+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
4. Sayfa, Toplam 12 BirinciBirinci ... 23456 ... SonSon
Gösterilen sonuçlar: 31 ile 40 Toplam: 117

Peygamberler Günah İşler mi?

Din ve İnanç Kategorisinde ve Dini Sohbet Forumunda Bulunan Peygamberler Günah İşler mi? Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> DÜZELTME: peygamberler dahil her hangi bir kişiyi günah işlemez hata yapmaz kabul etmek, o kişiyi ilahlaştırmaktır bunun adı da şirktir.

 1. #31
  - Çevrimdışı
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  Feb 2007
  Mesaj
  84
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  2779
  DÜZELTME:


  peygamberler dahil her hangi bir kişiyi günah işlemez hata yapmaz kabul etmek, o kişiyi ilahlaştırmaktır bunun adı da şirktir. peygamberler de aynen diğer insanlar gibi bir teste tabi olmaktadırlar.Benim anladığım Allah peygamberi seçerken bu görevi o kuluna güvenerek yükler fakat bu o kulun bu işin altından kesinkez kalkacağa anl***** gelmez.KIRMIZI İLE YAZILAN BÖLÜMÜ YAZIMDAN ÇIKARIYORUM.

  ARAF SURESİ 6. AYET MEALİ
  Yemin olsun, kendilerine elçi gönderilenleri muhakkak hesaba çekeceğiz; gönderilen elçileri de mutlaka hesaba çekeceğiz.

  Ayetten de anlaşıldığı üzere peygamberler de hesaba çekilecektir.aynen diğer insanlar gibi.

  Ancak aldıkları vahiy konusunda peygamberler bizzat Allah'ın korumasındadırlar.Yani vahiy peygamberlere eksiksiz olarak çeşitli vasıtalarla iletilir.burda Allah'ın bizzat koruması vardır.

  ALA SURESİ 6. AYET MEALİ
  Seni/sana okutacağız da artık unutmayacaksın.

  bundan sonra vahyi insanlara eksiksiz tebliğ görevi peygamber üzerine yüklenmiştir ve gerçekten bu büyük bir sorumluluktur. Allah elbette peygamberlere yardım etmektedir.

  MUMİN SURESİ 51. AYET MEALİ
  Şu bir gerçek ki, biz, resullerimize ve iman edenlere, hem dünya hayatında hem de tanıkların ayağa kalkacakları gün mutlaka yardım edeceğiz.

  yalnız şunu unutmamak lazımdır.peygamber olarak görevlendirilen kişi sonuçta bir teste tabi olmaktadır.yani yapacağı yanlışlar onu Allah'ın gazabı ile karşı karşıya getirebilir.

  HAKKA SURESİ 43-47. AYETLERİN MEALİ
  43.Âlemlerin Rabbi'nden bir indiriştir o.
  44.Eğer bazı lafları bizim sözlerimiz diye ortaya sürseydi,
  45.Yemin olsun, ondan sağ elini koparırdık.
  46.Sonra ondan can damarını mutlaka keserdik.
  47.Sizin hiçbiriniz ona siper de olamazdınız.

  Örnek olarak bu ayetler verilebilir.peygamberin Kuran vahyine kendinden en ufak bir ekleme yapması O'nu Allah'ın gazabı ile karşı karşıya bırakacaktır.

  son olarak şunları söyliyelim.peygamberlerin günah işleyebilen varlıklar olmasını kabul etmek onları alçatmaz bizzat yükseltir.çünkü eğer peygamberler günah işlemez-hata yapmaz varlıklar olsalardı bu durumda onların bir başarısından söz edemeyecektik.çünkü aynen bir robot gibi aldıkları görevi yerine getirmiş olacaklardı.fakat işin aslı öyle değildir.onlar da aynen bizler gibi teste tabi olmaktadırlar ve yapacakları seçimler kaderlerini belirlemektedir.o yüzden peygamberlik görevini başarıyla yerine getirmiş her peygamber gerçekten insanlığın gelişimine büyük bir katkı sağlamıştır ve övgüyü haketmiştir.

 2. #32
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye collection - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Nerden
  Alem-i Hakîkât
  Mesaj
  308
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  20
  Rep Gücü
  1458
  Peygamberler günah işlemez

  Sual: Peygamber günah işlemez mi yani masum mudur?
  CEVAP
  Masum olmak, kusursuz ve günahsız olmak, Peygamberlere mahsustur. (Merec-ül-bahren)

  Her Peygamber, büyük küçük her günahtan masumdur. (Riyad-ün-nasıhin)

  Peygamberler günah işlemekten masumdur, temizdir, günah işleyemezler. (Mekt. Rabbani 2/44)

  İmam-ı Gazali hazretleri, Ravda-tüt-talibin isimli eserinde buyuruyor ki:
  (Resulullah, icma ile büyük-küçük günahlardan ve mekruh işlemekten uzaktır. Unutmaktan, gafletten, verdiği haberlerde hata edip yanılmaktan da uzak olduğu icma ile sabittir.

  Tebliğ ettiği sözlerde yanılmasının caiz ve mümkün olması, üzerinde durmayıp derhal farkına varması şartı iledir. Bu da icra ettiği şeydeki hikmetleri bilmeyi ve ona tâbi olmayı ve unutmanın faydasını bildirmek içindir. Resulullahın bu husustaki yanılma haline sebep, ilmin anlatılması ve dinin açıklanmasıdır. Nitekim hadis-i şerifte, (Ben hiçbir hususta unutup yanılmam. Böyle bir şey vaki olursa, bu sadece bildirmek istediğimi açıklamam içindir) buyuruldu. Bu durum, onun için bir noksanlık değil, bilakis tebliği genişletmek ve nimeti tamamlamak içindir. Fakat bir tebliğde bulunmak, fiillerindeki hükümleri açıklamak, dini emirleri bildirmek ve kalbine gelen vahiy haberlerini anlatmak maksadı bulunmayan hususlarda bütün mutasavvuflar ve kalb ilmine sahip âlimler, yanılmanın, unutmanın, gaflet ve gevşekliğin imkansız olduğunu bildirmişlerdir.

  Kadı İyad hazretleri, Şifa-i şerif isimli kitabında buyuruyor ki:
  (Küçük günahları Peygamberlere caiz görenler, bu cevazlarına birçok âyet-i kerime ve hadis-i şeriflerin zahirlerini delil olarak almaları, büyük günahları caiz görmeye, icmayı parçalamaya ve müslüman kimsenin söyleyemeyeceği şeyleri söylemeye sevk etmiştir.)

  Bütün bu nakillerden anlaşılacağı üzere, Peygamberler küçük, büyük günah işlemezler. Peygamber Zelle işleyebilir. Zelle ise günah değildir. En efdali ve en evlayı yapmayıp, fadılı, yani fazileti tercih etmektir. (Riyad-ün-nasıhin)

  Fetih suresinde Peygamber aleyhisselama hitaben (Allah senin geçmiş ve gelecek günahlarını affetti. Üzerindeki nimetini tamamladı ve seni doğru yola iletti) buyurulan bu âyet-i kerimede, Allahü teâlâ, Resul-i ekremini her türlü ayıplardan teberri ve Onun ismetini, günahsızlığını beyan buyurmaktadır (Şifa-i şerif) Bazı âlimler de bu âyet-i kerimeyi şöyle açıklamışlardır:
  (Allahü teâlâ, seni geçmişte ve gelecekte günah işlemekten korudu.)

  Günah işlemekten korunmuşlardır
  Sual:
  Bekara suresinin 128. âyetinde, İbrahim ve İsmail Peygamberin, “Ya Rabbi, tevbemizi kabul et” diye dua ettikleri bildiriliyor. Bekara suresinin 121. âyetinde, (Âdem Rabbine asi oldu) deniyor. Kasas suresinin 15. âyetinde Hazret-i Musa’nın kavga eden iki kişiden birini öldürdüğü, 16 âyette ise Hazret-i Musa’nın (Ya rabbi ben kendime zulmettim, beni affet) dediği ve Kehf suresinin 74. âyetinde, Hazret-i Musa’nın arkadaşının suçsuz bir çocuğu öldürdüğü bildiriliyor. Bütün bunlar Peygamberlerin günah işlediğini göstermiyor mu?
  CEVAP
  Kur’an meallerinden din öğrenilmez. Aksine böyle yanlış düşüncelere sahip olunabilir. Din ancak doğru yazılmış ilmihallerden öğrenilir.

  Allahü teâlâ, Peygamberleri, Peygamberlikten önce de, sonra da günah işlemekten korumuştur. (Nuhbet-ül-Leali)

  Peygamberler nübüvvetten [Peygamberlikten] önce de günah işlemekten korunmuştur. (Kadı Iyâd / El- Millet-ül Meşhure)

  İbrahim ve İsmail aleyhimüsselam ile ilgili âyetin meali şöyledir:
  ([İbrahim ve İsmail dedi ki:] Ey Rabbimiz, bizi Müslümanlıkta sabit kıl. Soyumuzdan da Müslüman bir ümmet yetiştir. Bize menasiklerimizi [Haccın usullerini] öğret. Tevbemizi kabul et. Çünkü tevbeleri daima kabul eden, merhametli olan ancak sensin.) [Bekara 128]

  Peygamberler, günah işlemekten masumdur. Hazret-i İbrahim ile Hazret-i İsmail, Kâ’beyi yaptıktan sonra bu yerlerde daha çok duanın ve tevbenin kabul edileceğini öğretmek için böyle dua etmişlerdir. Bu, bizim masumiyetimizi [günah işlemeyişimizi] devamlı kıl demektir. (Kurtubi)

  İmam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki:
  Dostların günahını, düşmanların günahları gibi sanmamalı. (İyilerin, iyilik sandıkları şeyleri, dostlar, günah bilir) buyuruldu. Bunların günah ve kusurları olsa da, başkalarının günahları gibi değildir. Yanılmak ve unutmak gibidir. Niyet ederek, karar vererek yapılmış değildir. Taha suresinin, (Âdem unuttu, azim ile, karar ile yapmadı) mealindeki 115. âyet-i kerimesi bunu bildiriyor.

  Demek ki Hazret-i Âdem günaha azmetmedi. Kasten yapmadı, unutup yanılarak yaptı. Bunun için de affa uğradı. Ama İblis kararla, azimle yaptı ve ebedi lanetlendi. İkisinde de emre muhalefet var; ama birinde unutmak ve yanılmak, ötekinde azim ve karar var.

  Hazret-i Musa’nın Kıpti’yi öldürmesi hakkında Tefsir-i Kurtubi’de bildirilen malumat şöyledir:
  1- Hazret-i Musa, o zaman 12 yaşında idi.
  2- Kavgayı aralamak için iki kişinin arasına girdi. Kıpti hafif itelemekle düşüp öldü.
  3- Bu işte Hazret-i Musa’nın öldürmek için bir kastı yoktu, yanlışlıkla yani kazayla bu olay meydana geldi. Buna rağmen Hazret-i Musa yine de Allahü teâlâdan af diledi. Allah da onu affetti.

  Hazret-i Musa’nın yanındaki Hızır aleyhisselamın günahsız çocuğu öldürmesi ise Allah’ın emri ile idi. Çocuk büyüyünce kâfir olacağı ve ailesine zulmedeceği bildirildiği için, yerine hayırlı bir evlat vermesi için o çocuk öldürülmüştü. Bunda Hazret-i Hızır’ın bir suçu yoktur.

  Peygamberler aya güneşe tapmaz
  Sual: Bütün Peygamberlerin Peygamberlikleri bildirilmeden önce de, günah işlemedikleri malum iken, neden meallerde, Hazret-i İbrahim’in, yıldıza, aya ve güneşe "Bu benim Rabbim" dediği yazılı?
  CEVAP.
  Hiçbir Peygamber, Peygamberliğini tebliğ etmeden önce de günah işlemez, hele Allahü teâlâya şirk koşmaz. Müşrikler gibi (Güneş benim Rabbim) demez. Kur’an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:
  (İbrahim ne Yahudi, ne de Hıristiyandı. O gerçekten Allah’ı tanıyan doğru bir müslümandı. Müşriklerden de olmadı.) [Al-i İmran67]

  (Andolsun ki bundan önce, İbrahim’e de rüşdünü [büluğundan önce hidayeti] verdik. [Onun buna ehil ve müstahak olduğunu] biliyorduk.) [Enbiya 51]

  Bu âyet-i kerimeler de İbrahim aleyhisselamın büluğundan önce de hidayet üzere olduğunu göstermektedir. (Beydavi)

  Durum böyle iken, İbrahim aleyhisselamın yıldıza, aya ve güneş taptığını söylemek, Kur’an-ı kerimdeki ifadeleri anlamamak demektir. Hemen bütün tercüme ve meallerde, yıldız, ay ve güneş için (Bu benim Rabbim) diye yazılmıştır. Hiçbir açıklama yapılmamıştır. Bu bakımdan Kur’an-ı kerim tercümelerinden fıkıh, akaid gibi ilimler öğrenilmez.

  Tefsir-i Mazharide, Enam suresinin 76-79. âyetlerinin açıklaması şöyledir:
  İbrahim aleyhisselam, yıldızları, ay ve güneş gösterip Bu mu benim Rabbim diyerek bunlara tapanları ilzam etmek [susturmak] istemiştir. Beydavi tefsirinin Şeyhzade haşiyesinde de böyle bildirilmektedir.

  Tibyan’da (Acaba Rabbim bu mu?) şeklinde tercüme yapılmış. Bu ifadede bile şüphe var. Ancak tefsirlerden aldığı dört açıklama şöyledir:
  1- İbrahim aleyhisselam, müşriklerin cehaletlerini bildirmek için böyle söylemiştir.

  2- Müşriklerin yaptıkları şeyleri başlarına kakmak, doğruyu öğretmek için (Bunun gibi şeyden hiç Rab olur mu, bu mu benim Rabbim) demek istemiştir.

  3-
  Müşriklerin aleyhine hüccet için, (Sizce benim Rabbim bu ha) demek istemiştir.

  4- (Kavmim Rabbimin bu olduğunu söylüyor) demek istemiştir.

  Bu dört açıklama da Hazret-i İbrahim’in; yıldız, ay ve güneş için (Bu benim Rabbim) demediğini, yani müşriklerden olmadığını açıkça göstermektedir. Ay veya güneş için Bu benim Rabbim demek şirktir. Halbuki Peygamberler, şirk değil, günah bile işlemezler. (Feraid)

  Bekara suresinin, (İbrahim, “ya Rabbi, ölüleri nasıl dirilttiğini bana göster” dediğinde, Rabbi “İnanmıyor musun” dedi. İbrahim, inanıyorum ama, kalbimin tatmin olması için görmek istedim, dedi) mealindeki 260. âyetinden dolayı da bazı sapıklar, (Hazret-i İbrahim, Allah’ın yaratmasından şüphe ediyordu) diyorlar. Halbuki yukarıdaki âyetlerde, İbrahim aleyhisselamın, büluğundan önce de rüşd sahibi doğru bir müslüman olduğu açıklanmıştı. Buna rağmen böyle söylemek, cahillik değil ise, art niyettir.

  Hazret-i İbrahim’e bu çeşit saldırılar olduğu gibi, İslam’ın iki göz bebeğinden birisi olan Hazret-i Ömer’e de İbni sebeciler, (Ömer Hudeybiye’de, Resulullahın Peygamberliğinden şüphe etmişti) diyebiliyorlar. Orada da, Hazret-i Ömer aynen, Hazret-i İbrahim gibi, Allah ve Resulüne olan teslimiyetini bildirmek için, (Ya Resulallah sen Allah’ın Peygamberi değil misin? Biz hak, kâfirler bâtıl yolda değil mi?) mealindeki sözlerinden dolayı ona saldırıyorlar. Hazret-i Ömer, (Ya Resulallah, (Sen elbette Allah’ın resulüsün, bizim yolumuz elbette hak, kâfirler elbette bâtıl yoldadır. Zahiren aleyhimize görünen bu anlaşmada asla dinden taviz verilmemiştir) demek istediğini bütün Ehl-i sünnet âlimleri bildirmektedir. (Kurret-ül-ayneyn)

  Kur'an tercümesi denilen kitapların ne kadar yanlış ve zararlı oldukları buradan da anlaşılmaktadır. Kelam, fıkıh ve tasavvuf gibi lüzumlu bilgileri Kur'an tercümesi denilen kitaplardan öğrenmemiz mümkün değildir. Hatta muteber tefsirlerden bile anlamamız mümkün olmaz. Lüzumlu bilgileri, nakli esas alan ilmihallerden öğrenmemiz gerekir.

  Peygamberler masumdur
  Sual: Bütün peygamberlerin günah işlemediği bildiriliyor. Âdem aleyhisselamın yasak meyveden yemesi günah değil mi?
  CEVAP
  Evet, peygamberler günah işlemez. Zelle işleyebilirler. Zelle, doğrular içinde, en doğruyu bulamamak demektir. Âdem aleyhisselam, kasten yasak meyveden yemedi. Unutarak yediği için mazur görüldü. Taha suresinin, (Âdem unuttu, azimle, karar ile yapmadı) mealindeki 115. âyet-i kerimesi Âdem aleyhisselamın mazur olduğunu, günahsız olduğunu göstermektedir. Âdem aleyhisselamın mazur olduğu şu hadis-i şerifle de bildirilmektedir:

  (Âdem aleyhisselam ile Mûsa aleyhisselam, Rableri nezdinde münazara ettiler ve Âdem aleyhisselam, Mûsa aleyhisselama galip geldi. Mûsa aleyhisselam dedi ki:
  — Sen o Âdem’sin ki, Allahü teâlâ, seni iki eli ile [vasıtasız olarak] yarattı ve sana ruhundan üfledi, melekleri sana secde ettirdi ve seni cennete yerleştirdi. Sonra da sen bir hatan sebebiyle, insanları yeryüzüne indirdin.
  Âdem aleyhisselam ona dedi ki:
  — Sen o Mûsa’sın ki, Allahü teâlâ seni Peygamber seçtiği gibi, kendisi ile konuşmana izin verdi. Sana her şeyin açıklanmasını ihtiva eden kitabı verdi. Onunla konuşmak, Ona yalvarmak suretiyle seni kendisine yanaştırdı. Şu halde benim yaratılmamdan ne kadar önce Tevrat’ı yazdığını gördün değil mi?
  Evet gördüm. Kırk yıl önce.
  — Ya Musa, şu halde orada Âdem hata etti yazısını da gördün mü?
  Gördüm.
  — Allah’ın beni yaratmasından kırk yıl önce işleyeceğimi yazdığı işi yapmam üzerine beni nasıl suçlarsın ki?
  Âdem aleyhisselam böylece Mûsa aleyhisselama galip geldi.) [Buhari, Müslim]

  kAYNAK : DİNİMİZ İSLAM

 3. #33
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.662
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643
  Merhaba!

  Sabah sabah guldurdu bu alinti beni.
  Tatile cikmadan onceki son gunumde moral oldu.

  I-) Kur'an'a gore eksiksiz,hatasiz/gunahsiz olma SADECE ALLAH cc na mahsustur.
  SUBHANALLAH!

  Dinimiz Islam'a gore:
  Masum olmak, kusursuz ve günahsız olmak, Peygamberlere mahsustur. (Merec-ül-bahren)
  YINE ALLAH cc ile RESULU karsi karsiya getirdiler???

  II-)
  Fetih suresinde Peygamber aleyhisselama hitaben (Allah senin geçmiş ve gelecek günahlarını affetti. Üzerindeki nimetini tamamladı ve seni doğru yola iletti) buyurulan bu âyet-i kerimede, Allahü teâlâ, Resul-i ekremini her türlü ayıplardan teberri ve Onun ismetini, günahsızlığını beyan buyurmaktadır (Şifa-i şerif) Bazı âlimler de bu âyet-i kerimeyi şöyle açıklamışlardır:
  (Allahü teâlâ, seni geçmişte ve gelecekte günah işlemekten korudu.)
  Allah cc GUNAHLARINI AF ETTIM! diyor.
  Dinimiz Islam:" KORUDUM "demek istedi diyor. Gidip sormus ya!

  III-)
  Sual: Bekara suresinin 128. âyetinde, İbrahim ve İsmail Peygamberin, “Ya Rabbi, tevbemizi kabul et” diye dua ettikleri bildiriliyor. Bekara suresinin 121. âyetinde, (Âdem Rabbine asi oldu) deniyor. Kasas suresinin 15. âyetinde Hazret-i Musa’nın kavga eden iki kişiden birini öldürdüğü, 16 âyette ise Hazret-i Musa’nın (Ya rabbi ben kendime zulmettim, beni affet) dediği ve Kehf suresinin 74. âyetinde, Hazret-i Musa’nın arkadaşının suçsuz bir çocuğu öldürdüğü bildiriliyor. Bütün bunlar Peygamberlerin günah işlediğini göstermiyor mu?
  Kur’an meallerinden din öğrenilmez. Aksine böyle yanlış düşüncelere sahip olunabilir. Din ancak doğru yazılmış ilmihallerden öğrenilir.
  hah! Diyorum ayetlerin gercek cevirisini yazacak ogrenecegim...
  Ayetlerin Turkcesine bakin;

  Allahü teâlâ, Peygamberleri, Peygamberlikten önce de, sonra da günah işlemekten korumuştur. (Nuhbet-ül-Leali)
  Peygamberler nübüvvetten [Peygamberlikten] önce de günah işlemekten korunmuştur. (Kadı Iyâd / El- Millet-ül Meşhure)
  IV-)
  Hazret-i Musa’nın Kıpti’yi öldürmesi hakkında Tefsir-i Kurtubi’de bildirilen malumat şöyledir:
  1- Hazret-i Musa, o zaman 12 yaşında idi.
  2- Kavgayı aralamak için iki kişinin arasına girdi. Kıpti hafif itelemekle düşüp öldü.
  En cok burada guldum!
  a) Musa as olaydan sonra kacar,Bir kuyu basinda mola verir ve
  Burada Suayb as onun kiziyla evlenmek icin ile pazarlik yapar.-KUR'AN
  Hazret-i Musa, o zaman 12 yaşında idi.
  b)Olay oldugunda zaten Musa as Peygamber degildi.

  c) Simdi en komik yeri:
  ... Kıpti hafif itelemekle düşüp öldü...
  Kendileri oradaymis ya....
  (Tevrat-Kur'an vurdugunu soyluyor.)

  V-)
  Peygamberler aya güneşe tapmaz
  Sanki Peygamber tapti diyen var!

  VI-)
  Peygamberler masumdur
  Sual: Bütün peygamberlerin günah işlemediği bildiriliyor. Âdem aleyhisselamın yasak meyveden yemesi günah değil mi?
  CEVAP:Evet, peygamberler günah işlemez. Zelle işleyebilirler. Zelle, doğrular içinde, en doğruyu bulamamak demektir. Âdem aleyhisselam, kasten yasak meyveden yemedi. Unutarak yediği için mazur görüldü. Taha suresinin, (Âdem unuttu, azimle, karar ile yapmadı) mealindeki 115. âyet-i kerimesi Âdem aleyhisselamın mazur olduğunu, günahsız olduğunu göstermektedir
  a) Daha insanlik olusmadigi icin tebligci/Peygamber degildi.Konuyla alakasi yok.
  b) UNUTMADI. iBLIS KANDIRDI.-Kur'an

  Kur'an'a gore BILEREK AGACA YAKLASTI.
  Bu yuzden de TEVBE diledi.
  Ilgili ayetleri itiraz gelirse yazariz...
  iSLAMDA ANA KURAL SUDUR.
  KUR'AN'DA ACIK SOYLEM VARSA
  BASKA DELIL ARANMAZ......
  Allah cc Diyor ki:
  5.13.Sonunda, verdikleri mîsakı bozdukları için onları lanetledik de kalplerini kaskatı yaptık. kelimeleri yerlerinden kaydırıyorlar. Öğütlenmek üzere çağırıldıkları şeyden nasiplenmeyi unuttular. İçlerinden çok azı hariç, sen onlardan hep hainlik görürsün. Bununla birlikte onları affet, ellerini tut. Çünkü Allah güzellik sergileyenleri sever.
  ...kelimeleri yerlerinden kaydırıyorlar...
  SADAKALLAH!.....
  Konu mopsy tarafından (26-12-2009 Saat 08:48 AM ) değiştirilmiştir.

 4. #34
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.662
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643
  Selam!

  Allah cc nun vaadleri yerine gelen/Kaderdir.
  Ve vaadini soyle acikladi.

  7.6. Yemin olsun, kendilerine elçi gönderilenleri muhakkak hesaba çekeceğiz;
  Gönderilen elçileri de mutlaka hesaba çekeceğiz.
  ...Resulleri sorguluyacagiz...
  Baglaminda Allah cc diyor ki:
  8/67//Hiçbir peygamber için, yeryüzünde ağır basmadıkça, esirlere sahip olmak uygun değildir.
  Siz şu iğreti dünyanın nimetini istiyorsunuz; Allah ise âhireti istiyor.
  Allah Azîz'dir, Hakîm'dir.
  8/68//Eğer Allah'tan bir yazı önden gelmemiş olsaydı, aldığınız fidyeden ötürü
  size büyük bir azap dokunurdu.
  SADAKALLAH!.......

  BESER:"Peygamberin Ismet sifati var.
  Ve bu yuzden de gunah isleyemezler" DIYOR.

  ALLAH cc ISE; RESUL ve SAHABENIN KIL PAYI
  AZAPTAN KURTULDUGUNU ACIKLIYOR.

 5. #35
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye Arkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2009
  Mesaj
  487
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  20779
  Peygamberler yaşam tarzı olarak örnek ve hikmetli bir yaşama tabi olduklarından hatalarında bile bir hikmet,akıl sahiplerine bir güzel örnek vardır.Onlarında insan oldukları gibi..
  Konu dogangunes tarafından (26-12-2009 Saat 07:42 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: yazı fontuyla oynamak kesinlikle yasak!

 6. #36
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.662
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643
  Selam!

  Allah cc nun vaadleri yerine gelen/Kaderdir.
  Ve vaadini soyle acikladi.
  7.6. Yemin olsun, kendilerine elçi gönderilenleri muhakkak hesaba çekeceğiz;
  Gönderilen elçileri de mutlaka hesaba çekeceğiz.
  ...Resulleri sorguluyacagiz...
  Baglaminda Allah cc diyor ki:
  9/117//Yemin olsun ki, Allah, içlerinden bir grubun kalpleri kaymaya yüz tuttuktan sonra,
  Peygambere ve o güçlük saatinde ona uymuş olan Muhacirlerle Ensar'a tövbe nasip etmiş,
  Sonra da onların tövbelerini kabul buyurmuştur.
  Çünkü onlara karşı Raûf ve Rahîm'dir.
  SADAKALLAH!.......

  BESER:"Peygamberin Ismet sifati var.
  Ve bu yuzden de gunah isleyemezler" DIYOR.

  ALLAH cc ISE; RESUL ve SAHABEYE
  TEVBE NASIP ETTIGINI BILDIRIYOR.

 7. #37
  - Çevrimdışı
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  Feb 2007
  Mesaj
  84
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  2779
  Peygamberler dahil herhangi bir insanın günah işlemekten arınmış olduğunu kabul etmek şirktir.Yani böyle bir kabül insanı şirke götürür.Mükemmel olmak Allah'a mahsustur.Sadece Allah' a ait olan bir sıfatı siz bir insana da verirseniz bu o insanı ilahlaştırmak olur.İşte bir insanı günah işlemekten arınmış olduğunu kabul etmek şirktir. o yüzden mopsy kardeşimizin yazdıklarını dikkate alsanız iyi olur derim...

 8. #38
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.662
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643
  Selam!

  Allah cc nun vaadleri yerine gelen/Kaderdir.
  Ve vaadini soyle acikladi.
  7.6. Yemin olsun, kendilerine elçi gönderilenleri muhakkak hesaba çekeceğiz;
  Gönderilen elçileri de mutlaka hesaba çekeceğiz.
  ...Resulleri sorguluyacagiz...
  Baglaminda Allah cc diyor ki:
  66/1//Ey Peygamber! Allah'ın sana helal kıldığı şeyi, eşlerinin hoşnutluğunu isteyerek neden haramlaştırıyorsun? Allah Gafûr'dur, Rahîm'dir.
  SADAKALLAH!.......

  BESER:"Peygamberin Ismet sifati var.
  Ve bu yuzden de gunah isleyemezler" DIYOR.

  AMA ALLAH cc ise............

 9. #39
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.662
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643
  Selam!

  Allah cc nun vaadleri yerine gelen/Kaderdir.
  Ve vaadini soyle acikladi.
  7.6. Yemin olsun, kendilerine elçi gönderilenleri muhakkak hesaba çekeceğiz;
  Gönderilen elçileri de mutlaka hesaba çekeceğiz.
  ...Resulleri sorguluyacagiz...
  Baglaminda Allah cc diyor ki:
  4/105//Kuşku yok ki, biz bu Kitap'ı sana, insanlar arasında
  Allah'ın sana gösterdiği ile hükmedesin diye hak olarak indirdik.
  Sakın hainlere yardakçı olma!
  4/106//Allah'tan af dile; Allah çok affedici, çok merhametlidir.
  SADAKALLAH!
  ...(Muhammed!)Tevbe et!...

  BESER:"Peygamberin Ismet sifati var.
  Ve bu yuzden de gunah isleyemezler" DIYOR.

  ALLAH cc ise; RESUL ne;
  TEVBE ETMESINI BUYURUYOR.

 10. #40
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye Ammar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Mesaj
  1.016
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  9718
  @mopsy

  Yine söyleyecek söz bırakmamışsın... tarikat saçmalıklarını gözler önüne sermişsin...

Benzer Konular

 1. Öğrenciler İçin Part Time İşler
  dogangunes Tarafından İş ve Kariyer Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 06-05-2012, 04:14 PM
 2. Kur'an'da adı geçen peygamberler
  onuc13 Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 31-08-2010, 12:40 PM
 3. Panama Kanalı Nasıl İşler
  mopsy Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 06-02-2010, 11:16 PM
 4. Nejat İşler
  İnci Tarafından Biyografi (Yaşam Öyküsü) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 01-12-2009, 10:36 PM
 5. Kişi İradesine Uyarak mı Günah İşler?
  RABİA Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 01-11-2008, 11:51 PM
Yukarı Çık