Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Mesaj
  98
  Rep Gücü
  215

  Bdp çizmeyi aştı!

  BDP ÇİZMEYİ AŞTI!
  İmralı ve Silivri Cezaevleri ile Kandil Dağındakilerin karşı çıktığı Anayasa değişikliği paketine boykot kararı ile iştirak eden, her gün alanlarda referandumu boykot mitingleri düzenleyen, bir ara şartları kabul edilirse boykot kararından vazgeçebileceğini açıklayan, daha sonra İmralı’dan gelen emirlerle Öcalan’ın cezaevi şartlarının iyileştirilmesi halinde 12 Eylül’de “evet” oyu kullanacağını belirten BDP, bu kez de sözde konfederasyon bayrağı açarak çizmeyi iyice aştı.
  Şırnak’ın Cizre ilçesinde miting düzenleyen BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Ne kadar boykot o kadar özgürlük” sözleriyle taleplerini boykot sayesinde elde edeceklerini ifade etti. Mitinge başlamadan önce çatışmalarda ölen ve şehit ilan edilen PKK’lılar için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulurken, boykot konusunda BDP’nin tabanından ve diğer milletvekillerinden zaman zaman değişik açıklamalar duymaya alışmışken miting meydanındaki “Biji serok Apo” ve “PKK halktır halk burada” pankartları da her zamanki gibi varlığını muhafaza etmeyi başardı. Mitingte 10 metre uzunluğundaki PKK’yı simgeleyen bezler ve Abdullah Öcalan’ın posterleri ise bardağı taşıran son damla oldu. Öcalan’ın emirlerini yerine getirmek için ne yapacağını bilemeyen, adeta nasıl taşkınlık yapsam, ne tür eylemlerde bulunsam diye kendini yerden yere vuran BDP’nin bu son hareketi artık özgürlük sınırlarının da ötesinde düpedüz demokrasi hainliği şeklinde gündeme yansıdı.
  Bu arada Selahattin Demirtaş, boykot kararı konusunda DTK’dan bu güne kadar kendilerine herhangi bir sinyal gelmediğini belirtirken, DTK Eş Başkanı Ahmet Türk, “Hükümet ciddi hamle yaparsa her şey değişebilir” açıklamasını yaptı. Referandumda halkın düşüncesini tespit etmeye çalıştıklarını, PKK'nın eylemsizlik kararından sonra BDP'nin boykot kararının esneyeceğini sanmadığı söyleyen Türk, “Hükümetin duyarsızlığının süreci bu hale getirdiğini, Kürt halkının ve kendilerinin talepleri olduğunu, ifade etti. Demirtaş’ın, “DTK ile boykot konusunu hiç konuşmadık” açıklamasının ardından Türk’ün BDP ile aynı duyguları paylaştıklarına yönelik açıklamaları tam bir tezatlık oluştururken, PKK, BDP ve DTK cephesinde her kafadan çıkan ayrı sesler, Kürtlerin aklını karıştırmaktan başka bir işe yaramadı.

  PKK, BDP ve şimdi de DTK, her şeyi Kürtler adına ve onların haklarını korumak için yaptığını savuna dursun, son günlerde sempatizan ve seçmen konusunda epey kayba uğradı. Özellikle sınır bölgelerinde karakollara gelerek teslim olan PKK’lı terörist sayısındaki artış dikkat çekerken, BDP’nin tabanından gelen ve boykot kararını benimsemeyeceklerini haykıran partililer de, terör birlikteliğinde hayal kırıklığı yarattı.

  Sonuç olarak PKK, BDP ve DTK’nın üçünün de aynı yolun yolcusu oldukları ortaya çıktı. İmralı’dan gelen talimatlarla hareket eden, bazen İmralı’yı dikkate almıyormuş gibi gözüken ancak ondan habersiz pazara bile gidemeyen bu üçlünün tutarsız açıklamalarının referandum tarihine kadar süreceği düşünüldüğünde; “Bunlara inananların vay haline!” demekten başka bir şey kalmadı.

  Helin Demir
  helindem@mynet.com

 2. #2
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Jul 2010
  Mesaj
  47
  Rep Gücü
  0
  YARGI niye görevini yapmıyor ?? İktidar partisi AK PARTİYE KAPATMA DAVASI açan YARGI nerdesin ???
  bu YARGI Adalet dağıtmamıştır ,dağıtamazda yeni YARGI, yeni ORDU hemen....

Benzer Konular

 1. Nişanyan yine çizmeyi aşan sözler sarfetti
  YukseLL Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 16-10-2012, 11:55 AM
 2. İşsizlik isyanı sanal alemde sınır aştı
  simqe Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 03-03-2009, 03:50 PM
 3. Küfrüm Edebimi Aştı Bu Gece
  BOBMARLEY Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 08-07-2008, 12:24 PM
Yukarı Çık