+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
1. Sayfa, Toplam 2 12 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 14

Kadının yaratılışı nasıl olmuştur ?

Din ve İnanç Kategorisinde ve Dini Sohbet Forumunda Bulunan Kadının yaratılışı nasıl olmuştur ? Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Kadının yaratılışı nasıl olmuştur ? -------------------------------------------------------------------------------- Kur`an-ı Kerimin açık ifadesiyle ilk insan Hz. Adem`dir. Cenab-ı Hak onu yaratırken toprak unsurunu

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye RABİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Üye Numarası
  110270
  Mesaj
  4.585
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  4
  Rep Gücü
  52572

  Kadının yaratılışı nasıl olmuştur ?

  Kadının yaratılışı nasıl olmuştur ?

  --------------------------------------------------------------------------------

  Kur`an-ı Kerimin açık ifadesiyle ilk insan Hz. Adem`dir. Cenab-ı Hak onu yaratırken toprak unsurunu tercih etmiş, ondan yaratmış, daha sonra da ruh vermiştir. İlahi hikmet, hem Hz. Adem`e bir can yoldaşı olması hem de insan nevinin üreyip çoğalması için Havva validemizi yaratmıştır.

  Nisa Sûresinin 1. ayet-i kerimesinde bu yaratılış, "O insandan eşini vücuda getirdi" mealindeki cümlesiyle ifade edilir.

  Meşhur tefsirlerde bu ayet açıklanırken şöyle denilir: Cenab-ı Hak, Havva`yı Hz. Adem`in sol kaburga kemiğinden yarattı. O sırada Hz. Adem`i hafif bir uyku tuttu. Bir müddet sonra uyandığında Hz. Havva`yı gördü. İlk anda şaşırdı, sonra çok sevindi. Kalbi hemen ona ısındı ve aralarında bir ünsiyet ve ülfet meydana geldi.

  Bu mesele hadis-i şeriflerde açıkça beyan edilir. Bu hususta rivayet edilen iki hadis-i şerifin meali şöyledir:

  Ebû Hüreyre (r.a.) rivayet ediyor. Resul-i Ekrem Efendimiz (a.s.m.) şöyle buyurmuşlardır: "Kadın kaburga kemiğinden yaratılmıştır. O, memnun olacağın bir tarzda dosdoğru devam edemez. Eğer ondan faydalanmak istiyorsan bu eğri haliyle birlikte faydalanırsın. Tam arzuna göre düzeltmeye kalkarsan onu kırarsın. Onun kırılması da boşanmasıdır."

  Hz. Ebû Hüreyre`nin başka bir rivayetinde de Peygamber Efendimiz (a.s.m.) şöyle buyururlar:

  "Allah`a ve Ahiret gününe iman eden, bir meseleye şahit olduğu, gördüğü zaman ya hayır konuşsun veya sussun. Kadınlar hakkında iyilik ve hayır tavsiye ediniz. Çünkü onlar kaburga kemiğinden yaratılmışlardır. Kaburga kemiğinin en eğri tarafı da üst tarafı, uç kısmıdır. Eğer onu doğrultup düzeltmeye kalkışırsanız, onu kırarsınız. Kendi halinde bırakırsanız daima eğri kalır. Öyle ise birbirinize, kadınlara iyi davranmayı tavsiye ediniz" (1)

  Hadis-i şerif, ilk kadın olması itibariyle Hz. Havva` nın, dolayısıyla bütün kadın sınıfının hem maddi bakımdan yaratılışına, hem de huy, karakter, tabiat, mizaç ve bünyesine işaret etmektedir. Hz. Havva ilk kadındı. Cenab-ı Hak onu bir hikmet eseri olarak Hz. Adem`in bir parçasından yaratmıştı. Daha sonraki bütün kadın ve erkekler bu iki insandan türemiş, çoğalmıştır.

  Gerek Hz. Adem`in yaratılışında, gerekse daha sonra Havva validemizin yaratılışında nasıl bir yaratılış kanunu, hangi hikmete binaen cereyan etmiştir, bilemiyoruz. Bu, kudret-i İlahiyeyi göstermesi yanında, aynı zamanda insan yaratılışına babayı birinci derecede, anneyi de tali, ikinci derecede gösteriyor. Yani çocuğun teşekkülüne sebep olan sperm erkekten geldiğinden, bu durumda baba birinci derecede rol oynamaktadır. Elmalılı merhumun ifadesiyle "Telkihi yapan erkek ve alan kadın olmak haysiyetiyle erkek mukaddem, kadın tali bulunuyor."(2)

  Ayrıca ilk erkek olan Hz. Adem`in, ilk kadın olan Havva`nın yaratılışı tamamen istisnai bir durumdur. Şu noktayı da önemle belirtmek gerekir. Bilim adamlarımızın ifadesine göre insanın her hücresinde, program bazında, bütün organlarının karakterleri mevcuttur. Hangi şey yaratılacaksa ona ait özelliklerin ortaya çıkmasına izin verilir, diğerleri baskı altında tutulur. Buna göre, Hz. Havva`nın yaratılışında kaburga kemiğinden bir hücre, temel olmuş olabilir. Bu hücre bir saç hücresi yahut ciğer hücresi de olabilirdi. İlahi hikmet bunu böylece takdir etmiştir.

  (1). Müslim, feda: 59-60.
  (2). Hak Dini Kur`an Dili, 2:1274.


  kaynak
  Tırtılın Dünya'nın sonu dediğine;
  Usta, kelebek der.

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye erılgaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Üye Numarası
  128664
  Mesaj
  180
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  1046

  Cevap: Kadının yaratılışı nasıl olmuştur ?

  paylaşımın için çok sağolasın Rabbim e şükürler olsun ki bizleri ne muhteşem ne incelikle yaratmış. tşkkr .

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye Masterlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Üye Numarası
  117598
  Nerden
  İzmir
  Yaş
  28
  Mesaj
  2.288
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  45817

  Cevap: Kadının yaratılışı nasıl olmuştur ?

  Hz. Havva ilk kadındı. Cenab-ı Hak onu bir hikmet eseri olarak Hz. Adem`in bir parçasından yaratmıştı
  bunu söleyince bütün feministler aaaa ooo yapıyo

  herkes baska telden çalıyo

  sadece bizler değil, islamın kaynaklarıda böle söylüyormuş demekki

  neyse
  emegine sağlık rabia hanım , güzel paylasım

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Üye Numarası
  130377
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.662
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643

  Cevap: Kadının yaratılışı nasıl olmuştur ?

  SELAM

  [Kadının yaratılışı nasıl olmuştur ?]

  KONUNUN BULUNDUGU SAYFAYA BAKTIGIMDA UC UYENIN YAZISINI GORDUM.
  1. UYE ALLAH cc nin HADISINI,BIRAZ SONRA YAZACAGI BESERI HADISLERE UYDURMAK ICIN REVIZYONA TABI TUTMUS!? [O insandan eşini vücuda getirdi]-INSAN KELIMESI ARAYA NASIL GIRDIYSE???
  2. UYE IKINCI SINIF OLMAYA O KADAR SEVINMIS KI ALKISLIYOR.
  3. UYE "sadece bizler değil, islamın kaynaklarıda böle söylüyormuş demekki...güzel paylasım"????????
  VE 55 KISI BU BILGIYI SESSIZCE OKUMUS

  ALLAH cc DIYOR KI: SERISINE YARADILISLA BASLAMAKLA COK ISABETLI BIR IS YAPTIGIMI ANLADIM.O YAZIMDAN BURAYI ILGILENDIREN BOLUMU KOPYALA/YAPISTIR YAPIYORUM.

  Allah cc ilk insani bu bir tek canli hucreden can sahibi yapti.Esini de ondan,ayni canli hucreden can sahibi kildi.Kilmaya devam da ediyor.Yani;”Kadin ilk erkek olan insanin kaburga kemiginden yaratilmistir, bu yuzden egridir,duzeltilemez…” gibi dini bilgiler hurafadir.

  7/189// O;O’dur ki,sizi bir tek canlidan yaratti.Esini de ondan vucuda getirdi ki,gonlu buna isinsin.Esini sarip kucaklayin ca o,hafif bir yuk yuklendi de bir sure onu gezdirdi.Agirlastiginda ikisi birden Rab’lerine soyle dua ettiler.”Bize iyi huylu yakisikli bir cocuk verirsen yemin ederiz sukredenlerden olacagiz.

  39/6//Sizi bir tek canlıdan yarattı; sonra o canlıdan onun eşini vücuda getirdi. Ve sizin için davarlardan sekiz çift indirmiştir.Sizi annelerinizin karınlarında üç karanlık içinde, bir yaratıştan öbürüne geçirerek oluşturuyor. İşte Allah! Budur sizin Rab’biniz ! Yalnız O'nundur mülk ve saltanat! İlah yoktur O'ndan başka! Hal böyle iken nasıl oluyor da gerçeğin tersine döndürülüyorsunuz?!

  4/1//Ey insanlar! Sizi bir tek canlıdan yaratan,ondan eşini vücuda getiren ve o ikisinden birçok erkekler ve kadınlar üreten Rab’binize karşı gelmekten sakının. Adını anarak birbirinizden dilekler dilediğiniz Allah'tan korkun. Rahimlerin haklarına saygısızlıktan da sakının. Şu bir gerçek ki Allah, Rakîb'dir, sizin üzerinizde sürekli ve titiz bir gözetleyicidir

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Üye Numarası
  113982
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.689
  Beğenmiş
  4
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7720

  Cevap: Kadının yaratılışı nasıl olmuştur ?

  Konuya bakış ve tahlil

  Giriş

  Gelişme

  Sonuç...

  Şimdilik Giriş benden puan aldı yada alabildi... İnşaallah diyer iki bölüm de hayra berdevam olur.
  Hak ile iştigal etmezsen,
  Batıl seni istila eder.... İmam-i Şafi-i

 6. #6
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Üye Numarası
  129315
  Mesaj
  844
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  2991

  Cevap: Kadının yaratılışı nasıl olmuştur ?

  Ademin yaratılışı ile ilgili ayetler şunlardır:Bakara 30,Ali İmran 59,Nisa 1,Araf 189,Müminun 12,Furkan 54 Secde 7,fatır11 ,saffat11 ,Sad 71-74,Mümin67,Necm 32,Rahman 15,Nuh 19
  Mümin 67 buyururki:O Odurki;sizi önce topraktan,sonra bir spermden,sonra bir embiryodan yarattı:Sonra sizi bebek olarak annelerinizin karnından çıkarıyor,sonra güçlü çağınıza ulaşasınız ve nihayet ihtiyarlar olasınız diye sizi yaşatıyor.İçinizden bir kısmı daha önce vefat ettiriliyor.Tüm bunlar belirlenen bir süreye ulaşasınız ve aklınızı işletesiniz diyedir.
  Kanaat vede inancımca(Kimseyide bağlamaz sadece fakiri bağlar) İnsanın Önce nefsi yaratılır.Baba ve ananın birbirine karşı nefsi uyanacakki birleşme olabilsin.Toprak kayaların parçalanması ile oluşur. Kayaların parçalanması sonucunda ise Hava ve Oksijen oluşur,Oksijen ateşin ta kendisidir.Atmosfer dediğimiz tabakada esasında topraktan oluşur.
  O yüzden toprak esasında Nefsin ta kendisidir.Topraktan çıkan Hava ise Nefsin dişi kısmıdır.Kainatta her şey zıddıyla kaimdir. O zamanda her şey iki kutupludur. Nefsde iki kutupludur.Erkek olan kutup Toprağı temsil eder ve SINIRSIZ SEVGİ MUHABBETULLAHTIR.Dişi olan kutup ise Ateştirki o da Havayı temsil eder.Bu ise AKIL yani düşüncedir.Ademin toprağının suyla birleşerek cıvık hal alması ise Susuzluktan kuruyan vede parçalanan toprağın suyla beraber tekrar yapışıp birleşmesidir.Su Maddeyi temsil eder çünkü maddenin esası sudur. Herşeyin içinde mutlaka suda vardır.O zaman Yokluktan parçalanan Sevgi ve düşüncenin yek vücut olduğu toprak bir parça nimetle birleşti ve içimizde sınırsız sevginin Çamuru oluştu. O çamur şekillendi daha sonrada onda mevcut olan düşünce ondan ayrılarak ona hizmet etti.İşte oda akıldır.Havvanın Ademin kaburga kemiğinden yaratılması Eski ahitte mevcuttur.Ve Eski ahitte Adem ve Havvanın yaratılması YER VE GÖKÜN YARATILŞI OLARAK ANLATILIR.Kaburga kemiği EĞRİ VE ESNEKTİR TIPKI AKIL GİBİDİR.:)))Şimdi O zaman başlayalım Bir kadın ve erkek birbirini gördüüüüüü.Erkek kadının lepiska saçlarına mavi gözlerine dolgun vücuduna bayıldı ve onu çok sevdi.Mavi gözler,Dolgun vücut lepiska saçlar işte sudur yani maddedir. Ama o madde İnsanın düşüncesini birleştirdi.Kadında erkeğin Mak***** mevkiine servetine ,gücüne,boyuna bosuna hayran kaldı.İşte Kadındaki Toprağıda birleştiren erkekteki madde yani sudur.Daha sonra öyle olaylar olduki birbirlerine olan sevgileri Sınırsız bir hal aldı. Buda birbirlerine karşı oluşturdukları Ademiyetin canlanarak ayağa kalkmasından başka bir şey değildir.Daha sonra Bu sevgiyi birbirlerine açmak ve birbirlerine kavuşabilmek için her ikiside düşünmeye başladı planlar kuruldu. İşte Her ikisininde Ademiyetlerindeki Kaburga kemiğinden Havva Yani Akıl düşünce kurnazlık,nazu niyaz ve fettanlık çıktı.Demekki İnsanın oluşumu için Önce birbirlerine karşı nefsleri uyandı ondan sonrada gayrı ihtiyari olarakda Akıl kadını nefste oluştu.Görücü usülü bir evlenmede dahi nefs olmazsa birleşmede olamaz.Erkeğin kadına verdiği yüz görümlülüğü hep kadındaki Düşünce ve sevgiyi birleştiren o sudur.Ama Nefse hakim olanda İşte O Yüce Allahtır. Onun emri iradesiyle oluşur bunlar.
  BUNDAN SONRAKİ SPERM VE EMRİYO İSE BEŞERİYETİMİZİN YARATILIŞIDIR.Ama Sperm ve emriyonunda aslı topraktır.Baki selamlar.

 7. #7
  bursali68
  Misafir..

  Cevap: Kadının yaratılışı nasıl olmuştur ?

  EN'AM 143. Semaniyete ezvac mined da'nisneyni ve minel ma'zisneyn kul azzekerayni harrame emil ünseyeyn nebiunı bi ılmin in küntüm sadikıyn

  EN'AM 143 - Sekiz çift: Koyundan iki, keçiden iki. De ki: "(Allah), iki erkeği mi haram kıldı yoksa iki dişiyi mi, ya da iki dişinin rahimlerinde bulunan yavruları mı? Eğer doğru iseniz bana ilimle haber verin."

  ........................................

  ZÜMER 6. Halekaküm min nefsiv vahıdetin sümme ceale minha zevceha ve enzele leküm minel en'ami zemaniyete ezvac yahlükuküm fı bütuni ümmehatiküm halkam mim ba'di halkın fı zulümatin selas zalikümüllahü rabbüküm lehül mülk la ilahe illa hu fe enna tusrafun

  ZÜMER 6 - O, sizi bir nefisten yarattı. Hem sonra onun eşini de ondan var etti. Sizin için yumuşak başlı hayvanlardan sekiz çift indirdi. Sizi analarınızın karınlarında üç karanlık içinde yaratılıştan yaratılışa yaratıp duruyor. İşte Rabbiniz Allah O'dur. Mülk O'nundur, O'ndan başka tanrı yoktur. O halde nasıl haktan çevrilirsiniz?

  ...............................................

  Neden 8 çift?Bir aşılanmış yumurtadan en fazla 64 klon elde edersiniz. 65 asla olmaz. İkiz, üçüz gibi bu 64üz'dür.Ayrıca ilk klonlanan " koyundur " .

  Ayrıca Adem xy , Havva xx olduğuna göre burada da " Klonlama " ipucu gibi gözüküyor.

  İlginç değil mi?Her iki ayette bir taraftan " Klonlamaya " da işaret ediyor değil mi?


  Sağlıcakla kalınız.

 8. #8
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye Masterlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Üye Numarası
  117598
  Nerden
  İzmir
  Yaş
  28
  Mesaj
  2.288
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  45817

  Post Cevap: Kadının yaratılışı nasıl olmuştur ?

  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  SELAM

  [Kadının yaratılışı nasıl olmuştur ?]

  KONUNUN BULUNDUGU SAYFAYA BAKTIGIMDA UC UYENIN YAZISINI GORDUM.
  1. UYE ALLAH cc nin HADISINI,BIRAZ SONRA YAZACAGI BESERI HADISLERE UYDURMAK ICIN REVIZYONA TABI TUTMUS!? [O insandan eşini vücuda getirdi]-INSAN KELIMESI ARAYA NASIL GIRDIYSE???
  2. UYE IKINCI SINIF OLMAYA O KADAR SEVINMIS KI ALKISLIYOR.
  3. UYE "sadece bizler değil, islamın kaynaklarıda böle söylüyormuş demekki...güzel paylasım"????????
  VE 55 KISI BU BILGIYI SESSIZCE OKUMUS

  ALLAH cc DIYOR KI: SERISINE YARADILISLA BASLAMAKLA COK ISABETLI BIR IS YAPTIGIMI ANLADIM.O YAZIMDAN BURAYI ILGILENDIREN BOLUMU KOPYALA/YAPISTIR YAPIYORUM.

  Allah cc ilk insani bu bir tek canli hucreden can sahibi yapti.Esini de ondan,ayni canli hucreden can sahibi kildi.Kilmaya devam da ediyor.Yani;”Kadin ilk erkek olan insanin kaburga kemiginden yaratilmistir, bu yuzden egridir,duzeltilemez…” gibi dini bilgiler hurafadir.

  7/189// O;O’dur ki,sizi bir tek canlidan yaratti.Esini de ondan vucuda getirdi ki,gonlu buna isinsin.Esini sarip kucaklayin ca o,hafif bir yuk yuklendi de bir sure onu gezdirdi.Agirlastiginda ikisi birden Rab’lerine soyle dua ettiler.”Bize iyi huylu yakisikli bir cocuk verirsen yemin ederiz sukredenlerden olacagiz.

  39/6//Sizi bir tek canlıdan yarattı; sonra o canlıdan onun eşini vücuda getirdi. Ve sizin için davarlardan sekiz çift indirmiştir.Sizi annelerinizin karınlarında üç karanlık içinde, bir yaratıştan öbürüne geçirerek oluşturuyor. İşte Allah! Budur sizin Rab’biniz ! Yalnız O'nundur mülk ve saltanat! İlah yoktur O'ndan başka! Hal böyle iken nasıl oluyor da gerçeğin tersine döndürülüyorsunuz?!

  4/1//Ey insanlar! Sizi bir tek canlıdan yaratan,ondan eşini vücuda getiren ve o ikisinden birçok erkekler ve kadınlar üreten Rab’binize karşı gelmekten sakının. Adını anarak birbirinizden dilekler dilediğiniz Allah'tan korkun. Rahimlerin haklarına saygısızlıktan da sakının. Şu bir gerçek ki Allah, Rakîb'dir, sizin üzerinizde sürekli ve titiz bir gözetleyicidir


  sonradan yaratılmış diye yada erkeğin bi parçasından yaratıldı diye 2 ci sınıfmı oluyo bayanlar

  ne alaka????

  her konuyu kadınları aşağılamaya getirmeseniz şaşıp kalacam zaten

  2ci sınıf, 3.cü sınıf , 5.ci sınıf
  ne farkeder
  hepimiz insanız iste

  ben eşitlik yok derken
  farklı anlamda söledim

  yoksa insan olarak hepimizi Allah yarattı
  hepimiz eşitiz
  Allah kadını erkeğe emanet etmiştir
  emanete ihanet edenlerde cezasını ya bu taraf ya öteki tarafta çekerler

  ben gelenekçi oldugum için
  Karı koca arasında eşitlik yoktur diyorum

  insan olarak hepimiz eşitiz

  ...................

  bazen erkek daha üstündür diyince herkes aaa olurmu öyle sey diyolar
  öle diyenler cevrelerine baksınlar
  söledigimin acı gerçek oldugunu görecekler


  sana emanet edilenin sana kafa tutması
  affedilemez
  benim tepkim bunadır

  .........................

  55 kişinin sesini çıkartması
  yaradılış seklini yada geçmişi degistirmez

  kadın Erkekten sonra , ve onun bi parçasından yaratılmıştır
  sonsuza dek baki kalacak tek gerçek budur....

  bu gerçek birilerinin zoruna gidiyorsa
  intihar etsinler
  Kuranı degistirmeye kimsenin gücü yetmez....

 9. #9
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Üye Numarası
  130377
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.662
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643

  Cevap: Kadının yaratılışı nasıl olmuştur ?

  SELAM


  1-[sonradan yaratılmış diye yada erkeğin bi parçasından yaratıldı diye 2 ci sınıfmı oluyo bayanlar

  ne alaka????] BU SORUNUN CEVABI YAZIMDA VAR.[Kadin ilk erkek olan insanin kaburga kemiginden yaratilmistir, bu yuzden EGRIDIR DUZELTILEMEZ...]gibi dini bilgiler hurafadir.

  YARATILISI YAMUK OLAN KADIN BILGISI KADINI BIRINCI SINIF MI YAPIYOR!?

  2-[her konuyu kadınları aşağılamaya getirmeseniz şaşıp kalacam zaten] SU SIZLER KIM? BU FORUMUN MODASIDA BU SOZ HERHALDE!!! BU SOZU O BAHSETTIGIN SIZLERE YAZ.O SIZLERDEN BEN DE KALMADI.

  3-[yoksa insan olarak hepimizi Allah yarattı,hepimiz eşitiz] [insan olarak hepimiz eşitiz] VE BOMBA GELIYOR....... [Karı koca arasında eşitlik yoktur diyorum] HAKLISIN KADIN VE ERKEKTEN OLSAN INSAN NESLI KUR'AN'DA ESITTIR.AMA/AMA/AMA.....KARI-KOCA ESIT DEGILDIR.

  HAYROLA! SIZIN ORALARDA KARI-KOCA/EVLI CIFTLER... INSANLARDAN MEYDANA GELMIYOR MU??????

  4-[kadın Erkekten sonra , ve onun bi parçasından yaratılmıştır] ERKEGIN bi PARCASINDAN ISIM TAMLAMASINA SAHIP,KONUYLA ILGILI BIR kur'an ayeti/ALLAH cc SOZU KOYARMISIN SITEYE.

  5-[Kuranı degistirmeye kimsenin gücü yetmez....] YUKARDAKI YAZILAR SENIN,KUR'AN AYETLERIDE YORUMSUZ OLARAK BENIM CEVABIMDA VAR.BU HATIM CUMLESI SENIN YAZININ SONUCU DEGIL KI? NIYE YAZDIN ANLAMADIM.BU CUMLE YAZINDA VERDIGIN HANGI KUR'AN AYETI DELILININ SONUCU ???
  Konu RABİA tarafından (15-04-2009 Saat 04:27 PM ) değiştirilmiştir.

 10. #10
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Üye Numarası
  129315
  Mesaj
  844
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  2991

  Cevap: Kadının yaratılışı nasıl olmuştur ?

  Alıntı bursali68´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  EN'AM 143. Semaniyete ezvac mined da'nisneyni ve minel ma'zisneyn kul azzekerayni harrame emil ünseyeyn nebiunı bi ılmin in küntüm sadikıyn

  EN'AM 143 - Sekiz çift: Koyundan iki, keçiden iki. De ki: "(Allah), iki erkeği mi haram kıldı yoksa iki dişiyi mi, ya da iki dişinin rahimlerinde bulunan yavruları mı? Eğer doğru iseniz bana ilimle haber verin."

  ........................................

  ZÜMER 6. Halekaküm min nefsiv vahıdetin sümme ceale minha zevceha ve enzele leküm minel en'ami zemaniyete ezvac yahlükuküm fı bütuni ümmehatiküm halkam mim ba'di halkın fı zulümatin selas zalikümüllahü rabbüküm lehül mülk la ilahe illa hu fe enna tusrafun

  ZÜMER 6 - O, sizi bir nefisten yarattı. Hem sonra onun eşini de ondan var etti. Sizin için yumuşak başlı hayvanlardan sekiz çift indirdi. Sizi analarınızın karınlarında üç karanlık içinde yaratılıştan yaratılışa yaratıp duruyor. İşte Rabbiniz Allah O'dur. Mülk O'nundur, O'ndan başka tanrı yoktur. O halde nasıl haktan çevrilirsiniz?

  ...............................................

  Neden 8 çift?Bir aşılanmış yumurtadan en fazla 64 klon elde edersiniz. 65 asla olmaz. İkiz, üçüz gibi bu 64üz'dür.Ayrıca ilk klonlanan " koyundur " .

  Ayrıca Adem xy , Havva xx olduğuna göre burada da " Klonlama " ipucu gibi gözüküyor.

  İlginç değil mi?Her iki ayette bir taraftan " Klonlamaya " da işaret ediyor değil mi?


  Sağlıcakla kalınız.
  Sayın Bursalı 68 Kainatın her zerresinde daima bir PRENSİP itabarı ile birlik (Vahdet )vardır.AmaMushaf Kuranın yazıldığı devirlerde klonlama ile ilgili bilgiler yoktu.Bu gün bile o bilgiler tamamlanmış değiller.Mesela İki denizin arasındaki orta kesiti o devrin insanları büyük bir ihtimalle bilmiyorlardı.Ama Kainatın prensibi Her şey zıddıyla kaim olup iki kutupludur. Bu kutupların birleşimindende bir Orta yol daima çıkar.
  O bahsettiğiniz ayetleri yıllardır düşünürüm ama tam manasıyla fakirde kendi Gönlü aklımın kusurundan dolayı HAZMEDEBİLMİŞ değilim.Yalnız şu hususlarıda dikkate alabilirsiniz belkide sizin işinize yarayabilir bunlar:
  BAHSEDİLEN HAYVANLARIN HEPSİ GEVİŞ GETİRİRLER:(Koyun,Keçi,Deve ve sığır)Yani Seliloz gibi hazmı çok zor olan bir maddeyi Hazmedip sindirirler yani kanlarına karıştırırlar.İbrahimi dinde ise Çatal tırnaklı ve Geviş getiren hayvanların etleri helaldir.Ve geviş getirme ÜÇ BÖLGEDE YAPILIR İŞKEMBE ,BÖRKENEK,KIRKBAYIR.Diğer taraftan Yavruda anadada üç yerde kalır ÇOCUK KESESİ,DÖL YATAĞI VE KARIN.Ve sonuçta ister sindirim olsun ister çocuk olsun ortaya çıkabilecek bir yeni oluşum vardır.Namazda başlıca üç bölümden oluşuyor .Kıyam Rüku ve secde.Yaşamda üç gündür Dün bugün ve yarın.
  İnsanlarında birbirleriyle anlaşıp dost olabilmeleri için hazımlı olabilmeleri gerekir aksi halde anlaşamazlar.Nitekim Domuzda hazım yoktur. Zaten Enam suresi 143 ayetin akabinde gelen 145 ayet bunu açıkça söylüyor .143 ayetten önce gelen ayetlerde 140 ayet Kız çocuklarını diri diri toprağa gömenlerden bahsediyor.Tarihte hiç bir zaman insanlığın kız evladını diri diri toprağa gömüp öldürebilecek kadar sapık vede vicdansız olduğuna inanmıyorum. Öldürür hiç olmazsa ondan sonra toprağa gömer.Ama şuna bütün kalbimle vede aklımla inanırımki Kız evlattan kasıt yaşamdaki oluşan PROBLEM VE Onlara bağlı olan yeni dertlerimizdir.İşte bunları hazmedemeyip OLMUYOR YAPAMIYORUM BENİM AKLIM KAFİ GELMİYOR DEYİP ONLARI AKLIMIZIN ÇÖZÜMSÜZLÜĞÜNE BIRAKACAK OLURSAK ŞAYET İŞTE O ZAMAN ONLARI DİRİ DİRİ TOPRAĞA GÖMMÜŞ OLURUZ.Onun için Hiç bir şeyden yılmayın vede PEŞİN HÜKÜMLÜ olmayın demek istenilmektedir.Seliloz gibi hazmı zor olan bu problemlerin üzerine mide gibi bir akılla değil Geviş getiren hayvanların işkembesi gibi bir akılla gidin diyor.
  GELELİM 8 RAK*****:Sizde biliyorsunuzki Adem ve Havva Altıncı günde oluştular. Yedinci gün ise SEPT yani dinlenme günüdür.Bu Musevilerde Cumartesi, Hiristiyanlarda Pazar, Müslümanlarda ise CEM yani toplanma yani kesretteki vahdet anl***** gelen CUMAYA tekabül eder.Sekizinci gün ise SÜNNETTİR.Sünnet şeklen erkek üreme organındaki gulfenin TEMİZLİK Gayesiyle alınmasıdır. Ama Ya Manadaki üreme organı neresidir? Düşüncelerimiz değilmidir? Düşüncedeki temizlik ise Düşüncenin vesveselerden yada TEREDDÜTLERDEN ARINDIRILMASIDIR. Oda BİR İDMAN YADA YAPILAN HAZIRLIK ÇALIŞMALARIDIR. ÖDEVLERDİR.O zaman işte 8 .günde bu yumuşak başlı geviş getiren hayvanlar gibi hazımlı olalımki başarabilelim.Bu yaşamın her safhasındaki Genel bir prensiptir aynı zamanda.Bedbinliğe düşerek ne karşımızdakini nede kendimizi Koyunlukla (kafasızlıkla),Keçi gibi inatçılıkla Deve gibi Sinirlilikle ve sığır gibi anlayışsızlıkla suçlayarak ön fikirli olmayalım SABREDELİM.Nitekim bahsettiğiniz Zümer suresi 10 .ayet:Tarafımdan söyle:"Ey iman eden kullarım,Rabbinizden korkun.Bu dünya hayatında güzel düşünüp güzel davrananlara güzellik vardır.Allahın toprağı geniştir.Sadece Sabredenlere,ücretleri hesapsız ödenecektir.
  O zaman bu ayetler Nefsimizin tekamülatından sonra Hazımlı vede ölçülü olmamızı bize tavsiye ederek sonuçta SABIRLI davranmamızı istemektedir.Kanaat ve inancımca. Baki selamlar.
  Konu yavuz34 tarafından (15-04-2009 Saat 01:01 PM ) değiştirilmiştir.

Benzer Konular

 1. Kadının iyisini nasıl anlarsın?
  YukseLL Tarafından Günün Fıkrası Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 02-01-2012, 09:37 PM
 2. Kadının evlenme yaşı Kur'an da nasıl geçer.
  halukgta Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 19-08-2011, 11:52 AM
 3. Kadının yaratılışı nasıl olmuştur ?
  YukseLL Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 05-09-2009, 12:31 AM
 4. Mezheplerin doğuşu nasıl olmuştur?
  RABİA Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 14-01-2009, 11:28 AM
 5. Mitolojide Kadının Yaratılışı
  blueice Tarafından Sohbet ve Dedikodu Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 22-06-2008, 02:30 AM
Yukarı Çık