22. Sayfa, Toplam 25 BirinciBirinci ... 122021222324 ... SonSon
Gösterilen sonuçlar: 211 ile 220 Toplam: 244

İslamiyet'te recm var mı yok mu?

Din ve İnanç Kategorisinde ve Dini Sohbet Forumunda Bulunan İslamiyet'te recm var mı yok mu? Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Sen dedin ki "peygamberimiz Tevrat hükmü uygulamamıştır" Ben san bunu demedim ben sana hep şunu dedim; ALLAH C.C un ŞERİATİNDE ...

 1. #211
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye Ammar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Mesaj
  1.016
  Rep Gücü
  9720
  Sen dedin ki "peygamberimiz Tevrat hükmü uygulamamıştır"
  Ben san bunu demedim ben sana hep şunu dedim;

  ALLAH C.C un ŞERİATİNDE DEĞİŞİKLİK BULAMAZSIN, Hz. NUH A.S dan, Hz. MUHAMMED S.A.S e kadar tüm RESULLER Aynı ŞERİATE TABİİ İDİLER, Hz Musa A.S döneminde farz kılınan namaz 50 rekat idi, oysa, Hz Muhammed ile gelen FARZ NAMAZ 17 rekat ama dikkat RESULULLAHIN S.A.S in Sünnet' i ile reakt sayıosı yine 50 ye tamamlanıyor.. RECM Hepsinde FARZ idi... bunun için RESULULLAH S.A.S Yahudiyi RECM ederken, TEVRAT' a göre değil TEVHİD' e göre uyguladı...


  Nefsimi elinde tutan Zât-ı Zulcelâl'e yemin ederim, insanlar "Ömer Kitabullah'a (onda olmayan şeyi) ilavede bulundu"demiyecek olsalar, (Kur'ân'ın sonuna) şu âyeti elimle yazardım
  Şu cümleye ne kadar takılıyosun delili ile HADİS' i aktaranlar isimleri ile verdik bir kişiden gelmiyor niye şüphe ediyim bu 1...

  Cümleyi söyleniş itibari ile düşünürsen bariz insan korkusu var gibi gözüküyor.. ama dikkat etmediğin nokta şu..

  nsanlar "Ömer Kitabullah'a (onda olmayan şeyi) ilavede bulundu"demiyecek olsalar,
  Yani ardan 1400 sene geçmiş ve sen kitabı açıyosun ve kul arafından bir ekleme yapılmış o zaman birisi çıkar demez mi.. ?

  Len siz müslümanlar geçip Hristiyanların, Yahudileirn dinleri bozulmuşkitaplarını değiştirmişler diyosununz sizde aynısını yapmışsınız demezler mi..?

  Böyle bir durum insanları ALLAH C.C' un yolundan uzaklaştırıp şüpheye itmez mi..? Bunun hesabını ALLAH C.C ÖMER den sormaz mı..?

  cümle okunuşu itibari ile insandan korkmak gibi bir izlenim verebilir lakin gördüğün üzre ALLAH C.C dan korkma hususu İnsandan korkmakdan daha üstün...

  Bu cevap verdiğim konular hariç gerisi tamamen kendi çarpık görüş ve inançlarını ihtiva ettiği için cevaplamıyorum onları.. Örnek

  Tefsir değil meal oku benim gibi. Ben sana maide suresinin mealini yazdım. Altına da kendi anladığımı yazdım. Sana bir yerden kopyalamadım. Laf kalabalığı yok sözlerimde. Bir görüşü empoze etmiyorum ayetler çok açık. Sen de bir görüşe sahip bir tefsirden okuyacağına aç bir meal de zincirlerinden kurtularak oku.
  Dediğim gibi önce İSLAM' ı öğretmek lazım sana....

 2. #212
  bursali68
  Misafir..

  9-Hadislerin Hadisleri Yargılamaları

  BAKARA
  42.Ve la telbisül hakka bil batılı ve tektümül hakka ve entüm ta'lemun

  42 - Hakk'ı batıla karıştırıp da, bile bile hakkı gizlemeyin.
  ...............

  YUNUS
  36.Ve ma yettebiu ekseruhüm illa zanna innez zanne la yuğnı minel hakkı şey'a innellahe alımüm bima yef'alun

  36 - Onların birçoğu zandan başka bir şeye uymaz. Zan ise haktan hiç bir şeyin yerini tutmaz. Şüphesiz ki, Allah onların ne yaptıklarını bilir.
  ================================================== ====

  Allah’ın elçisinden sözlerini yazmak için izin istedik, bize izin vermedi.
  Tirmizi, Es Sunan, K. İlm 11
  ...................

  Biz hadis yazarken Hz. Peygamber yanımıza geldi ve “Yazdığınız şey nedir?” dedi. “Senden işittiğimiz hadisler” dedik. Hz. Peygamber: “Allah’ın kitabından başka kitap mı istiyorsunuz? Sizden evvelki milletler Allah’ın kitabı yanında başka kitaplar yazdıkları için yoldan çıktılar.”
  El Hatib, Takyid 33
  ........................

  Ey insanlar ateş tutuşturuldu ve karanlık gecenin parçaları gibi fitneler yakınlaştı. Allah’a yemin ederim ki aleyhimde tutunacak bir şeyiniz yoktur; Kuran’ın helal kıldıkları dışında bir şeyi helal kılmadım. Kuran’ın haram kıldıkları dışındakileri de haram kılmadım.

  İbni Hişam Siret 4 sayfa 332
  ........................

  Allah bazı farizalar vazetmiştir, onları aşmayın. Bazı hadler koymuştur, onlara yaklaşmayın. Bazı şeyleri haram kılmıştır, onları yapmayın. Bazı şeyleri de unutmaksızın size rahmet olması için hatırlatmamıştır, onları da araştırmayın.

  Mahmud Ebu Reyye,
  Muhammedi Sünnetin Aydınlatılması, sayfa 403
  .......................

  Allah’ın kitabında helal kıldığı helal, haram kıldığı haramdır. Hakkında sustuğu ise serbesttir. Allah’ın serbest bıraktıklarını kabul edin ve bilin ki Allah hiçbir şeyi unutucu değildir.

  Ebu Davud K. Etime 39/Tırmizi K. Libas 6
  İbni Mace K. Etime 60/El-Müracaat sayfa 20
  ........................

  Peygamber’imiz Medine’ye geldiğinde Medineliler hurmayı aşılıyorlardı. Peygamber’imiz “Ne yapıyorsunuz?” diye sordu. Onlar “Biz bunu yapardık.” dediler. Peygamber’imiz “Belki yapmazsanız daha iyi olur.” dedi. Onun sözüne uyarak bu işlemi terk ettiler de hurma ürün vermez oldu. Bu durumu Peygamberimiz’e hatırlattıklarında kendilerine şöyle buyurdu: “Ben ancak bir insanım. Size dininizle ilgili bir şeyi emrettiğimde onu alın. Kendi görüşümden bir şeyi emrettiğimde ise ben ancak bir insanım.”

  Müslim, K. Fazail 140 / İbni Hanbel 3/152
  ..........................

  Peygamber’imiz Bedir’de suyun yakın olduğu bir yeri ordugah olarak seçmişti. Sahabeden el Habbab b. el Munzir O’na şöyle dedi: “Ey Allah’ın elçisi, burası bize laf düşmeyecek şekilde Rabbinin senin için seçip yerleştirdiği bir yer midir? Yoksa o bir görüş, öneri ve harp hilesi midir?” Allah’ın elçisi cevaben “ Aksine o bir görüş ve harp hilesidir.” dedi. Bunun üzerine el Habbab: “Burası hiç de iyi bir konak yeri değildir. Kalkıp karşımızdaki topluluğa en yakın suyun başına karargah kuralım. Sonra orada bir kuyu kazıp suyu depolayalım da biz içelim, onlar içmesinler.” dedi. Peygamber’imiz: “Doğru söyledin.” dedi ve onun söylediğini yaptı.

  İbni Hişam, es Sireh c.1 sf.620/ Taberi-et Tarih c.2 sf.144
  ..............................

  Ben ancak bir insanım. Sizler aranızdaki davaları bana getiriyorsunuz, umulur ki bazılarınız delillerini diğerlerinden daha iyi dile getirirler de ben duyduğum üzere onlar lehinde bir hükme varırım. Kime (haksız yere) kardeşinin hakkından hüküm verirsem, o kardeşinin hakkı olan bu şeyi kesinlikle almasın. Haksız yere alan için ancak ateşten bir parça ayırırım.

  El Kadı Iyaz, Eş Şifa, c.2 sf.179
  ................................
  Uydurma yorumları Kuran’a denetleterek düzeltmek için aşağıdaki hadis örnektir:

  “Bilin ki; Kuran’dan başka bir şey eken, ektiğini biçerken belalara uğrar. Artık siz de O’nu ekin, O’na uyun. Rabbinize O’nu delil edin, nefislerinize O’nu öğütçü yapın. Kendi reyleriniz O’na uymazsa reylerinizi (yorumlarınızı, seçiminizi) töhmetleyin, dilekleriniz O’na aykırıysa dileklerinize hıyanette bulunun.”

  Nehcül Belağa sayfa 55
  ................................

  YORUMSUZ....................

 3. #213
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye Ammar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Mesaj
  1.016
  Rep Gücü
  9720
  İNSANI İSLAM DİNİNDEN ÇIKARAN ŞEYLER (NEVAKIZU'L İSLAM)


  İslam dini ile çelişen on madde vardır.

  Tevhid inancına bağlı, dinine düşkün kimselerin her şeyden önce, İslamla çelişen bu maddeleri öğrenmeleri gerekir. Çünkü insanların çoğu bunları bilmemekte ve bu yüzden şirk bataklığına saplandığı halde, hala kendisini hidayet üzere zannetmektedir. Şimdi sırasıyla bu on maddeyi sunalım:

  1 - Allah'a ibadette ortak koşmak:

  Allah (c.c) şöyle buyuruyor:

  "Allah, kendisine şirk koşulmasını asla bağışlamaz. Bundan başkasını dilediği kimse için bağışlar." (Nisa: 4/48,116)

  "Kim Allah'a ortak koşarsa, muhakkak ki Allah ona cenneti haram kılar. Varacağı yer cehennem ateşidir. Zalimler için yardımcı yoktur." (Maide: 5/72)

  Allah'tan başkası adına, cinler ve kabirler adına kurban kesmek şirk olan amellerdendir.

  2 - Allah ile kendisi arasına aracılar koymak, bunlara dua etmek, bunlardan şefaat istemek, bunlara dayanıp güvenmek. İşte bütün bunlar alimlerin icmaıyla küfür olan amellerdir. (Zümer: 39/3), (Yunus: 10 /18) ayetleri buna örnektir.

  3 - Müşrikleri tekfir etmemek, onların kafir olduklarında şüphe etmek, veya onların doğru yolda olduklarına inanmak küfürdür.

  4 - Rasulullah (s.a.v)'dan başkasının yolunun Rasulullah (s.a.v)'in getirdiği yoldan daha iyi olduğuna, ya da ondan başkasının hükmünün onun hükümlerinden daha iyi olduğuna inanmak, bunlara bağlanmak küfürdür. Örneğin tağutların koymuş oldukları hükümleri, Rasulullah'ın hükmünden daha değerli ve üstün tutmak gibi.

  5 - Allah'ın Kitabı ve Rasulullah (s.a.v)'in sünnetinden herhangi bir şeyi sevmemek veya beğenmemek, bununla amel edilse bile küfürdür.

  Allah (c.c) şöyle buyuruyor:

  "Bunun sebebi Allah'ın indirdiğini beğenmemeleridir. Allah da onların amellerini boşa çıkarmıştır." (Muhammedi 47/9)

  6 - Rasulullah (s.a.v)'in getirdiği dinle veya onun mükafat ve ceza olarak bildirdiği şeylerle alay etmek, bunlara karşı tavır almak. Allah (c.c) şöyle buyuruyor:

  "De ki: "Allah'la, ayetleriyle ve Rasulü'yle mi alay ediyorsunuz? (Boşuna) Özür beyan etmeyin. Çünkü siz iman ettikten sonra tekrar kafir oldunuz." (Tevbe: 9/65-66)

  7 - Sihir ya da büyü yapmak, göz değmemesi için mavi boncuk ve bunun gibi şeyler takmak. Kim böyle bir şeyi yapar ya da buna rıza gösterirse küfre girer.

  Allah (c.c) şöyle buyuruyor:

  "...Biz ancak imtihan (fitne) için gönderildik, sakın (sihir yaparak) küfre girmeyin, demeden hiç kimseye (sihir ilmini) öğretmezlerdi." (Bakara: 2/102)

  8 - Müslümanları bırakıp, müşriklerin yanında yer almak, müslümanlar aleyhinde müşriklere yardım etmek, onlara destek olmak. Allah (c.c) şöyle buyuruyor:

  "İçinizden kim onları dost tutar (onların yanında yer alır, velayet yetkisini onlara verir)se, o da onlardandır. Şüphesiz Allah zalimler topluluğuna hidayet etmez." (Maide: 5/51)

  9 - Kim: "Hızır (as), Musa (a.s)'ın şeriatıyla yükümlü değildi, gerektiğinde onun şeriatı dışında hareket etme serbestisine sahipti. Muhammedi (s.a.v)'in şeriatından da birtakım kimseler, ona uyup uymama konusunda serbesttirler, diledikleri takdirde Muhammed (s.a.v)'in şeriatına göre hareket etmeyebilirler" der ve buna inanırsa, kafir olur.

  *ALLah (c.c) şöyle buyuruyor:

  "Kim İslam'dan başka bir din ararsa o ondan kabul edilmeyecektir." (Al-i imran: 3/85)

  10 - Allah'ın dinine sırt çevirmek, onu öğrenmemek ve onunla amel etmemek. Allah (c.c) şöyle buyuruyor:

  "Kendisine Rabbinin ayetleri hatırlatıldıktan sonra onlardan yüz çevirenden daha zalim kim olabilir? Muhakkak ki biz, günahkarlara, yaptıklarının karşılığı olan cezayı vereceğiz." (Secde: 32/22)

  Bir kimse, ister şakayla, isterse korku ve endişeyle olsun, bu on maddeden herhangi birini işlerse kafir olur. Ancak kişi buna gerçekten zorlanmış ve hayati tehlikeyle karşı karşıya bırakılmış ise, yani ortada bir ikrah var ise, işte bu durumda (kalbi imanla dolu olmak şartıyla bunları yaparsa) küfre girmekten kurtulur.

  İster ciddi, ister şaka ve ister basit anlamda bir korku sonucu olsun, bu tülleri işlemek çok büyük tehlikedir, işte bu yüzden bir müslümanın görevi, bunlardan kaçınmak, böyle bir duruma düşmekten kendi adına korkmak ve endişe içinde bulunmakdır. Biz Allah'ın gazabını çağrıştıracak ve acıklı azabını getirecek durumlardan yüce Allah'a sığınırız.

 4. #214
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2009
  Mesaj
  626
  Rep Gücü
  41960
  Sorularıma yanıt verememelerinin ve konuyu saptırmalarının ve bunları gizlemek için yaptığın laf kalabalıklarının üstüne bir şey yazmama gerek yok. Akıl sahipleri görüyor. Ama şu lafına cevap veren bir ayet var.

  Alıntı Ammar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Dediğim gibi önce İSLAM' ı öğretmek lazım sana....
  Araf:
  3. “Rabbinizin katından size indirilene uyun; O'ndan başka önderlerin(evliya) ardından gitmeyin. Ne kadar az tutuyorsunuz aklınızda, bu (öğüdü).

 5. #215
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye Ammar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Mesaj
  1.016
  Rep Gücü
  9720
  Ne sorduysan cevapladık dön geriyede oku tek tek, ama hepsine bir kulp taktın hatta o kadar ki hadislere bile inanmadın ....

  Sen bildiğini yap .....Ne laf kalabalığı yapacam delil diye koyduklarının tamamını çürüttüm..
  ,
  Daha neyi savunduğunu açık seçik beyan etmekden acizsin..

  NET CEVAP VER ;

  Bende sana tek ve NET cevap verecem..

  RECM İSLAMDA SABİT BİR FARZ MIDIR DEĞİLMİDİR...?

  BEN DİYORUM Kİ ;

  RESULULLAH S.A.S' in bizzat uyguladığu ve MÜSLÜMANIM diyen herkesin uymak zorunda olduğu FARZ' DIR, İnkar EDEN KAFİRDİR....

 6. #216
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2009
  Mesaj
  626
  Rep Gücü
  41960
  Alıntı Ammar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ne sorduysan cevapladık dön geriyede oku tek tek, ama hepsine bir kulp taktın hatta o kadar ki hadislere bile inanmadın ....

  Sen bildiğini yap .....Ne laf kalabalığı yapacam delil diye koyduklarının tamamını çürüttüm..
  ,
  Daha neyi savunduğunu açık seçik beyan etmekden acizsin..

  NET CEVAP VER ;

  Bende sana tek ve NET cevap verecem..

  RECM İSLAMDA SABİT BİR FARZ MIDIR DEĞİLMİDİR...?

  BEN DİYORUM Kİ ;

  RESULULLAH S.A.S' in bizzat uyguladığu ve MÜSLÜMANIM diyen herkesin uymak zorunda olduğu FARZ' DIR, İnkar EDEN KAFİRDİR....
  Farz: İslam dinine göre Allah'ın müslümanlara yapılmasını açık bir şekilde emrettiği kurallardır.

  Kuran: Allahın emirlerini içeren TEK kitap

  Sonuç: Recm Kuranda yoktur, Bu yüzden Allahın emri dolayısıyla farz değildir, ve peygamberimiz Kuran'da hükmü olan bir konu hakkında kişisel görüş beyan etmez!

 7. #217
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye Ammar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Mesaj
  1.016
  Rep Gücü
  9720
  Tamam benim seninle işim olmaz.....

 8. #218
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Mesaj
  272
  Rep Gücü
  10412
  Ben burdaki yazıları okumadım ama,olmadığını bilyorum.Yani Kur'anı Kerimde belirtilen ceza belli.Bu ceza uygulanırken,kölelere,hürlere uygulanan cezanın yarısı deniyor.Yani 100 değnek hürlere,50 kölelere oluytor.

 9. #219
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye consume - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Mesaj
  1.078
  Rep Gücü
  18410
  Benim dinim bütün dinlere bedeldir.Herşeyin cezasını Allah verir.
  Bu canımı bana Allah verdi ve Allah verir yaptıklarımı diğer tarafta çekeceğim.
  Beni hatamdan dolayı veya tecavüze uğradığımdan dolayı kimse öldüremez.Sadece Allah canımı alabilir.
  Bu kadar hoşgörüsüz ve katı vicdana sahip insanlar benim dinimde olamaz..
  Ben bu cezaya inanmıyorum...

 10. #220
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Mesaj
  272
  Rep Gücü
  10412
  Alıntı consume´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Benim dinim bütün dinlere bedeldir.Herşeyin cezasını Allah verir.
  Bu canımı bana Allah verdi ve Allah verir yaptıklarımı diğer tarafta çekeceğim.
  Beni hatamdan dolayı veya tecavüze uğradığımdan dolayı kimse öldüremez.Sadece Allah canımı alabilir.
  Bu kadar hoşgörüsüz ve katı vicdana sahip insanlar benim dinimde olamaz..
  Ben bu cezaya inanmıyorum...
  Öyle yağma yok,iman ediyorsan(eğer müslüman isen),yaptığın hataların cezası dinde neyse çekeceksin.Mesela kasden birini öldürdün,cezası kısas,yani seninde öldürülmen.
  Devlete karşı bir hata yapınca cezanı çekmiyormusun arkadaşım.Hr kurumun kuralına riayet edeceksin.

Benzer Konular

 1. Recm Cezası ve Kur'an ın Emri.
  halukgta Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 22-02-2013, 01:15 AM
 2. bir recm görüntüsü daha
  atom Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 75
  Son mesaj: 02-10-2010, 01:38 AM
 3. Osmanlıda RECM..
  Guney Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 17-11-2009, 06:53 PM
 4. İran'da Recm Uygulaması
  SOSYALİST Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 26
  Son mesaj: 05-03-2009, 11:39 PM
 5. Atatürk ve İslamiyet
  Nil@y Tarafından Mustafa Kemal Atatürk Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 30-09-2006, 08:33 AM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık