+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

Yerel seçimler

GÜNCEL GÜNDEM Kategorisi Özgün Makaleler Forumu Yerel seçimler Konusunu okuyorsunuz, Konu içeriği kısaca ->> YEREL SEÇİMLER Mehmet Necati GÜNGÖR Ekonomik daralma ve beraberinde getireceği olumsuz etkileri hesaba katan iktidar, erken seçimleri öne almak istiyor. ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  facebook
  supermeydan
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  43
  Mesaj
  11.718
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93796

  Yerel seçimler

  YEREL SEÇİMLER
  Mehmet Necati GÜNGÖR

  Ekonomik daralma ve beraberinde getireceği olumsuz etkileri hesaba katan iktidar, erken seçimleri öne almak istiyor.

  Bunun için Anayasa değişikliği lâzım. 400 milletvekiline ihtiyaç var. Kalanını ana muhalefet partisinin tamamlamaya hazır olduğu ifade ediliyor ki; mahalli seçimlerin Kasım ayına alınması kesin gibi duruyor.

  Mahalli seçimler, özellikle ana muhalefet açısından üç büyük şehirde derin bir çalışmayı gerektiriyor. İzmir elde keklik dense de, İstanbul ve Ankara ne olacak? CHP bu üç ilimizde ipi göğüsleyebilecek adayları öne sürecek mi?

  Cevaba muhtaç olan soru, ana muhalefet açısından henüz dillendirilmemektedir. Böyle bir açıklama için zamanın erken olduğu söylenebilir.

  Diğer illerde de AKP’nin karşısına güçlü adaylar çıkarılırsa, mahalli seçimlerde muhalefetin elde edeceği başarılar, erken bir genel seçimin kapılarını da aralayabilir. Bunu bize zaman gösterecektir.

  İzmir Büyükşehir için Muharrem İnce’nin aday gösterileceği söyleniyor. Bu, İnce için iyi düşünülmüş olabilir.

  İstanbul ve Ankara için kimlerin düşünüleceği yolunda ise henüz bir işaret alınmış değil. “Şu isim olursa daha iyi sonuç alınabilir” yolunda görüş bildirenler var,o kadar.

  Meselâ İstanbul için İlhan Kesici’nin, Ankara için Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun isimlerinin muhalefet partisine ve bu illerimize iyi geleceği ifade ediliyor.

  Kendilerinden bu yönde herhangi bir işaret ve belirti zuhur etmese de, tahmin ve temenniler bu yönde.

  Bilindiği gibi Kesici ANAP döneminde de İstanbul adayı olarak gösterilmiş, çok az bir oy farkıyla seçimi Erdoğan’a kaptırmıştı. Şimdi rövanş alma zamanıdır noktasında olanlar, Kesici için daha olumlu nitelendirmeler yapıyorlar. Bir kere İstanbul’da yaşayan çok sayıda Sivaslı vatandaşımız var. Kesici, hem Sivaslılardan, hem ortaanadolu’dan, hem de dengeli bir şahsiyet olması itibariyle diğer eğilimlerden oy alma şansına sahip. Üstelik, Türkiye’nin yetiştirdiği en iyi ekonomistlerden biri. İstanbul’a bu dar zamanda Kesici gibi bir ekonomistin iyi geleceği muhakkak.

  Ankara’da, başta Kayseri olmak üzere Orta Anadolu şehirlerimizden pek çok insan yaşar. Bunların toplamı oldukça büyük bir yekûn tutuyor. O kadar ki, bu insanlar Ankara Büyükşehir seçiminde belirleyici olabilirler. Bunun içindir ki Feyzioğlu’nun adı hemen öne çıkıyor. Aday gösterilirse ve kendisi tarafından da kabul edilirse, Ankara şaibesiz, dürüst, iyi düşünceli bir hukuk adamına teslim edilmiş olur. Feyzioğlu’nun icraatçı yönü de unutulmasın.

  Dürüstlük ve icraatçılık yönünden İlhan Kesici isminin de öne çıktığı görülüyor.

  Tekrar ifade etmek gerekirse, gerek Kesici’nin, İnce’nin, gerekse de Feyzioğlu’nun bu konuda ne düşündüklerini bilmiyoruz. Bu yolda herhangi bir beyanları da olmadı. Fakat, bu yönde düşünce seslendirenler bir hayli çoğunlukta.

  Umarız, başta anamuhalefet CHP olmak üzere, diğer muhalefet partileri aday belirlemelerde yanlış adımlar atmaz, taraftarlarını hayal kırıklığına uğratmazlar.

  Bir şey daha; CHP ve muhalefet adaylarını şimdiden belirlemeli, onların alanlara zamanında çıkarak yol almaları doğru bir pratik olacaktır. Cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecinde olduğu gibi ayak sürümeler yaşanırsa, korkarız sonuca etkili olacak fırsatlar heba edilmiş olur.

  Millet ittifak bozulmadan yerel seçimlere girilirse İYİ Parti’nin ve Saadet’in de şanslı olabileceği şehir ve ilçeleri bir kenara yazmış olalım.

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Nerden
  Uzay:)
  Yaş
  42
  Mesaj
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. Yorum: 0
  Son mesaj: 08-11-2016, 02:46 PM
 2. Yerel Yönetimler
  dogangunes Tarafından Açık Öğretim (AÖF) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 09-01-2011, 03:29 AM
 3. Bdp, seçimler, pkk
  helindem Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 09-11-2010, 11:18 AM
 4. Kartal Belediyesinin seçimler öncesi yaptıgı yolları takdir ediyorum :p
  sheytan Tarafından Destekliyoruz, Alkışlıyoruz Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 22-08-2008, 12:20 PM
 5. Kablosuz Yerel Ağ Bağlantısı
  LegendS1 Tarafından Adsl Network Ağlar Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 05-11-2007, 08:00 PM
Yukarı Çık