1. Sayfa, Toplam 3 123 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 22
 1. #1
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  5.720
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  67062

  Şeriatın gölgesinde kadın

  Şeriatın hüküm sürdüğü Suudi Arabistan’da devlet tarafından oluşturulan din polisleri (mutavva),
  kadınları hayatın her alanında gölge gibi takip edip şeriata uygun davranıp davranmadıklarını denetliyor.

  Esas adı ‘’İyiliği Teşvik ve Kötülükten Men Komitesi’’ olan bu örgütte, yaklaşık 10 bin görevli yer alıyor.

  500 merkeziyle ülkeyi bir ağ gibi saran din polisi, kurallara uymayanlara hapis cezasının yanında,
  dayak, kötü muamele, tecavüz, kırbaç ve recm (taşlayarak öldürme) vb. çağdışı cezalar da veriyor.

  Şeriat baskısı altında adeta bir köle gibi yaşamak zorunda kalan kadınların sosyal hayata katılımı yok denecek kadar az.

  Araştırma :Zülal KALKANDELEN (Cumhuriyet)
  HERKES BİR GÜN KOMÜNİST OLACAK

 2. #2
  Acemi Üye suur_r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  İzmir
  Mesaj
  228
  Rep Gücü
  11295

  Cevap: Şeriatın gölgesinde kadın

  Bangladeş

  Bangledeş'li kadınlara uygulanan baskı nedeniyle, kadınlar erkeklere uygun görülen işlerin haricindeki işlere yöneltilir.

  Yerel mollalarin fetvaları ile hırsızların elleri kesilir, zina yapan kadınlar taşlanır, kırsal kesimde erkekler doğum kontrolu yapan karılarını boşarlar. Kendi küçük işleri için banka kredisi alan kadınlara da iyi gözle bakılmaz, çünkü, "kadınların ekonomik özgürlük kazanmalari, erkeklerden daha üstün bir yer sağlayacağı için" istenmez. "Tanrı'nın planında bu yoktur" denir.

  Cezayir

  Hergün kadınlar kaçırılıyor, işkence görüyor, tecavüze uğruyor, sakatlanıyor ve köktendinci silahlı grup tarafından öldürülüyor.

  Kadınlar salt "kadın" oldukları için hedef alınıyor ve tıpkı ortaçağda oldugu gibi, "kötülüğü" simgeledikleri için bu muameleye tabi tutuluyor...

  'Silahli İslamcı Grup' ve "Silahli Islamcı Hareket" ve "Islami Kurtulus Ordusu" koyu bir taassubu denetliyor.

  Silahli islamcı Grup, örtünmeden dolaşan bütün kadınları potansiyel askeri hedef olarak tanımlıyor. Bu tehdidi daha etkili kılmak için köktendinciler, 17 ve 18 yaşındaki iki liseli kızı otobüs beklerken öldürmüşlerdir. Tesettürlü bir kız arkadaşı ile sokakta yürüyen bir başka liseli kız da, yerel köktendincilerce "örtünmesi" için uyarılmış, ama örtünmeyi reddedince öldürülmüştür.

  Cezayir'in her yerinde duvar yazılarında şu slogan vardır :

  "Cilbab (tepeden tırnağa kapalı elbise) giyen kadınlar, Tanrı sizi kutsasın; hicap (başörtüsü) takan kadınlar; Tanrı size doğru yolu göstersin. Ve siz, kendilerini teşhir eden kadınlar, kurşunlar sizin için.."

  Bu konuda genç kızlar şöyle demekte;

  "Hiçbirimiz örtünmeyi istemiyoruz. Ama korku, düşüncelerimizden ve özgür olma isteğimizden daha güçlü, korku bizi her taraftan kuşatıyor. Anne-babamız, erkek kardeşlerimiz hep bir ağızdan, 'Yaşamak istiyorsan örtün!' diyorlar."

  İran

  İran'da hicap-çarşaf giymek zorunludur. Örtünmemiş kadına esnafın satış yapması yasaktır. Caddelerde "Hicap giymeyen kadın fahişedir" ya da "Karısı hicap giymeyen erkek, erkek değildir" türünden ibareler yazılıdır. Hicap ya da çarşafsız gezmenin cezası 12 ay hapis veya kırbaçlanmaktır. Eğer kırbaç cezası para cezasına çevrilmek istenirse karşılığı 10.000 tümendir. Ortalama 80 kırbaç cezasının karşılığı bir çalışanın 6 aylık kazancına eşittir.

  Kadını cezalandırmak için birçok neden vardır. Mantodaki iri bir düğme, mantonun altın ya da gümüş renginde olması, yırtmaç boyu, çıplak ayak veya ince çorap, oje sürmek...vb. birçok nedenden ötürü kadın cezalandırılabilir. Bunlar yazıya dökülmemiş olduğu için de kadının cezalandırılmasında büyük bir keyfilik hakimdir.

  Kadınlar kocasından izin almadan sokağa çıkamaz, babalarının cenazesine bile gidemez. Yolda veya araba içinde bir arada görülen çiftler baba-kız, karı-koca, abla-kardeş olduklarını kanıtlayamazlarsa zina yapmaktan tutuklanırlar. Erkek ve kızlar bir parti/ev toplantısında bir arada yakalanırlarsa hemen evlendirilirler. Erkekler şort giydiği için kadınların futbol gibi spor karşılaşmalarını izlemeleri yasaktır. İran'da üst düzey hiçbir yönetim kadrosunda kadın yoktur.
  Yemen

  Kadınlar erkeklerle yüz yüze gelse bile el sıkışmaları yasaktır. Çarşaf giyip, peçe takmaları zorunludur.

  Katar

  Kadinlar secimde aday olsalar bile, erkeklerin bulundugu ortamda bulunmalari yasak. Miting ve TV'de yüzlerini göstermeleri yasak, sadece telefonla oy isteyebiliyorlar.
  Çarşafsız sokağa çıkmak yasak. Nüfus cüzdanları yoktur, isimleri babaları veya kocalarının kimliklerinde yazılıdır.

  Peçe takmamak, sokakta tek başına yürümek, üniversiteye gitmek, koşmak, sıçramak, araba sürmek kadınlara yasak. Arabanin ön koltuğunda bile oturamazlar. 1990'da kadınların araba kullanma hakkı için yaptığı gösteriler ülkede büyük yankı yaptı. Kadın göstericiler tutuklandı ve kocalarından "bir daha böyle bir gösteri yapmayacaklarına" dair teminat alındıktan sonra serbest bırakıldılar.

  Kadın, kocasının refakati olmadan yurt dışına çıkamaz. Halka açık yerlerde yüzemez, hiçbir toplulukta erkeklerle bir arada bulunamaz. Kadınlar bilinçli olarak cahil yetiştirilirler. Tek yaptıkları alışveriş ve evde oturmaktır. Bayan öğretim görevlilerinin sayısı çok azdır. Erkek profesörler üniversitedeki kız öğrencilere monitör aracılığıyla ders verir.

  Suudi Arabistan'ın Mekke Kenti'nde geçen Pazartesi sabahı, bir okulda çıkan yangından kaçmaya çalışan 15 kız öğrenci ‘Namahrem Vahşeti’ne kurban gitti. Din polisi (mutavva), türbanları ve çarşafları olmayan genç kızların alevler içindeki binadan çıkışına izin vermedi.

  Elektrik kontağından çıktığı sanılan alevler bir anda üç katlı ortaokul binasını sardı.

  Öğrenciler, can havliyle kendilerini dışarı atmak istedi. Ancak genç kızlar kapıya koştuklarında din polisleriyle burun buruna geldi. Din polisleri, İslami kurallara göre giyinmedikleri, türban ve çarşafları olmadığı için kızların çıkmasına izin vermedi.

  Din polisleri, yangını söndürmeye çalışan itfaiye ekiplerinin binaya girmelerine de ‘‘Namahrem’’ gerekçesiyle, izin vermedi ve ‘‘Onlara yaklaşmak günahtır’’ diye uyardı. Bir görevli El-İktisadiye Gazetesi'ne yaşananları şöyle anlattı:

  ‘‘Kızlar dışarı çıkmak istiyor, çarşafları olmadığı için dayak yiyorlardı. Durumun çok kritik olduğunu ve bu tür davranışın yeri olmadığını söyledik. Ama bizlere bağırdılar ve kapıdan ayrılmayı reddettiler.’’

  Acılı bir baba da ‘‘Bekçi kapıyı açmayı bile reddetti. Polis durdurmasaydı kızlar kurtarılabilirdi’’ diye yakındı.
  Birleşik Arap Emirlikleri

  Çok kadınla evlilik, haber vermeden kadını boşama, dışarıdan getirilen kadınları metres tutma gibi durumlar yaygındır. İslamcılar çok kadınla evliliği teşvik ediyorlar. Birden fazla kadın alan erkeğe 10.000$ kadar para yardımı yapılıyor. Erkek doktorlara ev yapmaları için 200-300 bin dolar yardım yapılırken kadın doktorlara yardım yapılmıyor.

  Kuveyt

  Kadın her bakımdan ikinci sınıf muamelesi görüyor. Fakat erkeklerle birlikte çalışabilme özgürlükleri var. İslamcı örgütler kadınları örtünmeleri için zorluyor. Kuveytli kızların %60'ı örtünüyor. Örtünmeyenler üzerinde de büyük baskı var. Tıp fakültesinin bombalanması gibi eylemler yapılıyor.

  Ürdün

  "Kadını dövmek onun onurunu incitmez, çünkü kadın doğuştan onursuzdur" kuralı benimseniyor. Örtünen her kadına ayda 22 dolar kadar para ödeniyor. Her evde 5-6 kadın olduğu için aylık gelir 130 dolara kadar çıkıyor. 1990'lı yıllarda karma eğitim kaldırıldı. Kız öğrencilerin şort giymeleri ve gösteri yapmaları yasaklandı. Görücü usulünü eleştiren bir film gösterilirken sis bombası atıldı, kadın sığınma kampı bombalandı. Ülkede bekaret çok önemlidir. Bekaret zarının tamir masrafı yaklaşık 300$. Bu durum ülke genelinde oldukça yaygındır.
  Mısır

  "Kadının cenneti, kocasının ayakları altındadır" düşüncesi hakim. Kökten dinciler kadının eve kapanması için yoğun çaba sarf ediyor. Devlet çok yoksul olduğu için Müslüman Kardeşler Örgütü büyük bir etkinliğe sahip. Evsizlere ev bulmaktan hastalara doktor temin etmeye kadar birçok yardım kampanyasıyla halkı İslam'a ve kadınları örtünmeye teşvik ediyor.

  Bütün sinema ve ses sanatçıları büyük rüşvetler karşılığında örtündü. Böylece "Sanatçılar İslam'a döndü" kampanyası yapıldı. Bu kadınların örtülü fotoğrafları sokaklara asılarak kadınlar örtünmeye teşvik edildi.

  1950'li yıllarda üniversitelerde tek bir kız bile türbanlı/peçeli değilken bu rakam 1970'lerde %30'a çıktı ve hala yükseliyor. Örtünmeyen kızlar tecavüze uğruyor ya da tehdit ediliyor.

  Erkeğin kuma getirmesi durumunda kadın bu ikinci evliliğin kendisine zarar verdiğini kanıtlamak zorundadır. Kocası tarafından boşanan kadın hem evini hem de çocuklarını kaybeder. Kadına "boşama" hakkı, 2000 yılının Mart ayında tanınmıştır.

  Mısırlı İslamcılar kadın otobüste koltuğundan kalktığı zaman 10 dakika kadar o koltuğa oturmuyorlardı. Kadının bıraktığı sıcaklık bile şeytani olarak nitelendiriliyordu. Kadın hakları savunucusu Dr. Neval el Saadawi 1992 yılkında saldırıya uğradı. Hala korumalar eşliğinde geziyor.

  Nijerya

  Nijerya'da nişanlısıyla girdiği ilişki sonrasında hamile kalan bir genç kadın, evlilik dışı ilişki yüzünden 100 kırbaç cezasına çarptırıldı. 4 aylık hamile Adama Yunusa'nın (19) cezası doğum yaptıktan 4 ay infaz edilecek.

  Nijerya'da şeriat yasaları uygulanıyor. Safiye Hüseyni isimli 33 yaşındaki bir kadın, zina yüzünden recm cezasına çarptırılmıştı.

  (Osmanlı'da da recm bir kez uygulanmıştır)

  Pakistan

  Pakistan, islam şeriatının ezmekte olduğu ülkelerden birisidir. Bu ülkede 15-40 yaş arasında ölen kadınların oranı %75'dir. Ölümlerin büyük kısmı doğum sırasında gerçekleşir. Çünkü Pakistanlı kadınların %97'si kansızlık hastalığına sahiptir.

  Pakistan'da tecavüze uğrayan kadın zina yapmış sayılır. Şikayet için karakola giderse "kötü ahlaklı kadın" damgası yer. Ayrıca polisler tarafından da tecavüze uğrama riski vardır. Dava mahkemeye giderse ya erkek haklı bulunur, ya da dava sürüncemede bırakılır. Üstelik kadının "fahişelik"suçlamasıyla cezaevine konulması da mümkündür. Pakistan'da hapishanelerdeki kadın mahkumların %75'i "zina" ile suçlanmaktadır. 1980'lerde Ziya Ül Hakk'ın şeriat yasalarını ilan etmesinden sonra tecavüz suçunda büyük bir artış meydana gelmiştir.

  Eve kapatılan Pakistanlı kadınlarda güneş yüzü görmemekten kaynaklanan "osteomalasya" adı verilen bir çeşit kemik erimesi hastalığı çok sık görülür. Bu hastalık tüm Müslüman ülkelerde görülmüştür.

  1980'de bir mollanın kışkırttığı kalabalık, babası belli olmayan bir bebeği taşlayarak öldürmüştür.

  1991'de Benazir Butto'nun mollalara verdiği tavizler kadının durumunu daha da kötü hale getirmiştir. Peçeli bir kadınla erkeğin karşılıklı çay içtiği bir reklam bile dine aykırı olduğu gerekçesiyle yasaklanmıştır. Aynı şekilde "İslam'da dans etmek haramdır" gerekçesiyle şekerlerin dans ettiği bir şeker reklamı yasaklanmıştır.

  Pakistan'da Kuran'la evlendirilen kadınlar vardır. Mülkiyetin bölünmemesi için yapılan bu uygulama ile Kuran'la evlenen kadın bir daha erkek yüzü göremez, evden bile çıkamaz. yılkında saldırıya uğradı. Hala korumalar eşliğinde geziyor.
  Endonezya

  Kumar veya içki içtiği saptanan, bir erkekle yakınlık kuran ya da İslami kurallara göre giyinmeyen yanlız bir kadın tespit edildiğinde, kalabalığın ortasında diz çöktürülüyor. Platformun üzerine çıkan ahlak polisi yanında taşıdığı kırbaçla kadının cezasını hemen orada infaz ediyor. Görgü tanıklarına göre çoğunluğu erkeklerden oluşan seyirciler kadının kamçılanması karşısında memnuniyetlerini naralar atıp tekbir getirerek dile getiriyorlar. Geçen yıl kumar oynattıkları ihbar edilen dört kadının kırbaçlanması sırasında birisinin bayıldığı bildirildi.

 3. #3
  Aktif Üye Masterlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Nerden
  İzmir
  Yaş
  29
  Mesaj
  2.284
  Rep Gücü
  45818

  Cevap: Şeriatın gölgesinde kadın

  gazetenin ismine bak hizaya gel!!

  bu gazetenin cumhuriyeti övüp , seriatı kötülemesi gayet doğaldır

 4. #4
  Acemi Üye suur_r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  İzmir
  Mesaj
  228
  Rep Gücü
  11295

  Cevap: Şeriatın gölgesinde kadın

  bu gazetenin cumhuriyeti övüp , seriatı kötülemesi gayet doğaldır...masterlord
  doğruluk doğaldır..

 5. #5
  Acemi Üye ozkan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Yaş
  48
  Mesaj
  230
  Rep Gücü
  238

  Cevap: Şeriatın gölgesinde kadın

  Alıntı SOSYALİST´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Şeriatın hüküm sürdüğü Suudi Arabistan’da devlet tarafından oluşturulan din polisleri (mutavva),
  kadınları hayatın her alanında gölge gibi takip edip şeriata uygun davranıp davranmadıklarını denetliyor.

  Esas adı ‘’İyiliği Teşvik ve Kötülükten Men Komitesi’’ olan bu örgütte, yaklaşık 10 bin görevli yer alıyor.

  500 merkeziyle ülkeyi bir ağ gibi saran din polisi, kurallara uymayanlara hapis cezasının yanında,
  dayak, kötü muamele, tecavüz, kırbaç ve recm (taşlayarak öldürme) vb. çağdışı cezalar da veriyor.

  Şeriat baskısı altında adeta bir köle gibi yaşamak zorunda kalan kadınların sosyal hayata katılımı yok denecek kadar az.

  Araştırma :Zülal KALKANDELEN (Cumhuriyet)
  bütün bunlara rağmen şeriat isteyen kişiler var asıl anlamadığım bazı kadınlarda destekliyor. Şeriatı desteklediği bilinen gazete ve yazarlarını da görüyoruz tv lerde

 6. #6
  Kıdemli Üye onuc13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2007
  Yaş
  46
  Mesaj
  559
  Rep Gücü
  2430

  Cevap: Şeriatın gölgesinde kadın

  Alıntı SOSYALİST´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

  Alıntı suur_r´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

  Alıntı ozkan1969´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster


  1- Suudi Arabistan şer'i hükümlerle yönetilmiyor. Kralın insiyatifi ön planda seyir ediyor.
  2- Cumhuriyet gazetesinin objektif haberciliğine !!! her zaman hayran olmuşumdur.
  3- Şeriat'ın ne olduğunu, ne olmadığını - İslam hukukunun ne olduğunu, ne olmadığını
  merak eden arkadaşlara kaynak olarak
  hiçbir zaman Suudi Arabistan'ı veya İran'ı model almalarını tavsiye etmediğim gibi "Cumhuriyet gazetesini" hiç tavsiye
  etmem.


  Hayat nizamı olarak "İslam"ı kabul etmeyenlerin, (inanmayanların) bir kaç İslam ülkesinden masal anlatmasına gerek yok!!!
  Bütün beşeri sistemlerin Everensel din olarak gönderilen İslam'ın yanında kendisine yer araması, yer bulması mümkün değildir...

 7. #7
  Acemi Üye suur_r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  İzmir
  Mesaj
  228
  Rep Gücü
  11295

  Cevap: Şeriatın gölgesinde kadın

  Alıntı hakan2034´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

  1- Suudi Arabistan şer'i hükümlerle yönetilmiyor. Kralın insiyatifi ön planda seyir ediyor.
  2- Cumhuriyet gazetesinin objektif haberciliğine !!! her zaman hayran olmuşumdur.
  3- Şeriat'ın ne olduğunu, ne olmadığını - İslam hukukunun ne olduğunu, ne olmadığını
  merak eden arkadaşlara kaynak olarak
  hiçbir zaman Suudi Arabistan'ı veya İran'ı model almalarını tavsiye etmediğim gibi "Cumhuriyet gazetesini" hiç tavsiye
  etmem.


  Hayat nizamı olarak "İslam"ı kabul etmeyenlerin, (inanmayanların) bir kaç İslam ülkesinden masal anlatmasına gerek yok!!!
  Bütün beşeri sistemlerin Everensel din olarak gönderilen İslam'ın yanında kendisine yer araması, yer bulması mümkün değildir...

  Suudi arabistan anayasasına göre ülkede uygulanacak yasaların seriata dayanması gerekir. Anayasayı degistirme yetkisi kralın elindedir. neresinden bakarsanız bakın çarpık bir yasal sistemi vardır... keyfi bir yargılama söz konusudur...

  şerri hukuk ilgimi çekmediği gibi ..iran yada diğer arap ülkelerinin hukukuda ilgimi çekmiyor.. tek din, tek şeriat olması gerekirken birçok şeriat çıkıyor karşımıza ... keyfi yargı sistemi oturtmuş hepsi...

  siz yerinizi bulduğuza göre, yerinizde kalmanızda bir mahsur yok.. orada kalın... o masalları yaşayın...

 8. #8
  Kıdemli Üye onuc13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2007
  Yaş
  46
  Mesaj
  559
  Rep Gücü
  2430

  Cevap: Şeriatın gölgesinde kadın

  Alıntı suur_r´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Suudi arabistan anayasasına göre ülkede uygulanacak yasaların seriata dayanması gerekir. Anayasayı degistirme yetkisi kralın elindedir. neresinden bakarsanız bakın çarpık bir yasal sistemi vardır... keyfi bir yargılama söz konusudur...
  Farklı birşey söylemedim...
  Kralın keyfi olarak değiştirdiği anayasa Kur'an anayasası olamaz...

  şerri hukuk ilgimi çekmediği gibi ..iran yada diğer arap ülkelerinin hukukuda ilgimi çekmiyor.. tek din, tek şeriat olması gerekirken birçok şeriat çıkıyor karşımıza ... keyfi yargı sistemi oturtmuş hepsi...
  Keyfi yargı sistemleri ilgilendirmiyor bizleri...

  siz yerinizi bulduğuza göre, yerinizde kalmanızda bir mahsur yok.. orada kalın... o masalları yaşayın...
  Biz yerimizdeyiz ve ve o HAKİKATLERİ yaşıyoruz.

 9. #9
  Acemi Üye kızılsevdam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Nerden
  aydın
  Yaş
  33
  Mesaj
  108
  Rep Gücü
  488

  Cevap: Şeriatın gölgesinde kadın

  Alıntı hakan2034´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

  1- Suudi Arabistan şer'i hükümlerle yönetilmiyor. Kralın insiyatifi ön planda seyir ediyor.
  2- Cumhuriyet gazetesinin objektif haberciliğine !!! her zaman hayran olmuşumdur.
  3- Şeriat'ın ne olduğunu, ne olmadığını - İslam hukukunun ne olduğunu, ne olmadığını
  merak eden arkadaşlara kaynak olarak
  hiçbir zaman Suudi Arabistan'ı veya İran'ı model almalarını tavsiye etmediğim gibi "Cumhuriyet gazetesini" hiç tavsiye
  etmem.


  Hayat nizamı olarak "İslam"ı kabul etmeyenlerin, (inanmayanların) bir kaç İslam ülkesinden masal anlatmasına gerek yok!!!
  Bütün beşeri sistemlerin Everensel din olarak gönderilen İslam'ın yanında kendisine yer araması, yer bulması mümkün değildir...

  Bende cumhuriyet gazetesini hiç tavsiye etmem .bikere adını duyunca insan zaten tokat yemiş gibi oluyor. orada yazanlar okumuş adamda değil gazeteciliğide bilmiyorlar.Sİz şeriatın ne olduğuna kaynak arıyor iseniz zaman okuyun, yenişafak okuyun, vakit okuyun, yeni asya mı ne var ona göz atın , o da işe yaramazsa sızıntı var....

 10. #10
  Süper Aktif Üye simqe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Nerden
  Türkiye
  Mesaj
  3.362
  Rep Gücü
  67755

  Cevap: Şeriatın gölgesinde kadın

  Alıntı kızılsevdam´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bende cumhuriyet gazetesini hiç tavsiye etmem .bikere adını duyunca insan zaten tokat yemiş gibi oluyor. orada yazanlar okumuş adamda değil gazeteciliğide bilmiyorlar.Sİz şeriatın ne olduğuna kaynak arıyor iseniz zaman okuyun, yenişafak okuyun, vakit okuyun, yeni asya mı ne var ona göz atın , o da işe yaramazsa sızıntı var....
  Öldürdün beni gülmekten :))) tokat gibi valla

1. Sayfa, Toplam 3 123 SonSon

Benzer Konular

 1. Şeriatın Getirdiği Hoşgörüsüzlük
  Guney Tarafından Kitap Foruma
  Yorum: 48
  Son mesaj: 12-11-2009, 03:44 PM
 2. Herkes yaşamını kendisinin gölgesinde yaşar
  şєу∂α Tarafından Felsefe Forum'u Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 13-06-2009, 10:53 PM
 3. Şeriatın Gölgesindeki Kadın - Aşkın yasaklandığı ülke
  -BaDe- Tarafından Sohbet ve Dedikodu Foruma
  Yorum: 7
  Son mesaj: 11-03-2009, 07:18 PM
 4. Çirkin Kadın Yoktur Bakımsız Kadın Vardır
  dogangunes Tarafından Güzellik, Bakım, Makyaj Foruma
  Yorum: 38
  Son mesaj: 10-03-2009, 03:19 PM
 5. Mekke de Vahyin Gölgesinde
  mamur Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 02-11-2008, 10:26 AM
Yukarı Çık