BAĞIMSIZ ÇEÇENİSTAN MİLLİ MARŞI

Hiç dinleyiniz bulunmuş mudur ki? Dinleyeniz bulunmadıysa. Ne mutlu! Ve ne yazık! Bir dinleyin. Gözlerinizi kapatın. Yeri gelince de açın.

Ve iktidara neden muhalefet olduğumuzu neden onu eleştirdiğimizi ve neden Silivri’yi gülerek karşıladığımızı anlayın.

Milli Marşı dinleyenler bilirler. Yerin ve göğün ve tüm bunların yanında da her bir şeyin Yaratıcısını.

Bağımsızlık, özgürlük, hürriyet vazgeçilmezler arasındadır. Kuzey Kafkas Dağları La ilahe İllallah ile inlerken esaret altında yaşamamak uğruna insanlık tarihinden bu yana bugünümüzden bu yana da hiç duraksız 350 yılı aşkın bir süredir doludizgin giden Noh Çeçe naraları.

Bugün Filistin için ağlayanlar. Gemilere ağıt yakanlar. Bilirler mi ki Filistinliler yüz yıldır katledilmektedirler.

Cendel Tepelerinde gömülü bulunan yiğitlerin kemiklerini dahi küle çeviren sadece oranın iktidarı değil iktidarlardı. Bu iktidarlar hayâsızca birbirlerinin yüzlerine gülüp Samsun sokaklarında Tevrat’ın Emirleri konusunda vaazlar verdiler.

Aynı soyun çocukları bulunan iktidarlarında inanç n***** da herhangi bir şey bulunmamaktaydı.

Nefretin, ayrımcılığın ve inançsızlığın her birine karşı çıkan Kuzey Kafkasların Çocukları Şey Şamil’in torunları olduklarını bir kere daha dünyaya cesaretle ispat etmişlerdi. Dünün Satılık Padişahları gibi günün adamları da tüm ikiyüzlülükleriyle ölümlere göz yumdular.

Evet. İktidara muhalifim. Özgürlük Temelimdir. Evet. İktidara muhalifim. İnancım teminatımdır. Evet. İktidara muhalifim. Çünkü onlar inananları sömürmeye çalışmakta ve kurulmuş oldukları metropoller de onların jandarması mantığıyla hareket etmektedirler.

Evet. Hasan Tahsinler öldü. Evet. Namık Kemal’ler anılmamakta. Evet. Çeçenistan ve Grozni yok edildi. Evet. Onlar boyun eğmediler. Onlar Hak dediler. Onlar Kuzey Kafkaslardan Milli Marşlarını tüm dünyaya duyurabilmek adına Yok oldular.

Her insan özgürdür. Eşittir. İnancını dilediği gibi yaşama da özgürdür. İnsan düşündüğünden hapis olamaz. Gerek fiziksel ve gerekse de psikolojik işkenceye maruz bırakılamaz. Öldürülemez. Dedik.

2010 yılın da inananlara karşı psikolojik işkence uygulayanlara yazıklar olsun. Diğerlerini yazmaya da gerek bulunmamaktadır.

Mersin İçel Semalarından Kuzey Kafkaslara bir değil bin selam gönderir ve bu koca Ülke de Menfaat Gruplarına ve onlardan oluşturulan iktidarlara rağmen halen inananların varlığının bulunduğunu bildiririm.
Kuzey Kafkasya Sevdalısı Mersin İçel Burak Canlı