Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3
 1. #1
  Süper Aktif Üye simqe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Nerden
  Türkiye
  Mesaj
  3.362
  Rep Gücü
  67755

  Türk Halkını %99'u Müslüman...Değil

  Türk Halkının %99'u Müslüman.. Değil! Erdoğan MERT
  14.06.2008


  Ders kitaplarımızda bile diğer yalanların yanında yer alır bu iddia. Oysa ülkemizde gerçekten Müslüman olan insanların oranı için %1 bile iyimser bir orandır!  Öncelikle Müslüman ve Müslümanlık nedir sorusunun cevabını vermeliyiz ki iddiaların ne anlattığını ve ardından doğru olup olmadıklarını tespit edebilelim.  Bir hakkı teslim etmeliyiz ki, Anadolu topraklarından çıkan İslamı gerçekten anlamış ve yaşamış insan sayısı Arap topraklarından çıkanlardan çok daha fazladır.  Bizim en temel yanlışımız, bize dayatılan, hurafelerle içinden çıkılmaz sarmaşık örgüsü haline gelmiş olan şeklini ve buna ustaca karıştırılmış Arap kültür(süzlüğ)ünü İslam sanıyor ve puta taparcasına tapıyor olmamızdır. Milyonlarca insan arasından dinin aslını merak edip tek kaynak olan Kur'an-ı Kerim'i okumayı akıl eden çıkmıyor.  Bizde insanlar bluğ çağından ergenliğe geçişlerinde eğer gözlerine ilişirse kafa kağtlarında yazan Dini:İslam ibaresine bakarak "aa ben Müslümanmışım demek" suretiyle Müslüman oldukları zannına kapılırlar. O güne kadar tüm çevrelerini saran, içinde gerçek din kırıntısı bile kalmamış uydurma ve sapkın bir din bozuntusunun beyin bulandıran etkileriyle sersemlemişler, bir yerden sonra umursamadıkları bu sarsaklıkları da unutup dini ciddiye almamışlardır. Ancak hiçbir babayiğit çıkıpta "ya kardeşim ben din adına bir sürü sakallıdan bir sürü akıl mantık almaz saçmalıklar dinledim, acep nedir bunun aslı" demezler.  Allah "Düşünen" insanlara indirdiği kitabında herşeyi apaçık aktarmış oysa. Din, simsarlarının bilerek ve isteyerek beyin uyuşturan ot halinde gösterilen ucubeden uzak, berrak, yalın, anlaşılır, huzur veren, herkese hitap eden bir yol dur.  MÜSLÜMAN KİMDİR?

  1. Hacı Bektaşi Veli, "ELİNE, BELİNE, DİLİNE HAKİM OL" demiştir. Sayınız lutfen, sadece 5 adet kelime var burada ve sadece İslam değil, İlahi bütün dinlerin verdiğinin özetidir. Kaldıki doğu felsefelrinin bile özeti budur.  "Eline, beline ve diline" hakim olan insan, birlikte yaşadığı diğer insanlara, hayvanlara, doğaya hatta taşa toprağa zarar vermeyen insandır. Evet Allah bütün kitaplarında bu 5 kelimede süzüleni ister insanoğlundan.  Şimdi geldik neden Müslüman olmadığımıza. Allah bize günah ve sevaplarla sınırlarını çizdiği bir yaşam emreder. Bu sınırların da süzüle süzle geldiği bir nokta vardır: "Kul hakkı!"  Allah kendine eş koşandan başka bir de sadece "kul hakkı" yiyeni asla affetmeyeceğini açıkça bildirmiştir.  Günlük hayatta nasıl leblebi çekirdek yer gibi, çatır çatır kul hakkı yediğimizi bir gözünüzün önüne getirin lutfen! Uyanıklık yapıp başkasının bilet kuyruğundaki sırasına tecavüz bile kul hakkı yemektir! Nerede kaldı işçisinin hakkını yiyen patronun, öksüz yetim hakkı yiyenin durumu. İş arkadaşınızın masasında duran paketinden ona sormadan aldığınız bir dal sigara bile kul hakkı yemektir!  Dinimizin farzları, vacipleri, haramları bellidir. Mesela içki içmek günahtır, cezaya tabidir, namaz kılmamakta oruç tutmamak ta aynı şekilde. Ancak anlamaktan aciz olduğumuz Allah sözü şudur:

  Yaratan bunları yaparsın yapmazsın bu senin bileceğin iş, istediklerimi yapmazsan ceza var derken peşinden, ancak bunlar seninle benim aramda, ben bunları affetmek için neredeyse bahane arıyorum, cezanı çektiririm ancak sonunda yine de Cennetimi esirgemem Ancak kul hakkıyla karşıma gelme affetmem diyor!  Kul hakkı yememek Müslümalıktan da önce insanlığın ilk şartıdır! Biz daha insan olmayı başaramazken daha anlayamadığımız Dini sahiplenip Allahın kulları (ki Dünya üzerinde yaşayan tüm insanlar onun kuludur!) üzerinde hüküm verip uygulamaya kalkarak kendimizi Allah yerine koyup ikinci affedilmez günahı işlemek ne haddimize?  Mevlana, Allahın emirlerini can kulağıyla dinleyip gerçekten anlayan nadir insanlardandır. Sadece Müslüman!lar değil bütün dünya onun öğretisine saygıyla kulak verir. Zira o hepimizi asırlar öncesinden ayna gibi yansıttığı Allah'ın ışığıyla aydınlatarak önce "insan" olmaya davet etmektedir. İnsan olmayanın Dini de olamaz.  Hallaci Mansur gibi gerçekten Allahın istediğini anlayıp yansıtan nadir insanları da Din adına Allahlığa soyunan hala en iyimser rakamla %99'luk dinsiz, dnsizlikten önce insanlıktan nasibini almamış canavarlara kurban verdik. Oysa o, Allahın yarattığı, kendinden ruh üflediği insan olduğunun farkında olarak "Ene El Hakk" demiş, doğru sözü (hala olduğu gibi) dinleme anlama zahmetine katlanılmadan katledilmiştir. Allah "Ey İnsan, ben seni topraktan yarattım, kendimden ruh üfledim, yeryüzünde halifem olasın diye diğer bütün varlıklardan üstün kıldım" diyor. Her insan onun bir gölgesidir. İnsanlara bakınca Allahı görmemiz gerektiğini anlatmak istemiş, "yaratılanı sev yaratandan ötürü" diyerek bu gerçek Müslümanlar.  Uyanın ey ahali! Birinin malını çalarak, yalan söyleyip zarara uğramasına sebep olarak, namusuna göz dikerek yediğiniz kul hakkını, kırk kere haca gitseniz, yirmidört saat namaz kılsanız hazmedemezsiniz! Bir başkasının kibrit çöpünü bile çalsanız, ömür boyu ibadetle bile o suçun bedelini ödemiş olamazsınız! Önce İnsan olun, o zaman zaten kolaylıkla Müslüman olursunuz merak etmeyin!


  Erdoğan MERT

  alıntı

 2. #2
  Tecrübeli Üye collection - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Nerden
  Alem-i Hakîkât
  Mesaj
  308
  Blog Mesajları
  20
  Rep Gücü
  1459

  Cevap: Türk Halkını %99'u Müslüman...Değil

  İman etmiş bir kul her çeşit günahı işlerse işlesin sadece günahkâr olur , fakat kafir olmaz.Dinimizde 4 hak mezhebin içerisinde meşhur olarak bildirilen haram ve helalleri veya bir başka dini hükmü kabul eden müslümandır fakat bunlardan herhangi birini beğenmeyen , yada değiştirmeye kalkan kâfir olur.Bir müslümanın 100 fiilinden 99 u küfrü, 1 i imanını gösteriyorsa yine ona kafir dememelidir.Bu insan ancak günahkâr olur.

  Çok dikkat edilmesi gereken başka bir husus , müslüman olan birine veya birilerine kâfir diyenin kendisi kâfir olur.

  Günah işleyen müslümana kâfir denmez. Çünkü Ehl-i sünnete göre, bir insan günah işlemekle kâfir olmaz. Bid'at fırkaları, günah işleyene, kendileri gibi düşünmeyen müslümanlara kâfir demek sapıklığında bulunmuşlardır. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
  (Mümine kâfir diyenin, kendisi kâfir olur.) [Buhari]

  Müslümanım diyen, kelime-i şehadet söyleyen kimseye kâfir denmez. Bir savaşta, kelime-i şehadet getiren birisini öldüren kimseye, Resulullah efendimiz, (Kelime-i şehadet söyleyen kimseyi niçin öldürdün?) buyurdu. O da, (Dili ile söylüyordu ama kalbi ile inkâr ediyordu dedi. (Kalbini yarıp da baktın mı?) diyerek onu tekdir buyurdu.)


  Günah işleyen ve ibadet etmeyen müslümana kâfir denmez. Kâfirden başkası, ebedi Cehennemde kalmaz. Günah işleyen müslümanın kâfir olmayacağı hakkında birçok âyet ve hadis vardır. Mutezile, (Günah işleyen ve ibadet etmeyen kâfirdir) demişse de, Ehl-i sünnet âlimleri buyuruyor ki:
  Küfrün zıddı iman, günahın zıddı ise ibadettir. İmanı bırakan kâfir olur, ibadeti terk eden günahkâr olur. Amelsiz iman makbuldür, imansız amel ise makbul değildir. Kadınların, muayyen hallerinde, namaz, oruç gibi ibadetleri bırakmaları caiz ve lazım iken, imanı hiçbir zaman bırakmaları caiz olmaz.
  Çünkü Kur’an-ı kerimde mealen bildiriliyor ki:
  (İman edip salih amel işleyenler...) [Araf 42, Hud 23, Rad 29, Hac 50]

  Bu ve benzeri âyetler, iman ile amelin başka başka olduğunu, amelin, imanın içinde değil, dışında olduğunu gösterir. Eğer aksi olsaydı, (ve amilussalihât) sözü lüzumsuz tekrar edilmiş olurdu. Halbuki âyet-i kerime için lüzumsuzluk düşünülmez. Eğer amel, imanın parçası olsa idi, âyet-i kerimede ayrıca bildirilmezdi. Bir şey başka şeye atfedilince, ikisinin başka başka oldukları anlaşılır. (İhyâ)

 3. #3
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647

  Cevap: Türk Halkını %99'u Müslüman...Değil

  SELAM

  [Türk Halkını %99'u Müslüman...Değil]-ANKETI YAPARKEN BANA SORMADINIZ AMA.................

  ONCE "collection" ISIMLI UYEYE OLAYA EL KOYDUGU ICIN TESEKKURLER.AKAID'LE ILGILI BILGILERIDE SAGLAMMIS!

  SIMGE HANIM ACTIGINIZ BIR KAC KONUYU OKUDUM.CESURSUNUZ.AMA CESARET HAKLILIK DEMEK DEGILDIR.KONU DIN ISE 100% HAKLI OLMALISINIZ.YOKSA ALLAH cc DOGRUSUNU BILIR DEYIP GECMEK DAHA AKILLICA OLUR.AMA EN IYISI GARANTIYE KACMAK.HANI"ALLAH'A KACIN..."AYETI VAR YA!!!!
  HANI BUNLAR KUR'AN'DA YOK DIYE BIR KONU ACTINIZDA SIZE KIZMISLARDI.SIMDIDE SIZE ONLARIN GOZUYLE BIR BAKIS GETIRMEK ICIN DIYORUM KI:

  [Allah kendine eş koşandan başka bir de sadece "kul hakkı" yiyeni asla affetmeyeceğini açıkça bildirmiştir.]

  KUR'AN'DA BOYLE BIR AYET YOK/YOK/YOK.-ILAHI VAHY DISI BIR DIN KONUSUDUR.
  BASKALARI ICIN KUR'AN DA YOK ONEMLIDE,KENDINIZ ICIN NIYE ONEMLI DEGIL?
  EGER SIZIN ICIN DE ONEMLIYSE BU TEMELE KURULMUS YAZIYI NIYE SAHIPLENIYORSUNUZ?
  DIN SADECE SEVAP-GUNAH ILISKISI DEGILDIR.
  DINDE IMAN DA VARDIR.
  DINDE AMEL DE VARDIR.
  DINDE IBADETLER DE VARDIR.
  DINDE SUNETULLAH DA VARDIR.
  DINDE SOSYAL YASAM DUZENLEMELERI DE VARDIR.
  DINDE FIKIH VARDIR.
  DINDE IBRETLER DE VARDIR.
  DINDE YARADILIS DA VARDIR.
  DINDE ECIR DE VARDIR.
  DINDE AZAP DA VARDIR....
  DINDE RESULLER VARDIR
  DINDE KITAPLAR VARDIR.
  DINDE MELEKLER VARDIR.
  DINDE DIN DE VARDIR...
  YANI
  DINDE ALLAH cc VARDIR.

  YOKSA SIZIN INANDIGINIZ DINDE:

  MÜSLÜMAN KİMDİR?

  Hacı Bektaşi Veli, "ELİNE, BELİNE, DİLİNE HAKİM OL" demiştir. Sayınız lutfen, sadece 5 adet kelime var burada ve sadece İslam değil, İlahi bütün dinlerin verdiğinin özetidir. Kaldıki doğu felsefelrinin bile özeti budur.

  .....VE FINAL VE FETVA


  Uyanın ey ahali! Birinin malını çalarak, yalan söyleyip zarara uğramasına sebep olarak, namusuna göz dikerek yediğiniz kul hakkını, kırk kere haca gitseniz, yirmidört saat namaz kılsanız hazmedemezsiniz! Bir başkasının kibrit çöpünü bile çalsanız, ömür boyu ibadetle bile o suçun bedelini ödemiş olamazsınız! Önce İnsan olun, o zaman zaten kolaylıkla Müslüman olursunuz merak etmeyin!

  SIZ BIR SAFINIZI BELIRLEYIN.EGER CEVAP YAZARSANIZ BENDE AYETLERI ALT ALTA YAZARIM.BIR DURUM DEGERLENDIRMESI YAPARSINIZ.[AYETLER KUR'AN DA VAR!]

Benzer Konular

 1. Dünyada hiçbir şey Müslüman olmak kadar önemli değil
  zekaikc Tarafından Dini Dokümanlar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 09-07-2012, 03:36 PM
 2. Yorum: 0
  Son mesaj: 11-08-2009, 08:17 PM
 3. O Müslüman Değil mi ?
  SOSYALİST Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 01-06-2009, 08:34 PM
 4. George Müslüman değil inanmayın
  YukseLL Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 21-03-2009, 12:46 PM
 5. Türk'ler Nasıl Müslüman oldu?
  SMN Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 24-08-2007, 02:11 AM
Yukarı Çık