Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3
 1. #1
  Süper Aktif Üye RABİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Mesaj
  4.585
  Blog Mesajları
  4
  Rep Gücü
  52573

  Müslümana tokat atan yumruk yemeli

  BBC nin yeni dizisinde (Bonekickers), mutedil bir Müslümanın kafasının radikal Hıristiyan tarafından koparılma sahnesi, İngilterede ciddi tartışmaları da beraberinde getirdi. Hıristiyanları tahrik ettiği iddia edilen dizi, seyirciler ve medya eleştirmenleri tarafından da tepki ile karşılandı.

  TÜRK FİLMLERİNDE MÜSLÜMANLARA HER TÜRLÜ HAKARET YAPILDI
  Konuyla ilgili olarak görüşünü aldığımız sinema eleştirmeni Mehmet Yılmaz, Hıristiyanları konu edindiği için İngilterede birçok seyirci ve medya eleştirmeninden şikayet alan bu tarz filmler, tersinden Türkiyede sakallı imam karakteriyle yıllardır verildi ve halen de aynı çirkinlik ve küstahlıkla verilmeye devam ediliyor dedi.
  Yılmaz, şöyle devam etti: Yıllardır Türk filmlerinde Müslümanlara her türlü hakaret yapıldı, yapılmaya da devam ediyor.

  YAHUDI SERMAYESI SINEMADA ETKIN
  Sakallı bakkal karakterinin sürekli sapık olarak lanse edilmesi, cami imamıdır ama gözü oynaştadır şeklindeki kasıtlı yayınların sebebi Türkiye deki Yahudi sermayesinin sinema alanındaki etkisini de göstermektedir. Bakın, söz konusu dizi geçen hafta başlamış ve 7 milyona yakın insan seyretmiş. İngilteredeki sağcı Hıristiyanlar ortalığı ayağa kaldırıyor. BBCnin sitesine yüzlerce mesaj geliyor ve siteleri kilitleniyor. Medya grupları, Bir Hıristiyan, asla böyle bir şey yapmaz.Bu, Hıristiyanları aşağılama politikasıdır diyor. Ve diziyi yayından kaldırtmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

  MÜSLÜMANLARDA TEPKİ MEKANİZMASI YOK!
  Hıristiyanlardaki duyarlılığın ve tepki mekanizmasının Müslüman topluluklarda bulunmadığına vurgu yapan Mehmet Yılmaz, Dizinin yayından kaldırılacağını öğrendim. İşte bu tepki mekanizması Müslümanlarda olmadığı müddetçe Türkiye deki birtakım yerlerden beslenen gruplar bu filmleri yapmaya devam edecek. Bizim kartel medyasının, bugüne kadar mütedeyyin insanlara hakaret eden herhangi bir filmi hiç eleştirdiğini gördünüz mü? diye sordu.

  KAFIRE KARŞI ÖFKE IMANIN IŞARETIDIR
  Türkiyede Müslümanları alaya alan ve küçük düşüren filmlere kartel medyasından bir tepki gelmemesini çünkü kaynakları belli şeklinde değerlendiren Yılmaz, Allah düşmanı kafire karşı öfke imanın işaretidir ve dinimizi küçük düşüren her film islama karşı çekilmiş bir kılıçtır. Böyle bir film yayınlandığında ayağa kalkan Evanjelik Hıristiyanlar, dünyada Müslümanları eleştiren hangi filme tepki koymuşlar? Kenardan sırıtıp izliyorlar. Bildiğiniz gibi Evanjelikler İngiliz Müslümanları öldürmüş ve camilerini bombalamışlardı. Hatta 2006 yılında bu konuyla ilgili olarak BBC bir dizi yayınlamıştı. Aynı dizi yine Evanjelikleri kızdırmıştı dedi.

  TATLISU İSLAMCILIĞINDAN VAZGEÇİLMELİDİR
  Mehmet Yılmaz, konuşmasını şöyle tamamladı: Müslümanlar tatlısu İslamcılığından vazgeçmedikleri müddetçe, Türkiyede onları aşağılayan filmlerin yenileri çekilecek, bu hakaretler sona ermeyecektir. Müslümanın feraseti vardır ve ona tokat atmaya kalkan elin sahibi sağlam bir yumruk yer refleksi gelişmedikçe bu edepsizlik, bu hayasızlık, bu pornocu kartel zihniyeti, genç dimağları kirletmeye, zehirlemeye devam edecektir.

  Zafer Gül

  çileweb
  Tırtılın Dünya'nın sonu dediğine;
  Usta, kelebek der.

 2. #2
  Aktif Üye orkuorkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nerden
  BULGARISTAN, ROMANYA, UKRAYNA, ISTANBUL, JAKARTA
  Yaş
  48
  Mesaj
  1.942
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  37781

  Cevap: Müslümana tokat atan yumruk yemeli

  DÜnyanın hiçbir dininde . Reklam yoktur. olmaması gerekir. yaşam tarzı vardır,küçük farklılıklar olabilir.

  Dinler reklam edildikçe karşı tepki alır. İnanç insanın içindedir. reklam olarak kullanıldığında . Tipik olarak sakallı olup. kabahat işleyip içeri atılırsanız o imaj zedelenecektir. hani reklam imajı . o zaman sakallı bir insanın iyi bir insan olduğunu kabul edemeyecektir.

  o sakallı imajı verdiğiniz anda normal insanlardan daha farklı yapıya sahip olduğunuzu gösterirsiniz. gerekirse Türban taktığınız zaman , insanlar sizi yağmurdan başınızı örtmediğinizi bilir. inanç konularında daha aktif olabilirsiniz. hatta size inancın geçtiği yerlerde söz verirler. kapalıdır bu insan gönül vermiştir diye düşünülür. çünkü farklı olma yolu sizin seçimişsinizdir. gözdesinizdir. yapacağınız her hareket çok iyi takip edilir.
  insanlar sizin iyi tarafınızı görmezler. psikolojik bir durumdur . insanlar iyi şeyleri hatırlamaz kötü şeyleri hatırlama eğilimindedir.

  kısaca hata yaparsanız eğer. hatalı bir söz söylerseniz bütün inançlılar kötüdür imajı verir. sakallı bir adamın bir kabahat işlemesi , yada bir hata işlemesini, zina yapmasını.
  kimse kabullenmez. koyu inançlılar bizden değildir, olsa yapmazdı der.
  koyu inançlı olmayanlar bizden de değildi ama sakallıydı der. peki kimdendi ? 3kağıtcı gözüyle bakılır sahtekar derler.

  o insan bizim toplumdandır . sakallı olunca hata yapamazssınız diye birşey yoktur. insansanız hata yaparsınız.
  imaj verip hata yaparsanız toplum öyle algılamaz. inançlar sadece 1 toplumu ilgilendirmez. toplumlara malolur. Kendi toplumunuzdaki inancı zedelediğiniz yetmez.
  yabancı basındaki hristiyanlar . musevi veyahut birçok dine de kötü reklam olursunuz.koz verirsiniz.

  top sakal salıp ta hata işlerseniz veyahut Hitler bıyığı bırakıp hata yapsanız kimse bu kadar tepkide bulunmaz islamda sünnet sayılan kılık kıyafet tarzını seçip te hata işlerseniz bir inanç toplumunu töhmet altına sokarsınız ,,
  Dünya içinde bu çok iyi gözleniyor ve farkediliyor. çünkü insan gözü önce görmeyi seviyor. insan gözü bilmediği şeye önyargılı davranır. insan beyni iyi şeyleri unutur. kötüyü iyi hatırlar.

  gelelim vatandaş olarak reklama

  iş milletlerin kötülüğüne gelirse. bir T.C. vatandaşı etnik kökeni önemli değil. T.C. Pasaportu taşıyorsa ve uyuşturucu, hırsızlık,kadın satıcılığı, kaçakçılık gibi bir suç işlerse. yabancı toplumlar sadece herhangi bir türk insanı olarak görmez. Bütün Türk insanları hata işlemiştir. bütün hepsi böyledir diye görürler. malesef ki malesef Yabancı ülkelerin Kriminal polis kayıtlarında T.C pasaportlu olan çoktur. hapiste olan vatandaşlar da vardır. bir toplum reklamı ile yapılan kabahatler insanın o toplum onurunu rencide eder.
  bizden değildi diye tepki verilir.Yüz kızarmıştır birkere
  ne kadar başarılı olsanız kötülüklerinizle anılırsınız.
  diğer taraftan başka toplumların hataları gözetlenir ki , sadece biz yapmıyoruz imajı veririz.kendi kendimizi rahatlatma metodudur bu (psikolojiyi sevmeyiz açıklarımızı açığa çıkaran bir bilimdir)


  bizdeki son tecavüz olaynı örtbas etmek için , medya(reklam) yabancı ülkelerden tecavüz haberlerini bastırdı. ingilteredeki veyahut amerikadaki. başkalarını gösterip kendi kendimizi aklama çalışması. çok uzakta aramamak lazım dışarda değil. inanç insanın içinde. hataya düştüğünüz zaman onu dinlemiyorsunuz demektir.
  Siz doğduğunuz zaman günahsız bir çocuktunuz,saftınız. kötülükle doğmadınız. onu size insanlar öğretti. kötülüğü sonradan öğrendi insanlar. içinizdekine reklam yapabilir misiniz

  insanın kendi kendisi ile mücadelesi en ağır mücadeledir. gerisi boş

 3. #3
  Acemi Üye sailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2010
  Mesaj
  244
  Rep Gücü
  5530
  Yaptıkları kendilerince doğru.Çünkü müslümanları çok yanlış tanıyorlar.Her müslüman gerçek müslüman değil.Bunlarda gerçek olmayanları gördükleri ve görmek istedikleri için anlattıklarıda sözde müslümanlar oluyor.

Benzer Konular

 1. Yumruk!
  YukseLL Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 09-04-2014, 07:38 AM
 2. Dine göre maaş; Müslümana az ücret!
  YukseLL Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 10-02-2011, 08:09 PM
 3. Müslümana iman ettirmek!..
  nefisetülilm Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 16-07-2009, 11:36 AM
 4. Yumruk atmak mı? Yumruk açmak mı?
  Venhar Tarafından Edebiyat Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 11-08-2008, 09:20 PM
 5. öss Adayları Ne Yemeli ?
  securıty57 Tarafından Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 11-06-2008, 07:29 PM
Yukarı Çık