+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
2. Sayfa, Toplam 3 BirinciBirinci 123 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 11 ile 20 Toplam: 26
 1. #11
  Aktif Üye ümmi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesaj
  1.889
  Rep Gücü
  33022
  İnsan niçin ateist olur;
  Kendini bişi sandığı için.

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesaj
  Çok:)
   

 3. #12
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  selam ederim;

  insanlar ateist olurlar, bir kısmı düşünmedikleri için, büyük bir kısmıda inananların birbirlerine ve çevresine gösterdikleri düşüncesiz tavırlara tepki olarak onlardan ayrı olmak ister. bu gün inananların büyük etkisi vardır ateizm in yayılmasında. çünkü bu çağda artık insan düşünmeyi idrak etmeyi öğrenmiştir. sorugular. sorgulamadan kabul edip, bir türlüde kabul ettiği kurallara uymayan insan ile bir arada anılmak istemez. kendisine deist ateist gibi tanımlamalar getirir. bu gün inanmayanlar çogunlukdaysa buna sebep inananların düşüncesizce tavırlarıdır. içlerinden bazılarını üç kelime dua ezberledi diye yücelemeleridir. ezberlemek kolaydır, öğrenmek, uygulamak zor işdir. düşüncede ileri gitmiş insan oturup fetfamı dinleyecek, kendisini geliştirememiş bir başkasından? insanlar kendinden ileride olanı takip ederler, onu örnek alırlar. hani nerede örnek alınacak imam hoca? çok küçük bir kısmı hariç durum vahimdir. ve bunda iman edenlerin büyük payı vardır. sanırlarki iman etmeyenler cehennemde yanacaklar. öyle ise namazlarında gafil olanlarda cehennemde yanacaklardır? bu işin içinde büyük bir iş var. bir salavat haydi müslüman olduk, sanırlarki salavat kurtaracak insanı. o iş öyle kolay değildir. iman etmek sadece söylemek ile olmaz gönüldende icra etmek ister. nedir iman onu önce öğrenmeli insan. inanmak yetermi iman etmeye? her inanan insanları seviyormu? çevresine karşı duyarlımı? hayvanlara karşı nasıl? tabiata karşı titizmi? gönülden paylaşıyormu? iman eden insan bütün bunları bir arada yaşamında uygulayandır. neden iman edenler birbirleri ile çekişip dururlar? senin hocan benim hocam senin mezhebin benim mezhebim? çünkü imanın daha ne demek olduğunu anlayamamışlardır. kimse söylememiştir çok namaz kılan çok salavat getiren çok hacca giden iman etmiştir diye. iman çok güzel tarif edilmiştir hadislerde. "insanları sevmeyen iman etmiş sayılmaz","yerden bir taş kaldıran imanın en küçük derecesindedir"

  atesit dostlarım sizlere candan selam ederim. inanan kesimin uzun yıllardır uyguladıkları yanlış tutumun sonucunda din dediğimiz sosyal olgunun içersine pek çok hurafe karıştı. domates'in bile içersindeki çekirdeklerin aldığı şekil haccı anımsatıyor diye yasaklanmasını isteyenler var. haklısınız. oldukça geride bir anlayıştır bu yapılan işler. insanları dinden'de ulu Allah'dan da ulu meleklerden'de sevgili peygamberlerden'de oldukça soğuttu bu zihniyet. fakat sizlere söyleyecek bir kaç sözüm var. vicdanınız ve idrakınız ile bu konuya tekrar eğilin, hocalardan veya çevreden değil. KUR'AN dan İNCİL' den TEVRAT'tan başlayın araştırmaya. kendi idrakınız ile yaklaşıp her biri bir öncekinden daha ileri olan anlayışları sorgulayın. adınada asla din demeyin. çünkü din bugün putlaşmış ve ne olduğu anlaşılamaz bir hal almıştır. siz bunun adına ileri insanlık ilmi diyin. ve okuduklarınızdan çıkardığınız sonuç ile göreceksiniz siz humanizm'in bir savunucusu olmuşsunuzdur. ulu Allah'ın savunulmaya ihtiyacı yoktur, fakat malesef öğrendikleri bilgi ile onu savunmaya kalkanlar, yüksek bir makama haksızlık etmiştirler. idrak ve anlayış mak*****. çünkü anlatılanlar idrak ve anlayışdan çok uzak, cehennem ve Allah korkusu ile insanlara empoze edilmiştir. oysa ulu Allah insanın kalbine sevgi koymuştur, bilinmek ister.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 4. #13
  yeni üye ^^Pelin^^ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2012
  Nerden
  gaziantep
  Yaş
  28
  Mesaj
  70
  Rep Gücü
  1403
  iman gücü zayıf oldukları için..

 5. #14
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  Alıntı ^^Pelin^^´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  iman gücü zayıf oldukları için..
  selam ederim sevgili pelin;

  hiçbir soruma cevap vermek zorunda değilsiniz. ama biraz bu konular açılsın tartışalım istiyorum, tartışmaya katılırsanızda memnun olurum.

  imanıda insana veren ulu Allah mı sizce yoksa değilmi? eğer ulu Allah verip alıyorsa burda bir yanlışlık yokmu sizce? insanların fazla taraflarını abartıp yücelemek ne kadar doğru değilse, eksik yanlarınıda ortaya çıkarıp yermek doğru olmaz kanaatimce. iman ne ile beslenir? elbetteki düşünce ile. öyle ise çok düşünen bir einstain iman sahibi olabilir sevgili peygamberimizin sözleri doğrultusunda. eğerki derseniz çok dua okuyan güçlü iman sahibidir, iranda çok dua okuyan bazı imamlar cihada çağrıyorlar müslüman olmayan ülkelere karşı. ama peygamberimiz diyorki "kul ile Allah arasındadır" ve "insanları sevmeyen iman etmiş sayılmaz". e onlarda uymadı hani imanın özelliklerine.

  bence insanlar arasında bu konuda ayrım yapmak derecelndirmek bize düşmez. ulu Allah pek çok buluşuda onların elinden bize uzatır ve biz faydalanırız. teşekkür etmemiz gerekirken böyle bir durumda onlara imanı zayıf veya yok deme hakkımız olmamalı yani dememeliyiz. dersekde ayıp ederiz. siz ne dersiniz?
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 6. #15
  yeni üye ^^Pelin^^ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2012
  Nerden
  gaziantep
  Yaş
  28
  Mesaj
  70
  Rep Gücü
  1403
  söylediklerinizde haklısınız ama din insanın ıcınde var olan bırseydır .. bıldıgın dogruların yanlısına sürüklersen kendını tabııkıde imanın yetersız olur ..imanı insana veren tabııkıde ulu allah 'ımız ama kullanmasına bılene demıs yüce rabbım ..

 7. #16
  Acemi Üye efi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2012
  Nerden
  izmir/karşıyaka
  Yaş
  33
  Mesaj
  138
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  1665
  Alıntı tansxx´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  domates'in bile içersindeki çekirdeklerin aldığı şekil haccı anımsatıyor diye yasaklanmasını isteyenler var.
  işte içler acısı,akıl dışı o haber;

  Domates Hıristiyan'dır, yenmesi haramdır'
  Mısır’da radikal İslamcı görüşleriyle bilinen Selefilerden bir grup, domatesin Hıristiyan olduğunu ve Müslümanlar için haram olduğunu öne sürdü.
  Now Lebanon sitesinin haberine göre, Mısır Halk İslam Birliği olarak bilinen grubun Facebook sayfasında yayımlanan bir fotoğrafta domatesin Hıristiyan olduğu, bunun en büyük kanıtının da yatay kesilen domatesin içinde görülen haç benzeri şekil olduğu ifade edildi.

  Fotoğrafın altındaki yorum yazısında, “Domates yemek haramdır çünkü domates Hıristiyandır. Domates Allah yerine haça hamdeder ve Allah’ın bir değil üç olduğunu ifade eder. Allah bize yardım etsin. Filistin’de yaşayan bir kız kardeşimize Allah’ın peygamberi Hz. Muhammed görünmüş. Hz. Muhammed ağlıyormuş ve ümmetini domates yememeleri gerektiği konusunda uyarıyormuş. Eğer bu mesajı yaymazsanız bilin ki sizi durduran Şeytan’dır” denildi.

  Sosyal medyada hızla yayılan fotoğrafın altına 2 bin 800’den fazla yorum gelmesi üzerine grubun yöneticileri geri adım atarak, “Biz size domates yemeyin demedik. Domatesi içindeki haç çıkacak şekilde kesmeyin dedik” şeklinde bir daha mesaj yayımladı.
  Her insan bir yağmur tanesi gibidir..Kimi çamura, kimi gül yaprağına düşer...

 8. #17
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  selam ederim;

  eh koskoca islamı domatese sığdırmak isteyenler olursa islama inanmayanlarda o derece artış olur. aslında insan herşeyi kendi elleri ile yapmaktadır.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 9. #18
  kod
  Misafir..

  Cevap: İnsanlar neden ateist olur?

  sadece bak.incele.evren tesadüfler zinciri asla değildir.herşey matematiksel olarak açıklanabilir.ama herşey.100 yıl içerisinde evrenin genişlediğini biimadamları ispatlamışken !!! kutsal kitabımızda bu ayetlerle açıkça belirtilmiştir.İnsan görmek istemezse göz görmez.Başınızı toprağa gömerseniz gerçeği nasıl göreceksiniz.Sadece kalbini dinle.sadece onu.gerçeği o zaman duyarsınız.Şüphesi Allah (c.c) vardır.

 10. #19
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  5.739
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  67062

  Cevap: İnsanlar neden ateist olur?

  Bilimselliği, bilimsel düşünceyi, sorgulamayı özümsemiş insanların Kuran'ı okuması durumunda ateist olması kaçınılmazdır.
  Çünkü Kuran, akıl dışı, bilim dışı, bilimsel verilere aykırılıklarla doludur.
  Özellikle bilimsellik gerektiren konularda çok hata yapmıştır.
  Bu nedenledir bence insanların ateist oluşu.
  Aksi halde hiçbir inançlı insanın durup dururken ateist olması mümkün değildir.
  Benin olaya bakış açım bu yöndedir..
  HERKES BİR GÜN KOMÜNİST OLACAK

 11. #20
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.690
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7721

  Cevap: İnsanlar neden ateist olur?

  İman tamamen Yüce yaratıcının bir lütfüdur...
  Allah bizleri o lütuftan mahrum bırakmasın son nefesimize kadar...

  Kurana inanmayan birilerinin Kuranı anlaması beklenemez.
  Bunun için Kuran hakkındaki düşünceleri değersizdir.

  Akıl tutulması hastalığından ruhu perişan olan bir hastanın tedavisi,
  Başvurduğu Hekime , (Hekimlik nokta-i nazar da ) Tam bir kabul ile başlar.
  Aksi hal de ; Hekimin verdiği reçeteyi,
  keyfini bozan,
  dilinin tadını kaçıran ,
  boğazından azılar indiren bir düşman olarak algılar...
  Ta ki gözlerinin feri sönüp toprağa düşene kadar...

  Bizim kom düşüncesindekilermizin durumu buna benzer...
  Hak ile iştigal etmezsen,
  Batıl seni istila eder.... İmam-i Şafi-i

Benzer Konular

 1. İnsanlar oruç tutarken neden asabi olur?
  YukseLL Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 7
  Son mesaj: 21-08-2009, 04:01 AM
 2. İnsanlar neden küfreder?
  Eftelya Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 9
  Son mesaj: 30-05-2009, 04:51 PM
 3. İnsanlar en çok neden korkuyor
  simqe Tarafından Ruh Sağlığı (Psikoloji) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 16-01-2009, 03:36 PM
 4. İnsanlar neden cinnet geçirir?
  Nil@y Tarafından Ruh Sağlığı (Psikoloji) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 23-04-2008, 09:20 AM
 5. İnsanlar neden kaşınırlar?
  Go[rk]eM Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 02-12-2007, 01:36 AM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık