+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 5 Toplam: 5

ALLAH cc DIYOR KI:V-MUHAMMED as KURYES’E KARSI

Din ve İnanç Kategorisinde ve Dini Sohbet Forumunda Bulunan ALLAH cc DIYOR KI:V-MUHAMMED as KURYES’E KARSI Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> SELAM: Kuryesliler bilindigi gibi tek olan Allah’a tapiyorlardi.Olmus ve salih olduklarina inandiklari kisilerden ise Allah katinda sefaat, dunyevi islerinde yardim

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.662
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643

  ALLAH cc DIYOR KI:V-MUHAMMED as KURYES’E KARSI

  SELAM:

  Kuryesliler bilindigi gibi tek olan Allah’a tapiyorlardi.Olmus ve salih olduklarina inandiklari kisilerden ise Allah katinda sefaat, dunyevi islerinde yardim bekliyorlardi.

  10/18//Allah'ın yanında bir de kendilerine zarar veremeyen, yarar sağlayamayan şeylere kulluk ediyorlar ve şöyle diyorlar: "Bunlar bizim Allah katındaki şefaatçılarımızdır."De onlara: "Allah'a,göklerde ve yerde bilmediği şeyleri mi haber veriyorsunuz?" Şanı yücedir O'nun, ortak koştuklarından arınmıştır O !

  Allah cc sirk’ten insanin kurtulmasi icin,Ibrahim as’in duasini kabul ettigini gosteren bir tercih ile,onun Kabe’nin yaninda biraktigi soyundan gelenlere;rahmetinin eseri olarak yine onlarin icinden birini, onlara TEBLIG EDICI olarak lutfetti

  2/129//"Rab’bimiz! İçlerinden onlara, senin ayetlerini okuyacak, kendilerine Kitap'ı ve hikmeti öğretecek, onları temizleyip arındıracak bir resul gönder. Sen, evet sen, Azîz'sin, tüm ululuk ve onurun sahibisin; Hakîm'sin, tüm hikmetlerin kaynağısın."

  Kadir olan Allah cc: Elci tayin ettigi,kara kitanin kara gozlu yigit evladi, bu Arap gencinin araciligi ile;dunyanin son saati oncesi, son din devrimini baslatti.Allah’in cc kulu ve Ibrahim as’in buyuk oglu Ismail as’in soyundan gelen, son peygamber Muhammed as’in haykirisi; kutsal evin/Kabe’nin duvarlarini sarsip, Mekkeyi asti ve butun aleme yayildi.

  ”DURUN! SEFAAT YALNIZ ALLAH’ IN HAKKIDIR!”

  39/44// De ki:”Sefaat tumden ve sadece Allah’ indir.Goklerin ve yerin mulku/yonetimi O’nundur!Sonunda O’na donduruleceksiniz.”

  Allah’in cc bu sefaat ayetlerine ragmen hala aziz/salih/kutsal kabul edilen Allah cc kullarindan sefaat bekleyenlerin,ayetleri gozardi etmeleri sebebi ile kufre dustukleri,yani KAFIR olduklarini asla anlamadilar.

  2/48//Ve sakının o günden ki, hiçbir benlik bir başka benliğin her hangi bir şeyi için karşılık ödemez; hiçbir benlikten şefaat kabul edilmez, hiçbir benlikten fidye alınmaz. Ve onlara yardım da edilmez.

  2/123//Kimsenin kimse yerine bir şey ödemeyeceği, kimseden fidye kabul edilmeyeceği, şefaatin hiç kimseye yarar sağlamayacağı ve onların hiçbir yardım göremeyecekleri o günden sakının!

  Vekillik acisindan;Allah cc tek Vekil’in Kendisi oldugunu bildirdi Kendi sectigi nebiye bile vekillik vermedigini belirterek, gercek muminin Velisinin yalniz Allah cc oldugunu bildirmistir.

  17/54//Rab’biniz sizi daha iyi bilir. Dilerse size rahmet eder, dilerse size azap eder.Biz seni onlar üzerine vekil göndermedik.

  3/68// Şu bir gerçek ki, insanların İbrahim'e gönülce en yakın olanları, elbette ona uyanlar, bu peygamber, bir de iman sahipleridir. Allah, müminlerin Velî'sidir.

  Ibrahim as’in Tevhide dayali dinini,hurafalarla geleneksel beseri kabullerle goturen Kuryeslilere nebinin gelmesinden sonra,birbiri ardina gelen ayetler,hurafaci toplumu temelinden sarsmaya basladi.Toplumda buna paralel olarak degisim gosterdi. Bir kismi gercek tevhid ogretisine donerken, diger bir kismi da yalniz beseri ogretilerle celismeyen ve onlarin yeni bir din Zan’ nettikleri,aslinda gercek tevhid dininin orjinal hali olan bu Ilahi ogretinin,ilahi kurallarina uyum gostermeye basladilar.Ama Nebi’ nin amcalarinin basini cektigi bir gurupta geleneksel sozde hak olan atalarinin dinini savunmak icin mucadeleye girdiler!

  2/78//İçlerinde ümmî olanlar da vardır ki Kitap'ı bilmezler, sadece anlamını bilmeden okuyuşlar/hurafeler/hayal ve kuruntular bilirler. Onlar yalnız sanıya saplanırlar.

  43/22//Hayır, sadece şunu söylemişlerdir:"Biz atalarımızı bir ümmet/bir din üzerinde bulduk; onların eserlerini izleyerek biz de doğruya ve güzele varacağız."

  Allah’in seckini,nebi MUHAMMED AS onlara melaikenin, peygamberlerin, din adamlarinin, evliyalarin, azizlerin birakin dini hukum/ ictihad/ kural koymayi; aralarinda Allah’a en yakin olanlarinin bile, kendi ahiretleri icin Allah’in cc affini- rahmetini arayan, merhamete muhtac kullar olduklarini, onlara teblig etti.

  17/46//O yakarıp durduklarının kendileri, en çok yakınlık kazanmışları da dahil, Rablerine varmaya vesîle ararlar; O'nun rahmetini umarlar, O'nun azabından korkarlar.Çünkü Rabbinin azabı gerçekten korkulasıdır.

  39/75//Melekleri de arşın çevresini kuşatarak Rab’lerinin hamdiyle tespih eder halde görürsün. Aralarında hakla hüküm verilmiştir. Nihayet şöyle denir: "Hamt âlemlerin Rab’bi'ne özgüdür!

  Atalarina evliya lakap’i takip,onlarin insanustu ozelliklere sahip, keramet sahibi ve kutsal olduklarini iddaa ettilerinde,Allah cc nin cevabi;

  53/23//Bunlar,sizin ve atalarınızın taktığı isimlerden başka şeyler değildir. Onlar hakkında Allah bir kanıt indirmemiştir. Onlar, sadece sanıya, bir de nefislerin hoşlandığı şeylere uyuyorlar. Yemin olsun,onlara hidayet Rab’lerinden gelmiştir.

  Ummi guruba; uzak akrabalari olan musevilerden/ ehl-i Kitap’tan bir bolumde destek verdi.

  98/1//Ehlikitap'tan küfre sapanlarla müşrikler, kendilerine beyyine/açık kanıt gelinceye kadar çözülüp ayrılacak değillerdi.

  98/2//Allah tarafından gönderilen, tertemiz sayfalar okuyan bir resul gelinceye dek.

  98/4//Kitap verilmiş olanlar, kendilerine beyyine/açık delil geldikten sonradır ki parçalanıp bölündüler.

  Halbuki ehl-i Kitap’in ellerindeki Ilahi Kitap ile nebinin tebligi ayni gerceklerdi.

  87/18//Hiç kuşkusuz, bu Kur'an, ilk sayfalarda da elbette vardır.

  87/19//İbrahim'in ve Mûsa'nın sayfalarında.

  98/5//Oysaki onlara, dini yalnız O'na özgüleyerek, dosdoğru yürüyen kişiler halinde sadece Allah'a ibadet etmeleri, namazı/duayı yerine getirmeleri, zekâtı vermeleri emredilmişti. İşte budur doğru, eskimez ve aşınmaz din.

  Cunku Allah; Musa as’a indirdigini, Muhammed as’ada indirmis ve bu VAHY’i; Ilahi kanun yani DIN yapmistir.

  42/13//Sizin için, dinden, Nûh'a önerdiğini, sana vahyettiğini, İbrahim'e, Mûsa'ya ve İsa'ya önerdiğimizi şöyle diyerek kanunlaştırdı:"Dini dosdoğru tutun; onda bölünüp fırkalara ayrılmayın!" Onları çağırdığın bu tutum, şirke bulaşanlara çok ağır gelmiştir. Allah, dilediğini kendisi için seçer ve hakka yönelenleri kendisine iletir.

  Allah,yolladigi elcilerin gercek niteligini insanlara ogreten, bunun disindaki nebi profiline inanan sapiklarin yuzune samar gibi inen o yuce Vahy’ini Peygamberi araciligyla insana iletmistir!

  18/110//De ki: "Ben de sizin gibi bir insanım. Ancak, tanrınızın bir tek tanrı olduğu bana vahyediliyor. O halde, Rab’bine kavuşmayı uman, hayra ve barışa yönelik iş yapsın ve Rab’bine ibadette hiç kimseyi O'na ortak koşmasın."

  Tevrati sahit gostererek kanit yarisina girenlere,ellerindeki Ilahi kitap’a uyarak Allah’a teslim olup olmadiklarini sormasini, Allah elcisine emretmistir.Cunku teslim olmak,Allah’in hadislerini kayitsiz sartsiz KABUL etmekle olur.!

  3/20//Seninle kanıt yarıştırmaya girerlerse şöyle söyle: "Ben yüzümü Allah'a teslim ettim. Bana uyanlar da." Kitap verilenlerle ümmîlere de sor: "Siz de teslim oldunuz mu?" Eğer teslim olurlarsa doğruya ve güzele kılavuzlanmışlar dır.Yüz çeviririlerse sana düşen sadece tebliğ etmektir. Allah, kullarını görmektedir.

  Mucadele edenler,kendi iclerinden olan Muhammed as’in, Nebilik iddaa etmesine sasirip onun yalan soyledigini dusunduler. Allah cc onlarin ibret alabilmeleri icin bu konuda su ornegi verdi: Vahy’in yayilmasi icin onder toplum yaptigi NUH as’in kavmi bunu basaramayinca, Allah onlarin yerine YAKUP as’in neslini, Vahy’i yayan uygulayan kavim olarak dunyada diger ummetlerden ustun, ilim yani nubuvvet sahibi yapti.

  7/69//"Sizi uyarmak için içinizden bir adam aracılığıyla size Rab’binizden bir ihtar gelmesine şaştınız mı? Hatırlayın ki, O sizi Nûh toplumundan sonra halefler yaptı ve yaratılışta size daha fazla bir boy-bos verdi. Allah'ın nimetlerini anın ki kurtulabilesiniz."

  Kuryesliler;Allah’in cc nubuvveti/ ilmi/ Vahy’i/ Kur’an’i Muhammed as’a vermesini, yani onun nebi olarak secmesini kabul etmediler.

  12/109//Senden önce gönderdiklerimiz de kentler halkından kendilerine vahy ettiğimiz bazı erlerden başkası değildi. Yeryüzünde dolaşmadılar mı ki,onlardan öncekilerin akıbeti nice oldu görsünler. Elbette ki âhiret yurdu sakınanlar için daha hayırlıdır. Hâlâ akıllarınızı kullanmayacak mısınız?"

  43/31//Ve dediler:"Şu Kur'an, iki kent içinden büyük bir adama indirilmeli değil miydi?"

  Allah cc nin cevabi onlara hadlerini bildirecek bilgi transferi seklinde oldu;

  43/32//Rab’binin rahmetini onlar mı bölüştürüyorlar? Dünya hayatında onların geçimliklerini aralarında Biz paylaştırdık. Ve onların kimini kimine derecelerle üstün kıldık ki, bazısı bazısını tutup çalıştırsın.Rab’binin rahmeti, onların derleyip topladıkların dan daha hayırlıdır.

  Ve Allah cc Muhammed’in as Kendisinin resulu oldugunu bildirdi. Kitap ehlilerininde bu ayetlerin Allah cc sozu olup olmadigi hakkinda delil edinebilmelerini saglayan kiyas bilgilerini Allah cc ortaya koydu.

  48.29. Muhammed, Allah'ın resulüdür. Onunla beraber olanlar, inkârcılara karşı çok çetin, kendi aralarında çok sevecendirler/çok merhametlidirler. Sen onları rükû eder, secdeye kapanır halde görürsün. Allah'tan bir lütuf ve hoşnutluk ister dururlar. Görünüşlerine gelince, yüzlerinde secde eseri/izi vardır. Bu onların Tevrat'taki nitelikleri. İncil'deki nitelikleri de şöyle: Tıpkı bir ekin ki filizini çıkarmış, o filizi kuvvetlendirmiş. Filiz kalınlaştı, gövdesi üzerine dikildi. Ziraatçıları da imrendirir/hayran bırakır bu ekin. Allah böyle yapar ki, onlar sayesinde, inkâr edenleri öfkelendirsin. Allah onlardan iman edip barışa/hayra yönelik işler yapanlara bir bağışlanma ve büyük bir ödül vaat etmiştir.

  Allah cc;nebiyi tanimamakta direnen bu konuda ummilere destek veren musevilerin bir kismina, ellerindeki Ilahi kitap’ta olan ve nebinin ilettikleriyle ilgili olan ayetleri gizleyerek, onun teblig ettikleri hakkinda, dolayisiyla onun elciligi konusunda toplumda KUSKU olusmasina yol actiklari icin LANET etmistir!

  2/159//İndirdiğimiz açık-seçik delillerle,kılavuz mesajı; Biz onu Kitap'ta insanlara ayan-beyan gösterdikten sonra gizleyenlere, işte onlara, hem Allah lanet eder hem de diğer lanet okuyanlar lanet eder.

  Ve Allah cc Resulun onlar gibi Vahy’i gizlemeyip aciklamasini buyurdu.

  16/44// Açik delillerle, kitaplarla gönderdik. Sana da bu zikiri/Kur'an'i vahyettik ki, kendilerine indirileni insanlara açik-seçik bildiresin de derin derin düsünebilsinler.

  Resulun acik-secik parcalar/ayetler halinde onlara bildirmesi/okumasi/teblig etmesi uzerine her biri kendi heva ve hevesine uygun Kur’an istedi. (Hala da istemiyorlar mi?)

  10.15. Ayetlerimiz onlara açık-seçik parçalar halinde okunduğu zaman, bize ulaşmayı ummayanlar şöyle dediler: "Bundan başka bir Kur'an getir yahut bunu değiştir." De ki: "Onu kendiliğimden değiştirmem benim için söz konusu olamaz. Ben sadece bana vahyolunana uyuyorum. Rabbime isyan edersem, büyük bir günün azabından korkuya düşerim."

  7/203//Onlara bir ayet getirmediğinde, "Onu da şuradan buradan derleseydin ya!" diye konuşurlar. De ki: "Ben sadece Rab’bim den bana vahyedilene uyuyorum.Bu,Rab’binizden gelen gönül gözleridir, doğruya kılavuzdur, iman eden bir toplum için rahmettir."

  74/52//İçlerinden her kişi de istiyor ki,kendisine açılıp saçılmış sayfalar verilsin.

  Allah cc; sapkinlarin elciler yoluyla hak yoluna davet edildikce, salih kabul ettikleri atalarinin hukum ve ictahadlerine uymaya devam etmeleri karsisinda:

  2/170//Onlara, "Allah'ın indirdiğine uyun!" dendiğinde: "Hayır! Biz, atalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye uyarız." derler.Peki, ataları bir şeye akıl erdiremiyor,doğruya ve güzele ulaşamıyor idiyseler!...

  Kuryesliler:Muhammed as’in hem ehl-i Kitap’la ayni soylemleri kullanip, sonra da onlari da elestirmesi uzerine, boyle birinin sozune inanilmasinin guclugunu yasadilar. Onlara gore boyle celiskiler icindeki kisinin sozleri, Allah’in degil ancak beserin sozleri olabilirdi.

  34/8//"Yalan düzüp Allah'a iftira mı ediyor, yoksa çıldırmış mı bu?" Hayır, söyledikleri gibi değil! Gerçek şu ki, âhirete inanmayanlar, dönüşü olmayan bir sapıklık ve bir azap içindedirler.

  Kuryeslilere gore onlar asla musrik olamazdi

  6/23//Sonunda şunu söylemekten başka bahaneleri kalmaz: "Rab’bimiz Allah'a yemin olsun ki, biz, ortak koşanlar değildik."

  Cunku onlar zaten tek Allah’a inanan bir toplumdu

  23/84//De ki: "Eğer biliyorsanız, yeryüzü ve içindekiler kimindir?"

  23/85//Allah'ındır!" diyecekler. De ki: "Hâlâ düşünüp ibret almıyor musunuz?"

  23/86//Sor: "Yedi göklerin Rabbi ve o büyük arşın Rabbi kimdir?"

  23/87//"Allah'tır!" diyecekler. De ki: "Hâlâ benden sakınmıyor musunuz?"

  23/88//Şunu da sor: "Eğer biliyorsanız söyleyin.Kimdir o, her şeyin melekûtu/ aslı-esası elinde olan? O koruyup gözeten ama korunup gözetilmeyen?"

  23/89//"Allah'tır!" diyecekler. De ki: "Nasıl oluyor da büyüleniyorsunuz?"

  Ummiler ahiretle ilgili Vahy’leri dinlerine bulasan hurafalar/ beseri ogretiler yuzunden unuttular.Geleneksel olarak nesilden nesile sozlu rivayetlerle aktarilan Ibrahim-Ismail as’a ait Vahy’in, ahiretle ilgili ayetlerini masal olarak kabul ettiler.

  23/82//Dediler ki: "Ölüp, toprak ve kemik haline geldiğimiz zaman mı, gerçekten o zaman mı diriltileceğiz?"

  23/83//"Yemin olsun, biz de bizden önce atalarımız da bununla tehdit edildik.Öncekilerin masallarından başka bir şey değil bu!"

  16/38//Yeminlerinin tüm gücüyle, "Allah ölen kimseyi diriltmez!" diye *Allah'a yemin ettiler. Hayır, öyle değil! Öleni diriltmek O'nun üzerinde hak bir vaattır, fakat insanların çokları bilmezler.

  [*Ayetlere dikkat edilirse Kuryesliler,Ahireti yalanlarken bile Allah’a cc yemin ediyorlar.]

  Kuryesliler hac ibadetlerini yaptiklari Kabeyi onariyorlardi. Bu yuzden mumin olduklarini iddaa ettiler.Ama onlarin bu gayretlerinin bosuna oldugunu nebi onlara bildirdi.

  9/18//Allah'ın mescitlerini; ancak Allah'a, âhiret gününe inanan, namazı/ duayı yerine getiren, zekâtı veren ve Allah'tan başka kimseden korkmayan kişiler onanır. İşte bunların, hidayete erenlerden olmaları beklenir.

  Haram-helal acisindan; yani bazi insanlarin bazi insanlara isnat ederek yaptigi yasak listelerini, ”Bunlar Allah’a cc iftira etmektir ”diyen nebi’yi din dusmani ilan edip, Muhammed as’in getirdiklerinin, Allah hadisleri degil, elcinin kendi hadisleri oldugunu soylediler. Bu yuzden de kul hadisini reddetiklerini ilan ettiler.

  23/38//"O, yalan düzüp Allah'a iftira eden bir adamdan başkası değil. Biz ona inanmıyoruz."

  Fakat Nebi nin tebligi gayet net ve acikti:

  5.87.Ey iman sahipleri! Allah'ın size helal kıldığı şeylerin temiz ve güzel olanlarını haramlaştırmayın; azıp sınırı aşmayın; Allah azıp sınırı aşanları sevmez.

  5.88. Allah'ın size helal ve temiz olarak verdiği rızıklardan yiyin. Kendisine iman ettiğiniz Allah'tan sakının!

  16/115//O size ancak şunları haram kılmıştır:Ölü/hayvan/leş, kan, domuz eti, Allah'tan başkası adına kesilen hayvan. Bununla birlikte, zorda kalan, başkasının hakkına tecavüz etmemek, sınırı da aşmamak şartıyla bunlardan yerse,Allah bağışlayacak, merhamet edecektir.

  Muhammed as’in aracilik ettigi Vahy’e gore: Vahy’de olmayani haram ilan edenler,Allah’a iftira edenlerdir,azabtan kurtulmalari imkansiz olanlardir.

  16/116//Yalan düzerek Allah'a iftira etmek için,dillerinizin uydurma nitelendirmeleri ile "Şu helaldir, şu da haramdır!" demeyin.Yalan düzerek Allah'a iftira edenler kurtulamazlar.

  Muhammed as’in soyledikleri dogru olsaydi baslarina tas yagmasi gerekirdi.Yagmadigina gore resul hak degildi.

  8/32//Şunu da söylemişlerdi: "Allahımız! Eğer bu, senin katından gelmiş gerçeğin kendisiyse, gökten üstümüze taş yağdır.Yahut bize korkunç bir azap musallat et."

  Allah cc Muhammed as’in onlarin isteklerini yapamayacagini, cunku onun sadece insanoglu olan bir araci oldugunu bildirdi. Allah,elcinin teblig ettiklerini eglence vasitasi edenleri ise tehdit etti.

  17/93//"Yahut altından bir evin olmalı, yahut göğe yükselmelisin. Ancak senin göğe çıktığına, okuyacağımız bir kitabı bize indireceğin zamana kadar, asla inanmayız!" De ki: "Rab’bimin şanı yücedir. Ben, insan bir resulden başka neyim ki?"

  6/10//Yemin olsun ki, senden önceki resullerle de alay edildi; fakat eğlence konusu yaptıkları şey, o maskaralığı sergileyenleri kıskıvrak sarıverdi.

  Halbuki elci onlarin akrabasiydi.Aralarinda ki bir gurupta da buna benzer Vahy Kitabi Tevrat vardi.Bu soylemleri de ilk olarak duymuyorlardi.

  23/68//Sözü gereğince düşünmediler de ondan mı, yoksa kendilerine ilk atalarına gelmeyen bir şey geldi diye mi?

  23/69//Yoksa resullerini tanımadılar da bu yüzden mi onu inkâr ediyorlar?

  Bir kismida Vahy oldugunu hemen anliyordu;

  28/53//O, onlara okunduğu zaman şöyle derler: "İnandık buna, Rab’bimizden gelmiş haktır o. Biz, ondan önce de müslümanlardık."

  Soy olarakta nebilerin soyundan geliyorlardi.Bu yuzden Ibrahim as’in TEVHIDE dayali dininin disinda,YENI BIR DINI asla kabul edemezlerdi, etmediler de.
  Ama daha sonra gelen ayetlerle; gelenin yeni bir din degil aksine bunun;beseri katkilardan arindirilmis olan ve Ibrahim as’dan miras kalan Ilahi Tevhid ogretisinin orjinal metni oldugunu anladilar.

  3/95//De ki: "Allah, doğrusunu söylemiştir/vaadinde sadıktır. Hadi artık hanîf olarak İbrahim'in milletine uyun! Müşriklerden değildi o."

  Kuryes’de,dedeleri Ibrahim as gibi musluman olduklarina inaniyordu.Bu yuzden Muhammed as’in,kavimlerinde ki,ILK MUSLUMAN olmasini imkansiz goruyorlardi.

  6/162//De ki: "Benim namazım/duam, kulluğum/bağışım, hayatım, ölümüm âlemlerin Rab’bi olan Allah içindir."

  6/163//"Ortağı yoktur O'nun. Bununla emrolundum ben. Ve Müslümanların ilkiyim ben."

  Kuryeslileri bozgunculukla suclayip Ibrahim’in as dinine saldiran Muhammed as’in kendisiydi.Bu yuzden de onlari bozgunculukla suclamasi onlara gore haksizlikti.

  2/11//Onlara, "Yeryüzünde bozgun çıkarmayın" dendiğinde, "Tam tersine, bizler barış ve esenlik getirenleriz!" demişlerdir.

  2/12//Dikkat edin, gerçekte onlar, bozgun getirenlerin ta kendileridir de bunun bilincinde olmuyorlar.

  Neydi Islamin dev Peygamberi Ibrahim as’in cocuklarini atese goturen? Neydi bugun bizim devam ettirdigimiz ibadetleri yerine getirmelerine ragmen,”Devenin igne deliginden gecmedigi takdir de selamete ulasamazlar.” ayetinin sebebi?

  7/40//Ayetlerimizi yalanlayan ve onlar karşısında büyüklük taslayanlar var ya, gök kapıları açılamayacaktır onlar için ve deve iğne deliğinden geçinceye kadar cennete giremeyeceklerdir onlar. Suçluları böyle cezalandırırız Biz.

  Bu dinin ibadetlerinin ise kendi yaptiklariyla ayni ibadetler olup, yalniz uygulamalarda ki detaylarda farklilik gosterdigini gorduler. Yani;Ilahi ogretiye rivayetlerle eslenmis,eklenmis olan, beseri dini kabullerden ve buna bagli ogretiden,Tevhid dininin temizlenecegi, boylece olusan dogru uygulamalara donerek musrikligi birakan ve yalniz, ”Rab ’lerinden gelene” uyanin/ Hanif olanin ise, onceki yanlislarinin Allah cc tarafindan bagislanacagi bildirilince cozulmeler basladi.

  16/123//Daha sonra sana şunu vahyettik:Bir hanîf olarak İbrahim'in milletine uy! O,müşriklerden değildi.

  47.2. İman edip barışa/hayra yönelik işler yapanlar ve Muhammed'e indirilene -ki o onların Rablerinden bir haktır- inanmış olanlara gelince, Allah onların çirkin davranışlarını örtmüş ve gönüllerini barışa yöneltmiştir.

  Ilahi Vahy’le Allah cc; hicbir yaratigin, Kendisine ait olan ozelliklere sahip olmadigini, herseyin O’ndan beklenecegini, yetki sahipliginin o konuda ALLAH cc’nin ortagi olacagini ki bunun sirk oldugunu, herseyi yapan, hukme baglayan,her is ve oluslarin yalniz Kendisine geldigini bildiren, yonelicek TEK MERCII’ni yine Kendisi oldugunu Kuryese bildirdi.

  -Dunyada insanlari koruyan,istekleri cevaplayan,uygun seyleri yaratan ve yaratmaya devam eden yalniz Allah’tir (cc)

  55/29//Göklerde ve yerde kim varsa O'ndan ister. O, her an yeni bir iş ve oluştadır.

  4/48//Şu bir gerçek ki, Allah kendisine şirk koşulmasını affetmez, bunun dışında kalanı/bundan az olanı dilediği kişi için affeder. Allah'a şirk koşan, gerçekten büyük bir günah işlemiştir.

  B- MUHAMMED AS VE TEVHID

  Peygamberimiz butun Allah cc elcileri gibi yeni bir din kurmaya degil, aksine tevhide dayanan Allah’a cc teslimiyet dinini, insanlara teblig ederek yeniden hatirlatmaya geldi. O da dedesi Ibrahim as gibi hanif bir muslumandi. Muhammed as:Ibrahim as’dan kendisininde bagli oldugu kavme miras kalan ILAHI din kurallarina, bulastirdiklari BESERI ogretiyi Ilahi dinden temizleyip, insanlarin bir Tevhid dini olan ISLAM dininin ehli olmalarini saglamaya gelmistir. Ona emredilen dedesi Ibrahim as’in, Allah’tan cc gelen Ilahi Vahy dinine uyumasi ve insanlari bu dine davet etmesidir. Kavminin icinde bu bilgi ellerinde olan kisiler zaten vardi

  16/123// Daha sonra sana şunu vahyettik: Bir hanîf olarak İbrahim'in milletine uy! O,müşriklerden değildi.

  21/73//Onları, bizim buyruğumuzla yol alan önderler yaptık. Onlara iyilikler yapmayı, duayı/ namazı yerine getirmeyi, zekât vermeyi vahyettik. Onlar, yalnız bize kulluk ediyorlardı.

  22/78// Allah uğrunda O'na yaraşır bir gayretle didinin. O sizi seçmiş ve dinde size hiçbir güçlük çıkarmamıştır. Babanız İbrahim'in milletini esas alın. Allah sizi, önceden de şu Kitap'ta da "Müslümanlar/Allah'a teslim olanlar" diye adlandırdı ki, resul sizin üzerinize bir tanık olsun, siz de insanlar üzerine tanıklar olasınız. O halde namazi/duayı yerine getirin, zekâtı verin ve Allah'a sarılın. O'dur sizin Mevlâ'nız. Ne güzel Mevlâ'dır O, ne güzel yardımcıdır O!

  28/52//Ondan önce kendilerine kitap verdiklerimiz, ona da iman ederler.

  28/53//O, onlara okunduğu zaman şöyle derler: "İnandık buna, Rab’bimiz den gelmiş haktır o. Biz, ondan önce de müslümanlardık."

  Resul tevhidin basligini

  37.4. Ki sizin ilahınız hiç kuşkusuz bir ve tektir.

  Tevhidin esas niteligini ve

  37.5. Göklerin, yerin ve bu ikisi arasındakilerin Rabbidir O; doğuların da Rabbidir O.

  Tevhidin hatim bilgisini teblig etti:

  1.5.Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yardım dileriz.

  Allah cc:Kendisinden yardim dilenmesinin yolunu da,onlarin iman edip, ibadetlerini yerine getirmesi sartina bagladi.

  2/153//Ey iman sahipleri! Sabra ve namaza/ duaya sarılarak yardım dileyin.Hiç kuşkunuz olmasın ki, Allah sabredenlerle beraberdir.

  Ve bu ibadetlerde;Allah cc kendisiyle beraber baskasininda, ornegin Lat,Uzza,Menat ,vb. salihlerinin/evliyalarinin da anilmasini yasakladi.

  72/18//Hiç kuşkusuz, mescitler/secdeler Allah içindir.O halde, Allah ile birlikte bir başkasına yakarmayın/Allah'ın yanında bir başkası için çağrıda bulunmayın.

  Allah’in cc son peygamberi MUHAMMED as’a SELAM OLSUN!

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.662
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643
  Selam!

  http://www.supermeydan.net/forum/for...d80344-18.html Basligindan alinti;

  Alıntı Ma-i Nisan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Biz Evlilarin varligina inaniriz, siz inanmazsiniz.
  .............
  Kisaca sizinle ayni fikirde olmayiz olamayiz....
  Rabbim bizi makbul "KUL " bildigimiz Evliyalarin $efaatlerine nail eylesin....
  Amin....
  Bu mesaji okuyunca
  Bu konunun yeniden guncellenmesinin iyi olacagini dusundum.

  Tasavvuf dininin/inancinin cocuklari
  Istemeseler bile
  Islamin sirtindaki Tasavvuf bicaginin
  Farkedilmesine boyle yardim edecekledir.

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.662
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643
  Selam!

  بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

  وَمَا أَرْسَلْنَاكَ إِلَّا رَحْمَةً لِّلْعَالَمِينَ

  Ve mâ erselnâke illâ rahmeten lil âlemîn

  Ve biz seni ancak âlemlere bir rahmet olarak gönderdik.
  Sadakallah!

  Bugun
  Islam dininin/Muslumanligin
  Son Nebisi/Peygamberi
  Muhammed as'in
  Dogum gunudur!

  El hamdu lillâhi rabbil âlemîn

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.662
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643

  Cevap: ALLAH cc DIYOR KI:V-MUHAMMED as KURYES’E KARSI

  Selam!

  Bu hafta
  Islam dininin/Muslumanligin
  Son Nebisi/Peygamberi
  Muhammed as'in
  Kutlu dogum etkinlik haftasi!

  Allah cc nun selami
  Nebi'nin ustune olsun!

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.689
  Beğenmiş
  4
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7720

  Cevap: ALLAH cc DIYOR KI:V-MUHAMMED as KURYES’E KARSI

  Yukarda numarasını verdiğiniz ayetlerin bir kısmını okudum.
  Ayetlerin zahiri manasından bi türlü işari ve Remzi mânâlarına bakamıyorsunuz.
  Bundan dolayı hatai azime yapıyorsunuz...
  Ümid ediyorum ki vaktin birinde o pencereden de vahye bakmanız nasip olur...

  Kalbi Selim ile
  " Lailahe illallah Muhammedün Resulullah "
  Diyen müslüman kardeşlerimizi , tekfirlikle tahkir etmekten Allah'a sığınırız..
  Özünüzde güzel bir din kardeşisin islamın.
  ( innemel müminune ihwetün )
  Keşke sünnet ve hadisi inkar etmeyip,
  mezahibin zincirinden çıkmayip,
  Sahabeye hakaret etmeyip,
  Ulema-i islama cephe tutmayıp,
  Yol alan bir kul olmayı deneseydiniz...
  Zannederim o vakit dini islama daha çok hizmetiniz olurdu...

  Hz. Muhammed asv 'a al ve ashabına bi adedi zerreat ca salât ve selam olsun...

  Mübarek üç aylar ve şanlı nebinin kutlu doğumu
  Tüm âlemi İslam a hayırlara vesile olsun..

  Bizlere de dualarda bulunmanızı temenni ediyoruz...
  Hak ile iştigal etmezsen,
  Batıl seni istila eder.... İmam-i Şafi-i

Benzer Konular

 1. Muhammed Mustafa as. diyor ki-2
  YukseLL Tarafından Dualar Hadisler Foruma
  Yorum: 174
  Son mesaj: 21-10-2016, 09:31 AM
 2. KURYES’E ALLAH’I (cc) PEYGAMBER OGRETMEDI!
  mopsy Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 03-03-2013, 09:35 AM
 3. Yorum: 1
  Son mesaj: 20-10-2012, 07:36 AM
 4. Yorum: 1
  Son mesaj: 14-12-2011, 05:27 PM
 5. Yorum: 0
  Son mesaj: 09-10-2011, 05:59 PM
Yukarı Çık