4. Sayfa, Toplam 4 BirinciBirinci ... 234
Gösterilen sonuçlar: 31 ile 36 Toplam: 36
 1. #31
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesaj
  844
  Rep Gücü
  2992

  Cevap: Sen Namazı Boşver,Benim Kalbime Bak!

  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  SELAM GOZUMUN NURU YAVUZ KARDESIM:

  YAZINDAKI ATILGANLIK,HEYECAN INAN GOZUMU KAMASTIRDI.NE MUTLU SANA.BU OZELLIKLERIN DEVAM ETTIKCE SORGULAYACAKSIN VE DOGRUNUN DOGRUSUNU ZATEN BULACAKSIN.TEKRAR SELAM.

  ”secdede ağladığı zaman bunun nedeni kıldığı namaz olamaz.” Diyerek bu temel uzerine bir aciklama yapmissin AMA benim yazimi dikkatli okumamissin.

  {Yoksa secde Gözle görünmeyen bir Allahü taala hazretlerine karşı yere kapanıp eğilme değildir. DOSTUM YAVUZUN IDDAASI-dikkat et! Fiziki secde yok diyorsun!

  ALLAH cc diyor ki;

  17.109.Ağlayarak çeneleri üstü kapanıyorlar; o onların huşûunu artırıyor.

  (yere kapanıp eğilme değildir-YAVUZ) Birak kapanmayi cenelerini bile yere vuruyorlar.-bende bu ayetle fiziki secde oldugunu kanitliyorum.sen ise aglama bolumune takilmissin.bu baska bir konu.dagilmayalim zamani gelince onuda konusuruz insaallah.

  SONUC-1:KUR’AN’DA BAHSEDILEN SECDE;YINE KUR’AN’A GORE
  FIZIKI BIR HAREKETMIS.

  ”Gelelim Kuran yazılırken sen oradamıydın diye soruyorsunuz-YAVUZ”;diyerek bu temel uzerine bir aciklama yapmissin AMA benim yazimi dikkatli okumamissin.

  (ABDEST... iman tazelemedir-YAVUZ)Allah cc'nin soylemedigini,soylemek.Bu ayet inerken sen oradamiydin.

  Dikkat et!abdest fiziki bir islem degil aslinda iman tazeleme anlamindadir diyorsun. Ve ben asagidaki ayeti yaziyorum;

  ALLAH cc diyor ki;

  5.6.Ey iman sahipleri! Namaza/duaya duracağınız zaman yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi yıkayın; başlarınızı meshedin ve topuklara kadar ayaklarınızı meshedin/yahut yıkayın.....

  Goruldugu gibi burada fiziki bir temizlenme acikca emrediliyor.ve iman tazelemeye atifta bile bulunulmuyor.Kur’an’in bilmedigi bu gayb haberine nasil sahip oldugunu merak ettim ve sordum.

  ” Bu ayet inerken sen oradamiydin.”

  Inerken ordamiydin,yazilirken degil!Yani Allah cc ilemiydinki;fiziki islemin emredilmesinin arkasinda sakli olan Allah cc’nin asil niyetini(!?) bilip bize acikladin diye sordum.

  Dostum ayette senin dedigin yazmiyor ki!!!! Nerden biliyorsun?Bilmiyorsun zannediyorsun!

  SONUC-2: KUR’AN’DA BAHSEDILEN ABDEST;YINE KUR’AN’A GORE
  FIZIKI BIR HAREKETMIS.

  ALLAH’A EMANET OL DOSTUM!

  Not: [Pir sultan abdala ait oldugunu zannettigim siir cok guzelmis.daha once okumamistim.paylastigin icin sag ol!]
  Allahın Selamı ile birlikte Rahmet ve Bereketide üzerinizde olsun
  Evet Sayın mopsy kardeşim.Şimdi bu muhabbet kabilinden(Manada tartışma olmamalı muhabbet olmalı) söyleceklerim.Tasavvufla ilgili yazdığınız Şeyhlere tarikatlara Kuran olduğu için gerek olmadığı hakkındaki kanaatede bir cevap olacaktır.
  İnsanı natıka olan Kuranla Mushaf Kuran ikiz kardeştirler.Mushaf Kuran sınırlıdır. Mushaf olmayan Kuran ise Okyanuslar mürekkep ağaçlar kalem olsa ve bir o kadar daha olsa yetmez.O zaman Mushaf Kuranın açıklayacısınında Kuranı Natıka olacağına şeksiz ve şüphesiz iman ederim.Ancak Mushaf Kuranın ÜÇ BOYUTLU olduğu söylenir.Yani tıpkı bir üç boyutlu resim gibidir. Baktığınızda başta bir şeye benzemez.Sonra o resme odaklanarak bakarsanız şayet resmin içinde resim olduğunu görürsünüz.Yani her sözde her kelimede bir anlam vardır. Ne yapmış bu Allah? altı günde dünyayı yapmış. Yedinci gün dinlenmiş . Haa buymuş iste.Ne istiyormuş ?Namaz. neymiş o ? İşte bir takım ayakta durma eğilme ve yere kapaklanıp düşme.E iyi.Allah Altı günde yapmışsa yapmış yani şimdi ben ne yapayım.Ben yapamayacağıma göre:)) E ne zaman yapmış? İşte Fi tarihinde yapmış kardeşim.HAYIR İŞTE BU DEĞİL. Her harf(Mukatalar),her ayet her satır anlam doludur. Ve KURAN GÖNÜL DİLİYLE Yani KUŞ DİLİYLE YAZILMIŞTIR.
  Yana yana kül oldum
  Bir Esmere kul oldum
  Kuş dili bilmez idim
  Şakıdım bülbül oldum
  Bir diğer tabirle Nefsinizin yada Özünüzün diliyle yazılmıştır.
  Misaller:Şeytan Ademe secde etmemiş.Şimdi büyük bir çoğunluğun inandığı şey şu:Şeytan diye kötü bir varlık var. Birde Allahın yarattığı adem var buna Allah demişki ey şeytan Ademin karşısında Yere yat alnını toğrağa değdir ,dirseklerinde toprağa değsin hah bak böle kapaklan.Yapmıyorsun?! İsyan ha! Lanetlendin. Git bakalım cehenneme.
  Ama bizim anlayışımızda o dediğiniz yok bizim anlayışımıza göre Şeytan dediğiniz şey insan nefsinde oluşan SINIRSIZ AKILDIR.Bu ne demektir? Art ve eksi sonsuza kadar çalışan akıldır. Eksi sonsuz tarafıda negatiflikler yani Vesveselerdir.Artı sonsuz tarafıda Hiç bir kayıt ve şekil tanımadan serbest ve hür olarak düşünebilmektir.Gelelim Ademe o insanın Tevhit düşüncesinin oluşturduğu KARŞILIKSIZ SEVGİDİR.Öfke halinde çatlamış parçalanmış düşüncenin bir parça dünya nimeti(Ki oda suyla temsil edilir) ile birleşerek meydana getirdiği Tevhittir aynı zamanda.Onada MUHABBETULLAH deriz.Allahsa bizim Nefsimizin ulaşabileceği en yüce bir makamdırki oda 7 Nefs olan Raditetül Mardiyedir.(Fecr suresi 28 ayet:Dön Rabbine Razı etmiş ve Razı edilmiş olarak) İşte Yüce Allah bizim vücut iklimimizde Yoksa(Tabiatta değil) Sınırsız düşüncemizin Sınırsız sevgimize olan Hizmetidir.Ama bu sembolik olarak alınımızı toprağa değdirmek şeklinde yapılır.Buda Anlamlıdır.Toprak Ademin oluştuğu Düşünceyi ve o düşünceden ortaya çıkan Muhabbetullahı temsil eder.Alın ise Aklımızı.Bunu yapmakla BEN SINIRSIZ SEVGİNİN EMRİ İRADESİNDEYİM DEMEKTİR.Aynı zamanda Aklımı yani Şeytanımı Müslüman ettim.Ve karşılık beklemeden hizmet ediyorum .Yani namazda yapılan fiili harekette bir semboldür.Gerçek secdemi İNSANA hizmet edin. Gerçek mafsalların toprağa değmesimi?Mafsal haraketi oluşturur. O zaman İnsana karşı güzel düşüncelerini kuvveye dönüştür.İşte o zaman Namazı hakiki kılınmış olur.Her sözün temsil ettiği şeyin birde manası vardır(Dil bilmezdim öğrettiler)( Bahsedilen ayetlerde Hz Muhammed efendimizin tebliğini duyan Ehli kitap nefs kavmi tekrar bir gayrete geliyor.Yani Dünün mağlup olmuş fedakar insanı tekrar Hizmete geçiyor. Ama bu hizmettede çaresizlik var onun için; için için bir ağlama vardır.)Mesela:
  Yemek yemek:Bilgi alıp o bilgiyi hazmetmektir.Buda ağızla değil kulakla yapılır.
  Ayak: Nefsimizdir
  ÇARIK:İtidal
  ELLER: Kavramadır. Yani bir şeyi düşünsel olarak kavramadır.
  KADIN:Düşünce sorun,mesele
  ERKEK: Muhabbet
  Mürşit:Sonsuz ve sınırsız sevgi
  GÖK: Muhabbet
  KURU ÇATLAMIŞ TOPRAK:Düşüncedeki kesret
  ŞARAP:AŞK
  FAHİŞE:Güzelliğini tefrik yapmadan her tarafa doğru çeviren akıl.Yani insanlar arası tefrik yapmadan her tarafa hizmet eden kişi.(Gir kalbi mümine sen her canibe sücut et.Tefrik olurmu beytin etrafı sağı solu.Fahişede aynı değilmi?Ondada tefrik yoktur)
  ZİNA :Zamansız ve mekansız gönül ve akıl beraberliği
  EVLENMEK:Akıl ile gönlün izdivacı
  ALTIN:Düşünce
  GÜMÜŞ :Söz
  HATEM:Kavrama sonucu oluşan anlamlı söz
  ASLAN:Öfke
  DEVE :Öfke
  MÜRŞİDİ OLMAYANIN MÜRŞİDİ ŞEYTANDIR:İçinde sınırsız yada karşılıksız sevgisi olmayan yada bunu körelten insan sadece aklı külüyle yürür. Manevi bir topallama halidir.Yoksa TARİKATE İNTİSAP DEĞİLDİR:)))
  İşte bunun içindirki bir çok vahdeti vücutçu mutasavvıf ve onların ihvanı İslamın şekil şartlarını yapmazlar.Ama bu şekilleride ortaya koyan insanlar sofilerdir. Onlarda boş yere konulmamışlardır.ONLARIN KONULMASININ NEDENİ İSLAMI YAŞAYABİLMEK İÇİNDİR.TAMAM NAMAZ VE SECDE HİZMETTİR. AMA BU HİZMETİ YAPABİLMEK İÇİNDE FIRSAT OLUŞTURMAK YADA BİR VESİLE YAPMAK GEREKİR.İşte şekli ibadetler insanların bir kısmını hem tefekküre iterek Onlardaki Allahlık geninin icrayı faalliyet göstermesine bir vesile oldukları gibi aynı zamanda insanı insanla buluşturur.
  Ama birde şu var bütün bunlar Basit bir Tarih yada Coğrafya kitabı okur gibi Mushaf Kuran okunarak kavranamazlar. Tıpkı bir Metamatik,Yada Fizik kitaptan okunarak çok zor öğrenileceği gibi.Ya Hocayı çok iyi dinleyeceksiniz yada Özel ders alacaksınız.İşte bunlarında kavranması için TARİKAT;Kamil bir mutasavvıf gereklidir kanaat ve inancındayım. Gelelim MÜRİDİN MÜRŞİT ÖNÜNDE GASSAL ÖNÜNDEKİ MEYİT GİBİ OLMASINA.Evet öyledir. Ama buda uzun değildir:))) Gaye Ölü Müridin makatına pamuğu tıkayabilmektir.Tıkayacağızki şissin patlasın Vede toprağa dağılabilsin.Bilmem anlatabildimmi?:)Baki selamlar.
  Konu yavuz34 tarafından (12-04-2009 Saat 10:19 PM ) değiştirilmiştir.

 2. #32
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647

  Cevap: Sen Namazı Boşver,Benim Kalbime Bak!

  yavuz34
  Cevap: Sen Namazı Boşver,Benim Kalbime Bak!
  ________________________________________


  SELAM :

  Nisa
  (86) Size bir selâm verildiği zaman, ondan daha güzeliyle veya aynı selamla karşılık verin. Şüphesiz Allah her şeyin hesabını gereği gibi yapandır.

  Insaallah selam fiziki verilen birsey degildir aslinda .....dir demezsiniz.Neyse gelelim konumuza [eger bir konu biraktiysaniz tabii.]

  Benim hic yaziya almadigim seyleri benim agzimdan yazip sonrada felsefi/tasavvufi sozlerle cevaplar veriyorsun.Ben ne dedim ki,bu kadar uzun bir nesir yazdiniz.hemde ne nesir/arada nazimda var.Bakin size sizden ornekler vereyim.Benim gozumle nasil gorundugunuzu biraz anlamaniz umuduyla.

  1- Tasavvufla ilgili yazdığınız Şeyhlere tarikatlara Kuran olduğu için gerek olmadığı hakkındaki kanaatinizede bir cevap olacaktır.HANGI YAZIM?
  2- İnsanı natıka olan Kuranla Mushaf Kuran ikiz kardeştirler.KUR’AN’IN BILMEDIGI BU ZANNIN KAYNAGI NE [SOMUT]
  3- Kur’an kus diliyle yazilmistir.BEN ARAP DILIYLE YAZILMIS-KUR’AN ZANNEDIYORDUM DELILINIZDE BIR SIIR
  4- Yana yana kül oldum
  Bir Esmere kul oldum
  Kuş dili bilmez idim
  Şakıdım bülbül oldum
  SUBHANALLAH DIYORUM.UMARIM YETERLIDIR.
  5- Misaller:Şeytan Ademe secde etmemiş.Şimdi sizlerin inandığı şey şu:Şeytan diye kötü bir varlık var. Birde Allahın yarattığı adem var buna Allah demişki ey şeytan Ademin karşısında Yere yat alnını toğrağa değdir ,dirseklerinde toprağa değsin hah bak böle kapaklan.Yapmıyorsun?! İsyan ha! Lanetlendin. Git bakalım cehenneme. HAYIRLARA VESILE OLSUN! SENARYO ISINE MI GIRDINIZ.SU SIZLER KIMLERSE SIZI COK UZMUSLER.BAKALIM BIZLERLE NE ZAMAN YAZISACAKSINIZ.
  6- Öfke halinde çatlamış parçalanmış düşüncenin bir parça dünya nimeti(Ki oda suyla temsil edilir) NIYE HAVAYLA DEGIL.SU HAVADAN DAHA BUYUK BIR NIMET MI?DIKKAT EDIYORMUSUNUZ HALA SIZLERE HITAP EDIYORSUNUZ.
  7- 7 Nefs olan Raditetül Mardiyedir.(Fecr suresi 28 ayet:Dön Rabbine Razı etmiş ve Razı edilmiş olarak) DEVAMINI YAZSANIZ. INSANLAR VAHDET-I VUCUDU KUR’AN ONAYLIYOR SANACAK.
  8- 27. Ey sükûna kavuşmuş benlik! 28. Dön Rabbine, razı etmiş ve razı edilmiş olarak! 29. Gir kullarımın arasına! 30. Gir cennetime! [DONUS KULLARIN ARASINA]
  9- sembolik olarak alınımızı toprağa değdirmek şeklinde yapılır.Buda Anlamlıdır. ALLAH RAZI OLSUN !FIZIKI SECDEYI NIHAYET KABUL EDIP BIRAZDA HAK VERDIN.EH BUNADA SUKUR.
  10- Yemek yemek:Bilgi alıp o bilgiyi hazmetmektir.Buda ağızla değil kulakla yapılır. GOZLE BEYIN NE IS YAPAR ALLAH ASKINA? HIKAYELERI COK SEVIYORSUN SANA GERCEK BIR HIKAYE.BEN KUCUKKEN BABAM BIR AGA RADYOSU ALMISTI.BIRGUN TAMIRCIYE GOTURDUK.TAMIR ETTI,BIRAZDA PARCA ARTTIRDI.BUNLAR NE DIYE SORUNCA ”GAVUR FAZLA KOYMUS”DEDI.
  11- İşte bunun içindirki bir çok vahdeti vücutçu mutasavvıf ve onların ihvanı İslamın şekil şartlarını yapmazlar.NE DIYEYIM??BAKALIM ALLAH CC NE DIYOR. 22.77. Ey iman edenler! Rükû edin, secde edin; Rabbinize ibadet edin, hayır işleyin ki kurtulabilesiniz.
  12- Yemek yemek:Bilgi alıp o bilgiyi hazmetmektir.Buda ağızla değil kulakla yapılır.
  Ayak: Nefsimizdir
  ÇARIK:İtidal
  ELLER: Kavramadır. Yani bir şeyi düşünsel olarak kavramadır.
  KADIN:Düşünce sorun,mesele
  ERKEK: Muhabbet
  Mürşit:Sonsuz ve sınırsız sevgi
  GÖK: Muhabbet
  KURU ÇATLAMIŞ TOPRAK:Düşüncedeki kesret
  ŞARAP:AŞK
  FAHİŞE:Güelliğini tefrik yapmadan her tarafa doğru çeviren akıl
  ZİNA :Zamansız ve mekansız gönül ve akıl beraberliği
  EVLENMEK:Akıl ile gönlün izdivacı
  ALTIN:Düşünce
  GÜMÜŞ :Söz
  HATEM:Kavrama sonucu oluşan anlamlı söz
  ASLAN:Öfke
  DEVE :Öfke
  53/23//Bunlar, sizin ve atalarınızın taktığı isimlerden başka şeyler değildir.Onlar hakkında Allah bir kanıt indirmemiştir.Onlar, sadece sanıya, bir de nefislerin hoşlandığı şeylere uyuyorlar. Yemin olsun,onlara hidayet Rab’lerinden gelmiştir.
  13- TARİKAT;Kamil bir mutasavvıf gereklidir kanaat ve inancındayım.
  10/36//Onların çoğu sanıdan başka bir şeyin ardınca gitmiyor. Doğrusu da şu ki sanı, haktan hiçbir şey ifade etmez. Allah, onların yaptıklarını iyice bilmektedir.

  7/194//Allah dışındaki yakardıklarınız sizin gibi kullardır. Eğer iddianızda haklıysanız, hadi çağırın onları da size cevap versinler.

  3/173//O müminler ki, insanlar kendilerine, "Halk size karşı bir araya gelmiş, korkun onlardan!" dediklerinde, bu onların imanını artırdı da şöyle söylediler: "Allah bize yeter. Ne güzel Vekîl'dir O!"
  14- YAVUZ BEY !YAVUZ BEY!YAVUZ BEY!

 3. #33
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesaj
  844
  Rep Gücü
  2992

  Cevap: Sen Namazı Boşver,Benim Kalbime Bak!

  [QUOTE=mopsy;184085]yavuz34
  Cevap: Sen Namazı Boşver,Benim Kalbime Bak!
  ________________________________________


  SELAM :

  Nisa
  (86) Size bir selâm verildiği zaman, ondan daha güzeliyle veya aynı selamla karşılık verin. Şüphesiz Allah her şeyin hesabını gereği gibi yapandır.

  Insaallah selam fiziki verilen birsey degildir aslinda .....dir demezsiniz.Neyse gelelim konumuza [eger bir konu biraktiysaniz tabii.]

  Benim hic yaziya almadigim seyleri benim agzimdan yazip sonrada felsefi/tasavvufi sozlerle cevaplar veriyorsun.Ben ne dedim ki,bu kadar uzun bir nesir yazdiniz.hemde ne nesir/arada nazimda var.Bakin size sizden ornekler vereyim.Benim gozumle nasil gorundugunuzu biraz anlamaniz umuduyla.

  1- Tasavvufla ilgili yazdığınız Şeyhlere tarikatlara Kuran olduğu için gerek olmadığı hakkındaki kanaatinizede bir cevap olacaktır.HANGI YAZIM?
  2- İnsanı natıka olan Kuranla Mushaf Kuran ikiz kardeştirler.KUR’AN’IN BILMEDIGI BU ZANNIN KAYNAGI NE [SOMUT]
  3- Kur’an kus diliyle yazilmistir.BEN ARAP DILIYLE YAZILMIS-KUR’AN ZANNEDIYORDUM DELILINIZDE BIR SIIR
  4- Yana yana kül oldum
  Bir Esmere kul oldum
  Kuş dili bilmez idim
  Şakıdım bülbül oldum
  SUBHANALLAH DIYORUM.UMARIM YETERLIDIR.
  5- Misaller:Şeytan Ademe secde etmemiş.Şimdi sizlerin inandığı şey şu:Şeytan diye kötü bir varlık var. Birde Allahın yarattığı adem var buna Allah demişki ey şeytan Ademin karşısında Yere yat alnını toğrağa değdir ,dirseklerinde toprağa değsin hah bak böle kapaklan.Yapmıyorsun?! İsyan ha! Lanetlendin. Git bakalım cehenneme. HAYIRLARA VESILE OLSUN! SENARYO ISINE MI GIRDINIZ.SU SIZLER KIMLERSE SIZI COK UZMUSLER.BAKALIM BIZLERLE NE ZAMAN YAZISACAKSINIZ.
  6- Öfke halinde çatlamış parçalanmış düşüncenin bir parça dünya nimeti(Ki oda suyla temsil edilir) NIYE HAVAYLA DEGIL.SU HAVADAN DAHA BUYUK BIR NIMET MI?DIKKAT EDIYORMUSUNUZ HALA SIZLERE HITAP EDIYORSUNUZ.
  7- 7 Nefs olan Raditetül Mardiyedir.(Fecr suresi 28 ayet:Dön Rabbine Razı etmiş ve Razı edilmiş olarak) DEVAMINI YAZSANIZ. INSANLAR VAHDET-I VUCUDU KUR’AN ONAYLIYOR SANACAK.
  8- 27. Ey sükûna kavuşmuş benlik! 28. Dön Rabbine, razı etmiş ve razı edilmiş olarak! 29. Gir kullarımın arasına! 30. Gir cennetime! [DONUS KULLARIN ARASINA]
  9- sembolik olarak alınımızı toprağa değdirmek şeklinde yapılır.Buda Anlamlıdır. ALLAH RAZI OLSUN !FIZIKI SECDEYI NIHAYET KABUL EDIP BIRAZDA HAK VERDIN.EH BUNADA SUKUR.
  10- Yemek yemek:Bilgi alıp o bilgiyi hazmetmektir.Buda ağızla değil kulakla yapılır. GOZLE BEYIN NE IS YAPAR ALLAH ASKINA? HIKAYELERI COK SEVIYORSUN SANA GERCEK BIR HIKAYE.BEN KUCUKKEN BABAM BIR AGA RADYOSU ALMISTI.BIRGUN TAMIRCIYE GOTURDUK.TAMIR ETTI,BIRAZDA PARCA ARTTIRDI.BUNLAR NE DIYE SORUNCA ”GAVUR FAZLA KOYMUS”DEDI.
  11- İşte bunun içindirki bir çok vahdeti vücutçu mutasavvıf ve onların ihvanı İslamın şekil şartlarını yapmazlar.NE DIYEYIM??BAKALIM ALLAH CC NE DIYOR. 22.77. Ey iman edenler! Rükû edin, secde edin; Rabbinize ibadet edin, hayır işleyin ki kurtulabilesiniz.
  12- Yemek yemek:Bilgi alıp o bilgiyi hazmetmektir.Buda ağızla değil kulakla yapılır.
  Ayak: Nefsimizdir
  ÇARIK:İtidal
  ELLER: Kavramadır. Yani bir şeyi düşünsel olarak kavramadır.
  KADIN:Düşünce sorun,mesele
  ERKEK: Muhabbet
  Mürşit:Sonsuz ve sınırsız sevgi
  GÖK: Muhabbet
  KURU ÇATLAMIŞ TOPRAK:Düşüncedeki kesret
  ŞARAP:AŞK
  FAHİŞE:Güelliğini tefrik yapmadan her tarafa doğru çeviren akıl
  ZİNA :Zamansız ve mekansız gönül ve akıl beraberliği
  EVLENMEK:Akıl ile gönlün izdivacı
  ALTIN:Düşünce
  GÜMÜŞ :Söz
  HATEM:Kavrama sonucu oluşan anlamlı söz
  ASLAN:Öfke
  DEVE :Öfke
  53/23//Bunlar, sizin ve atalarınızın taktığı isimlerden başka şeyler değildir.Onlar hakkında Allah bir kanıt indirmemiştir.Onlar, sadece sanıya, bir de nefislerin hoşlandığı şeylere uyuyorlar. Yemin olsun,onlara hidayet Rab’lerinden gelmiştir.
  13- TARİKAT;Kamil bir mutasavvıf gereklidir kanaat ve inancındayım.
  10/36//Onların çoğu sanıdan başka bir şeyin ardınca gitmiyor. Doğrusu da şu ki sanı, haktan hiçbir şey ifade etmez. Allah, onların yaptıklarını iyice bilmektedir.

  7/194//Allah dışındaki yakardıklarınız sizin gibi kullardır. Eğer iddianızda haklıysanız, hadi çağırın onları da size cevap versinler.

  3/173//O müminler ki, insanlar kendilerine, "Halk size karşı bir araya gelmiş, korkun onlardan!" dediklerinde, bu onların imanını artırdı da şöyle söylediler: "Allah bize yeter. Ne güzel Vekîl'dir O!"
  14- YAVUZ BEY !YAVUZ BEY!YAVUZ BEY![/QUOTE
  Rahmet ve Berekette sizin üzerinize olsun. Sayın mopsy Selam bir duadır.Dua ise bir güzel temennidir.Nefsin kutuplarının birbirlerine verdiği selam içimizdeki birliği ,beşerin beşere verdiği selam ise toplumun birliğini vede gücünü sağlar.
  numaralandırırak cevap yazmayı yada iddia yazmayı seviyorsunuz Hukuktada böyledir .Güzel bir yöntemdir bu . Dağılmalar olmaz.
  Ben fakirde sizin Maddelerinize maddelerle cevap vereyim.
  1-Bir başka forumda yazınız vardı. Ama doğrudur konuyu açan siz değilmişsiniz .Ama ne farkeder. Biz burada Münakaşa değil Muhabbet yapıyoruz. İllaki bir kanaat ve düşünceyi birbirimize sertliklerle kabul ettiremeyiz.Ama o forumda bir cevabınız vardı.
  2-Kuranı natıka ile Kuranın kardeş olduğu husunda Hadisler mevcuttur. Şu anda yanımda Hadis kitabı yok ama bunun ispatı yine Kuranda dolaylı olarak mevcuttur.Lukman suresi 27 ayet.:Eğer yeryüzündeki ağaçlar kalem olsa,denizde arkasından yedi deniz daha katılarak yardımcı olsa,Allahın kelimeleri tükenmez.Allah Azizdir,Hakimdir."Bu mealde başka ayetlerde vardır.Allahın kelamı tükenmediğine göre devamlı vardır ve sınırlı değildir.VE BU KELAM EZELİ VE EBEDİDİR O Zaman Nerede bu kelam?Naçizane Kuranı Natıka olan İnsandadır.
  3-Kuran Şeklen arapçadır. Ama Batınen ALLAHÇADIR.Ama Arabında bir manası vardır: Siyah değilmi?Yani karanlık.Karanlık ise Zulmettir. Kuran refah içinde zaten aydınlık gönüllere değil;Zulmetten kararmış sınık gönüllere indirilmiştir.O zaman onlar aydınlığıda karanlığıda bilirler.Zaten aydınlık olan ise karanlığı ne bilir?Hal olarak?
  4-Yukarıdaki 3 maddem cevaplıyor sanırım . Bu iş sadece akıl işi değildir Sayın mopsy GÖNÜL işidir.Şarkıların sözlerinde dahi Allahın kelamı gizlidir.Meşkten ayrı tutmayın kendinizi :Hz Davuttan mirastır bize.:)
  5-Fakir naçizane Şeytanın ne olduğunu dilimin döndüğünce izah ettim.Pekiyi o zaman sizde izah edinde öğrenip yüksek maneviyatınızdan istifade edelim.Neymiş bu şeytan? insanı nasıl azdırırmış? Kendisine verilen süre ne kadarmış?Ateşten oluşan bir vücut ne demekmiş? Öğrenelim.
  6-Oradaki "sizler" kelimesini kaldırıp Çoğunluğun kanaati budur demiştim. Bu yüzden gerçekten ÖZÜR dilerim Şahsınızdan.Ama tabiatta her şeyin aslı sudur.Her maddede Su bulunur. O zaman Anasırı erbaadan olan Su Madde olarak kabul edilir.Hava ise içinde ateş yani Oksijen bulundurduğundan dolayı yakıcıdır. Ve Muhabbeti temsil eder. Çünkü Muabbet aynı zamanda bir püsküllü beladır.
  7,8-Bakın Cennet tamamda.Cennet nedir? İşte onun tarifinde uyuşamayız.Cennet Yedinci nefs olan Nefsi Radiyeye ulaşabilmektir. Orada ise Artık vahdet başlar. Ayrılık gayrılık yoktur.Koca Yunusun dediği gibi:
  Cennet cennet dedikleri
  Bir kaç köşk bir kaç huri
  BEN CENNETİ NEYLEYİM
  BANA SENİ GEREK SENİ
  Ki üstelik Aynı surenin 23 ayeti: Og ün Cehennemde getirilir.İşte O gün düşünüp anlar insan.Ama düşünüp hatırlamanın ona ne yararı var!
  Ondan sonraki ayetler cehennem halini anlatır amma 27 ayette birden bire EY SÜKUNA KAVUŞMUŞ BENLİK! dediğinde o benliği cehennemden çıkarıyor.Çünkü Sukuna kavuşmak demek MUTMAİN olmuş demektir(Nefsi mutmaine) Gir Kullarımın arasına derken :Kul ol banaki Bana kavuş demektedir.Yani tamamen SUBJEKTİF BİR HALDİR. Bir mekan değildir.
  9-O namaz Beşeri İslamın ortaya çıkmasından çok çok eski devirlerdede vardı. O sembolik hareketler elbetteki boşuna değildir. Çünkü Kuranı natıka olan İnsanlar tarafından gösterilmiştir.Yapmasakda İnkar edemeyiz.Çünkü o zaman Kuranı natıkayıda inkar etmiş oluruz.
  10-ÇOK İNSAFSICA VE MUHABBET SINIRLARI AŞILMIŞ BİR SALDIRI OLARAK GÖRÜYORUM BU MADDENİZİ.KULAKLA ALINAN BİR BİLGİNİN BEYİNDE OLUŞACAĞINI ÇOĞU İNSAN BİLİR. oZAMAN BİRİSİ ÇIKIPTA GAYET HAKLI OLARAK DERKİ:YİNE EKSİK SİNİRLER NÖRONLAR AKSONLAR DENTRİTLER NEREDE DİYE? NAPACAZ O ZAMAN?
  11-Kurtuluş nedir? İnanç ve kanaatımca İki şekilce şekilde kurtuluş vardır:
  1-Maddi kurtuluş:Bu Yunus Peygamberin NENOVA halkına öğrettiği kurtuluştur.Oda Tüm vücudun konsantrasyonu sağlanılarak ÇALIŞMAKTIR. Yapılan hizmetin karşılığında NİMET alınır.Saffat 148 :Onlar inandılar.Bizde onları bir vakte kadar nimetlendirdik.
  Nimetin kelime anlamı ortadır. Bir vakte kadarda Bir ömürdür.Çalışan nimetlenir ve dünya rezilliğinden kurtulur.
  Yunus suresi 98 ayet: Bir kent inansada imanı kendisine yarar sağlasa ya! Yunusun kavmi müstesna.Onlar inancınca dünya hayatında rezillik azabını üstlerinden kaldırmış ve kendilerini belirli bir süreye kadar nimetlendirmiştik.
  2-Manevi kurtuluş:Buda Orta namazıdır(Bakara suresinde geçer) Yapılan Çalışma ve şekli namazlar karşılığında ne bir çevre nede nimet gelmediyse? İşte onun Ecride Bizzat Allah tarafından verilir bu ecrede HİKMET deriz.Bunun nasıl olduğunu uzun uzun naçizane izah etmiştim.
  12-E demekki Hidayetde onlara gelmiş.Gönlü aklı ile düşünüp kafa yorana hidayet gelir.Papağanlarsa ise sadece motomot konuşur.
  13-Tarikat Allah yoludur. Bir kamil mürşide varmadan olmaz.
  14-Şeriatın sözleri hakikatsiz bilinmez
  Hakikatın sözleri Tarikatsız bulunmaz

  Savm-u Salatı zekat,günah kibrin mahveder
  Darab-ı zikir pası olmasa gönül pası silinmez
  Baki selamlar efendim.

 4. #34
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647

  Cevap: Sen Namazı Boşver,Benim Kalbime Bak!

  SELAM

  SUKURLER OLSUN SENDEN BIR DUA ALDIM.BENIM ICIN COK ONEMLI. EVET [SELAM] DUADIR.
  [SELAM YURDU] CENNET YURDU-KUR’AN

  BU SEL***** HURMETEN SADECE BU YAZIYA AIT OLMAK UZERE SENIN METODUNU TAKIP EDECEGIM

  2- 31 LUKMAN

  [Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla...

  27. Eğer yeryüzündeki ağaçlar kalem olsa, deniz de arkasında yedi deniz daha katılarak yardımcı olsa, Allah'ın kelimeleri tükenmez. Allah Azîz'dir, Hakîm'dir.

  Allahın kelamı tükenmediğine göre devamlı vardır ve sınırlı değildir.VE BU KELAM EZELİ VE EBEDİDİR O Zaman Nerede bu kelam]-SENIN YORUMUNLA BU KELAMLAR SONSUZDA!?VE SONSUZDAKI HERSEY SONSUZUN KENDISIDIR.AMA YAPTIGINIZ YORUMUN TERSI BIR CEVAP SIZDEN GELDI
  [Naçizane Kuranı Natıka olan İnsandadır.] –YAVUZ BEY,YINE YAVUZ BEY.!?

  INSAN SONSUZDAKI DEGIL VARLIKTAKI BIR BEDENI CANLIDIR.YANI ENI-BOYU-DERINLIGI OLAN MEKAN SAHIBIDIR.SONSUZLUK ISE MEKANSIZLIKTIR.
  BENI BEYIN FIRTINASINA ZORLUYORSUNUZ AMA COK COCUKCA HATALARIN UZERINE AHIRETIMIZI TESLIM EDECEGIMIZ BIR BILGIYE INANMAMIZI ISTIYORSUNUZ.

  3- [Kuran Şeklen arapçadır. Ama Batınen ALLAHÇADIR] YAVUZ BEY HAKIKATTEN BENI COK ZORLUYORSUNUZ.AMA SIZIN METODUNUZLA SIZIN YANLIS KABULLERINIZI GOSTERMEK ADINA DEVAM EDECEGIM.
  [Ama Arabında bir manası vardır: Siyah değilmi?] BAKIN ZENCILER SIYAH SAMI IRKI BEYAZDIR.SIYAHIDA NERDEN CIKARDINIZ!?
  [Siyah değilmi?Yani karanlık.] SIYAH RENKTIR DETAYA GIRMIYORUM.KARANLIK GOZUN ALGILAMA ZIYA DEGERININ ALTINDAKI DEGERDE ISIK YANSIMASININ OLDUGU MEKAN ALGILAMASIDIR.
  [Karanlık ise Zulmettir.] BIR FETISIZM EKSIKTI KADROYU TAMAMLADIN.
  [Kuran refah içinde zaten aydınlık gönüllere değil;Zulmetten kararmış sınık gönüllere indirilmiştir]FETVAYIDA VERDIN.HAYIRLI OLSUN!?

  4-[Yukarıdaki 3 maddem cevaplıyor sanırım . Bu iş sadece akıl işi değildir Sayın mopsy GÖNÜL işidir.Şarkıların sözlerinde dahi Allahın kelamı gizlidir.Meşkten ayrı tutmayın kendinizi :Hz Davuttan mirastır bize.:)]

  SIZIN BESERI AKLINIZIN KANAAT GETIRDIKLERINI SABIRLA TAKIP ETTIM. SIMDI SARKILARI BIRAKIP HABERLERE GECEBILIRIZ.

  MADEM KI KONU KUR’AN;MADEM KI KUR’AN’I INDIREN ALLAH cc ;O ZAMAN BIZDE MALIK’E SORARIZ.-RABB’IM KUR’AN NE NEDEN INDIRDIN?

  KUR’AN NE-NEDEN INDI :

  Allah’in Vahy’lerinin/hadislerinin toplandigi Kitap’inin,

  Davud as doneminde ki ismi ZEBUR;
  Musa as doneminde ki ismi TEVRAT;
  Isa as doneminde ki ismi INCIL;
  Muhammed as doneminde ki ismi KUR’AN’dir.

  Sayisini bilmedigimiz kadar cok Peygamber vasitasiyla cesitli zaman dilimlerinde tekrar tekrar alemlere defalarca gelerek VAAZ EDILEN/HATIRLATILAN,Allah hadislerine, alemler zaten vakifti. Bu yuzden Kur’an’da;Vahy’in yeniden bu alemlere hatirlatilmasi hususunda araci olmustur.

  ALLAH cc DIYOR KI;

  12/104//Sen, bu tebliğin için onlardan bir ücret istemiyorsun. O, bütün âlemler için bir hatırlatmadan başka şey değildir.

  36/69//Biz o peygambere şiir öğretmedik.Şiir ona yaraşmaz/layık olamaz da. Ona vahyedilen, bir öğütten ve apaçık bir Kur'an'dan başka şey değildir;

  38/48//İsmail'i, Elyese'i, Zülkifll'i de an! Hepsi seçkinlerdendi.

  38/49//Bir hatırlatmadır bu! Korunup sakınanlar için elbette güzel bir gelecek vardır.

  Kur’an icerigi ile yasayanlari dunyadayken ahiret imtahanina hazirlayan tek HAK rehberidir.Allah’a verdigi en buyuk nimet olan Ilahi kitap’indan dolayi sukurler olsun.

  36/70//Diri olanı uyarsın ve gerçeği örten nankörler/inkârcılar aleyhine söz hak olsun diye indirilmiştir.

  14/52//İşte bu, onunla uyarılsınlar, Allah'ın tek ilah olduğunu bilsinler, aklı ve gönlü işleyenler de ibret alsınlar diye, insanlara yöneltilmiş bir tebliğdir.

  16/64//Bu Kitap'ı sana yalnız şunun için indirdik: Hakkında ayrılığa düştükleri şeyi onlara iyice açıklayasın ve Kitap, iman eden bir topluluk için kılavuz ve rahmet olsun.

  14.1. Elif, Lâm, Râ. Bir kitaptır bu. Ki indirdik
  sana, çıkarasın diye insanları Rablerinin
  izniyle karanlıklardan nura; Hamîd, Azîz
  olanın yoluna...

  Allah’in;Kur’an’i ayet ayet/parca parca indirmesinin sebebi, muminin onlari hazmedip,imanca kuvvetli bir yurege sahip olmasidir.

  25/32//Gerçeği örten nankörler/inkârcılar dediler ki: "Kur'an ona toptan, bir kerede indirilsedi ya!" Biz böyle yaptık ki, onunla senin kalbini dayanıklı kılalım.Biz onu parça parça/ayet ayet okuduk.

  SENCE KUR'AN/ALLAH cc SENIN DEDIGINI MI SOYLUYOR?

  NOT:BU GUN ITIBARI ILE "ALLAH cc DIYOR KI" DIYE BIR BASLIKLA YORUM-FETISIZM-BILGI KIRLILIGI OLMAYAN AMA DIN DIYE BILINEN BIR SURU BILGIYI ALLAH cc nin SOZLERIYLE YERE VURAN SADECE KUR'AN'DAN ALINTI YAPAN BIR YAZILAR SINSILESINI BU FORMDA ACMAYA BASLADIM.UMARIM FAYDALI OLUR.SIZE BIR SEY SOYLIYEYIM MI _ALLAHCA-KELIMESI HAYATIMDA BANA SOYLENMIS EN AGIR SOZDUR.
  INANDIKLARINIZI KENDINIZE RABB EDINMISSINIZ.BUNUNLA ILGILI AYETLERDE GELECEK.ALLAH cc SIZI AF ETSIN!

 5. #35
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesaj
  844
  Rep Gücü
  2992

  Cevap: Sen Namazı Boşver,Benim Kalbime Bak!

  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  SELAM

  SUKURLER OLSUN SENDEN BIR DUA ALDIM.BENIM ICIN COK ONEMLI. EVET [SELAM] DUADIR.
  [SELAM YURDU] CENNET YURDU-KUR’AN

  BU SEL***** HURMETEN SADECE BU YAZIYA AIT OLMAK UZERE SENIN METODUNU TAKIP EDECEGIM

  2- 31 LUKMAN

  [Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla...

  27. Eğer yeryüzündeki ağaçlar kalem olsa, deniz de arkasında yedi deniz daha katılarak yardımcı olsa, Allah'ın kelimeleri tükenmez. Allah Azîz'dir, Hakîm'dir.

  Allahın kelamı tükenmediğine göre devamlı vardır ve sınırlı değildir.VE BU KELAM EZELİ VE EBEDİDİR O Zaman Nerede bu kelam]-SENIN YORUMUNLA BU KELAMLAR SONSUZDA!?VE SONSUZDAKI HERSEY SONSUZUN KENDISIDIR.AMA YAPTIGINIZ YORUMUN TERSI BIR CEVAP SIZDEN GELDI
  [Naçizane Kuranı Natıka olan İnsandadır.] –YAVUZ BEY,YINE YAVUZ BEY.!?

  INSAN SONSUZDAKI DEGIL VARLIKTAKI BIR BEDENI CANLIDIR.YANI ENI-BOYU-DERINLIGI OLAN MEKAN SAHIBIDIR.SONSUZLUK ISE MEKANSIZLIKTIR.
  BENI BEYIN FIRTINASINA ZORLUYORSUNUZ AMA COK COCUKCA HATALARIN UZERINE AHIRETIMIZI TESLIM EDECEGIMIZ BIR BILGIYE INANMAMIZI ISTIYORSUNUZ.

  3- [Kuran Şeklen arapçadır. Ama Batınen ALLAHÇADIR] YAVUZ BEY HAKIKATTEN BENI COK ZORLUYORSUNUZ.AMA SIZIN METODUNUZLA SIZIN YANLIS KABULLERINIZI GOSTERMEK ADINA DEVAM EDECEGIM.
  [Ama Arabında bir manası vardır: Siyah değilmi?] BAKIN ZENCILER SIYAH SAMI IRKI BEYAZDIR.SIYAHIDA NERDEN CIKARDINIZ!?
  [Siyah değilmi?Yani karanlık.] SIYAH RENKTIR DETAYA GIRMIYORUM.KARANLIK GOZUN ALGILAMA ZIYA DEGERININ ALTINDAKI DEGERDE ISIK YANSIMASININ OLDUGU MEKAN ALGILAMASIDIR.
  [Karanlık ise Zulmettir.] BIR FETISIZM EKSIKTI KADROYU TAMAMLADIN.
  [Kuran refah içinde zaten aydınlık gönüllere değil;Zulmetten kararmış sınık gönüllere indirilmiştir]FETVAYIDA VERDIN.HAYIRLI OLSUN!?

  4-[Yukarıdaki 3 maddem cevaplıyor sanırım . Bu iş sadece akıl işi değildir Sayın mopsy GÖNÜL işidir.Şarkıların sözlerinde dahi Allahın kelamı gizlidir.Meşkten ayrı tutmayın kendinizi :Hz Davuttan mirastır bize.:)]

  SIZIN BESERI AKLINIZIN KANAAT GETIRDIKLERINI SABIRLA TAKIP ETTIM. SIMDI SARKILARI BIRAKIP HABERLERE GECEBILIRIZ.

  MADEM KI KONU KUR’AN;MADEM KI KUR’AN’I INDIREN ALLAH cc ;O ZAMAN BIZDE MALIK’E SORARIZ.-RABB’IM KUR’AN NE NEDEN INDIRDIN?

  KUR’AN NE-NEDEN INDI :

  Allah’in Vahy’lerinin/hadislerinin toplandigi Kitap’inin,

  Davud as doneminde ki ismi ZEBUR;
  Musa as doneminde ki ismi TEVRAT;
  Isa as doneminde ki ismi INCIL;
  Muhammed as doneminde ki ismi KUR’AN’dir.

  Sayisini bilmedigimiz kadar cok Peygamber vasitasiyla cesitli zaman dilimlerinde tekrar tekrar alemlere defalarca gelerek VAAZ EDILEN/HATIRLATILAN,Allah hadislerine, alemler zaten vakifti. Bu yuzden Kur’an’da;Vahy’in yeniden bu alemlere hatirlatilmasi hususunda araci olmustur.

  ALLAH cc DIYOR KI;

  12/104//Sen, bu tebliğin için onlardan bir ücret istemiyorsun. O, bütün âlemler için bir hatırlatmadan başka şey değildir.

  36/69//Biz o peygambere şiir öğretmedik.Şiir ona yaraşmaz/layık olamaz da. Ona vahyedilen, bir öğütten ve apaçık bir Kur'an'dan başka şey değildir;

  38/48//İsmail'i, Elyese'i, Zülkifll'i de an! Hepsi seçkinlerdendi.

  38/49//Bir hatırlatmadır bu! Korunup sakınanlar için elbette güzel bir gelecek vardır.

  Kur’an icerigi ile yasayanlari dunyadayken ahiret imtahanina hazirlayan tek HAK rehberidir.Allah’a verdigi en buyuk nimet olan Ilahi kitap’indan dolayi sukurler olsun.

  36/70//Diri olanı uyarsın ve gerçeği örten nankörler/inkârcılar aleyhine söz hak olsun diye indirilmiştir.

  14/52//İşte bu, onunla uyarılsınlar, Allah'ın tek ilah olduğunu bilsinler, aklı ve gönlü işleyenler de ibret alsınlar diye, insanlara yöneltilmiş bir tebliğdir.

  16/64//Bu Kitap'ı sana yalnız şunun için indirdik: Hakkında ayrılığa düştükleri şeyi onlara iyice açıklayasın ve Kitap, iman eden bir topluluk için kılavuz ve rahmet olsun.

  14.1. Elif, Lâm, Râ. Bir kitaptır bu. Ki indirdik
  sana, çıkarasın diye insanları Rablerinin
  izniyle karanlıklardan nura; Hamîd, Azîz
  olanın yoluna...

  Allah’in;Kur’an’i ayet ayet/parca parca indirmesinin sebebi, muminin onlari hazmedip,imanca kuvvetli bir yurege sahip olmasidir.

  25/32//Gerçeği örten nankörler/inkârcılar dediler ki: "Kur'an ona toptan, bir kerede indirilsedi ya!" Biz böyle yaptık ki, onunla senin kalbini dayanıklı kılalım.Biz onu parça parça/ayet ayet okuduk.

  SENCE KUR'AN/ALLAH cc SENIN DEDIGINI MI SOYLUYOR?

  NOT:BU GUN ITIBARI ILE "ALLAH cc DIYOR KI" DIYE BIR BASLIKLA YORUM-FETISIZM-BILGI KIRLILIGI OLMAYAN AMA DIN DIYE BILINEN BIR SURU BILGIYI ALLAH cc nin SOZLERIYLE YERE VURAN SADECE KUR'AN'DAN ALINTI YAPAN BIR YAZILAR SINSILESINI BU FORMDA ACMAYA BASLADIM.UMARIM FAYDALI OLUR.SIZE BIR SEY SOYLIYEYIM MI _ALLAHCA-KELIMESI HAYATIMDA BANA SOYLENMIS EN AGIR SOZDUR.
  INANDIKLARINIZI KENDINIZE RABB EDINMISSINIZ.BUNUNLA ILGILI AYETLERDE GELECEK.ALLAH cc SIZI AF ETSIN!
  Merhaba
  2-Sonsuz demek hiç bitmeyen ve sonu olmayan demektir. İnsanınsa beşeriyeti yani vücudu ölümlüdür.Ama bir insan öldüğünde yerine başka bir insan gelir.(Yunus öldü diye sala verdiler. Ölen hayvan imiş aşk ölmez) Böylece İnsan beşeriyeti sonsuza kadar temadi eder.İşte O İnsanda konuşur Yüce Allahın kelamı.Onun Aklı gönlüyle konuşur.Yarın bir III Cihan savaşı çıkar . Bütün medeniyet altüst olur. Kıtalar helak olur Ne Mekke kalır Ne Medine nede Kudüs .Ne Din kalır ne Hiç bir kitap. AMA İNSAN KALDIĞI MÜDDETÇE İLAHİ KELAM HİÇ KESİLMEZ VEDE KESİLMEYECEKTİR.Üstüne üstlük Aşka nasılsa sınır çizilemese Hz Kuranada sınır çizilmez.Ben size ahiretinizi inancınızı bana teslim edin demiyorum. Keza bende size bu inancımı teslim etmem.Üstelik ben inancımdan çok EMİNİM. Çünkü benim inancım Sübyan değil ,Sakallı ve bıyıklı boyu ise Kulhuvallhü Ehadı okutur. Sizse İnancınızı neredeyse pamuğa saracaksınız.Siz nasıl kanaatinizi belirtiyorsanız aynı şekilde bende belirteceğim.Mademki bir tartışma açıldı.Açanda sizsiniz.En fazla okumazsınız olur biter.:)
  3-Fetişizim Eşyanın içindekini bırakıp eşyaya değer vermedir. Tarih Coğrafya okursanız Tek boyutludur. Ama KURAN ÜÇ BOYUTLUDUR.En basit bir beşeri kanunun dahi manası yani üçüncü boyutu varken Kuranı Manasız sadece tek düze yazılara indirgeyerek FETİŞİZMİ YAPAN SİZSİNİZ.Kuran Hurma dedi Hurmayı anlarsınız, Gök dedi göğe bakarsınız,Yer dedi yere bakarsınız.Ölü Hurma kütüğü canlandı Hz Meryem Hurmayı yedi ve Rahmana Bir Oruç tuttu deyince ; Ramazanda Hurma yiyerek sevap işlediğinizi sanırsınız? Mescitlerde itikafda bulunduğunuz zaman eşlerinizle cinsel temasta bulunmayın dediğinde sanırsınızki mescitlerde o iş yapılıyormuş bir zamanlar,Babalar kızlarını bir zamanlar diri toprağa gömerlermiş ve İslam gelince bu vicdansızlıktan kurtulmuşlar,Mopsy bey mopsy bey Vicdan için kitaba ihtiyaç yoktur.Kuş dedimi kuş anlarsınız,Afganistanda Taliban olup evlere girerek kafeste kuş besleyenlere falaka çekersiniz.Allah aşkına El İnsaf FETİŞİST KİM? SİZMİ YOKSA BEN FAKİRMİ?
  Gelelim yazdığınız ayetlere HEPSİDE VALLAHİ VEDE BİLLAHİ DOĞRUDUR,KANAAT VEDE İMAN EDERİM.Şiir Basit dünyevi sevgiler için yazılır.O yüzden şiirde değildir tabiki. Ancak İndirilen Kurandan kasıt Mushaf olan değildir.O İNDİRİLEN KURAN NEFSE İNDİRİLEN BİR PENÇEDİR!Bir kerede o darbeyi yiyende ayakta kalamazdı elbette.Onun için parça parça iner daima.Taşın vurduğu o kemiğin acısıdır.İşte ona kelimeler yetmez aciz kalırlar.Ne söylesem karar olmaz!Onun içinde İlahi Kelam hiç susmaz. Siz peygamberi 600 lü yıllarda arasınız.Biz ise Ona Ezeli ebedi Nuri Muhammed deriz.Her zaman kelam eder. Yeterki İnsan ve insanda oluşan O Ademiyet olsun.

  ALLAH KELAM ETMEZMİ? NEDEN ALINDINIZ? SEMİ(DUYAR) BASAR(GÖRÜR) KELAM KONUŞUR! VEDE VÜCUDU VARDIR.Pekiyi konuşursa Arapçamı konuşur?Yani Arabın kültürünü aldı öylemi?Yada Türkçemi? Yada Aramicemi? Yada İbranicemi? ALLAH ALLAHÇA KONUŞUR!
  ALLAH SİZİ AFFETSİN? HAYROLA ŞİMDİDE ALLAHLAMI MÜLAKİ OLDUNUZ.SAYIN MOPSY,SAYIN MOPSY ;SAYIN MOPSY.
  Ben deyre girip vermişim ikrar alimallah
  Dört mezhebide inkar eyledim alimallah

  İmanımı ey sofi bugün küfre değiştim
  Bu sırrı sana eylemem alimallah

  Gelseydi Nesimi derimi mutlak yüzerdi
  Mansurda ederdi beni berdar alimallah

  Mihman olılıdan hele canımda o canan
  Bu ana değin duymadı ağyar alimallah

  Sen beyti Harabide Huda yokmu sanırsın?
  Sen görmez isen ben görürüm var alimallah
  Baki selamlar.

 6. #36
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647

  Cevap: Sen Namazı Boşver,Benim Kalbime Bak!

  SELAM

  YAVUZ BEY.SULUK YOLLARI,SEYH'UL EKBER HZ.,VAHDET-I VUCUDLAR,VAHDET-I SUHUDLAR,RABBANI HZ.GEYLANI HZ.ABDALLAR,SULTANLAR,BAYRAM VELI,BEKTAS VELILER.YUNUSLAR,TABDUK EMRELER,YESEVI HZ.,RUMILER,SEMSLER,AHI DEVRANLAR,SUFILIK,NARDA YANMA NAR OLMA,ENEL HAKLAR.,RISALE-I NURLAR,RUH'UL BEYANLAR,EVLIYALAR,BATINI ANLAMLAR......INANAMIYACAGINIZ BILGI BIRIKIMI, UNIVERSITE DERSLERI (COK AGIR BIR DAL OLMASINA RAGMEN)INANIN COK DAHA KOLAY.NIYE ARADA BIR YAVUZ BEY,YAVUZ BEY DIYORUM BILIYOR MUSUNUZ? EN SONUNDA OYLE BIR NOKTAYA GELIYORSUNUZ KI,KALBINIZIN MUTMAIN OLMA IHTIYACI BELIRIYOR.VE ALLAH CC. ARAMAK ICIN ZAHIRI KUR'AN'A DONUS.
  VE NE GORDUM.ALLAH cc beni ariyormusda benim haberim yokmus.20 SENE SONRA O COK BEGENMEDIGINIZ ZAHIRI KUR'AN'IN GERISININ YALAN OLDUGUNU GORMEK VE BIR SITEDE YAVUZ BEY ALFABEYI ANLATMAYA CALISIYOR. YAVUZ BEY YAVUZ BEY YAVUZ BEY ISINIZ ZOR.AMA IMKANSIZ DEGIL.
  ALLAH cc nin SOZLERINE GUVENIN.SIZIN ANLAMAYACAGINIZ VEYA YANLIS ANLAYACAGINIZ BIR KELIME SOYLEMEZ.ALLAH cc BIZIM DUSMANIMIZ DEGIL.ALLAH cc NE DIYORSA ODUR.KIZIM SANA SOYLUYORUM GELINIM SEN ANLA YOKTUR.OL DIYORSA OLMENI ISTIYORDUR.BUNLA ILGILI ISPAT KUR'AN'DAN ZAMANI GELINCE VERECEGIM.O ZAMAN FIKIRLERINIZI BELIRTIRSINIZ.ALLAH DIYOR KI KONULARI SERI HALDE GELECEK.BU KONUDA ONLARIN ICINDE.KUR'AN VE KENDI BIRIKIMIM DISINDA HICBIR YAZI REFERANSIM OLMAYACAK.COK IYI DERECEDE ESKI VE YENI VASIYET VE KUR'AN BILGISI,UZUN BIR HAK YOLCULUGU.
  ANLATTIKLARINIZI SAKAYLA KARSILAMAMIN SEBEBI BENI 20 YIL ONCEKI DUSUNCELERE GOTURUYORSUNUZ.YOKSA SIZI HOR GORME DEGIL.AKLIMDAN BILE GECMEDI.BEN TARIKAT-TASAVVUF KONUSMALARI ICIN COK UYGUN BIR ADAY DEGILIM.HELE SIZIN ALISTIRMA DUZEYI SECEREK YAPTIGINIZ BILGILENDIRME BENI PEK ILGILENDIRMIYOR."YAZARIM OKUMAZSINIZ"ESTAFIRULLAH!AKLIMDAN BILE GECMEZ.AMA ANLATTIKLARINIZ BENIM ICIN GECMISIN SAPKINLIGI.NEYSE PISIKOLOGO GITMIS GIBI OLDUM.

4. Sayfa, Toplam 4 BirinciBirinci ... 234

Benzer Konular

 1. Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm/Fragman
  İNCİ Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 22-10-2011, 08:38 PM
 2. Kalbime Anlat Sevgili!
  mopsy Tarafından Kadın Erkek İlişkileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 11-07-2010, 08:31 AM
 3. Kalbime gel
  orkuorkun Tarafından Şarkı Sözleri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 13-08-2008, 03:02 PM
 4. Uçurumlardan Atamadığım Kalbime
  SAHARAY Tarafından Edebiyat Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 25-04-2008, 03:10 PM
 5. Öyle birini kalbime ..
  Venhar Tarafından Dini Hikayeler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 10-04-2008, 09:46 PM
Yukarı Çık