Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Mesaj
  98
  Rep Gücü
  215

  Bdp’nin nasıl bir parti olduğuna siz karar verin

  BDP’NİN NASIL BİR PARTİ OLDUĞUNA SİZ KARAR VERİN
  Başından beri Türkiye Partisi olacağı, sadece Kürtlerin değil Türkiye’de yaşayan herkesin sorunlarıyla ilgileneceği hususlarında kararlı ve tutarlı açıklamalarını ısrarla sürdüren BDP’nin, kuruluşundan sonraki günlerde verdiği sözleri yerine getirip getirmediği ya da getiremediği konusunda çeşitli haberler duyuluyor. Yolsuzluklarla başı dertten kurtulmayan, il ve ilçe teşkilatlarındaki çıkar kavgaları, üyeler arasındaki anlaşmazlıklarla gündeme gelen ve Demokratik Özerklik projesini iyice düşünmeden ve zamansızca kamuoyuna sunduğu için Öcalan tarafından sürekli eleştirilen BDP ile ilgili yine okuyucularla paylaşmam gereken ne yazık ki rahatsız edici haberler bulunuyor.
  DTK tarafından Türkiye gündemine dahil edilen, yeni bir tartışma ortamı yaratan ve BDP ile birlikte hazırlanan “Demokratik Özerklik Bildirisi” ile ayrı dil, ayrı bayrak kavramlarıyla bizi muhatap eden konuların, toplumda derin bir rahatsızlık duygusu uyandırdığı biliniyor. Bu rahatsızlığı duyanların en başında da İç Anadolu Bölgesindeki Kürtler geliyor. Bu bölgede yaşayan Kürtler tarafından “Demokratik Özerklik” ve “Demokratik Özerk Kürdistan” ifadelerinin, sınırları Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerini kapsayan bir Kürt Bölgesi anl***** geldiği, bu nedenle söz konusu yapının ve sistemin hayata geçirilmesinin mümkün olmadığı, Türkiye’nin diğer bölgelerinde de Kürtlerin yaşadığının ifade edildiği, kendi akibetlerinin ne olacağı yönündeki endişelerin sık sık dile getirildiği söyleniyor.
  Bugünlerde ilgili bakanlıklar tarafından Doğu ve Güneydoğu Bölgelerinde çeşitli proje çalışmaları yapıldığı bildiriliyor. Söz konusu çalışmalardan haksız kazanç elde etmek isteyen BDP’li belediyeler ise bu konuda adeta birbirleriyle yarış ediyor. KCK üyeleriyle birlikte kâr peşinde koşan BDP İl ve İlçe Başkanlarının bazılarının soruşturma geçirip parti faaliyetlerinden men edilseler bile yolsuzluk yapmaktan vazgeçemedikleri belirtiliyor.
  Dini konularda da BDP Teşkilatlarında farklı inanışlara yönelmeler görülüyor. Partinin özellikle Doğu Bölgelerindeki İl ve İlçe Teşkilatlarının, misyonerlik çalışmalarının esiri oldukları vurgulanıyor. Parti mensuplarının, din değiştirmeleri karşılığında kiliselerden maddi destek temin ettikleri, bu arada misyonerlik propagandalarına da yardımcı oldukları kaydediliyor.
  Yine Doğu Bölgelerindeki illerde BDP Teşkilatlarının, devlete ait olan her şeyi karalama stratejisi geliştirdiği, BDP’de örgütün havasının hakim olduğu, kentlere ekonomik refah ve canlılık getirecek projelerin desteklenmediği, ajitasyon çalışmalarının ise aralıksız sürdürüldüğü görülüyor.
  Önümüzdeki günlerde de BDP’de yaşanan olumsuzluklara yenilerinin ekleneceği muhtemel görünüyor. Parti çalışmaları bir öyle bir böyle devam ederken, konuları yakından takip eden okurların kolaylıkla anlayacağı üzere, partinin inşasının daha en başından çürük temellere dayandırıldığı ve yaşanan artçılarla dengesinin bozulduğu değerlendiriliyor.

  Helin Demir
  helindem@mynet.com

 2. #2
  Aktif Üye tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Nerden
  Antalya
  Mesaj
  2.191
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  54809
  Bunların herşeyi çürük zaten. Bunlar devlet kursa halkı açlıktan öldürürler...

Benzer Konular

 1. Bilgisayarınız ne zaman uyuyacak ne zaman çalışacak siz karar verin
  YukseLL Tarafından Ücretsiz Programlar (Freeware ,Shareware ) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 17-04-2012, 06:11 PM
 2. Tarık Akan: "2011 ak mı kara mı siz karar verin"
  bursali68 Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 13-10-2011, 01:11 PM
 3. Artık bir karar verin!!!
  YukseLL Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 08-09-2011, 11:40 PM
 4. Alın verin ekonomiye hayat verin
  eмiLy Tarafından Süper Sözlük Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 20-09-2009, 05:42 PM
 5. Araba mı? Motor mu? Siz karar verin..
  SGOR Tarafından Motorsiklet Forum Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 18-04-2008, 01:46 PM
Yukarı Çık