+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

ıslamda ehl-ı beyt kutsal kan mı?

Din ve İnanç Kategorisinde ve Dini Sohbet Forumunda Bulunan ıslamda ehl-ı beyt kutsal kan mı? Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> ISLAMDA EHL-I BEYT KUTSAL KAN MI? ISEVILERDE LIDERLIK” ISA as KUTSAL KANI ONUN COCUGU OLMADIGI/ OLAMAYACAGI ICIN KENDISINDEN SONRA INANANLARA

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.665
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643

  ıslamda ehl-ı beyt kutsal kan mı?

  ISLAMDA EHL-I BEYT KUTSAL KAN MI?

  ISEVILERDE LIDERLIK” ISA as KUTSAL KANI ONUN COCUGU OLMADIGI/ OLAMAYACAGI ICIN KENDISINDEN SONRA INANANLARA LIDERLIK ADINA KILISE UZERINDEN DEVAM EDER.

  İb 9:12:Tekelerle danaların kanıyla değil, sonsuz kurtuluşu sağlayarak kendi kanıyla kutsal yere ilk ve son kez girdi.
  Elçi 20:28:Kendinize ve Kutsal Ruh'un sizi gözetmen olarak görevlendirdiği bütün sürüye göz kulak olun. Rab'bin kendi kanı pahasına sahip olduğu kiliseyi gütmek üzere atandınız.
  Efes 1:23:Kilise O'nun bedenidir, her yönden her şeyi dolduranın doluluğudur.

  ISLAMIYETTE LIDERLIK:MUHAMMED as OLUMUNDEN SONRA KUTSAL KAN/ KUTSAL SOY/EHL-I BEYT UZERINDEN DEVAM EDER DIYENLERLE HAYIR BU KUR’AN’A AYKIRIDIR DIYENLERIN SAVASI KERBELADA EHL-I BEYTIN KATLI ILE MUSLUMANLARIN BOLUNMESINE NEDEN OLMUSTUR.VE NE ENTERESANDIR KI; BU BOLUNME GENEL OLARAK ARAP OLMAYAN TURK, IRAN,KURD VB MUSLUMAN TOPLUMLARDA DAHA BELIRGINDIR. YAKLASIK 1400 SENE ONCE ARAPLAR ARASINDAKI BU KAVGA EGER DIN MESELESI ISE TABII KI BOLUNME KACINILMAZDIR.DINI LIDERLERIN YAPTIGI GUCU ELE GECIRME KAVGASI ISE UCUNCU SAHISLARA NE OLUYOR. MESELENIN BU BOYUTUNU IRDELEMEK LAZIM. YANI KIMIN HAKSIZ OLDUGUNU TARTISMAK IKINCI DERECEDE IRDELENMESI GEREKEN BIR KONUDUR. DONEMIN MUSLUMAN ARAPLARI EHL-I BEYTE IHANET ETTILER MI?YOKSA GUC SAVASI MI YAPTILAR?

  DINI YONDEN KONUYU INCELEYELIM:

  1-IHANET ETMEK ICIN FARZIYETE EVET DEYIP GEREKEN ANDA ORTALIKTAN TOZ OLMAKTIR.ARKADAN VURMAKTIR.VURANLARLA BERABER DEVAM ETMEKTIR.MENFAAT ISTEYEREK VEYA OLUM KORKUSUYLA?

  2-KUR'AN'DA EHLI BEYTIN PEYGAMBERDEN SONRA GOREVI DEVIR ALACAGI HAKKINDA BIR BILGI/TAVSIYE/RUHSAT/FARZ/IMA....VAR MI? YANI BABADAN OGULA/TORUNA DEVREDILEN BIR IMAN ONDERLIGI SILSILESI KUR’AN’A UYGUN MU? DAHA GENIS ANLAMDA ISEVILER GIBI BIR YORUMLA SORALIM!

  ISLAM MUHAMMEDILIK MIDIR?

  3- VE MA MUHAMMED...DIYE BASLIYAN AYETLERDE:RESUL’UN OLUP OLMEMESI NIN IHLASLI MUSLUMANLARIN DINI HAYATLARINI ETKILEMEYECEGINI ACIKCA BEYAN EDER.

  3/144// Muhammed bir resulden başkası değildir. Ondan önce de resuller gelip geçmiştir. Şimdi o ölse yahut öldürülse ökçeleriniz üzerine gerisin geri mi döneceksiniz! İki ökçesi üzerine geri dönen, Allah'a hiçbir şekilde zarar veremez. Allah, şükredenleri ödüllendirecektir.

  ADEM as'in COCUKLARINDAN BIRI- NUH as'in COCUKLARINDAN BIRI- LUT as'IN KARISI............................................ ...ALEVLI AZABA
  FIRAVUNUN KARISI............................................ .FELAHA

  ..... KUR'AN BU ORNEKLERI/KISSALARI NIYE ANLATIYOR? BAKIN ISLAMIN DEV PEYGAMBERI,ALLAH cc'nin DOST ILAN ETTIGI IBRAHIM as'in KENDI SOYU/EHLI BEYTI ICIN YAPTIGI DUA VE BU DUAYA ALLAH cc'nin VERDIGI CEVAP:

  2/226//Hani Rabbi, İbrahim'i bazı kelimelerle imtihana çekmiş, o da onların hakkını vermişti de Rab şöyle demişti: "Seni insanlara önder yapacağım." İbrahim, "Soyumdan birilerini de" deyince Allah: "Benim ahdim zalimlere ulaşmaz." buyurdu.

  YANI ONLAR IBRAHIM as EHL-I BEYTI DIYE/KANI DIYE KUTSALLASAMAZLAR.
  CUNKU KUTSAL KAN ISLAM DINININ SAPKINLIGI DEGILDIR.KUR'AN'IN CIVARINDAN BILE GECMEZ.
  KUR'AN ALLAH cc SECKINLERININ SOYLARININ DINSEL LIDER/ILIM DEVRETMESINI BU VE BENZERI AYETLERLE REDDEDER. TARIKATLARIN TEMEL DAYANAGI KUR'AN'IN KABUL EDECEGI BIR RITUEL DEGILDIR. YANI HERHANGI BIR FARZIYET SOZ KONUSU DEGIL.OLMAYAN SEYIN IHANETIDE OLMAZ?

  4- BIZ TURKLER MUHAMMED AS SONRASI ARAPLAR ARASINDAKI BU GUC SAVASINA DISTAN BAKAN SEYIRCILERI OLDUK.BIZIM ACIMIZDAN ARTIK BU OLAYIN ETIK OLUP OLMAMA TARTISMASIDIR.AMA ASLA DINI TARTISMA OLMAMALI!

  5- BIR IHANETTEN BAHSEDILECEKSE OLAYLA BIRINCI DERECE KAN BAGI VE DAVA BAGI OLAN KISILERIN OLAY SONUNDAKI TAVIRLARI ILE ILGILI OLMALIDIR. KIMDIR BU KISILER? HUSEYIN ra’in KARDESI HASAN ra VE MUHAMMED as ILE OMUZ OMUZA DAVA ARKADASLIGI YAPMIS SAHABENIN TAVRI!!!!!!!!!!

  6- VEYA DAHADA ONEMLISI EBUBEKIR ra HALIFE SECILINCE HZ.FATMA ra ONUN HALIFELIGINE BIAT ETMEDI.HASIMOGULLARI VE ESI ALI ra ALTI AY SONRA YANI FATMA ra’nin OLUMESINDEN BIATLARINI ACIKLADILAR. EGER KUTSAL KAN DOKTRINI KUR’AN’A UYGUN OLSAYDI ALI ra ESININ OLMESINDEN SONRA KUR’AN’A KARSI GELEREK KABULLENIRMIYDI?
  DAHADA ONEMLISI ALI ra ESI FATMA ra’a IHANET MI ETTI?

  TABII KI ETMEDI.BU MESELE DIN DEGIL GUC MESELESIYDI VE BU YUZDEN MUSLUMANLARI SIYASET ADINA BOLMEMEK ICIN BIAT ETTI! MEKKENIN FETHI SIRASINDA; ALI ra DOVEREK KABENIN ANAHTARLARINI ALIP RESULE VERDIGINDE RESULUN ANAHTARLARI DAYAK YIYEN KABE BEKCISINE GERI VERMESINE SAHIT OLMUSTU. KUTSAL KAN, KUTSAL MABED, ANAHTAR, IMAN ETMEMIS BIR BEKCI........... NE DERSINIZ/ ILGILI AYETI YAZMAMA GEREK VAR MI?

  DONEMI ICINDE TARAF OLMAYAN VE HATTA BIR COGUNUN HENUZ MUSLUMAN BILE OLMAMIS TOPLUMLARIN MESELESI DEGILDIR BU OLAY.GERCEKTE BU OLAY DININ MESELESI BILE DEGILDIR.SIYASI VE GUC PAYLASIM KAVGASININ SONUCUDUR.UCUNCU KISILER ANCAK AHKAM KESERLER.

  BENIM UCUNCU KISI OLARAK KESMEK ISTEDIGIM AHKAM YEZID HAKKINDA OLACAK:

  7-KALLES!!!

 2. #2
  bursali68
  Misafir..

  Cevap: ıslamda ehl-ı beyt kutsal kan mı?

  Selam Sn.mopsy,

  " BENIM UCUNCU KISI OLARAK KESMEK ISTEDIGIM AHKAM YEZID HAKKINDA OLACAK:

  7-KALLES!!! "

  Demişsiniz.Yukarıda yazdıklarınıza sonuna kadar aynen katılıyorum.Ancak arada şu sorular da aklımızı kemiriyor.Yezid = babası Muaviye = babası Ebu Süfyan.Yani Mekke'nin fethinde sanırım " lütfen " müslümanlığı kabul eden koltuk sahibi,ihtişam sahibi biri.Bir nevi Saul / Pavlos gibi.Pavlos da " lütfen " hristiyan olan biri.Ve Hristiyanlığın bu günkü geldiği durumu ve inanç temellerini biliyoruz.Pavlos'un doktrinleri üzerine inşaa edilen bir inanç sistemi.

  Yukarıda sıraladığım 3 lü yani dede(Ebu Sufyan) + baba(Muaviye) + oğul(Yezid) iktidar ve güç savaşına girerken,Kur'an ayet ve surelerinin dizilişi ve herekelenmesi ile Ehl-i Sünnet İtikatının yaygınlaştırılması üzerine roller üstlenmediler mi.Yani bu iktidar ve güç savaşı inançlara direk müdahalede bulunmadı mı?Her şey gayet yalın mı?

  Sorulacak ve cevap bulunması gereken ancak cevapların da ne yazık ki çok net olmadığı o kadar çok detay konu var ki.

  Sağlıcakla kalınız.

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.665
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643

  Cevap: ıslamda ehl-ı beyt kutsal kan mı?

  SELAM

  INSANIN BILGI YOLUNDA ILERLEDIKCE BIRIKIMI ARTAR.BULUNDUGU KABA SIGMAZ.O ZAMAN YA KABI DEGISTIRIR. YA DA IMKANI YOKSA SABREDER.ANI BEKLER.

  KABINDAN TASAN DOSTUM.BIRAZ SABRET.
  KONU BASLIGI KUTSAL SOY/KAN REZALETININ ISLAMI GETIRDIGI NOKTAYA BIR SELAM GONDERMEKTI.
  YOKSA MEZARI KAZIP 212 KEMIK YERINDE MI BAKMAK DEGILDI.
  ıslamda ehl-ı beyt kutsal kan mı? NIN CEVABI EVET BU KADAR YALIN VE NET[KUR'AN ACISINDAN]

  BEN 7-KALLES DIYEREK,BUZDAGININ ALTINDAKI ICIN ATIFTA BULUNDUM AMA BIR KELIMEDEN FAZLASINI ETMEDIM.CUNKU BASLIGINI KOYDUGUM KONU O DEGILDI!

  ALLAH'A EMANET OL!

Benzer Konular

 1. Sufilerin “Âl-i Muhammed” ve “Ehl-i Beyt” Kavramı
  mopsy Tarafından Dualar Hadisler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 16-10-2011, 09:09 PM
 2. İnsanlığın ve Ehl-i Beyt olanların dikkatlerine!!!
  Hüseyin Kızılırmak Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 09-01-2008, 07:35 PM
 3. Düşün Ehl-i Beyt'i sabret bakalım...(şiir)
  PİR GERÇEK VELİ Tarafından ilahiler Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 16-11-2007, 02:12 PM
 4. Ehl—i Beyt ve seyyid, şerif nedir?
  erkişi Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 24-08-2007, 12:33 AM
 5. AL-İ BEYT SEVGİSİNİN DİNİMİZDEKİ YERİ NEDİR ?
  onuc13 Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 24-08-2007, 12:04 AM
Yukarı Çık