Müftüden evlilik programlarına ağır eleştiri..

YARININ ANNELERİ BÖYLE Mİ SEÇİLİR"
'İslam'da Aile Konferansı'nda konuşan Antalya Müftüsü Mahmut Yeleser, ''Bu asil, bu aziz milletin, yarının annesi olacak, beyine eş olacak, canını malını koruyacak eş, televizyon stüdyosundan böyle fiziki yapısı ve rengine bakılarak mı alınır?'' dedi.

Mahmut Yeleser, Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde düzenlenen ''İslamda Aile Konferansı''na katıldı.

"AİLE KAVRAMI YOK OLUYOR"
Bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığı olarak her yerde ''İslam'da Aile'' konusunu işlediklerini belirten Yeleser, ''Çünkü aile müessesi çatırdıyor. Yuvasını terk eden anneler, çoluk çocuğunu bırakıp evini, eşini terk eden anneler veya yavrusunu eşini evini bırakıp giden, ülkeyi, memleketi terk eden ev reisi erkekler var. Antalya'da son 1 ay içinde 101 aile boşanmış'' diye konuştu.

"DİNDAR EŞLER SEÇİN"
Hz. Muhammed'in, Müslümanlar'a, eş seçerken dindar olanını tercih etmeleri konusunda tavsiyelerde bulunduğunu vurgulayan Yeleser, izdivaç programlarından eş seçenleri de eleştirdi.

Yeleser, ''Evlilik aşamasında en büyük sıkıntımız böyle gelişigüzel, cadde ve sokaklardan gelin alınması. Yeri geldiği için arz ediyorum, sıkıntımız var, televizyon ekranlarında izdivaç programları var. Allah aşkına, bu asil, bu aziz milletin, yarının annesi olacak, beyine eş olacak, canını malını koruyacak eş, televizyon stüdyosundan böyle fiziki yapısı ve rengine bakılarak mı alınır?'' dedi.

"HZ. MUHAMMED'İ ANLAMAYA ÇALIŞALIM"
Hz. Muhammed'in anlaşıldığı zaman renklerin, ailelerin, evlerin, sokak ve caddelerin değişeceğini belirten Yeleser, ''Çünkü Hz. Muhammed'in nuru, cehalet asrını Asrı Saadet'e çevirmiş, eşya olarak satılan kadını evin sultanı yapmış. Tarih, insanlık buna şahit'' dedi.


kaynak

[BALON]müftü haklı[/BALON]