Gösterilen sonuçlar: 1 ile 5 Toplam: 5

Pkk ve bdp’yi birbirine düşüren ticari ihtilaflar

GÜNCEL GÜNDEM Kategorisi Özgün Makaleler Forumunda Pkk ve bdp’yi birbirine düşüren ticari ihtilaflar Konusununun içerigi kısaca ->> PKK VE BDP’Yİ BİRBİRİNE DÜŞÜREN TİCARİ İHTİLAFLAR Terör örgütü PKK’nın uyuşturucu ve insan kaçakçılığı, tefecilik, sahtecilik, kara para aklama ve ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Mesaj
  98
  Rep Gücü
  215

  Pkk ve bdp’yi birbirine düşüren ticari ihtilaflar

  PKK VE BDP’Yİ BİRBİRİNE DÜŞÜREN TİCARİ İHTİLAFLAR
  Terör örgütü PKK’nın uyuşturucu ve insan kaçakçılığı, tefecilik, sahtecilik, kara para aklama ve daha sayılamayacak yollardan kendisine gelir temin etmek için çabalayıp durduğu biliniyor. BDP’nin de organik bağ içinde olduğu PKK’nın bahsekonu faaliyetlerine zaman zaman iştirak ettiği, özellikle BDP’li belediyelerin rant kavgaları ve maddi yolsuzluklara sahne oldukları, bu yüzden adli soruşturmalara maruz kaldıkları yaşananlar arasında yer alıyor. Bütün bunların yanında PKK ve BDP’liler ve yakınları arasındaki ticari meseleler yüzünden örgüt üst yöneticileri, hatta milletvekillerinin bile birbirlerine düştükleri, çıkar kavgaları ve çekememezliklerin ölümle tehdit etme boyutlarına vardığı hususları ise son günlerde örgütsel çevrelerdeki sohbetlerin ana konusunu oluşturuyor.
  Eski DTP milletvekili ve Abdullah Öcalan’a en yakın isimlerden olan bir şahsın kardeşleriyle birlikte kurmuş olduğu inşaat firmasının (ya da müteahhitlik firmasının demek daha doğru olabilir) büyük firmalar için taşeronluk yaptığı, yüksek rakamlarla iştigal eden firmanın özellikle Kürtler için cazibe merkezi haline gelen Irak’ta ticareti tercih ettiği, birinci derece yakınları terörle bağlantılı olanların kamu ihalelerine katılamayacakları yönündeki kurala rağmen ticari faaliyetlerinde Irak’ta hatırı sayılı ilişkileri bulunan eski siyasilerden de referans alarak devam ettiği söyleniyor. Aile şirketi olarak bilinen firmanın ortaklarından A.T’nin, PKK saflarında iken 1988 yılında eylem için Tunceli’ye gittiği sırada yakalandığı, bilahare hapse girdiği ve üst düzey siyasi yakınlarının da etkisiyle kısa sürede hapisten kurtulduğu, A.T’nin diğer kardeşinin de yine PKK’lı olduğu için tutuklu bulunduğu Erzincan Cezaevi’nde örgüt mensupları tarafından katledildiği, cenazesine eski DTP milletvekili kardeşinin bile katılmadığı belirtiliyor. Kardeşler arası ilişkiler çok mükemmel olmasa da firmanın faaliyetleri son hızla sürerken, yaklaşık bir yıldır devam eden bir ihtilaf yüzünden A.T’nin canının fena halde sıkıldığı konuşuluyor.
  A.T adlı şahsın, iş ortağı olduğu şahıslarla bir para meselesi yüzünden sürekli kavga ettiği, hatta anılanın bu nedenle ölümle tehdit edildiği bile söyleniyor. Ortak olduğu şahıslara para ödenmesini engelleyen A.T’nin en sonunda örgütün en tepesindeki Karayılan’a bile şikayet edildiği kaydediliyor. Karayılan’ın ise, A.T’nin kardeşinin eski DTP milletvekili ve Öcalan’a yakın bir isim olmasını da hesaba katarak, örgütün eylemsizlik sürecinin devam ettiğini de düşünerek, bu aşamada herhangi bir skandal istemediği bildiriliyor. BDP’den bazı şahısların da ticari ihtilafı çözüme ulaştırmak için aracı olmayı teklif ettikleri, örgüt içi hesaplaşmanın ilerideki günlerde daha da büyümeden sonuçlandırılmaya çalışıldığı belirtiliyor.
  Fazla muhabbet tez ayrılık getirir misali PKK ve BDP’nin gelecek günlerdeki ilişkilerinin hangi yöne doğru ilerleyeceği merak edilirken, geçmiş günlerdeki izlenimlerden de anlaşıldığı gibi, ticari ihtilafın boyutlanması halinde, cinayetlere kadar varabileceği düşünülüyor.
  Helin Demir
  helindem@mynet.com

 2. #2
  redyellow
  Misafir..
  Yesinler birbirlerine, beter olsun hainler.

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye kirmizigül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Nerden
  Istanbul, Turkey, Turkey
  Mesaj
  3.148
  Blog Mesajları
  22
  Rep Gücü
  18820
  herkes ektigini bicer elbette birgün sonu gelecek.

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Jul 2010
  Mesaj
  452
  Rep Gücü
  0
  Mevlana ile talebeleri yoldan gecerken , iki köpegin güzel güzel oynadigini görüyorlar,talebelerden biri dayanamayip söyle bir kelime sarfediyor;

  " ne güzelde oynuyorlar..! "
  Mevlana Hz leri diyor ki ; Aralarina bir kemik ativer bakalim nasilda giriyorlar birbirine...!

  iste pkk ve onun siyasi uzantisi bdp ne güzel gecinirken aralarina Para girince..sonuc malum...

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Nerden
  Antalya
  Mesaj
  2.191
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  54809
  Alıntı helindem´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  PKK VE BDP’Yİ BİRBİRİNE DÜŞÜREN TİCARİ İHTİLAFLAR
  Terör örgütü PKK’nın uyuşturucu ve insan kaçakçılığı, tefecilik, sahtecilik, kara para aklama ve daha sayılamayacak yollardan kendisine gelir temin etmek için çabalayıp durduğu biliniyor.

  Birtakım Kürtlerin övündükleri örgütün yaptığı işlere bak. Her türlü pislik var. Bunlar mı Kürtlerin hakkını arayanlar, bunlar mı sözde özgürlük savaşçıları ?

Benzer Konular

 1. Yorum: 0
  Son mesaj: 06-04-2012, 05:46 PM
 2. Uluslararası ticari terimler
  İnci Tarafından Super Rehber Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 14-05-2011, 02:49 PM
 3. Nevruz’a gölge düşüren görüntüler
  helindem Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 21-03-2011, 04:16 PM
 4. Yüksek kolestrolü düşüren formül
  mopsy Tarafından Hastalıklar ve Tedavi Yolları Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 14-01-2010, 08:44 PM
 5. İnsanı yorgun düşüren 11 enerji düşmanı
  Go[rk]eM Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 01-11-2007, 10:34 PM
Yukarı Çık