+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

Bakıcı mı Kreş mi?

GÜNCEL GÜNDEM Kategorisi Özgün Makaleler Forumu Bakıcı mı Kreş mi? Konusunu okuyorsunuz, Konu içeriği kısaca ->> İşe gittikten sonra çocuklarınıza kimin bakacağına karar vermenize yardımcı olması için bu listeyi kullanabilirsiniz. İlk çocuğuna hamileyken, doğru beşiği, en ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Feb 2018
  Burç:
  Akrep
  Cinsiyet
  Kadin
  Mesaj
  2
  Rep Gücü
  1

  Bakıcı mı Kreş mi?

  İşe gittikten sonra çocuklarınıza kimin bakacağına karar vermenize yardımcı olması için bu listeyi kullanabilirsiniz.

  İlk çocuğuna hamileyken, doğru beşiği, en uygun tulumu, en iyi bebek bezi markasını seçmeye çalışırken tonlarca vakit harcıyordu arkadaşım. Fakat oğlu doğduktan sonra henüz en büyük kararlardan birini vermediğiyle yüzleşti: Avukat olarak çalıştığı kıdemli işine döndüğünde çocuk bakımı için ne yapacaktı? Arkadaşım bu kararla yüzleşmede yalnız değildi.
  İşçi İstatistikleri Bürosu çocuklu kadınların ciddi bir bölümünün yarı veya tam zamanlı çalıştıklarını gösteriyor. Bu çoğu ailenin çocuk bakımı seçeneklerini ve bununla birlikte gelen tüm ekonomik, lojistik ve duygusal kararları araştırdığı anlamına geliyor. Aile yaşam uzmanı Doktor, kreş, anaokulu ya da bakıcı arasında seçim yaparken dikkate alınması gereken her şeyi belirtiyor.

  KREŞ:
  Avantajları
  Sosyal becerileri oluşturur
  Çocuklarla oyun oynayan ve onlara bir şeyler öğreten kreşler çocukların sosyalleşmesini sağlar. Bu üç-dört kardeş olan çocuklar için ve özellikle yeniliği ve hareketi seven çocuklar için önemlidir.
  Zengin kaynaklar
  Çoğu merkez çok çeşitli oyuncaklar, oyunlar, süslemeler, oyun araçları ve daha fazlasını sunar. Eğitici bina inşa etme, kıyafet giydirme oyunları ve sanat malzemeleri gibi bir evin temin edebileceğinden çok daha fazla ürüne sahipler. Çoğu da müzik ya da jimnastik gibi ekstra faaliyet ve dersler için uzman getirtiyorlar.
  Devlet düzenlemesi
  Kreşler güvenli, sağlıklı bir çevrede, iş alımı, mekan problemi ve dahasına göre hareket etmeli. Araştırmalar, öğrenci olanlar da dahil belli bir deneyim ve eğitim seviyesine sahip çalışanlara ihtiyaç duyulduğuna işaret ediyor. Kreşlere gittiğinizde en son devlet lisansına sahip olup olmadıklarına baktığınızdan emin olun ve duvara asılı bir sertifika göremezseniz sorun.
  Ek denetim
  Çoğu merkezde, öğretmenler yöneticiler tarafından denetlenir ve sınıflara girip çıkan birçok öğretmen ve anne baba vardır, ekstra güvenlik ve denetim seviyesi sağlarlar.
  Dikkate Alınacak Hususlar
  Programınız
  Günün son saatlerine doğru bir toplantıda mahsur kalıyorsunuz. Kreşlerin belirli kapanış vakitleri olduğundan, ya işten erken ayrılmak zorunda kalırsınız ya da merkezi geciktirdiğiniz için yüklü bir miktar para ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca akşam yemeği vaktinde dışarıda gezmek ve yanınıza küçük çocuğunuzu da almak durumunda kalabilirsiniz.
  Çocuğunuzun kişiliği
  Bazı çocuklar gün içerisinde çok sayıda geçişler ve uyarılarla mücadele etmek zorunda kalabilirler. Fakat her çocuğun mizacı da farklıdır. Kendi çocuğunuzu tanıyın. Bazı çocuklar grup bakımını bunaltıcı bulurlar ve uyarılara, gürültüye ve öğretmen geçişlerine karşı oldukça hassastırlar.
  Grup gerçekleri
  Diğer çocukların davranışları ve gelişimleri çocuğunuzun gününü etkileyebilir. Çocuğunuz ek disipline ihtiyacı olan başka bir çocuktan nasıl etkilenebilir? Öğretmenin tek seferde birkaç çocukla ilgilenmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
  Hasta politikaları
  Evet, sigara ve çocuklar makaron ve peynir kadar uyumludur. Kreşler “hastaysanız, evde kalın” politikasına sahiptirler. Bu hasta çocuğunuzu almak için işteyken telefon alabileceğiniz ya da ateşlenen çocuğunuzu son dakika bakımına götürmek zorunda kalabileceğiniz anlamına gelir.

  BAKICI:
  Avantajları
  Kontrolü elinizde tutabilirsiniz
  Bazı anneler kendilerini kontrolün verdiği rahatlamışlık hissi içinde bulurlar. Çocuğunuzun günü ile ilgili bir kişiyi yönettiğinizde bakıcınız çocuğunuzun ne yaptığı, ne zaman yaptığı, nasıl yaptığı, ayrıca nereye gittiği ve neyle karşı karşıya kaldığıyla ilgili daha fazla kontrole sahip olursunuz. Ve eğer isterseniz çocuğunuza uyku, atıştırma ve oyun vaktini ayarladığınız bir program uygulayabilirsiniz. Ayrıca detaylı günlük rapor ve eğlencelerinin parçası olabileceğiniz fotoğraflı mesajlar da isteyebilirsiniz.
  Bire bir dikkat ve ilgi
  Bakıcılar özellikle küçük çocuklar için önemli olan tek bir ilgi figüründen alışılmadık ve yeni durumlara daha güçlü tepki verebilmesi açısından yararlanmayı sağlar. Bakıcı çocuğunuzun ihtiyaçlarını karşılar ve ilgi göstermeniz için herhangi bir rekabet yoktur.
  Lojistik daha kolay olabilir
  Çalışan aileler aslında işyerlerinde çocuksuz vakitlerinin tadını çıkarırlar! Çocuğunuzun sırt çantası ya da bebek bezi olmadan diz üstü bilgisayarınızla dışarıda yürüme hakkında söylenecek çok şey var. Fırında güveci unuttuğunuzda evi arayıp sorabileceğiniz bir bakıcınız varsa gece yarısı ya da akşam yemeğinde dışarı çıkmak biraz daha kolay olabilir. Bir tesisatçıya ihtiyacınız olduğunda ve işten çıkmayı bekleyecek vaktiniz yoksa bakıcınız bununla ilgilenmek için var. Çoğu bakıcı çocukların yemeği ya da kirli çamaşırlarını yıkamak gibi hafif ev işlerinde yardımcı olur.
  Dikkate Alınacak Hususlar
  Bir kişiye bağlı olmak
  Bakıcının hasta olması ya da şehirden ayrılmak zorunda kalması gibi bir şanssızlığınız olabilir. Bakıcınız gribe yakalanmış ya da bunalıma girmiş ailesiyle ilgilenmek için boş vakte ihtiyacı olabilir. Devreye girecek bir grup çalışan olmayacaktır. Bu yüzden bir b planına ihtiyacınız olacak ya da işten izin almanız gerekecektir.
  Düzenin ya da gözetimin olmaması
  Bakıcı sadece kendisini tutan işveren tarafından yönetilir. Bakıcılar belli bir eğitim seviyesine ya da çocuk gelişim kurs sertifikasına sahip olmak zorunda değildir (ki çoğu sahiptir). Bakıcı adayını incelemek ve arka planda çalışmalarını kontrol etmek aileye kalmıştır.

  Kaynak

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesaj
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. Çocuğa Bakıcı Aramak
  mopsy Tarafından Sohbet ve Dedikodu Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 17-02-2018, 09:41 AM
 2. İlginç bakıcı ilanı
  YukseLL Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 09-04-2012, 11:03 PM
 3. İtalyada Bakıcı dehşeti
  YukseLL Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 13-07-2010, 12:23 PM
 4. Bakıcı Adaylarına Mutlaka Sorulacak 9 Soru
  dogangunes Tarafından Çocuk Sağlığı Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 09-02-2010, 10:20 AM
 5. Yabancı uyruklu bakıcı vahşeti
  YukseLL Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 26-10-2008, 11:25 AM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık