, sizin için en hayırlısıdır; eğer bilirseniz.
  61.12. Günahlarınızı affeder ve sizi, altından nehirler akan bahçelere, sürekli cennetlerdeki temiz-bereketli barınaklara yerleştirir. İşte bu en büyük başarıdır.

  ....Allah yolunda mallarınız ve canlarınızla didinirsiniz. ....

  PEKI MALLARIMIZI AHIRETE YONELIK KULLANMAZSAK NE OLUR?
  2-) Simdi bastaki ayeti analiz edelim.
  46.20.Gün olur, inkâr edenler ateşe arz edilirler. Onlara denir ki: "İyiliklerinizi/nimetlerinizi, o iğreti dünya hayatınızda silip süpürdünüz, onlarla zevklenip eğlendiniz. Bugünse alçaltıcı azapla cezalandırılacaksınız. Çünkü siz, yeryüzünde haksız yere büyüklük tasladınız ve gerçeğe ters düştünüz."

  .....nimetlerinizi, o iğreti dünya hayatınızda silip süpürdünüz....
  .....Bugünse alçaltıcı azapla cezalandırılacaksınız. .....
  .....yeryüzünde haksız yere büyüklük tasladınız.....
  .....gerçeğe ters düştünüz.".....

  [RENK]Buyukluk taslayip gercege/HAKka/Vahiye/Ayete ters dusmek[/RENK]

  Mallarla ilgili Vahiy parcaciklarina bakalim. Allah cc:Ne istiyor bizden nasip ettigi mallarla ilgili?

  Ye! Ic! Yan gel yat!? mi?
  Yoksa:Ihtiyacin ustundekini
  INFAK ET!
  Infak ettiklerini ise
  ZEKAT,SADAKA,FITRE...
  Yoksullara ve/veya...
  DAGIT!mi?

  Yani kisaca ahirete donuk kullan mi?
  Simdi zekat ve infak ayetlerinden giderek bunu aciklamak gerekirdi ama hazir siz KARUN KISSASINDAN bir Vahiy parcasi yazmisken onun uzerinden gidelim. Boylece iki isi bir arada yapmis oluruz.
  28.77."Allah'ın sana verdikleri içinde âhiret yurdunu ara, dünyadan da nasibini unutma. Allah'ın sana güzel davrandığı gibi sen de güzel davran/Allah'ın sana lütufta bulunduğu gibi sen de lütufta bulun. Yeryüzünde fesat isteyip durma, çünkü Allah fesat peşinde koşanları sevmez."
  ......Allah'ın sana verdikleri içinde âhiret yurdunu ara.....
  Emir bu.
  Bu dunya yasamimizdaki herseyde ahirette bizlere kefaret olacak sonuclara goturecek isler yapmak.
  Yani bizler fitratimizda var olanin iyisine uymakla yukumluyuz.
  Bir kopegi gercek sahibi Allah cc rizasi icin doyurmak/sevmek.
  Bir yetime gercek sahibi Allah cc rizasi icin sahip cikmak
  Bir yoksula gercek sahibi Allah cc rizasi icin nasipten pay ayirmak
  ve...............................

  .....dünyadan da nasibini unutma.....
  Butun bunlari yapmak icin dunya hayatimizi devam ettirtmeyi sagliyacak payida kendimize ayirmak.

  Iste LUTUF olarak bahsedilenlerin gercek ayrimi.Peki bu ayet neden geldi. Kendisine bol mal verilen kisi hakkinda.bakin bu kisi ne yapmis/yapmamis.

  28.76.Şu da bir gerçek ki Karun, Mûsa kavmindendi. Onlara karşı şımarıklık/azgınlık yaptı. Ona öyle hazineler vermiştik ki, anahtarlarını taşımak, kuvvetli bir grubu bile zorluyordu. Kavmi ona şöyle demişti: "Şımarma, çünkü Allah, şımaranları sevmez."
  ....hazineler vermiştik ki, anahtarlarını taşımak,....

  yani verilen hazineleri Vahiye uyup infak ederek dagitacagina DEPOLAMIS/HAZINE kurmus.
  Ahirete yonelik kullanmamis. Mallarla SIMARMIS!
  Halbuki bu serveti DUNYA HAYATINDA Vahiye uygun kullansaydi ahirette karsiligini ayni sekilde bulacakti
  28.84.İyilik/güzellik getirene ondan daha hayırlısı var. Kötülük getirenlere gelince, kötülükleri yapanlar yapmış olduklarından fazlasıyla cezalandırılmayacaklardır.

  Yazimin altina hakli olarak kullandigin su cumleyi ekliyorum

  [RENK]bütün dünya malını sadece ahiret için kullanma vardır ne de ahireti hepten boşverip bu dünyanın zevkini sürme vardır.Her işin olduğu gibi bu işinde bir denge noktası vardır.Allah'ın bizleri bu denge noktasına ulaştırması dileğiyle...[/RENK]

  Not:Alinti yaptiginiz yazimda konudaki hedefim zekat konusunu acmak olmadigi icin tebligin bu bolumunu acmamistim.Yavuz beyle her baslik altinda yaptigimiz saf Tasavvuf-saf Kur'an basligi icinde kisiye ozel bir aciklamalardan biriydi.
  Ama sayenizde genel bir teblige donustu.Sagolun.

  Allah'a (cc) emanet olun!

 6. #16
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  [RENK]Sayın mopsy lutla ilgili bir çok ayet varda Şehirlerin helak ediliş nedeni Araf Suresi 80 :Ve lut... Toplumuna şöyle demişti"Sizden önce alemlerden hiçbirinin yapmadığı bir iğrençliğemi girişiyorsunuz?"
  81:Siz kadınları bırakıp şehvetiniz yüzünden erkeklere gidiyorsunuz.Doğrusu siz sınır tanımayan bir topluluksunuz"
  Şimdi sizin düşündüğünüz gibi Velilere uydukları için cezalandırılamazlar[/RENK],

  SELAM:

  Sayin Yavuz tabiiki homo..... yuzunden helak edildiler. Ben ek olarak bir Vahiy parcasina dikkat cektim.-Ki bu toplum baska seylerde yapmis.
  YANI ALLAH cc DISINDA SEFAAT/YARDIMDILEDIKLERI/YAKARDIKLARI varmis.......

  Mopsy'den alinti
  11.101. Onlara biz zulmetmedik. Ama onlar kendilerine zulmettiler. Rabbinin emri geldiğinde, Allah'ı bırakıp da yakardıkları ilahları kendilerine hiçbir yarar sağlamadı. İlahları onların sadece hasar ve hüsranlarını artırdı.
  ..... Allah'ı bırakıp da yakardıkları ilahları kendilerine hiçbir yarar sağlamadı.....

  Bu kissalarin anlatilma sebebi:Evliyalari kendilerine VEKIL edenlerin sonu!
  Net ogutler.Demekki sodomun sorunu sadece homo...degilmis!!!
  Iste Kur’an’in kendi kendini tefsir etmesi.....

  [RENK] Sonra bir önemli husus daha vardır İBRET DAİMA GÖSTERİLİR. Sadece yazıyla yazılmaz. Zahirde olmuşsa ne zaman olmuş? Kuran burada hiç bir delil ve tarih belirtmiyor.[/RENK]

  Iste zaten tariktciligin Islamin sapkin kolu oldugunun delili bu soylemdir ve Ne yazikki haklisiniz: Vahdet-i vucud ve Vahdet-i Suhud ustu kapali hep bunu ortaya getirir. Donemi icinde katledilme korkusu yuzunden Islami figurlerin ardina saklarlar. Size tesekkur ederim ki takiyye yapmadan acikliyorsunuz.

  Simdi sozunuzdeki su cumle onemlidir.
  .......Kuran burada hiç bir delil ve tarih belirtmiyor.......

  Kur'an tarih biliminin bir kolu degil ki,belirtsin.
  O benim inanisimda Allah cc sozu,sufilerin sozu degil.
  Allah cc sozlerinin kendisi delildir. Iman edene....
  Kur'an kendisi delil olsun diye inmistir.
  2.159.İndirdiğimiz açık-seçik delillerle, kılavuz mesajı; biz onu Kitap'ta insanlara ayan-beyan gösterdikten sonra gizleyenlere, işte onlara, hem Allah lanet eder hem de diğer lanet okuyanlar lanet eder.
  16.44.Açık delillerle, kitaplarla gönderdik. Sana da bu zikiri/Kur'an'ı vahyettik ki, kendilerine indirileni insanlara açık-seçik bildiresin de derin derin düşünebilsinler.
  16.89.Gün olur, her ümmet için kendi aleyhlerine kendi içlerinden bir tanık çıkarırız. Seni de şu insanlar hakkında tanık olarak getireceğiz. Sana bu Kitap'ı indirdik ki herşey için ayrıntılı bir açıklayıcı, bir kılavuz, bir rahmet, Müslümanlara da bir müjde olsun.

  [RENK]Ama Şu anda ayeti bulamadım yalnız çok iyi hatırlıyorum çok önemli bir şey der:GÜNDÜZLERİ ONLARIN YANINDAN GEÇERSİNİZDE ,GECELERİ DÜŞÜNMEZMİSİNİZ?Demekki gündüz vakitlerinde onların yanından geçiyoruz ama fark etmiyoruz.Geceleri düşünmekten kasıtsa burada gece Zulmet olabilir.Yani işlerimiz iyiyken fark etmiyoruz ama işler bozulduğunda Dünyevi zulmetin altında gecelerinde düşünmezmisin?O zaman Olay Homoseksüalite ilgili değil.Erkek nedir Kurani anlamda bunu düşünmeliyiz derim.[/RENK]

  37.133.Hiç kuşkusuz, Lût da peygamberlerdendi.
  37.134.Onu ve ailesini toptan kurtarmıştık biz.
  37.135.Ancak terk edilenler içinde kalan kocakarı hariç.
  37.136.Sonra ötekileri yerle bir ettik.
  37.137.Kuşkusuz ki, siz onların yanından sabahları geçiyorsunuz.
  37.138.Geceleyin de. Hâlâ aklınızı işletmeyecek misiniz?

  sayin Yavuz bey burada Kuryes kervanlarinin gecerken durmadiklari yerden/sodom'dan bahsediyor. Onlar hanif dininde de burayi lanetli kabul edip durmazlardi bildiginiz gibi. Bu lanetin gercek sebebini aciklayan ayetlerin kabulunu istiyor. (Kur'an'da ki ilgili ayetleri hatirlayin!)

  [RENK]HAH İŞTE ŞİMDİ O BELADA VELİLERİN TA KENDİSİDİR. İŞTE O ZAMAN VELİLERDE LİSANI HAL İLE İYİ KONUŞMAZLAR.O zaman SENDEKİ ALLAHTA DİYORKİ ONLARIN SÖZLERİ SENİ ÜZMESİN!Ve ardından sizin peşpeşe belirttiğiniz ayetler geliyor geliyorda İNSANI ÇOK ÜZER BUNLAR.ÜZDÜĞÜ İÇİN ZATEN MUSHAF KURANDA BUNLARI SÖYLEMİYORMU?O hale düştüğünüzde size üzülme dediklerinde .YOOO HİÇ ÜZÜLMÜYORUM RIZKI VEREN ALLAHTIR DEMEZMİYİZ.? Şimdi hatırlıyorum fakirde İşten çıkarılırken gayet rahatlıkla Patrona o kelimeyi kullanmıştım.[/RENK]

  30.40.Allah'tır ki sizi yaratmış, sonra rızıklandırmıştır. Sonra sizi öldürüyor, sonra diriltiyor. Peki, ortak koştuklarınızdan biri var mı, bunlardan birşeyi yapabilecek! Yücedir, arınmıştır onların ortak koştukarından O.
  20.132.Aileni namaza/duaya özendir kendin de ona sabırla devam et! Biz senden rızık istemiyoruz. Seni biz rızıklandırıyoruz. Sonuç takvanındır!
  22.35.Onlar öyle insanlardır ki, Allah anıldığında kalpleri titrer; başlarına gelene sabrederler, namazı/duayı yerine getirirler, kendilerine verdiğimiz rızıklardan infak ederler.
  29.60.Nice hayvanlar var, kendi rızkını taşıyamaz. Allah onları da rızıklandırıyor, sizi de. Semî'dir O, Alîm'dir.
  [RENK]
  Gelelim KAFİR kelimesine kafir hakikati örten demektir. [/RENK]
  kafir hakkinda ki tespit tanim dogru. Bilir ama kabul etmez. Ornegin butun a-teistler Allah cc kavramini bilir. Ama kabul etmezler. Yani INKAR ederler.
  Zaten Kafirin Turkcesi nedir? INKARCI!
  [RENK]
  O zaman Hakikati bilmektedir.Pekiyi burada Hakikat nedir? Ölümmü ? onu hepimiz biliyoruz. Onun terside var Şu anda DİRİYİZ ÇOK ŞÜKÜR.Kurani anlamda Hakikat olan tek şey ALLAH olabilir o zaman. O zaman bilinen hakikat ALLAHTIR. [/RENK]

  Evet!

  [RENK]Ama belki eminim kabul etmeyeceksiniz Fakat Yinede yazıyorum Sayın mopsy.HZ ALİYE ATFEDİLEN BİR SOFİ SÖZÜDÜR:ALLAH ANCAK ALLAH OLUNMAKLA BİLİNİR.Bu ne demektir?[/RENK]

  Tasavvufun/Tarikatciligin ana soylemi budur.Bu tespiti analiz etmeden soyle bir on bilgi okuyanlara verelim. Seyh'ul ekber Arabi hoca bunu acikca bildirir. Rabbani hoca bunu yumusatir,sulandirir yine ayni seyi onumuze koyar ki ehl-i sunnete tabii olanlar kendilerini katletmesin.(Arabi hoca'yi ehl-i sunnet katletmistir.)

  Simdi bu Ana gorusu analiz edelim:
  ...ALLAH ANCAK ALLAH OLUNMAKLA BİLİNİR.....

  Kur'an Allah cc bilinmesini degil taninmasini ve biat edilmesini buyurur.
  Bilinmeden taninir mi?
  Japonyayi cok kimse bilmez.(Gelenekleri,yasami,ada oldugunu,din kavramlarini...) Ama sorun Japonyayi tanir. Filimlerden,eger gorduyse japonlardan-ki cinlilerle karistirirlar veya japon arabalarindan...yapip sattiklari mallardan.Tv lerden.

  Kur'an Allah cc yu nasil tanitiyor?
  Tum yarattigi kainattaki kullardan.
  16.12.Geceyi, gündüzü, Güneş'i ve Ay'ı sizin emrinize vermiştir. Yıldızlar da O'nun emriyle bir hizmete boyun eğmiştir. Bütün bunlarda, aklını çalıştıran bir topluluk için elbette ibretler vardır.
  35.13.Allah, geceyi gündüzün içine sokar, gündüzü de gecenin içine sokar. Güneş'i ve Ay'ı buyruk altına almıştır. Her biri belirlenen bir süreye kadar akıp gidiyor. İşte Rabbiniz Allah bu; mülk ve yönetim O'nundur. Onun berisinden yakardıklarınız ise bir çekirdek zarına bile hükmedemezler.
  ve..........

  Bilmek icin gormek gerekir.Ama istenen sudur.
  36.11.Sen ancak o zikire/Kur'an'a uyan ve görmediği halde Rahman'dan korkan kimseyi uyarırsın. Böylesini, bir bağışlanma ve seçkin bir ödülle müjdele!
  .....görmediği halde Rahman'dan....

  Tam bu noktada Imam ALI ra. nin Kur'an bilgisinin kucumsendigini goruyorum. Yukardaki ve benzeri onlarca ayet varken Islamin bu dev halifesi (Allah cc nun sefaati onun uzerinden eksik olmasin) nasil boyle bir soz soyler ki?

  Imam Ali ra BIR EHL-I KUR'AN'DIR!
  Allah cc nun selami ustune olsun.
  Allah cc rahmet eylesin.

  Kul fitrati geregi Allah cc/Yaraticiyi bilir.
  Vahiyin gelme sebebi Allah cc yu tanitmak degildir.
  Bunlarla ilgili ayetler Resule yoneltilen sorulara cevap niteligindedir.

  KUR'AN YARATANIN AYNI ZAMANDA TEK RABB OLDUGUNU BILDIRMEK ICIN INMISTIR.
  Bunun aciklama ayetleri;" Allah cc diyor ki-VII-Firkalasmis rabblerde" vardir.

  [RENK]Beşeri bütün olumsuzluklara rağmen Haline Razı olupta Dünya nimetine tepeden bakabiliyorsanız şayet HAK İLE HAK OLMUŞSUNUZDURKİ. [/RENK]

  Evet dunya nimetine TEPEDEN bakmak onu yaratanin hakkidir.
  Yani Allah cc nun!....
  Bu yuzden Allah cc dünya zenginini kaaale bile almıyor -sizden alinti...

  Biz kullardan istenen nimete tepeden bakmak degildir.
  Nimete saygi gostermektir.
  Onu veren Allah'in cc Kur'an'da buyurdugu sekliyle kullanmak/kullanmamaktir.

  Kur'an'in ortaya koydugu:"Hayir bunlar zahiri/gorunendir. Biz gizli/batini anlamlarini esas aliriz" diye YORUMLANIRSA sapkinliga yol acar.Zaten tasavvuf bir batini Kur'an yorumu/felsefesi degil mi?

  Arabi,Gazali,Mevlana,Rabbani,Nursi hocalarimizin yazdiklari Kur'an adina kismen batini yorumlar degil mi?

  Batini acidan (Teslim olup Kur'an ayetlerini diger ayetlere sorgulamak yerine;) felsefe yapip Kitapta olmiyana iman tekke kulturunun vazgecilmezidir. Ve bu baglamda soyledikleriniz yerli yerindedir.

  batini anlamin reddi Allah cc Diyor ki-VII de vardir.

  [RENK]
  Bu Halde 7. Nefs olan Nefsi Raziyedir.Yani Cenneti aladır. Bir altı olan 6.nefs ise FİRDEVS cennetidir. Oda Allahtan razı olma hali.O hale gelmiş bir insanın Halini gizlemesidirki Kafir esasında odur.Derhal boynu vurulur. Yani boynu eğilir tevazu kılıcıyla.Onun içinde tekkelerin kapıları daima alçaktır. Eğilmesi gerekir o boynun.Yoksa Allah o dünya zenginini kaaale bile almıyor . O muhattabı olamazki? Allahın işide gücüde Gariban Abdullahının AKLI GÖNLÜNDE sürdürdüğü saltanattır.Ona göre Mutlu olabilende sadece Abdullahtır.[/RENK]

  Kur'an boyutuda olan tefekkur edilmesi gereken bir anlatim

  [RENK]Ebced hakkında bir şey diyemem sayın mopsy hakikatende bilmiyorum.[/RENK]

  Ben bir ehl-i Kur'an'im. Benim Ecbed (kabalanin hanceri) belasiyla isim olmaz.

  İmamı Rabbani hazretlerinin hiç bir kitabını maalesef okuyamadım,saygı duyarım.

  Vahdet-i Vucudun ehl-i sunnetin suyuna cekilmis hali. Ama insani gordugune dusunduren fevkalade onemli Tespitleri de var.Siz forumdakilerin astiklarina bakmayin.O yazilarin disinda bir derya Rabbani hoca var. Okursaniz goruslerinize katki ve/veya duzeltme baglaminda genis bir bilgi agida var.

  Allah cc varsa hatalarini bagislasin.
  Allah cc rahmet eylesin!

  [RENK]Ama Şeyh ül Ekber Muhyiddini arabi hazretlerinin zamanına göre bir Kurani tefsir yaptığını bilmiyorum. Nedir ?bunları açıklarsanız bilgilenmiş olurum.Ama kanaatimce Sinin Şına girmesinin Gelecekle hiç bir alakasıda yoktur. Baki selamlar.[/RENK]

  TEFSİR-İ KEBİR TE'VİLÂT(KUR'AN-I KERİM TEFSİRİ)-Muhyiddin İbn Arabi
  Onsozu soyle biter

  "Allah'a ve Resulüne, Resulünün getirdiklerine, mücmel ve mufassal olarak, bize ulaşsın, ulaşmasın kesin bir şekilde iman ettik. Bu akideyi taklidi olarak anne ve babamdan aldım. Caizlik, helallik ve vaciplik ile ilgili olarak akli düşüncenin hükmü nedir, bilemezdim o zamanlar. Ben, buna dair imanıma dayalı olarak amel ettim. Ta ki nereden ve neden iman ettiğimi bilinceye kadar. Allah gözlerimi, basiretimi ve hayalimi açtı. Bu yüzden mesele benim için doğrudan müşahede düzeyine ulaştı. Taklide dayalı olarak tahayyül edilen ve vehmedilen hüküm de mevcuttu. Derken tabî olduğumun, yani Hz. Muhammed'in (s.a.v) değerini bildim. Bütün Nebileri müşahede ettim. İcmali olarak iman ettiklerimin tümüne muttali oldum. Nitekim görüp bizzat müşahede etmemden elde ettiğim ilim önceki imanımla çatışmadı. Bu yüzden ne söylüyor ve ne yapıyorsam Nebînin (s.a.v) sözüne dayanarak söylüyorum, yapıyorum, kendi ilmime, bizzat gözlemime ve müşahedeme dayanarak değil. İman ile gözlem arasında bir denge kurdum. İşte tabi olma bağlamında çok değerli bir tutumdur bu."
  - "Yüce Allah, varlık âleminde yazılı olan her şeyi kalplere ilham yoluyla yazdırır. Çünkü âlem, yazılmış ilahi bir kitaptır."
  - Allah'a yemin ederim ki, burada içime atılan ilahi imla, rabbani ilka veya ruhani üfleme olmayan tek bir harf dahi yazmış değilim. İş tamamen bundan ibarettir. Bununla beraber biz, şeriat koyan Resuller olmadığımız gibi teklif getiren Nebîler de değiliz.
  MUHYİDDİN İBN ARABİ


  Ayrica:
  Gayb bilgileri eserlerinin Ana temasidir.
  "Allah cc ile arasindaki perdeyi acti. Allah cc yerinde oturan Kendisiydi/resuldu.."
  baglaminda aciklamalari....

 7. #17
  1. Hikaye yarışma birincisi
  2. Avatar yarışma birincisi
  Venhar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Nerden
  Bilmiyorum :)
  Mesaj
  4.887
  Rep Gücü
  81913
  Gayb bilgileri eserlerinin Ana temasidir.
  "Allah cc ile arasindaki perdeyi acti. Allah cc yerinde oturan Kendisiydi/resuldu.."
  baglaminda aciklamalari....  Sayın mopsy
  burada yazılan cümleyi biraz açarmıısnız

 8. #18
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesaj
  844
  Rep Gücü
  2992
  Sayın mosy 11/10:Derdi ve acıyı ilah edinen garipler anlatılmaktadır.Kuran burada Tenkit değil aksine teselli vermektedir. Acılar dertler ,çaresizlikler tamam oldu da onları aklı gönünden atmadıkça senin halin eskisindende kötü olacaktır diyor kanaatımızca.Manevi açıdan gerçek Biz Miskinklerin daima bugünde o şehirleri hep yıkılıyor Sayın mopsy ha ondan sonra ister Allaha yalvar; ister Ona buna şuna netice vermez. Ama Zahiri açıdan yapılması gereken şey şudur:
  1-KENDİNE ACIMAYI BIRAK VE KENDİNİ TOPARLA.Acıyı kendine ilah edinme.Kara kara düşünmeyi bırak artık.İşte O zaman SEN GERÇEKTEN ALLAHA YÖNELMİŞ OLURSUN.Yoksa zırlaya zırlaya lakur kulur istediğin kadar dua et sen kendine gelebiliyormusun? MEVLAYA GEL MEVLAYA diyor.
  2-Kendini toparladıktan sonra maddi durumunu toparlayabilmek için yeniden düşün yeniden planlar yap hadi ver elini ve çık oradan.
  Sofiler bir alemdirler Sayın mopsy sapıklık,şairlik,küfür,Ebu Cehl,Ebu Lehep,Firavn,Şeytan ve melekler,İsrail kavmi, Ehli kitap ,Cennet, Resul.........v.s Ama Orada ALLAHTA vardır.Var ne varsa onların aklı gönüllerinde vardır. Başka yerde onları hiç boşuna aramayın bulamazsınız. Tarihtede aramayın. Ama Tarihte yaşamış olan sofide ararsanız şayet işte orada bulabilirsiniz.Ama geçmişe yolculuk yapabilmek imkansız olduğuna göre siz onları BUGÜNDE YAŞAYAN SOFİLERDE BULABİLİRSİNİZ.İki kişi sohbet ediyorsa Bir üçüncü kişide araya girerki oda Yüce Allahtır.Ama o iki kişi Hele bir Aklı gönlünde (Hz İbrahimin Kuşunu hatırlayın)parçalanında görün yoksa bulamazsınız.
  Ben Fakir takiyye yapmam DİREKT söylerim Kanaatimi çünkü tarikatin Kızını boşadım. Yunus gibi aldım başımı seyran ediyorum.O yüzden endişe edecek bir şeyim yok kimseyi avutup çıkar sağlamayı düşünmüyorum yani.
  TABİKİ KURAN TARİH KİTABI DEĞİL Sayın Mopsy. Belirtmez zaten burada hemfikiriz. Ama Mushaf Kuran Yapılması yada yapılmaması gerekenleri anlatan bir EMİR KİTABIDA değilki. İşte anlaşamadığımız noktada budur.Yüce Allah böyle bir Kitap yazsa bunu dağlara taşlara zahiri olarak göklere yazardı.Ama orayada yazsa genede uyulmazdı.O onu yazacağı yeri iyi bilir ,yazarsa İnsanın aklı gönlüne yazar onu.Yoksa topla kendini demekle toplanmayacağı gibi. Huşu içinde namaz kıl demeklede Namaz Huşu içinde kılınmaz.Ha İşleriniz güzelse kılarsınız.Ama İşler berbat Nimet gelmiyor,Yüzüne bakan yok,Eldeki avuçtaki kalmamış,Eşin çocukların terkedip gitmiş,Sevdiklerin ağır hasta vaziyette ve sen değil onlara yardım etmek Kendine dahi yardım edemiyorsan haydi buyrun ve HUŞU İÇİNDE O NAMAZI KILIN BAKALIM?Ama Sendeki Sen KIL DİYORSA! işte O zaman ne olursa olur vede kılarsınız.
  2/159 daki Kafirlikten bahsetmişsiniz. Oradada Durumunu yani hakikatini düşünmekten kaçmamanın gerektiği bildirilmektedir. Yani Başta verdiğiniz ayetle aynı şey değiller.Hem durumunu bileceksin hakikakatinden kaçmayacaksın hemde Hakikatin karşısında acıyı kendine veli edinmeyeceksin.Çok kolay değilmi? HAYDİ GELDE UYGULA O ZAMAN.Ama sendeki O YÜCE ALLAH İSTERSE ÖYLE KOLAYKİ.
  Sofi Dün neyse bugünde odur Sayın Mopsy. İslami fügürün arkasına neden saklanalımki? Bu gün İnanamıyoruz diye ölüm cezası yok.Üstelik Kitabı Mukaddesi yazanlarda Sofiydi.VE O KİTAPTA BULUNAN BİR ÇOK OLAYIDA KURAN TASDİK ETMEKLEDE ONA TANIK OLUYOR.Ama asıl onları Din kitabıdır, Allahın emirleri bunlar diye bir kısım garibanıda üç kuruşluk Dünya nimeti çıkar için alet edinen Güçlüler gurubu vardır. Bu Güçlülerde taa Devlete kadar giderler.Ama buda bir anlayıştır çünkü toplumu başka şekilde birleştiremezsiniz.
  Lut olayına şahit olan o gezgin tacirler kimlerdir acaba?Beşeriyetten aldığı ağır zülümler karşısında Beşeriyetini terkedip Allah Yolculuğuna çıkarak Kendi Özbelik vatanlarına giderler.Orada Beşeriyetten aldıkları İpekleri Kelebek olarak beşeriyetlerine geri götürüp satarlar efendim.Evet Allah İnsan olan insanı Rızıklandırır.Ama Rızık Nimet değildir.Rızık Nimetin gitmesinden sonra geride kalan üç beş kuruşluk malın mülkündür. Oda giderse elinden Bilinki Ölüm mutlaka gelecektir. Zaten Geçirdiğiniz o teesürler sizi hasta Kanser yapar.Organizma Hemen Şuuraltına durumu götürür. Oradanda emir gelir KANSER yada başka bir iflah olmaz musibet.Ama ha Rızka razı olabiliyormusunuz?Zaten Rızkta Razıdan gelir.Ona razıysan şayet o rızkta DÜNYA NİMETİDİR. Ama nereye kadar?
  Sıfatı Görerek yada resimlerine bakarak tanırsınız vede bilirsiniz Sayın mopsy.Ama Zatı Anlatmakla tanıyamazsınız.Onu tanırsanız şayet Yine Zatınızda tanıyıp bilebilirsiniz.Size Portakalın sıfatını anlatır tanıtırım.AMA SİZE PORTAKALIN TADINI BEN FAKİR ANLATAMAM.SİZİN ONU BİZZAT TADMANIZ GEREKİR.
  Belirtmiş olduğunuz ayetlerdeki Gece gündüz ,Güneş ,ay Sıfat yani zahir olanlar değildir. Sizdeki göğe bakın ve oradaki Güneşi ,ayı, yıldızları görün.Mesela Mushaf Kuran sizin anlatımlarınıza göre sizin güneşinizdir. Ama unutmayın bir gün gelir ve o güneş dahi sizin için sırlanır ve Kendi özünüzle başbaşa kalırsınız.İşte O durumda sizin gecenizdir.Allah göstermesin o zaman yapılacak şey seher vaktini beklemek olacaktır.Sayın Mopsy Allah Allah olunmakla bilinir sözünü SÖYLEYEN ALİ AKLI KÜLÜN TA KENDİSİDİR .Yoksa onu boşu boşuna 600 lü yıllarda aramayalım. Ama O devirde Yemende Karanda bir Mecnun DEVE ÇOBANI vardı. İşte VALLAHİ bunları oda söylüyordu.Görmedim görmedim ama Biliyorum onu Vallahi.
  Aynı zamanda KAİNATTAKİ BİRLİK PRENSİBİ VE ZATULLAHIN BİRLİĞİ MUSHAF KURANDAN ÇOK ÇOK ÖNCE TAAA EZELDEN BERİ BİLİNİYORDU.
  Vallahi sayın mopsy Nimete sahip olamayan biz fakirler için Ona saygı diye bir kavramda olamaz ne yazıkki.Sadece ona sahip olanlara Ulul Emre itaat ettiğimiz için saygı duyarız.Yani Onları kıskansakta hased değiliz.Ama öyle değilmi? Karınız varsa ona saygı gösterirsiniz. Yoksa neye saygı göstereceksiniz? Ha Bizlerde Rızka kah saygı duyarız cennete alınırız.Kahda İçimizdeki öznefsimizin bir kısmının homurdanması yüzünden Cehenneme atıldıklarında onlarla beraber yanarız.:)))
  Yandım yandım karmı verdi?
  Ekşi tatlı narmı vermi verdi?
  Tutunacak dalmı verdi?
  Nem alacak felek benim?
  Sayın Mopsy bizim Güneşimiz ayımız ve yıldızlarımızda İşte O sofilerdir.Velilerimiz değil GÜNEŞİMİZ AYIMIZ YILDIZLARIMIZ.Bazan onlarda gider .Kalırız o zamanda Mevlamızla biz bize kimene? İster hesab sorar, isterse sever? Ne yapalım biz böyleyiz.:))Ama o zamanda derizki Ha bu güneş varya Şimdi anladım onun kadrini kıymetini. Ay ve yıldızlarda boş değilmişler.
  Sağolun sayın Mopsy Büyük Üstadım Hazreti Şeyhül Ekber ;Taklidi İmandan Tahkiki iman olan KANAATE nasıl vardığını anlatıyor.Kanaat şehri Sadom Ve Gamorradan kurtulanların uğradıkları bir haldir.Orada artık İman yoktur,Orada Kanaat vardırki o kanaatde eski imanla çatışmaz.Bilakis kanaat imanı tasdik ederde; Firavnda Musanın bir zamanlar taklidini yapan palyoçonun boynunu vuruverir.))) Yok canım Boyun eğilir.Biat oluşur.Bu yolda hep Sevgi vardır.Bu yol baldanda o acılığı ile tatlıdır.Baki selamlar,saygılar.

 9. #19
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  Selam

  Yavuz bey yazacak cok sey olsada yazmiyacagim.
  Yazini okurken agladim.

  Bizlere imtahana /siddetli imtahanlara tutulan kullariz.
  Bu siddetin icinde ben Kur'an'in elini tutum!
  Belkide o benim elimi tuttu.

  Bes yillik kelam fikih hadis tasavvuf Kur'an calismasindan sonra
  2005 yilinda Allah cc diyorki yazilarina basladim.
  Ilk yazima baslarken soyle bir giris yapmistim.

  Ben Kur'an'a Allah' cc aramak icin bakmistim.
  Gordum ki Allah'da cc beni ariyormus.-2005

  Kur'an'a birde benim gozumle bak Yavuz bey!
  Allah cc belki seni de ariyordur...
  Ne olur kaybolanlardan olma....DOSTUM!

 10. #20
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesaj
  844
  Rep Gücü
  2992
  Yazacak çok şey tabiki var sözlerime ama Ağlıyorum derseniz ben fakire değil kendimize ağlarız. SAKIN HA UTANMA O GÖZ YAŞLARINDAN ; HAK KATINDA ONLARDAN DAHA DEĞERLİ ŞEY YOKTUR. EN DEĞERLİDİR.Dünyanın altınını getirseniz sayın Mosynin yada onun bunun şunun gözyaşından daha değerli olamaz.KURANIN MADEMKİ ELİNDEN TUTTUN MERAK ETME YOLDA BIRAKMAZLAR ALIRLAR SENİ.HAY EFENDİM HAY!Bak şimdi bende ağlıyorum.Ben fakirin kaybolmaması içinmi dua ediyorsun? Senden Allah razı olsun sevgili kardeşim kardeşim.Baki selamlar .Yüce Allah Hanenizi mübarek etsin dert elem gussa göstermesin.Baki selamlar.(ağlıyorum gerçekten unutmuşum işte selamı sabahı sonradan yazdım BEE YAA HÜ)
  Konu yavuz34 tarafından (22-06-2009 Saat 11:50 PM ) değiştirilmiştir.

Benzer Konular

 1. Kur'an'da evliya ayetleri
  mopsy Tarafından Kuran-ı Kerim Foruma
  Yorum: 83
  Son mesaj: 06-02-2017, 10:46 PM
 2. Yaşayan Evliya!!!
  beyinsel Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 24
  Son mesaj: 13-05-2016, 10:24 AM
 3. Evliya / Taoizm
  mopsy Tarafından Diger Dinler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 17-09-2011, 09:26 AM
 4. Son evliya mı?
  bziya Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 6
  Son mesaj: 21-06-2011, 08:05 PM
 5. Yorum: 0
  Son mesaj: 17-05-2008, 03:17 PM
Yukarı Çık