Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

Yine dtp yine tehdit!

GÜNCEL GÜNDEM Kategorisi Özgün Makaleler Forumunda Yine dtp yine tehdit! Konusununun içerigi kısaca ->> YİNE DTP YİNE TEHDİT! Kürt sorununun çözümüne yönelik olarak DTP’nin ılımlı şahıslarınca yapılan açıklamaların, diğer kanatla anlaşmazlıklar yarattığı, parti içinde ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Mesaj
  98
  Rep Gücü
  215

  stat Yine dtp yine tehdit!

  YİNE DTP YİNE TEHDİT!
  Kürt sorununun çözümüne yönelik olarak DTP’nin ılımlı şahıslarınca yapılan açıklamaların, diğer kanatla anlaşmazlıklar yarattığı, parti içinde yoğun kopuşların yaşandığı biliniyor. Demokratik açılımla ilgili çalışmalar hızla sürerken DTP’den gelen sert açıklamalar, bazen tehditsel bir hal alıyor. Durum böyle olunca da DTP’nin klasik tavrı gündemdeki yerini koruyor.
  Bu seferki tehdit PKK üyeliğinden yargılanırken milletvekili seçilip tahliye olan Sebahat Tuncel’den geliyor. DTP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, DTP’nin siyaset dışı bırakılması halinde Türkiye’de yaşanacak kaos ve gerilimden sorumlu olmayacaklarını söylüyor. PKK’nın üst düzey yöneticilerinden Murat Karayılan da Sebahat Tuncel gibi her gün ROJ TV ekranlarından buna benzer tehditler savurarak halkı tahrik ediyor. Öyleyse ikisinin arasında hiçbir fark olmadığı, DTP=PKK eşitliğinin bozulmadığı, hatta Kandil’den gelen emirlerle Tuncel’in ve diğer DTP’lilerin böyle davrandıkları anlaşılıyor.
  DTP İstanbul İl Başkanlığı’nda bir basın açıklaması yapan Tuncel, farklı seslerin TBMM’de temsil edilmesi gerektiğini dile getirerek, DTP’nin Türkiye’deki ötekilerin sesi olduğunu kaydediyor. Tuncel aslında “ötekiler” kelimesi ile kendisi ayrımcılık ve bölücülük yapıyor. Yıllarca beraber yaşayan Kürtler ve Türklerin ilişkilerini bozmak için Kürtlere hakaret ediyor. Kürtlerden “ötekiler” diye söz etmesi PKK ve DTP’nin sözde haklarını savunduklarını iddia ettikleri halka saygısızlık olarak değerlendiriliyor.
  Sebahat Tuncel konuşmasının devamında, DTP’nin, Kürtlerin destek verdiği bir parti olduğunu, Kürt sorununun çözümünde kilit parti olarak görev aldığını belirtiyor. Tarihi fırsatın yakalandığı şu günlerde madem ki DTP kilit parti ve Kürtleri böylesine çok düşünüyor neden PKK’ya silah bırakmasını söylemiyor? DTP, PKK’ya, PKK da DTP’ye benziyor. Birbirlerinden hiç farkları bulunmuyor.
  Milletvekili Tuncel, DTP’nin siyaset dışı bırakılırsa kaos çıkacağını ve gerilimden sorumlu olmayacaklarını, Türkiye’nin belki çok daha gerilere gideceğini bile söylüyor. En başta halkın oylarıyla seçilmiş bir milletvekiline böyle sözler yakışmıyor. Adeta gerilimi tırmandırmak istercesine sarf ettiği bu cümleleri halkı provoke etmek, tahrik etmek için kullanıyor. Bugün Türkiye’de ne Türk ne de Kürt hiç kimse terör istemiyor. Kaos istemiyor. Hele ki 21.yy’da yaşadığımız şu günlerde Türkiye Avrupa Birliği’ne üye olmak için uğraşırken neden daha geriye gitmek için çabalasın ki?
  Kısaca, DTP’de değişen bir şey yok. Seçmenlerinin de DTP’den umudu yok. Bu durumda insanın içinden “Gölge etme başka ihsan istemez” demek geliyor.
  Helin Demir
  helindem@mynet.com

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Mesaj
  522
  Rep Gücü
  7929
  Ne yazıktır ki onların yaptığı her hareketi söylediği her cümleyi görsel ve yazılı basına taşıyan ve sadece bununla kalmayıp internet ortamında bile yayınlayanlar veya kaleme alanlar var.

  Tabi ki istediklerini söylerler adam yerine konuluyoruz diye düşünüyorlar... herşey ortada.

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye carloss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  1.712
  Rep Gücü
  28877
  PKK nın ne olduğunu unutturma kampanyası var ve şiddetle devam ediyor. Sanki PKK mazlum, sanki PKK ezilmiş, sanki bu savaşı başlatan TSK. Hayır efendim istedikleri kadar tehdit etsinler bu ülke bu yarım akıllı terörist bozmalarına pabuç bırakmayacaktır.

Benzer Konular

 1. Yine cemaat yine ırkçılık
  ajan Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 01-02-2010, 11:33 PM
 2. Yine kandil, yine yazı dizisi
  YukseLL Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 02-12-2009, 12:47 PM
 3. yine bugün yine yeniden (Muhakkak Okuyun)
  Karakarizma Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 24-11-2007, 03:45 PM
 4. Yine vBadvanced yine problem
  bybart Tarafından vbAdvancedcmps (portal) Foruma
  Yorum: 10
  Son mesaj: 12-09-2007, 10:57 PM
 5. yine Allah aşık gönderir yine kuranı söyler
  h sadık Tarafından ilahiler Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 18-03-2007, 04:07 PM
Yukarı Çık