Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Emekçi kadınlardan kuran kursları gerçeği

Din ve İnanç Kategorisinde ve Dini Sohbet Forumunda Bulunan Emekçi kadınlardan kuran kursları gerçeği Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Yurtsever Cepheli Emekçi Kadınlar Konya`nın Taşkent İlçesi`ndeki Kuran kursunda meydana gelen patlama, AKP`nin hukuksuzluk örnekleri ve tarikat ilişkileri konusunda basın

 1. #1
  Kadim
  Misafir..

  Emekçi kadınlardan kuran kursları gerçeği

  Yurtsever Cepheli Emekçi Kadınlar Konya`nın Taşkent İlçesi`ndeki Kuran kursunda meydana gelen patlama, AKP`nin hukuksuzluk örnekleri ve tarikat ilişkileri konusunda basın açıklaması yaptı.

  Kadınlar çocukların cenaze törenlerine katılmadı.


  Yurtsever Cepheli Emekçi Kadınlar Konya`nın Taşkent İlçesi`ndeki Kuran kursunda meydana gelen patlama, AKP`nin hukuksuzluk örnekleri ve tarikat ilişkileri konusunda basın açıklaması yaptı.


  soL (HABER MERKEZİ) Yurtsever Cepheli Emekçi Kadınlar tarafından `Karanlığa Teslim Edilen Enkaz Ülkemizdir` başlıklı yazılı açıklamada, Süleymancılar cemaati kuruluşu olarak bilinen Balcılar Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği`ne özel öğrenci yurdunda meydana gelen patlamanın trajik ve öfkelendirici sonuçları vurgulandı.


  Sonrasında 17 kız öğrencinin ve bir öğretmenin yaşamını yitirdiği ve 29 öğrencinin tedavi altına alındığı patlamanın kaçak binada gerçekleştiği belirtildi. Açıklamada, bina hakkında herhangi bir deprem ve itfaiye raporunun olmadığına dikkat çekildi. Konya Milli Eğitim Müdürlüğü Yurt ve Burslardan Sorumlu Şube Müdürlüğü`nün, yurdun en son 29 Mayıs 2008 tarihinde Kaymakamlık nezdinde denetlendiği ve deprem ve itfaiye raporlarının bulunmadığı için, yeni çıkan yönetmelik gereği izin verilmediği de kaydedildi.

  Patlamada AKP düzenlemesinin parmağı var


  Kaza sonrası görmeye çok alışkın olduğumuz bir tablo ile karşı karşıya olunduğunun belirtildiği açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı`nın ve İl Müftülüğünün, yurdun kendileriyle hiçbir ilgisinin bulunmadığını büyük bir `pişkinlikle` açıklandığı ifade edildi.


  Kaçak kurslara yönelik cezanın AKP tarafından indirildiği belirtilen açıklamada, 2004`te hazırlanan yeni TCK`da kanuna aykırı eğitim kurumları açanlara ve buralarda öğretmenlik yapanlara 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası verileceği düzenlendiğini ancak, AKP, yeni TCK henüz yürürlüğe girmeden, `Kanuna aykırı eğitim kurumu açma ve burada öğretmenlik yapmanın cezası 3 aydan 1 yıla kadar hapisle cezalandırılır` şeklinde değiştirildiği vurgulandı.

  Kaçak kurslar faaliyete devam ediyor


  Süleymancılar tarikatının sadece Konya beldelerinde 89 öğrenci yurdunun olduğunun belirtildiği açıklamada, Diyanet İşleri`nin bu duruma kayıtsız kaldığı ifade edildi. Bu sayının il merkezi ve bazı ilçelerdeki öğrenci yurtlarıyla birlikte 110`a ulaştığı belirtilirken, Diyanet`e bağlı sadece bir kursun bulunduğu ve Konya`da diğer tarikatlarla birlikte 400`e yakın kaçak kursun faaliyetlerine devam ettiği hatırlatıldı.


  `Trajedi` AKP uyumunun vebali


  Çocukların cenaze töreninde tek bir kadının olmamasına da dikkat çekilirken, Konya`nın `acılı` kadınlarına çocuklarının cenazelerine dokunmak değil, evlerinde sessiz gözyaşı dökmelerinin uygun bulunduğu kaydedildi.


  Yaşananların sadece `Allahın takdiri` olarak anılacağına dikkat çekilen açıklamada, Konya`da yaşanan trajedinin sadece 17 kız çocuğunun bedenlerinin katli olmadığı, Körleştirilen, gericiliğe teslim edilmeye çalışılan memleketin hazin gerçeği olduğu vurgulandı. Açıklamada trajedinin, eğitimi, sağlığı, toprağını, ülkemizin değerlerini satan AKP iktidarıyla uyumun vebali olduğuna dikkat çekildi.

  2008-08-03 soL

  tumgazeteler

  Yurdum İşleri !!
  Sen bizdensin geç !!!

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye simqe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Üye Numarası
  120960
  Nerden
  Türkiye
  Mesaj
  3.364
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  67754

  Cevap: Emekçi kadınlardan kuran kursları gerçeği

  Allahın takdiri..onlara göre..yazık çok yazık..

Benzer Konular

 1. Emekçi Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun
  SOSYALİST Tarafından Mesaj Panosu Foruma
  Yorum: 9
  Son mesaj: 09-03-2013, 11:11 AM
 2. İşçi-Emekçi Günlüğü
  SOSYALİST Tarafından Destekliyoruz, Alkışlıyoruz Foruma
  Yorum: 39
  Son mesaj: 27-02-2013, 02:23 PM
 3. Emekçi Kadınlar günümüz kutlu olsun
  dogangunes Tarafından Mesaj Panosu Foruma
  Yorum: 14
  Son mesaj: 09-03-2010, 02:43 PM
 4. Ozan Emekçi'nin isyanı
  Kadim Tarafından Müzik Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 12-03-2009, 12:37 PM
 5. Emekçi aç ama 'ekonomi tıkırında'
  HeVaL Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 13-03-2008, 03:56 PM
Yukarı Çık