Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Mesaj
  98
  Rep Gücü
  215

  Küstahlığın bu kadarına da pes doğrusu!

  KÜSTAHLIĞIN BU KADARINA DA PES DOĞRUSU!
  Referandumu boykot kararı, boykottan vazgeçmesi, İmralı’dan gelen emirlerle tekrar boykot kararına dönmesi gibi konularla sürekli gündemde kalmak için çabalayan BDP’den gelen tehditvari ve terbiye sınırlarını zorlayan, insan haklarına aykırı, iradeleri baskı altında tutmayı hedefleyen kışkırtıcı sözler gündemde şok etkisi yaratıyor.
  Referandumda “evet” diyeceklerini açıklayan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Galip Ensarioğlu’nun başı çektiği 14 sivil örgüte “Yaptığınız ahlaksızlık” mesajı ileten ve durumlarını tekrar gözden geçirmelerini isteyen BDP, “Siz Diyarbakır’ı temsil etmiyorsunuz” sözleriyle sivil toplum örgütlerini kayda değer bulmadıklarını belirtiyor. Doğu ve Güneydoğu’da sivil toplum örgütlerinden gelen art arda “evet” çağrılarına kızan PKK ve örgütün tepkisini dile getiren BDP ikilisi, baskılarına karşılık bulamayınca adeta öfke kusuyor. BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Genel Başkan Yardımcısı Gülten Kışanak, üstüne basa basa 14 sivil toplum kuruluşunun Diyarbakırlıların görüşünü yansıtmadığını belirterek, adeta posta koyuyor.
  BDP’nin özgür irade kuralına gölge düşüren tavırları karşısında sivil toplum örgütleri de tepkilerini ağır sözlerle dile getirmekte gecikmiyor. Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Galip Ensarioğlu, BDP’nin eski alışkanlıklarının bulunduğunu, aynı terör örgütü PKK gibi sıkıştığı anda insanları etkisizleştirmek için hain ilan ettiğini, Diyarbakırlı milletvekillerinin bile Diyarbakırlı olmadıklarını referandumda bunun cevabını “evet” oylarıyla vereceklerini belirtiyor.
  BDP’nin üslubunu “talihsizlik” olarak yorumlayan eski Baro Başkanı Sezgin Tanrıkulu, Demirtaş’ın Başbakan’ın “Bitaraf olan bertaraf olur” sözünü eleştirirken bile bir adım öne gittiğini değerlendirerek, demokratik olmayan bir tavır sergilediğini ve kendilerine hakaret ettiğini vurguluyor.
  Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Alican Ebedinoğlu ise, Demirtaş’ın “ahlaksızlık” açıklamasını, demokratik anlayışa sığdıramadığını ifade ediyor.
  Her harekette demokratik, demokratik diye tutturan, sonra da demokrasinin yanından bile geçemeyen BDP ve temsilcisi Demirtaş’ın tavrı sizce ne kadar demokratik? Acaba kimin yaptığı ahlaksızlık?
  Helin Demir
  helindem@mynet.com

 2. #2
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Jul 2010
  Mesaj
  47
  Rep Gücü
  0
  BDP -PKK Statükoya, Sisteme ,Ergenekona bedel ödüyor...

Benzer Konular

 1. Yüzsüzlüğün bu kadarına pes doğrusu…
  helindem Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 15-03-2011, 02:57 PM
 2. Yiyeceklerin doğrusu, yanlışı
  Nil@y Tarafından Alternatif Tıp Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 31-12-2007, 10:32 AM
 3. e pes doğrusu
  karaca10 Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 26-09-2007, 09:08 PM
 4. Yorum: 0
  Son mesaj: 06-10-2006, 06:52 PM
Yukarı Çık