+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
1. Sayfa, Toplam 2 12 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 18

Kıyamet nezaman kopacak?

Din ve İnanç Kategorisinde ve Dini Sohbet Forumunda Bulunan Kıyamet nezaman kopacak? Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Mayalardan ve Babillilerden kalan bilgilere bakılırsa kayıp gezegen Marduk 2012'de dünyaya yaklaşacak ve her şeyi alt üst edecek. Siz siz

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Ad Soyad
  O.Y.
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Üye Numarası
  1
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  Uzay:))
  Yaş
  41
  Mesaj
  11.225
  Taraftarı
  Galatasaray
  Beğenmiş
  40
  Beğenilmiş
  9
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93738

  Kıyamet nezaman kopacak?

  Mayalardan ve Babillilerden kalan bilgilere bakılırsa kayıp gezegen Marduk 2012'de dünyaya yaklaşacak ve her şeyi alt üst edecek.  Siz siz olun 23 Aralık 2012 günü kimselere randevu vermeyin. Çünkü o gün eski uygarlıkların "Tanrıların gezegeni" dediği Marduk, 3661 yılda bir yaklaştığı dünyaya yeniden yaklaşacak ve kıyamet kopacak.  İnanışa göre dünyamızda ünlü Nuh tufanından önce bambaşka bir uygarlık var olmuş ve Marduk’un dünyaya çarpması sonucu ortadan kalkmış.  Marduk dünyadan çok daha büyük, kızıl renkli bir gezegen.  3661 yılda bir geliyor, Jupiter ile Mars arasında bulunan 'asteroid kuşağı' bölgesine sokuluyor, oradan dönüp gidiyor. Bize fazla yaklaşmıyor.  Fakat kütlesi çok büyük olduğu için, çekim gücü her seferinde bizim burada (yani dünya gezegeninde) amansız depremlere, yanardağ patlamalarına, tsunamilere, sel baskınlarına yol açıyor. 3661 yılda bir geliyor ama pir geliyor, bizi mahvedip gidiyor.  İşte ünlü Nuh tufanına da bu gezegen yol açmış ve dünyamızda daha önce varolan başka bir uygarlık böylece ortadan kalkmış.  Bu iddiayı ortaya ilk atan Zecharia Sitchin… İddiasını ise Mezopotamya yazıtlarına dayandırıyor.  '12. Gezegen Marduk' kitabıyla tanınan Zecharia Sitchin Marduk'un 2012 yılında dünyanın yakınından geçeceğini ve bu esnada yeni bir 'Nuh Tufanı'nın' yaşanacağını iddia ediyor.

  Sümerler tarafından 'Nibiru' olarak adlandırılan gezegenin, bugüne kadar sadece 1983 yılında IRAS kızılötesi teleskopu sayesinde görülebildiği iddia ediliyor.

  Bu gezegen, daha doğrusu bunun uydularından biri, eski geçişlerinden birinde, asteroid kuşağının yerinde evvelce bulunan bir başka gezegene çarpmış, kopan büyük parça bir süre serseri mayın gibi dolaşa dolaşa bugün bildiğimiz Venüs'ü oluşturmuş, geri kalan toz toprak da işte o asteroidleri, yani küçük parçacıkları...

  Türkiye’de ise araştırmacı Burak Eldem "2012: Marduk'la Randevu" adlı kitabında bütün ayrıntılarıyla bu iddiayı ele alıyor…

  Ona göre mesele basit olarak şu; dünyada büyük felaketler uygarlıkların başını ve sonunu belirliyor. Ve dünyanın dört bir yanındaki eski uygarlıkların kalıntılarında izi sürülen Marduk adlı gezegen bu felaketlerle yakından ilişkili.

  Onuncu gezegen" olarak bilinen Marduk, 3661 yıllık bir yörünge periyoduna sahip. Ve özellikle Mayaların şaşırtıcı astronomik bilgilerine bakılırsa bu periyodlardan birinde Marduk 2012 yılında dünyaya yaklaşacak.

  Bu büyüklükte bir kütlenin etkisi ise geçmişten biliniyor: Sel felaketleri, volkanik patlamalar ve bu patlamalarla tetiklenen depremler.

  Tıpkı Milattan Önce 1649 yılında olduğu gibi

  Ege'deki volkanın patlamasıyla yaşanan felaket pek çok uygarlığın ortadan kalkmasına yol açmış. Sülfürün kızıla boyadığı nehirler ve dumanlar yüzünden "gökyüzünün kararması" gibi olaylar mitolojide ve kutsal kitaplardaki anlatılarda aynı biçimde yer alıyor.

  Ürpertici olan 1649 ile 2012 yılı arasında tam 3661 yılın, yani Marduk'un yörünge süresinin bulunması.

  Burak Eldem bu güne kadar başka hiçbir araştırmacının yapamadığı bir şeyi yaparak şeytanın rakamı olarak bilinen 666'nın öyküsünü de Babillilere ve Marduk'a kadar sürüyor.

  Bu simge 60'lık rakam sistemi kullanan Babillilerde 3661 rakamını gösteriyor. Yani Marduk'un yörünge zamanı. Aynı zamanda hem "Şar" yani kral anl***** geliyor, hem de "döngü", "yıkım", "tamamlanma" gibi anlamlara geliyor.

  Burak Eldem, Kudüs'ün talan edilmesi sırasında bu rakamın 666 olarak algılandığını söylüyor.

  “Marduk" simgesi rakam yerine harflerin kullanıldığı ibranicede de üç tane W harfine karşılık geliyor. Yine bu harflerin rakam karşılığı 666. Eldem "Neresinden baksan bunun bir şekilde altı ve altmışla bağlantılı olduğunu düşünmüşler ve bu rakam aslında 3661 olduğu halde ona 666 yani şeytanın rakamı demişler. 666 aslında Marduk'un şifresi" diyor

  internethaber


  Fazla zamanımız kalmadı arkadaşlar Supermeydan forumda birbirimizi üzmeyelim lütfen :)

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Üye Numarası
  113982
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.689
  Beğenmiş
  4
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7720

  Cevap: Kıyamet nezaman kopacak?

  Siz siz olun 23 Aralık 2012 günü kimselere randevu vermeyin. Çünkü o gün eski uygarlıkların "Tanrıların gezegeni" dediği Marduk, 3661 yılda bir yaklaştığı dünyaya yeniden yaklaşacak ve kıyamet kopacak.
  Küfür kokan bir kelime olduğu için bir müslümanın olaya böyle yaklaşmaması lazım. Yüksel bey konuyu dine bağladığımı düşünecek belki, ama gerçek bu. Bağlanması gerekiyorsa bağlamak lazım diye düşünüyorum.
  Hak ile iştigal etmezsen,
  Batıl seni istila eder.... İmam-i Şafi-i

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye orkuorkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Üye Numarası
  32642
  Nerden
  BULGARISTAN, ROMANYA, UKRAYNA, ISTANBUL, JAKARTA
  Yaş
  47
  Mesaj
  1.940
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  37780

  Cevap: Kıyamet nezaman kopacak?

  sadece maya taviminde degil. Edund Halley in ( Kuyruklu yildiz bulan kisi)
  daha oncki arastirmalarina gore
  21 Aralık 2012'de elektrik aygıtının çalışmaması, tam karanlık ile FOTON kusagina girme hikayesi var.
  Diger olasiliklarda da 2012 yili var yahudileri efsamnelerinde bu tarih ve 2016-2017
  tarihlerinde bir savas var Tam bir aclik olarak ta gorunuyor . Aclik yuzunden savaslar
  ondan sonra uzun bir zaman baris gorunuyor.

  2012 yilina denk dusen baska bir sey de Nostradamusun khanetleri. Ayrica Bu Baba Vanga. kahin.

  Tabii bunlar birer sav gercekle alakasi yoktr, bir kismi tesadufen gerceklestigi icin inanilmaktadir. 2000 yilinda milenyum sendrmu bekliyorduk ama bisey olmadigina gore hala ayaktyiz. her laf soyleyene inanirsak isimiz zor

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Üye Numarası
  113982
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.689
  Beğenmiş
  4
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7720

  Cevap: Kıyamet nezaman kopacak?

  Ben daha çok dini mihval üzeri dönecem.
  Zaten benim için gerçek bundan ibaret. Peygamber (asv) kıyametin vaktiyle ilgili bir hadislerinde ( la tezelu taifetün min ümmeti, hiye zahirine alel hak, hatta yeetiyellahu bi emrihi. ) kıyametin kopma vakti ile ilgili işari beyanları vardır.. Yani hikaye kabilinden değil...
  Merak eden arkadaşlar
  Risalei Nur Külliyatının
  İşaratul icaz kitabının
  Envar neşrıyatta Sayfa 31 ve dev***** bakabilirler.

  Tamamem ebced hesapları ( matematiksel ) ile bu remizler beyan edilmiştir.

  Tabiki
  '' Ğaybı ancak Allah bilir '' Dusturunu unutmadan.....
  Hak ile iştigal etmezsen,
  Batıl seni istila eder.... İmam-i Şafi-i

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye Bafrali77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2008
  Üye Numarası
  120298
  Mesaj
  179
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  75

  Cevap: Kıyamet nezaman kopacak?

  Ben sahsen Nostradamusun khanetleri yerine Kuran da ve Hadislerdeki Kücük ve Büyük Alametleri önemserim.. insallah Din konusu altinda daha detayli sizlerle paylasicagim..

  Unutmadan o bahsedilen senelerde 2012 bir asagi bir yukari olabilir, Filistinde Bir bayrak dalgalandigini görürseniz, sasirmayin derim..
  Tabiki Ali bey kardesimin dedigi gibi
  '' Ğaybı ancak Allah bilir '' Dusturunu unutmadan.....

 6. #6
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye orkuorkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Üye Numarası
  32642
  Nerden
  BULGARISTAN, ROMANYA, UKRAYNA, ISTANBUL, JAKARTA
  Yaş
  47
  Mesaj
  1.940
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  37780

  Cevap: Kıyamet nezaman kopacak?

  Bu ekonomik krizde Diyarbakiri kaybetmez isek ,Kerkuku aliriz. Kazancli bile cikabiliriz. Siz Filistine gidin yada Cecenistana da Ruslari halledin. Rambo da rus ordusuna karsi gelmisti. Harita boyle cizilir.
  Ileriii : lakin bir yerde gaz kolu olacakti. Turkiyenin 300-500 milyar dolar borcu var. Vucudunuz ipotek altinda , Caninizi mi alacaklar yoksa. onu da hallettiler parcalanarak satiliyoruz.
  Organ mafyasi senin en azindan bir bobregin 15000 dolar eder. x 2 bobrek 1 karaciger en az her bir vatandas 50.000 dolar. Kriz ortaminda daha ucuzdur. Sosyal guvenlik yasasi adi altinda her bir TC vatandasi ne yapiyor izleniyor. Ve bu olay devletin yaptigi yasadisi bir hareket . Bir organ borsasi mi?
  Satildik mi nedir. Boyle bir borsa olustu bile memleketimde. Insallah daha kotusu olmaz.
  Eskiden hindistana gidilirdi organ bulmak icin. Ne sandiniz toplu oldurecek kadar aptal mi. Akilli Bir butunluk olusturamazssaniz ,yedek bir malzemesiniz dunyada. Hala bizde Toryum madeni var, uranyum var, Bor madeni var' la uyutsunlar. Vardi da simdiye kadar kullanmadik. Gap projesini bile Israil sirketi yurutuyor. Bunun anlami sudur Siz kendi yaptiginizdan bile faydalanamayacaksiniz.Kendi cesmenizden su icemeyeceksiniz baskasi istemez ise.
  Nostradamus biliyordur da ayip olmasin diye soylememistir bunlari.

  Bilgi dunyadaki en degerli seydir.


  Her ekonomik kriz bir etnik koken kavgasi olusturur. Yonlu ,tarafli olmamiz cok kisinin isine gelir. Akilli olmaktan baska caremiz yok . Duruma gore hareket etmez isek cok sey kaybedecegiz. nostradamus ne derse desin. Olan bize olur.
  Konu orkuorkun tarafından (11-10-2008 Saat 06:33 PM ) değiştirilmiştir.

 7. #7
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye Guney - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Üye Numarası
  134524
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.118
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  80590

  mayalara göre dünyanın sonu..mu?

  Maya takvimine göre dünyanın sonu 2012...

  Kehanet mi ,rivayet mi,..:))

  Lakin okuduysanız bazı "kehanetleri" sanki "hey" dedirtyor...

  Peki sizce dünyanın sonu 2012 mi? yoksa sizde Serdar Turgut gibi sinirlendinizmi "neden 2220 " diye..zira kahinler takımı açıklama yapmış "dünyanın sonu 2012 değil 2220 dir" diye...

  Sizce dünyanın sonu ne zaman?..

 8. #8
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Üye Numarası
  130377
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.662
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643
  Alıntı Guney´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Maya takvimine göre dünyanın sonu 2012...

  Kehanet mi ,rivayet mi,..:))

  Lakin okuduysanız bazı "kehanetleri" sanki "hey" dedirtyor...

  Peki sizce dünyanın sonu 2012 mi? yoksa sizde Serdar Turgut gibi sinirlendinizmi "neden 2220 " diye..zira kahinler takımı açıklama yapmış "dünyanın sonu 2012 değil 2220 dir" diye...

  Sizce dünyanın sonu ne zaman?..
  Merhaba!

  2221 desem mi?
  2222 desem mi?
  ........demesem mi?

 9. #9
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye Guney - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Üye Numarası
  134524
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.118
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  80590
  bence açık arttırmaya başlayalım sayın Mopsy var mı arttıran..:))

 10. #10
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Üye Numarası
  59583
  Cinsiyet
  Kadın
  Nerden
  süpermeydan
  Mesaj
  17.602
  Taraftarı
  Galatasaray
  Beğenmiş
  10
  Beğenilmiş
  22
  Rep Gücü
  137440
  Bir arada 2010 diyorlardı rivayetlere göre..

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

Benzer Konular

 1. kıyamet kopacak
  mopsy Tarafından Bilim ve Astronomi Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 13-12-2011, 05:28 PM
 2. Biz nezaman kupa alacaz?
  YukseLL Tarafından Günün Fıkrası Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 06-05-2011, 09:23 PM
 3. Şimdiden kıyamet kopardı (Kıyamet 2012 )
  İnci Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 26-11-2009, 01:31 PM
 4. Kıyamet senaryoları Kıyamet ne zaman Kıyamet günü ne kadar yakın
  sadece ben Tarafından Komplo Teorileri Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 22-10-2009, 01:05 AM
 5. Msn de enson nezaman cevrimici oldu programı
  Mevt Tarafından Msn, icq, skype, chat, irc, mirc Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 07-10-2007, 01:51 PM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık